acques Cousteau ls Verkenner*1 n Amazone-gebied adio/televisie „ALS IEDEREEN TROS KIJKT, MAG IK ER OOK VOOR WERKEN QeidócQowumt DONDERDAG 9 OKTOBER 1986 PAGINA 19 Robert Long houdt van spelletjes: MENAGGIO - „M'n eerste programma's werden door de VARA uitgezonden. Daarna heb ik pro gramma's gemaakt voor de TROS en Veronica. Je hoort dan altijd meteen opmerkingen als: 'Jij?! bij de TROS?!' Maar het gekke is dat iedereen het wèl gezien heeft. Als iedereen zo pro-VARA is, waarom kijken die mensen dan naar de TROS? Ik vind dat je in zo'n geval consequent moet zijn: een avondje VARA kijken en het toe stel vervolgens zes dagen uitlaten. Maar dat ge beurt dus niet. En als zij wel naar de TROS mo gen kijken, waarom mag ik er dan niet voor werken?" Robert Long reageert met deze woor den vanuit zijn Italiaanse vakantiebestemming Menaggio op het voortijdig uitgelekte nieuws dat hij een proefaflevering van een spelletjespro gramma neeft gemaakt voor de TROS. Toeval: de werktitel van het programma is 'Mijn Ge heim', en dat had het nog zeker zo'n anderhalve maand moeten bliiven. Het eerste i ma werd met publiek en een panel van bekende Nederlanders opgenomen in een NOS-studio en volgens mensen die die opnamen bijgewoond hebben draait de kwis, die een informatief ka rakter draagt, ook rond geheimen. Opmerkelijk is dat het programma gemaakt wordt door twee samenwerkende produktiebedrijven: John de Mol Produktions werkt voor het eerst samen met WIN-productions, de Amsterdamse spelletjes- -winkel van Jan Meulendijks en Bart Schuil. Robert Long, die eerder omroepen als TROS en VOO duchtig kritiseerde, vertelt nu: „We gaan nog een tweede testprogramma maken en daar na wordt de knoop doorgehakt. Is de beslissing positief, dan wordt het programma vanaf januari uitgezonden". Net als de TROS wil ook hij wei nig over de inhoud of de vorm van het spelletje kwijt. Maar hij geeft wel een hint... „Als ik het per se met een bestaand programma moet verge lijken, dan noem ik 'Hints' van de KRO". Het is volgens Robert onterecht dat er gedacht wordt dat hij altijd een hekel had aan spellefje- sprogramma's. Sterker: „Ik hou van spelletjes, als ze maar leuk zijn. Als ik in het verleden ooit geageerd heb tegen tv-spelletjes, dan deed ik dat tegen vervelende spelprogramma's, niet tegen leuke spelletjes, zoals bijvoorbeeld 'Hints', waar ik in het verleden al enige malen in het panel heb gezeten. Bovendien: ik loop ook al jaren te roepen dat ik Sonja Barend slecnt vind, maar dat mag ik roepen, want ik tracht geen aflevering te missen". Het gerucht als zou hij ook een programmavoor- stel hebben ingediend bij Veronica, ontkent hij: „Ik heb heb altijd gewacht tot iemand me vroeg". EDWIN BAKKER ÏÏLVERSUM Gefascineerd ir de onaangeroerde oonheid en rijkdom aan nten, bloemen en dieren g" iernam de moderne ont- tkingsreiziger Jacques usteau aan het begin van de 'P in tachtig een tocht door Amazone-gebied in Zuid- __ierika. In de twee jaar dat tocht duurde legden de insman met zijn zoon Jean- chel en achtenveertig me- verkers de adembenemende oonheid vast van een ge il dat dankzij de enorme irstofproduktie wel de lon- van deze planeet wordt loemd. aanleiding voor de KRO deze „ontdekkingsreis" in delen uit te zenden (zater- [middag: Ned. 1 om 15.25 is de toenemende aanslag de mensheid pleegt op dit angrijke „natuurreservaat". worden momenteel grote mielingen aangebracht. Zo dwijnen dagelijks miljoe- bomen om plaats te ma- voor landbouw, mijnbouw wegen. De cocaïne-planta- zijn talrijk. Zeventig pro- it van de wereldproduktie mt er vandaan. Bovendien irdt er door duizenden men- n in alle hevigheid naar ld gezocht, waardoor het nuone-gebied inmiddels is OToeid tot een modern 'Ide Westen. Cousteau laat niet alleen de aanslagen zien, maar ook de schoonheid van deze „einde loos voortdurende opera". Hij vraagt zich af of het Amazone gebied op verantwoorde wijze wordt ontgonnen en ontwik keld of dat het uitloopt op een reeks vernielingen. De opruk kende industrie beschadigt de flora en vervuilt waterwegen, een proces dat eerder in de historie vegetatie voor altijd verloren deed gaan. Zoals gebruikelijk zijn ook in deze reeks Cousteau en zijn mannen prominent aanwezig. Het is het stempel dat Jacques tot nu toe op al zijn produkten drukte. Soms is dat storend. De tocht door het water- en plantenoerwoud, waar water, land en leven nog in even wicht zijn, zat vol ontberingen. Zo moesten ze vluchten voor een Indianenstam, die de groep onzichtbaar voor Cous teau en zijn mannen, volgde. De inheemse gidsen vonden aan wijzigingen van hun aan wezigheid en ontdekten dat de stam de groep wilde ontvoe- Verkenners Wie echter naar de beelden kijkt, krijgt de indruk dat het om een avontuurlijke vakantie van een stel verkenners gaat. Vooral wanneer de „ontdek kingsreizigers" in beeld ko men, borrelt elke keer weer de Filmer Jacques Cousteau en zijn zoon Jean- Michel tijdens hun tocht door de Amazone. vraag op hoeveel in scène is gezet Een tochtje over een wild stromende rivier, waarbij een van de mannen over boord slaat, wordt bijvoorbeeld vanuit drie camera-posities ge filmd. Wanneer een met een camera gefilmd groepje, na veel zwoegen de besneeuwde top van een van de hoogste bergen uit het gebied bereikt, komen de beelden plotseling uit diverse hoeken. Wie door deze opsmuk heen kijkt, zal genieten van het stuk ongerepte natuur, waar de prehistorie en de toekomst hand in hand gaan. Bovendien schudt het commentaar van Cousteau en de begeleidende beelden de kijker even wak ker. Het is een vreemde ge waarwording om een prehisto risch ogende vis aangeraakt te zien worden door een hand, .die wordt omsloten door een polshorloge. Verkoopbaarheid Dat Cousteau en zijn mannen een belangrijke rol spelen in de documentaire, heeft voor een groot deel met de ver koopbaarheid van het produkt te maken. Voor Cousteau is het tonen van fragiele natuur beelden niet aantrekkelijk ge noeg. Hij meent dat je mensen pas aan de buis kluistert, als je laat zien welke ontberingen anderen hebben doorstaan om de beelden vast te leggen. De filmische ontginning van het Amazonegebied werd een geld verslindend project (er werd onder meer gebruik ge maakt van een satellietverbin ding voor de communicatie tussen de verschillende groe pen). Miljarden gulden waren tenslotte nodig om het onder zoek van de mond van de ri vier Rio Negro tot de hoogste toppen van de Peruaanse ge bergte, te financieren. Om ad verteerders te interesseren voor deze produktie deed Jac ques Cousteau behoorlijk wat water bij de wijn. In elke afle vering wordt heel bewust naar de ad verten tieblokken toege werkt. Telkens weer gebeurt er iets indrukwekkends of spannends waardoor de kijker hopelijk wil weten hoe het - na het reclameblok - afloopt. Onderbrekingen In Nederland hebben we na tuurlijk geen last van die on derbrekingen, maar in ons land wordt van de kijker ook niet zo'n enorm uithoudings vermogen gevraagd. De drie maal twee uur werden door de KRO verknipt tot zes maal vijftig minuten In die delen wordt een stuk unieke natuur met zijn inwoners op soms adembenemende wijze ge toond. Honderden exotische vissen en dieren, die naamloos door het leven gaan omdat niemand van hun bestaan af wist, passeren de camera's. Duikers zwemmen tussen de piranha's (hun gebit wordt door de inlanders gebruikt als scheermes), maar zwemmen ook mee met de rose rivier- dolfijn, die nog niet eerder in het wild werd gefilmd. Het le vert een hoop kijkplezier op, maar hopelijk heeft het ook de ogen geopend van mensen die bezig zijn dit natuurgebied te vernietigen, alleen maar om er financieel beter van te wor den. HANS PIËT NEDERLAND 1 EO 15.30 Vrouw zijn, informatief programma voor vrouwen. Afl.: Amsterdam - Stad van heil en onheil, reportage over de rosse buurt van Amsterdam, waar op initi atief van een predikante nechtpaar 'De Kruispost', een medische hulppost, werd opgezet 16.10 Daktari, Amerikaanse tv- serie met o.a. Marshall Thompson en Yale Sum mers. Afl.: Judy op stroop tocht. Er blijken ineens dieren uit het reservaat te verdwijnen. Hedley zal de stroper wel even opsporen 17.00 D'r kan nog meer bij, kin derprogramma dat dit- n:aal geheel in het teken van het bos staat NOS 17.30 'AS-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein buiten land, actualiteitenrubriek met buitenlandcommenta tor Aad Kamsteeg TELEAC 18.30 Cursus Personal Compu ter I. Les 5: Werken met teksten op een PC (2) EO 19.00 Familie Robinson, teken filmserie. Afl.: Tomtom geeft les 19.24 Jong geleerd, serie mu ziekprogramma's waarin jonge musici centraal staan. Presentatie: Bert van Leeuwen NOS 20.00 Journaal EO 20.28 Laat mijn volk gaan, do cumentaire uit 1985 over de positie van de Joden in Rusland vanaf het einde van de vorige eeuw tot nu. Nog altijd verleent de Sov jet-Unie maar heel mond jesmaat uitreisvisa aan mensen die het land willen verlaten. Deze kwestie is ook een van de grootste knelpunten tussen Rus land en Israël en komt tel kens boven water wanneer joden pogingen onderne men om naar hun land van oorsprong te emigreren 21.20 Tijdsein, actualiteitenma gazine 21.55 Van II wil ik zingen, muzi kaal programma gepre senteerd door Henriëtte Laan. Ditmaal een verslag vanuit de Veilinghal in Kat wijk, waar de bevolking ten behoeve van de restaura tie van enkele monumen ten in hun dorp een geza- melijk concert door koren en korpsen op touw zette 22.30 God verandert mensen, serie praatprogramma's waarin Feike ter Velde praat met 'gewone' men sen over hun bijzondere ervaringen NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 18.30 18.45 19.00 NOS Paspoort voor Turken Nieuws voor doven en slechthorenden Paspoort voor Joegosle- ven Sesamstraat m Jeugdjournaal Journaal NCRV Los-Vast, muziekpro gramma rechtstreeks van uit 'De Trye' in Franeker, gepresenteerd door Jan Rietman. De Frank en Vrij show» spelprogramma gepresen teerd door Frank Masmeij- er. Speciale gasten zijn Al- bert Mol, Sandra Reemer en Albert West Murder, she wrote, Ameri kaanse misdaadserie met o.a. Angela Lansbury, Tom Bosley en John Astin. Afl.: Gewapend beton. In het dorpje waar Jessica woont staat de gehele bevolking op zijn kop. De duistere project-ontwikkelaar Hen derson Wheatley wil een torenhoog hotel bouwen, hetgeen tot veel protesten leidt. Dank zij hem zijn al veel arbeiders om het le ven gekomen, want veilig heidsvoorzieningen treft hij amper tijdens het bou wen. Wanneer zijn lijk in een bouwput wordt aange troffen zijn er dan ook veel verdachten Profiel, serie praatpro gramma's over de raak punten van religie en sa menleving. In deze eerste aflevering praat Niek Hei zen berg met Harm van der Meulen, oud-voorzitter van het CNV NOS Journaal Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV 17.25 Weerbericht 17.30 Kinderprogramma. Met 'Ploom', 'Plastlnots' en 'Gigi' 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Connexions 19.10 Almanac 19.15 Weerbericht en World Watch 19.30 Sports Report. Met o.a. auto sport 20.30 Spectrum, Europees nieuwso verzicht 21.00 Power without glory (1). dra maserie 21.55 Jazz Festival Frankfurt (1), muzikaal programma 22.45 Weerbericht en World Watch 22.55-23.55 Sports Report Met OA Basketball in Lurie en Eszter Balint in bekroonde speelfilm tranger than paradise". BRT }m 20.25 uur. RT 1 >0-17.00 60-plus: 10 jaar goud en zilver, programma van 60-plus en Zo d'ouden zongen van BRT 1 - radio. Presentatie: Connie Neefs, Wilfrled Haesen en Mark Herregodts 5 Schooltelevisie 5 Journaal )0 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) 15 Oe zeven van Blake (Blake's seven III), dertiendelige Engel se science-fictionserie met o.a. Paul Darrow, Jan Chappell, Mi chael Keating. Josette Simon en Michael Sheard. Afl. 4: Da geraad der Goden. Op geheim zinnige wijze wordt de Libera tor uit zijn koers gebracht. De bemanning heeft slechts enke le minuten om de oorzaak te vinden. Gebeurt dat niet. dan gaat het luchtschip recht op zijn vernietiging af i5 Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Presentatie: Etien- ne Cocquyt 15 Uitzending door derden. Pro gramma van Televisie en On derneming 40 Mededelingen en program ma-overzicht 5 Journaal 0 Kunst-zaken 20 Hoger Lager, spelprogramma met speelkaarten en twee kop pels. Presentatie: Walter Ca- >0 Panorama, actualiteitenrubriek 0 Hotel, Amerikaanse tv-serie met James Brolln, Connie Sel- leca, Shari Belafonte e.a. Afl.: Liefde en eer. Twee meisjes komen naar het hotel voor een dol weekendje. Een van hen krijgt heroïne aangeboden en sterft. Lisa wil graag achter de identiteit van haar voogd ko- W-23.00 Journaal en Coda: '4 Brothers. 1 Sister", van Werner van Cleemput uitgevoerd door het ensemble Qulntessens n 2 20.15 Kwidam, teiefoonspel met Marleen Gordts 20.25 Stranger than Paradise, Ame rikaanse film uit 1984 van Jim Jarmush. Met o.a. John Lurie. Eszter Balent, Richard Eden e.a. De Newyorkse muzikant Willie krijgt zijn nichtje Eva uit Hongarije op bezoek. Als ze al lang weer vertrokken is, gaan Willie en een vriend haar ach- 21.55-22.35 Gezondheid, magazine over gezondheidsopvoeding en -voorlichting. Vandaag: Stress RTBF 1 16.50 Schooltelevisie 17.20 Onem-med©delingen 17.30 Nouba nouba 18.00 Carrefours, gevarieerd pro gramma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Autant savoir, informatief ma gazine. Afl.: De kwaliteit van het bier 20.20 The Getaway (Guet apens), Amerikaanse politiefilm uit 1972 van Sam Peckinpah. Met Steve McQueen, Ali MacGraw, Ben Johnson e.a. De directeur van een gevangenis stelt een gevangene voor hehi in vrijheid te laten gaan. in ruil voor wat informatie over een bepaalde bankoverval 22.20 Le monde du cinéma 23.10 Laatste nieuws 23.35-22.45 Politieke uitzending: Les Chrétiens dans la vie soci- 16.05 Champs-Elysées, actualiteiten uit de kunst 17.35 Apostrophes, tltrerair magazi- 18.50 Images en liberté 19.00 Champs-Elysées 20.30 Projection privée, cultureel magazine waarin Marcel Julllan dramaturg en romanschrijver Jules Roy ontvangt 21.40 Images en liberte 21.55 Aujourd'hui en France 22.00 Nieuws 22.30-00.00 E Lea croix de bols, speelfilm uit 1932 van Ray mond Bernard over de Eerste Wereldoorlog. Met o.a. Charles Vanel en Pierre Blanchar MUSIC BOX 17.00 El The Simon Potter Show, met een overzicht van de LP- en CD-top 20 18.00 El The Amanda Redington Show (herh.) 19.00 El The Nino Firetto Show (herh.) 20.00 El The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 E) The Timmy Mallett Show (herh.) 22.00 El The Simon Potter Show (herh.) 23.00 S The shadow (herh.) 00.00 E! The Timmy Mallett Show 01.00 El The Amanda Redington Show 02.00 El The Nino Firetto Show 03.00 El The Martin Buchanan Show 04.00 El The Simon Potter Show, met een overzicht van de Ame rikaanse hitparade 05.00 El The shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 06.00-07.00 El Boogie Box 15.50 Tagesschau 16.00 Café in Takt Extrakt, muzi kaal programma met Peter Horton waarin hoogtepunten uit deze programmaserie die van 1978 tot 1984 bij de NDR 16.45 Die kinder vom Mühlental, dertiendelige Poolse kinderse rie van Janusz Leski. Afl. 3: Ein Haus wie der Sommer und der Zauberring 17.10 Kein Tag wie jeder andere, kinderprogramma. Afl.: Eln Zir- kus voller Abenteuer (3) 17.35 Der Clown im Hinterhof, kin derprogramma. Afl.: Kletterel- 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Empire 19.00 DetektivbOro Roth, misdaad serie. Afl.: Wlr halten keinen 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Schlag aul Schlag. Presenta tie: Claus Hinrich Casdorff 21.00 Der 7. Slnn 21.03 Musik war meine erste Liebe, show met Udo Jürgens en René Kollo. M.m.v. Het Nigel Lythgoe Ballet en het Orkest Pepe Lienhard 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Die Rückkehr der Zeitmaschi- ne, tv-spel van Günter Kunert. Met Klaus Schwarzkopf. Peter Pasettl. Siegfried Wlschnewski e.a. 1925: De internist Dr. Erasmus Beilowski stuit in een antiekhandel op een vreemd voorwerp: Een tijdmachine (herh.) 00.55 Tagesschau 01.00 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Bühnenzauber, zesdelige serie over alles wat het theaterpu bliek verbaast. Afl. 2: Naturele- mente auf der Bühne, demon stratie van hoe men In het the ater op een geloofwaardige manier o.a. vuur, regen en sneeuw kan maken Tele-lllustrierta. Actuele the ma's, sport en amusement Der rosarote Panther S.Y. Arche Noah, dertiendelige tv-serie met Jörg Pleva, Marie Charlott Schüler, Volkert Kraeft e.a. Afl.: Wledersehen in Amsterdam. De Arche Noah Is relsklaar, maar Ralf wordt ge arresteerd wegens diefstal. Kan de reis nu nog wel door- Programma-overzicht Heute Martin Held: Was zu bewelsen war, blijspel met o.a. Martin Held, Brigitte Mira en Gisela Trowe 33 Ondertiteling via Teletekst. El Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-uitzending. ■TZwart/wit-ultzending met on dertiteling vla Teletekst. (3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bjj nlet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Udo Jürgens presenteert „Mu sik war meine erste liebe". Duitsland 1 om 21.03 uur. 21.00 Probe auf» Exempel: Gesund durch Gedanken-Energie. Rechtstreeks programma rond de vraag of genezing mogelijk is dank zij de kracht van ge dachten. Presentatie: Karl Schnelting 21.45 Heute-journal 22.05 Lebenserfahrungen Abdul lah Yakupoglu: 'Warum habe ich meine Tochter getötet?' Documentairefilm van Hans- Dieter Grabè over de moord van een vader op zijn dochter 22.50 Das kleine Fernsehfilm: Das blinde Glück, tv-fllm met Curt Lowens, Elfrlede Pertack, Heinz Fitz e.a. Kurt, die sinds zijn jeugd blind is. wordt geo pereerd. Hij kan nu weer zien. maar wordt depressief en trekt zich In zijn fantasiewereld te rug 00.10 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II, tv-cursussem 18.30 Het programma met de muls 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Der zerbrechliche Mann (L'Homme fragile), Franse speelfilm uit 1981 van Claire Clouzot. Met o.a. Franpoise Lebrun. Richard Berry en Di- dler Sauvegraln. Henri heeft zich. na zijn mislukte huwelijk, heilig voorgenomen zich nooit meer langer dan een nacht aan één vrouw te blnen. Dan ont moet hij Cécile, eveneens ge scheiden en ook niet van plan zich te binden (herh.) 21.40 Filmtip. God's Country van Louis Malle 21.45 Noch elne kalte Nacht... Wenn Stadtsreicher sesshaft wer den, filmreportage van Wolf gang Dresler 22.15 Geschlchten von Jojo und Jupp und unserem Globus, verhalen 23.15 Kultur gegen die Junta, de oppositie <van Chileense kuns tenaars 23.45 Laatste nieuws BBC 1 17.35 The Horse of the Year Show 18.00 Journaal en weerbericht 18.35 London plus, regionaal maga- 19.00 Top of the Pops 19.30 mEastenders, dramaserie 20.00 Tomorrow's world, nieuws uit de wereld van de wetenschap en technologie, met ditmaal aandacht voor de tv van de toekomst. Daarbij komen vin dingen als 3D-TV, cinemasco- pe-tv, de platte beeldbuis en satellietomroepen aan bod. Verder aandacht voor een au totelefoon die werkt op stern- herkenning 20.30 H Lenny Henry Tonite, come dyserie waarin Lenny Henry di verse rollen speelt 21.00 Journaal en weerbericht 21.30 In sickness and in health, co medyserie rond de alleen staande weduwnaar Alf Gar- nett (Warren Mitchell) 22.00 Conference Question time, discussieprogramma dat dit maal geheel in het teken staat van de Conservative Party Conference 23.00 The Horse of the Year Show 00.10 Weerbericht BBC 2 17.30 [3 Nieuwsoverzicht voor do ven 17.35 E Harold Lloyd 18.00 Star Trek, Amerikaanse sclen- ce-fictlonserle met Leonard Nl- moy, William Shatner e.a. Afl.: Let that be your last battlefield 18.50 The great river journeys, do cumentaireserie rond schrij vers, die over verschillende ri vieren vertellen. Afl.: The Mur- 19.40 Open Space, informatieve se rie. Afl.: The bed and breakfast scandal 20.10 Timewatch: The price of the past 21.00 03 Alas Smith en Jones, komi sche sketches met Mel Smith en Griff Rhys Jones 21.30 Forty minutes, documentaire- serie. Afl.: 10 days in Hollo- way's Women's Prison 22.15 Film buff of the year, filmquiz 22.50 Newsnlght, actualiteiten 23.45-23.50 Weerbericht ITV 18.35 Crossroads 19.00 Me and my girl 19.30 Fresh fields 20.00 Runaway train, speelfilm 21.30 This week 22.00 Nieuws 22.30 Secret worlds 23.00 Darts 00.00 Mona Lisa: The picture 00.30 The Church in the classroom SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I Dream of Jeannie 18.30 Hazel 19.00 Hogan's Heroes 19.30 Mork and Mindy 20.30 A Country Practice 21.25 Championship Wrestling 22.20 E The Untouchables 23.15 Sport 00.05-01.00 El The great video-race NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 2030, serie over oud zijn en ouder worden TROS 14.30 Sons and daughters, Australische serie 15.35 Rosco leest voor, kinder programma 16.00 De stop en stap show, verkeersprogramma voor kin deren 16.25 Mask 16.45 TROS Pop Formule 1. Presentatie: Linda de Mol en Jeroen Soer NOS 17.30 Vi6-Jour- naal TROS 17.46 TROS Sport MUSIC BOX 07.00 0 Muziekprogramma's. Tim my Mallett Show (07.00), Amanda Re dington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Simon Potter Show (10.00), Martin Buchanan Show (11.00) en 'First sight', overzicht van nieuwe videoclips (12.00). 13.00 El Muziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Musik war meine erste Liebe 11.25 Schiffe versenken 12.00 'Dem lebendigen Geist'7 (herh.) 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Deze week in het Euro pese Parlement 14.30 0 Teletekst 14.50 Die Reise von Charles Darwin (4), tv-serie 15.50 Tagesschau 16.00 Wie es mit dem Wassermann ei- gentlich war 16.10 Mit den Teufeln ist nicht gut spassen, Tsjechische sprookjesfilm 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.45 Pro- gramma-overzicht 14.50 Heute 14.55 E Hochzeit auf BSrenhof, Duitse speelfilm uit 1942 16.30 Frei- zeit... und was mah daraus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu- etrierte 17.45 Robin Hood BBC 1 06.30 Journaal 07.00 Breakfast Time 09.05 Conservative Party Conferen ce 10.30 Play School 10.50-12.00 Conservative Party Conference 13.00 Journaal 13.30-13.45 Hockey cokey 14.25 Conservative Party Conference 15.52 Regionaal nieuws 15.55 Whizz 16.10 Superted 16.15 Beat the Teacher 16.30 Cheggers play pop 17.00 John Craven's News- round 17.10 Grange Hill 17.35 The Horse of the Year Show SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 0 Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.30 Fashion TV 15.00 0 Here comes the weekend, met Anthea en Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show ITV 06.25 TV-AM 09.25 Regionaal nieuws 09.30 Schooltv 12.00 Flicks (herh.) 12.10 Rainbow 12.30 Penny- wise 13.00 Nieuws 13.20 Regionaal nieuws 13.30 Casanova's Big Night, speelfilm 15.00 Take the High Road 15.25 Regionaal nieuws 15.30 Sons and Daughters 16.00 Rainbow 16.15 The Trap Door 16.20 Worldwise 16.45 Alia the Jester 17.00 Bellamy's Buc/e 17.15 Blockbusters RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.05 KRO: Man en paard. 18.30 Da Capo. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 02.00 VPRO: VPRO's Nachtleven. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en L P. Show. 22.02 TROS Country. 23.Q2 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.30 Met Pierre op lokatle. 23.00 Het evenement. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 1840 IOS: Kennismaking met de Isla mitische Omroep Stichting. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Personal Computer I. 21.00 Ni Hao, Chinese taal en cultuur. 21.30 Por Favor, Les 1. 20.00 Leermoeilijkheden, les 5. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow. 17.00-18.20 cultuur, nieuws, sport Quiz en Waar achtig. Omroep Rijnland: (Alleen vla de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Ga jij de klas maar in (onder wijsprogramma). 19.00-20.00 Kunst BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Israëlitisch-godsdienstige uit zending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Paso a Paso. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Passage'86. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Boem Boem. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Belgen spejen gitaar (2). 19.00 Dossier: Jean Rhys (2). 19.45 Home Made. 20.30 Festival van Vlaanderen Lim burg 1986.- 21.55 Romance in G voor viool en or gel. Max Reger. 22.00-23.45 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 NOS: Van huis uit. 15.05 Volgspot. 16.05 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot twee. 14.03 Ratel. 15.03 KRO-Hoorspel. 15.30 TROS: Gerard de Vries draaft op verzoek. 17.03 De Nederlandstalige top tien. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 09.00 Het Internationale Concertcir cuit: 38e Internationale Festival van Ediburgh. 10.15 Requiem. 11.20 VARA-Klassiek. 12.05 Jazz op vier concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. Quartetto Acade- 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. 17.15 De cantates van J.S. Bach. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Niemand om mee te pra ten. 09.50 Leergeld. 10.00 AVRO: Meer dan Muziek. 11.00 Hobby-vitaminen. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.16 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg, programma over ge loof en samenleving. 14.00 De Stofzuiger. 14.30 VARA: Schoolradio. 15.00 AVRO: Sonja's Tip Tijd. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: Om 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11-30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd met Jo Lee mans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets met om: 11.00 Het weekend weerbericht door Armand Pien. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Micha. 14.00 De stemming weekendmuziek. 16.00 Abraham al gezien?. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen, 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.30 Liszt, mens en musicus (36). 14.30 Liederen. 15.00 Namiddag bij BRT-3.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19