cidócSoimwit Losse flodder Jacobs Ook incidenten bij terugkeer olympiërs a Handig 'miniburo' ;ede „er is geschoten op de grensrechter" Uithof mag toch best verbeterd (ïmult rond Europa Cup op Cyprus MET CRUIJFF OP DE FOTO Fraude bij OS Calgary tos haalrace IAMP Becker weer langs Lendl MAANDAG 20 OKTOBER 1986 PAGINA 11 )SIA Een woordvoerder van de Cyprio- verrast door de mededeling. Het bestuur van de regering heeft zaterdag bekend gemaakt club overweegt nu de ploeg terug te trekken uit je voetbalvereniging Apoel Nicosia geen de strijd om de Europese beker. Het bestuur »mming krijgt het tweede duel in de twee- van Besiktas verklaarde bereid te zijn het twee rnde van de strijd om de Europese beker de duel tegen Apoel op neutraal terrein te spe- landskampioenen tegen de Turkse titel- len als de UEFA daartoe besluit, tr Besiktas in Nicosia te spelen. Apoel was piste marathon in Chinese regen NG Kodama Taisuke fisteren de marathon ing gewonnen. De Ja- >r legde de 42,195 km bij ende regen af in 2 uur 7 ten en 35 seconden. Dat beste tijd dit seizoen op iarathon gemaakt. De e plaats was voor zijn enoot Kunimitsu Ito, die liep voor de Tanzanaan aa in 20.08,39. Muravije, een 33-jarige Slavische ingenieur, heeft gisteren de supermara thon van Nughari gewonnen. Muravije legde het parkoers van 254 kilometer op wegen in de omgeving van Sassari op Sardinië af in 23 uur 47 minu ten en 30 seconden. Met een achterstand van ruim een uur werd de Tsjechoslowaak Milan Furin tweede in 24.52.07. De derde plaats ging naar Frank Kaucik uit Joegoslavië in 28.07.34. O OPHOF ONDER HET MES 'ERDAM Edo Ophof (27) wordt volgende week geope- aan de rechterknie. Bij een scopie onder verdoving, ver door orthopedisch chirurg Hermans in Hilversum, is vrij- ast komen te staan, dat de voorste kruisband van de rech- ie van de Ajacied volledig is afgescheurd. Anderhalf jaar ;n rafelde de band al voor viervijfde deel af toen Ophof in iel Ajax-FC Den Bosch in harde aanraking was gekomen jn tegenstander Pattinama. De definitieve scheuring vond september plaats in de wedstrijd Sparta-Ajax. NK atletiek indoor 1987 in Den Haag DEN HAAG De Nederlandse indoor- atletiekkampioen- schappen atletiek 1987 zullen op 31 januari en 1 februari in de Hout- rust-hallen in Den Haag worden gehou den. De gemeente Den Haag wil met ingang van 1988 het Houtrust- complex tot een per manente sportaccom modatie maken, waar in ook indoor atletiek mogelijk is. AMSTERDAM Alketas Panagoulias, de nieuwe coach van Ajax' Europa-Cupopponent Olympiakos Piraeus, was in Amster dam de vriendelijkheid zelve over de ploeg van collega Cruijff. De vertoning tegen VVV, een van de mindere competitiebeur ten van dit seizoen, werd door de kalende Griek bestempeld als „een goede wedstrijd". „Serieus U vraagt, ik antwoord op uw vraag", liet Panagoulias een wat schamperende vragensteller weten. Terwijl hij werd geinterviewd, had Panagoulias slechts oog voor Johan Cruijff. Hij wilde de coach van Ajax per sé de hand drukken. „Waar is Cruijff klonk het bij voortduring paniekerig. De ontmoeting tussen het tweetal werd ijverig op de foto vastgelegd door vooruitgereisde Griekse journalisten. Lemond blijft MILAAN De Amerikaan Greg Lemond rijdt volgend seizoen toch voor de wieler ploeg van Bernard Tapie. De winnaar van de Ronde van Frankrijk leek lange tijd deel te gaan uitmaken van een nieuwe Amerikaanse wieler ploeg. Michel Laurent, mana ger van de Franse ploeg, maakte zaterdag bij de start van de Ronde van Lombardije bekend, dat de Amerikaan als nog voor één jaar heeft bijge tekend. CALGARY Het organisa tiecomité van de Olympische Winterspelen 1988 in Calgary heeft aangekondigd één van zijn leden, Jim McGregor, te zullen aanklagen wegens frau de. De man zou in het geheim toegangskaarten hebben ver kocht in de Verenigde Staten. Twee weken geleden is hij op non-actief gesteld. Hij zou achtduizend kaarten hebben verkocht en daarbij hebben geprofiteerd van het koersver schil tussen Amerikaanse en Canadese dollars. terdag- ppers isolideren je posities purgse Boys, Noord en Quick Boys con- kerden hun hoge po- I op de ranglijst za- De Rijnsburgers dat in de vorm en gelijkspel. Om- laarvoor in het tu- peuze duel tegen en een 1-3 achter- I moest worden weg- pkt, koesterden de len van trainer Arie er dat punt wel als J (kleine) overwin- Noordwijk en Boys wonnen wel, t moeizaam. Noord- Ibezorgde streekge- teCL met 1-0 de zo- te nederlaag van het en, een uiterst matig pd Quick Boys hield /IC er met dezelfde onder. De vijfde Bageersteklasser uit Leidse regio, ARC, terde een kostbaar [punt. Bij Oostkapel- ïrd het 2-2. _Jals Noordwnk en Boys had UVS gis- aan één doelpunt ïg om Stormvogels te wijzen. Een nut- ■verwinning voor de |naars, nu de com- I top drie in de - lklasse onderuit Met een punt ach- nd op koploper bezet UVS nu de tweede plaats. rrassing Eijl/LGB zorgde in tpololand voor een verrassing door het |idicapte team van sampioen VZC met te verslaan. Met „makkies" voor de lieeft het Leidse ze- nu weer een rede- [itzicht op een plaats eerste vier. herenteam van i (mèt Bettine koop) is bezig aan mponerende inhaal- Het dubbelpro- ma van afgelopen einde leverde de swoudse formatie twee punten meer n koploper L T, de achterstand zo imerhand weer rugbaar lijkt te ip kon niet verhin- dat Jacco Schoon- lf n het Jaap iman jeugdtennis- ooi van Unicum het nale resultaat boek- koste van Erik (Unicum). De 16- Zevenhovenaar immers niet alleen kelspel van Bolten, dubbel was Schoon- lf met Marco Smit r dan het duo Bol- loijen en met Karin Bijsterveld sleepte ►nenwolf ook het ngddubbel in de HHüS Trainer Rob Jacobs van FC Groningen (geheel rechts) gooide olie op het vuur door na afloop van de wedstrijd FC Den Haag- FC Groningen te verklaren dat er op een grensrechter zou zijn geschoten in het Zuiderpark. Fred van Hal (met wit jack) be streed dat pertinent. Foto Milan Konvalinka DEN HAAG „Er zijn kogels op de benen van de grensrechter geschoten", flapte trainer Rob Jacobs van FC Groningen er na de wedstrijd tegen FC Den Haag in het Zuider park onverbloemd uit. Daarmee gaf hij min of meer waarom scheids rechter Ignace van Swie- ten het duel in de 38e mi nuut onderbrak voor een gesprek met zijn „tweede" grensrechter Hoppe. Van Swieten, heel wat bedaar der sprekend: „Mijn grens rechter gaf aan mij te willen spreken. Hij zei door iets ge raakt te zijn en kleine ver wondingen te hebben aan zijn linkerbeen, veroorzaakt door iets van hagel. Daarna heb ik aan de andere kant van het veld hierover gesproken met de heer Van Hal, de veilig heidscoördinator van FC Den Haag. Later, in de 53e minuut heb ik weer de wedstrijd on derbroken. De hoofdagent van politie meldde mij dat er niets meer aan de hand was. Overi gens, als de verwondingen van mijn grensrechter ernstig wa ren geweest en hij had zijn taak niet kunnen voortzetten, dan had ik de wedstrijd ge staakt. Trouwens, ook de spe ler Olde Riekerink van FC Groningen meldde mij door iets scherps te zijn geraakt. Wat ik wel de hele wedstrijd door heb geconstateerd dat er door toeschouwers voortdu rend werd gespuugd. Ik dis cussieer niet over de vraag waar voor mij de grens ligt, al vraag ik het mij wel af. Ik leef nu maar van wedstrijd- tot wedstrijd". Direct na de verklaring van Van Swieten deden geruchten de ronde als zou zijn geschoten met een luchtdrukpistool of windbuks. Secretaris en veilig heidsfunctionaris Fred van Hal van FC Den Haag ver klaarde dat het onmogelijk is, dat dergelijke zaken het sta dion binnen komen. Hij meld de bovendien niete van de grensrechter te hebben verno men over verwondingen. „Hij zei wel aan het hoofd te zijn geraakt. Ik zag overigens niets. Ik hou het op een blaas pijpje met een erwt. Die din gen zijn niet gevaarlijk, alleen als je het in de ogen krijgt". In zijn commentaar weet Van Hal zich gesteund door de verkla ringen van de politie, bij wie ook niets is gebleken van ver wondingen bij de grensrech ter. Er is volgens de politie ook niet geschoten met een vuur wapen. Ook zij houdt het op een blaaspijpje en een erwt. Grensrechter Hoppe uit Zand- voort weigerde elk commen taar. LAUSANNE/AMSTER DAM De Amsterdamse delegatie die vorige week in Lausanne heeft ge tracht de Olympische Spe len van 1992 binnen te halen kreeg zaterdag geen groots onthaal bij de te rugkeer op Schiphol en ook niet bij het Wereld handelscentrum, waar een laatste afscheidsdronk zou plaatsvinden. Wie wel ge komen was, was Saar Boerlage. De ontmoeting tussen de olympiërs en de anti-olympiërs leidde tot enig gespuw van de laat- sten, een enkele rake klap en één arrestatie nadat NOC-voorzitter Henk Vonhoff een Boerlage- medestander die hem had belaagd, in z'n kraag vatte en overleverde aan de po litie. Het .was het zoveelste incident in een lange reeks en wel een tje dat bij Vonhoff het laatste restje respect voor Boerlage en haar groep deed verdwijnen. „Ik heb deze kleine groep de monstranten wel eens een stel karakterologische minusvari anten genoemd. Aan het eind van onze olympische onderne ming kan ik constateren dat die kwalificatie geheel juist Mevrouw Boerlage had bloe men' bij zich, maar die waren vooral voor haarzelf bestemd. „Overwinningsbloemen", zo verklaarde zij. Ze liet weten dat haar werk zelfs na het stranden van het Amsterdam se olympische avontuur nog geenszins af is. Ze zal gaan sa menwerken met Spaanse geestverwanten om de Spelen van Barcelona in 1992 onmo gelijk te maken. Geen racisme Saar Boerlage, voorzitter van „No Olympics", ontkende trouwens de beschuldigingen dat leden van de actie-groep in Lausanne en Amsterdam ra cistische uitlatingen zouden hebben gedaan. „Het mag uit de afgelopen weken duidelijk zijn dat wij racisme in welks vorm dan ook willen bestrij den. Daarom hebben wij in Lausanne ook actie gevoerd tegen het feit dat Nederlandse bedrijven <}ie in Zuid-Afrika investeren, de olympische campagne ondersteunen. Wij zullen nooit racistische uitla- Bij terugkeer uit Lausanne werd de Amsterdamse delegatie opnieuw belaagd door de monstranten. NOC-voorzitter Henk Vonhoff wordt op de foto belaagd door een beto ger. tingen van wie dan ook accep teren. Tiidens onze acties te gen de Olympische Spelen, die zeker bij tijd en wijle fel maar geweldloos waren, zijn door ons geen discriminerende uit latingen van demonstranten gehoord. Wij vinden dat bur gemeester Van Thijn en de he ren Vonhoff en Van Agt aan moeten geven hoe zij tot die zwaar wegende beschuldigin gen kunnen komen. Zij waren daar zelf niet bij". Boerlage uitte ook kritiek op de handel wijze van leden van het orga nisatie-comité de laatste da gen. „Wij zijn verschillende keren door leden van SOSA beledigd. Eén lid vond het IOC-lid overleden LAUSANNE Het IOC- lid Julio Gerlein Comelin is zaterdagavond in Lau sanne overleden. De 84-ja- rige Columbiaan, aanwezig bij de 91e algemene verga dering van het Internatio naal Olympisch Comité, was donderdag door een hartaanval getroffen. Zijn toestand was van dat mo ment uitzichtloos. Comelin werd in 1952 tot IOC-lid benoemd. Hij is de oprich ter van het nationale Olympische Comité van Columbia. Dees belooft correct vervolg AMSTERDAM Staats- secretaris Dick Dees, laat in het olympische peloton gekomen zoals hij zelf zei, beloofde zaterdag na de te rugkeer van de olympi sche delegatie uit Lausan ne de Amsterdamse nomi natie in financieel opzicht correct te zullen afwikke len. „We wachten het ac countants-rapport af en zullen ons daarna aan de gemaakte afspraken hou den". Vechtpartij Bij een „behoorlijke" vecht partij bij het wereldhandels centrum moesten zaterdag on geveer dertig man van een pa rate eenheid van de ME een charge uitvoeren om zestig de monstranten uit elkaar te ha len, deelde een politiewoord voerder zaterdagavond mee. Volgens een politiewoordvoer der werden de agenten be spuwd, getrapt en geslagen. Volgens hem hielp Saar Boer lage mee de arrestanten uit handen van de politie te krij gen. Het was volgens de woordvoerder niet mogelijk de hele groep demonstranten aan te houden, maar het zou wel zelfs nodig een actievoerder te gerechtvaardigd geweest zijn, slaan en hem toe te voegen je zei hij. De demonstranten be- moet kamp". „No-Olympics" liet weten zich nu tegen de Olym pische Spelen in Barcelona te keren. concentratie- hoorden volgens de politie tot de vaste groep notoire rel schoppers die „altijd te vinden is wanneer er rottigheid ge trapt moet worden". miniminmuil 99 99 HILVERSUM De plannen voor verbetering van sportaccom modaties in ons land mogen niet zonder meer in de prullenbak nu Amsterdam is gesneuveld in de race om de Olympische Spe len van 1992. D'66 zal vragen om een notitie van staatssecretaris Dees (sportzaken) waarna de Tweede Kamer zich moet beraden welke plannen alsnog kunnen worden gerealiseerd. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinill D'66 noemt het vanzelfsprekend dat in elk geval iets van de be loften aan de sportwereld wordt ingelost; hoeveel is uiteraard afhankelijk van het geld dat daarvoor beschikbaar komt. Plan nen voor sportaccommodaties die best alsnog kunnen worden doorgevoerd zijn onder meer de Uithof in Den Haag. Roth beschikbaar voor Feyenoord ROTTERDAM De komst van de Hongaarse international Antal Roth naar Feyenoord is prak tisch zeker. De Hongaarse voetbalbond heeft officieel goedkeuring aan de trans fer verleend. Feyenoord moet nog met Roth onder handelen over diens per soonlijke eisen en vervol gens toestemming hebben van de Stichting Arbeids zaken alvorens de Hon gaar daadwerkelijk in Rot terdam kan spelen. SYDNEY Boris Becker heeft gisteren in Sydney een tennis toernooi gewonnen door voor de derde keer in acht duels dit jaar Ivan Lendl te verslaan. In de eindstrijd won de Westduitser met 3-6, 7-6 (7-2), 6-2, 6-0. Het was de zevende zege van Becker in een Grand Prix-toernooi. Alleen dit jaar was hij al viermaal triomfator. De 18-jarige Wimbledonkampioen reageerde na zijn zege op Lendl zeer nuchter. „Lendl is nog altijd de nummer één in de tenniswereld. Wel is het zo dat het verschil tussen hem en mij kleiner wordt. Tegen topspelers lever ik mijn beste presta ties. Ik ben echter niet zo constant als Lendl". Lendl verloor dit jaar eerder alleen van Becker (Wimbledon en Chicago), de Ame rikaan Kevin Curren en de Fransman Yannick Noah. Ramesh Krishnan won in Tokio een 195.000 dollar-tennistoernooi. In de eindstrijd versloeg de speler uit India binnen zestig minuten de Zweed Johan Carlsson met 6-3 6-1. Dit 'miniburo' is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De stevige cassette meet slechts 8 x 12 cm en bevat een schaar, een nietmachine met nietjes, een linaal(tje), paperclips, plakband in houder, vlakgom, lijm, een rolmaat en een mesje. De nieuwe abonnee wordt rook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon:(voor controle bezorging Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch betalen f 23,04 0 kwartaal acceptgiro f 68,93 Stuur als dank het 'miniburo' aan; Naam:Voo Adres Postcode/plaats: Stuur deze bon ingevuld 998, 2500 Vd Den Haag 1 aan de Leidse Courant, Antwoordnummer I (postzegel betalen wij). Ceidie Somcmt

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11