Ruim tevaarder Wubbo Ockels kan alles heel helder uitleggen OX NETWERK OP DRIE CONTINENTEN ACTIEF ADIO/TELEVISIE EcidócSomotit MAANDAG 20 OKTOBER 1986 PAGINA 9 Ruimtevaarder Wubbo Oc- tels geniet in populair-we- ;enschappelijke kring behal- te de roep een hoogvlieger te tl. :ijn ook de faam moeilijke aken helder te kunnen uit eggen. Nog liever brengt hij v leze in beeld, de werking tan een turbomotor bijvoor- jeeld, of wat te doen tegen '^de brandbaarheid van versto ren kerosine bij een vlieg- amp. Daarom liet hij zich in- l£ ïuren door TROS-tv, die tem goed kan gebruiken in Ie nieuwe rubriek „Kijk-tv" iver wetenswaardige weetjes. Jirect vanavond al op Ned. I om 19.27 uur. !o zit onze wereld opge- cheept met de kantelende jskorst op Antarctica. De Zuidpool torst een korst van a eker vijftien meter dik. rlaar aan de ene kant is die a luidelijk omvangrijker dan ian de andere kant Deze rerstoring in het evenwicht chijnt nog steeds toe te ne- ^tnen. Dat kan een keer goed s out lopen. Als die korst kan- '«telt krijg je een ijs- en water- et rerplaatsing, waarvan je al leen in theorie de gevolgen kan meten. Daarbij vergele ken schijnt de zondvloed een bagatel te zijn geweest. Toch zijn er vele landen die een stuk van dit gebied voor zich opeisen. Engeland omdat het via de Falklandeilanden territoriaal aanspraak maakt op een deel ervan. Noorwe gen omdat de Noorse ontdek kingsreiziger Amundsen als eerste dit gebied betrad en er zijn eigen vlag plantte. Op papier is dit hele gebied al verdeeld. Aan een oorlog er om is men nog niet toe, om dat er een internationaal ver drag tussen de claimende landen bestaat, dat er tot 1991 op geen enkele wijze een in greep zal worden gedaan in dit nog maagdelijke gebied. Wat maakt landen belust op dit eenzame plekje? Meer dan ijs schijn je er niet te kunnen vinden. Wacht even, naar wetenschappelijke bereke ning en bevinding barst het er van de zeldzame delfstof fen, die het welzijn van de toekomst bepalen. Het bergt schatten aan rijkdommen in zich. Die vragen er om ont gonnen te worden. Wubbo houdt het nochtans eenvoudig: „Elk onderwerp Wubbo Ockels: „Als ik alles uit zou leggen, raken we het zicht op de zaak kwijt". op wetenschappelijk terrein is zo gecompliceerd, dat het ene onderzoek het andere uitlokt. Daar kun je steeds verder mee gaan tot je het zicht op de eigenlijke zaak verliest. Daarom haal ik van een bepaald gegeven telkens alleen een paar aspecten naar voren en die licht ik dan toe". De serie met voorlopig zeven afleveringen is gemaakt door Peekelprodukties en in die vorm compleet door de TROS aangekocht. Han Peekei heeft daar een weten schappelijke redactie voor gevormd, die de onderwer pen niet alleen aandraagt, maar ook de weg weet naar onderzoekers, veelal op uni versiteiten overal ter wereld. Wubbo zit in de leiding van die redactie, maar presen teert deze serie alleen in ons land. Andere landen kunnen daar desgewenst hun eigen presentator aan toevoegen. Het oogmerk van Peekelpro dukties is wereldwijde ver koop van deze serie. Vraag aan Bob Bremer, hoofd TROS-tv, of Wubbo gezien zijn internationale re putatie niet uitgesproken de man is om overal ter wereld wetenschappers aan te spre ken over hun kennis op di verse terreinen. Dat ziet Bremer niet zitten. Juist omdat Wubbo over de hele wereld bekend staat als een vorsende figuur koestert men de vrees, dat hij met de kennis van anderdn aan de haal zal gaan. Dat kan niet de bedoeling zijn, want on derzoeken kosten veel geld en de resultaten daarvan geef je in een interview niet zo maar gratis weg. Zo heeft het voor Wubbo ook een nadeel om in wetenschappelijke kringen goed aangeschreven te staan. Met de gemiddelde journalist heeft een weten schapper minder moeite. Van overal ter wereld pro beert men voor deze rubriek films te vinden, waarin ver klaringen voor moeilijke za ken zijn vastgelegd. Of men maakt deze zelf, zoals over de functie van het tranende oog. Kliertjes in de buurt van het oog produceren continu vocht, dat door de oogleden over de oogbol wordt uitge wreven, waaruit dan het vuil wordt verwijderd. Het oog als wasmachine. Tranen hebben nog een andere functie. Zij houden de mens gezond. HUILEN Een arts komt vertellen hoe hij regelmatig met mannelij ke patiënten te doen heeft met ziekten die aan de hand van een diagnose moeilijk te verklaren zijn. „Die man nen", zo vertelt hij, „hebben vroeger te horen gekregen, dat een grote jongen niet huilt. Daar hebben zij zich aan gehouden en jarenlang niet gehuild. Dit leidt tot spanningen, die ziekten op roepen. Mijn behandeling be staat er uit die mannen weer aan het huilen te krijgen. Tranen met tuiten soms waar ik bij zit. Zij verlaten als her boren en gezond mijn spreek kamer". Anekdotische zaken worden evenmin geschuwd in deze rubriek, mits deze stoelen op waarheid. Zo is er het ver haal van een dubbelganger van koning Otto van Alba nië, welke dubbelganger eens een paar dagen lang is ver sleten voor koning. Sindsdien noemt de man zich overal de „wettige troonpretendent". Zijn dochter kan er hele ver halen over vertellen. Die staat met een draaimolen op de kermis. Wubbo heeft zelf ook een uitvinding gedaan. Ook die is in deze rubriek ingepast. Als je weet hoe moeilijk het is om een groot schip op zee te ontdoen van zijn snelheid om veilig een haven te kunnen binnenvaren, dan heb je er ook begrip voor hoe moeilijk het is een om ruimteschip te meren aan een station in de Fuimte. Dat ruimteschip be-, weegt zich in het luchtledige en heeft niets om zich tegen af te zetten. Wubbo heeft nu een kabel ontworpen die voorzien is van de eigen schappen om zich zonder problemen een het station te kunnen hechten. Hij legt dat uit en laat dat ook zien. Hier mee wordt tijdens de uitzen ding het Wubbo-anker uitge vonden. f» «VERSUM - Publiciteitsmagnaat Rupert loch staat op het punt z'n grote slag te i: sinds vrijdag zenden 104 Amerikaanse itions het eerste 'syndicated' programma van Fox, een bedrijf dat de pretentie heeft uit te groeien tot het vierde netwerk (na NBC en CBS) van Amerika. Maar daar "4>t de ambitie niet: Murdoch wil van Fox het Bte globale netwerk maken; Fox wil haar gramma's ook uitzenden in Europa en Au- uië. Dat is minder futuristisch dan het op I eerste gezicht lijkt: via Sky Channel -dat ook voor een groot deel in handen is van de Australische media-tycoon- kunnen de Fox- -programma's binnen de kortst mogelijke tijd onze huiskamers binnendringen. Een tv-netwerk is exact datgene wat je je in eerste instantie bij het woord kunt voorstellen: een web van tv-stations die gezamenlijk een be paalde eenheid in hun programmering hebben afgesproken, die in het gehele land te zien zijn. Ieder filiaal heeft z'n eigen gebied. Zo is er in een bepaalde stad of streek cfus altijd maar één sta tion dat exclusief de program mering van 'het netwerk' mag uitzenden. Het netwerk-sys teem dateert van voor de satelliet-revolutie. Wie een programma met de oude techniek in een groot gebied als de VS landelijk wil uitzen den, kon dat alleen via 'het netwerk' doen. De eerste tv-uitzendingen in de VS vonden plaats gedurende de tweede wereldoorlog. Al heel snel daarna ontstonden de drie grote sa menwerkingsverbanden ABC, NBC en CBS. Zij beheersen de tv-markt, maar hun macht lijkt tanende, met name door de opkomst van tien tallen tv-stations die per satelliet en kabel hun programma's distribueren. Natuurlijk zijn er kleinere netwerken, maar die zijn niet in elke uithoek van het land te zien en hebben een minder sterke greep op de produktie van pro gramma's. Het spreekt voor zich dat er ook een groot aantal tv-stations is dat niet bij een net werk is aangesloten: de zogenaamde onafhan- kelijken, die op een eigen klein gebied opere ren. NEDERLAND 1 16.03 16.24 16.49 17.11 18.30 18.45 20.00 20.28 VARA D De afdelingschef, slap stickfilm uit 1916 van Charlie Chaplin CD Zeg AAA, comedyse rie met o.a. Sjoukje Hooy- maayer, Manfred de Graaf, Hans Cornelissen, Carry Tefsen e.a. Lydie heeft haar autopapieren verge ten en belandt op het poli tiebureau (herh.) De troetelbeertjes, teken filmserie De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Mutsje af voor de Smurfen NOS 'A6-Journaal VARA Gil en Julie, tekenfilmserie Jem, Amerikaanse teken filmserie 'Lucky Luke, tekenfilmse rie. Afl. 3: Het losgeld van de Daltons TELEAC (STekenen en schilderen, voorlichtingsprogramma Statistiek, voorlichtings programma VARA De Snorkels, tekenfilmse rie. Dubbele afl.: Een vege tarische vleeseter/Een vriend-ls-een-vriend-is- een-vriend Brat Farrar, zesdelige En gelse misdaadserie naar het gelijknamige boek van Josephine Tey. Met o.a. Mark Greenstreet en An gela Browne. Afl. 4: Twijfel NOS Journaal VARA EE Zeg 's AAA, comedyse rie van Chlem van Houwe- ninge en Alexander Pola. Voordat de grote dag van het rlj-examen is aange broken, beleeft Lydie eerst nog enkele nachtmerries (herh.) Drie Vrouwen, informatie, amusement, politieke dis cussie en 'Het Hollands Kwartiertje' met ditmaal Hedy d'Ancona (socialisti sche fractie Europees Par lement) en mr.Hans Gual- therie van Weezei (2e Ka mer CDA). Verder optre dens van Margriet Eshuijs, Anita Meijer en Ivo de Wijs. Presentatie: Ati Dljck- meester, Dieuwertje Blok en Marjolijn Uitzinger Achter het nieuws, actua liteitenmagazine met een een gesprek met oud-mi nister van defensie Ste- merdink, naar aanleiding van zijn dagboeknotities die binnenkort zullen ver schijnen. Tevens een re portage over de ex-colle ga's van Stemerdink, de aankoop van wapens en het defensiebeleid. Voorts een reportage over de In- tenslve-care-afdelingen In Nederlandse ziekenhuizen en aandacht voor de actie „Helpt uw geld de apart heid" met een interview met dominee Boesak 22.25 Langs de rand van de af grond (Edge of Darkness. 4). Engelse misdaadserie met o.a. Bob Peck, Joe Don Baker en John Wood- vine. McCroon wordt neer- geschoter»; weer een kans gemist om achter Emma's dood te komen NOS 23.20 Journaal 23.25 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 18.10 Staatsloterij, tweede trek king 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 CD Jeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: Vast zitten. Ageeth Scherphuis praat 0.a. met Maaike van Praag, humanistisch gees telijk raadslid in peniten tiaire inrichtingen TROS 19.27 Kijk TV, populair weten schappelijk programma over wetenswaardighe den, nieuwe vindingen en ontwikkelingen op het ge bied van wetenschap en techniek. Presentatie: Wubbo Ockels (zie ook 'Beeldspraak') 20.00 Op volle toeren. Muziek programma met Neder landstalige composities, gepresenteerd door Chiel Montagne 20.50 IE De IJssalon, Neder landse speelfilm uit 1985 van Dimitri Frenkel Frank. Met o.a. Gerard Thoolen, Renée Soutendijk, Bruno Ganz en Kees Hulst. In fe bruari 1941 werd de Am sterdamse IJssalon Koco overvallen omdat van daaruit anti-fascistische knokploegen opereerden NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05-23.35 Personal computer 1. Les 6: Werken met cijfers op een PC (herh.) EUROPA TV 17.25 Weerbericht 17.30 Kinderprogramma. ,Ploom', •Plastinots" en 'Gigi* 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Connexions 19.10 Almanac 19.15 Weerbericht en World watch 19.30 Sports Report 20.30 Agenda 21.05 O The Rat, Engelse speelfilm uit 1925 van Graham Cults. Met o.a. Ivor Novello, Mae Marsh en Isobel Jeans 22.35 Weerbericht en World Watch 22.45-00.15 Sports Report tT 1 f Schooltelevisie Journaal Tik Tak, kleuterprogramma k (herh.) J5 Plons, kinderprogramma Afl.: r Plons en de zigeuners -10 Merlina, Vlaamse jeugdserie met o.a Lea Couzin. Paul Ri- ■1 cour en Jan Reusens. Afl.: Het 'f bilocatiemysterie (herh.) f|5 Juke Box, videoclips e|0 Ergonomie, informatieve serie. Afl.: Klimaat. Presentatie: An Neyrlnck (herh.) 5jK) Uitzending door derden. Pro di gramma van het Vrije Woord e)0 Mededelingen en program- ma-overzicht "15 Journaal "tO Mijn vriend Maupassant (l'Aml Id Maupassant), zesdelige Franse ai serie naar novelles van Guy de ui Maupassant. Met Christian Kj Cioarec. Laure Duthilleul, M Alexis Nitzer e.a. Afl. 2: Hautot. I vader en zoon. Voordat de edelman Hautot sterft bekent hij zijn zoon dat hij bij zijn mai- ■4 tresse een kind heeft verwekt. Hij vraagt hem haar op te zoe- I. ken ItO Wikken en wegen, consumen tenmagazine 15 Kwarteeuw Kleinkunst, zesde lige serie waarin met archief materiaal en Interviews een beeld wordt geschetst van het betere Nederlandstalige lied in Vlaanderen en Nederland tij dens de laatste 25 jaar. Afl. 2: Een kwart eeuw Identiteit. Pre sentatie: Betty Mellaerts (herh.) 0-23.20 Journaal en Coda: 'Aan gezicht tot aangezicht" uit 'Nachtzicht' van Thomas Tranströmer :<iT2 )f)0 Zonen en dochters (Sons and n Daughters), Australische tv-se- rie met o.a. Rowena Wallace, Pat McDonald en Peter Phelps j3 Muzikaal intermezzo D Comedy Capers, slapstick serie. Afl.: Bij het vreemdelin genlegioen (The foreign Le gion), met Stan Laurel Mededelingen en program ed maoverzicht 5 Journaal I 0 Juke Box, videoclips 5 Kwidam, telefoonspel met 1 Marleen Gordts ifO Extra Time, sporlmagazlne met hoogtepunten uit het afge- lopen weekeinde *15 Hoge vlucht, documentaire over de volledige opleiding van een F16 piloot Fundamenten, gesprek met auteur Gaston Durnez over zijn boek 'De Standaard'. Presen- tatie: Karei Hemmerechts i/5-23.20 Nederlandse Literatuur na 1830. Afl. 7: Van Nu en Straks, groepsportret in het Hf kader van het Brusselse fin-de- siècle. met als centrale figuur August Vermeylen. Presenta tie: Dirk Lesaffer (herh.) "BF 1 |j 5 Mededelingen van de ONEM, vacaturebank Nouba nouba, kinderprogram- - ma 0 Carrefours, gevarieerd pro- *"mma - soir, regionaal magazine J' Quick et Flupke, tekenfilm Troubadour Mlel Cools draagt zijn steentje bij In „Een kwart eeuw klein kunst". BRT 1 om 21.55 uur. 19.30 Journaal 20.00 L'écran-témoln: Mondwest (Westworld), Amerikaanse speelfilm uit 1973 van Michael Crichton. Met o.a. Yul Brynner, James Brolln en Victoria Shaw. In een amusementspark van de 21 eeuw kunnen bezoekers zich wanen In de Romeinse tijd, de Middeleeuwen of het Wilde Westen. De figuranten zijn geavanceerde robots. On verwachts maakt een van hen amok. Aansluitend: Discussie 22.55 Laatste nieuws 23.20-23.30 Tribune économique el sociale, magazine voor onder nemers TV 5 16.05 Actualités Quebec-Canada 1*6.35 Paul-Emile Borduas, moderne kunst 17.05 Piche et rivard, amusements programma 18.05 Pierre Nadeau rencontre Louis Quilico, bariton, portret 18.35 Peau de banane, tv-serle. Afl.: Le numéro un 19.00 Actualités Quebec-Canada 19.30 Un bateau pour Lipaia, tv-spel 21,23 Perspectre, tekenfilm 21.30 Peau de banane, tv-serie. Afl.: L'auto-sport 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 E The Simon Potter Show, met de nummer 1-noterlngen uit de diverse hitparades (herh.) 18.00 (2 The Amanda Redington Show (herh.) 19.00 m The Nino Firetto Show, met fanclubnleuws en de corres pondentie-rubriek 'Write on' (herh.) 20.00 El The Martin Buchanan Show, met o.a. een portret van een videoregisseur in 'The Vi deomakers en het muziekbla den-overzicht met Sunie In 'Between the lines' (herh.) 21.00 (2 The Timmy Mallett Show. Discjockey Timmy Mallett. in valler voor Gaz Top, vanuit Li verpool (herh.) 22.00 (2 The Simon Potter Show (herh.) 23.00 (2 The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende (herh.) 00.00 (2 The Timmy Mallett Show 01.00 (2 The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' 02.00 [2 The Nino Firetto Show 03.00 [2 The Martin Buchanan Show 04.00 E) The Simon Potter Show 05.00 B The Shadow 06.00-07.00 I2 Music Box special 15.50 Tagesschau 16.00 Der Feind (2), zesdelige Engel se tv-serie voor de Jeugd van Robert Westall (herh.) 16.25 Ein Stück aua Ihrem Leben, Menachen über 60 (2). serie over oudere mensen. Presen tatie: Prof. Tobias Brocher. Aansluitend: Schrittmacher, tv- film met Hans-Dieter Zeldler, Annemarie Dermon e.a. Een man wordt na een hartinfarct In het ziekenhuis opgenomen. Hij heeft Ineens veel tijd om na te denken. Dan vertelt men hem dat er een pace-maker moet worden Ingebracht 17.45 Tageaachau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 Drei Damen vom Grill, tv-se rie. Afl.: Beziehungsklsten 19.00 Simon Simon. Amerikaanse misdaadserie. Afl.: Haben Sie mein Alibi gesehen? 19.57 Programma-overzicht 20.00 (üTagesschau 20.15 Kir Royal, tv-serie van Helmut Dletl over het leven van een verslaggever van de roddel pers. Met Franz-Xaver Kroetz, Senta Berger. Dieter Hilde- brandt e.a. Afl. 5: Könlgliche Hoheit 21.15 Nach 30 Jahren Kadar, docu mentaire van Peter Miroschnl- koff 22.00 Sketchup, cabaretesk pro gramma met Iris Berben en Diether Krebs 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Das Nacht-Studio: Amacord, Italiaans-Franse speelfilm uit 1973 onder regie van Frederi- co fellinl. Met Francesco Me- selli. Magali Noël, Bruno Zanln e.a. De jonge Titta woont met zijn familie In een kleine Itali aanse provinciestad. Het leven van de mensen loopt volgens het ritme van de seizoenen. ZIJ dromen van de grote, vreemde wereld, rijkdom, macht en ero tische avonturen 01.00 Tagesschau 01.05 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 18.56 Programma-overzicht Heute Einführung In das Mietrecht, Informatieve serie. Afl. 8: Bitte re waarheden Tips für Aktive, Informatieve serie. 1. Met dieren leven: het konijn. Als het gebeurd is: paardrijden Heute Tele-lllustrierte. Actuele the ma's. sport en amusement Agentin mit Herz (Scarecrow and Mrs. King), Amerikaanse tv-serie met Kate Jackson, Bruce Boxleitner e.a. Afl.: Un- ter Hypnose Programma-overzicht □3 Ondertiteling vla Teletekst. (2 Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-uitzendlng. ■IZwart/wit-uitzending met on dertiteling via Teletekst. 03 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzendlng In orginele versie met ondertitels. Magall Noël speelt de rol van Gradls- ca In de Feilinl-film „Amarcord". Duitsland 1 om 23.00 uur. 19.00 Heute 19.30 Der Junge mit dem Jeep, tv- film van Michael Meyer met R1- chy Müller, Sabine Kaack, Mathlas Ponnler e.a. Alf meent dat hij, door zeer jong met Lisa te trouwen, een deel van zijn leven heeft gemist. Op een dag is het weer zover. HIJ houdt het In de flat niet meer uit en stapt In zijn Jeep op weg naar de ge droomde vrijheid 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-journal 22.05 Terra-X, documentaireserie over vergane wereldculturen. Afl. 2: Op zoek naar het voor malige woenstljnrijk Saba (het huidige Jemen) 22.50 Die etillen Stars. Frank Elstner In gesprek met Prof. Ernst Otto Fischer, die In 1973 sa men met zijn collega Wilkinson de Nobelprijs voor de chemie ontving 23.20 Die Erde 1st unssr sQndiges Lied (Maa on syntinen Laulu), Finse speelfilm uit 1974 van Raunl Mollberg. Met Marltta Viitamëkl, Paull Jauhojërvl, Almo Saukko e.a. Het leven In Siskonranta, een dorpje in zui delijk Lapland, bestaat uit hard werken en spaarzame genoe gens. Martta, een levenslustig meisje, begint een verhouding met een Jonge Lap 01.00 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg IL Cursus Duits, les 5: Sprache und Normen 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 ündenstrasse, tv-serle met Ralmund Gensel, Monika Woy- towicz. Selma Baldursson e.a. Afl.: Der Schlüssel steekt innen (herh.) 20.45 Sport-Platz: Sportklettem in Kóln, programma over specta culaire klimpartijen 21.30 Aktuelle Dokumentation 22.15 Grosser Gang dicke Beine, filmreportage van Hans Joa chim Rüdel over de belevenis sen van een ongetraind per soon bij een fietstocht van Dortmund naar Tirol 22.45 Lleber Walter (Loving Walter), Engels tv-spel met o.a. lan McKellen, Sarah Miles. Barba ra Jefford. Regie: Stephen Fre- ars 00.30 Laatste nieuws BBC 1 17.35 Masterteam, spelprogramma met Angela Rlppon 18.00 Journaal en weerbericht 18.35 London Plus, regionaal maga zine 19.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 19.35 mUfe on earth, natuurdocu- mentalreserle van David Atten- borough. Afl.: Lords of the air 20.30 m Brush Strokes, comedyserie met Karl Howman, Gary Wald- hom, Elizabeth Counsel! e.a. 21.00 Journaal, regionaal nieuws en 21.30 Panorama, actuele documen taire 22.10 Invitation to Hell, Amerikaan se tv-film uit 1984 van Wes Craven. Met o.a. Robert Urlch, Joanna Cassldy en Susan Luc- BBC 2 15.00 Roth man Grand Prix Snooker 18.00 D Charlie Chan In Egypt, Amerikaanse speelfilm uit 1935 van Louis King. Met o.a. War ner Oland, Pat Paterson en Thomas Beck 19.10 Snooker 19.35 Open to Queetlon: lan Bot- ham, mensen uit het openbare leven beantwoorden vragen van jongeren 20.05 ODThe story of english, reis rond de engelstallge wereld. Afl. 4: Pioneers, pioneers 21.00 Fawlty Towers, comedyserie met John Cleese. Prunella Scales, Connie Booth e.a. Afl.: 21.40 Naked video (slot), comedyse rie 22.05 Rothmana Grand Prix Snoo ker 22.50 Newsnlght, actuallteltenmaga- Téléjournal, Informatieve serie ITV Nieuws About Anglla, regionaal maga zine Who's the bote? Afl.: Briefless encounter The Krypton factor Coronation Street, dramaserie Executive stress, comedyserie World in action Paradise postponed Nieuws Black chat, praatprogramma The Sweeney Bliss in concert Sigue Sigue Sputnik Slaying the dragon SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I Dream of Jeannle 18.30 Hazel. Afl.: Maid of the month 19.00 Hogan's Heroes. Afl.: The rise and fall of sergeant Schultz 19.30 Bring 'em back alive. Afl.: Thirty hours 20.30 Hawk. Afl.: The living and of sisterbaby 21.25 Americas cup report, zeilen 22.00 Sport 23.00 The Sydney Winfield Pre miership. rugby 00.00-01.00 C The Untouchables NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 Shogun (3). zesdeli ge serie naar het boek van James Clavell. Blackthome wordt vrijgelaten. Hij wordt door de machtige Toranaga ontvangen 16.05 AVRO Service Sa lon, gevarieerd magazine gepresen teerd door Amanda Spoel en Catheri ne Keyl NOS 17.30 WO-Joumaal AVRO 17.46 Toppop, met Bas Wes terweel en Leonie Sazias MUSIC BOX 07.00 IS Muziekprogramma's. Tim my Mallett Show (07.00). Amanda Re dington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Simon Potter Show (10.00), Martin Buchanan Show (11.00) en 'Off the wall' (12.00). 13.00 (3 Muziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbracher 10.00 Heute 10.23 Der Junge mit dem Jeep, tv-spel (herh.) 11.50 Gott und die Welt: Brauchen wir eine neue Reformation? (herh.) 12.25 WISO 12.55 Nieuwsoverzicht 13.00 Heute 13.15 SI Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Sie-er-es, vrouwenprogramma 16.45 Spaas am Dienstag, kinderpro gramma met Werner en Zinl 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 E Computer-Corner, magazi ne voor computervrienden. Presenta tie: Biggl Lechtermann 16.20 Scüler- Exprees: Sprich dich aus.„, magazi ne voor Jongeren 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele thema's, sport en amusement BBC 1 06.50 Breakfast time, actualiteiten 09.05-09.30 The will to win 10.30- 10.50 Play School 13.00 Journaal 13.30-13.45 Bertha, kinderserie 15.52 Rothmans Grand Prix Snooker 15.52 Regionaal nieuws 15.55 Jimbo and the jet set 16.00 The Chuckle- hounds 16.10 Captain Caveman 16.15 Beat the teacher 16.35 Record breakers 17.00 John Craven's News- round 17.10 Grange Hill, kinderserie 17.35 Masterteam, spelprogramma SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 H Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.30 New Animal World 15.00 IS Pat Sharp Show 15.30 (S Monsters of rock 16.15 EFirst run 17.00 The DJ Kat Show ITV 06.25 TV-AM 09.30 Schooltv 12.00 Tickle on the turn 12.30 Getting on 13.00 Nieuws 13.30 Mr. Palfrey of Westminster 14.30 Daytime 15.00 Heirloom: Crystal Palace 15.25 Re gionaal nieuws 15.30 The young doctors 16.00 Kinderprogramma's 17.15 Emmerdale Farm 17.45 Nieuws RADIO 1 leder heet uur nieuws (NOS). 1640 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 2240 Bewogen grensgangers. 2X00 Nieuws en mededelingen. 2347 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 0X02 AVRO's Nachtdienst. 0642 Auto in? AVRO aanl RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 1840 De wolkenwagen. 1940 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 1843 NOS: De Avondspits. 1942 AVRO: De zwevende hemel. 2042 Vraag het Visser. 2242 Candlelight. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers Magazine. 1840 Pianowerken. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 2240 Jazz-op-vier. 2340 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: SchaafIJs. 1840 PP: Uitzending van de WD. 1840 NOS: Programma voor blinden. 1840 Kleine zendgemachtigden. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 2040 TELEAC: Kanker, Introductie. 2140 Ni hao, Chinese taal en cultuur. 2140 Por Favor, Spaans. 22.00 Kinderboeken, introductie. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow. 17.00-1840 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. Omroep Rijnland: (Al leen via de kabel) Muziek met om 1840-2040 Migranten Cultuur. BRT 1 18.10 Actueel. 1840 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 1943 Mohajirin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 2143 Passage '86. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - Hltlkatessen. 2245 Maneuvers In het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 1840 Folk. 19.00 Kroniek 1. 19.45 Muziek van onze tijd. 2040 Wilhelm Furtwöngler. 2145 Actualia. 22.00 Pianomuziek. 2240 Blues en jazz. 23.12-2345 Strijkkwartet 5, Bartok. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 0743 Echo. 0745 Echo-Junior. 0646 Echo magazine. 0640 Postbus 900. 09.05 Even bijkomen. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 1045 In antwoord op uw schrijven. 1142 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Met de KRO, met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 1445 VOO: Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan. 0943 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 1140 ik zou wel eens willen weten. 1148 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Luchtime-magazine. 1343 Tijdsein. 1340 VPRO: Het Gebouw. 16.03 Een uur ischa. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker. 09.03 Angellque. 1043 Wessel van Diepen. 12.03 De Steen Been Show. 1443 Twee meter de lucht in. 1643 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met Anneliese Rothenberger. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 1240 Nieuwe platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 1340 Belcantorium. 1640 NCRV: Literama. RADIO 5 09.00 Nieuws. 0942 NOS-Sportlef. 0945 Waterstanden. 0940 RVU: Armoede In Nederland. 10.00 TELEAC: Over Kinderboeken. 1040 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 1140 Aandachtig. 1140 Dagvaardig. 11.40 In beweging. 12.00 Nieuws. 12,05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 1345 Anders vlieg je eruit. 1345 Dag, dag. 14.00 De Koran verstaan. 14.15 Gemeentwerk. Om 14.30 NCRV-Leerhuls. 14.40 Rondom het Woord. 15.05 Studio 55. 1640 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30-08.30 Regio naal magazine met tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0640 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 0540 Sjapoo. 08.12 Pluche Palace. 1043 Broccoli. 1240 Regioprogramma. 13.10 Toemaatje. 13.15 Onvergetelijk. 1345 Orgelrecital IVan Gulllnl. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee AmerlcaJn. 16.00 Rockkaffee. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Liederen uit de vroegroman- tlek. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1340 Liszt, mens en musicus (39). 1440 Een romantische namiddag.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9