*red Oster spullebaas pp prijzenkermis an Prijs je rijk" gekleurd gezien iADIO/TELEVISIE £eidóe6ou/ui/nt DINSDAG 14 OKTOBER 1986 PAGINA 19 7e spreken steeds dnder Nederlands •rland is bezig een soort internationaal territo te worden. Dat merk je op straat (récord foxy fashion, snackbar), dat merk je vooral bij het kijken naar de televisie. De program- 'Cbladen van deze week geven onder meer de ende titels van programma's, uitgezonden of uit te zenden door Nederlandse zendgemach- >n: The edge of darkness. Los dias de Junio, i/ vice, Sons and daughters, Asesinato en el lo de la nacion, Spitting image, Newart, tight rider, St. Elsewhere, Superfan, Shogun, /pasty, The Cosby Show, Mini playback show. it liegt er niet om. Ik ben bepaald geen fervent er naar de Duitse televisie, maar ik moet ze nageven dat ze daar meer werk maken van vertalen van hun programma 's. Niet alleen ste- ze gigantische hoeveelheden geld, tijd en jeite in de nasynchonisatie van buitenlandse films en series, maar die uitzendingen krijgen in vrijwel alle gevallen ook een Duitse titel. Nu vind ik het nasynchoniseren van bijvoorbeeld Engelse en Amerikaanse speelfilms en tv-series persoonlijk een pijn voor oog en oor, en ik ben daarom blij dat Nederland heeft gekozen voor steeds verdergaande methoden van ondertiteling. Maar het moet toch niet al te veel moeite kosten om ook voor ondertitelde programma's een Neder landse titel te bedenken'Sons and daughters', dat kan toch zonder veel verlies van lading worden omgezet in 'Zonen en dochters'? - ik noem maar wat. Soms lukt het zowaar: een Duitse serie bij de ,TROS kreeg de titel 'Het raadsel van de Wadden', en 'Der Alte' heet daar 'Onze ouwe'. Het programmaatje 'Moordkuil' van de NOS gaf overigens vorige week een kijkje achter de scher men van de afdeling ondertiteling. InteressantEr bleken maar liefst ruim veertig vertalers full-time (in volledige werktijd...) te werken, en je kon zie hoe ze daar tegenwoordig ook al danig gecompute riseerd zijn. Ik kan me nog herinneren hoe ze vroeger werkten: met losse titelkaarten, die voor een camera op een stapeltje lagen en steeds met de hand werden gewisseld door iemand die de hele tijd met de film zat mee te kijken. Vorige week meldden ook Spaan en Vermeegen zich terug van hun vakantie. Ze maakten zich vro lijk over de manier waarop filmproducenten er een handje van hebben succesfilms te laten volgen door een deel 2, een deel 3 enzovoort. Dat konden zij ook.' en ze voegden de daad bij het woord met het lanceren van een zoveelste edities van het ge doe met de glazenwasser en de amateurzender. Daarmee gaven ze er blijk van, zelf ook niks nieuws te kunnen of willen bedenken, en sloeg hun vrolijkheid voor de zoveelste keer op henzelf terug. Ze hadden ook een zogenaamde parodie of persif lage of satire op de Konsumentenbus van Frits Bom. Daarin bleven ze natuurlijk steken in het vertonen, in een paar minuten tijd, van veel meer blote vrouwenborsten dan Bom in een heel seizoen Spaanse kust heeft gedaan. Kijk, het maken van een parodie gaat net even iets verder, heren. Zie voor hoe het wel moet de collega's van de VPRO (Kees en Wim dus). De creatieve zwakte van Spaan en Vermeegen werd in dit item al meteen duidelijk door de manier waarop ze het eerst uitge breid over Frits Bom moesten hebben en beelden van de echte Konsumentenbus moesten lieten zien. Een echte satire had dat niet nodig gehad: die had voor zichzelf gesproken. Verona hoeft ook dit jaar dus niet verder te wor- seizoen geen extra geld hadden gestoken in een nieuwe 'leader', zoals ze bij de televisie hardnekkig de korte introductiefilmpjes noemen van program ma 's en rubrieken. Zelfs bij het Journaal: daar viel vorige week aan het begin een korte storing te zien, waarna de dienstdoende oplezeres zich ver ontschuldigde voor het ontbreken van de 'leader'. Waarmee we terug zijn aan het begin: Nederland is bezig een soort internationaal taaiterritorium te worden. RENÊ DE COCQ LVERSUM - Gedurende de ftiger jaren waren de tv-spel- jes op de Amerikaanse buis tnpelweg in twee categorieën i verdelen. Oerstomme, glitte- r nde quizzes waarin astronomi- i< ie prijzen aan voor schut ge- tte, als 'leeghoofdig' gepresen- 3 irde kandidaten werden uitge- n eld en prikkelende spelletjes ii larin iets intelligentere deel- a mers met de kans op kleine, e scheiden prijsjes puzzeltjes op- e ten. e e categorieën bestaan bij ons I tv ook nog altijd: van de eer- ois de 1-2-3-show een aardig n orbeeld, terwijl 'Dinges' met a irtine Bijl (dat zondag voor e t eerst werd uitgezonden) de z itste categorie goed represen- -i :rt. j >1 september 1954 werd het r nerikaanse publiek plotseling rrast met een kwisprogramma II in geen van beide catago- én paste. 'The Price is Rignt' - rn iedere deelnemer serieus; emand ging opzettelijk voor hut. Het prijzenpakket was gi- ntisch, maar bevatte niet lou- fi (luxe) gebruiksartikelen. Je Dn een auto, koelkast of motor- bot in de wacht slepen, maar Ok een afwasborstel, haarkrul- eld of exotisch dier. Zo lang je (winkelJprijs maar wist. ruim 32 jaar na de introduk- n de Verenigde Staten, heb- we in Nederland ook kennis iaakt met deze show, waarbij alle eerdere weggeefshows ver bleken. Jan Meulendijks en Bart Schuil van WIN-productions hebben de show helemaal voor de Neder landse tv (AVRO) bewerkt, hoe wel het woord 'bewerken' niet helemaal van toepassing is. Jan, die de Nederlandse titel 'Prijs Je Rijk' bedacht: „We hebben de show zo volledig mogelijk geko pieerd, maar je ontkomt er niet aan om hier en daar enkele aan passingen door te voeren, omdat de Nederlandse kijker toch we zenlijk verschilt van de Ameri kaanse". Onvoorspelbaar Het spel is niet alleen uniek in haar prijzenregen, maar ook qua opzet. Jan: „Het publiek bestaat uit zo'n 200 man, die vooraf gaand aan de uitzending alle maal kort geïnterviewd wor- ALLE WEGGEEF SHOWS VERBLEKEN BIJ 'PRIJS JE RIJK' den. De leukste, spontaanste en gezelligste mensen vallen daar bij op. IJf Blokker, die rond dar telt in een prachtig showpak, roept voor het eerste spel vier deelnemers van de tribune. Ver volgens komen drie dames met een artikel aandragen, bijvoor beeld een koffiemolen. De deel nemers moeten dan de prijs ra den. Wie té hoog zit, al is het maar één cent, valt onverbiddel- lijk af. Wie het dichtst bij de winkelwaarde zit, wint". Een flitsend rad van avontuur vol tooit de selectie. „Ik heb geen boodschap aan dat typisch Hollandse gemoraliseer", antwoordt Meulendijks op de vraag of hij geen kritiek ver wacht op de prijzenkermis, die alle andere weggeefshows zal doen verbleken. Hij sluit het niet uit dat het waarderingscij fer gedrukt zal worden door ge voelens van jaloezie bij de kij kers, „maar het publiek moet nog even wennen aan het ka rakter van de show". Meulen dijks zou het liefst prijzen in de orde van Rolls Royce mét chauf feur uitdelen, maar zover gaat de kwis dit seizoen nog rrlet. „Geen kwis, maar een weten schap", noemt Meulendijks de show. „Wanneer je goed kijkt, dan zie je dat écht alle handelin gen en geluidjes een functie hebben. Het is dan wel een lu napark met veel toeters en bel len, maar geen enkele toeter of bel is overbodig". Fred Oster en IJf Blokker met assisterende spelleldsters. De enige die niet omschreven kan worden als een luidruchtige kermisattractie is 'Het Spreken de Pak', beter bekend als qui zmaster Fred Oster. In éten de gelijk, grijskleurige Society Sho p-outfit beweegt hij zich als een glunderende bankdirekteur door de uitdragerij. 'The Price is Right', vanaf het allereerste begin een hysterische prijzenkermis, werd destijd in net Amerika van de vijftiger ja ren onmiddellijk een 'instant winner'. Dat succes kon niet al leen afgeleid worden uit de hoge kijk- en waarderingscijfers, maar ook uit de publieksrespon- se. Kijkers konden via de post de prijs van e6n artikel raden, het 'mail-in-game'. Op de eerste aflevering kwamen maar liefst drie-en-een-half miljoen ant- woordkaartjes. Dit aantal nam per week langzaam af, maar sta biliseerde zich op een aantal van dik één miljoen kaartjes per week. Het spelletje werkt sterk op de hebzucht van de kijkers. Een 38-jarige kijker uit Brooklyn stuurde een kaartje in en liep een paar dagen later de postka mer van het produktiebedrijf binnen. Met tweeduizend dollar aan contanten en een pistool trachtte hij dringend en drei gend de medewerkers aan de show om te kopen. De politie werd ingeschakeld, maar hij weigerde zich over te geven. Er volgde een vuurgevecht, waarin de man zwaar gewond als ver liezer uit te voorschijn kwam. Dieren behoorden regelmatig tot de prijzenpot. Deze prijzenshow heeft in Amerika een hele voor geschiedenis. Zo won iemand twee Afghaanse windhonden. Die beestjes moet je regelmatig uitlaten, dus kreeg hij er óók vijftig paar schoenen, 250 paar sokken én een draagbare wate rinstallatie bij, om het door de honden bevuilde trottoir weer schoon te spuiten. Weer een andere deelnemer werd aanvankelijk afgescheept met een goedkoop prijsje: nieuw zwemgoed voor het hele gezin. Een beetje triest, zo'n klein prijsje, maér z'n gezicht klaarde helemaal op, toen hij hoorde dat er nog een aanvullende prijs bij- hoorde: een eigen huis aan het strand. Een ander won een zwembad. Het kadootje dat daar bij hoorde was een wensput. Daar hoorde natuurlijk weer een wens bij. De dame riep verrukt dat zij graag een auto wilde. Die werd onmid dellijk binnen gereden. In 1961 stopte NBC met het suc cesvolle programma. Anderen namen het over. Het draait nog steeds. Wie wil deelnemen aan 'Prijs je Rijk' moet nog een jaar wachten. Deze zomer heeft de AVRO 21 afleveringen in enkele dagen tijd opgenomen. Het ziet er nu al naar uit dat de show geprolon geerd wordt EDWIN BAKKER NEDERLAND 1 AVRO 16.00 AVRO Service Salon, ge varieerd Informatief maga zine gepresenteerd door Catherine Keyl en Amanda Spoel. Met o.a. als gasten de echtgenote van de mi nister-president, Rla Lub bers. Carry Tefsen en de nieuwe Nederlandse pop- ontdekking Rudy Cross man NOS 17.30 1A6-Journaal AVRO 17.46 Toppop, popprogramma gepresenteerd door Bas Westerweel. Met o.a. de Toppop-Test door Leonie Sazlas TELEAC 18.30 Spaans voor beginners (Por Favor). Les 3 AVRO 19.00 m Fabeltjeskrant 19.05 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine gepre senteerd door Han Peekei 19.30 Sportpanorama, waarin o.a. de route van de Tour de France 1987 wordt be kendgemaakt. Voorts wordt de voetbalclub Sparta 2 onder de loep ge nomen In verband met de tweede ronde van de KNVB-beker NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 In de Hoofdrol, program ma waarin Mies Bouwman een bekende Nederlander confronteert met personen en momenten uit zijn of haar leven 21.35 Televizier Magazine, ac tualiteitenmagazine 22.20 Het raadsel van de Wad den (2), tiendelige Duitse tv-serie neer de roman van Erskine Childers. Met o.a. Burghart Klaussner, Peter Sattmann en Isabel Varell. Davies wordt verliefd op Clara Dollmann, die hem overhaalt zonder Carru- thers mee naar Hamburg te varen 23.10 Weena Galabal Concert 1986. Registratie van het eerste deel van het concert 'Zigeunermelodieën' van uit 'De Vereeniging' te Nij megen. Presentatie: Mar- jon Lambrlks. Solisten: Marjon Lambrlks, Peter Minich, Marcella Cerno en Jacco van Renesse 23.50 Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Afl.: Val kenburg NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjoumaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Tamar, tweede uit een reeks van vier jeugddrar ma's over kinderen In be narde situaties. Met o.a. Tamar Westerdaal, Cas Enklaar en Connie Postel. Tamar woont samen met haar vader, die weinig re kening met haar houdt. Ze krijgen dan ook flinke ru zies 19.37 Kenmerk, aktuallteitenru- briek NOS 20.00 Moordkuil, programma waarin kijkers kunnen rea geren en zonodig in dis cussie kunnen gaan met tv-programmamakers. Presentatie: Dirk Kuin 20.20 Allemsn8Recht, juridisch magazine gepresenteerd door Leo Spigt. Vandaag een tussentijds onderzoek van de Nederlandse straf rechtpleging in het kader van het 100-jarig bestaan van het wetboek van straf recht 21.00 Panomariek, actualiteiten rubriek waarin o.a. wordt ingegaan op de afloop van de ontmoeting tussen de Amerikaanse president Reagan en de Russische partijleider Gorbatsjov op IJsland. Verder aandacht voor de onlangs gehouden verkiezingen in Beieren, waar de CSU van Franz- Josef Strauss de absolute meerderheid heeft behou den 21.30 m Hel tijdperk van de Re naissance, vijfdelige Fran se documentaireserie over de ontwikkeling van de kunst in Europa in de vijf tiende en zestiende eeuw. 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.0-23.355 Leermoeilijkheden, EUROPA TV 17.25 Weerbericht 17.30 Kinderprogramma's. Met 'Pioom'. 'Plastinots' en 'Glgi' 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Connexions 19.10 Almanac 19.15 Weerbericht 19.30 Sports Report. Met o.a. aan dacht voor de WK Hockey 20.30 Current Affairs: Free to choo se, tiendelige documentairese rie over diverse aspecten van de wereldeconomie, toegelicht door Milton Friedman 20.50 Europa Report 21.00 This is Noel Coward, docu mentaire 22.05 Dolly Dots, muziekspecial 22.55 Weerbericht en World Watch 23.05-00.25 Sports Report. Met aan dacht voor Europees voetbal Schooltelevisie Journaal Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 Plons, kinderprogram ma. Afl.: Plons en het verliefde ezeltje 18.10 Dagboek van een clown, verhalenserie van Guido Staes. Afl.: De kermls- paarden 25 Mik, Mak A Mon, kinderserie. Afl. 2: De spookmolen .35 Juke Box, videoclips 40 De jonge zeehond (Seal Mor ning. slot), zesdelige Engelse tv-serle over een weesmeisje dat op het strand een zee hondje vindt. Met o.a. Jane La- potaire. David Blrney en Liza Goddard 05 Encyclopedie. Afl. 4: Scanner (herh.). Men Is de computer gaan combineren met röntge- napparaten. De daaruit ontsta ne scanner is een verfijnd diagnose-instrument dat ook buiten de geneeskunde toe-, passing vindt [40 Mededelingen en program ma-overzicht 45 Journaal 10 Weerbericht 15 Kunst-zaken 25 I.Q., kwis met denk en weet- vragen, gepresenteerd door Herman van Molle 55 Labyrinth: Aardgas. Docu mentaire over de invloed van de (dubbele) omschakeling op gasgebied [45 Uitzending door derden. Pro gramma van de Liberale Ra- j dio- en TV-Omroep [25 Luister met je ogen, serie les- I sen over communicatie met gehoorgestoorden. Les 3: Broodmaaltijd ^40-23.00 Journaal en Coda: 'Alle- I gro' uit 'Sonate in D voor gam- I ba en clavecimbel'. van Bach. Uitgevoerd door Wieland Kuy- ken (gamba) en Robert Koh- nen (clavecimbel) IT 2 25 Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se rie met o.a. Rowena Wallace. Peter Phelps en Pat McDonald Muzikaal intermezzo D Comedy Capers, slapstick serie. Afl.: De kristallen bol (The crystal ball), met Billy Be- van en Andy Clyde Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts Armoede, elfdelige Nederland se tv-serie van Peter van Ge stel naar de gelijknamige ro man van Ina Boudler-Bakker. Met Ellen Vogel. Jan Retèl, Eric Schneider e.a. Afl. 10: Lena. Lot vertelt Peter dat ze weer zwanger Is. Paul verovert Kitty opnieuw. Ada en Ammy vinden gelukkig begrip bij el kaar Argus, praatprogramma met Jan van Rompaey en Jessie de Caluwè 23.20 Nationale Belgische In stellingen: Belgisch Instituut voor Ruimte-Aeronomie, do cumentaire. Aansluitend: Dis cussie n.a.v. de documentaire TTBF 1 [h5 Mededelingen ONEM, vaeatu- 1 rebank 17.30 Nouba Nouba, gevarieerd kin derprogramma 18.00 Carrefours, gevarieerd pro gramma 19.00 Ce solr, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Contacts 20.05 Opération Ypsilon (3), tv-serie met Bruno Cremer, Mireille Deyglun. Bernard Le Coq e.a. Victor en Christine zijn ont voerd door de terroristen en opgesloten in een bouwvallig paleis in Istanboel. De drie flesjes met het chemische wa pen hebben zij kunnen ver stoppen 21.05 La guerre civile d'Espagne (The Spanish civil war). Engel se documentaireserie over de Spaanse Burgeroorlog. Afl. 3: Slagveld voor idealisten 22.00 Laatste nieuws 22.25-23.50 Ciné-Club da Minuit: Madame P., Belgische docu mentaire uit 1985 van Eve Bonfanti. Met o.a. Hélène van Herck, Jos Simons, Anne Car- priau. Elise Peeters, 75 jaar, heeft haar hele leven gewerkt als toiletjuffrouw in een casino in Spa. Ze mijmert over de rij ke mensen die roulette spelen en kuren volgen TV 5 16.05 Les vacances de monsieur Leon: Daniel Auteuil 16.20 Cocoricococoy, Jeugdpro gramma met o.a. Jane Birkln 16.30 TV-film, met o.a. Aurore Clé ment 18.05 TF1-maison, programma over vreemde beroepen 19.00 Les vacances de monsieur Leon: Carole Bouquet, Marie Laforèt en Claude Brasseur 19.15 Cocoricococoy, Jeugdpro gramma met o.a. de violiste/ zangeres Catherine Lara 19.30 Un homme comble, tv-fllm over een echtpaar dat geen kinderen kan krijgen maar ze wel wil 21.00 TV 5-sport 22.00 Nieuws 22.30-00.00 E Les croix de bols, Franse speelfilm uit 1932 MUSIC BOX 17.00 EThe Simon Potter Show, met o.a. de 'Video Poll' 18.00 E The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' (herh.) 19.00 E The Nino Firetto Show, met verzoekvldeo's en de Europese concertagenda (herh.) 20.00 EThe Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 EThe Timmy Mallett Show (herh.) 22.00 E The Simon Potter Show (herh.) 23.00 E The Shadow (herh.) 00.00 E The Timmy Mallett Show 01.00 EThe Amanda Redington Show 02.00 E The Nino Firetto Show 03.00 EThe Martin Buchanan Show 04.00 E The Simon Potter Show, met 'Chart Attack", overzicht van de Engelse hits 05.00 E The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 06.00-07.00 ERox Box, tweetalig muziekprogramma In samen werking met de RTBF. Presen tatie: Ray Cokes Frauengeschichten, filmrepor tage van Helmuth Weiland over het werk en het leven van de Oostenrijkse danseres/zan geres Dagmar Koller i Spass am Dianstag, kinder programma met Werner en Zini Tagesschau Hier und Haute, regionaal ma gazine BUro, Büro, tv-serle. Afl.: Bis weiteres geschlossen Reilly-Splon der Splona (Reil- ly, Ace of spies), dertiendelige Engelse tv-serie met Sam Neill in de hoofdrol. Afl.: Urn hohen Einsatz. 1910: Internationale wapenfabrikanten strijden om de gunst van het Russische oorlogsministerie in de hoop daarmee de order voor de bouw van een Russische vloot binnen te slepen. Ook Reilly neemt deel aan de strijd en heeft dus geld nodig Programma-overzicht I ETagesschau i Donnerlippchen, spelshow ge presenteerd door Jürgen von der Lippe I Kontrasta, actualiteitenrubriek i Dallas, Amerikaanse tv-serle met Linda Gray, Larry Hag- man. Howard Keel e.a. Afl.: Maskerade Tagesthemen, actualiteiten Brandmale, tv-fllm van George Moorse en Mathlas Wittich met o.a. Anne Bennent. Gila von Weitershausen en Hub Martin. Dagbladradacteur Robert is nauw bevriend met de Jonge Angela, die in een kruldenwln- kel werkt. Ze eist van Robert 'totale liefde'. Robert kan niet voldoen aan het beeld dat An gela van hem heeft: hl] voelt zich geen beschermer, is niet het type dat Angela voor ogen staat. Angela Is bang Robert te verliezen en komt daardoor op de gedachte dat hij een ver houding heeft met de celliste Bettina Tagesschau i Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampft DUITSLAND 2 Programma-overzicht Haute E Die Welt des Mfirchens: Schneeweisschen und Rosen- rot, schimmenspel van Lotte Reiniger naar het gelijknamige sprookje van de gebroeders Grimm Pfiff, sportprogramma voor de Jeugd Heute Tele-lllustrierte. Actuele the ma's. sport en amusement Der Untermleter, dertiendelige Duitse comedyserie met Dieter Hallervorden, Rotraud Schlnd- ler e.a. Afl.: Familienglück Programma-overzicht Heute mDie Reportage: Kaum ein Morgen ohne Sorgen. 'Von Erntetagen an der Wümme', reportage van Ursula Schei- cher Wetterleuchten urn Maria, Duitse speelfilm uit 1957 met o.a. Marianne Hold, Bert For- tell en Mathlas Wieman. Regie: Luis Trenker. Thomas, assis tent van de Jachtopziener, pro beert de stroperij aan banden te leggen. De dorpsbewoners nemen hem dat niet in dank af. Sam Neill als 'meesterspion' Sidney Reilly. Duitsland 1 om 19.00 uur. Ze stoken tussen Thomas en z'n vriendin, Maria de burge meestersdochter. Tijdens een treffen met de stropers schiet Thomas haar vader neer 21.45 Hedte-journal 22.05 Das kleine Femsehsplel: Fernseh-Grüsse von West nach Ost, video-Impressie van M.E. Büscher en G. Conradt met boodschappen van West- Duitsers voor Oost-Duitsers 22.50 Karl Richters Vermfichtnls, portret dat Tobias Richter van zijn in 1981 overleden vader, de dirigent en solist Karl Rich ter. maakte 00.05 Heute DUITSLAND 3 Schooltelevisie Arbeitsplatze, informatieve se rie over het scheppen van ba nen. Afl.: Handel lm Wandel Telekolleg II, tv-cursussen Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Journaal Auslandsreporter Meln Riga, reportage van Olrik Breckoff RÜckblende: Hannah Arendt, 80 jaar geleden geboren Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade met Stefanle Tücklng Wolf Maahn und die Deser- teure, concertregistratie van een optreden In de Alabama- hal in München Deutacher Alltag: Ein Leben als Bücherwurm, portret van twee vrouwelijke boekhande laars In Leipzig en Frankfurt Wie una die Nachbam aehen Laatste nieuws E Ondertiteling via Teletekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-ultzendlng. KDZwart/wit-uitzending met on dertiteling via Teletekst. 19 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. ■3 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/w)lt-uitzending In orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.35 London Plus, regionaal maga zine 18.00 Journaal en weerbericht 18.35 The Queen in China, reporta ge van het koninklijk bezoek aan China 19.00 Telly Addicts, spelprogramma waarin de diverse koppels ge toetst worden op het gebied van hun kennis van tv-pro- gramma's. Presentatie: Noel Edmonds 19.30 EEastenders, dramaserie 20.00 ENo place like home, come dyserie 20.30 EYes, Prime Minister, come dyserie. Afl.: The Grand Design 21.00 Politieke uitzending door de Labour Party 21.05 Journaal en weerbericht 21.35 EBig deal, comedyserie rond een gokker en zijn vriendin met Ray Brooks en Sharon Duce. All.: Following In father's footsteps 22.25 Film '86, filmrubrlek met o.a. aandacht voor 'Shanghai Sur prise' met Madonna en echt genoot Sean Penn en 'Nigh tmare on Elm Street II - Fred dy's revenge" 22.55 The Money Makers, Informa tieve serie 23.25 Rhoda, Amerikaanse tv-serie 23.50 Weerbericht BBC 2 17.25 O Nieuwsoverzicht 17.30 E Harold Lloyd, slapstick 18.00 No limits, popprogramma 18.50 The Roadies, tv-spel 19.15 Under sail (4), zesdelige serie over zeilschepen en hun be manning 19.35 Issues of law, informatieve se rie. Afl.: Cost Delay 20.00 Floyd on food. 'Gastronaut' Keith Floyd onderzoekt de culi naire specialiteiten van het westelijk deel van Engeland 20.30 Top Gear, auto- en motorma gazine 21.00 The American Film Institute salutes Lillian Gish, jubileum programma 22.10 Georgia Fame, tweede deel van een concertregistratie 22.40 Uitzending van de Labour Party 22.50 Newsnight, actualiteiten 23.35 Weerbericht ITV 17.45 Nieuwe 18.00 About Anglla 18.35 Crossroads 19.00 Bygones 19.30 George and Mildred 20.00 Des O'Connor Tonight Uve 21.00 First among equals 22.00 Party Political Broadcast 22.05 Nieuws 22.35 Superbowl 00.25 Tuesday Topic SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I dream of Jeannie 18.30 Hazel 19.00 Hogan's Heroes 19.30 Get Smart 20.00 The Paul Hogan Show 20.30 A Country Practice 21.25 Chuck Connors 22.25 NFL American football 1986 23.30 E First run 00.45-01.00 E Monster* of rock NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Sta op je stuk VOO 14.30 Seabert 14.45 Kuifje 14.55 De grote meneer Kaktus show 15.20 The Jetsons 15.45 Club Veronica 15.55 New Wilderness 16.15 Dynasty 17.00 Internationaal Week Magzine NOS 17.30 '£6-Joumaal VOO 17.46 Veronica Sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Punky Brewster 15.55 Max Laadvermogen 16.15 Nieuwe maatjes 16.30 Theo Thea 16.45 Achterwerk in de kast 17.00-17.30 Kleine Koos MUSIC BOX 07.00 E Muziekprogramma's. Tim my (07.00), Amanda (08.00), Nino (09.00), Simon (10.00), Martin (11.00) en 'Power Hour' (12.00). 13.00 E Herh. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Ma rathon in New York 12.10 Kontraste 12.55 Persoverzicht 13.00 Tages schau 13.15 E Teletekst 15.50 Ta gesschau 16.00 lm Herbst, wenn die Balie im Kraut landen... 16.45 Stadt- ralley 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 16.00 Heute 16.04 Anderland 16.35 Der Wasch- bar Rascal 17.00 Heute 17.15 Tele- lllustrierte 17.45 Uriaub auf italie- nisch BBC 1 06.15 Breakfast Time 10.30-10.50 Play School 13.00 Journaal 13.30- 13.45 Bertha 15.52 Regionaal nieuws 15.55 Tottie II 16.10 Butlwinkele and Rockey 16.15 Heathcliff A Co 16.35 Hartbeat 17.00 John Craven's News- round 17.05 Eureka BBC 2 SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kal Sho» 03.30 E] Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 15.00 E Pat Sharp Show 15.30 EPop Formule 16.15 E Young, Free Single 17.00 The DJ Kat Show ITV 06.25 TV-AM 09.30 Schooltv 12.00 Giddy Game Show 12.10 Our Back yard 12.30 Look who's talking 13.00 Nieuws 13.30 Superbowl 14.30 Di ning in France 15.00 Take the High Road 15.30 Sons and Daughters 16.00 Thomas the Tank Engine and Friends 16.10 The Trap Door 16.20 T-Bag Strikes Again 16.45 Hold Tightl 17.15 In the Land of the Em- RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen met Arie Pronk. 21.35 Het geslacht van Garderen. 22.02 Hemelsbreed. 23.00 Nieuws en mededelingen. 2347 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 0542 VARA's ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Het pandemonium. 18.03 Pluche en plastic. 1940-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 2342 Tracks. ten. 18.00 Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartler. 1840 Muziek In vrije tijd. 1940 Marinierskapel der Koninklijke Marine. 1940 Pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Thérèse, opera van Massenet. 2140 Llterama. 2240 Orgelconcert. 23.10 Het Amati Kwartet. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama poëzie. 1840 PP: Uitzending van het CDA. 18.30 NOS: Homonos. 1940 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Personal Computer 1. 21.00 Rockschool, les 3. 2140 Introductieprogramma over Kinderboeken. REGIONAAL Radio Rijnmondl 18.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit het Ra dio Café Rijnmond. 17.00-1840 Cul tuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waar achtig'. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Actualiteiten, 18.00 Ri|nland Po litiek, 19.00 Voorschoten Lokaal en 2040-21.00 Popwetenswaardigheden. BRT1 18.10 Actueel. 1840 De BRT Big Band. 1845 Vakbondskroniek: het ACLVB. 1845 Beiaardmuzlek. 19.10 Actueel. 1943 Apo mas Ja sas, voor Grieken. 20.03 Sport en muziek. 2240 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 1840 Etnische muziek. 1940 Galerie: gesproken portretten van kunstenaars. 1945 Uit een verborgen kamer. 2040 Radiosymfonieorkest van Ber lijn en het RIAS-kamerkoor. 22.00 Actualla. 2240 Het meisje op het dak. Joegos- lavisch luisterspel. 2340-2345 Suite opus 23 Aus Li- tauen, Max Lawischkus. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 13.07 TROS: TROS Aktua. 1340 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Zomerservice. 1645 EC* Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goelemorgen. 0943 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 1243 Will wil wel. 14.03 Terug In de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 1743 NCRV: Rozegeur en prikkel draad. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-Tlme. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country trail. 12.03 Rounduit op 3. 1343 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 1743 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek (II). 1040 Orkestpalet. 12.00 Orkestmuziek van Handel (35). 1240 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't-ls een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 0945 Waterstanden. 0940 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS: NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS Schlagerfestival. 17.00 TROS Hulswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmond: Om 0740, 08.00 en 0840 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 0745 en 06.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 Wakker. 0640 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1343 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.15 De veiling, radiodocumentaire. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 1043 Met de deur in huls. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made In Germany. 14.00 Vrijaf. Jong geluid. 1740 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 1140 Matinee. 1240 Tafelmuzlek. 13.10 Aktueel. 1340 Pianowerken van Moessorgsky. 1440 Boris Godoenov, opera van Modest Moessorgsky. 1640 Wel thulsl

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19