NEDERLANDS BANKBILJET ONDER ARTISTIEKE LOEP adiq/televisïë CcidócSoivtcwt VRIJDAG 10 OKTOBER 1986 PAGINA 21 'V-5 breidt zendtijd uit ^STERDAM TV-5. het Franstalige culturele satelliet-tv- ition gaat met ingang van december dagelijks acht uur uitzen- n. Het station zal dan van 16.00 tot 24.00 uur te bekijken zijn. it'heden sluit men om 22.00 uur af. Nieuwe programma's op t station zijn o.m. het spelletje 'Chiffres et Lettres', dat bij ons 'Cijfers en Letters' door de KRO wordt uitgezonden, en een ogramma voor mensen met kennis van de Franse taal, 'Frans [Us men het spreekt'. Dit maakte de voorzitter van TV-5, Paul yre. bekend tijdens de opening van een eigen kantoor van de uier in Amsterdam. Zeven acht procent van de aangesloten belkijkers heeft geen enkel probleem met het volgen van de ogramma's, maar bij de rest bepaalt de kennis van de Franse j of er al dan niet naar TV-5 gekeken wordt. Om de grote >cp kijkers die enige moeite met de taal hebben („Ik kan het liezen, maar ze spreken het zo anders en zo snel uit") wordt ns zoals men het spreekt' in het programmaschema opgeno- j. De kijker kan door dit programma te bekijken z'n spreek- jrdigheid en begrip van het gesproken Frans trainen en ver leren Om hetzelfde effect te bereiken, denkt men in Parijs li aan ondertiteling. Omroepraad voor zwevende reclameblokken RIJSWIJK - Nu bij de behandeling van de Mediawet politie- ke overeenstemming is bereikt over de invoering van zwe vende reclameblokken op de televisie, heeft de Omroepraad -na eerdere negatieve adviezen- minister Brinkman van WVC geadviseerd de STER hiervoor zendtijduitbreiding toe te staan. Eerder was de Omroepraad tegen, omdat gemakkelijk ver strengeling kan ontstaan met programma's. De Omroepraad plaatst wel een aantal kanttekeningen in zijn advies. Naadlo ze aansluiting op programma's moet worden uitgesloten. Wel vindt de Raad dat de mogelijkheid moet worden opengehou den bij programma's met een „natuurlijke onderbreking" om reclameminuten tussen de onderdelen te plaatsen, bij voor beeld in de pauze van een voetbalwedstrijd. Zo'n onderbreking moet aan voorwaarden voldoen, aldus de Raad, omdat voorkomen moet worden dat kunstmatige on derbrekingen gecreëerd worden voor de reclame. NOS heeft zonder Brinkman geen geld voor Europa-tv HILVERSUM - Minister Brinkman zal naar verwachting in de loop van november zijn standpunt bekend maken over de wen selijkheid het Europese televisieproject te blijven steunen. Van invloed hierop zijn de resultaten van het onderzoek dat het or ganisatiebureau McKinsey deze maand bij Europa-tv verricht. Het bureau heeft de opdracht meegekregen na te gaan welke potentie het „Europese" satellietstation in de toekomst heeft en op welke termijn dat tot uiting kan komen. In samenhang daar mee wordt onderzocht of het station geheel of gedeeltelijk ren dabel kan gaan draaien. In het laatste, meest waarschijnlijke ge val, wil de NOS weten hoeveel geld er globaal bij zal moeten om de satellietzender in de lucht te kunnen houden. Op het ogen blik is de financiële situatie van Europatelevisie verre van roos kleurig. Op jaarbasis moet er minstens tien tot vijftien miljoen gulden bij, aldus NOS-voorzitter Van Dijke. Europees commissa ris Carlo Ripa de Meana zal voor 27 oktober één miljoen ECU (2,37 miljoen gulden) overmaken aan Europa-tv. LVERSUM „De levensloop een bankbiljet" is eigenlijk bedrijfsfilm van de Neder- dse Bank. In de toekomst is vooral bestemd voor verto- ig op scholen en aan de eigen rknemers. Omdat de vijfen- tig minuten durende video- iduktie een onderwerp behan- t waarmee de Nederlander da- ijks heeft te maken, zocht de derlandse Bank - nog voor de -meters film waren gescho- contact met een omroep- tniging zodat een groot pu ik met dit werkstuk en daar- e met de levensloop van het ikbiljet kennis zou kunnen ken. AVRO ging zonder aarzelen op het aanbod. Voor de om- p was het een goedkope ma- r om zendtijd te vullen. Bo- idien wist de zendgemach- le dat ze een kwaliteitspro- :t in huis haalde. De maker is slotte Jaap Drupsteen, in het leden verantwoordelijk voor i groot aantal indrukwekken- video-produkties zoals „The iod" (vorig jaar uitgezonden jr de NOS). De enige voor- arde die de Nederlandse Bank Ide was dat „De levensloop i een bankbiljet" (vanavond: d. II om 20.00 uur), op de buis worden gebracht op een gun- kijk-uur. Als tegenprestatie ir deze goedkope zendtijdvul- l (een aardige manier van nsoring0), stelde de AVRO t technische faciliteiten ter be- likking aan Drupsteen en zijn m opsomming il de kijker krijgt voorgescho- 1, is een kwaliteitsprodukt, dat lukkig) een gortdroge opsom- van feiten vermijdt. Het is (vooral beeldtechnisch) ïlse en leerzame documentai- waarin ook onderhoudende, minder serieuze zaken on- ik hebben gevonden. De Ne- idse Bank heeft Drupsteen leis om zijn inventiviteit ïn en ook de AVRO is blij iét bel produkt Drupsteen biedt een artistieke blik in de wereld van de Nederlandse bankbiljetten. Drupsteen: „Wat ik heb gepro beerd, is om zowel de opdracht gever als de kijker tevreden te stellen. De Nederlandse Bank wilde een produkt dat in hoge ning leren houden met de kijker. Ik denk altijd maar: een produkt moet niets aan duidelijkheid te wensen overlaten en zelf moet ik mii er ook niet bij vervelen, dan is het goed". De beperkingen die Drupsteen kreeg opgelegd bij het filmen, hebben hem eerder in positieve dan in negatieve zin beïnvloed. Jaap: „Ik leg mijzelf ook altijd beperkingen op bij het filmen. Dat stimuleert de fantasie en de creativiteit. In dit geval was het dus de Nederlandse Bank die een aantal zaken liever niet in beeld zag gebracht. Uiteindelijk zijn er slechts een paar kleine dingen uitgehaald. Maar ach, ik heb al tijd de neiging om iets te ver te Voordat Drupsteen en zijn team met filmen begonnen, moesten ze eerst een plicht van geheimhou ding tekenen. Daarna mochten ze overal naar binnen (lachend: „ik heb echt heel geheime dingen gezien"). Jaap: „Wat mij tijdens het filmen vooral opviel, was de enorme beveiliging. Die was er de schuld van dat het halen van een lamp door de man van de be lichting bijvoorbeeld een heel tijdrovende bezigheid werd. Hij moest enorm veel deuren met hun sleuteldragers passeren". Drupsteen kreeg het verzoek de mensen die hij filmde niet her kenbaar in beeld te brengen. Bo vendien werden hem beperkin gen opgelegd bij het tonen van de druktechnieken. Dit om te voor komen dat valsemunters op idee ën zouden worden gebracht. Zo blijft bijvoorbeeld het vervaardi gen van het schaduw-watermerk buiten beeld. Die indamming van zijn bewegingsvrijheid was voor Drupsteen aanleiding de realiteit te veranderen. Jaap: „De werke lijkheid zie je dagelijks om je heen, die hoef je dus niet op de buis te tonen". De stilering van de documentaire is nauw verbon den met de vormgeving van de bankbiljetten, die Jaap overigens prachtig vindt. De verschillende biljetten zijn bijna constant, in al lerlei vormen, in beeld. Voor de drukkers is het vervaardigen van geld overigens niet meer dan een gewone drukwerkklus. „Met dit verschil dat er aparte eisen aan worden gesteld". Deze hebben vooral te maken met het tegen gaan van vervalsen, de bruik baarheid en het reproduceren. Tenslotte zijn bankbiljetten een (dagelijks) gebruiksartikel. Voor het controleren van de drukvel- len worden veel vrouwen inge schakeld omdat ze, volgens de documentaire, beter ontwikkelde zintuigen hebben en het werk langer kunnen volhouden dan Gebruikte biljetten Voor de controle van gebruikte biljetten wordt een machine in geschakeld. Het gaat om drie miljoen exemplaren per dag. Die machine registreert niet alleen de nummers, maar licht ook de vervalsingen er uit en scheidt de vuile van de schone biljetten. Dat gebeurt met een snelheid van twintig bankbiljetten per secon de. Al dat bankpapier wordt ove rigens pas wat waard wanneer het in omloop wordt gebracht, zo laat dr. W.F. Duisenberg, presi dent van de Nederlandse Bank, de kijker weten. Zolang het in de kluis ligt, is het eigenlijk waarde loos drukwerk. Leukste onderdeel van het vide- oprodukt zit in de staart, wan neer Drupsteen een kijkje neemt bij de afdeling beschadigingen. Daar wordt een zak getoond die volledig is gevuld met honderdjes die in heel kleine stukjes zijn ge knipt. Het blijkt hier om een man te gaan, die niemand zijn er fenis van veertigduizend gulden gunde. HANS Pier NEDERLAND 1 TROS 15.35 Rosco leest voor, kinder programma 16.00 De stop en step show, verkeersprogramma voor kinderen. Afl.: Na aanrij ding doorgereden! 16.25 Mask, Amerikaanse teken filmserie. Afl.: Geheime stenen 16.45 TROS Pop Formule 1, popprogramma gepresen teerd door Linda de Mol en Jeroen Soer NOS 17.30 V»6-Joumaal TROS 17.46 TROS Sport, sportmagazi- ne gepresenteerd door Jack van Gelder 18.15 Omgaan met kleine huis dieren, dierenserie gepre senteerd door Martin Gaus. Afl.rEen doordachte aanschaf voorkomt teleur stelling 18.30 Johnny, jeugdfilm ge maakt op de Nederlandse Filmacademie onder regie van Sjef Verbraaken. Met o.a. Gert Jan van Werkho ven, Piet Römer en Patrick Bobora. Johnny bouwt sa men met een handelaar in Ijzer een crossfiets voor de wedstrijd om de Super BMX 19.00 Bassie en Adriaan. All.: Zekerheid voor alles 19.05 Knight Rider, Amerikaan se tv-serle met David Has- selhoff in de hoofdrol. Afl.: Kit op drift. Iemand veran dert Kit's programma, waardoor Michael niets meer met Kit kan doen NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 Platen 10-daagse, twee delig amusementspro gramma vanuit de RAI in Amsterdam met een or kest o.l.v. James Last. Gasten: Roger Whittaker, Spandau Ballet, Tina Tur ner, Laurens van Rooyen, The Commodores, The Dame e.a. Presentatie: Ron Brandsteder 21.45 TROS Aktua, actualitei tenmagazine 22.15 Fox Mystery Theatrfe: Da zoete geur des doods, Amerikaanse thriller met o.a. Dean Stockwell, Shir ley Knight en Michael Got- hard. Greg en Ann gaan op het Engelse platteland wo nen. Er is echter iemand die probeert om Ann te vermoorden NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal AVRO 19.12 Prijs je rijk, spelprogram- ma gepresenteerd door Fred Oster 20.00 De levensloop van een bankbiljet, documentaire van Jaap Drupsteen over de geschiedenis van het Nederlandse bankbiljet (zie elders op deze pag.) 20.35 Survival of the fittest, hoogtepunten van deze in ternationale krachtmeting in het ruige landschap van Wales. Dit programma komt in de plaats van 'Gol- drush Finale' 21.35 AVRO's Televizier in de wandelgangen, politiek programma vanuit Socië teit De Witte in Den Haag met als gasten CDA-minis- ter Ruding (financiën), voorzitter Kok van de PvdA-Tweede-Kamerfrac- tie, CDA-minister Van den Broek van buitenlandse zaken en voorzitter Voor hoeve van de VVD-Twee- de-Kamerfraktie NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Een spannend bestaan, eerste deel van een zeven delige familiereportage over een Nederlands ge zin. Frits, die geëmigreerd is naar Australië, komt voor het 45-jarig huwe lijksfeest van zijn ouders over naar Nederland 23.28 Wilde Ganzen EO 23.35-01.30 Overval op Enteb be (Operation Thunder bolt). Israëlische speelfilm uit 1977 van Menahem Go lan. Met o.a. Klaus Kinski, Sybil Danning en Yitzhak Neeman. Via een specta culaire operatie slaagden ruim 10 jaar geleden Israë lische commando's erin bijna alle gijzelaars van een in Oeganda gekaapte luchtbus te bevrijden EUROPA TV 17.25 Weerbericht 17.30 Kinderprogramma. Met 'DlArtm' 'PlaelinAK' #n 'Alni' inexkNw 19.10 Almanac 19.15 Weerbericht en World Watch 19.30 Sporta Report. WK Hockey: Polen - West-Dultsland 20.30 Business News, economisch magazine 21.00 Transport. negendelige Vlaams/Nederlandse dramase rie. Met o.a. Thorn Hoffman, Niek Pancras en Sylvia Mille- cam. All. 1: The beginner 21.55 Weerbericht en World Watch 22.05-23.55 Sporta Report Open Nederlandse Kampioenschap pen Polo Schooltelevisie Journaal Tik Tak, kleuterprogramma •Iherh.) Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons gaat kamperen Dagboek van een clown, ver- halenserie van Guldo Staes De 8norkels, tekenfilmserie. Dubbele afl.: Ik Jo-Jo, jij Daff- ney/Balletgeheimen Bingo, hitparade-programma gepresenteerd door Bart Pee- ters. Met o.a. de clip van de week. overzicht van de top 20 en een studiogast ,15 Uitzending door derden. Pro gramma van de Vlaams-Natio nale Omroepstichting 140 Mededelingen an program- ma-overzicht U5 Journaal 110 Weerbericht MS Orca (Orca. the Killer Whale), f Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Michael Anderson. Met I o.a. Richard Harris. Bo Derek en Charlotte Rampllng. Kapi tein Nolan heeft een drachtig orkawtjlje gevangen. De boot wordt aangevallen door het mannetje, en er zullen nog bloedige wraakoefeningen vol- Qen I50 Art Nouveau, vierdelige docu- i mentaireserie. Afl. 2: De ver lichte burger ,45-23.05 Journaal an Coda: 'Fi- nistöre' van Jacques Hamelink RT 2 (.00 Zonen an dochters (Sons and daughters). Australische tv-se- rie met o.a. Rowena Wallace, Pat MacDonald en Peter Phelps. Davids reis naar Syd ney maakt heel wat oude emo- i ties los bij hem en Beryl U3 Muzikaal intermezzo DO D Comedy Capers, slapstlck- I serie. Afl.: Terug naar de na tuur. met Ray McKee 40 Modedalingen an program ma-overzicht 45 Journaal 10 Weerbericht 15 Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts ■25 Wereldoorlog II (KZ). Duitse documentaireserie. Afl. 5: Zij geloofden dat de zon eens zou opgaan. Na de geallieerde op mars beginnen de dodenmar sen. Er zijn ook kampbevolkin gen die weigeren aan de mars te beginnen en zichzelf weten te bevrijden 45-22.10 Armoede, elfdelige Ne derlandse serie van Peter van Gestel, naar de gelijknamige roman van Ina Boudier-Bak- ker. Met o.a. Ellen Vogel, Jan Retèl en Eric Schneider. Regie: Bram van Erkel. Afl. 9: Ammy. De vrijage tussen Henri en Ada is niet meer onschuldig. Paul denkt veel aan Kitty, maar handelen doet hij niet ITBF 1 20 M«J«d,ling,n „in de ONEM, vacaturerbank Nouba nou ba, gevarieerd kin- derprogramma l-OO Carrsfours, gevarieerd pro gramma ■W Ca solr, regionaal magazine •27 Quick et Ftupke, tekenfilm 19 30 Journaal 20.00 Minute papillon, consumen- tentips. Afl.: Ongelukken op school 20.05 Grand écran: La moutarde me monta au nez, Franse filmko medie uit 1974 van Claude Zidl. Met Pierre Richard. Jane Birkin. Danléle Mlnazzoli e.a. Een zeer begaafde doch ver strooide professor komt in moeilijkheden door zijn leerlin gen 21.25 Camaradea, documentairese rie over het dagelijks leven In de Sovjet Unie. All. 2: L'Edu- cation de Rita ou l'ècole des bons sentiments, portret van een 21-jarig meisje uit Moskou 22.25 Laatste nieuws 22.50-23.50 Rox box, popprogram ma In samenwerking met Mu sic Box, gepresenteerd door Ray Cokes TV 5 16.05 Thalassa, maritiem magazine 16.30 Les enfants d'ailleurs, docu mentaire over kinderen In Rwanda 16.55 Spécial Jane Mas, chanteuse Hlspano-Frangaise, muzlek- special 17.50 Boïte aux lettres 18.55 Prélude, muziek 194)0 Thalassa, maritiem magazine 19.30 Les enfants d'ailleurs, docu mentaire over kinderen in India 19.55 Cet animal étrange, scènes uit Tsjechovs korte verhalen 21.00 Francofolies, reportage van het Festival Francophone d la Roebelle 21.55 Rétrostalgie 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 IS The Simon Potter Show, met hits uit Amerika 18.00 E The Amanda Redington Show (herh.) 19.00 (3 The Nino Flretto Show (herh.) 20.00 (3 The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 E The Timmy Mallet! Show (herh.) 22.00 IS The Slmon Potter Show (herh.) 23.C0 13 The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 00.00 13 Chart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter 01.00 (3 The Power Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redington en Dante 02.00 (3 Boogie Box, dansmuziek 03.00 (3 Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 04.00 (3 Private eyes, special van Sunie 05.00 (3 The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 06.00-07.00 (3 Boogie Box (herh.) m Ondertiteling vla Teletekst. (3 Tweetalige of stereo-uitzen ding. O Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via Teletekst. tO Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■II Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwarl/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. 15.50 Tagesschau 16.00 Wie es mit dem Wassermann eigentlich war, tekenfilm 16.10 Mrt den Teufeln 1st nicht gut spassen, Tsjechische sprook jesfilm 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 I3 WWF-Club, amusements programma 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Die rasende Gockel (Stroker Ace). Amerikaanse speelfilm uit 1983 met Burt Reynolds, Ned Beatty, Jim Nabors e.a. Regie: Hal Needham. Een au tocoureur weet niet wat hij zich op de hals haalt wanneer hij een zakelijke overeenkomst sluit met de eigenaar van een keten Kip-restaurants 21.45 Plusminus, economisch maga zine 22.30 Tagesthemen, met Bericht aus Bonn 23.00 Sportschau, met o.a. Bundes- liga-voetbal 23.25 E Das süsse Leben (La dolce vita), Italiaans/Franse speelfilm uit 1959. Met Marcello Ma- stroianni, Anouk Aimèe, Anita Ekberg e.a. Regie: Frederlco Felllni. Een verslaggever van een schandaalblad laat zich hoe langer hoe meer meesle pen met de leeghoofdige le venswijze van de zogenaamde 'Incrowd' 02.15 Tagesschau 02.20 Nachtgedanken. Een pro gramma van Hans Joachim Kulenkampff DUITSLAND 2 14.55 El Hochzeit aut Barenhof, Duitse speelfilm uit 1942 met Heinrich George, Una Car- stens. Paul Wegener e.a. Re gie: Carl Froelich. Twee aristo cratische afstammelingen wor den op een bal verliefd op el kaar, zeer tot ongenoegen van de wederzijdse vaders 16.30 Freizeit.» und was man da- raus machen kann. Afl.: Cana da - Als de bossen en zeeén in Ontario het mooist IJn 17.00 Heule 17.15 Tele-Ulustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement 17.45 Robin Hood, Engelse tv-serie met Michael Praed, Judl Trott, Mlchele Placido als commissaris Corrado Cattani, die het in zijn eentje gaat opnemen tegen de moord- en zwendel- praktijken van de Mafia in de serie 'Allein gegen die Mafia'. Duitsland 2 om 22.50 uur. Clive Mantle e.a. Afl.: Die Hun- de Luzlfers (3) 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjoumsl, reportages van buitenlandse correspon denten 20.15 Aktenzsichen: XY_ ungelöst, programma waarin de recher che de kijkers te hulp roept bij onopgeloste misdaden. Pre sentatie: Eduard Zimmermann 21.15 Der Sport-Spiegel. Film over de ontwikkeling van krachts port tbt sportacrobatlek 21.45 Heute-Joumal 22.05 Aspekte, cultureel magazine 22.45 Aktenzeichen: XY~ ungelöst. De eerste reacties van de kij kers naar aanleiding van de uitzending van 20.15 uur 22.50 Allein gegen die Mafls (1 2). zesdelige tv-film over de geor ganiseerde misdaad In Ualiö. Met Michele Placido, Barbara de Rossi, Nicole Jamet e.a. Regie: Damiano Damlanl 00.50 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II, tv-cursussen 18.30 Hallo Spencer, Amerikaanse comedyserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Abenteuer Natur. Expedltlo- nen zum Meeresgrund, na- tuurdocumentalre 21.00 Bilderflut (slot), documentaire serie. Afl. 4: Drie schilders In Hongarije 21.45 Ich bin katholisch getauft und Arler, fllmreportage 22.15 Die fünfte Frau (1). driedelige tv-serle met Klaus Maria Bran- dauer, Turl Ferro en Aurore Clément. Regie: Alberto Ne- grln. Boedapest - 27 oktober 1956: Gecamoufleerd door de verwarring van de opstand, vermoord chirurg Dr. Halmy zijn vrouw. Kort daarvoor ver telde de vrouw politle-lnspec- teur Nemetz dat haar man haar met de dood bedreigde omdat hl) een verhouding met een ander had. Hoe kan Ne metz in deze chaos de schuld van Halmy aantonen? 23.10 Die grosse Bücherschau II: U- teratur im Römer, gesprekken over de Frankfurter Buchmes- se 1986 00.10 WK-Schaken '88. Kasparov - Karpov 00.40 Laatste nieuws BBC 1 17.35 The Horse of the Year Show, reportage 18.00 Journsal en weerbericht 18.35 London Plus, regionaal maga zine 19.00 Wogait, amusementsprogram man rond Terry Wogan 19.35 Blankety blank, komisch spel- programma gepresenteerd door Les Dawson 20.10 Dynasty, Amerikaanse tv-serle. All.: The Cry 21.00 Journaal en weekend-weer bericht 21.30 m Call me mister, detectivese rie met Steve Blsley, Dulice Llecler e.a. All.: Frozen assets 22.25 mOmnibus, serie actuele kunstdocumentaires. Afl.: Courtency Pine, Jazzsaxofo nist BBC 2 17.30 01 Nieuwsoverzicht 17.35 E Harold Uoyd 18.00 The men from UNCLE, serie Amerikaanse spionagefilms. Afl.: The Helicopter Spies, uit 1968 van Boris Sagal. Met Ro bert Vaughn, David McCallum, Carol Lynley e.a. 19.30 Ebony, Atro-Cariblsche maga zine 20.00 One pair of eyes. Fools and Angels - Cecil Collins 20.30 Gardener's world, Informatie ve serie over tulnieren 21.00 Screen Two: In the Secrèt State, tv-spel van Robert McCrum over een computer fraude. Met Frank Flnlay in de hoofdrol 22.40 Newsnlght, actualiteiten 23.35 Weerbericht 23.40-00.35 The Rockford Files, Amerikaanse detectiveserie met James Garner In de hoofdrol. Afl.: The Mator's Commission from Deerlick ITV 17.45 Nieuws 18.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.00 Bruce Forsyth's play your Cards right, spelprogramma 19.30 New Faces of W 20.30 Home to Roost 21.00 To have and to hold 22.00 Nieuws 22.30 Anglia Reports: The Party Conferences 23.00 International Darts 00.00 Friday Late Film: Return to Macon County, speelfilm uit 1975 01.40 John Pantry in Person SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I dream of Jeannle 18.30 Hazel 19.00 Hogan'e Heroes 19.30 The New Dkk van I Show. Afl.: Annie get your Bike 20.00 The New Candid Camera Show 20.30 From Here to Eternity, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Pearl Harbour (2) 21.25 Boney, misdaadserie 22.20 S Monsters of rock 23.05 HI Here comes the weekend 00.05-00.50 H Young, Frao Single RTBF 1 08.30 Nouba nouba, gevarieerd kin derprogramma 09.30-10.00 Spreek met ons mee, cursus Nederlands. Les 27/28 11.50 Interwallonle: Para vosotros, programma voor Spanjaarden 12.30 Interwallonle: Ciao amici, pro gramma voor Italianen 13.30 Tribune économique et tocla- MUSIC BOX 07.00 H The Power Hour, hardrock- programma (herh.) 08.00 H Chart attack, overzicht van de Music Box top 40. gepre senteerd door Simon Potter 09.00 H Backtracks, een uur lang 'gouwe ouwen' met Martin Bu chanan (herh.) 10.00 (S Boogie Box, dansmuziek (herh.) 11.00 E Private eyes: '1-0 Fashion Show', special over de nieuwe wintermode (herh.) 12.00 H Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell (herh.) 13.00 (S Muziekprogramma's (herh.) DUITSLAND 1 10.00 Heuta 10.03 Sportschau 10.30 Geschlchten aus der Helma! 11.25 (E Rony's Popshow (herh.) 12.10 Plusminus 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Programma-weekoverzicht 13.45 Nachbam, impressies uit Mid den- en Oost-Europa DUITSLAND 2 11.00 El Programma-over zicht 11.30 Chemie, informatieve serie. Afl. 6: Zwischen Glasern und Kristallen 12.00-14.00 Nachbam In Europa, in formatie en amusement voor buitenlanders en Duitsers. Met bijdragen uit Griekenland, Spanje en Joegoslavië BBC 1 08.35 The Muppet Babies 09.00 Saturday Superstore, kinder programma 12.15-17.05 Grandstand, sportmaga- zlne met o.a. WK Hockey, Paarderaces te Ascot en Horse of the Year Show SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin derprogramma 12.10 S) Pop formule 12.45 E) Young, Free A Single 13.30 (2 All American hot 100 ITV 06.25 TV-AM, ontbljttelevisle 09.25 No. 73 11.00 Fireball XL5 11.30 Jack Holborn 12.00 Nieuwe 12.05 Saint and Greavtle 12.30 Worstelen 13.20 Airwolf, tv-serie RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 164» VARA: De Rode Draad. 194)2 AVRO: Metropolis, componis tenportretten. 204)2 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 214)2 Water en vuur. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.00 Nieuws en mededelingen. 234)7 NOS: Met het oog op morgen. 004)2 VOO: Stemband. 024» Oh, wat een nacht. 054» Ook goelemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 174)3 TROS: De Nederlandstalige top RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 184)4 NOS: De Avondsptts. 194» VOO: Curry en van Inkel. 224)0 Countdown Café. RADIO 4 184)0 Nieuws. 164» NOS: Aspekten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 204» PromeNOS. 1. Invocations (compositieopdracht NOS) Ton de Leeuw, 2. Vespers. Serge) Rachmanlnov, 3. Volksmuziek uit België, 4. Concert door het Delta-ensemble, 5. Chemlne- ment pour 9 executants, Jac queline Fontyn, 6. Low budget music. Joep Franssens. 23.00 De man die Nederland redde, hoorspel. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: België totaal. 1820 PP: Uitzending van de PSP. 1820 KRO: Taal en Teken. 194» NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 2020 EO: De Bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow. 174)0-1620 Cultuur, nieuws, sport, 'Quiz en Waarachtig' en aandacht voor het on derwerp van de week. Omroep Rijn land: (Alleen vla de kabel) Non-stop muziek met om 1720-18.00 Actualitei ten. 18.00 Lelden Lokaal en 20.00- 2120 Rijnland Sport. BRT 1 18.10 Acuteel. 1820 BRT-ensembles. 19.10 Acuteel. 1925 Beraber, voor Turken. 20.03 Imago, voor jongeren. 214)3 Klapstoel. 2320-024» Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 224» Country-Slde. 2320-024» Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 1820 Pop 3 (6). 194» Kroniek 2: Magazine, Concerto In Es, Mozart. 204» PromeNOSconcert. Zie Radio 234» Jazz In Europa. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 074)3 TROS Nieuwsshow. 114» Kamerbreed. 124» Oud plaatwerk met Herman Emmink. 134» Aktua. 132S TROS Nieuwsshow. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 104» De Stand van zaken. 114» Tussen Barend Van Dorp. 124» De Rooie Haan. 144» Wie In 't Nederlands wil zingen. 154» Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 0720 Rabarbara. 084» Pop non stop. 094» Gospel-rock. 104» Popsjop. 124» Los Vast. 144» Tussenuur. 154» Popstation. RAOIO 4 084» Nieuws. 064» AVRO: Concerto mattinale. 104» Caroline. 114» Kurhaus Concert. 124» VOO: Strauss en Co. 134» Nieuws. 134» Veronica Klassiek met o.a. de Kamermuziek-serie en Nieuwe platen en CD's. RADIO 5 09.00 Nieuws. 094» NOS-Sportlef. 0925 Waterstanden. 0920 FEDUCO: Je woordje doen (1). 09.45 Dag dokter. 104» Nederlands-Taal, Tekens en Regels (1). 10.15 EO: EO-Jongerendag 1986. 12.00 Nieuws. 124» EO-Jongerendag 1986. 134» Nieuws. 13.10 EO-Jongerendag 1986. 14.00 NOS: Homonos. 1420 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Een uur amusement met Hans van Vliet. 114» Nieuws. 114» Thema-uit zending. 124» Nieuws. 124» Wat Nu Weer? BRT 1 0521 Met 1 wakker. 0820 Voel je thuis. 104» Onze keuze. 114» Met kraaienest. 13.15 Matinee. 154» Rij- en vliegwerk. BRT 2 0520 Welkom weekend. 06.12 Te bed ot niet *e bed. 10.03 Buitenspel. 114» De Vlaamse top tien. 1120 Tips voor de top. 124» Top 30. 144» Radio Rijswijck. Weber, 2 Duo Brillant opus 130 voor plano en klarinet (1838), Karl Gottlieb Relsslger, 3 Serenade, Joseph Haydn, 4 Drei Saetze aud dem Avertis- sement, Augustin Holler. 0920 Ochtendconcert (2). 1 Strijk kwartet nr. 3 In G.KV 156, Wolfgang Amadeus Mozart 2 Hobokwartet In D. opus 25. nr. 1, Ignaz Pleyel, 3 Moments musicaux. opus 91, D 780, Franz Schubert. 10.00 Educatief Magazine: wegwijzer. 114» Uit het grote muzlekreportolre. 12.15 Koormuziek. 13.15 BRT-keuze voor disco Helen. 154» Muziekmakers.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 21