Anton Geesink pikt het niet langer meer Wim de Lange voelt zich thuis in hockey wereld Oranje naakt neer indruk REAL MADRID BIEDT VIJFTIEN MILJOEN VOOR RUUD GULLIT Boksgala in Alphen foW ËaidóaOowuwt VRIJDAG 10 OKTOBER 1986 PAGINA 9 m )EN HAAG Naar verluidt heeft Ger Lagendijk van Stichting Arbeidszaken opdracht gekregen om namens Real Madrid een lod uit te brengen op Ruud Gullit. De Spaanse topclub schijnt »SV voor een transfer van de sterspeler naar Madrid zeker vijf- jen miljoen gulden te willen betalen. [én en ander zou verband houden met het feit, dat Reals libero laceda onlangs een meniscusoperatie heeft ondergaan en dat de Irgentijnse international Jorge Valdano (31) op leeftijdsgronden noet worden vervangen. Leo Beenhakker, de Nederlandse trai ler van Real Madrid, zou zijn zinnen op Gullit hebben gezet lanwege het feit, dat de international zowel libero als aanvaller Én spelen. Trainer NAC geschorst ZEIST De afgelopen weekeinde uit het veld gestuurde spelers Degenaar (Heracles) en Kamstra (PEC Zwolle), moeten de eerste wedstrijd van hun vereniging van de tribunes bekijken. Beiden kregen van de tuchtcommissie van de KNVB na het ontvangen van twee gele kaarten in een duel, een schorsing van één wedstrijd opgelegd. Ook De Jong (Heerenveen) en Lansber gen (NAC) krijgen een week rust. Lans bergen krijgt op de tribunes gezelschap van zijn oefenmeester Leen Looyen. Wegens belediging in woord en gebaar van de scheidsrechter na het duel NAC - Helmond Sport, werd hem door de tuchtcomissie het recht ontzegd twee wedstrijden als trainer/coach binnen de afrastering van het veld te fungeren. Tevens kreeg hij twee duels voorwaar delijk en een geldboete van 350 gulden. Swift houdt „Bultlopen" LEIDEN Joggers, trimmers en lopers kunnen morgen voor de tweede maal dit jaar terecht bij Swift. De Leidse fietsers houden weer „Buitlopen" rond het nieu we parcours „De Bult" aan de Roomburgerweg. De 10 en 15 ki lometer routes voeren ondermeer door het nieuw aangelegde recre atiegebied Kronenstein. De loop over 15 kilometer start om 10.30 uur, een kwartier later vertrek ken de 10, 5 en 2,5 km. Inschrij ven kan vanaf 9.30 uur in het clubhuis van Swift, aan het wie lerparcours. Daar is ook de kleedruimte. De kosten bedragen /3,50 (met herinnering) en ƒ1,50 (zonder). Jeugd tot 16 jaar betaalt een rijksdaalder. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense boksvereniging Boxing- Alphen houdt op vrij dag 17 oktober een boksgala in Gebouw Nabij aan het Lauraplein 2. Op het programma van het spektakel, dat om 20.00 uur begint, staan veertien amateur-bokspartijen. Van de plaatse lijke vereniging betreden vijf boksers de ring. Dat zijn: Rob Nieuwenhuizen, Teus de Kruyf, Peter Ran, Marcel de Groot en Mark Huigen. Verder komen er boksers uit Gouda, Leiden, Utrecht, Rotterdam, Den Haag, Enschede en Almelo in de ring. De toegangsprijzen voor het boksgala variëren van 12,50 tot twintig gulden. Telefonisch kunnen kaarten besteld worden bij M. van der Louw, 01726-15985. Beslissing NK frisbie zondag in Oude Wetering LEIDEN De beslissing om het nationaal kampioenschap frisbie valt zondag in Oude Wetering. Tien teams uit Ne derland Spelen op de IJsbaan aan de Baan de laatste com petitie-ronde. De gastheer, frisbie vereniging „Nr. 2" uit Roelofarendsveen/Oude We tering, speelt tegen Wagenin- gen en Groningen. Grootste kanshebbers op de nationale titel zijn UFO uit Utrecht en Red Lights uit Amsterdam. De wedstrijden worden ge speeld tussen twaalf en vijf ARNHEM - Het blijkt vele sportliefhebbers, ook in de nationale judowe reld, te zijn ontgaan dat zich op het sportcentrum Papendal bij Arnhem de zer dagen iets bijzonders heeft voltrokken. Ten minste dat zou onder meer kunnen worden af geleid uit de geringe be langstelling van de zijde van de Nederlandse judo- leraren voor het optreden 'van Anton Geesink. Mis schien moet de afwezig heid van de sportleiders ook worden uitgelegd als een gevolg van de nog al tijd voortdurende strijd 1 tussen Anton Geesink en een meerderheid van het zogenaamde dan-graden college dat zich door vele leraren weet gesteund. Toch is er op Papendal voor het eerst in de geschiedenis van de internationale judofe deratie een heus trainerssemi nar gehouden. Weliswaar heeft de president van de IJF, i.de Japanner Shigeyoshi Mat- sumae in het verleden ook een soortgelijke gebeurtenis georganiseerd, maar nog nooit zijn de zaken zo voortvarend aangepakt. Verantwoordelijk daarvoor was Anton Geesink. Sinds hij in de internationale judofederatie tot hoofd oplei dingen werd gebombardeerd (stemmenverhouding 64-42) is de ongeslagen gebleven ex-ju dokampioen razend actief. Met groot enthousiasme heeft hij via het benaderen van sponsors een grote som geld bijeengebracht (150.000 gul den) terwijl hij ook bij het co mité Olympic solidarity zo ver heeft gekregen 25.000 dollar beschikbaar te stellen. Dat geld is gebruikt om een zeventigtal judoleraren uit zo'n 35 zogenaamde ontwik kelingslanden geheel voor niets naar Nederland te halen, teneinde hen in staat te stel len kennis te nemen van de moderne opvattingen. Hoewel het bestuderen van de judo technieken niet primair staat heeft Anton Geesink uiter aard wel de kans benut zijn gedachten te ventileren. Op vattingen die zoals bekend zijn vastgelegd in zijn leer plan. De reus, die ooit in Ja pan geschiedenis schreef door in het judomekka de olympi sche titel weg te grissen, heeft eigenlijk thans een veel grote re triomf behaald. Waar in Nederland nog steeds kritiek wordt geuit op de mening van de maestro, daar blijkt hij in het buitenland veel gehoor en respect te vinden. De voor Geesink in Oostenrijk begon nen victorie (vijftien jaar ge leden 3.000 judoka's, thans 20.000 waaronder vele inter nationale kampioenen) blijkt een vervolg te krijgen. In de ontwikklingslanden zal in aansluiting op dit seminar vaak volgens de lijn Geesink worden gewerkt. Niet compleet De triomf voor Geesink is echter niet compleet zolang zijn ideeën ook niet in eigen land zijn geaccepteerd. Het twintig personen tellende dan-gradencollege staat hem echter in de weg. Geesink is echter vast van plan de strijd aan te binden en is, als eerste stap, inmiddels lid geworden van de door de Nederlandse judobond jaren geleden inge stelde club die bepaalt volgens welke (technische) regels moet worden gewerkt. Geesink: „Mijn leerplan is in 128 van de bij de IJF aange sloten landen geaccepteerd. In Nederland wordt het door het dan-gradencollege niet er kend. Daardoor krijg ik geen kans om jeugdige judoleraren over de moderne ontwikke lingen te informeren. Volgens mijn regels laten examineren kan ook niet. Ik kan me er in vinden dat het dan-gradencol lege mijn ideeën niet accep teert. Maar laten die mannen dan wel zelf met een plan ko men. Maar in al die jaren heb ben ze niets op papier kunnen krijgen. Ze hebben me zelfs nog geen antwoord geschre ven op een al weer drie maanden geleden gestuurde brief in mijn funktie van hoofd opleidingen. Het is slecht voor het Nederlandse iudo. Het schort hier aan col legialiteit. Eigenlijk heb ik Nederland als judonatie al af geschreven". Niet waar Dat laatste blijkt echter niet geheel waar te zijn. Geesink is echt nog wel van plan te po gen het nationale judo een duw in de in zijn ogen enige juiste richting te geven. Drei gend klinkt: „Het zijn voorna melijk ouderen die in het Anton Geesink, hier met de Amsterdamse burgemeester Van Thijn: druk leven als hoofd oplei dingen IJF en lid van aanbevelingscommissie van Amsterdam voor de Olympische Spelen 1992. dan-gradencollege zitten, le raren die via het judo hun brood verdienen. Ik tolereer het echter niet langer. Als de evaluatie van dit seminar is afgelopen en er verandert niets, dan stap ik naar het mi nisterie van onderwijs. Twin tig jaar niets doen is genoeg. Het achterhouden van infor matie moet maar eens zijn af gelopen. Ik zal er desnoods al les bijhalen om aan te tonen welke schade aan het Neder landse judo is toegebracht. Ze hebben me indertijd niet kun nen tegenhouden. Nu zijn ze helemaal kansloos. Ik ga het echt hogerop zoeken. Des noods sleep ik de vakbond er ook nog bij". En over de situatie in de mon diale judowereld zegt Gee sink: „Tijdens de wereldkam pioenschappen die dit jaar in Seoel zijn gehouden hebben slechts 38 landen meegedaan. Een door mij ingesteld onder zoek heeft tot uiting doen ko men dat een gebrek aan ka der en tekort aan financiële middelen daaraan debet zijn. Ik heb voorzitter Glahn ge vraagd op de een of andere manier in West-Duitsland geld te verzamelen, zodat we de financieel zwakkere lan den verder kunnen steunen. Desnoods via fondswerving. Tevens gaan we natuurlijk proberen dit seminar te pro longeren. Als het even kan op een ander continent. De orga nisatie zal dan echter wel zo veel geld moeten hebben dat tenminste vijftig leraren kun nen worden uitgenodigd". Dames Avanti meest kansrijk in eerste ronde Europa Cup LEIDEN De Hazers- woudse tennisvereniging Dextro-Avanti is morgen op twee fronten tegelijk actief in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup. De „overle vingskansen" voor de da mes lijken aanzienlijk gro ter dan voor de heren. Het herenteam, bestaande uit Andras Podpinka, Rob Turk en Scylla-gastspeler Gerard Bakker jr., zal het in de thuis wedstrijd tegen het Italiaanse Vita Elpidio a Mare erg zwaar krijgen. In dit Zuid-Europese team spelen liefst twee ex-in ternationals en een nog zeer jeugdige speler van het na tionale team. Gerard Bakker sr, trainer en coach, ziet zijn team, waarin overigens als ge volg van de internationale re glementen slechts één buiten lander meespeelt, niet eenvou dig winnen. De Italiaanse na men Lorenzo Nannoni, Gio vanni Bisi en Stefano Bosi staan garant voor stevige te genstand. Morgenavond om zeven uur zal blijken of het verzwakte Dextro-team is op gewassen tegen deze Italiaanse grootheden. Het Hazerswoudse damesteam, met Bettine Vriesekoop, Ellen Bakker en Miriam Kloppen burg treedt morgenavond in Zagreb aan tegen de Joegosla vische landskampioen Mladost Ribomaterijal, een club zonder speelsters van nationale allure. De Hazerswoudse dames ech ter hebben het vorige seizoen een internationale reputatie opgebouwd door de Nancy Evans Cup te winnen. Hoewel de kans op onderschatting groot lijkt, zijn de verwachtin gen hooggespannen en moet het Hazerswoudse team een redelijke kans worden toege dicht om de eerste ronde van dit toernooi te overleven. APENDAL Het Ne- erlands voetbalelftal laakte gisteren in de oor de Haagse scheids- echter Mario van der Inde geleide oefenwed- Irijd op Papendal tegen et olympisch team na de list meer indruk dan er- oor. Dat was voorname- jk te danken Ajacied lijkaard, die zijn ploegge- oot Spelbos had vervan en, en de warm gedraai- e Gullit. De zege van 3-1, a een ruststand van 1-1, 'as daarvan het gevolg, alke, met het hoofd, rullit en Troost scoorden oor het A-elftal, Van jerpen maakte het doelpunt oor de olympiërs, oor de inbreng van Rijkaard, ie de rol van aanvallende intrumverdediger van Met- )d had overgenomen, kreeg et elftal de benodigde impul- ;n. De donkere Ajacied be korde, in tegenstelling tot oensdag, toen met 2-1 werd iwonnen van Jong Oranje, iet zijn teamgenoten Van asten. Wouters en Van 't ïhip tot de bankzitters. In de inval kreeg Bosman de voor- eur boven Van Basten. Beide litsen maakten zich niet aar. Van Basten kreeg in de 'eede helft enkele kansen, aar wachtte telkens te lang. 'an hem is bekend, dat hij Êh voor oefenpartijen niet optimaal instelt", wist bonds coach Michels. „Je kunt Van Basten pas beoordelen in een interlandwedstrijd, waarin het uur U slaat". Achterin bracht de sober spe lende Metgod na de pauze de rust, die eerder nog ontbrak. Dat er voor de olympische spe lers toch nog enkele mogelijk heden ontstonden, was natuur- lijk te wijten aan de gewen- ningsprocedure voor Metgod, die met de meesten nooit had gespeeld. Troost, door de vroegtijdige terugkeer van Van Tiggelen naar Anderlecht op het laatste moment overge heveld van de olympische naar de A-selectie, stelde niet teleur. Hij werd uit een voor zet van Gullit, die de uit zijn doel gekomen Menzo passeer de, in staat gesteld door de be nen van Vanenburg 3-1 te ma ken. Gullit zelf had tien minu ten eerder Van Basten laten zien, hoe het moest. Nadat de Ajacied had gemist, maakte de PSV'er het karwei af: 2-1. Op het middenveld viel Ro nald Koeman op door gedegen arbeid, in tegenstelling tot zijn broer Erwin. Valke, later ver vangen door Wouters, opende in de 37e minuut de score met een kopbal na een voorzet van Spelbos. Suvrijn bleef in de basis. Met een hoofdwond moest hij kort na de pauze echter van het veld, daarmee Erwin Koemans rentree be werkstelligend. Nederlands elftal - Olympisch elftal 3-1 (1-1): 37. Valke 1-0, 41. Van Herpen 1-1, 61. Gullit 2-1, 71. Troost 3-1. Scheids rechter: Van der Ende. Nederlands elftal: Van Breu- kelen (Hiele); Troost, Metgod, Spelbos (Rijkaard), Silooy; Su vrijn (geblesseerd, vlak na rust vervangen door Erwin Koe man), Ronald Koeman, Erwin Koeman (Wouters), Valke (Van 't Schip); Gullit, Bosman (Van Basten). Olympisch elftal: Menzo; Blind, Van Herpen, Wijnberg, Verkuyl (Boessen); Vanen burg, Van Dijk, Boerebach (halverwege 2e helft Hoek man); Lengkeek (Schmidt), Gillhaus, Hoekman (Hofman). JSKETBAL 'ndV)°r lar>dskampio<nen <wr,(0 (TsjhAlvik Stockholm (Zwe) 96- I (eerste wedstrijd 110-95); Real Mrid (Spaj-Manchester (Eng) 87-65 F78); Klosterneuburg (Oos)-Torpan Msinki (Fin) 100-87 (80-119); Macca- Tel Avlv (lsr)-Pully (Zwi) 124-112 D2-91); Den Bosch (Ned)-Bayer'04 verkusen (WDI) 76-86 (70-70); Or- M (Fra)-Tirana (Alb) 85-82 (73-63); wtende (Bel)-Arls Salonikl (Gri) 77- 5(77-115); Milan (lta)-Murray Edin- ifQh (Sch) 101-83 (83-83); Galatasa- f (Tur)-Sosnowiec Zagleble (Pol) •88 (95-83); Jalgoeris Kaunas #v)-Steaua Boekarest (Roe) 108-79 J7-90); Spartak Sofia (Bul)-Achilleas tosia (Cyp) 101-55 (127-69). no. Real Madrid. Torpan Helsinki. Bccabi. Leverkusen. Orthez, Arls 'loniki, Milan, Galatasaray. Jalgoe- Spartak Sofia en KK Zadar (JSI) «te tweede ronde. sportuitslagen SCHAKEN Thema-toernooi In Utrecht (vierde ronde) Groep 1: Duistermaat-Schwarz 0-1, Van der Linde-Hort 0-1, Polgar-Du Chattel 1-0. Stand: 1. Hort 3 1/2 punt, 2. Polgar en Schwarz 3 punten. Groep 2: Veerman-Etmans 1-0, Van Gaaien-Van der Wiel 1/2;-1/2. Miles- Bor 1-0. Stand: 1. Miles 4 punten, 2. Van der Wiel 3 1/2 punt. Groep 3: Van der Tuuk-Schenk 1-0, Nleuwenhuis-Tlmman 0-1, Nunn-De Jong 1-0. Stand: 1. Nunn 3 1/2 punt, 2. Timman 3 punten. TENNIS Kwartfinales internationaal toernooi in Tel Aviv: Mansdorf (lsr)-Sznajder (Can) 6-4,6-3; Gilbert (VSt)-Bloom (Isr) 6-3,1-6,7-5; Steyn (ZAf)-Westphal (WDI) 6-1,6-3; Krickstein (VSt)-Carlsson (Zwe) 6-3,6- 3. Achtste finales internationaal toer nooi in Toulouse: Schapers (Ned)-Birner (Tsj) 7-5, 6-1; Perez (Uru)-Svensson (Zwe) 6-4, 6-7, 7-6; Gunnarsson (Zwe)-Eriksson (Zwe) 7-6,6-2; Srejber (Tsj)-Di Laura (Per] 6-7,6-3,8-6; Hlasek (Zwl)-Smid (Tsj) 7- 6,6-3; Forget (Fra)-Pimek (Tsj) 6-3,7- 6; Mecir (Tsj)-Potler (Fra) 6-2.6-3. Tweede ronde internationaal toer nooi in Zürich (dames): McNeil (VSt)-Meyer (WDI) 6-4,3-6,6-3; Gildemeister (Per)-Malejeva (Bul) 6- 0.6-3; Garrison (VSt)-Herreman (Fra] 6-7,4-0 opgegeven. Graf (WDI)-Moul- ton (VSt) 6-1.6-0. Den Bosch uit EC basketbal DEN BOSCH Den Bosch is in de eerste ronde van de strijd om de Europese basket balbeker voor landskampioe nen uitgeschakeld. De Neder landse titelhouder verloor gis teravond in de eigen Maas poort voor 1200 toeschouwers met 76-86 (42-47) van Lever kusen (WDI). Het eerste duel was gelijk geëindigd, 70-70. Scores Den Bosch: Kuipers 27, Reddick 17, Esveldt 11, Hagens 20, Pieterse 5, Beek 4, Kort hout 2. Leverkusen: Körner 21, Wa- dehn 16, Moses 13, Stinschaff 11, Pappert 10, Johnson 9,. Behnke 6. ;-r~ - «rt Tfrji tppp Stelpt LONDEN Als een vol strekte vreemdeling kwam Wim de Lange plotseling in het hockey- wereldje terecht. Een paar maanden geleden werd hij door coacn Hans Jorrits- ma gevraagd „op proef" mee te gaan voor een oe fentrip naar Schotland. En omdat het beide partij en zo goed beviel, is De Lange tijdens het WK in Londen als masseur ruim twee weken in dienst van de hockeybond. Aanpas singsproblemen heeft hij totaal niet, want de joviale Amsterdammer is geze gend met veel flair. Zijn functie in het begelei dingsteam is duidelijk: „Ik moet mijn handen laten wapperen en ik praat na tuurlijk een beetje met die jongens". De Lange geniet naar eigen zeggen volop van de entourage rond het hockey. Gezeten op de tribune doet hij zijn ver haal. „Je hoeft weinig te vra gen, ik vertel het zelf wel", zegt hij voordat zijn bulderen de lach door het Willesden- stadion schalt. Af en toe wordt hij onderbroken door een spe ler, die hem vriendelijk ver zoekt vooral niet te overdrij ven. De Lange trekt zich daar weinig van aan. De breedgeschouderde De Lange is 52 jaar, maar we mo gen gewoon Wim en jij zeggen. Hij werpt zijn gespierde armen gaarne om het lichaam van zijn medemens en maakt elk moment van de dag een vrolij ke indruk. „Dat chagrijnige gedoe is niets voor mij, schei nou eens even lekker uit. We leven maar één keer", ver klaart hij zijn houding van de De Lange werd geboren in Amsterdam, is trots op zijn hoofdstad, op Ajax en op Jo- han Cruijff. Al 25 jaar drijft hij in de hoofdstad het beroemde journalistencafé Scheltema. Boven deze horecagelegenheid heeft hij nog een eigen sport school en op de derde etage is zijn massagepraktijk ingericht. Vier jaar geleden was hij nog actief als elftalleider van Ajax. „Ik kon goed opschieten met Aadje de Mos. Ze noemden mij toen bij Ajax een praatpaal. Ik kende veel spelers via de mas sage. En toen vroeg voorzitter Harmsen me of ik iets in die functie zag". „Ik heb in mijn hele leven sporters begeleid. De bokser Alex Blanchard, de judoka Willem Ruska, de Ajacieden Suurbier en Neeskens. Ik heb veel vrienden aan het voetbal overgehouden. Pimmetje van de Meent, Pietje Keizer, gou den jongens. Beppie Thomas, de scheidsrechter, is nog steeds een goede maat van me". Maar nu hij met het Neder lands team in Londen zetelt, realiseert De Lange zich dat hockey eigenlijk ook wel een aardige bezigheid is. „In het begin had ik er geen verstand van, nu natuurlijk weL Het is echt een leuke sport Die nog clean wordt bedreven, zonder dat de tegenstander bewust onrecht wordt aangedaan, en dat vind ik prachtig^'. Kapot maken „De voetballerij", wordt De Lange dan toch een tikkeltje ernstig, „is bezig zichzelf kapot te maken. Dat heeft allemaal met het geld te maken. Er is geen liefde meer voor de sport. De mentaliteit is agressief. Je hebt figuren die zich in het 16 meter-gebied 23.000 keer in de rondte laten draaien en als de scheidsrechter dan voor een strafschop fluit, staan ze la chend op. Dat vind ik zielig voor zo'n man. Want die gaat toch ook voor z'n lol op zondag met zijn sporttasje de deur uit. Ik heb het er vaak met Beppie over, die is het met me eens. Maar ja, Beppie krijgen ze nooit te pakken. Dat is een Naar Pakistan voor testserie LONDEN De testserie van vijf wedstrijden tussen Pakis tan en Nederland zal vlak voor Kerstmis in Pakistan wor den gehouden. De reeks wedstrijden begint op 15 december in Pesjawar en eindigt 24 december in Karatsji. Daar tussen door worden achtereenvolgens Islamabad, Lahore en Queta aangedaan. In Karatsji en waarschijnlijk op een nieuw veld in Queta zal op kunstgras worden gespeeld, de andere wed strijden zijn op gewoon gras. Het is de bedoeling, dat Pakis tan nog voor het toernooi om de wereldtitel in 1990 in Laho re over vier kunstgrasvelden beschikt: Karatsji, Queta, La hore en Islamabad. Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond onderzoekt nog de mogelijkheid voorafgaand aan de wed strijden in Pakistan enkele duels in India te spelen. Rustig zitten was er gisteren voor de Nedelandse hockeyploeg niet bij. Trainer/ coach Hans Jorritsma liet zijn manschappen op de eerste rustdag van het WK juist door het Londense Regent Park draven. Amsterdammer met flair, die lacht ze allemaal uit". „Die hockeyers", draaft Wim de Lange soepeitjes verder, „die hockeyers zijn prima jon gens. Ik kan goed met hen op schieten. Als ze bij mij op de bank liggen, ontstaat er al snel een goede band. Neem nou Ties Kruize, een wereldgoser, die heeft zich in zijn hele le ven niet laten masseren, maar nu ligt hij bij mij op de bank, dgt is toch een teken aan de wand". Omdat hij ooit een Amster damse hockeyster moest be handelen, kwam hij in contact met Hans Jorritsma. „Een meestelijke coach", oordeelt De Lange. „Hij is heel profes sioneel bezig. Maarten van Dunné, de fysiotherapeut, kon moeilijk in zijn eentje zestien man behandelen. Jorritsma zag dat, vond dat niet goed en haalde mij erbij". En dan met een ernstig ge zicht „Ik ben één van de pio niers van het krachtsportge- beuren. Dat doe ik al 37 jaar. In Nederland is daar nooit aandacht aan besteed. Maar het is zo vreselijk belangrijk. De Oostbloklanden hebben dat al een tijdje door. Een sporter moet atletisch vermogen heb ben, over explosieve kracht beschikken; het bovenlichaam is namelijk ook van groot be lang. Ik geloof dat men in Ne derland nu een beetje gaat be grijpen dat we in dat opzicht ver achter lopen. Ik zie in de Nederlandse sportwereld nog te veel houten Klazen. Daar om vind ik turnen trouwens de mooiste sport Die topper tjes uit China en Japan, dat is toch machtig om te zien". DENNIS MULKENS

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9