Hockeyers rekenen af met syndroom Pakistan Zandvoort hoopt op wind Eerste interland voor turners sinds vijf jaar KASPAROV WEERSTAAT EERSTE AANVAL OP HEERSCHAPPIJ SPORT Ceidóeêouiant DINSDAG 7 OKTOBER 1986 PAGINA 7 Luton Town toch uit )ekertoernooi .ONDEN De Engelse eerste-divisieploeg ,uton Town keert niet terug in de voetbal- trijd om de League-beker. Tijdens de spe- iale vergadering in Birmingham ging de ■lub maandag niet akkoord met de eis van Ie overige 85 clubs de twee bekerwedstrij- len tegen Cardiff City buiten het eigen sta- ion af te werken. Luton-voorzitter David s liet binnen tien seconden weten, dat ijn club niet op die voorwaarde zou ingaan. )e Engelse voetbalbond haalde Luton uit iet bekertoernooi, omdat de ploeg uit Lon- en weigerde de aanhangers van Cardiff ity tijdens het duel toe te laten. Luton 'own hanteert dit seizoen een pasjessys- eem. waardoor alleen geregistreerde leden edstrijden van hun club kunnen bijwonen. )p deze manier probeert Luton het voetbal- 'andalisme uit te bannen. Celtic roept hulp in van stralingsgeleerden GLASGOW Celtic heeft de hulp van Britse stralingsgeleerden inge roepen om na te gaan of een bezoek aan Kiev in de Sovjetunie gevaar lijk is voor de gezondheid. De Schotse voetbalploeg is in de tweede ronde van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen aan Dinamo Kiev gekoppeld. Kiev, waar de groenwitten op 5 november moeten aantreden voor de return, ligt in het gebied dat onlangs door de atoomramp in Tsjernobil werd getroffen. Afhankelijk van het ad vies van de geleerden en de hou ding van de Europese voetbalunie (UEFA) beslist de club of het de reis naar de Sovjet-Unie onderneemt. Koningin Silvia voor Falun naar Lausanne STOCKHOLM De Zweedse koningin Silvia reist komend weekeinde naar Lausanne om de kandidatuur van Falun voor de organisatie van de Olympische Winterspelen in 1992 kracht bij te zetten. Zij zal in het Palais de Beaulieu de tentoonstelling van Falun openen. Koningin Silvia werd in West-Duitsland gebo ren. Zij was in 1972 hostess bij de Olympische Spelen van Miin- chen toen ze Koning Carl Gustaf ontmoette. De Zweedse vorst heeft uitstekende contacten in het Internationaal Olympisch Comité. Amerikaanse atleten levenslang geschorst INDIANAPOLIS Speer- werper Tom Jadwin en kogel stoter Darren Crawford zijn door de Amerikaanse atletiek- federatie levenslang geschorst wegens doping. De bond maakte gièteen bekend, dat het contra-onderzoek bij het duo eveneens positief was uit gevallen. De 28-iarige Jadwin werd in juni, tijdens de natio nale kampioenschappen in Eu genie, betrapt op het gebruik- van verboden stimulerende middelen. Zijn tien jaar jonge re landgenoot Crawford werd bij de juniorenkampioenschap pen in Towson positief bevon den. ZANDVOORT Voor een badplaats is het een wat ongebruikelijke wens, maar Zandvoort hoopt dat er een einde komt aan het fraaie windstille herfst weer. Van vrijdag tot en met zondag 19 oktober vindt namelijk voor de kust van de Noordhollandse badplaats de finale van de Surf World Cup 1986 plaats. Daarvoor zijn golven nodig en vooral wind. Bij elf knopen krijgen de deelnemers (64 heren en 16 dames) het groene sein om te starten voor de cours-race en de wave-performance. Voor de sla lom moet er nog meer wind zijn: 15 knopen. Het evenement in Zandvoort vormt het vierde en laat ste onderdeel van de World Cup series. De surf- professionals gaven eerder acte de presence in Om- aezaki (Japan), La Torche (Frankrijk) en Sylt (West-Duitsland). De ontmoeting in San Fransisco ging niet door. De bekende Amerikaan Robby Naish leidt in het klassement bij de heren vóór Stephan van den Berg en Onno Tellier. Zijn spon sor deed maandag tijdens de persconferentie een beroep op de journalisten de titelhouder niet te be naderen met vragen over diens gezondsheidstoes- tand. Naish heeft last van een huidziekte. Bij de da mes staat de Francaise Nathalie le Lievre boven aan, gevolgd door de Amerikaanse Dana Dawes. De Nederlandse Martine van Soolingen is dankzij de overwinning in Sylt opgeklommen naar de vijfde plaats. Ze vaart in Zandvoort een thuiswedstrijd en kan de zeiltjes in de eigen tuin te drogen hangen. Vorig jaar werden de wedstrijden voor Kijkduin gehouden en trokken toen naar schatting een kwart miljoen belangstellenden. De start van de 23e en uiteindelijk alles beslissende partij tussen Anatoli Karpov en Gary Kasparov frechts). .ENINGRAD Wereldkam- ioen Gari Kasparov heeft de rste poging van Anatoli arpov om de schaaktitel te eroveren weerstaan. Na de zet van de 23e en voorlaat- c partij van de revanche- I vee kamp bood Karpov giste- F?n in Leningrad met een kort andgebaar remise aan. Daar- lee had de met zwart spelen- e Kasparov het halve punt innen, dat hem nog scheidde titelprolongatie. De uitslag an de derde tweekamp om de tel tussen beide Sovjet-groot eesters werd daarmee 12-11 ihet voordeel van Kasparov, drie tweekampen vergden totaal 95 partijen. Kasparov ron er dertien, Karpov vaalf. terwijl de rest in remi- eindigde. Bij de eerste twee- amp werd na 48 partijen door oorzitter Florencio Campo- lanes van de wereldschaakfe- eratie (FIDE) ingegrepen. Hij ond dat beide spelers door de ibepaalde duur van de match het ging erom wie als eerste winstpartijen zou laten intekenen - uitgeput waren. Ie herhaling ging over 24 par- jen. Kasparov won vorig jaar ovember in Moskou met 13- en maakte daarmee een inde aan de tien jaar durende eerschappij van Karpov. Met jaar was hij de jongste we- ldkampioen uit de schaakge- hiedems. i de revanche tweekamp, •aarvan de eerste helft in .onden werd gespeeld en de veede in Leningrad, leek asparov zich vrij gemakke- jk te handhaven. Karpov racht echter de spanning te ug door achtereenvolgens de chttiende, negentiende en wintigste partij te winnen, waardoor hij de stand gelijk rok: 10-10. De uitdager nam aarna zijn laatste vrije dag op met de bedoeling zijn tegen stander psychologisch onder druk te zetten. Dat uitstel hielp Kasparov echter diens zelfvertrouwen terug te vin den. In drie partijen verzamelde hij de twee punten, die hij nog nodig had. Met zwart hield hij het tweemaal op remise, ter wijl hij met wit bij het afbre ken van de 22e partij de enige zet Vond, die geforceerd tot winst leidde. Engels Met de rug tegen de muur deed Karpov gisteren een laat ste poging Kasparov te verras sen. Zijn paardzet, waarmee hij opende, was in geen van de voorgaande 94 partijen ter ta fel gekomen. Kbsparov was hoegenaamd niet geïmpo neerd. Hij koos voor het En gels. dat bepaald niet als een wilde opening te boek staat. Karpov hield er slechts een minimaal stellingsvoordeel aan over, dat geen enkel uit zicht bood op meer. Op de 27ste zet werden de dames ge ruild. Vijf zetten later bood Karpov remise aan. Kasparov accepteerde, waarna de twee grootmeesters onmiddellijk overgingen tot het tekenen van de formulieren. Vanuit de zaal werd 'Bravo Gari' geroe pen. In de perszaal constateer de Mark Taimanov: ..Kasparov heeft zich erg goed verdedigd. Er was geen moment, waarop Karpov voor de winst had kunnen spelen". Gari Kasparov toonde zich na het veilig stellen van zijn titel dolgelukkig. „Ik ben nog nooit zo blij geweest", verklaarde de 23-jarige schaker, die zichtbaar genoot van de staande ovatie van het enthousiaste publiek. De wereldkampioen voegde er aan toe de laatste partij met volle overgave te willen spe len: „De tweekamp is ^ang, uitputtend en emotioneel ge weest. Maar ik ben niet van plan de laatste partij zonder slag of stoot weg te geven. Ik wil een complete overwin ning." Ook zijn moeder ver borg haar blijdschap niet. „Ik heb nooit aan zijn zege getwij feld," zei Klara Sjagoenovna na de laatste zet. Teleurstelling Uitdager Anatoli Karpov had moeite zijn teleurstelling te verbergen. „Ik heb alles op de 23e partij gezet. Alleen winst telde, maar ik heb gefaald. Er blijft niet meer over dan de laatste partij te winnen en op die manier een gelijkspel te forceren." Grootmeester Edoeard Goe- feld deelde aan compliment aan beide schakers uit: „Het tweetal heeft ruim twee maan den voor een geweldige strijd gezorgd, waarin alles tot op het laatste moment mogelijk is geweest. Ik zou de titel aan beide spelers willen toeken nen, want Karpov heeft niet minder gespeeld dan Kaspa rov." Verloop 23e partij wit: Karpov; zwart: Kasparov 1. Pgl-f3. Pg8-f6; 2. c2-c4. b7-b5; 3. g2-g3, c7-c5; 4. Lfl-g2. Lc8-b7; 5. 0-0, g~-g6; 6. d2-d4, c5xd4; 7. Ddlxd4, Lf8-g7; 8 Pbl-c3, d7-d6; 9. Tfl-dl, Pb8-d7; 10. b2-b3. Ta8-c8; 11. Lel-b2, 0-0; 12. Dd4-e3, Tf8-e8; 13 Tal-cl, a7- a6; 14 Lb2-al. Te8-c5; 15. a2-a4. Dd8- a8: 16. pf3-el. Tc5-f5; 17. Lg2xb7. da8.xb7; 18. f2-f3, h7-h5; 19. Pel-g2, Tf5-c5; 20 Lal-b2. Tc5-c8; 21. Lb2-a3. Pd7-c5; 22. Tcl-bl. Pc5-e6; 23. De3- d3, Pe6-c7; 24 Pg2-f4, b6-b5; 25. c4xb5, a6xb5; 26. Pe3xb5, Pe7xb5; 27. Dd3xb5, Db7xb5; 28. a4xb5. Tc8-b8; 29. La3-b2. Tb8-b7; 30. b5-b6. Te8-b8; 31. b3-b4. Pf6-d7; 32. Lb2xg7, remise op voorstel van Karpov. Kasparov prolongeert titel. LONDEN Nederland heeft niet langer te ma ken met een in enige de cennia opgebouwd Pakis- taans syndroom. Sinds 20 juli 1952, toen Oranje in Helsinki met 1-0 won, hadden de Nederlandse hockeyers nimmer in een belangrijk titeltoernooi van de Pakistani kunnen winnen. Dat gesprekson derwerp stond dan ook centraal voor en na het treffen met Pakistan (2-1) in de tweede, wederom gunstig afgesloten poule wedstrijd van het WK in Londen. „Ik kan nu eindelijk ook eens mijn vader gaan testen", lach te Hidde Kruize na afloop van de voor de 2500 toeschouwers aantrekkelijke wedstrijd zijn tanden bloot. Roepie Kruize maakte deel uit van het Oran je-team. dat in Finland deel nam aan de Olympische Spe len. Jaren plaagde Kruize sr. zijn zoons Ties, Hidde en de gewezen international Hans met het feit, dat Pakistan elke keer weer op de beslissende momenten te sterk was. De stemming was dan ook op perbest toen de formatie van coach Hans Jorritsma gister avond door een razendsnelle chauffeur per bus naar het Regent Crest Hotel werd ver voerd. „Ik ga Paul Litjens vanavond maar eens in Ne derland bellen", sneerde Ton van 't Hek richting zijn oude teammakker, die zich de laat ste jaren constant in de publi citeit laatdunkend uitlaat over het Nederlands herenteam. „Ja, maar dan zegt-ie natuur lijk weer dat Pakistan hele maal niets voorstelt", ver plaatste de wederom hard zwoegende middenvelder Cees-Jan Diepeveen zich in de zieleroerselen van de oud international. Hidde Kruize kijkt gespannen naar de bal, die ditmaal geen doel zal treffen. Daarover zouden doelman Mansoor Ahmad en speler Quazi Mohib-ur-Rehman van Pakistan opgelucht adem moesten halen. En eerlijk is eerlijk, Neder land trof gisteravond in het Willesden-stadion een niet grandioos Pakistan aan. Na de smadelijke nederlaag tegen Argentinië had coach Anwar Ahmad Khan zijn ploeg op drie plaatsen gewijzigd, waar door o.a. de geroutineerde Hassan Sardar en doelman Moinuddin moesten plaats maken. De Pakistani gingen overigens wel voortvarend van start, vielen vaak met vijf, zes spelers tegelijk aan en kregen na een strafcorner hun terechte beloning via een doelpunt van Qazi Mohib-Ur- Rehman. Toen de door een wissel tegen Rusland ditmaal extra geprikkelde Maarten van Grimbergen op aangeven van linkervleugelverdediger Floris-Jan Bovelander echter vlak voor de rust de gelijkma ker aantekende, knapte er toch weer iets bij de Pakista ni. „Je merkte dat het zelfver trouwen bij ze weggleed", be schouwde Bloemendaler Die peveen opgewekt na. „Maar Pakistan heeft ook geen goe de voorbereiding gehad voor dit toernooi. Ze speelden eerst voor de Aziatische Spelen, een belangrijk evenement voor hun land, en moesten toen in een paar dagen tijd de accu weer opladen". Nederland gaf in het tweede bedrijf het initiatief vervol gens niet meer uit handen. Weliswaar moest de sterk keepende Frank Leistra nog wel een paar maal ingrijpen, maar de beste kansen waren toch voor Oranje. Ton van 't Hek (tweemaal) en Kees-Jan Diepeveen misten eerst, maar toen rechtervleugelverdediger Hendrik-Jan Kooijman met een voorzet vanaf de achter lijn de voor de tegenvallende spits Donald Drost ingevallen Gert-Jan Schlatmann zag staan, was deze laatste er als de kippen bij om hard 2-1 in te knallen. In de spelersbus kreeg hij later overigens de bijnaam „alert-Jan Schlat mann" aangemeten. Scheldkanonnades De Pakistani zijn met nul punten en nog drie wedstrij den voor de boeg nagenoeg uitgeschakeld. Hen zal een bepaald niet vrolijke ont vangst in Pakistan ten deel vallen, als de voortekenen in Willesden de schijn niet be driegen. Want de paar in Noord-Londen woonachtige Pakistani, die gisteren hun fa voriete ploeg bij de kleedka mers opwachtten, waren ze ker niet te spreken over de verrichtingen van hun land genoten. „Schaam jullie", klonk het luidruchtig, en on der hevige scheldkanonnades doken de Pakistani's de kleedkamers in. „Ik denk dat we de spelers van deze ploeg in de komende dagen toch maar even goed moeten bekij ken. want velen zullen we on getwijfeld nooit meer op een toernooi tegenkomen", grapte Ton van 't Hek, die samen met Ties Kruize uitbundig de hand werd geschud door de heetgebakerde Pakistaanse supporters. Resultaat van het al het moois in Londen, is natuurlijk dat Nederland - morgenavond te genstander van Argentinië - nu al met één been in de hal ve finale staat. Coach Hans Jorritsma genoot stilletjes van de tweede over winning, die zelfs de grootste optimist niet kon hebben voorzien met gerenommeerde tegenstanders als Rusland en Pakistan in de eerste twee ontmoetingen. Nadat hij zich op het veld wel even had la ten gaan en zo'n beetje ieder een op de wang kuste, die er maar te pakken viel, was Jor ritsma gisteravond in het ho tel al weer een en al rust. „Het valt me allemaal mee. Ik had niet verwacht dat ik de ploeg zo snel naar mijn hand kon zetten. Het belangrijkste was dat er sprake was van een collectief. Dat iedereen wat voor elkaar over heeft. En dat is de basis voor dit suc ces". DENNIS MULKENS Nederland - Pakistan 2-1 (1-1). 19. Rehman (strafcorner) 0-1, 30. Van Grimbergen 1-1, 58. Schlatman 2-1. Scheidsrechters: Renaud (Fra) en Dochy (Bel). Toeschouwers: 4000. Strafcorners: Nederland 6, Pakistan 3. Nederland: Leistra; T. Kruize; Kooyman, Klaassen, Bovelander, J. H. Kruize. Van 't Hek. Diepeveen; Van Grimbergen. Drost (36. Schlat mann), Heijn. Pakistan: Mansoor Ahmad, Rehman; Nasir All. Ayaz Mahmood, Ishtiaq Ahmed; Abdul Rashid, Iftikhar, Ka limullah. Shahbaz Ahmed, Farhat Hasan Khan, Pervaiz Iqbal. Sportprijsvragen DEN HAAG De verdeling van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde is als volgt: Lotto 40 Eerste prijs: 1 x f. 382.649.60; tweede prijs: 2 x f. 75.000; der de prijs: 113 x f. 1.313,00; vier de prijs: 5.916 x f. 25; vijfde prijs: 83.508 x f. 5. Cijferspel 40 zes cijfers goed: 1 x f. 100.000; vijf goed: drie x 10.000; vier goed: 22 x f. 1000; drie goed: 237 x f. 100; twee goed: 2202 x f 10. Toto 40 Eerste prijs: 8 x f. 3.453.00; tweede prijs: 256 x f. 81,40; derde prijs: 2.517 x f. 18,20. Toto-gelijk 40 Eerste en tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 32 x f. 75.60; vierde prijs: 611 x f. 6,10. „Natuurlijk is spanning in de sport aanwezig en ik wil ook best toegeven dat ik het daar soms moeilijk mee heb. Maar ik verzeker jullie één ding: ik maak mijn werk bij PSV af en als ik door jullie schuld mijn werk niet kan afmaken, dan zal ik jullie terugpakken. Dan gaan jullie er ook aan. Jullie krijgen mij niet kapot, ik zal jullie allebei overleven. De mensen zitten echt niet te wachten op jullie mening, als je dat nou maar niet denkt. Ik ben nu al bezig met mijn te genmaatregelen. ik weet pre cies wat jullie zoeken. Ik heb hier een heel apparaat achter me staan, dat apparaat zal in werking treden zodra jullie iets hebben geschreven wat me niet aanstaat. Ik waar schuw jullie". (Technisch directeur Hans Kraay van PSV in Vrij Ne derland tegen Frits Barend en Henk van Dorp). „Ik zou wel willen proberen de Olympische Spelen te handhaven. Er is niets dat hun plaats kan overnemen. De manier waarop het nu gaat is niet goed. Ik zou niet weten hoe het beter kan, maar ik zou er alles voor over hebben de Spelen te handha ven. Het heeft tóch iets speci aals. Ik geloof dat de mensen die midden in de olympische beweging zitten al gewend zijn aan de problemen van boycots en dergelijke. De oude idealen zijn ook hele maal weg. Hoe de Spelen ook verziekt zijn de laatste tijd, het is toch voor de sporters nog altijd een hoogtepunt. Hoe het ook is. En ik geloof niet dat geld verdienen bij de meesten voorop staat. Bij ons in ieder geval niet. Ik kan me voorstellen dat in arme lan den de sport nu een manier is om uit de armoede te komen, zoals het vroeger voor sport mensen uit het Oostblok een manier was om buiten het ei gen land te komen". (Fanny Blankers-Koen van de Stichting Olympische Spelen Amsterdam in Atletiek Wereld) „De allround-toernooien om het Europese en het wereld goud zijn en blijven als grote evenementen binnen interna tionale hardrijderij van bij zondere betekenis. Goud in de eindklassementen van World Cup-toernooien moet zijn waarde nog bewijzen. Van daar dat ik mijn planning van training en. wedstrijden zo in richt, dat in dit seizoen van een specialisatie nog geen werk wordt gemaakt. Als Hein Vergeer bijvoorbeeld van zichzelf eist om in alle komende WC-wedstrijden bij de eerste drie te willen eindi gen, dan plant hij verkeerd en ROB DE WIT: karakterprijs. daar zal ik voor-waken. Dat is mijn verantwoordelijkheid en ten opzichte van elkaar is vol doende krediet opgebouwd om daarover niet in conflict te raken. Dit voorbeeld geldt niet voor Vergeer alleen, maar voor alle kernploegle den". (Schaatsbondscoach Henk Gemser in de Telegraaf) tiecentrum waar ze in mijn „gevallen" zijn gespeciali seerd. Abe Lenstra is er nog behandeld. Ik ben er dagelijks een uur onder handen van een fysiotherapeut en doe er daarna een half uur oefenin gen om diverse handelingen weer mogelijk te maken". En verder: „Eerst zag ik er tegen op. Maar wat ik daar tegen kom aan ellende dwarslae- sies bij jonge mensen, mensen die dus voor altijd verlamd zijn en hun lot. fantastisch HANS KRAAY: tegenmaatregelen, dragen. En ik had mijn voor uitgang, mijn succesjes. De er gotherapie werkte. Ik kan nu weer kopjes oppakken, Mika do spelen". En: „Op een avond, toen we thuis voor de tv zaten te kijken naar Ruud Gullit en de Voetballer van het Jaar, kwamen er ploste- ling vrienden binnen. Die ga ven mij de Karakterprijs '86 - een echte beker. Omdat ik het verdiend had, zeiden ze maar ik moet het vrolijk doen, allemaal, omdat ik weer aan het voetballen wil toeko men. Ik denk wel eens: ach, ik ben 23, ik zou er best een jaartje tussenuit kunnen. Maar langer toch niet". (Voetballer Rob de Wit (Ajax) in Voetbal International) „Ik heb er oprecht spijt van dat ik toen de naam van Ties Kruize noemde. De kern van mijn bedanken was de onvre de over de vrijblijvende, niet doelgerichte aanpak op de trainingen. Dat Ties Kruize, die toen niet in vorm was, door Van Heumen werd ge kozen op grond van een paar aardige competitiewedstrijden met Klein Zwitserlsnd, vond ik symptomatisch voor de on bevredigende gang van zaken. Het was voor mij de druppel, die de emmer deed overlopen. Het ging niet om Ties. We hebben daar samen over ge praat. Ik had zijn naam nooit moeten gebruiken in mijn verhaal over onenigheid met het beleid. Wim van Heumen ging afgelopen voorjaar weg. Frans Spits belde me op of ik weer zin had. Hans Jorritsma was er inmiddels als trainer bijgekomen. En in hem heb ik vreselijk veel vertrouwen. Trouwens, ik ben blij dat Ties Kruize er nog bij is. want hij verkeert in een prima vorm". (Hockey-international Tom van 't Hek in NRC Handelsblad) „Ik ben bewierookt, de we reld heeft aan mijn voeten ge legen, ik heb zeker als catch- koning vreselijk gelachen, maar ik ben nooit naast mijn maat 47 gaan lopen. Als ik daartoe al de neiging had, dan dacht ik terug aan die keer dat ik als jongetje thuiskwam en zei, pa, ik ben zoveelste dan geworden. Mooi jongen, zei vader afwezig, nu maar vroeg gaan slapen want we gaan om vier uur vannacht weg. En om half vijf die mor gen stond ik dan eeh praam met puin leeg te scheppen". (Ex-Judoka Anton Geesink in de Haagsche Courant) DEN HAAG De Nederland se dames- en heren-turnploeg komen vrijdag en zaterdag in actie in een interlandwed strijd. De turnsters komen in Windecken bij Frankfort uit tegen de Westduitse dames. De Nederlandse heren turnen hun eerste interlandwedstrijd se dert 1981 in Liverpool tegen tegen Groot-Brittannië. De Nederlandse heren moesten vijf jaar het internationale contact, als landenploeg, ont beren omdat het niet mogelijk bleek een representatieve for matie op de been te brengen. Zowel voor de dames als heren is de tweedaagse wedstrijd met verplichte- en keuzestof een voorbereiding op de strijd om de wereldtitels, die in oktober 1987 in het Sportpaleis Ahoy' in Rotterdam wordt gehouden. Naast de Nederlandse heren komen in Liverpool ook de jeugdturners in actie tegen hun Engelse leeftijdgenoten. De junioren turnen echter all- leen zaterdag de keuzestof. De Nederlandse ploegen zien er als volgt uit: dames: "Thérèse Wilmink (DOS, Kampen), Jeanette Wit te (De Halter, Alkmaar), Mi randa Pluk (Olympia, Cuyk), Miranda van de Borst (Veer kracht, Prinsenbeek), Wendy Tol (K en V, Opmeer), Larissa van Hesse (KV Rotterdam) en Bianca Doornebosch (Moba, Zutphen) heren: Wilco van Kuijk, Ri chard Mays, Ad Oudijn, Bran- co Grootes (allen Pro Patria, Zoetermeer), Jan Mantel (Trios, Stedebroec), Martin El- semulder (Volo, Haarlem) en Kees de Kok (Olympia, Och- ten). Viervoudig nationaal kam pioen Ron Lamboo (Pro Pa tria) is niet beschikbaar omdat hij herstellende is van een knie- operatie. Grootes, Van Kuijk, Mays en Oudijn zijn door de afdeling keurturnen heren van het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond reeds aangewezen voor de strijd om de Ahoy' Cup, die 31 oktober, 1 en 2 november in het Sportpaleis Ahoy' in Rot terdam, als generale repetitie van de strijd om de wereld kampioenschappen wordt ge houden. De zes dames voor het toernooi om de Ahoy' Cup zul len later worden aangewezen. De jongens ploeg voor Liver pool ziet er als volgt uit: Mar cel de Greef, Carsten Nio, Je roen Jacobs (allen OKK, Rid derkerk), Ren'e Kessens (Turnlust, Alkmaar), Christian Selk, Alain van Kuijlenburg (beiden Olympia, Ochten) en Martijn Augustijn (Doto, Scherpenzeel) Kenneth Leeuwin wereldkampioen SYDNEY Het succes van de Nederlandse karateploeg bij de wereldkampioenschappen in Sydney is na de titel voor Guusje van Mourik voortgezet door de 25-jarige Amsterdammer Ken neth Leeuwin. De leerling van Otti Roethof versloeg in de fina le van de categorie tot 75 kilogram de Braziliaan De Oliveira. Sportwereld Tennis Martina Navratilo- va won het toernooi van New Orleans. De Amerikaanse ver sloeg in de finale haar landge note en dubbelspelpartner Pam Shriver in drie sets: 6-1, 4-6, 6-2. Het Sovjet-duo Parko- menko/Savtsjenko klopte in de finale van het dubbelspel Reynolds/Smith (VSt) met 6-3, 3-6, 6-3. Wielrennen Jan Jonkers, Theo Appeldoorn en de Belg Jan Bogaert nemen voor de ploeg van Piet Bos deel aan de Sun-Tour in Australië. Deze etappekoers wordt van 18 tot 24 oktober gehouden. Bos heeft Appeldoorn, Jonkers en de Belgen Bogaert, De Beule, De Cnijf, Daems, Rossel en Verleyen aangewezen voor de klassieke Herfstprijs Creteil- Chaville. sportuitslagen BOKSEN Wedstrijden in De Houtzagerij: Nieu welingen: Welter: Grul (Muscular) w.o.p. van Constantini (Hoogenband); C-klasse: Zwaarwelter: Kouenoord (Houtzagerij) w.o.p. van Kllic (Hoog enband); Middengewicht: Tetteroo (Te Pas) w.o.p. van Boogert (Hobo ken); B-klasse: Zwaarwelter: Bous- bou (Houtzagerij) onbeslist tegen Oz- demi (Muscular); Wekemans (Te Pas) w.o.p. van Arendse (Zimniak); Mid dengewicht: Schilling (Muscular) w.o.p. van Van der Plas (Te Pas); De Bruin (Hoogenband) onbeslist tegen De Raad (Dordrecht) Halfzwaar Kahlou (Hoogenband) wint door rsc 2e ronde van Meurs (Te Pas); A-klas se: Welter: Van Geel (Bam) wint door rsc 3e ronde van Knaap (ABOV); Zwaarwelter: Van Boxtel (Geleen) wint door diskw. 2e ronde van De Klerk (Kaaike Boven); Halfzwaar: Dekker (Crooswijk) onbeslist tegen Sterkenburg (Bisschop); Superzwaar: Stupers (BBD) w.o.p. van Hiwatt (Boxing '82). HOCKEY WK heren in Londen Sovjet-Unie - Nieuw-Zeeland 1-0 (0- 0): 39. Depoetatov 1-0. Engeland-Argentinië 2-1 (1-0). 32. Barber (strafcorner) 1-0, 51. Masc- heroni (sc) 1-1, 62. Sherwani 2-1. Stand Groep A Engeland 2 2 0 0 5 2 4 Nederland 2 2 0 0 3 1 4 Argentinië 2 10 14 3 2 Sovjet-Unie 2 10 1112 Pakistan 2 0 0 2 2 5 0 Nieuw Zeeland 2 0 0 2 1 4 0

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7