KRO maakt programma 's en geen propaganda ADIO/TELEVISIE tVRO TELT LEZERS VAN LEESMAP WEL ALS LID ROBERT LONG BIEDT TROS SPELPROGRAMMA CeidAcSoivumt MAANDAG 6 OKTOBER 1986 PAGINA 9 Ter verspreiding onder uit eenlopende groepen van langs elkaar heen denkende katholieken laat de KRO met enige regelmaat vlugschrif ten vervaardigen, die geheel en al in het teken staan van de K. de band ook met de ka tholieke gemeenschap. Een meer dan paginagroot artikel behelst een interview met voorzitter Ben Schmitz, die gefotografeerd werd in zijn werkkamer met tot gebed ge vouwen handen. Dat siert de man. Gebed is nooit weg, sterker, levensvoorwaarde Hij weet waar hij voor staat en brengt dat zonder omwe gen onder woorden: „Wij zijn voor honderdduizenden ka tholieken een soort laatste band met de Kerk. Alleen om die reden al zouden de kerkleiders buitengewoon voorzichtig moeten zijn met de vraag: Hoe moet de KRO werken, fundamentalistisch of niet?" Maar ora et labora. Hij bidt er niet alleen voor, maar werkt er ook aan. Hij loopt niet eerbiedig langs het bis schoppelijke paleis aan de Maliebaan, maar wendt zich rechtstreeks en snedig tot het college van monseigneurs: zouden doen als de bisschop pen ons de hele dag zouden prijzen. Ik verbaas me er he lemaal niet over, dat er van de kant van het episcopaat sprake is van een sterk kriti sche aandacht jegens de KRO. Ik denk dat dat voort komt uit een ingeboren span ningsverhouding tussen me dia en autoriteiten. Irritatie bij ons over een gebrek aan openheid, over het niet we: ten, het niet kunnen uitdra gen van wat je zou willen uitdragen. Irritaties aan de andere kant in de trant van: wat doen ze toch kritisch te genover ons, het gevoel van bij elkaar te horen en elkaar niet begrijpen. Die irritaties spelen overal, ook in de ver houding tussen de media en de wereldlijke overheid. Ik denk echter, dat irritaties daar het meest aan de orde zijn waar het meest aan de hand is. En er is op het ogen blik heel veel aan de hand in de Kerk". Hij ziet het als een taak van de KRO om bij alle mogelijke verschillen van inzicht sa men met het episcopaat te werken aan de intentie de brede massa van katholieken, Ben Schmitz: „Ik denk dat we het slecht zouden doen als de bisschoppen ons de hele dag zouden prijzen". hoezeer ook in variëteiten denkend, aan te blijven spre ken. Gaat het over de op dracht van de KRO, dan ver schilt die met die van de ker kelijke leiding. De KRO is geen propagandistisch insti tuut, maar een journalistiek. De KRO wil de stem zijn van de katholieke gemeenschap. Het wordt echter verdraaid moeilijk in een tijd als de onze. waarin er van zulke uiteenlopende visies sprake is. dit waar te maken. Schmitz haalt hier als voor beelden abortus en euthana sie aan. Wordt dit dogmatisch veroordeeld of wordt er be geleidend mee omgegaan, omdat ook elk katholiek zie kenhuis er direct mee te ma ken heeft. Voor de KRO is het zaak vrijwel iedere dag een standpunt te bepalen in zulke problematiek en niet zonder meer iedereen tevre den te stellen. DE K Pratend over de K van KRO stelt hij. dat die K er staat ter aanduiding van een gemeen schap van mensen die binnen die gemeenschap willen blij ven. Van daaruit werkend heeft de KRO een aantal ta ken te verrichten op het ge bied van verkondiging, litur gie en informatie. Daarnaast maakt de KRO programma's van algemene aard. Dit ge beurt vanuit de katholieke levensvisie. Ook de KRO moet voldoen aan de wettelij ke opdracht uitzendingen te verzorgen die algemeen aan moeten spreken. De KRO mag niet alleen spreken van af eigen erf voor eigen paro chie. Tussen de KRO en de Malie baan bestaat regelmatig over leg in gesprekken. Schmitz voelt er echter niets voor om bij elk daarvoor aanleiding gevend programma de hulp van een pastor in te roepen. Hij zegt hierover: „Die opvat ting benauwt mij. Soms is er reden voor, maar als je een onderwerp journalistiek en informatief aankaart hoeft dat niet te betekenen dat dat er altijd bij hoort. Zoals ik ook niet zou willen, dat over wegingen altijd en uitslui tend gaan over kerkruzies, over maatschappelijke vraag stukken, uiteraard wel over de vraag wat het evangelie van zo'n vraagstuk zegt. Zo wil ik omgedraaid ook niet, dat elk onderwerp dat kerke lijke zendtijdinformatie bevat gelijk vervalt in uitspraken ex cathedra. Ik vind dat evenzeer een benauwende zaak". NIET WERVEND Twee programmamedewer kers, beiden in een nieuwe functie, Maria ter Steeg, hoofd godsdienst KRO, en Ad Langebent, wereldkerk- correspondent met stand plaats Rome, geven in deze drukwerken ook hun kijk op hun werk. Maria zegt het even onom wonden als irenisch: „Iets wat mij niet zozeer bezig houdt is de voortdurende dis cussie die er tussen verschil lende groeperingen in de Kerk leeft. Ik wil graag dat er goede programma's komen over geloof en moderne tijd, zonder steeds maar weer be zig te zijn met binnenkerke lijke meningsverschillen. Dat is toch niet wervend", merkt zij nog op. Zeker zal de bui tenwereld daar geen hoge dunk van opdoen van de KRO. In Ad Langebent, op zoek naar een woning in Rome, waar hij per 1 januari van het komende jaar gaat wo nen, ziet de KRO een „zwa re" man. Hij zal vanuit die wereldstad informatie aan dragen over de Wereldkerk, waar de katholieke gemeen schap hier zijn voordeel mee kan doen. Langs die Romein se lijn wordt de inbreng ge pleegd. Rome is de Wereld kerk niet. Die wordt ge vormd door de meer dan honderd kardinalen die van uit hun eigen diocesen theo logisch en liturgisch vernieu wende visies aandragen. Vanuit Afrika en Zuid-Ame- rika waaien verdiepte ideeën via Rome naar de Wereld kerk over. Daar zal Lange bent het vooral over gaan hebben. Daar kan verdieping en verbreding van het geloof hier uit voortkomen. Hierover zegt Langebent zelf: „Rome blijft het middelpunt waar wij als christen inspira tie uit putten. Ik zal daar luisteren naar wat er aan ideeën binnenvliegt van kerkleiders die vanuit de hele wereld het Vaticaan be zoeken. Ik zal de lijnen in de gaten houden naar de Neder landse kerkprovincie toe". LVERSUM De AVRO t de abonnees van leesporte- lilles waar de AVRO-bode i is toegevoegd wel degelijk te als lid van de omroepver- iging. Dit blijkt uit de for- ilieren die nieuwe leesma- bonnees moeten tekenen. >als bekend heeft de AVRO rivankelijk ontkend dat de ^naplezers als lid werden fegeteld. ie zich aanmeldt als nieuwe abonnee op bijvoorbeeld de leesmap van het Tilburgse be drijf Danklof, moet een for mulier invullen waarop duide lijk wordt gesteld dat de nieuw ingeschrevene niet alleen abonnee op de leesportefeuille is, maar oók AVRO-lid. Let terlijk ondertekent de leesma plezer de volgende zin: „Hier bij verklaar ik op de hoogte te zijn en akkoord te gaan met uw abonnementsvoorwaarden en tevens lid van de AVRO te zijn, gedurende het abonne ment op Danklof Leesmap". Danklof in Tilburg is met ruim 30.000 leesmapabonnees - die stuk voor stuk deze zin hebben ondertekend - één van de grootste ondernemers in de leesmapbranche in ons land. De woordvoerder van de AVRO, die aanvankelijk ver klaarde dat de leesmaplezers zeker niet als lid werden ge teld, wilde na confrontatie met de Danklof-voorwaarden voor leesmapabonnees slechts een eerder gedane commentaar herhalen: „De verschillende uitingen van de individuele leesmaphouders zijn voor ons een bron van grote zorg en we gaan daar zeker met hen over praten". Zoals bekend heeft minister Brinkman het plan een onder zoek in te stellen naar deze AVRO-activiteit. HILVERSUM Robert Long heeft in het diepste geheim een proef-aflevering gemaakt van een spelprogramma in opdracht van de TROS. Het is echter nog niet zeker of de TROS het kwi- sprogramma met de cabaretier/componist ook in produktie zal nemen. Verwacht wordt dat de onderhandelingen half novem ber zullen worden afgerond. Wanneer besloten wordt om het programma van Robert Long in produktie te nemen, zal het nog gedurende dit winterseizoen in het uitzendschema worden opge nomen. De TROS heeft bovenstaande bevestigd, maar weigerde details over het programma te geven voordat de onderhandelin gen zijn afgesloten. NEDERLAND 1 15.53 16.18 16.43 17.05 17.18 17.30 17.46 17.51 VARA Mr. Belvedere, Ameri kaanse comedyserie. All.: Gedreven door de liefde Puppie, tekenfilmserie. Afl.: Pietje op Hawaï De troetelbeertjes, teken filmserie De Smurfen, tekenfilmse rie Sonja, informatie over het avondprogramma van Sonja Barend NOS V26-Journaal VARA Gil en Julie, tekenfilmse rie. Afl.: Piraterij Jem, Amerikaanse teken filmserie over twee elkaar beconcurrerende pop groepen Lucky Luke, tekenfilmse rie. Afl.: Ma Dalton slaat weer toe TELEAC 18.30 Doelgericht ondernemen, voorlichtingsprogramma 18.45 Tekenen en schilderen, voorlichtingsprogramma VARA 19.00 De Snorkels, tekenfilmse rie. Dubbele afl.: Apart heid... da's vies/Een vege tarische vleeseter 19.25 Brat Farrar, zesdelige En gelse misdaadserie naar het gelijknamige boek van Josephine Tey. Met o.a. Mark Greenstreet en An gela Browne. Afl. 2: De dubbelganger. De advo caat van de familie gelooft Brat Farrar. Het lijkt erop dat niets Brat nog in de weg staat NOS 20.00 Journaal VARA 20.28 Hl Zeg 's A A A 1comedy serie van Alexander Pola en Chiem van Houwenin- ge. Koos en Mien gaan net als dr. Van der Ploeg op vakantie. Gert-Jan en Pien hebben dus het rijk alleen (herh.) 20.55 Sonja op Maandag, geva rieerd programma met Sonja Barend 21.45 Achter het nieuws, actua- liteitenmagazine met aan dacht voor de vraag wat het Surinaamse verzet in Nederland kan bijdragen aan de strijd van de groep Brunswijk tegen legerlei der Bouterse. Verder een interview met D66-leider Hans van Mierlo, die voor uitblikt naar de algemene beschouwingen in de Tweede Kamer en aan dacht voor de top tussen Reagan en Gorbatsjov 22.15 Edge of Darkness (2), En gelse misdaadserie met o.a. Bob Peck, Joe Don Baker en Joanna Whalky. Craven ontdekt dat veel mensen wisten van de ter roristische activiteiten van zijn vermoorde dochter NOS 23.10 Journaal 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort yoor Joegosla- ven 18.30 Sesamstraat 18.45 m Jeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag-magazine VOO 19.27 De Pats Boem Show, ta lentenjacht gepresenteerd door Will Luikinga 20.15 Heelmeesters, medisch- sociaal programma gepre senteerd door llona Hof- stra. Ditmaal wordt de vraag gesteld in hoeverre de Regionale Instellingen voor Ambulante Geestelij ke Gezondheidszorg (RI AGG) tekort schiten in hun taak 20.45 MacGyver, Amerikaanse tv-serie met Richard Dean Anderson in de hoofdrol. MacGyver is een man die steeds als redder uit peni bele situaties tevoorschijn komt en daarmee voor vele spannende avonturen zorgt. Allereerst voorkomt hij de lancering van een ra ket en vervolgens moet hij een door een explosie in gesloten groep weten schappers zien te bevrij den 21.30 Klasgenoten. Koos Poste- ma zet een bekende Ne derlander nog één keer in de schoolbanken NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 22.50 Personal Computer I. Afl.: Werken met teksten op een PC (herh.) NOS 23.20-23.40 Studio Sport extra. WK Hockey voor mannen in Londen: Nederland - Pa kistan EUROPA TV 17.25 Weerbericht 17.30 Kinderprogramma. Met 'Ploom,> 'Plastinots' en 'Gigl' 18.05 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Connexions 19.10 Almanac 19.15 Weerbericht en World watch 19.30 Sports Report. WK Hockey voor mannen in Londen: Ne derland - Pakistan 20.30 Agenda 21.05 E Cinema Classic: Cabinet of Dr. Caligari, Westduitse speel film uit 1919 van Robert Wie- ne. Met o.a. Lil Dagover. Wer ner Krauss en Conrad Viedt 22.35 Weerbericht en World Watch 22.45-23.45 Sports report. Open tenniskampioenschappen in Nederland RT 1 25 Schooltelevisie 55 Journaal 00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) .05 Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de uitstap (herh.) .10 Merlina, jeugdserie. Afl.: Tand om tand (herh.) 35 Juke Box, videoclips i40 Ergonomie, informatieve serie. Afl.: Licht. Presentatie: An 1 Neyrinck (herh.) ,00 Uitzending door derden. Pro gramma van de Protestantse Omroep I40 Mededelingen en program- ma-overzicht .45 Journaal ,10 Zacht is de nacht (Tender is the night, slot), zesdelige tv-se rie naar een verhaal van F Scott Fitzgerald. Met o.a. Pe ter Strauss, Mary Steenburgen en John Heard. Na een lang verblijf in een Zwitserse kliniek verbreekt Nicole alle emotio nele banden met Dick ,05 Ommekaar: Kindermishande ling (1), programma over wat er aan kindermishandeling i, wordt gedaan in Belgie, Neder land en West-Duitsland. Pre- sentatie: Mie Billeten Bea j Matterne j55 Kwarteeuw kleinkunst, zesde- j lige serie over het betere Ne derlandstalige lied In Vlaande- ren en Nederland tijdens de laatste 25 jaar. Presentatie: l' Betty Mellaerts. Afl. 1: Het pril- j Ie begin. Met medwerking van Han Peekei. Jan Geysen en 'Jan en Piet van het betere 1 lied' (Bart Peeters en Hugo Mathijsen in vermomming) S (herh.) i(50-23.10 Journaal en Coda: Hoe een wijnkelder te beginnen, H.H. ter Balkt IT 2 Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se- rie met o.a. Rowena Wallace, i Pat McDonald en Peter Phelps fi3 Muzikaal intermezzo (25 B Comedy Capers, slapstick- serie. Afl.: De campusvamp (The Campus Vamp), met Ed- 6 die Quillan en Madeleine Hur- lock j40 Mededelingen en program- j maoverzicht 45 Journaal 10 Juke Box, videoclips ■415 Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts 25 Extra Time, sportmagazlne met hoogtepunten uit het afge lopen weekeinde 40 Vizier, programma voor smal film- en video-amateurs 40-23.10 Nederlandse Literatuur na 1830. Afl. 5: Gedichten, ge zangen. gebeden (herh.) TBF 1 50 Schooltelevisie 15 Mededelingen van de ONEM, vacaturebank 30 Nouba nouba, gevarieerd kin derprogramma ■00 Carrefours, gevarieerd pro gramma, met o.a. de Service rubriek. 'Coude a coude', in- formatieve rubriek en 'Mlcro- dèfi', spelprogramma §00 Ce soir. reqionaal magazine £27 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 L'ècran-témoin: Train d'enfer, Franse speelfilm uit 1985 van Roger Hanin. Met Roger Ha- nin. Gêrard Klein, Christine Pascal e.a. Op een zaterdaga vond breekt in een Pari|se voorstad in een danszaal een grote vechtpartij uit. Deze wordt veroorzaakt door racisti sche jongeren die de dag daarop een Arabier vermoor den en daarna spoorloos ver dwijnen. Aansluitend: Discus sie n.a.v. de film. Thema: Ra cisme en onverschilligheid van de omgeving 22.45 Laatste nieuws 23.10-23.20 Tribune économique et sociale: FGTB TV 5 16.05 Actualités Quebec-Canada 16.35 Klimbo, kinderprogramma 16.50 Windsor, ville frontiöre, docu mentaire 17.20 Drummondville Folklore Fes tival, muzikaal programma 17.50 Dominique en Jamaïque, showprogramma 18.40 Peau de banane (4), tv-serie 19 00 Actualités Quebec-Canada 19.30 La beauté de mon peuple, do cumentaire over de portret schilder Arthur Schilling 20.00 Mélodies popularities par la 20.50 La quadrille acadienne... Zino Davidoff 21.24 Peau de banane (5). tv-serie 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 (2 The Simon Potter Show, met de nummer 1-noteringen uit de diverse hitparades (herh.) 18.00 O The Amanda Redington Show (herh.) 19.00 (2 The Nino Firetto Show, met fanclubnieuws en de corres pondentie-rubriek "Write on" (herh.) 20.00 El The Martin Buchanan Show, met o.a. een portret van een videoregisseur in 'The Vi deomakers en het muziekbla den-overzicht met Sunie in 'Between the lines' (herh.) 21.00 E The Timmy Mallet! Show. Discjockey Timmy Mallett, In valler voor Gaz Top. vanuit Li verpool (herh.) 22.00 El The Simon Potter Show (herh.) 23.00 E The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende (herh.) 00.00 B The Timmy Mallett Show 01.00 El The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' 02.00 B The Nino Firetto Show 03.00 B The Martin Buchanan Show 04.00 B The Simon Potter Show 05.00 B The Shadow 06.00-07.00 B Mutic Box special (E Ondertiteling via Teletekst. B Tweetalige of stereo-uitzen ding. B Zwart/wlt-uitzending. ■IZwart/wit-ultzending met on dertiteling via Teletekst. GJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Giulietta Masina in de film 'Giulietta degli spiriti', vanavond op Duitsland 1 om 23.00 uur. 15.50 Tagesschau 16.00 Unglaublich - aber auch wahr? reportages en gesprek ken over reïncarnatie 17.15 Thomas Senior, Nederland se kinderserie over de avon tuurlijke jacht op de schat van een farao. Afl. 7: Das goldige Ende (herh.) 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Drei Damen vom Grill, tv-se rie. Afl.: Der Superplan 19.00 Simon Simon, Amerikaanse misdaadserie. Afl.: Ach, du lie- ber Harry 19.57 Programma-ovsrzJcht 20.00 BTagesschau 20.15 Kir Royal. Tv-serie over het le ven van een verslaggever van de roddelpers. Met Franz-Xa- ver Kroetz, Senta Berger. Die ter Hlldebrandt e.a. Afl. 3: Das Volk sieht nichts 21.15 Nur Irrtümer und Misserfol- ge? discussieprogramma. De Bondspresident in gesprek met ontwikkelingswerkers, naar aanleiding van de Wereld- Voed selweek 22.30 Tagesthemen, aktualiteiten 23.00 Das Nacht-Studio: Julia und die Geister (Giulietta degli spi riti). Duits-ltaliaans-Franse speelfilm uit 1965. Met Giuliet ta Masina. Mario Pisü, Valeska Gert e.a. Regie: Federico Felll- nl. Giulietta is getrouwd met een succesvol zakenman. Op een dag komt zij erachter dat haar man haar bedriegt... 01.20 Tagesschau 01.25 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Einführung In das Mietrecht, Informatieve serie. Afl. 6: öfter mal was Neues 16.35 Tips für Aktive, Informatieve serie. 1. Met dieren leven: het paard. 2. Als het gebeurd is: het verkeer 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement 17.50 Agentin mit Herz (Scarecrow and Mrs. King). Amerikaanse tv-serie. Met Kate Jackson, Bruce Boxleitner e.a. Afl.: Nachtfalter 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Weils solche Liebe nicht tag- taglich gibt, tv-spel naar de roman 'La femme rompue' van Simone de Beauvoir. Met Christine Ostermayer. Peter Striebeck, Anja Francke e.a. Regie: Frank Guthke. Uli en Moritz hebben een goed huwe lijk, maar Moritz blijkt een af faire met een ander te hebben. Uil probeert hem te begrijpen, maar is gebroken 21.12 Mach mit der Umwelt zulie- be, milieumagazine 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-journal. Aansluitend: Polltbarometer 22.10 Anstösse, onderwijspolitieke serie. Afl.: Hauptsache Haupt- schule? 22.40 B Die stillen Stars. Frank Els- tner in gesprek met de Nobel prijswinnaar voor natuurkunde in 1983: Prof. William Fowler 23.10 Bit's Countrytime mit Fred dy Quinn, muziekprogramma met Billi Joe Spears, Truck Stop. Ken Curtis. Tommy Overstreet. Wanda Jackson, Ray Stevens, Johnny Cash e.a. 23.55 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Cursus Duits, les 3: Sprache und Situation 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Lindenstrasse, tv-serie met Raimund Gensel. Monika Woy- towicz, Selma Baldursson e.a. Afl.: Erpressung 20.45 Kops urn Koph Splel mit Wis senschaft 21.45 Jeder kann fiir sich was tun: Thema: Overvoering 22.15 Ein Leben auf dem Lande, filmreportage van Dieter Bon- gartz en Wolfram Seeger 22.45 E Culloden, tv-film van Peter Watklns. Dramatische recon structie van de slag bij Cullo den die op 16 april 1746 vlak bij de stad Inverness plaats vond, waarbij het Engelse Low-Land een historische overwinning op het Schotse High-Land behaalde 23.55 Laatste nieuws BBC 1 17.35 The Flintstones, tekenfilm 18.00 Journaal en weerbericht 18.35 London plus, regionaal maga zine 19.00 Wogan, amusementsprogram ma met invaller David Frost 19.35 LDLife on earth, natuurdocu- mentaireserle van David Atten- borough 20.30 CGBrush Strokes, comedyserie met Karl Howman, Gary Wald- horn, Elizabeth Counsell e.a. 21.00 Journaal 21.30 Panorama, actuele documen taire 22.10 Horse of the year show, con cours hippique 23.20 Matt Houston, Amerikaanse detectiveserie met Lee Hors- ley, Pamela Hensley, Lincoln Kilpatrick e.a. Afl.: Wanted man (2) 00.10 Weerbericht BBC 2 16.00 Fair wind to Java, Amerikaan se speelfilm uit 1953 van Jo seph Kane 17.30 O Nieuwsoverzicht 17.35 E Harold Lloyd 18.00 B Charlie Chan at the Olym pics, Amerikaanse speelfilm uit 1937 van H. Bruce Humbersto- 19.10 Newsround China: Pandas in peril, documentaire over de pandabeer 19.35 Open to Question, mensen uit het openbare leven beant woorden vragen van jongeren 20.05 CEThe story of english, rond reis door de engelstalige we reld. Afl. 3: A muse of fire 21.00 The Paul Daniels magic show 21.45 Naked video 22.10 Famous last words: James Anderton, interview met Ja mes Anderton, hoofdcommis saris van politie in Manchester, over religieuze zaken 22.50 Newsnight, actualiteiten 23.35 Weerbericht 23.40 Tóléjournal, informatieve serie ITV 17.45 Nieuws 18.00 About Anglia, regionaal maga zine 18.30 Survival 19.00 The Krypton Factor 19.30 Coronation Street 20.00 We'll think of something 20.30 World in action 21.00 Paradise postponed 22.00 Nieuws 22.30 Black Chat 23.05 The Sweeney 00.05 Bliss in Concert 00.35 Personal View SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I Dream of Jeannie 18.30 Hazel 19.00 Hogan's Heroes. Afl.: The 43rd, a moving story 19.30 Bring 'em back alive. Afl.: The Pied Piper 20.30 Hawk. Afl.: The man who owns everyone 21.30 Winterworld, documentaire over skiën 22.00 Sport 23.05 The Sydney Wlnfield Pre miership 00.05-01.00 E The Untouchables. Afl.: The Jazzman NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 Shogun (1). zesdeli ge serie naar het boek van James Clavell (herh.) 16.05 AVRO Service. Presentatie: Catherine Keyl en Aman da Spoel NOS 17.30 V>6-Journaal AVRO 17.46 Toppop, met Leonie Sa- zias en Bas Westerweel MUSIC BOX 07.00 B Muziekprogramma's. Tim my Mallett Show (07.00), Amanda Re dington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Simon Potter Show (10.00), Martin Buchanan Show (11.00) en 'Off the wall' (12.00). 13.00 B Muziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher 10.00 Heute 10.03 Gott und die Welt. Afl.: Sterben die Protestanten aus? (herh.) 10.45 Weils solche Liebe nicht tag- taglich gibt 12.25 WISO, sociaal-eco nomisch magazine 12.55 Nieuwso verzicht 13.00 Heute 13.15 El Tele tekst 15.50 Tagesschau 16.00 Liebe, Schmerz und Tod, vrouwenprogram ma 16.45 Spass am Dienstag, kin derprogramma met Werner en Zini 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner, magazine voor computervrienden 16.20 Die Sport-Reportage. WK Hockey: W. Duitsland - Australië 17.50 Der Apfel fallt nicht weit vom Stamm, quiz BBC 1 06.30 Nieuws 07.00 Breakfast time, actualiteiten 09.05 Conservative Par ty Conference te Bournemouth 10.30 Play School 10.50-12.30 Con servative Party Conference te Bour nemouth 13.00 Journaal 13.30-13.45 Bagpuss, kleuterprogramma 14.00 Conservative Party Conference te Bournemouth 15.52 Regionaal nieuws 15.55 Jimbo and the jet set 16.00 The Chucklehounds 16.05 Captain Caveman 16.20 Beat the te acher 16.35 Rentaghost, kinderserie 17.00 John Craven's Newsround 17.10 Grange Hill, kinderserie '17.35 The Horse of the Year Show SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 B Sky Trax. Herh. 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.30 New Animal World 15.00 E Pat Sharp Show 15.30 B Monsters of rock 16.15 B First run 17.00 The DJ Kat Show rrv 06.25 TV-AM, ontbijttv 09.25 Regio naal nieuws 09.30 Schooltv 12.00 Tickle on the turn 12.10 Rainbow 12.30 Gardens for all 13.00 Nieuws 13.20 Regionaal nieuws 13.30 Mr. Palfrey of Westminster 14.30 Dayti me 15.00 Heirloom 15.25 Regionaal nieuws 15.30 The Young Doctors 16.00 The Giddy Game Show 16.10 The Trap Door 16.20 C.A.B. 16.45 Splash 17.15 Emmerdale Farm RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.30 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto In? AVRO aanl RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Op sjouw. 18.50 De wolkenwagen. 19.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Candlelight. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VARA: Blazers Magazine. 18.30 Klemperer dirigeert Wagner. 19.15 Klassieke muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Schaalijs. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 KZG: NIK. 18.55 Bond zonder naam. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Kind en basisschool. 21.00 Ni hao, les 16. 21.30 Introductie Por Favor. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00-20.00 Migranten Cultuur. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie, 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajlrin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Passage '86. Populaire muziek. 21.30 Hafabra, blaaswereld. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - hitikatessen. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folk. 19.00 Kroniek 1: Magazine. 19.45 Zelfportret. 22.45 Blues en Jazz. 23.25 Strijkkwartet nr. 3. Bartok. MORGEN RADIO 1 Vanaf 11.00 elk uur samenvatting ka merdebatten (NOS) na nieuws en ster. behalve na 13.00 en 17.00. leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo. 07.45 Echo-junior. 08.08 Echo magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijkomen... 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.10 Met de KRO. met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Luchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De Meurders Methode. 09.03 Angelique. 10.03 Twee meter de lucht in. 12.03 De Steen Been Show. 14.03 Hollands Handwerk. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met Peter Faber. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Zomerconcerten. 12^0 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Uterama. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Armoede in Nederland. 10.00 TELEAC: Kind en basisschool. 10.30 De wereld zingt Gods lof. 11.20 Aandachtig. 11.30 Dagvaardig. 11.40 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 'Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.25 Anders vlieg je eruit. 13.45 Dag, dag. 14.00 Leerspiegel. 14.40 Rondom het Woord. 15.05 Studio 55. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd met Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Pluche palace. Rendez-vous. 10.03 Broccoli. Gevarieerde muziek. 12.00 Gevar. progr. 13.10 Toemaatje. 13.15 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital Ivan GuiHni. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee Amerlcaln. Country. 16.00 Rockkaffee. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Oud en Nieuw. 12.02 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Liszt, mens en musicus (35). 14.30 Gethsemane. 15.18 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9