Eerste misstap Saturnus Geknipt NOVO knakt kalend Radius Eerste zege Fides Pacta Ook driekwarters DIOK erg sterk llerenwiek verbaast koploper Van der Meer valt op in Duitsland Ugd j Lisse opt oodenburg Eremedaille i 3PORTTRIBUNE CeidócSotwcmt MAANDAG 20 OKTOBER 1986 PAGINA 17 [DEN De grootste ver ing in de vijfde ronde van badmintoncompetitie was ruime overwinning van jenwiek op koploper Ley- u, De regiotopper tussen (vogels en Zigo eindigde in it voor de gasten, ipwiek trad tegen koplo- Leython blijkbaar aan met vanouds bekende elan en rrompelde haar tegenstan- tnet liefst 7-1. Een comple- verrassing niet alleen voor tegenstanders, ook voor de renwiekers zelf. Verras- was ook de winst van op Spotvogels. In Leider- haalde de promovendus uit Alphen met 6-2 uit in een duel waarin vooral het heren- dubbel van Raymond Bern- hard en Mark Beun tegen Ro nald van Oord en Art Maas winkel het publiek boeide. In de eerste klasse nam Vlietwijk de tweede plaats over van Flair. Achter De Ritte, dat we derom met 10-1 won, staan de Voorschotenaren nu twee pun ten voor op Flair en Lisse. Vlietwijk won zelf met 8-3 van Sio en had in Jeanette Lamme (drie maal winst) een topper. Lisse won van Tweka-Metro 3 met 6-5 en kwam daardoor naast Flair. De Alphenaren gingen bij Van Zijderveld 5 met 7-4 ten onder. Karin van Peil speelde amper 16 uur la ter weer met het tweede en won toen wel. Met 5-3 werd Eridos 3 verslagen en de eerste plaats behouden. Ook het der de team van Flair won weer. Ook na de 6-2 winst tegen SIO 4 blijven de Arena bespelers ongeschonden. Lisse haalde dit weekeinde bijna de volle buit binnen. Naast de winst van het eerste pakten ook het tweede en derde team de twee punten. Lisse 2 won met 5-3 van Heemskerk terwijl het derde de eerste winst pakte met eveneens 5-3 scoorde te gen het puntloze De Treffers. Ook tussen Van Zijderveld 11 en Lisser 4 werd het 5-3, maar dan met verlies voor Lisse. Ook bij BC Leiden twee maal 5-3. Zowel het eeste als het tweede kwamen met die cij fers tekort tegen hun respec tievelijke tegenstanders. Het derde verzachtte de wonden iets door 4-4 te scoren tegen Saturnus. Vlietwijk 2 tenslotte zorgde, ondanks de inzet van een met name in de tweede mix verrassende invaller, voor treurnis in Voorschoten door met 5-3 te verliezen tegen Ba- vel. GERT VELTHUIZEN LEIDEN Casper van der Meer heeft ziin goede vorm beves tigd. Nadat hij vorige week in België al opviel, overtrof hij zichzelf zaterdag in Duitsland ruimschoots. In een gemengde wedstrijd met profs sleepte hij een tiende plek uit de strijd. Dit resultaat was voldoende voor hem om als eerste amateur te eindigen. In Gevelsberg was een snelle en gevaarlijke ronde uitgezet voor een cross waar ook de sterkste profs aan de start stonden. Omdat in Duitsland de amateurs enkele ogenblikken voor de profs vertrekken kon van der Meer de eerste vier ron den als leider doorkomen. Tegen gelouterde crossers als de la tere winnaar Thaler, Stamsnijder en Liboton kon hij zijn voor sprong echter niet behouden. In de A-cross van Lieshout kwam hij gisteren als 17e over de streep. Dat was vlak achter de door verkoudheid geteisterde René Guyt, die 16e werd. [DEN De regionale d van Roodenburg trok dit keinde tegen FC Lisse met aan het kortste eind. UVS aaide een 2-0 overwinning Telstar en Quick Boys deel de punten met Willem II: 1- de wedstrijd tussen FC Lis- tn Roodenburg namen bei- ploegen een afwachtende ding aan. De twee elftallen ilden met „veel man achter 1" en het duurde dan ook de vijfendertigste minuut rdat de eerste echte kans gecreëerd: Leidenaar I Helder schoot de bal tegen de lat. FC Lisse meer geluk want uit de te- inval was het Michel de die het eerste doelpunt zijn rekening nam. Hij een voorzet direct op z'n en joeg de bal steenhard in kruising: 1-0. Na deze goal het team van Jan Lovink ieuw pech toen de Lisse- Iman een schot van dezelf- Helder van de lijn haalde, minuten later bracht Lis- jar Victor Klaaren teamge- Jan Broekhuizen in stel- Hij scoorde 2-0. In de ede helft probeerde een aandringend Rooden- de „Anschlusstreffer" te iëren maar een slim spe- FC Lisse bracht de stand 0 door een mooie goal van 1 Ens. Rechtsback Robert imer besliste de wedstrijd een schitterend afstand- ft definitief in het voordeel de Lissenaren en bepaalde nstand op 4-0. speelde beslist geen goe- wedstrijd tegen Telstar r ditmaal waren beide ten wel voor het team van ler Bert Jansen. Met een omhaal bracht Oscar nen de stand op 1-0. Na had Edwin Beijersbergen mogelijkheid om de voor- ing van de Leidenaren te groten maar de doelman i Telstar keerde zijn kopbal le doellijn. Telstar gaf in de >ede helft de toon aan en lerde zelf nog enkele goede isen die echter niet werden ut. UVS'er Mark de Jong ikte vijf minuten voor tijd alle „Leidse" twijfel ^een de toen hij na goed vóórhe lend werk van Toonen de tand op 2-0 bepaalde, lek Boys deelde de punten t een technisch sterk voet- lend Willem II. Gedurende hele wedstrijd kregen beide ns slechts enkele kansen. Katwijkse voorstopper Le- rd Pluimgraaff scoorde het doelpunt voor de ploeg trainer Henk Krauwel. zag de keeper van Willem e ver voor zijn doel staan schoot een vrije trap van tig meter op schitterende ze over de doelman heen. rust sprong Quick Boys dig om met de weinige isen en omdat Willem II dit de weg naar het net d werd de eindstand op 1-1 laald. immers )G rukken naar eede plaats DEN Het vorig jaar ge- iioveerde LDG lijkt op te zijn om ook de terug- naar de landfelijke com- tie binnen de kortst moge- tijd te bewerkstelligen, week werd de uitwed- tegen Krimpen makke- gewonnen (4-12). Daarmee ten de Leidse dammers op tweede plaats in de stand ter de nog steeds ongesla- koploper Samen Sterk uit erswoude. Zij wonnen neens makkelijk (6-10) van nlust 2 uit Gouda. Eenzelf- Uitslag stond op het formu- LEIDEN De handbal- sters van HVS hebben ook hun tweede competitie- treffen verloren. Tegen ti- telpretendent GSC teken de het 12-14 verlies zich pas in de slotfase af. In de 5 mei hal was er weinig reden voor vrolijkheid. De heren van Saturnus maak ten tegen EHC met 11-13 hun eerste misstap, terwijl de Leidse dames de min dere waren van WIK: 12- 17. De dames van OASE behaalden in een slechte wedstrijd wel de eerste puntjes, 10-12 tegen Ato- mium. Foreholte verloor in het sportprijzentournooi opnieuw, nu na een thril- ler-achtige slofase met 13- 14 van V en K. HVS speelde tegen GSC voor volle tribunes een prima wed strijd. Weliswaar stonden de Stompwijksen bij rust met 5-7 achter maar met name Ank van der Bosch maakte het de Goese verdediging met af standschoten (vijf maal raak) lastig. De belangrijkste titelge- gadigde kon de Stompwijksen slechts door het geschut van de linkeropbouwspeelster (9 treffers) voor blijven. Met nog 27 seconden te gaan kreeg Ma rijke Luiten de kans om vanaf de 7 meter-streep de stand op 13-13 te brengen. Zij faalde. De tegenaanval kon alleen on reglementair afgestopt wor den. GSC benutte de toege kende strafworp wel: 12-14. OASE speelde tegen Atomium een zeer slecht middengedeel te. Een 2-5 voorsprong werd verruild voor een 8-5 achter stand. Helma van der Geest brak vlak voor rust de ban door nog 8-6 te scoren. In het tweede deel kwamen de dames van Frank Bonte bij 10-10 ge lijk, maar daarna overheerste zenuwachtig en gehaast spel. Alleen Sylvia Dapper en Roos van der Poel hielden twee maal het hoofd koel: 10-12. De dames van Saturnus speelden tegen WIK net een tempo te laag. De Vlaardingsen stapten ver en fors uit. Daardoor on derschepten ze diverse Leidse aanvallen die dertig meter verder doeltreffend werden afgerond. WIK vergrootte de 5-8 ruststand tot 12-17. De heren van Saturnus bak ten er tegen EHC bijzonder weinig van. Pas in de tweede helft slaagden de Leidenaren erin een aantal goede kansen te creëren die echter te vaak verprutst werden. Vlak voor rust waren ze door een vlie gend afstandschot van Nico Mooren op 5-5 gekomen. An ton van Noort haalde vervol gens twee maal doeltreffend uit voor 10-8 maar EHC kwam door wat gerommel op de cir kel terug tot 10-12. Saturnus miste vervolgens zowel break outs als strafworpen en ver loor daarom terecht met 11-13. Foreholte ontmoette in V en K, een van de drie ploegen (V en K, Sittardia en PSV) waar mee het gelijkwaardig geacht moet worden. In de Gaasbak ontspon zich een meer span nend dan goed duel dat hal verwege bij 7-7 nog volledig in evenwicht was. Missers, bre- ak-outs, arbiters die het niet zo zagen en tijdstraffen beheer sten de slotfase. De twee mi nuten rust voor Monique van Deelen bij een stand van 12-12 werd de Voorhoutsen fataal. V en K profiteerde twee maal. Dat Nel „Boem Boem" Geer- lings nog een strafworp benut te had geen betekenis meer: 13-14. DSO 2 17-19, MSV-Westlandia 3 4-11. Heren: Northa Quintus 3 17-14, VELO-Foreholte 19-18, MSV-Hermes 3 17-8. HVS-CWP 22-20, Rijnsoever- HVV 3 22-18, Fairplay-GDS/Athene 21-10. AD VAN FESSEM Anton van Noort houdt Saturnus nog even in de race. De Leid se ploeg zou echter met 11- 13 van EHC verliezen. LEIDEN Fides Pacta be haalde in haar zevende wed strijd van de veldcompetitie tegen Trekvogels met 9-7 de eerste overwinning. Poulege- noot TOP boekte tegen ex- hoofdklasser Blauw Wit met 13-9 alweer de vierde opeen volgende zege en heeft weer uitzicht op bevordering naar de hoogste korfbalafdeling. Fiks versloeg Snel met 12-13 en vergrootte zo haar kansen op lijfsbehoud. De Danaïden en Zuiderkwartier kwamen niet tegen elkaar in actie, want het terrein van de eerste club werd als enige deel van het complex aan de Montgo- merystraat afgelast. Dankzij een sterke beginaan- val won Fides Pacta met 9-7 van Trekvogels, want Nico Pi- kaar (3), Wiïma Neuteboom en Robin Som meling leverden hier vijf treffers. Het twaalftal van Berendes kwam hierdoor op 2-0 en via 4-2 (rust) op 6-2, maar mocht blij zijn, dat de bezoekers bij 6-4 een strafworp finaal misten. Daardoor kon den Frank Peter de Haas en Ronald van der Velden met twee afstandsschoten de laat ste spanning uit de magere tweestrijd halen. Liefst zesendertig minuten bleef TOP tegen Blauw Wit verstoken van doelpunten, wat tot dusverre in dit seizoen niet eerder was gebeurd. Sjoerd van der Klaauw (3), Gerco Langelaan en Ron van der Willik hadden in het tweede deel van de eerste helft de stand van 4-3 op 10-5 gebracht en die demarrage bleek ach teraf beslissend. Uiteindelijk doorbraken Anne van der Zaag en Gerco Langelaan de periode van improduktiviteit en bepaalden zo de eindstand op 13-9. Slechts eenmaal kwam Pernix in de tweede helft tot scoren, waardoor Kinderdijk simpel met 10-6 kon zegevieren. Carla Kuipers, Geerten Breedveld, Kees Hortensius, André de Winter en Frits Kolf, die na twintig minuten met een lies blessure moest uitvallen, hiel den voor rust de balans nog in evenwicht (5-5). Na de pauze trof Janneke Mulder echter als enige de korf op 8-5, waarna de thuisclub de wedstrijd vroegtijdig öp slot gooide. Vlak voor tijd besliste Fiks het treffen met Snel, toen Rei- netta de Mooy en Nico van Weizen na 11-11 voor 11-13 zorgden. De eersteklasser uit Oegstgeest nam door Theo Vreeken, topscorer met vijf goals, van meet af aan het ini tiatief (0-2), maar werd met 5- 5 (rust) en 11-11 tweemaal bij gehaald door de Dordtenaren. De beschreven uitbraak lever de nu wel 12-13 winst op, waarbij Bert van der Kraan (2), Sandra van Gelderen, Tanja Reitsma, Diederick van Veen en Nico van Weizen de overige treffers voor hun re kening namen. De Algemene leed bij KVR een erg ongelukkige neder laag, want de 12-11 kwam eerst in de slotminuut tot stand. Het team van Bart Lambooy was door toedoen van Jory Sjardijn en Alfred Lambooy, elk viermaal sco rend, steeds goed biigebleven en leek door invaller Ruud van Vliet een punt te winnen, totdat de laatste fatale treffer viel. Rondom de rust raakte Fluks van 2-2 via 5-2 (rust) op 8-2 bil De Regenboog, dat zien enkel door meer schotvaardigheid onderscheidde. Nel Hordijk, Ada van der Meulen en Kees Imthorn, die als enige tot twee treffers kwam, konden hierna het verlies enkel tot 9-5 beper ken. Lijstaanvoerder Velocitas liet zoveel kansen liggen, dat TOP (A) lange tijd met 3-3 een punt in handen hield. Invaller Paul Robert Nugteren velde vier minuten voor tijd de hekkes- luiter alsnog, nadat eerder Ine Goedegebuur, Jetske Goud smit en Rien van Poelgeest hadden gescoord: 3-4. Ook KNS liet tegen ONDO (sGr) erg veel mogelijkheden onbenut, waaronder zelfs drie strafworpen. Alleen Gabriëlle Kok, Karin Ultzen, Edwin Kooien en Peter Siebers wis ten de vijandelijke mand te vinden, met als gevolg dat in de tweede helft de achterstand nog van 2-3 tot 4-7 aangroeide. Ons Eiland had aan vijf doel punten genoeg om koploper Valto verrassend onderuit te halen. Anja Oüwerkerk, Jo- landa de Boer, Jan Boon en in valler Rob Hasselbach zorgden voor 4-1, waarna een andere invaller Wilmineke Sleeuwen- hoek de opmars van de bezoe kers tot stand bracht door de laatste goal te vervaardigen. Poulegenoot Tempo bleef eveneens aan de goede kant van de score en wel met 4-6 tegen Sportief. Joke Boot (2), Ronald Drieduite en Bram van der Waals brachten na 2-2 (Els Franken en Ronald Drieduite) de stand op 2-6, waarna de teugels in ae laatste acht mi nuten nog wat gevierd wer den. Op een modderig veld kwam Crescendo minder goed uit de voeten dan ALO, dat dan ook tot 5-2 kon uitlopen en ook la ter het scoreverloop dicteerde. Anita en Wijand Alberts, bei den tweemaal scorend, en Ilo- ne Lepelaar maakten na 5-6 driemaal een achterstand on gedaan en invalster Joke Gey- er bepaalde met haar tweede schot, dat het duel van de kop lopers in 3D geen winnaar kreeg met 10-10. LEIDEN In de nationale volleybalcompetitie haalden de dames van Leython tegen Kalinko de eerste „driepun ter" binnen; 1-3. De heren van Leython presteerden slecht; in eigen hal verloren ze met 0-3 van Compaen. NOVO versloeg met 3-1 het geroutineerde Ra dius. Radius won vorige week nog met 2-3 van Gemini/Kange- roes, maar deze keer moest het zonder punten naar huis. Het jonge NOVO van coach Ro nald van Nierop, die drie van zijn spelers naar de kapper ge stuurd leek te hebben, verloor alleen de eerste set. Daarna hielden de Noordwijkers het tempo hoog en dat vergde te veel van de „oude" mannen uit Gouda. De achttienjarige spelverdeler Kees Ouwehand lijkt zijn draai in de derde di visie sneller te hebben gevon den dan verwacht mocht wor den. Coach John Groen van Ley thon had weinig goede woor den over voor zijn ploeg. De Leiderdorpers hadden de thuiswedstrijd tegen Compaen iets te licht opgevat waardoor ze verloren voor ze er erg in hadden. De service van Ley thon was te zwak om de aan vallen van Martin de Groot (ex-Starlift) te ontregelen. De pass liet eveneens alles te wensen over (0-3). Gemini/Kangeroes houdt problemen met de motivatie. Tegen US 2 kwamen de heren uit Voorschoten na een achter stand wel steeds terug, maar ze konden dat slechts twee keer in setwinst omzetten. Ge- mini verloor met 3-2, en hield wederom een mager puntje over. In de promotieklasse behaal den de heren van Donar we derom een afgetekende over winning. ACCO/DOS, dat im poneerde bij het inslaan, maar toen het er op aan kwam wei nig weerstand bood, werd met 3-0 naar huis gestuurd. Met dezelfde cijfers verlóór NOVO 2 van ZOVOC, dat evenals vo rig jaar kampioenskandidaat is. De setstanden getuigen van de overmacht: 7-15, 7-15 en 5- 15. Leython 2 hield een punt over aan de thuisbeurt tegen VOY. Ronald Kamphues, de spelver deler van het derde team, functioneerde goed als aanval ler. Na een 2-0 achterstand kwam LUSV knap terug, maar de Leidse studenten moesten uiteindelijk de 3-2 winst aan Radius 3 laten. Dames Na setwinst dacht coach Cas per Brussee van Gemini- /Kangeroes met een gerust hart wijzigingen in de opstel ling te kunnen aanbrengen, maar dat pakte anders uit. De dames uit Voorschoten verlo ren twee sets op rij. In de oude opstelling verzekerden ze zich van een punt, maar in de be slissende set brak het gebrek aan wisselspeelsters op; 2-3. Kalinko en Leython hadden beide winst nodig om aanslui ting met de middenmoot te houden. Na 12-15 en 1-15 liet ook Tjibbo van de Werf zich verleiden tot het opstellen van een „ander" team en ook hij kreeg het deksel op zijn neus. De dames uit Leiderdorp ver loren de volgende set en de 13- 13 stand in het vierde part was naar eigen zeggen „funest voor de gezondheid van de coach". Leython won met 1-3. NOVO gaf de volle winst uit handen, rhaar kon na drie wedstrijden wel concluderen dat er „eindelijk gevolleybald" was. Mede door een gebrek aan Noordwijks zelfvertrou wen („O jee, we gaan een wed strijd winnen") ging de 3-2 winst naar' Purvo. Het enthousiasme van Gemi ni/Kangeroes 2 groeit elke wedstrijd. Van Santen 2 kreeg daar in dé vijfde set proble men mee; Gemini won de laat ste set en de wedstrijd (2-3). In de promotieklasse had LUSV eigenlijk moeten win nen van Netwerk, „want ik denk dat je maar weinig zwak kere tegenstanders zult tegen komen", aldus coach Timo Van Tilburg. De Leidse stu dentes verloor desalniettemin met 1-3. Ook bij Leython 2 liep het niet. Tijdens de uit wedstrijd tégen DVC werd er wel „geknokt", maar niet ge wonnen; 3t0. De heer H.A.B. Alberts heeft zaterdagmiddag de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, ontvangen uit handen van Leids loco-burgemeester Dick Tesselaar. Dit gebeur de tijdens de receptie van de RKSV DOCOS. ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. De heer Alberts ontving de medaille omdat hij reeds vanaf de oprichting terreinmeester is van de Leidse vierdeklasser. Ruim een halve eeuw verzorgt hij niet alleen de technische voorzieningen, maar ook het materiaal en is hij ook nog beheerder van de kantine. „Dit alles met grote trouw en toe wijding en geheel belangeloos", aldus Tesselaar in zijn lovende toespraak tot de heer Alberts. LEIDEN -4- DIOK toont steeds vaker in kwaliteit te zijn ge groeid. Ook gisteren bleek, dat naast de scrum ook de driek warters elkaar prima vinden. Waardoor A AC, vorig jaar nog goed voor een winstpartij op de Leidse! rugbyers, met de klinkendecijfers van 58-0 werd verslagen. Alle promo- tieklassersuit onze regio gin gen onderuit. LSRG kwam nog het dichtst in de buurt van tegenstander Eemland: 3-4. De Leidsé ereklasser DIOK blonk gisteren uit tegen AAC. Dat de Leidse scrum iizersterk is, mag in Nederland als be kend verondersteld worden. Dat nu ook de driekwartlijn een belangrijk Leids wapen is geworden, weten de Opponen ten nog niet allemaal. Vooral het centerduo Dick Berghout- /Gidion van de Bom is goed op elkaar ingespeeld en zorgde gisteren voor de meeste pun ten. Berghout drukte maar liefst vier maal. Van de Born deed daar nog een try bij. Kees Kloots passeerde twee keer de trylijn, wat Remco Roest ook nog een keer presteerde. Mare Michielse ibenutte de meeste extra kickg uit relatief makke lijke positiés. In tegenstelling tot vorig jaar kreeg AAC geen enkele kans om ook maar in de buurt van de Leidse achterliin te komen. DIOK overrompelde de visite met snel en krachtig rugby. Na 20 minuten stond het al 28- 0. Concentratieverlies aan Leidse zijde was het logisch gevolg. Direct na de pauze werd de draad weer opgepakt Het sterke collectief drukte door naar 58-0 en constateerde achteraf, dat deze score nog veel dramatischer voor de te genstander had kunnen uitval len. LSRG kwam tijdens de eerste helft met 3-0 voor door een penaltykick van Pieter Fi scher. De andere strafkick liet hij onverzijverd. Reinier Brou wer en Payl Kuipers verzuim den kansen in punten om te zetten. Na de wisseling werden de Leidse studenten in hun ei gen 25-metergebied teruggezet. Eemland drukte één try, wat precies genoeg voor de winst was: 3-4. Minerva liep voort durend achter RRC aan. Ten minste in scores. Halverwege was het al 0-7 voor de Rotter dammers. Waar Maurits de Braauw een try en Jan de Wit een kick tegenover stelden. RRC was echter inmiddels uit gelopen tot 0-13 en zou, on danks het forse slotoffensief van Minerva, winnen met 7- 13. The Bassets begon goed, maar werd door het jonge Cas- tricum 2 na die openingsfase overvleugéld. Vooral de driek wartlijn kwam te kort bij de snelle thuisclub. Willem de Jong drukte 0-4. Waarna de Sassenheimers nooit meer voor kwamen. Ruud Vos ver zorgde nog een try. Tinus Harskamp schoot met de con versie en een strafkick de 13 vol. De Castricumreserves wa ren goed voor 23 punten, zodat de punten^ 'n Castricum We ven. Harlequints gaat recht op de titel af. In de Afdeling West 1 werd ook DSRC 2 van het veld gevaagd. Na een geliikop- gaana eerste half uurtje druk te Rob Sturm de eerste try, waarna „de beer los was". Via een ruststand van 0-16 bepaal den de Leidse harlekijnen de eindstand óp een alleszeggen de 0-47.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17