„Ongeluk geen rede tot Tjernobyl- sfeer" Betere toekomst Britten Joodse organisatie toch naar IJsland „Galgenmaar niet als demonstratie bedoeld „Gijzelingsactie niet het werk van Brunswijk" /w t 'J 1 UITENLAND figidaeGowicvnt DINSDAG 7 OKTOBER 1986 PAGINA 5 Jederlandse Pravda lordt opgeheven STERDAM De Nederlandstalige ;ave van het Russische partijblad vda is een vroege dood gestorven, wekelijkse uitgave beleefde vorige ■k zijn vijfde en laatste editie. De [ilage is in vijf weken gedaald van 9m).000 naar 30.000 exemplaren. Die da- ohg was te groot om een nieuwe editie of riskeren. De Nederlandstalige Prav- die ook in België werd verkocht, JJfevatte een samenvatting van nieuws op achtergrondverhalen met illustraties oit het gelijknamige Russische dagblad. <3 je uitgave werd vertaald uit het En gels Vertaalde edities van de Pravda Verschijnen ook regelmatig in Spanje op in de Verenigde Staten. Zweden filmen onbekende onderzeeër STOCKHOLM Opvarenden van een Zweedse mijnenveger hebben in de af gelopen zomer een onbekende duikboot op videoband opgenomen. Tot dusver is de herkomst van de onderzeeër niet be kend. Volgens de krant Svenska Dag- bladet voer de mijnenveger Skafto op 22 juli tussen de zuidoostelijke kust van het vasteland en het eiland Oland, toen een onderzeeër aan de oppervlakte ver-,, scheen. De Skafto maakte op dat mo ment een tochtje met familieleden van de bemanning. De kapitein van de mij nenveger gaf onmiddellijk opdracht om op volle kracht in de richting van de duikboot te varen. Bemanningsleden maakten intussen video-opnamen. Even later dook de onderzeeër onder. Peres ontkent aanwezigheid van kernwapens WASHINGTON De Israëlische premier Peres heeft de berichten over een groot kernwapenarsenaal in de Negevwoestijn „berustend op sensatiezucht" genoemd. Volgens Peres, die overigens vrijdag het premierschap overdraagt aan vice- premier Shamir, zal Israël nooit als eerste kernwapens in het Midden- Oosten introduceren. De Verenigde Staten hebben inmiddels hun be zorgdheid geuit wegens de afwezig heid van een internationale contro le op de nucleaire faciliteiten van Israël. Foetussen meisjes geaborteerd in India CALCUTTA In India worden jaarlijks vijf tot zes miljoen abortussen opgewekt, waarvan slechts twintig procent legaal. In een groeiend aantal gevallen gaat het tegenwoordig om vrou welijke foetussen, sinds de mogelijkheid bestaat door middel van een goedkope vruchtwater punctie het geslacht van de ongeboren vrucht vast te stellen. In veel streken in India wordt de ge boorte van een meisje be groet met teleurstelling. Nieuwe, gematigde partij Zuid-Afrika JOHANNESBURG Gematigde kerkelijk leiders, zwarte gemeente raadsleden en zakenlieden hebben zich gisteren in Johannesburg ge presenteerd als een nieuwe politie ke partij, die zich onder de naam Verenigde Christelijke Partij voor Verzoening (UCCP) wil gaan inzet ten voor verandering langs vreed zame weg. De oprichters spraken zich uit tegen economische sancties en tegen het gebruik van geweld. De UCCP wil de apartheid via on derhandelingen bestrijden. De par tij wil akkoord gaan met een gede centraliseerde staat van autonome eenheden voor zwarten en blan ken. M'BOW VERTREKT ALS DIRECTEUR UNESCO PARIJS Amadou Mahtar M'Bow, de omstreden directeur-generaal van de Unesco, heeft gezegd dat hij zich niet her kiesbaar stelt voor een derde termijn als hoofd van de VN-organisatie voor onder wijs, wetenschap en cultuur. De Senega- lees heeft de organisatie de afgelopen twaalf jaar geleid. Zijn huidige termijn loopt in 1987 af. Het aftreden van M'Bow maakt volgens sommige afgevaardigden de weg vrij om een kandidaat te zoeken die in staat is om de Verenigde Staten en Groot-Brittannië te doen terug keren naar de Unesco. Deze landen troklten zich te rug uit de Unesco, omdat de organisatie te politiek getint was, de leiding slecht geor ganiseerd en er een financieel wanbeleid gevoerd werd. Geen rijbewijs drugsverslaafden BONN Wie verslaafd is aan heroïne wordt in Duits land in principe niet in staat geacht een motorvoertuig naar behoren te kunnen be sturen. Het rijbewijs dient een drugsverslaafde dan ook te worden afgenomen. Die uitspraak heeft het gerechts hof in Mannheim, in de Duit se deelstaat Baden-Wurttem- berg gedaan. Wie als ex- -drugsverslaafde in de Bondsrepubliek zijn rijbewijs terug wil hebben zal zich uit gebreid moeten laten onder zoeken in een erkend me- disch-psychologisch instituut. Slyrië achter «nislukte aanslag Sip El Al-toestel I0!t 10 JONDEN De regering >o&n Syrië was betrokken »ij een complot om in Jpril jongstleden een Is- Helisch verkeersvliegtuig Jjdens de vlucht te ver- Setigen. 5t heeft de officier van justi- rf gezegd in het proces dat xpor een rechtbank in Londen Mordt gevoerd tegen een Jor- jniër. De man wordt ervan "Iticht dat hij een bom had «rborgen in de koffer van ^n zeven maanden in ver achting zijnde Engelse ver- ofde, Ann-Mary Murphy. Zij h was voor het huwelijk op eg naar Tel Aviv. Haar ver- ofde zou enkele dagen later femen. maar gaf haar alvast jn koffer mee. Bewakings- trsoneel van El Al ontdekte I de koffer 4.5 kilo dynamiet ii een tijd mechanisme, dat ond afgesteld om tijdens de lucht le ontploffen. Volgens tskundigen was de bom rachtig genoeg om de Boeing ®|taal te vernietigen. De Jor- i knier werd een dag later ge- i [resteerd. Hii zou tijdens de ferhoren hebben gezegd dat ij had gehandeld op instruc- fes van Syrische geheime i tenten. Volgens de politie i |ist de vrouw niet dat zij een J bm in haar koffer vervoerde. franse gijzelaars joelen zich in Ie steek gelaten jciROET De Islamitische |had, een organisatie van bshm-extremisten die tal [n buitenlanders in Libanon fcelt, heeft een videoband Ifijgegeven waarop drie Fran- J gijzelaars een beroep op jrankrijk doen onderhande lden te beginnen voor hun ijlating. band werd samen met een rklaring afgeleverd bij een rsbureau in West-Beiroet. de band is te zien hoe de jzelaars Marcel Fontaine, reel Carton en Jean-Paul luffman, die al meer dan an- rhalf jaar vastzitten, klagen it de Franse autoriteiten hen I de steek laten en hun gezin- |n zoet houden met loze he lften. De drie zien er slecht ït en zeggen wanhopig te zijn. un ontvoerders eisen inter ventie van de Franse regering jjj Koeweit voor de vrijlating Sn zeventien Libanezen, die 0stzitten wegens het plegen Un bomaanslagen op Ameri- 24anse en Franse ambassades december 1983. 3; jlelk te veel: lan ijs maken pUSSEL Een Belgische melkproducent uit de provin ce Luxemburg heeft een ori- nele oplossing gevonden om in zijn melkoverschot te ko- n. Toen hij eind mei van dit r tot de conclusie kwam dat al twee derde van zijn Ikquotum had geprodu- rd vond hij de volgende fjtweg: hij zette een roomijsbe- ijfje op. Eind juni kreeg hij daarvoor benodigde ver inningen en op 1 juli was het er dat hij kon gaan leve- i. Eén van zijn zes kinderen %Jt nu rond met een bestel- igen en levert roomijs aan fristen en particulieren in de iljde omtrek van de boerderij. VAN REDE, MARINECOMMANDANT B.D OVER SOVJET-ONDERZEEËR: Marinecommandant b.d. Van Rede: „Op verliezen als deze moet men ook in vredestijd re- WASSENAAR Het on geluk met de in de Atlan tische Oceaan gezonken Russische atoomonder zeeër is op geen stukken na te vergelijken met de ramp in de Sovjet-kern centrale van Tsjernobyl. „Er is geen enkele aanlei ding om déze duikbootge schiedenis op te blazen tot een nucleaire ramp", meent oud-marineman en onderzeebootkenner J. H. van Rede. Na jarenlang op onderzeeërs te hebben ge varen werd hij in 1975 commandant van de On derzeedienst der Konink lijke Marine, een functie die hij drieëneenhalf jaar vervulde. Het behoeft geen betoog dat Van Rede het ongeluk met de Russische onderzeeër met meer dan normale belangstel ling heeft gevolgd. Hij zegt zich te ergeren aan degenen die nu weer „een Tsjernobyl- sfeer" proberen op te wekken. „Nergens voor nodig", aldus de commandeur b.d. „De kernreactor, die de primaire energiebron van nucleaire on derzeeërs vormt, wordt bij de geringste onregelmatigheid uitgeschakeld. Dan is er geen enkel gevaar meer voor stra ling. Men gaat ip zulke geval len onmiddellijk over op wat je de hulpmotor zou kunnen noemen, een gewone conven- De Russische onderzeeër behorende tot de Yan kee-klasse, kort voordat het naar gro te diepte zonk. -1 Sovjet-onderzeeër zinkt in Atlantische Oceaan -i,_\J Moskou 1 Sovjet Iv.S.W^T^j W Atlantische h j J Oceaan Bermuda TrV. U 1 1 De Russische onderzeeër, die vrijdag in brand was geraakt, zonk gisteren in het zeegebied ten Oosten van de Bermuda-eilanden. Nucleaire explosie wordt uitgesloten WASHINGTON De gisteren op de Atlantische Oceaan gezon ken Russische onderzeeër is voor zover bekend de vijfde met kernenergie aangedreven onderzeeër die is gezonken sinds 1963. De Amerikanen verloren twee atoomonderzeeërs: in 1963 de Tresher en in 1968 de Scorpion. De Russische marine raakte in 1970 een kernonderzeeër kwijt ten westen van Spanje en een tweede onderzeeër zonk in 1983 in het noorden van de Stille Oceaan. Deze vijfde onderzeeër zonk gisteren naar 5500 meter diepte. 2100 kilometer ten oosten van New York. Deskundigen zijn tot de slotsom gekomen dat een kernexplosie onder water of radioactieve besmetting van het zeemilieu onmogelijk is. tionele dieselmotor. In onze marinetermen pleegden we zo'n reservemotor aan te dui den als „het thuiskomertje" „Ik neem zonder meer aan dat de Russen hun reactor ook on middellijk hebben uitgescha keld toen er wat aan de knik ker was. De Sovjets varen al vele jaren met atoomonder zeeërs, dus ze hebben ervaring genoeg. Het zijn geen kleuters op dat gebied, hoor. Er is trou wens in het verleden wel va ker iets mis gegaan met nucle aire onderzeeboten, zowel bij de Amerikanen als bij de Rus sen, maar van radio-aetiviteit is daarbij geen sprake geweest. Er zijn wel mensen bij om het leven gekomen, maar niet als gevolg van straling. De doods oorzaken waren meestal ver stikking, verdrinking of ver branding. De Amerikaanse atoomonderzeeër „Scorpion" die in 1968 bij de Azoren is ge zonken, had een ernstig lek in het koelwatersysteem van de reactor, maar er is absoluut geen straling vrijgekomen", al dus Van Rede. Lucht happen - Welke voordelen bieden atoomonderzeeërs boven con ventioneel voortgestuwde duikboten, zoals onze marine die heeft? „Een atoomonderzeeër kan zeer lang met hoge snelheid onder water blijven varen. Ge wone onderzeeërs moeten re gelmatig naar boven om lucht te happen. Het diesel-elec- trisch systeem waarop de con ventionele duikboten varen, heeft namelijk lucht nodig. Onder water werkt de diesel motor niet. Dan vaar je op een grote batterij. Maar ja, als die leeg dreigt te raken moet je weer naar boven om de diesel motor te starten en de batterij op te laden. Nu denken veel mensen dat een atoomonder zeeër veel onveiliger is dan een gewone onderzeeër, maar dat is onzin. Een nucleaire boot is net zo veilig als een ge wone. Die reactor zit ontzet tend goed ingepakt en opge borgen en bovendien, zoals ik eerder al zei, bij de geringste vorm van malheur wordt-ie - Kan die reactor ook geen kwaad meer nu hij op de zee bodem ligt en misschien door de druk in elkaar is geklapt? „Ik meen van niet. Die boot, en dus ook de reactor, zullen nu inderdaad wel in elkaar ge klapt zijn, want het is daar meer dan vijf kilometer diep. mm Maar denkt u zich eens in hoe goed geïsoleerd en gekoeld dat zaakje daar ligt, omgeven door die enorme watermassa. Dat kan volgens mij geen kwaad. Maar houdt me ten goede, ik ben natuurlijk geen stralings deskundige. Ik ga er trouwens van uit dat de Amerikanen en wellicht ook de Russen het be treffende zeegebied voorlopig zeer nauwgezet in de gaten zullen houden en regelmatig metingen zullen verrichten". - Zou het nog mogelijk zijn die boot naar boven te halen, want er zitten per slot van rekening ook nog een aantal raketten en kernkoppen in. „Ophijsen? Dat lijkt me vrij wel onmogelijk. Het zou echt een huzarenstuk zijn als dat ooit zou lukken. En dan heb ik het nog niet eens over de kos ten, maar louter over de tech niek. Ach nee, men laat de boel gewoon liggen. Dat schip en die wapens zijn gewoon verloren. Met dit soort verlie zen moet je, zelfs al is het vre destijd, altijd rekening houden. Dat iets dergelijks ook ons kan gebeuren, zie je aan de F-16 vliegtuigen die neerstorten en bijvoorbeeld ook aan de lekka ges die onlangs bij een oefe ning in Skandinavië ontston den in één van onze eigen on derzeeërs, de Tonijn. Jammer, maar waar gehakt wordt, val len nu eenmaal spaanders". DICK VAN RIETSCHOTEN CONSERVATIEVEN BELOVEN: (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN In de streng bewaakte Zuidengelse bad plaats Bournemouth is vanmorgen het jaarcongres be gonnen van premier Margaret Thatchers Conservatieve partij. De sfeer is er gespannen, met het oog op de mo gelijke nieuwe parlementsverkiezingen in 1987. De uit slag daarvan lijkt, als gevolg van de financiële en eco nomische situatie van Groot-Brittannie, voor de Con servatieven verre van rooskleurig. Thatcher en haar ministers hebben de slogan „Een nieuwe weg voorwaarts" tot motto gekozen. Zij maken van dit congres ge bruik om aantrekkelijke nieuwe beloften te etaleren inzake on derwijs, bestrijding van de misdaad, woningbouw en volksge zondheid. Diverse sprekers zullen jongleren met imponerende cijfers van hoge uitgaven, die in de toekomst op deze terreinen zullen worden gedaan om het leven van de Britten beter te ma ken. Dat een en ander al veel eerder had moeten gebeuren, wordt gewoon in het midden gelaten. Premier Thatcher is sinds 1979 premier en de Britse Jan Modaal kan haar bloed inmiddels wel drinken. Groot-Brittannie telt immers nog steeds zo'n vier mil joen werklozen en Margaret Thatcher schijnt geen doeltreffende middelen te kunnen vinden om daar wat tegen te doen. Belangrijkste spreker dit maal wordt minister van financien Ni- gel Lawson. Hij spreekt de congresgangers donderdag toe. Hij zal het niet gemakkelijk hebben om een beloftevol beeld van de Britse economie af te schilderen. Ook de toekomstige vooruit zichten zijn eerder aan de sombere kant. Ondertussen lijkt de badplaats Bournemouth momenteel vooral een versterkte burcht. De vreselijke bomaanslag van twee jaar geleden op Thatchers congreshotel in Brighton indachtig, heeft de plaatselijke politie een bedrag van een miljoen pond uitge trokken om de Conservatieven doeltreffend te kunnen bescher men. Zij maakt gebruik van gloednieuwe elektronische detec tors. Daarmee wordt in hotels, openbare gebouwen (waaronder kerken) en het rioolstelsel naar explosieven gezocht. Het luchtruim boven Bournemouth is voor iedereen verboden gebied en de premier zal praktisch iedere avond in een ander hotel overnachten. Ondanks deze veiligheidsmaatregelen heeft de overheid het niet nodig geoordeeld een demonstratieverbod af te kondigen. Zelfs voor de conferentiezaal mag worden betoogd. „De mensen heb ben het recht om te demonstreren", aldus een zegsman van de politie, „en niemand heeft ons opdracht gegeven daar iets tegen te doen". Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00, telefoonnummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. TEL AVIV Een delega tie van naar Israël geëmi greerde Russische joden is van plan deze week naar Reykjavik te gaan om de ontmoeting Reagan-Gor- batsjov bij te wonen, on danks een verzoek van de IJslandse regering daar van af te zien. Joeri Stern, woordvoerder van het Joodse Instituut voor On derwijs en Informatie, ver klaarde dat de Sovjet-Ameri kaanse top aan de vooravond valt van Jom Kippoer, de hei ligste dag van het joodse jaar. „Wij zullen gaan bidden voor de vrijlating van Sovjetjoden en onze aanwezigheid duide lijk maken aan de pers. Hope lijk is er geen reden voor pro testacties", aldus Stern. De IJs landse regering kan overigens buitenlanders weren die geen geldige reden hebben om ko mend weekeinde naar IJsland te reizen. Tijdens de eerste „top" tussen Reagan en Gor- batsjov in Genève november 1985 demonstreerden diverse organisaties voor het recht van emigratie voor de drie miljoen Sovjetjoden. Nancy niet mee WASHINGTON Nancy Reagan reist niet met haar man Ronald mee Reykja vik voor de „minitop" met Sovjetleider Gorbatsjov. Raisa Gorbatsjov, de echt genote van de Sovjetlei der, zal haar man wel be geleiden naar de topconfe rentie. De woordvoerder van het Witte Huis, Larry Speakes, reageerde zicht baar geërgerd op dit nieuWs, dat hij van de IJs landse televisie moest ver nemen. Aanvankelijk zou den noch Nancy noch Rai sa naar IJsland gaan. De Amerikaanse regering ging ervan uit dat het aan tal deelnemers beperkt zou zijn, aldus Speakes. IMIDJE VERHOLEN KARELTJE KNETTER EN DE TOVERBUBBEL i Smidje Verholen was van oordeel, dat de |rpleger in de ziekenauto er rare manieren op hield. Maar omdat hij zelf niet veel verstand van medische ingrepen, durfde hij er niets te zeggen. Misschien hoorde het wel zo. ar kon je als leek per slot van rekening niet er oordelen. „Wie zegt me dat hamers alleen 3r door smeden en timmerlieden gebruikt j>gen worden", zuchtte de smid. In alle vrede hij zijn kleine leerling dus opnemen in 't ^ds- en academisch ziekenhuis van Graven- :ht. Een menslievende broeder reed Kareltje jr de kraakheldere gangen naar de onder- skkamer en intussen bracht de smid zelf een nuwachtig uurtje wachten door in een dor shtkamertje. En eindelijk kwam een dokter het goede nieuws vertellen. „Niks aan de meneer Verholen." zei de dokter. „Slechts een kleine kwetsuur van de meniscus en het omringende ligamentum. Dan nog een te verwaarlozen laesie van het paritale. Dat is al les. Met een paar dagen is-ie weer het heertje. Het is een ijzersterk jong, weet u? Hij heeft cu rieuze spieren. Werkelijk bijzonder!" Intussen was het ijzersterke, curieuze jongmens al in een tweepersoonskamertje te bed gelegd. Lusteloos zat-ie daar te mopperen en hij had werkelijk niet veel aardigheid aan de stokoude opa Boen ders, die naast hem in het andere bed lag te ronken. „Een mooie boel," mompelde Kareltje. „Daar lig ik nou in het hospitaal en waarvoor? Helemaal voor niks! En aan die ouwe opa heb ik ook al niet veel! Die zegt geen woord! Die ligt daar maar en snurkt! Jasses! Ik verveel me nu al een aap!" DEN HAAG De Surinaamse verzetsleider Paul Somohardjo heeft gisteravond verklaard van contactpersonen te hebben ver nomen dat de gijzeling van vijf werknemers van een palmolie- bedrijf, niet het werk is van de rebellengroep onder leiding van Ronnie Brunswijk. Ook de voorzitter van Surinaamse Bevrij- dingsraad Tjon Akiet kon niet bevestigen noch ontkennen wie verantwoordelijk is voor de overval op het dorp Patamakka waar de werknemers werden gegijzeld en waar een politiebu reau, een postkantoor, tien woningen en gebouwen behorende bij het palmoliebedrijf in brand werden gestoken. Het Surinaamse persbureau SNA beschuldigde gistermorgen de groep-Brunswijk ervan zich van zaterdag tot en met gistermor gen in Patamakka, gelegen in het Marowijnegebied, nabij de grens met Frans Guyana, schuldig gemaakt aan „terreurdaden" en „een orgie van brandstichting". SNA weet de aanval aan de „criminele en terrbristische bende van Brunswijk". DEN HAAG De expositie „Het Galgenmaal", die op 1 ja nuari in het Haagse Zuider park wordt geopend, hoeft niet te worden gezien als een pro test tegen het afschaffen van de Beeldende Kunstenaars Re geling (BKR). De tentoonstel ling, die uit 150 galgen en ver moedelijk even zo veel kunst werken bestaat, is wel voor een belangrijk deel bedoeld om de afschaffing na 37 jaar van de unieke regeling te gedenken, maar niet iedereen hoeft er kritiek in te zien. Het is gewoon een registratie van wat er gebeurt. Dat zei één van de bedenkers van „Het Galgenmaal", Johan Blaeke, gistermiddag in Den Haag. De galgen kunnen volgens hem in een veel breder kader worden bekeken: niet alleen de BKR verdwijnt, ook andere dingen wankelen en „het leven ver schraalt". Bovendien heeft ie dereen met de dood te maken. Blaeke werkt al jaren in een atelier in het Zuiderpark en kwam geruime tijd geleden al op het idee om in dat park ex posities te organiseren. Die zouden voor „bewustwording van de waarde van beeldende kunst" moeten zorgen. Hiertoe werd de Stichting Beeldentuin in het leven geroepen. „Het Galgenmaal" is het eerste waar de stichting mee op de proppen komt. Blaeke had zijn aandeel in de uitvoering van „Het Galgenmaal" nog graag als BKR-project gebracht, maar de rijksconsulent van so ciale zaken sprak zijn veto uit. Hij zag „Het Galgenmaal" wél als kritiek en vond dat het daarom niet gesubsidieerd kon worden Sommige kunstenaars spraken volgens Blaeke al van „Entlösung" en „Kulturkam- mer". De gemeente Den Haag is volgens Blaeke al in beroep gegaan tegen de weigering om hem te betalen. Het project gaat veel meer kosten dan de 12.000 tot 15.000 gulden die Blaeke als honora rium nodig heeft. In totaal zal het 2,5 ton kosten. Er is bij 20 instanties om subsidies ge vraagd (niemand heeft nog toegezegd), er wordt naar sponsors gezocht en er zullen in elk geval 2.000 catalogi wor den gedrukt. „Het Galgen maal" wordt geen verkoopten toonstelling, maar de liefheb bers kunnen natuurlijk toch wel proberen iets aan te schaf fen. Van het hele gebeuren zal ook een video-film worden ge maakt. Gebroken kaak LEIDEN Een 34-jarige Lei- denaar is in de nacht van za terdag 4 op zondag 5 oktober ernstig mishandeld. De man zal rond middernacht in het café Malle Babbe aan de Nieu we Beestenmarkt toen hij naar een meisje lachte, dat een eindje verderop stond. Direct daarop kreeg hij door een on bekende jongen een harde stomp in zijn gezicht, waarbij hij zijn kaak brak en een kies sneuvelde. De dader zei: „Dan moet je me maar niet uitla chen". De gewonde man is naar het Academisch Zieken huis gebracht. De recherche stelt een onderzoek in naar de dader. Getuigen van het voor val in het café worden ver zocht de recherche van de Leidse politie te bellen, tel. 071-258888. Leidse breekt sleutelbeen LEIDEN Een 22-jarige Leidse vrouw raakte gister middag omstreeks kwart voor vier gewond bij een aanrijding met een bus op de hoek Le vendaal, Korevaarstraat. De vrouw had de bus niet zien aankomen en verleende geen voorrang, waarna zij met haar fiets tegen de bus botste. De vrouw is met een gebroken sleutelbeen overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Buurvrouw geslagen met vishengel LEIDEN Twee buurvrou wen uit de Gortestraat hebben gistermiddag een fikse buren ruzie gehad over de wederzijd se kinderen. Bij die ruzie pak te een 41-jarige vrouw een vis hengel en sloeg daarmee haar buurvrouw. Tevens gooide de zoon van de vrouw een ijzeren tuinhekje naar de buur. De ge slagen buurvrouw liep bloed uitstortingen op aan haar ar men en klaagde over pijn in nek en hoofd. De 41-jarige vrouw zal nog worden ge hoord voor de mishandeling.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 5