gekleurd gezien Lydia van vijftien als Vreemde eend in de bijt ^A-DIO/TELEVISIE CeidocSou/tcwt DINSDAG 7 OKTOBER 1986 PAGINA 15 - Speelfilms op de televisie: ff het niets kost Vent het alweer een beetje? Bijna alle om roe ien en omroepjes op andere vaste avonden in |e weekTineke (wat slanker maar nog even iechelend) in de avond? Sonja nu 'op maandag' n weer terug in Amsterdam? Loeki en zijn rienden met weer een nieuwe entourage voor un STER-muziekje, deze keer op imitatie-flui- >n uitgevoerd? Iaarmee hebben we het grote nieuws van het ieuwe seizoen wel genoemd, denk ik. Verder unnen we toch met de beste wil van de we- dd de veranderingen in presentatie of pakket iet met iets anders omschrijven dan met het lassieke 'oude wijn in nieuwe zakken'. Een j. ieuwe serie hier, een nieuw decortje daar, een ïemaprogrammaatje zus. een discussietje zo. |ZI Srekershoek omgevormd tot Moordkuil, dat ordt misschien nog wel eens wat. Maar het ziet er niet hoopgevend uit: een reuze voorzichtige en matte aanpak van wat eigenlijk een mooie, sprankelende ruzie zou moeten wor den over alles wat er fout zit bij de televisie. Maar vooral in het nieuwe seizoen: weer veel speelfilms. Met de hete adem van de kabel in de nek smijten de omroepen hele voorraden bioscoopprodukties de ether in, of het niets kost (relatief is dat natuurlijk ook zo: een speelfilm behoort bij de meest voordelige aanbiedingen beeldbuisvulling die voor de omroepen bereik baar zijn). Zo zie je vrijdagavond op Nederland 1 om negen uur de Nederlandse thriller De Lift, terwijl dan net twintig minuten eerder op Nederland 2 de Franse thriller L'animal is be gonnen. Hallo, coördinatiecommissie, leeft u nog En we zien de terugkeer van veel oudgedien den op de televisie. Good old Pierre Janssen heeft nu een hoekje gekregen in het rariteiten kabinet dat de kunstrubriek van de VARA is, onder aanvoering van de net voor de opname voor de spiegel weggesleepte Boudewijn Büch. Janssen mag blijven: hij heeft nog precies dat zelfde innemende enthousiasme voor de beel dende kunst en diezelfde vertederende harke righeid als in zijn glorietijd, vele jaren geleden (was het toen niet de AVRO waarvoor hij zijn 'Kunstgrepen' deed? onder regie van Leen Timp, als mijn geheugen me niet bedriegt). En Bill Cosby is terug. En de echte Ronald Reagan is weer te zien in Spitting Image (daar speelt hij beter dan in 'Reaganvan Erwin de Vries, en zelfs ook nog beter dan in het tv-jour- naal). En Koos Postema is terug met 'Klasgeno ten', nu bij Veronica, maar dat maakt niks uit, want daar treft hij toch tal van bekenden en collega 's aan die voornamelijk zijn weggelopen of weggepest bij de VARA. En Theo en Thea zijn terug: de VPRO is het woensdagmiddagwinterseizoen ingegaan en daarmee is gelukkig een eind gekomen aan dat gemakzuchtige gedoe van „smijt er maar een ouwe Amerikaanse speelfilm op, dat is goed ge noeg voor de zomermaanden". Waarom worden al dat talent, die energie, die creativiteit en dat geld toch alleen maar gebruikt voor het winter seizoen, vraag je je af als argeloze ouder/meek ijker. Ep Van Kooten De Bie zijn terug. Meteen met een voltreffer: een reeks persoonsuitbeel dingen en typeringen die wel dood en verderf móét verspreiden in omroepland. Een moor dende persiflage op Titulaer, een wurgende pa rodie op Ed van Thijn, een verpletterende sati re op de opgeklopte juichtdon waarmee Veroni ca en A VRO en TROS tekeer gaan in en rond programma 's die ook maar de schijn hebben dat ze met Jeugd of sport of muziek te maken heb- Ze kunnen het er weer mee doen, daar in Hil versum. Maar te vrezen valt dat veel dames en heren daar te hardleers en te verblind zullen zijn om zich te realiseren dat wat ze doen, al nooit kon en nu heleméal niet meer. RENÉ DE COCQ tabel Varell speelt de rol van Verleidster in "Het raadsel van 8 Wadden". Iet raadsel i ran de Wadden aallLVERSUM De Vereni ging tot Behoud van de Wad- öi enzee heeft zeker één uiterst o ctief lid: Wibo van de Linde, cl n zijn TROS-Aktuatijd sleepte et ij de kijker regelmatig mee >o»ar het door vervuiling be- rareigde natuurgebied. Hij stel- d i zijn camera's ook regelma- ag op in het zeehondencen- V«ium in Pieterburen. Hij rhreef en regisseerde er zelfs w an jeugdserie over. ti t het begin van deze eeuw 1< ihreef de Brit Robert Chil- ai frs het boek 'The Riddle of mie Sands', dat speelt op de )e'adden. De Duitse NDR d laakte er onlangs een tv-serie an en v.d. Linde stond als erste in de rij voor de aan- oöp. AVRO-tv begint van- vond met de uitzending op led. I om 22.50 uur. Het draait i dit verhaal om de Britten lavies en Morrison, die de ladden voor de Duitse kust kaart brengen. Een avon- «rlijke onderneming, in we- een spionagezaak met alle olgen vandien. Wat in de wereld van jongeren speelt, kan men nagespeeld terugzien op IKON-tv. Te beginnen vanavond op Ned. II om 19.12 uur krijgt een reeks jeugddrama's vorm. Be gonnen wordt met „Een vreemde eend in de bijt" over een meisje van vijf tien in een pleeggezin, dat nog met tal van dra den aan haar verleden gebonden zit. Dit voert niet alleen tot complica ties in het pleeggezin, maar plaatst ook het meisje onder een hevige gevoelsdruk. Voor welke partij moet zij kiezen? Voor het samenstellen van deze reeks zocht eindredac teur Boudewijn Klap contact met bet kinderpostzegelcomi té. Dit bestaat dit jaar zestig jaar en aangezien de IKON dit seizoen het 40-jarig feest viert, vonden die twee feest varkens elkaar. Uit de op brengst van de kinderzegels worden acties gefinancierd die strekken tot verbetering van de situatie van lichame lijk, geestelijk en sociaal ge handicapte jongeren. Het comité van de kinderze gels wilde niet alleen finan- ciëel bijdragen aan een tv-se rie hierover, maar beschikt ook over kennis van zaken in wat de samenleving aan dra- Die zijn door ÏKON-mede- werkers verder uitgediept en in kaart gebracht. De tv- schrijvers Hans Hylkema, Wim Hofman, Tomas Ross en Hans Melissen werkten de ge gevens uit de werkelijkheid uit tot beelddrama. Waarom en waarheen lopen jongeren weg? Hoe redden op enigerlei wijze gehandicapte jongeren zich? Hoe stellen de gezinnen zich op waarin alle problematieken zich tegelijk aandienen? Er werden vier verschillende regisseurs bijge haald om dit alles in beeld te brengen, t.w. Hans Hylkema, Agna Rudolph, Feliks Arons en Ruud Schuitemaker. Aangevers De IKON-jeugdafdeling pikte dat allemaal op, laat het zien en speelt het voor. Steeds staan jonge mensen in het middelpunt. Volwassenen die nen voor het weerwerk, fun geren als een soort aangevers. Men heeft de onderwerpen niet benaderd als smartlap pen, maar als echte levensge schiedenissen. In het eerste spel over de vreemde eend in de bijt gaat het om Lydia, een rol van Tanja Kronenberg. Dit meisje raakte in haar kinderjaren door allerlei omstandigheden los van het ouderlijk huis. Op haar vijftiende jaar, als zij al een beetje raakt ingebur gerd in het pleeggezin, krijgt zij opnieuw met het verleden te maken. Zij wordt gescha duwd en gevolgd door haar echte vader, die haar poogt af te brengen van nieuwe le vensstappen. Hierin vindt zij toch al moeilijk houvast, om dat zij in het nieuwe gezin een beetje moeizaam haar draai vindt. Haar worden al of niet terecht dingen aange rekend, die van de overige huisgenoten vrij normaal ge vonden worden. Haar pleeg vader, een verstandige figuur, weet ook niet altijd de juiste weg te bewandelen. Moet hij ten aanzien van nieuwe situa ties de boot afhouden of juist alle verwikkelingen neerleg gen op het bord van Lydia? Dat vergt stuurmanskunst van de eerste orde. Men kan niemand kwalijk nemen als er wat mislukt. Vindt maar eens in alle levenssituaties steeds de juiste opstelling. De complicaties liggen voor het opscheppen. Botsingen In latere spelen blijven bot singen evenmin uit. Van op elkaar aangewezen vader en dochter kiest de vader in die mate voor eigen plezier, dat de muzikale ambities van het meisje Tamar op dood spoor dreigen te komen. Rolstoelberijder Martijn krijgt te maken met misdadige ele menten, inbrekers. Hij neemt de sporen waar. Welke moge lijkheden heeft hij om hier Tanja Kronenberg als het meisje Lydia, dat in haar nieuwe le venssituatie in een pleeggezin te maken krijgt met haar verle den. iets aan te doen? Hij raakt be trokken in kwalijke zaken. Deze aflevering kreeg als titel mee „Misdaad op wielen". Naar de makers lieten weten gaat het in alle gevallen om werkelijk gebeurde zaken, reëel drama, maar stapt men niet voorbij aan de humoristi sche kanten. Dit alles een beetje in de geest van de volkswijsheid: Het zou om te huilen zijn als er niet bij te la chen viel. TON OLIEMULLER AVRO 16.05 AVRO Service, met Kok kerellen en AVRO Service Salon. Presentatie: Cathe rine Keyl en Amanda Spoel NOS 17.30 Journaal AVRO 17.46 Toppop. Presentatie: Bas Westerweel TELEAC 18.30 Spaans voor beginners (Por Favor). Les 1 AVRO 19.00 m Fabeltjeskrant 19.05 Bluffers NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 Arthur,. Amerikaanse speelfilm (1981). Regie: Steve Gordon. Met: Dud ley Moore en Liza Minnelli. De rijke Arthur moet van zijn vader trouwen. Arthur wordt echter verliefd op het serveerstertje Linda 22.05 AVRO's Televizier, actua liteitenmagazine met een uitgebreid gesprek met de Surinaamse legerleider Desi Bouterse. Dit gesprek vond afgelopen week plaats in New York. waar Bouterse de Verenigde Naties toesprak en tijdens de terugreis naar Surina me. Verder aandacht voor de problemen van agres sieve pedofiele verkrach ting. Gesproken wordt met deskundigen en slachtof fers over erkenning, her kenning en mogelijke voorkoming van een ver grijp, dat veel vaker plaatsvindt dan de cijfers doen vermoeden 22.50 Het raadsel van de Wad den, Duitse 10-delige spio- nage-thriller. Afl. 1: Davies nodigt zijn oude vriend Morrison, die nu diplomaat is, uit voor een zeiltocht langs de Noordduitse Waddeneilanden. Intussen nemen de spanningen tus sen Duitsland en Groot Brittannië toe. 'Het raadsel van de Wadden' is geba seerd op de gelijknamige roman van Erskine Chil- ders die in 1903 ver scheen. In het verhaal wor den realiteit en romantiek met elkaar verweven. Er ging een duidelijk waar schuwingssignaal van uit naar zijn landgenoten om vooral niet passief toe te kijken hoe Duitsland zijn vloot tot speerpunt van de 'nieuwe wereldmacht' maakte. 23.40 Ontdek je plekje: 's-Gra- venhage NOS 23.55 Journaal 00.00-00.05 Nieuws voor doven NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 ffl Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Een vreemde eend in de bijt, serie. De 15-jarige Ly dia is pleegkind. De laatste tijd wordt ze geschaduwd. Buiten haar schuld komt ze In de problemen en moet onverwachts een beslis sing nemen 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek met een reportage over de in Midden-Ameri- ka voortgaande opmars van protestants-funda mentalistische zendings bewegingen die hun oor sprong doorgaans in de Verenigde Staten hebben NOS 20.00 Moordkuil, programma waarin kijkers kunnen rea geren en zonodig in dis cussie kunnen gaan met tv-programmamakers. Presentatie: Dirk Kuin 20.20 Voor niks gaat de zon op, informatief programma over consumentenzaken. Afl. 1: Wat kost een kind? 21.00 Panomariek, actaliteiten- rubriek met aandacht voor de komende ontmoeting tussen de Amerikaanse president Reagan en zijn Russisische collega Gor- batsjov op IJsland. Verder een portret van de Hon gaarse partijleider Janos Kadar, in verband met het bezoek dat koningin Bea trix en prins Claus deze week aan Hongarije bren gen 21.30 ffl Het tijdperk van de Re naissance, documentaire serie. Afl. 1: Over de stad. De opbloei wordt ge schetst van een geest van verniewing en zelfontplooi ing 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag TELEAC 23.30-24.00 Leermoeilijkheden EUROPA TV 17.25 Weerbericht 17.30 Kinderprogramma's: met Ploom, Plastinots, Gigi 18.00 Europa Countdown, popmu ziek 18.45 Connexions: Eureka, gezond heidsmagazine 19.10 Almanac. Edgar Allan Poe 19.30 Europa TV Sporta Report: WK Hockey 20.30 Current Affairs 20.55 Europa Report 21.00 Documentaire: Frank Lloyd Wright en Michael Graves. 22.05 Music entertainment. Michel Sardou. Concert van de Fran se zanger in het Palais des Congres 22.55 Weerbericht 23.05 Europa TV Sports Report: Eu ropean Football 00.25 Programma-overzicht '.25 Schooltelevisie .55 Journaal ,00 Tik Tok, kleuterprogramma, (herh.) .05 Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de sierduiven. (herh.) .10 Dagboek van een clown, ver- halenserie van Guldo Staes .25 Mik, Mak ft Mon, serie. Afl.: Oe gezanten van Galacton .30 Juke Box .45 De jonge zeehond (Seal Mor ning). Britse serie over een weesmeisje dat op het strand een zeehondje vindt. Met o.a. Jane Lapotaire. Davld Birney en Liza Goddard. Afl. 5 ,10 Zoekwerk, serie over werk loosheid. Afl. 2. Leiden alle we gen naar werk? ,40 Lottowinnaars, mededelingen en programma-overzicht 'h|9.45 Journaal .10 Weerbericht .15 Kunst-zaken .25 I.Q., kwis met denk en weet- vragen. gepresenteerd door Herman van Molle .00 Labyrinth, informatief magazi ne. Afl.: Aardgas. Programma over de invloed van de dubbe le omschakeling op gasgebied in België p I.50 Uitzending door Derden: Pro- F gramma van de Christen-de mocratische Omroep rafe.45 Luister met je ogen, serie les sen over communicatie met gehoorgestoorden. Les 2. Fa- _e 3.00-23.20 Journaal en Coda: So nate van J.L. Dussek uitge voerd door Gyde Knebusch. e RT 2 'fi.oo i 120-: Zonen en dochters. (Sons and Daughters), Australische serie. Afl. 156 Muzikaal intermezzo O Comedy Capers, slap stickserie. Afl.: In het steentijd perk (Cavemen), met Laurel en Hardy Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht Kwidam, telefoonspel Armoede, Nederlandse reeks van Peter van Gestel naar de gelijknamige roman van Ina Boudier-Bakker. Met: Ellen Vo gel. Jan Retèl, Eric Schneider e.a. Afl.8: Evert. Evert terlaet wil het huwelijk van zijn zoon met de huishoudster voorko men. Tussen Paul en zijn vader komt het tot een botsing Argus, praatprogramma van Jan van Rompaey. Gastvrouw: Jessie de Caluwè -23.20 Nationals Wetenschap pelijke Instellingen: Het Alge meen Rijksarchief, documen taire. Aansl.: discussie n.a.v. de documentaire t E Ondertiteling vla Teletekst, id O Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-uitzending. ■HZwart/wit-uitzending met on dertiteling via Teletekst. ffl Bij nlet-Nederlandstalige zen den: uitzending in orginele versie met ondertitels. I Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Kuno Bakker speelt de rol van Berry in de serie „Armoede". BRT 2 om 20.25 uur. RTBF 1 17.20 Onem Mededelingen 17.30 Nouba nouba, gevarieerd kin derprogramma 18.00 Carrefours, gevarieerd pro gramma, met om: 18.02 Variétés 18.07 Coude a coude, informatieve rubriek 18.22 Gast: Francis Vauban 18.30 Nieuwsoverzicht 18.35 Micro-dèfi, spelprogramma 18.42 Gast 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Contacts 20.05 Opération Ypsilon, serie. Afl. 2: Isrambul. Met: Bruno Cre- mer, Mireille Deyglun, Bernard Le Coq e.a 21.05 La guerre civile d'Espage, do cumentaire serie van Jacques Cogniaux over de Spaanse Burgeroorlog. Afl. 2: Revolutie, contrarevolutie en terreur 22.00 Laatste nieuws 22.25 Ciné-Club de Minuit: Les tré- sors de la cinémathèque: Par- lez-moi d'amour, Belgische ge dramatiseerde documentaire uit 1985 van Patrick Conrad MUSIC BOX 17.00 IS The Simon Potter Show, met o.a. de 'Video Poll' 18.00 S3 The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' (herh.) 19.00 E The Nino Firetto Show, met verzoekvideo's en de Europese concertagenda (herh.) 20.00 The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 (3 The Timmy Mallett Show (herh.) 22.00 [2 The Simon Potter Show (herh.) 23.00 IS The Shadow (herh.) 00.00 IS The Timmy Mallett Show 01.00 IS The Amanda Redington Show 02.00 IS The Nino Firetto Show 03.00 ISThe Martin Buchanan 04.00 IS The Simon Potter Show, met 'Chart Attack', overzicht van de Engelse hits 05.00 The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 06.00-07.00 a Rox Box, tweetalig muziekprogramma in samen werking met de RTBF. Presen tatie: Ray Cokes DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Liebe, Schmerz und Tod, vrouwenprogramma. Afl.: Lie- be oder erfolg, filmportretten van vier vrouwen. 16.45 Spass am Dienstag, kinder programma. 17.45 Tagesschau 18.25 Büro, Biiro, serie. 19.00 Reilly-Spion der Spione. Se- 19.57 Programma-overzicht 20.00 H Tagesschau. 20.15 Rund um Big Ben, magazine met Engelse en Ierse thema's. 21.00 Report, Baden Baden 21.45 Dallas, Am. serie. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kulturwelt, cultureel progr. Vandaag: Dem lebendigen Geist?, t.g.v. het 600-jarig be staan v.d. Universiteit v. Hei delberg 23.55 Tagesschau 00.00 Nachtgedanken, beschouwin gen door H. J. Kulenkampff DUITSLAND 2 16.00 Heute .16.04 Computer-Corner, magazine voor computervrienden. 16.20 Die Sport-Reportage. WK Hockey: W.Duitsland-Australië 17.50 Der Apfel fallt nicht weit vom Stamm, quiz. Aansl.: Schlag- 18.25 Die Untermieter, 13-delige se- 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Wenn die Ra- keten kommenrep. over de beleving door de bevolking v.d. Hunsrück v.d. voorberei dingen tot de plaatsing van 96 kernraketten. 20.15 Privatdetektiv Joe Dancer: Joe Dancer: The Big Black Pill. Am. speelfilm (1981). 21.45 Heute-journal 22.25 Probe aufs Exempel: Fernhei- lung. Versl. v.h. resultaat v.d. genezing op afstand na 1 jaar. 22.20 Filmforum, de produ cent van 'Das kleine Fernseh- spiel', C. Rehnig, probeert d.m.v. filmfragm. en interviews met o.a. filmmakers en redac teuren de rol van 'Das kleine Fernsehspiel' als filmproducent te bepalen 23.15 Nëchste Station Paradies (Naeste Stop Paradis), Deense speelfilm (1960). 00.45 Heute DUITSLAND 3 Schooltelevisie Arbeitsplatze, inform, serie over het scheppen van banen. Telekolleg II: cursus wisk./al- gebra. Sesamstraat Aktuelle Stunde, reg. magazi ne met nieuws en sport i Raamprogramma v.d. reg. stu dio's Journaal met weerbericht Auslandsreporter: Landleben, rep. uit Argentinië Rückblende: K. F. Schinkel. 145 jaar geleden overleden I Formel Eins, Hitparade Deutschlandbilder: Seit 19 Jahren querschnlttgelahmt, filmrep. i Auslandsmagazine: Informatie en amusement Laatste nieuws BBC 1 Jimbo and the jet set, kinder programma The Chucklehouhds. Afl.: Telly Trouble Captain Caveman, tekenfilm Beat the teacher, scholieren- Rentaghost, kinderserie John Craven's Newsround, jeugdjournaal Grange Hill, kinderserie. Met: Tim Polley, Lisa York, Leah Finch, e.a. The Horse of the Year Show Journaal en weerbericht London plus Telly Addicts met Noel Ed monds. Eastenders, serie. Arthur be legt een familie-bijeenkomst, maar Pauline heeft zo haar ei gen manier om het inkomen van de familie te verhogen Open all hours, comedyserie met Ronnie Barker en David Jason. Arkwright heeft een plan bedacht om in zuster Gla dys' slaapkamer te komen Help!, comedyserie rond drie werkeloze jongens in Liver pool. Met: Steve McGann, Da vld Albany en Jack Abraham. Laatste aflevering: Mary, Journaal, regionaal nieuws en weerbericht The big deal, comedyserie rond een gokker en zijn vrien din. Met: Ray Brooks en Sha ron Duce. Afl.: Panel money. Richard, net uit de gevangenis vindt onderdak bij zijn neef Robby. Wanneer Robby op een gegeven moment geld mist en Richard blijkt een gro te som geld te hebben verlo ren met pokeren, lijkt duidelijk wie de schuldige is Film *86, filmrubriek met Barry Norman. Aandacht voor 'Pira tes' van Roman Polanski en een interview met Dudley Moore. The Horse of the Year Show, concours hippique Jaguar car, documentaire film Weerbericht BBC 2 17.30 m Nieuwsoverzicht en weer bericht 17.35 C Harold Lloyd 18.00 No limits, rock-show met Jen ny Powell en Tony Baker 18.50 Buddy, jeugdserie. Afl. 4: Eve ry day its-a getting closer 19.15 Under sail, zesdelige serie over zeilschepen en hup be manning. Afl. 3: Bristol channel pilot cutters 19.35 Issues of law. Informatieve se rie. Afl.: Help. Weinig mensen vragen om juridisch advies. Wat is de reden daarvan? 20.00 Floyd on food. „Gastronaut" Keith Floyd onderzoekt de culi naire specialiteiten van het westelijk deel van Engeland 20.30 Top Gear, auto- en motorma gazine. Test van de Citroën AX 21.00 The Irishman, Australische speelfilm (1978) van Donald Crombie. Met: Michael Craig, Robyn Nevin, Simon Burke, SKY CHANNEL 15.00 Sky Trax. The Pat Sharp Show. 15.30 Monsters of Rock 16.15 First Run met Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show met Linda de Mol 18.00 I dream of Jeannie. Larry Hag- man speelt de rol van astro naut Tony Nelson 18.30 Hazel. Afl.: Hazel's day off 19.00 Hogan's Heroes. Afl.: Prince from the phone company 19.30 Get Smart. Afl.: Smart fell on Alabama. Smart krijgt proble men als hij een geheim bericht wil doorzenden 20.00 The Paul Hogan Show. Humor met Paul Hogan die o.m. met Superman in de weer gaat. 20.30 A Country Practice, serie 21.25 Chuck Connors. Great Wes tern Adventure. Chuck Con nors presenteert klassieke western-fragmenten 22.25 NFL American football 1986 23.30 First Run. Popmuziek 00.15-01.00 Monsters of rock. Pop muziek ITV Anglia News The Young Doctors The Giddy Game Show The Trap Door C.A.B. Emmerdale Farm News at 5.45 About Anglia Crossroads Bygones George and Mildred Grumbleweeds Party Time First among equals News at Ten Anglia late news and weather First Tuesday Hunter Tuesday Topic, followed by closedown NEDERLAND 1 RVU 14.00 Sta op je stuk, zelfverde diging voor vrouwen. VOO 14.30 Sea- bert 14.45 Kuifje, 14.55 De grote meneer Kaktus show 15.20 The Jet sons 15.45 De tik van~. Yvonne Keeley 15.55 Ripley's believe it or not, 16.15 Dynasty Afl.: De thuis komst. Blake koopt Krystle en Alexis vrij 17.00 Internationaal Week Mag- zlne NOS 17.30 Journaal. VOO 17.46 Veronica Sport NEDERLAND 2 NOS/NOT 09.00 Dan ben ik bang. Afl.3 09.30 Tante Tingeling. 10.00 Kijk als je tekent zie je meer 10.30 TV als informatiebron. 11.00-11.30 In naam van Oranje. NOS 13.00 Nieuws voor doven VPRO 15.30 Punky Brewster Afl.: De juwelendief (2). Zal T.C. kans zien voortaan met zijn knuistjes van juwelendoosjes af te blijven? 15.55 Lange Jaap, 16.30 Theo Thea, 16.45 Blikskaters, een nieuwsprogramma 17.00-17.30 Klei ne Koos, Afl.: Proeven FEDUCO 17.40 Zeven manieren om je tijd te versieren. MUSIC BOX 07.00 S Muziekprogramma's. Tim my Mallett Show (07.00), Amanda Re dington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Simon Potter Show (10.00), Martin Buchanan Show (11.00) en 'The Power Hour", har- drockprogramma (12.00). DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber: Vandaag: de Pakistaanse keuken 10.00 Heute 10.03 Rivalen, blijspel 11.25 Rund um Big Ben 12.10 Report 12.55 Per soverzicht 13.00 Heute 13.15 Tele tekst 15.50 Tagesschau BBC 1 06.30 Journaal 07.00 Breakfast Time, 09.05 Conservative Party Con ference te Bournemouth 10.30 Play School 10.50 Conservative Party Conference 13.00 Journaal 13.30 Chock-a-block 13.45 Teletekst 14.30 Conservative Party Conference 15.52 Regionaal nieuws 15.55 Tottie ITV 09.25 Anglia News and Weather 09.30 Let's go Maths 09.42 Starting Science 09.59 Junior Maths 10.16 Experiment: Chemistry 10.33 The English Programme 11.00 History in Action 11.22 Seeing and Doing 11.39 The French Programme 12.00 The Giddy Game Show.12.10 Our Backyard. 12.30 Look who's talking 13.00 News at One 13.20 Anglia News and Weather 13.30 A Country Practice 14.30 Dining in France SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 Sky Trax, Popmuziek (herh). 13.10 Sky ways. The Mourning 14.00 City Lights 15.00 The Pat Sharp Show, Popmuziek 15.30 Pop Formule. RADIO 1 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen mer Arie 21.35 Het geslacht van Garderen. 22.02 Hemelsbreed. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 18.03 VPRO: Pluche en plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 18.04 NOS: De Avondsplts. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. Engels Brassband kampioenschap- 19.30 Pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Int. Orgelfestival Haarlem 1986. 21.30 Literama. 22X0 Orgelconcert. 23.10 Nederlands Kamerkoor. RADIO 5 18.10 NCRV: Literama poëzie. 18.20 PP: Uitzending van de PvdA. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Progr.voor buit. werkn. 20.30 TELEAC: Personal Computer 1. Les 4. 21.00 Rockschool, les 2. REGIONAAL Radio Rijnmond: 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport Quiz en Waarachtig en aandacht voor het onderwerp van de week. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non stop muziek met om 17.30 Actualitei ten. 18.00 Rijnland Politiek. 19.00 Voorschoten Lokaal en 20.00-21.00 Popwetenswaardigheden. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT big band. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 Het BRT jazzorkest. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23X0-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Etnische uziek. 19.00 Galerie: gesproken portretten van kunstenaars. 19.45 Uit een verborgen kamer. Op namen uit 1954 van het en semble „Pro Musica Antique" (Brussel). 20X0 Berliner Phllharmonlker m.m.v. Horacio Gutierrez, piano. Jorg Baumann. cello. Klaus Stoll, contrabas. Dirigent: Daniel Ba- renbolm. 22.10 Actualia. 22.30 Het verlangen. Luisterspel. 23.13-23.45 Serenade. MORGEN RADIO 1 Vanaf 11.00 elk uur samenvatting ka merdebatten (NOS) na nieuws en ster. benaive na la.uu en 17.00. leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 12X6 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 13.07 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Zomerservlce. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozegeur. RADIO 3 07.03 EO: Ronduit Music-Tlme. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country trail. 12.03 Rounduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. Thema: Proef het leven! 10X0 Kamermuziek (II): Quartetto Academica. 10X0 Orkestpalet: Radio Kameror kest, met piano. Werken v. Ja- 11X5 Orkestmuz. van Hëndel (34). 12X0 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 09X5 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel Is oud. 11.00 TROS Postbus 270. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS: NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07X0 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05X1 Met 1 wakker. 08X0 Uit de band. 11X0 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.15 „De tepel van het fascisme". 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11X5 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 07X0 Goede morgen (2). 08.15 Ochtendconcert (1). 09.15 Ochtendconcert (2). 10.00 Schoolradio. 11.00 Kamermuziek. 12X0 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Intermezzo. 14.00 Norma, opera van Bellini. 18.50 Pianomuziek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15