Slechte dag Spierings kost Rijnsburgse Boys winstpunt Noordwijk „gewoon" te sterk voor RCL Leider Zevenhoven onderuit FC Lisse verliest Oegstgeest wijst De Sleutels terug ARC bedwingt Oostkapelle SPORTTRIBUNE £cidóe6otMa/nt Opnieuw overwinning voor uiterst matig Quick Boys SVLV KOPLOPER NA ZEGE OP GWS MAANDAG 20 OKTOBER 1986 PAGINA 1 LEIDEN Zwaluwen Vlaar- dingen versloeg koploper Ze venhoven met de klinkende cijfers van 4-0, zodat de Vlaar- dingers de leiding overnamen. Ter Leede veroverde een punt. Het duel met Die Haghe werd afgesloten bij een 1-1 stand. Wat de Sassenheimers weer een puntje dichter bij het al even zwakke Maasdijk bracht. Maasdijk verloor met 2-0 van Katwijk. Zwaluwen Vlaardingen - Ze venhoven 4-0 (1-0) Zevenhoven was de eerste helft een stuk beter dan de thuisploeg, maar scoorde niet. Leo Lips en René Bon ver zuimden te doelpunten. Wat Zwaluwen met een uitbraak wel deed. Direct na de aftrap van de tweede helft overrom pelde Vlaardingen Zevenho ven nogmaals: 2-0. Waarmee de weerstand was gebroken. De lijstaanvoerder kwam meer en meer opzetten, maar zag achterin steeds meer ruimte ontstaan. Wat Vlaardingen nog eens twee treffers ople verde. Ter Leede - Die Haghe 1-1 (0- 1) Ter Leede startte bijzonder nerveus. Ook keeper Bert Blankenspoor deelde in de malaise want na ruim een kwartier liet hij de bal uit zijn handen glippen: 0-1. Na de pauze vonden de Sassenhei mers zichzelf. Toen trainer Henk Spaan een dubbele wis sel „aanbracht" scoorde inval ler Theo Pelgrim met zijn eer ste balberoering. Nauwelijks een minuut later verzuimde hij alleen voor de keeper nog maals te doelpunten. Katwijk - Maasdijk 2-0 (1-0) Maasdijk was alleen in het eerste en laatste kwartier „in de wedstrijd". Ondanks de tal rijke Katwijkse blessures zou er gewonnen worden. Uit een voorzet van Amerik van Duy- venvoorde tikte Jaap Guyt door, zodat Jack Hooghkamer 1-0 liet aantekenen. Tien mi nuten voor tijd maakte Van Duyvenvoorde zelf er 2-0 van. Kees van Duyvenbode viel uit met een spierscheuring. LEIDEN FC Lisse ondergaat een roerig seizoen. Sportief ge zien dan. De zaterdagsectie wisselt goede met slechte resultaten af. Zaterdag verloor de ploeg van Hans van der Vlist met 2-0 van Oranje-Wit. Een tegenstander, die niet eens zo imponeer de, maar vooral fysiek sterker was. De FC ontwaakte wat hardhandig, toen na 10 minuten de 1-0 werd ingeschoten. Nauwelijks een kwartier later was het zelfs 2-0, waarna de Lissenaren de schouders er werkelijk onder dienden te zetten. Wat niet echt gebeurde. De instelling bleef onder de maat. Toch werden er kansjes gecreëerd. Maar ook in de afwerking ging het mis. Gepie van Rooyen, Richard Mulder (lat), Henry van der Weyden en René van Hensbergen kregen de bal er echter niet in. Een verdiende nederlaag derhalve, vooral omdat de inzet van Lisse onder de maat was. RIJNSBURG Hoewel Rijnsburgse Boys een unieke kans miste om koploper NSW, dat een punt verloor bij Spijkenis- se, te- achterhalen, werd toch niet al te lang stil ge staan bij het puntverlies. Er was zaterdag tegen Marken ook eerder sprake van een winstpunt, omdat er in de tweede helft een 1-3 achterstand wegge werkt moest worden. Toch stond ook dat gege ven niet centraal in de ge bruikelijke nabeschou wingen. Nee, twee andere zaken zorgden ervoor dat de gemoederen op Mid- delmors behoorlijk oplaai den. Ten eerste, het dra matisch slechte keepers werk van Ruud Spierings in het Rijnsburgse doel en het incident, dat zich na het rustsignaal afspeelde tussen Arie van Dijk en Tijs Schipper waardoor beiden de wedstrijd niet meer mochten vervolgen. Wat was er aan de hand met Ruud Spierings? De tot dusver slechts vijf maal gepasseerde sluitpost van de Rijnsburgers, had een hele slechte dag en dat werd hem door het chau- venistische publiek buitenge woon kwalijk genomen. Spie rings, met trainer Arie Kurver meegekomen van CW, wordt door de aanhang nog steeds als een soort „indringer" be schouwd en zijn zwakke optre den tegen Marken werd als een prima mogelijkheid gezien om dat ongenoegen te spuien. Na de derde treffer van de Markenaren, klonk bij iedere bal die Spierings beroerde een gigantisch gejoel op, begeleid door een hatelijk applaus. Rijnsburgse Boys speelde trou wens in zijn totaliteit geen bes te wedstrijd, al startte het te gen Marken voortvarend. De eerste kans werd direct tot doelpunt gepromoveerd toen Ron Carli met een knappe voorzet het blonde hoofd van Hans Zwaan bereikte en wat dat voor gevolgen heeft, is al bij veel eersteklassers bekend: 1-0. In de veertiende minuut kwam Marken via Wim Tol, een broertje van Pier, op gelij ke hoogte. Een hoge voorzet van Harry de Waart werd door Jan-Cornelis Boes ver lengd, waarna Tol van dichtbij de verbouwereerde Rijnsburg se defensie verschalkte. Twee minuten later was het weer raak; een corner van Tijs Schipper belandde bij Tol die de apatisch toekijkende Spie rings andermaal het nakijken gaf. De thuisclub slaagde er in het verloop van de eerste helft niet in de onzekere verdedi ging van de gasten te verras sen. Na het rustsignaal van de consequent leidende arbiter Bouwmeester, ontstond er tu mult rond Arie van Dijk en Tijs Schipper, die met elkaar slaags raakten. Beide heren hoefden na de pauze niet meer terug te komen. „Stomme re actie van mij", aldus van Dijk, „maar hij trapte mij na". Schipper was het daarmee niet eens: „Ik heb van Dijk niet ge raakt. Hij dacht dat ik hem wilde schoppen en gaf mij een kopstoot, terwijl ik alleen de bal wilde pakken". Scheids rechter Bouwmeester klonk na afloop zeer beslist: „De één maakte een schopbeweging en Hans Zwaan bewees ook zaterdag tegen Marken weer zijn waarde voor Rijnsburgse Boys. Hier kopt Zwaan zijn ploeg naar een 1-0 voorsprong. de ander deelde een kopstoot uit waardoor ik maar één ding kon beslissen: beiden uitslui ten". Na de hervatting leek Marken op rozen te zitten toen Ruud Spierings de bal na een uur spelen na een voorzet van Jan-Dirk van Altena in eigen doel sloeg. Het inbrengen van Martin de Louw deed echter de vlam in de pan slaan; Huug Aandewiel wendde zijn schit terende traptechniek aan om zijn ploeg uit een vrije trap naar 2-3 te schieten en dertien minuten voor tijd was het Ron Carli die een voorzet van Hans Zwaan in één beweging langs Jan Peereboom schoot: 3-3. Hans Zwaan en Jan-Cornelis Boes misten in de slotfase de kans om hun ploeg alsnog de zege te bezorgen. Op de vraag wie er volgende week in de topper tegen NSW het Rijnsburgse doel verdedigt, antwoordde een emotionele Arie Kurver: „Voor mij geen enkel punt, Spierings natuurlijk. Hij is een klasse-keeper en de beste die ik heb, want mijn tweede doelman is geblesseerd en de derde heb ik in geen maanden meer gezien. Ik zou niet weten wie ik er dan in zou moeten zetten of de voorzitter moet Scoreverloop: 7. Zwaan 1-0, 14. Tol 1- 1, 16. Tol 1-2, 60. Spierings 1-3, 65. Aandewiel 2-3, 77. Carli 3-3. Opstelling RBB: Spierings; Toet, Driebergen, Aandewiel, De Kroon; Van Dijk, Arroyo, Koet, Merbis (De Louw); Zwaan, Carli. Marken: Peereboom; De Waart, H. Zeeman, Kaars, K. Zeeman; De Groot, Schipper, Van Altena, Sprin ger (Boes); Tol (Zondervan), Boes. LEIDEN Valken '68, num mer laatst op de ranglijst van de vierde klasse B, stuntte za terdag door koploper Floreant met maar liefst 1-3 te verslaan. Oegstgeest maakte duidelijk, dat het slecht gaat met De Sleutels: 2-0. SV Voorschoten „verloor" een punt bij Hazers- woudse Boys: 1-1, terwijl Kou dekerk geflatteerd met 3-0 klop kreeg van Jodan Boys. Leiden verloor in de slotfase met 3-2 van DEVJO. Floreant - Valken '68 1-3 (1- 3) In de 10e minuut rondde Relis Bol verrassend een voorzet van Hans Vijgeboom af: 0-1. Tien minuten later werd Flo reant helemaal opgeschrikt, toen Vijgeboom er met een solo zelfs 0-2 van maakte, Wim de Wit veroorzaakte een strafschop: 1-2. Vijgeboom schoot nog voor de pauze 1-3 binnen. Waarna de lijstaan voerder er nog alles aan deed, doch niet meer dichterbij kwam. Zodat Valken weer op gelijke hoogte staat met Kou dekerk. Oegstgeest - De Sleutels 2-0 (0-0) Tijdens de eerste rondgang ge beurde er niet erg veel. De twee ploegen waren aan el kaar gewaagd. Na de onder breking combineerde Oegst geest de bezoekers zo nu en dan zoek. De organisatie bij De Sleutels was volledig zoek. Waardoor Peter en Frank Ho- gewoning met twee treffers het Leidse verlies een feit maakten. Hazerswoudse Boys Voorschoten 1-1 (0-0) Ook in Hazerswoude gebeurd er voor de rust niet al te vet Pas na de pauze werd duidt lijk, dat Voorschoten meer dai een remise in de zin had. Dei tig seconden na de aftra scoorde Pieter Terbruggt door het laatste tikje aan d inzet van Marco Ravelli te gt ven: 0-1. In de 95e minut kopte Bert Poot de bal achtt Sv-doelman Herman Keize Bij de corner stond ook de au dere goalie Jos van de Haas i het doelgebied. Jodan Boys - Koudekerk 3 (1-0) Frank Goddijn en Mare Bal ker plaatsten het leer vex Koudekerk op de paal, waarn het in de 10e minuut 1-0 wer Na 43 minuten werd Bakkt gevloerd. Hij schoot de bi vanaf de stip via de paal naas Siebe Schellingenhout knali nogmaals op de Jodanla waarna de boys er in de slotf se 3-0 van maakten. DEVJO - Vv Leiden 3-2 (2-1 Henk Landwaart schoot Le den al na 15 minuten via ee strafschop op 0-1. Rob Bin was neergehaald. Waarn DEVJO toonde vooral fysit sterker te zijn en de ruststan op 2-1 bepaalde. Ruud Boi maakte er tijdens het ster! openingskwartier 2-2 van. Vi minuten voor tijd werd Le dendoelman Peter Selier m een afstandsschot alsnog g passeerd. LEIDEN Het uitduel met Oostkapelle was er voor ARC dat niet mocht worden verloren. De Zeeuwen bevonden zit voor aanvang van het treffen onder de Alphense debutant op d ranglijst, een situatie die de Alphense Racing het lieft zo zo willen houden. ARC slaagde ook in die opdracht. In OostkapeH werd een verdiend 2-2 gelijkspel geboekt. Het volledige eerste part was voor ARC. Met redelijke aanvalli werden de Zeeuwen dikwijls op eigen helft teruggedrukt zelfs op achterstand gezet. Wilco van Leeuwen kopte in de 3 minuut raak. Op slag van rust leek het 0-2 te worden. Nico Oo terlee knalde de bal tegen het thuisnet. Tot ieders verbaan) keurde de arbiter de treffer af, omdat Sieto Schalkers bij de co nervlag buitenspel stond. Zodat een herboren Oostkapelle na pauze het initiatief kon nemen en nu de Alphenaren achter zit aan liet lopen. De 0-1 achterstand werd in een 2-1 voorsproi omgebogen. De voor Schalkers ingevallen Martin Kromme werd 8 minuten voor tijd echter zo goed bediend door laats man Jelle Koolstra, dat hij de verdiende 2-2 eindstand op h bord kon doen verschijnen. Bert Groenland debuteerde i linksback in het ARC-kamp en speelde een prima partij. NOORDWIJK Het ver haal is al veel vaker ver teld. Als je als ploeg een maal in die overbekende hoek zit waar aan het eind van het jaar de klappen vallen, dan kom je daar maar moeilijk uit. En ze ker niet in confrontaties met ploegen die zich aan de bovenkant van de ranglijst bevinden. Die teams immers genieten juist op de beslissende mo menten meeval in plaats van tegenslag. RCL ver loor dus zaterdag „ge woon" en niet onverdiend met 1-0 van Noordwijk. Ondanks een tomeloze in zet. Ondanks het, naar Leiderdorpse begrippen gemeten, zeker niet slech te spel. En ondanks het feit dat Noordwijk zater dag nu echt niet schitter de... John Eelman wees na afloop op de voorgaande confronta ties tussen de twee: „We heb ben elkaar diverse keren ont moet. Noordwijk speelt nooit de sterren van de hemel tegen RCL. Toch kan ik me geen ne derlaag herinneren". RCL was voor een punt naar Noordwijk getrokken en voetbalde vanuit de verdediging. Gevaarlijke counters bleven echter uit; Leo van de Weteringh en Pierre van Gemerden hadden bepaald hun dag niet. Voorin werd derhalve geen bal vast gehouden. Waar Mouter nog een tweede zwakheid aan toe voegde: „Zodra een bal werd uitverdedigd, was die altijd voor een Noordwijker. Mijn tweede4 lijn was nergens". Re den voor Mouter om te stellen dat de winst voor Noordwijk volkomen verdiend was. De eerste helft was er een met weinig doelkansen. Schoten van RCL-ers Peter Siera en Aad van Tongeren stonden te genover enkele mogelijkheden voor zaterdagtopscorer Klaas Vink. Noordwijk was over rompelend gestart, maar kon die pressie niet volhouden. Te meer omdat RCL koelbloedig verdedigde. De achterhoede was precies het sterkste stuk van de Racing zaterdag. Met name linksback Hans Kolen brander dwong nogal wat res pect af door de beweeglijke spits Yvan Hermans in be dwang te houden. De thuis ploeg legde niet zo veel creati viteit in zijn antwoord. Vaak werd de achterlijn gezocht via de vleugel, doch de voorzet bleek bij voortduring een ge makkelijke prooi voor RCL- sluitstuk Bert Siera. Naarmate de tijd vorderde werd de Noordwijkse druk zo groot, dat kansen haast niet meer konden uitblijven. Was de cornerverhouding voor de thee nog 3-3, na de pauze zou Klaas Vink verzorgde tegen RCL de enige en dus winnende treffer van Noordwijk. Hier zet Hans Braat de Noordwijker nog wel de voet dwars. het 8-0 voor de Eelmanbrigade worden. Na kansjes voor Toon Houtekamer en weer Vink, was daar plotseling de verlos sende goal. RCL-middenvel- der Aad van Tongeren verloor de bal. De prima spelende Hans Boom passte diep op Jos Smits, die direct voorzette naar de vrijgespeelde Klaas Vink: 1-0. De bezoekende elf gooide van af dat moment het roer om. Peter Siera schoot vanaf 30 meter via de lat over, waarna Pierre van Gemerden de bal via een Noordwijkverdediger naast het lege doel zag belan den. Het slotkwartiertje werd mede door die 1-0 in ieder geval nog leuk. Noordwijk genoot voorin aanzienlijk meer ruimte en be laagde het doel van Bert Siera dan ook meerdere malen. RCL zelf kwam nog slechts aan een doelrijpe kans. In de allerlaat ste minuut zette Peter Siera hoog voor. Nonchalant hobbel de doelman Dick Dortmundt mee achteruit, de bal nog wel volgend. Totdat bleek, dat het leder zonder interventie juist onder de lat zou belanden. Nog net op tijd tikte hij de bal via de lat weg. Van de Weteringh was vervolgens niet alert ge noeg om er alsnog 1-1 van te maken. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 67 Klaas Vink 1-0. Noordwijk: Dortmundt. Mark Vink, Wendt, Sluijs, Marijt, Smits, Houte kamer (Verbeek), Boom (Altorf), Klaas Vink, Bakker, Hermans. RCL: Bert Siera, Kolenbrander, Brasker, Braat, Boendermaker, Van Tongeren (Van Breugel), Valk, Heemskerk, Peter Siera, Van de We tering, Van Gemerden. AMSTELVEEN Een op zich getalenteerde ploeg die slecht speelt, maar toch wint, kan aan het eind van een voetbalseizoen in de regel hoog op de ranglijst worden teruggevonden. Het is voor Quick Boys te hopen dat die ongeschreven voetbalwet in deze jaargang ook voor de Katwijkers zal uitkomen. In dat geval zouden de blauwwit- ten van oefenmeester Hans van der Zee dit seizoen wel eens kunnen gaan afrekenen met de traditie die wil dat de eerste plaats voor Quick Boys één per definitie onbereikbaar is. Twee weken terug immers, hadden de Katwijkers tegen Excelsior M. het geluk al aan hun zijde toen in de slotfase een 0-1 achterstand alsnog in een 2-1 zege werd omgezet. En ook zaterdag mochten de man nen van Van der Zee zeker niet mopperen. Nu won de ui terst matig acterende Katwijk- se elf met 0-1 van de lange tijd dominerende degradatiekandi daat RKAVIC. Onverdiend was die overwin ning overigens niet. De consta tering van Van der Zee dat Quick Boys net zo goed met 5- 0 had kunnen winnen was correct. Aan de andere kant echter kon even correct wor den geconstateerd dat het na rust aandringende RKAVIC enige keren de gelijkmaker vrij eenvoudig voor het in schieten had. Een gegeven waar Hans van der Zee de ogen ook niet voor wenste te sluiten. „In de tweede helft vergat de ploeg te voetballen. Het team werd steeds onrusti ger, het spel steeds chaoti scher. We liepen achter VIC aan, terwijl je mag verwachten dat het andersom is. Want, la ten we wel zijn: het is natuur lijk geen toeval dat RKAVIC onderaan staat. Dat elftal mist gewoon de benodigde klasse". Een opmerking waarmee Hans van der Zee de prestatie van zijn team direct ook op de juis te waarde schatte. Want het was inderdaad regelmatig bar en boos wat de Katwijkers in Amstelveen lieten zien. In verdedigend opzicht liep het dan allemaal nog redelijk (hoewel zeker niet vlekke loos), in aanvallend/opbou wend opzicht klopte er maar weinig van bij de Boys-forma tie. Toch werd al in de zeven tiende minuut de 0-1 een feit. Na een in eerste instantie af geslagen hoekschop, bracht Arie van Duyn de bal opnieuw hoog voor het doel waar Leen van der Plas ter plaatse was om via doelverdediger Brian Douglas en de onderkant van de lat raak te koppen. Eeven leek de ban door die treffer gebroken. Een tiental minuti trok Quick Boys vervolge immers leuk combinerei richting Douglas en lag tweede goal in het directe ve schiet. RKAVIC bleef echl overeind en ook al omdat tegen hun gewoonte in 4-4 spelende Katwijkers weer wegzakten, mocht de Amsti veense ploeg weer aan aanva lend werk gaan denken. Ste ker nog: RKAVIC beheen het tweede part vrijwel voll dig. Slechts omdat doelm Theo Guyt een sterke par vertolkte èn omdat VICs bes voetballer, spits Thieu Heu erjans, een drietal hele bes kansen onbenut liet, bleef i voor RKAVIC steeds hatel ker wordende nul op het bo staan. Aan de andere kant u ren er voor het op de count loerende Quick Boys, zoals g zegd, dus ook de nodige ka sen. De falende Frenk van d Kleij, de weinig overzicht t toon spreidende Leen van d Plas en noeste werker Flo van Duyn lieten die mogelij heden evenwel ongebruikt. GERT-JAN ONVLÏ Scoreverloop: 17. Leen van der F 0-1. Quick Boys: Guyt, Teun van i Plas, Ruis, Hans van der Plas, I berg, Arie van Duijn (De Best), W ras. Floor van Duyn, Van Rooy Leen van der Plas, Van der Klei) LEIDEN In de eerste klasse KNVB van de afdeling Leiden ruilden Kagia en SVLV van plaats. Kagia zakte na het 1-2 verlies van MVKV; SVLV steeg door met 1-0 van GWS te winnen. LSVV '70 kreeg wederom een nederlaag te slikken. De Leidse studenten reiken na het 2-1 verlies van Alphia niet verder dan een ze vende plaats. Kagia - MVKV 1-2 (1-0) MVKV-er Ron van de Kolk verbaast zich nagenoeg elke wedstrijd over het behaalde resultaat. „We hadden dit, een derde plaats inmiddels, aan het begin van het seizoen ze ker niet verwacht". Kagia do mineerde voor rust en Peter Beukers zette dat overwicht om in een doelpunt. Kagia- doelman Roland Duindam was enigszins schuldig aan de twee treffers van Henk Langemaat. SVLV - GWS 1-0 ((H)) SVLV gaf toe door het oog van de naald te zijn gekropen. In de eerste helft kregen de gebroeders Lelieveld „gouden kansen", maar het duurde tot na rust voor de eerste treffer viel. Leo Zandbergen rondde een doorbraak zelf af door vanuit een haast onmogelijke hoek te scorei?. In het laatste kwartier drong GWS sterk aan, maar de Sassenheimers moesten wederom met een ne derlaag naar huis. Alphia - LSVV '70 2-1 (1-0) LSVV '70 zit in een diep dal. „En dan moet je een beetje ge luk hebben en dat hadden we niet". In de eerste helft begaf de Leidse doelman zich met de bal in handen buiten het straf schopgebied, wat werd bestraft met een vrije trap. Jan Mar tens schoot snoeihard in de kruising. Teun de Pater rond de na rust een lob van Ton Gerritsen met succes af en zorgde voor een 2-0 voor sprong. Pas in de laatste twin tig minuten kreeg LSVV enige grip op de tegenstander. Thijs Bruna verzilverde een penalty nadat Ron van Steijn ten val was gebracht. KRV - Meerburg 2-0 (1-0) De Katwijkers zijn zaterdag nauwelijks in gevaar geweest. Kees Kuijt opende na een knap genomen vrije trap de score in twintigste minuut. René Houwer miste twee keer voor de keeper, maar Arthur Noort kon uiteindelijk de winst voor KRV veilig stellen. Waarmee het LSVV op de ranglijst achter zich liet. TAVV - Woubrugge 2-2 (1-0) De grensrechter van TAVV had er achteraf geen woorden voor. „Schandèlijk. Ze hadden het voor de rust al af kunnen maken. Pierre van Eijk, Dick en Kees Hoogenes; ze hadden de hoeken voor het uitzoe ken!" TAVV gaf de 2-0 voor sprong (twee keer Dick Hoog enes) uit handen. Hoewel Dirk van Dorp vrij snel de aanslui tingstreffer maakte, verkeek de club uit Ter Aar zich volle dig op de aanvalsdrift van Woubrugge. In blessuretijd schoot Dirk van Dorp zijn ploeg alsnog langszij. Tweede klasse VNL hield de schade tegen ZLC beperkt. ZLC had de partij tegen de puntloze hek- kesluiter te licht opgevat. Via treffers van Hans den Hoe< Ad van Kaam en Jan de Ru ter èn een eigen doelpunt va Ed Blikman won het met 4 Hans den Holster scoorde, i een penalty, de enige VNl treffer. Na een 2-0 voorsprong (J Bleeker en Patrick Mölle liet Kickers '69 zich verrass door Abbenes. Marco Trol (twee maal) en Martin Ho koop brachten de 2-3 win aan Abbenes.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16