Ook provincie dringt aan op behoud „Wapen van Alkemade" Bezoek Woubrugse Lofstem Woodbridge werd daverend succes •LEIDEN OMGEVING wam Geen voorrang Wethouder Nugteren: Stankoverlast moet stoppen fieidae@oinani DINSDAG 7 OKTOBER 1986 PAGINA APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot van vrijdag 3 oktober tot vrijdag 10 oktober waargenomen door Apotheek Kok in Leiden, Apo theek Boehmer in Leiderdorp en Apotheek Hofland in Voorscho ten. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeting: dag. van 15.00- 16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewa- king) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14,30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport- Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00- 17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feest dag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Da gelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afde ling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Praematurenafdeling: voor ouders en familie is na overleg met patiënten doorlopend be zoek mogelijk. Bezoek aan ern stige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peu ters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00. babyzaal en boxe nafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Be zoektijden kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met ver pleegkundig hoofd. Voor andere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neu rologie: 14.15-15.00 en 18.30- 19.30. Oogheelkunde en heel kunde: 14.15-15.00 en 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en "18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde- ling: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; afde ling belastingen: alleen op af spraak, klachtenbureau: di. en do. 18.30-20.30, afdeling v^mdehngenrecht mafdi3i^l5 vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik baar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULAN CEDIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsburg. Valkenburg. Voor schoten. Warmond en Zoeter- woude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN -- Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u., do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging. Rembrandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur ma. t/m vr. 09.00-10.00 u. en vol gens afspraak, tel. 142144. Ge zondheidscentrum Merenwijk, spreekuur ma. 11.00-12.00 en do. 14.00-15.00. tel 212195. Ge zondheidscentrum Stevenshof. spreekuur do. 10.00-11.00, tel 311506. Breestraat 24: spreek uur ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en volgens afspraak, tel 254782/254756. MELDLIJN AGRESSIE EN DIS CRIMINATIE HOMOSEXUALI- TEIT 071-221008. zo. 20-24. RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306. Leiden, tel 071- 899375. Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. Telefoni sche informatie over kinderbij slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad: Gerecht 10, wo. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36. ma. 10.30- 11.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 u.; Morskwartier: Buurthuis Morskwartier, Topaas laan. 10.00-11.00 u. wo. 10.00- 13.00 u.; Tuinstadwijk: Heren gracht 45. vr. 10.30-11.30 u. SOCIALE RAADSVROUW VOORSCHOTEN Spreekuren: ma. 19.00-20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. Leidseweg 33,- Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIE DIENST Groenesteeg 33, Lei den. Tel. 071-134640 Of 071- 144600. Hulp en informatie op medisch, juridisch en milieuge bied, werk, sociale verzekering en huurkwesties. Spreekuur: elke donderdag van 20.00-21.00 STICHTING VRIJWILLIGERS CENTRALE Pallasstraat 1. Al phen aan den Rijn. Tel. 01 Po ssess. Begeleiding en opvang van mensen, die om welke reden dan ook, tijdelijk hulp nodig heb ben. Bovendien wordt informatie verstrekt over andere mogelijk heden van hulpverlening en de bereikbaarheid daarvan. VRIJWILLIGERS CENTRALE Langegracht 246a, Leiden. Tel. 149064. Dagelijks bereikbaar van 9.00-17.00 u. voor informa tie over vrijwilligerswerk en cur sussen of een persoonlijk ge sprek. WERKENDE JONGEREN Klachten- en informatieuur Elke dinsdagavond van 17.00 tot 20.00 u. KWJ-kantoor Koppen- hinksteeg 2, Leiden. Tel. 071- 121139. „Boeven" in bibliotheken ALKEMADE/ZOETERWOUDE In veel biblio- theken wordt aandacht besteed aan de kinderboe kenweek. Het thema is dit jaar „boeven". De acti viteiten in de Zoeterwoudse „bieb" beginnen mor gen en duren tot en met zaterdag 18 oktober. De jongens en meisjes kunnen meedoen aan allerlei prijsvragen. Voorts worden spannende verhalen voorgelezen en wel op woensdag 15 oktober om 10.30 uur en donderdag 16 oktober om 13.30. Na het voorleesuurtje mogen de kinderen boeven- maskers maken. Naast deze aktiviteiten is er ge durende de kinderboekenweek een tentoonstel ling van de bekroonde boeken. In de Alkemadese bibliotheek, tijdelijk gehuisvest in de Ignatiusschool aan het Noordeinde in Roelo- farendsveen, wordt woensdag 15 oktober een boe- venfeest gehouden. Van Van twee uur tot vier uur zijn kinderen van vier tot zeven jaar welkom. De kinderen tussen zeven en twaalf jaar kunnen van 15.30 uur tot 16.30 uur terecht in de bibliotheek. Politie en onderwijs pakken vandalisme aan LEIDERDORP Politie en scholen in Leiderdorp gaan gezamen lijk het vandalisme bestrijden. De raadscommissie Ónderwijs onder steunde gisteravond de voorstellen van het college van B W om te komen tot een meer systematische aanpak van het probleem, waar vooral de scholen zelf onder hebben te lijden. Wanneer iets wordt vernield, moet de gemeente voor de onkosten opdraaien. Zo vroeg de Protestants-Christelijke Schoolvereniging een vergoeding voor de schade aan schoolgebouwen. Vandalen hadden ruiten ingegooid; de schade bedroeg bijna vierduizend gulden. De daders konden niet worden achterhaald. Door een snellere inschakeling van de politie en het opmaken van een proces verbaal, wil men voortaan trachten de kosten op de vandalen te verhalen. Een voorwaarde voor mede werking van de politie is, zo deelde wethouder J. Bezemer mee, dat de basisscholen zich projectmatig bezig gaan houden met het pro bleem van het vandalisme. Een werkgroep die bestaat uit vertegen woordigers van scholen, politie en gemeente, begeleidt het project. Inbraak in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inbraak in een woning aan het Ha ringvliet in Alphen zijn afgelopen nacht 34 betaalcheques, 150 gulden en enkele bescheiden als rij- en ken tekenbewijs gestolen. De daders kwa men binnen door via een bovenlich- tje een raam te openen. Te hard op Oude Trambaan LEIDSCHENDAM De politie van Leidschendam heeft gisterochtend tussen tien en twaalf uur bij een snel heidscontrole op de Oude Trambaan 21 automobilisten betrapt op te hard rijden. De snelst rijdende bestuurder liet 106 kilometer per uur noteren Ter plaatse is 50 kilometer het maxi mum. Inbraken in Oegstgeest OEGSTGEEST Uit een woning aan de Witte de Withlaan in Oegstgeest zijn zon dagnacht geld en sie raden gestolen. De in breker kwam binnen door het slot van de achterdeur te force ren. De waarde van de gestolen sieraden is nog onbekend. Die zelfde nacht werd een huis in de Admiraal de Ruyterlaan in Oegst geest door inbrekers bezocht. Hier werd echter niets ont vreemd. Stropers op Koudenhoorn WARMOND De poli- tie van Warmond gaat onderzoeken of er ge stroopt wordt op het re- creatie-eiland Kouden hoorn. Ze kreeg gisteren een melding binnen van iemand die enkele perso nen met een paar fazan ten in een bootje van het eiland zou hebben weg zien varen. „Het is alle maal een beetje vaag, maar we willen de zaak toch nader bekijken", al dus een woordvoeder van de Warmondse poli tie. Vogelexcursie j in Hazerswoutf HAZERSWOUDEl De vogelwerkgJ Koudekerk/HazerJ woude houdt zore vanaf 8.30 uur excursie voor belil stellenden langs 1 Kruiskade in Hazjj woude. Startpunt] het ooievaarsnest het Spookverlaatj Hazerswoude. te I reiken via de Gerf neweg en de weg. De tocht duj anderhalf a twee i Informatie krijgbaar bij Ko Kal man. Den Tollstrl 27 in KoudekeJ 01714-2234. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Oud - burgemeester Detmers overleden ZOETERWOUDE Op 71-jarige leeftijd is afgelo pen zaterdag in zijn woon plaats Balgoy de heer J.A. Detmers overleden. Det mers was bijna 20 jaar burgemeester van Zoeter- woude. Hij werd op 1 no vember 1960 geïnstalleerd en nam op 1 september 1980 wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd afscheid van zijn gemeente. Detmers is vandaag, in aanwezigheid van zijn vrouw en kinde ren, in zijn woonplaats Balgoy begraven. Detmers werd in 1980 opge volgd door de huidige burge meester van Zoeterwoude, de heer ing. A.J.M. Houdijk. De oud-burgemeester, die gold als een markante persoon lijkheid, heeft veel betekend voor Zoeterwoude. In de „periode Detmers" is veel tot stand gekomen in deze ge meente. Zo werd het indus trieterrein Grote Polder ge realiseerd en biergigant Hei- neken naar dit terrein ge haald. Ook werd veel wo ningbouw gepleegd. Onder Detmers had tevens ook de gemeentelijke annexatie plaats waarbij in 1966 gedeel ten Zoeterwouds gebied (zo als de Vrouwen weg) bij Lei den kwamen. Voordat de heer Detmers burgemeester van Zoeterwoude werd, was hij eerste burger van Zeven hoven. Oud-burgemeester Detmers. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Europaweg nu afgesloten ZOETERWOUDE De Eu ropaweg is sinds gisteren op werkdagen tussen zeven en negen uur afgesloten voor het gemotoriseerd verkeer, met uitzondering van lijn bussen en landbouwtrakto- ren. Het rijverbod geldt voor het weggedeelte tussen de Miening en de Vrouwenweg. De maatregel is genomen om de fietsroute veiliger te ma ken. Veel Zoeterwoudse leer lingen fietsen naar scholen in Leiden. Vanwege de werkzaamheden op de Burg. Detmersweg ko zen veel automobilisten een sluiproute. Zij verlieten de provinciale weg en reden via de Vrouwenweg naar Lei den. Op de Burg. Detmersweg wordt het aantal opstelstro ken voor het verkeer uitge breid bij de aansluiting met de rijksweg 4. Gistermorgen negeerden ondanks de waarschuwings borden veel automobilis ten de verbodsborden. De politie belette ter plaatse ver der rijden en dwong de auto mobilisten rechts omkeer te maken. Na een korte gewen ningsperiode zal de politie het overigens niet bij waar schuwen laten. De werkzaamheden aan de Burg. Detmersweg zijn bijna afgerond. Als de opstelmoge lijkheden door de uitbreiding aanzienlijk zijn verbeterd, is er betere toegang naar rijks weg 4 en een vlottere door stroming in de richting Lei den. De omstreden bussluis waarvoor aanvankelijk was gekozen, is in elk geval niet gerealiseerd. OUDE WETERING Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben het college van burgemeester en wethouders van Alke made verzocht alles in het werk te stellen om het voormalige rechthuis „Het Wapen van Alkemade" voor Oude Wetering te behouden. In de brief, die onder meer is onderte kend door de commissaris S. Patijn van de koningin in Zuid-Holland, staat let terlijk: „Hoewel geen be schermd monument, is „Het Wapen van Alkema de" ter plaatse dermate beeldbepalend en de ar chitectuur zodanig, dat het ook naar onze mening jammer zou zijn indien het pand zou worden gesloopt. Integendeel, het zou ge wenst zijn dat waar nodig dit pand zou kunnen wor den hersteld, zodat het nog tot in een verre toe komst zijn plaats in het straatbeeld kan behou den". Mede als gevolg van een be zwaarschrift van de histori sche vereniging „Oud Alke made" is „Het Wapen van Al kemade" buiten een bouwplan op het terrein van Meubelfa briek Nasveld gehouden. De historische vereniging „Oud Alkemade" had overigens ook aangedrongen op de totstand koming van een gemeentelijke monumentenverordening ter bescherming van karakteris tieke panden, die niet op de (rijks)monumentenlijst staan. Ook de PvdA- en PPR-raads- leden hebben hier om ge vraagd. Het college vindt dat de instel ling van een gemeentelijke monumentenverordening niet noodzakelijk is. „Het beleid is er immers op gericht om ka rakteristieke of waardevolle bebouwing als zodanig in de bestemmingsplannen aan te geven, wardoor er al een aan zienlijke bescherming voor de desbetreffende panden bestaat. Daarnaast is er in principe de mogelijkheid om op basis van de subsidieverordening dorps vernieuwing, subsidie te verle nen vobr de „beeldbepalende" panden. Een 23-jarlge automobilist uit Den Haag is gistermiddag zwaar gewond geraakt bij een botsing op de Industrieweg in Zoeterwoude. Het ongeluk gebeurde om ongeveer twee uur. De man wilde linksaf slaan vanaf het industrieterrein naar het distributiecentrum van Heineken en verleende daarbij geen voorrang aan een 32-jarige bestuurder uit Zoetermeer. Hij raakte de tegemoetkomende auto in de rechterflank. De Zoetermeerder raakte licht gewond aan zijn neus en voet. Hij moest zich onder doktersbehandeling stellen. De Hagenaar is met ernstig letsel naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden gebracht. RIJPWETERING Aan de stankoverlast, die de rioolwaterzuiveringsin stallatie aan de Rijpwete- ringse Buitenweg veroor zaakt, moet zo spoedig mogelijk een einde ko men. Dat vindt ook de verantwoordelijke wet houder W. Nugteren. Hij gaat hierover opnieuw contact opnemen met het Hoogheemraadschap van Rijnland. Het PvdA-raadslid F. Schoon- derwoerd had de wethouder gewezen op de gemeentelijke verantwoordelijkheid in deze zaak. Schoonderwoerd eiste dat de gemeente nog dit jaar de nodige maatregelen zou treffen. Hierbij doelde hij vooral op de juridische moge lijkheden die de Hinderwet biedt. Het gemeentebestuur heeft hiermee nog niet gedreigd bij het Hoogheemraadschap van Rijnland vanwege het belang van een goede verstandhou ding met dit overheidslichaam. Bovendien gaat Alkemade er van uit dat het Hoogheem raadschap zijn verantwoorde lijkheden ter zake goed kent. Zoals bekend heeft het Hoog heemraadschap vaiï Rijnland afgelopen zomer enige voor zieningen aan de zwaar over belaste rioolwaterzuiveringsin stallatie getroffen, die de over last aan omwonenden zou doen reduceren. De voorzie ningen bestonden uit het in stalleren van extra beluch tingscapaciteit en het beper ken van de aanvoer van afval water tot een hoeveelheid, die goed gezuiverd zou kunnen worden. Het overige water zou via een omloopleiding (een zo genoemde „Bypass") in de Rijpwetering of via overstor- ten in polderwater worden ge loosd. De maatregelen kostten Rijnland in totaal circa hon derdduizend gulden. Vrij snel na realisering lieten de omwonenden weten dat de stankoverlast in het geheel niet was verminderd. „Rijn land" daarentegen vond dat de maatregelen het gewenste re sultaat wel hadden. De bewo ners schakelden toen een ad vocaat *in. Deze verzocht de gemeente Alkemade om op grond van de Hinderwet tegen Rijnland op te treden en aan de omwonenden een schade vergoeding toe te kennen. WOUBRUGGE/WOOD- BRIDGE Het bezoek van de gemengde zangvereniging De Lofstem uit Woubrugge aan de zustergemeentc Wood bridge het afgelopen weekend is zowel in muzikaal oogpunt als op het punt van de betrek kingen tussen de beide ge meenten een groot succes ge-, worden. De vriendschapsban den werden flink aangehaald en tevens zijn nieuwe kontak ten gelegd. Vrijdagochtend vertrok een negenenzestig man tellende groep van zangvereniging De Lofstem naar het Engelse Woodbridge. Het bezoek was het gevolg van de visitie die The Olive Quantrill Singers vorig jaar aan Woubrugge brachten. De zangvereniging trof het. De Noodzee lag erbij als de Braassemermeer op een windstille dag en het zonnetje straalde. Gedurende de over tocht werden de leden van het koor uitgenodigd door ka pitein Romein van de Konin gin Beatrix om de brug van het schip te komen bekijken. Overdonderend De aankomst in Woodbridge was overdonderend. The Oli ve Quantrill Singers hadden een welkomstlied ingestu deerd. Na de maaltijd waarbij gasten en gastgezinnen elkaar ontmoetten, sneden de beide dirigenten een welkomstaart aan, waarop in vlekkeloos Nederlands stond; „Welkom voor onze vrienden uit Hol land". Zaterdag wachtte het koor een druk programma. Aller eerst ging de reis naar Snape Maltings. Benjamin Britten ontdekte destijds in deze oude brouwerij de inmiddels we reldberoemde akoestiek. Aan de Woubrugse Lofstem viel de eer te beurt er te mogen zingen. Slechts weinige koren in Nederland kunnen zich erop beroemen in Snape Mal tings te hebben gezongen. Ook de toeristische kant van de reis werd niet vergeten. In Framlingham met haar reus achtige kasteel en pittoreske huisjes genoten de koorleden van een typisch Engelse lunch met koud vlees en sala des. Hoogtepunt van het bezoek aan Engeland was ongetwij feld het concert op zaterdaga vond in de kerk van St. Mary Woodbridge. Ruim driehon derd personen vulden het eeuwenoude kerkje. Onder de toehoorders bevonden zich ondermeer burgemeester Freeman van Woodbridge en haar collega van Ipswich. Het was een perfect concert van de twee koren. The Olive Quantrill Singers brachten o.a. het Wilhelmus ten geho re, waarbij zelfs de meest kri tische Nederlander geen uit- spraakfout kon ontdekken. De Lofstem overtrof zichzelf in „Lass o Herr, mich hilfe finden" van Mendelssohn, waarbij ,de ook naar Engeland meegekomen sopraan Riet den Hertog zich onderscheid de. Na het concert was er tijd voor korte speeches. Alle sprekers verheugden zich in de uitwisseling tussen de bei de dorpen. Voorzitter Leen Noordergraaf van de werk groep Woubrugge-Woodbrid- gc overhandigde namens bur gemeester Brouwer dc Ko ning drie shawls met gemeen tewapen aan evenzovele le den van The Olive Quantrill Singers, die zich bij de organi satie zeer hadden onderschei den. Op zondag trokken zich don kere wolken samen boven de tot dan toe zo blije reis van De Lofstem. Door een staking van de Engelse zeelieden werd de terugkeer op maan dagochtend onmogelijk ge acht. Besloten werd door de leiding om nog diezelfde avond weer naar Nederland terug te keren. Het was jam mer dat de geplande receptie daardoor niet kon doorgaan. Het weer op tijd terugkeren in Nederland werd echter be langrijker gevonden. De leden van de werkgroep Woubrugge-Woodbridge, die De Lofstem vergezelden heb ben van de gelegenheid ge bruik gemaakt om nieuwe kontakten te leggen. De ten nisclub in Woodbridge toonde zich zeer geïntereseerd in de uitwisseling. Zeker is al dat de Woubrugse dorpsfotografe Bep Roodenburg, die het weekend ook in Woodbridge was eind oktober teruggaat om op uitnodiging een trou wreportage te maken. ALPHILIA '86 IN RUNSTREEKHAL Alphen viert! Dag van de Postzegel ALPHEN AAN DEN RIJN Met het openen van de d trictstentoonstelling Alphl '86 geeft burgemeester Paats zaterdag 11 oktober startsein voor tal van filate tische activiteiten. Per origii le postkoets arriveert de i phense burgemeester 's m gens bij de Rijnstreekhal, twee dagen lang het centr van de postzegelfestivjtel zal zijn. Een en ander wordt georgaj seerd door de Alphense afiE ling van de Nederlandse Vereeniging van Postzegelv zamelaars die dit jaar h veertigste verjaardag viert, latelisten uit heel Zuid-H land tonen op Alphilia hobby in alle facetten. De toonstelling is zaterdag 12.00 tot 19.00 uur en zon't£ van 12.00 tot 18.00 uur pend. De Alphilia valt samen met Dag van de Postzegel op zat dag. Alle landelijke post i betrekking tot deze jaarlij dag zal van een stempel i de contouren van het Alph se raadhuis voorzien worde De zondag staat in het tel van „thematische filatel met het houden van een t matisch forum en het jaarli se thematisch bekertoerm Bij thematische filatelie vei melt men geen zegels van bepaald land, maar over bepaald onderwerp. Tijdi het forum komen de moeil heden en problemen van dergelijke verzameling aan orde. Tijdens het themati bekertoernooi lichten vier zamelaars in een lezing dia's hun verzameling toe. jury zal bepalen wie de wis beker dit jaar in de wacht n slepen. Öok een ruilbe maakt deel uit van Alph '86. Een speciale jubilei briefkaart is in een oplage i1 duizend stuks verkrijgb; 1 Een Engelse postkoets (18 getrokken door vier Fn paarden rijdt zaterdag ter gi genheid van de festiviteiten gehele dag door Alphen. Computer bedrijf houd open huis LISSE Sercom Regelte niek houdt donderdag 16 tober van 13.00 tot 21.00 open huis. Dit jonge bedrij gevestigd in het bedrijfsv zamelgebouw aan Meer Duin 18. In januari 1984 startten jol ondernemers het regelte niek-bedrijf, met een spet j lisme in de richting van bloembollenbranche. Serc maakt computers die prot sen besturen. Zo kan groot gedeelte van de we, zaamheden bij bollenbed- ven worden overgenon g, door de computer. Via gramma's worden alle mo lijke zaken geregeld, z< bijvoorbeeld de luchtcircl tie, ventilatie, vochtighei0 graad, temperaturen, alari 3 ring en verslaggeving.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10