Rok en rol" over elfbewuste mens gekleurd gezien fb- TDIO /TELEVISIE CcidócSomxmt DINSDAG 21 OKTOBER 1986 PAGINA 17 ilevisie, dat is toch om naar te kij'ken onnodige samenstellingen van woorden, die we op school hebben geleerd) tot de groep |f pleonasmen horen. Koffie is om op te drin- lus drink-koffie is een pleonasme. Een trein in te rijden, dus rij-trein is een pleonasme, veel van het goede. tllesje kwam me in herinnering vanwege de >an het nieuwe populair-wetenschappelijk \lne, waarin deze week Nederlands hoop en rlaat in de ruimte, ons aller Wubbo Ockels inste: zo werd de goede man altijd door Mies nan aangesproken in de tijd voor zijn vlucht ruimteveer) zijn debuut op de Nederlandse je als presentator maakt. In die show pre- >rt hij nieuwe vindingen en ontwikkelingen tenschap en techniek. Klinkt het bekend? De heeft Chriet Titulaer toch al? En Wubbo daar begaan zijn met de noodzaak dat ons volk maar vooral bijblijft in de vaart van de wereld. Al' leen jammer dat ze het programma van Wubbo de naam 'Kijk-tv' hebben gegeven: televisie is toch al om naar te kijken? Een lelijk pleonasme dus, heren van de TROS, en een slechte start voor een in structief programma. Het kan natuurlijk ook zijn dat de naam 'Kijk-tv' te maken heeft met het blad 'Kijk', waarvan de Ockels-show dan een tv-versie is. In dat geval zou het interessant zijn te verne men of men op het ministerie van televisiezaken inmiddels is ingeslapen, als het gaat om de ver menging van omroep en commercie. Het lijkt er wel op, gezien de ongegeneerde manier waarop Boudewijn Büch in zijn programma prat mag gaan op een innige samenwerking met het reclameblad Bugamor. Een mooie acteerprestatie kwam deze week op naam van Ed van Thijn, burgemeester van Am sterdam. U weet wel, de stad die in eendrachtige samenwerking met het rijk, de industrie en het circuit van bekende Nederlanders (onder wie de onvermijdelijke Anton Geesink) voor meer dan twintig miljoen gulden vijf stemmen wist te krij gen in Lausanne. Van Thijn hield zich kranig, dat moet gezegd, en kwam, sterk acterend in de talloze tv-interviews, zelfs (na de actievoerders en Kerdel de schuld te hebben gegeven van de Olympische flop) op de vondst dat Amsterdam nu eenmaal 'geen blok' achter zich had. Dat moeten hij en zijn medestanders toch van te voren hebben geweten, en hun optimisme was dus volksverlakkerij. En als ze het niet wisten, kunnen we over hun deskundigheid in Olympische zaken alleen maar een collectief hoongelach laten horen. In elk geval waren wij er via de televisie met z'n allen bij, daar in Lausanne, en in het Amsterdamse optrekje waar de sportwereld in goed gesimuleerde spanning zat te wachten op de verkiezing van Bar celona. De plaatselijke JR, de heer Caransa, leverde daar het mooiste commentaar door bagatelliserend zijn schouders op te halen over het bescheiden bedragje dat de Amsterdamse kandidatuur slechts had ge kost. Dat kan hij, als miljonair, makkelijk doen, gaat er dan door je heen. Het beste acteren (en nu stap ik definitief van de Spelen af om het over 'spelen' te hebben) komt deze weken op naam van de groep relatief onbekende amateurs die door de IKON is ingehuurd voor het spelen van de familie Lievense in de Zesdelige kroniek 'Een spannend bestaanJe gelooft toch je ogen niet, als je die mensen bezig ziet. Nu weet ik wel: ze spelen wel andere mensen dan ze zelf zijn, maar de zinnen die ze zeggen mogen ze zelf formuleren. En dat is heel wat anders dan het oplepelen van uit het hoofd geleerde zinnen zoals dat bij 'echt' (toneel)spel moet. Maar toch: hier wordt een prestatie van belang geleverd, die tege lijk, door een virtuoze, creatieve aanpak van mon tage en gesprekstechnieken, spannende, menselijke televisie oplevert. Pluim voor de makers, Mary Mi- chon en Ruud Schuitemaker, en voor de spelers. RENÉ DE COCO zelfbewuster je door Jileven stapt en over (t gaat, hoe minder fekkelijk doelwit je Jt van agressieve figu- Die zekerheid wordt I enkele vrouwen uit- —Êgen in de nieuwe (-rubriek „Rok en waarvan vanavond eerste aflevering op Ijl om 20.20 uur. jerste aflevering handelt de onveiligheid op t, de angst voor rovers ianranders. Er bestaan Iven, die met messen ge- "^nd over straat naar een lige avond gaan. Ande- ikomen gewoonweg de niet meer uit. Puzzelen rduren tot het huis tot Ider toe vol hangt. msterdamse taxichauf- vertelt hoe al haar J^lielijke collega's zich ge- uid hebben. „Ik niet, ik Jijdens de rit contact met ■'klanten. Reageer op al- o, dat ik ze aan het la- hou. Er bestaat niets m ppenender dan de glim- )ger had de NOS de Jcipatierubriek over „Ot „jou weten hoe het met w!zat". Hoofd informatie- C€fOS-programma's Henk t vertelt, dat deze uitzen- €}n zeker geen kleurloze 3 itelllng van zaken gaven raf' blijkens de reacties en dat daarom die opzet aan zijn doel beantwoordde. Daar kwam een keer een eind aan en werd het zoeken naar een opvolger. Dat leidde na voortdurend denken tot „Rok en rol", de maatschap pelijke rol van de rokdraag- ster, gemaakt door een daar voor opgezette zelfstandige produktiemaatschappij. Deze wordt gevormd door Eugene van de Bosch, Eveline van Dijck, Netty van Hoorn, Myke de Jong, Loes Luca, Henny Verberkt en Leo Pa- quay, allemaal mensen die eerder voor tv en in de pu bliciteit werkzaam waren. Samen met deze mensen zocht Suèr naar de nieuwe formule, die men thans ge vonden meent te hebben. Je kan wel ten eeuwige dage blijven klagen over de ach terstand van de vrouw in di verse opzichten. Het gaat om de vraag: wat hebben zij er intussen tegen gedaan? En wat voor vrouwen geldt, gaat ook op voor andere groepen in de minderheid. In elke maand een aflevering komen nog aan de orde zaken als wonen, sexualiteit, drie gene raties, kortom onderwerpen, waarbij gezocht zal worden naar zich ontwikkelende ge dragingen onder mensen die een vrijere draai aan hun le ven geven, los van hier en daar nog heersende opvattin gen. Sieraden Maar eerst over onveiligheid op straat. Het gaat niet alleen over vrouwen. Ook bejaar den hebben hierover heel wat te melden, niet minder mannen als bijv. wagenvoer ders op de tram. Zo weet een oudere vrouw te vertellen, dat haar leeftijdgenoten zich nogal eens scnuldig maken aan de fout zich te behangen met alles wat ze aan sieraden in huis hebben en ook vaak alle geld in hun tas met zich meedragen. Dat is vragen om problemen. Door het tv-team opgedane ervaringen worden in inter views vastgelegd dan wei uitgespeeld. Dit geeft dit pro- tramma een ludiek karakter. Ir moet bij alle treurnis ook wat te lachen blijven. Zo bij voorbeeld om het meisje dat zegt bang te zijn voor „pot- loodventers". Wat zijn dat nu weer? „Dat zijn enge man nen op buitenweggetjes met alleen een regenjas aan". Een vrouw in Apeldoorn, na gespeeld door Loes Luca, heeft een heel net van dames opgezet, die via walkies tal kies elkaar op de hoogte hou den van hun bewegingen door bosrijke paden. En ook het meisje, dat tegen haar moeder „doei" roept als zij Loes Luca als het schoolmeisje dat onder haar schort haar bewape ning met pistolen en dolken meedraagt. zich op weg begeeft naar school. „Heb je alles bij je". Dan tilt zij haar schort op en wordt een riem zichtbaar be hangen met holsters met pistolen en houders met dol ken. Nog veiliger kan zij niet over straat. Doei. Maar ook de vrouw die zelfverdedings- lessen heeft gevolgd: „Ik kan moeilijk tegen een aanrander zeggen: „Mijnheer, gaat u even zo gespreid staan, dat ik u een pijnlijke schop kan ge ven". Daarnaast de vrouw die alle heggen en bosjes wil milli meteren en daarbij een jong paar verrast. Wel komt een vrouwelijke officier van justitie vertellen, dat eigen bewapening kan leiden tot het spelen van ei gen rechter, zelfs tot uitlok king. Dat is strafbaar. Discussie onder kijkers zal dit programma mogelijk los maken. Dat ligt ook in de be doeling. Maar niet loodzwaar en niet vrij van humor die voortvloeit uit een zelfbe wuste houding, krijgt men toch een idee aangereikt hoe mensen zich weren tegen sa menlevingswee. TON OLIEMULLER EG gaat met eigen tv-normen concurrentie Japan weerstaan (van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De commis sie economische zaken van het Europees parlement be- f)lëit een protectionistisch be- eid op het gebied van direc te uitzendingen via satelliet- tv en voor de ontwikkeling van „high definition-tv" (HDTV: tv-beelden van zeer hoge kwaliteit). Alleen dan kan Europa de concurrentie van de Japanse industrie, die op deze terreinen een grote voorsprong heeft opge bouwd, weerstaan. In het verslag van de com missie, opgesteld door VVD'er Giis de Vries, wordt het voorstel van de Europese Commissie gesteund, om te kiezen voor het zogeheten MAC-pakket als norm voor satelliet-tv. De Vries "keert zich uitdrukkelijk tegen de invoering van de Japanse norm, wegens de ongunstige concurrentiepositie die hier van het gevolg zou zijn voor de EG. Eenzelfde opstelling wordt gekozen ten aanzien van de door Japan gehanteerde NHK-norm voor HDTV, ook al heeft de Europese indus trie zelf nog geen eigen sy steem ontwikkeld. De Euro- Eese Commissie heeft wel et initiatief genomen om met inschakeling van het on derzoeksprogramma Eureka, een project te starten dat is gericht op de ontwikkeling van een Europese norm. NEDERLAND 1 AVRO 16.05 AVRO Service Salon, ge- varleered middagmagazi ne gepresenteerd door Amanda Spoel en Catheri ne Keyl NOS 17.30 ViS-Journaal AVRO 17.46 Toppop, popprogramma gepresenteerd door Bas Westerweel en Leonle Sa- zias TELEAC 18.30 Spaant voor beglnnara (Por Favor). Les 3 AVRO 19.00 CD Fabeltjeskrant, Kinder programma 19.05 Bluffers, kinderprogram ma 19.30 AVRO's Sportpanorama, sportmagazine gepresen teerd door Jos Kuijer NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 Sharkey's Machina, Ame rikaanse speelfilm uit 1981 van Burt Reynolds, naar de gelijknamige roman van William Oiehl. Met o.a. Burt Reynolds, Brian Keith en Rachel Ward. Een recher cheur raakt betrokken bij een dodelijk ongeluk en wordt door zijn superieu ren overgeplaatst naar de Zedenpolitie. Via een ani- meer-meisje komt hij op het 9poor van een uiterst gecompliceerde zaak waar de mafia en corrupte poli tiemensen bij betrokken zijn 22.25 AVRO's Televlzler Maga zine, actualiteitenmagazi ne 23.10 Het raadsel van de Wad den (3), tiendelige Duitse tv-aerie naar de roman van Erskine Childers. Met o.a. Burghart Klaussner. Peter Sattmann en Isabel Varell. Davies lijkt onvindbaar tot dat Carruthers de trein naar Flensburg neemt 00.00 Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Afl.: Heusden NOS 00.15 Journaal 00.20 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 CD Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Misdaad op wielen, derde uit een serie van vier jeugddrama's in samen werking met het Neder landse Comité voor Kin derpostzegels. Er is inge broken op het internaat. Vanaf dat moment worden Martljn, Loes en hun ge handicapte vrienden be trokken bij een reeks spannende gebeurtenis sen 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- brlek met een documentai re over Engelse mijnwer kersvrouwen en het be wustwordingsproces dat ze doormaakten tijdens de één jaar durende staking van hun mannen NOS 20.00 Moordkuil, programma waarin kijkers kunnen rea geren en zonodig in dis cussie kunnen gaan met tv-programmamakers. Presentatie: Dirk Kuin 20.20 Rok en rol, serie van acht emancipatieprogramma's. Afl. 1: Onveiligheid, over hoe mensen manleren hebben gevonden om zich veiliger te voelen. Presen tatie: Loes Luca (zie elders op deze pag.) 21.00 Panoramiek, achtergron dreportages over actuele ontwikkelingen In de Inter- nationale politiek 21.30 m Het tijdperk van de Re naissance, vijfdelige Fran se documentaireserie over van de vijftiende en zes tiende eeuw. Afl. 3: De mens als maat van alle din gen. over de herontdek king van de klassieke ken nis van o.a. Plato, waar door in de wetenschap een weg naar vrij onderzoek en nieuwe denkwijzen ont stond 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05-23.35 Leermoeilijkheden EUROPA TV 17.25 Weerbericht 17.30 Kinderprogramma. Met 'Ploom'. 'Plastinots', 'Bumme', 'Balthazar', 'Bojan' en 'Chapi Chapo' 18.00 Europa Countdown, poppro gramma gepresenteerd door Adam Cuury 18.45 Connexions Eureka, informa tief magazine over de ontwik kelingen In Europa op het ge bied van gezondheid, weten schap en techniek 19.10 Almanac 19.15 Weerbericht en World Watch 19.30 Sports Report 20.30 Current Affairs: Free to choo se, tiendelige documentairese rie over de ontwikkelingen in de wereldeconomie, toegelicht door Milton Friedman 20.50 Europa Report 21.00 Alexander Trauner Cinema Portrait, documentaire 22.00 Printempe de Claude Nouga- ro, muziekprogramma 22.55 Weerbericht en World Watch 23.05-00.25 Sports Report IftJournaal •ffik Tak, kleuterprogramma ^Plons, kinderprogramma. Afl.: '■A'lons en de telefoon (herh.) rDsgboek van een clown, ver- haienserle van Guido Staes L*Mik, Mak A Mon, kinderserie. Afl.: Galaetonlsh magma De Edison tweeling (The Edi son Twins), Amerikaanse tv- serie met o.a. Andrew Sabls- ton en Marnie McPhall. Afl.: De 9 Zaak? Presentatie: Vlona 'rogramma-overzicht Journaal feerbericht (unst-zaken, kunstagenda .0., quiz met denk en weetvra- en, gepresenteerd door Her- tan van Molle lyrinth, informatief magazl- Afl.: Een miljoenste gram /ijs. Beschrijving van de loeiende speurtocht naar de jplossing van criminele daden Jitzending door derden. Pro- jramma van de Vlaams-Natio- lale Omroepstichting -uister met je ogen, serie les sen over communicatie met jehoorgestoorden. Les 4. Zich jrplaatsen. Oefening omtrent mondbeelden uit de vorige sssen. Verder een totaal lieuw mondbeeld, dat van de 'p'. 'b' of 'm'. ".00 Journaal en Coda Zonen en dochters (Sons and iDaughters). Australische tv-se- (rie met o.a. Rowena Wallace, ^at McDonald en Peter Phelps 'Muzikaal intermezzo 1 Comedy Capers, slapstick serie. Afl.: De joviale kerel (The gay blade), met Stan Laurel programma-overzicht (Journaal Weerbericht Kwidam, telefoonspel met IMarleen Gordts The Muppet Show, poppen- [programma van Jim Henson gfmet vandaag als gast: Elton [John Argus, praatprogramma van i Rompaey en Jessie de iJan van Romp IllfCaiuwé 3.Nationale We Rnatellingen: I Wetenschappelijke utellingen: Koninklijk Insti tuut voor Kunstpatrimonium, ;q2| serie documentaires over we tenschappelijke instellingen in België. M.m.v. Dhr. Marynissen (KIK). Mevr. Lydia Schoon- baert (Hoofdconservator Ko ninklijk Museum voor Schone Kunsten-Antwerpen) en Mevr. Windels (Voogdij) 23.30 Handel en wandel, in formatieve serie over stadsver nieuwing. Presentatie: Viona - Westra. Afl. 1: Een evolutie (herh.) Mededelingen ONEM, vacatu rebank Nouba Nouba, klnderprogram- _jma SCarrefours, gevarieerd pro gramma Ce soir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Contacts 20.05 Opératlon Ypsilon (4). tv-serie met Bruno Cremer, Mireille Deyglun. Bernard Le Coq e.a. 21.05 La guerre civil# d'Espage (The Spanish civil war), Engelse do cumentaireserie over de Spaanse Burgeroorlog 21.55 Laatste nieuws 22.00-23.55 Clné-Club de Mlnuit: A checun son cinéma, Belgische documentaire-videofilm uit 1986 van Jean-Noël Cobron, met o.a. Nicholas Donato, Alexandre von Sivers en Mick Orlando. Waar Is het kind ach ter het masker van acteurs? Welke factoren spelen een rol bij de bizarre alchemie, waar mee acteurs de dromen van anderen verwerkelijken? TV 5 16.05 Les vacances da monsieur Léon: Carole Bouquet an Ma ria Laforét, amusementspro gramma 16.20 Cocorlcocoboy, kinderpro gramma 16.35 Ün homma combla, tv-film van Paula Delsol met o.a. Eva Darlan 18.05 La maison da TF 1, magazine over niet-alledaagse beroepen 19.00 Les vacances de monsieur Léon: Jacqueline Bisset 19.15 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 19.30 Aide-toi, tv-film van Jean Cos- 21.00 TV 5-sport 22.00 Nieuws 22.30-00.00 D Raymond Bernard- cyclus: Anne-Marie, speelfilm met o.a. Annabella en Valenti ne Camax MUSIC BOX 17.00 El The Simon Potter Show, met o.a. de 'Video Poll' 18.00 E) The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' (herh.) 19.00 El The Nino Firetto Show, met verzoekvideo's en de Europese concertagenda (herh.) 20.00 EThe Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 El The Timmy Mallett Show (herh.) 22.00 El The Simon Potter Show (herh.) 23.00 E The Shadow (herh.) 00.00 El The Timmy Mallett Show 01.00 El The Amanda Redington Show 02.00 El The Nino Firetto Show 03.00 EThe Martin Buchanan Show 04.00 El The Simon Potter Show, met 'Chart Attack', overzicht van de Engelse hits 05.00 El The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 06.00-07.00 El Rox Box, tweetalig muziekprogramma In samen werking met de RTBF. Presen tatie: Ray Cokes El Ondertiteling via Teletekst. E] Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■TZwart/wit-uitzending met on dertiteling via Teletekst. BS Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. H3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-ultzending in orginele versie met ondertitels. Sam Neill als Sidney Reilly en Tom Bell als Felix Dzherzinsky in de aflevering „Met de wolven huilen". Duitsland 1 om 19.00 uur. DUITSLAND 1 15.50 Tagaaachau 16.00 Sle-er-ea, vrouwenprogram ma. Afl.: De Amerikaanse schrijfster Alice Walker. Naast interviews bevat de documen taire beelden van het leven in het zuiden van Amerika in de jaren twintig 16.45 Spasa am Dienstag, kinder programma met Werner en Zini 17.45 Tagaaachau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 Büro, Biiro, tv-serie. Afl.: Lur- zer, Harryman Sell 19.00 Reilly - Spion der Spione (Reilly, Ace of spies), dertien delige Engelse tv-serie met Sam Neill In de hoofdrol. Afl.: Mit den Wölfen heulen. In maart 1918 sluit Lenin een ver drag met het Duitse Rijk. Reilly is dan ook In Rusland om voor de Engelsen het verloop van de burgeroorlog te beïnvloe den 19.57 Programma-overzicht 20.00 ETsgeaschau 20.15 Expeditionen ina Tierreich, natuurfilmserie. Afl.: De kraal- enkolonie 21.00 Monitor, actualiteitenrubriek 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Linda Gray, Larry Hag- man. Howard Keel e.a. Afl.: Nach der Katastrophe 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kulturweltspiegel, gevarieerd magazine met de volgende on derwerpen: 1. Giorgos Dalares, een Griekse volksmusicus op tournee. 2. Lazar. de ballade als nieuwsmedium sterft uit in Chili. 3. La Plus nouvelle cuisi ne, het antwoord van de Fran se keuken op de fast-food 23.45 Tagesachau 00.35 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner, magazine voor computervrienden. Pre sentatie: Biggl Lechtermann 16.20 Schüler-Expreaa, magazine voor jongeren. Afl.: Sprich dich aus... 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's. sport en amusement 18.20 Der Untermieter, dertiendelige Duitse comedyserie met Dieter Hallervorden, Rotraud Schind- ler e.a. Afl.: Hypnotisiert 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Zu Fuas über die Alpen - Wanderung durch eine beschadigte Landschaft, filmreportage van Thomnas Bellut en Volker Herres over de milieuvervuiling In de Alpen 20.15 Die Wicherts von nebenan, dertiendelige Duitse familiese rie over het lief en leed van klein en groot in een door snee-familie. Met -Stephan Or- lac, Maria Sebaldt. Jochen Schroeder e.a. Eerste dubble afl.: Berlin. Herzogstrabe 36 21.45 Heute-journal 22.05 Die aktuelle Inszenierung: Der Maquis von Keith, toneelstuk van Frank Wedekind onder re gie van Thomas Langhoff. Met Ulrich Pleitgen, Elisabeth Schwarz, Sablna Wegner e.a. Een zichzelf Marquis von Keith noemende bohémien onder neemt steeds weer nieuwe din gen. In het huis van zijn vrien din van stand, gravin von Wer- denfels. organiseert hij een feest om geld los te peuteren van consul Caslmir 00.05 Heute DUITSLAND 3 Schooltelevisie Die neue Fabrik, programma over automatisering. Afl. 1: Ro- boter - Wunsch und Wirkllch- keit (herh.) Telekolleg II. Cursus wiskun de/algebra. Les 18 Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Journaal Auslandsreporter Die 'Peace People' von Ulster und was aus ihnen wurde, reportage van Geoff Druett en Nick Gray over het lot van de Nobelprijs winnaressen van 1977: Maire- ad Corrigan en Betty Williams Rückblende: Besuch aus der Heimat, filmreportage van Georg Bühren Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade met Stefanie Tücking Ladbergen: New Knoxville, fllmreportage van Georg Büh- 22.15 Monitor lm Kreuzfeuer, actu eel discussieprogramma 23.00 Ungarn, geboren 1956. 'Die Geschlchte des Istvan N.', film- BBC 1 17.35 Masterteam, spelprogramma 18.00 Journaal en weerbericht 18.35 London Plus, regionaal maga zine 19.00 Tally Addicts, spelprogramma waarin de diverse koppels ge toetst worden op het gebied van hun kennis van tv-pro- gramma's. Presentatie: Noel Edmonds 19.30 ElEastenders, dramaserie 20.00 El No place like home, come dyserie met o.a. William Gaunt en Beverly Adams. Afl. 2: Mixed doubles 20.30 El Yes Prime-Minister, come dyserie. Afl. 2: The Ministerial Broadcast 21.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 21.30 EIThe big deal, comedyserie 22.20 Film '86, filmrubriek met o.a. aandacht voor 'The Mission' en 'Legal Eagles' 22.55 The Money Makers, serie por tretten van succesvolle zaken mensen. Afl.: Sir John Harvey Jones 23.20 Rhoda, Amerikaanse tv-serie 23.45 Weerbericht BBC 2 18.00 No limits, gevarieerd jonge renprogramma 18.50 Scene: Too young to have a baby, kort tv-spel over de pro blemen van een Jonge onge huwde moeder 19.15 Under sail, serie over zeilsche pen en hun bemanning 19.35 Issues of law, juridisch maga zine 20.00 Floyd on food 20.30 Top Gear, auto- en motorma gazine 21.00 Snooker 22.00 Red Ellen: Recalling Jarrow, portret van Ellen Wilkinson, die vijftig jaar geleden door middel van een protestbetoging de aandacht vestigde op de ar moede in het noorden van En geland 22.40 New8night, actualiteiten 23.25 Weerbericht 23.30-00.15 Rothmans Snooker, sa menvatting ITV Nieuws en weerbericht About Anglia Crossraods, tv-serie Bygones George and Mildred, comedy serie (herh.) Des O'Connor show, amuse mentsprogramma First among equals, tv-serie Nieuws Viewpoint '86: The acid test, documentaire over zure regen Hunter, tv-serie. Afl.: Guilty Pilgrims not strangers SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I dream of Jeannie 18.30 Hazel 19.00 Hogan'8 Heroes 19.30 Get Smart 20.00 The Paul Hogan Show 20.30 A Country Practice 21.20 Chuck Connors 22.20 NFL American football 1986 23.25 El First run 00.10-00.55 El Monsters of rock NEDERLAND 1 09.30 en 13.00 Nieuws voor doven RVU 14.00 Sta op je stuk, cursus zelfverdediging voor vrouwen VOO 14.30 Seabert 14.45 Kuifje 14.55 De grote meneer Kaktus show 15.20 The Jetsons 15.40 De Tik van... 15.50 Ripley'a believe it or not 16.15 Dynasty, tv-serle 17.00 Internatio naal Week Magzlne NOS 17.30 1A6- Journaal VOO 17.46 Veronica Sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Punky Brewster, jeugd serie 15.55 Lange Jaap 16.30 Theo Thaa 16.45 Blikskaters 17.00-17.30 Kleine Koos MUSIC BOX dington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Simon Potter Show (10.00), Martin Buchanan Show (11.00) en 'The Power Hour', har- drockprogramma (12.00). 13.00 E Muziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 C Ein Mann für Millie (The mating of Millie)! Amerikaanse speel film uit 1947 11.30 Kulturweltspiegel 12.10 Monitor 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 E Teletekst 15.35 Tagesschau 15.45 Bhutan - Lotus- garten der Götter, reportage 16.45 Da schau herl Kinderprogramma 17.45 Computerzeit DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Anderland 16.35 Der Wasch- bar Rascal, tekenfilmserie 17.00 Heu te 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Die Wicherts von nebenan, familieserie BBC 1 06.15 Breakfast Time, actualiteiten 09.05 The will to win 10.30-10.50 Play School 13.00 Journaal 13.30 Bertha 13.45-14.35 Rothmans Grand Prix Snooker 15.52 Regionaal nieuws 15.55 Pinny's House 16.00 Animal Fair 16.05 Adventures of bull Winkle and Rocky 16.35 Hartbeat 17.00 John Craven's Newsround 17.05 Jamie 17.35 Masterteam SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 06.30 03 Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 15.00 E Pat Sharp Show 15.30 E Pop Formule 16.15 E Young, Free Single 17.00 The DJ Kat Show ITV 06.25 TV-AM 09.30 Schooltv 12.00 Giddy game show 12.10 Our backy ard 12.30 Gardens for all 13.00 Nieuws 13.30 A country practice 14.30 Dining In France 15.00 Take the high road 15.25 Nieuws 15.30 Sons and daughters 16.00 Kinder programma's 16.45 Hold tight 17.15 Blockbusters RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.30 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Residentie Pauze Dienst. 21.35 Het geslacht van Garderen. 22.02 Hemelsbreed. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbelllsjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18,15 Leger des Hellskwartler. 18.30 Muziek In vrije tijd. 19.30 Klassieke pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Rondom de 15 symfonieën van Sjostakovitsj (2). 21.30 Literama. 22.30 Internationaal Órgelfestival RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama poëzie. 18.20 PP: Uitzending van de PvdA. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Personal Computer 1. 21.00 Rockschool, les 4. 21.30 Gezondheidsvoorlichting Kan ker. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport, 'Quiz en Waarachtig' en aandacht voor het onderwerp van de week. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Actualiteiten, 18.00 Rijnland Politiek, 19.00 Voorschoten Lokaal en 20.00-21.00 Popwetenswaardigheden. BRT 1 18.10 Actueel 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Beroepsbelangen van de mid denstand. 18.55 Beiaardmuzlek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora, muziek magazine. 21.03 Het BRT Jazzorkest. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee: rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Etnische muflek. 19.00 Galerie. 19.45 Jef van Hoof herdenking (1). 20.30 Berliner Phllharmoniker, m.m.v. Pierre Amoyal, viool. Dirigent Seiji Ozawa. 22.00 Actualia. 22.30 Een contrabas In het liefdescir cus: luisterspel. 22.53 Serenade. RADIO 1 teder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 07.30 Nieuws. 07.33 De rode draad, vervolg. 13.07 TROS: TROS Aktua. 1320 Het Journallstenforum. 14.05 TROS Zomerservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug In de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en prikkel draad. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country trail. 12.03 Rounduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek. 10.30 Orkestpalet. 12.00 Orkestmuziek van Handel (36). 12.30 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0925 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel Is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 Nieuws. 1205 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. REGIONAAL Radio Rijnmond: Om 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.15 Luisterspel 'De Corot'. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur In huis. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. Jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 1220 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Intermezzo. 14.00 Beatrice et Benedict.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17