Het trieste verhaal van Sneuwitje Fantastische Heny Orri draagt Wings" Weinig spanning in Allemaal leugens Theater van het woord schittert in Salomé Feestelijke mis voor jarig Residentie Koor Jubilerende Bond kan nog veel doen VROEGER Drie-oktoberconcert: wisselend in kwaliteit Leids Theater lijdt aan tweeslachtigheid ffl KUNST CeidócSomont MAANDAG 6 OKTOBER 1986 PAGINA Noordelijke Stichting Drema Amsterdam brengt „Wings" van Arthur Kopit. Regie: Adrian Brine. Met Nenny Orri. Ellia van den Brink en o.a. Cobjr Timp. Koninklijke Schouwburg, saterdag 4 okto- Zo praat je nog tegen je vrienden door de telefoon. Dan kun je ineens niet meer uit je woorden komen, word je niet meer ver- staan door de medemens en kun je je nau welijks meer iets herinneren. De hoofd persoon in ..Wings", oud-pilote Emely Stilson. heeft een beroerte gehad. Ze lijdt plotseling aan afasie. Wie afasie heeft kan niet meer gewoon spreken, schrijven, le zen en begrijpen wat een ander zegt. Dat geeft problemen met de omgeving. In „Wings" heeft regisseur Adrian Brine wat Emely Stilson voelt bijzonder duide lijk gemaakt door wisseling van het per- spekticf. Je hoort eerst Emely gewoon om een vestje vragen, maar merkt dat ze een kussentje krijgt. Vervolgens hoor je de artsen spreken zoals zij hen verstaat, war taal. en weer daarna hoor je de artsen vragen stellen en de gedachten van Emely door haar verwoord. „Waarom vragen ze nu steeds of ik mijn ogen open wil doen? Ik heb ze toch open? Zouden ze proberen mij in de war te brengen?". Henny Orri draagt het stuk met fantas tisch acteerwerk. Ze is voortdurend op het toneel en slaagt erin alle facetten van zo'n afasiepatiénte overtuigend te verbeelden. Orri zit aanvankelijk op een stoel, verlicht door spots. Achter doorschijnende scher men lopen artsen en verpleegsters rond in het duister, dat de afasiepatiente als een waas omgeeft. Je kunt de isolatie van een dergelijke ziekte voelen. Maar niet helemaal. Want in de poging hel probleem in alle volledigheid aan te pakken, schieten zowel schrijver Arthur Kopit als regisseur Brine hun doel voorbij. In de groepsgesprekken worden behalve alle mogelijke soorten afasie ook nog al lerlei typetjes opgevoerd, die afdoen aan de aangrijpende mistigheid die voordien rond de figuur Stilson wordt gecreeerd. Hel was verstandiger geweest het stuk dusdanig te bewerken dat de aanvankelijk sterke indruk was vastgehouden. Dan kom je uit de Schouwburg met een diepe impressie van de schrijnende inbreuk die afasie maakt op het bestaan, zoals de be doeling van „Wings" ongetwijfeld is. PETER SNEL Romantisch pianorecital Else Krijgsman speelt op de Zon dagmorgen in Oilligentia pianower- ken van Faure, Ravel en Moussorg- sky. Else Krijgsman, hoofdvakdo cente piano aan het Konink lijk Conservatorium, gaf gis termorgen de eerste van drie pianorecitals, die zij heeft aan geduid met de term „Klavier kontrasten". Dit eerste recital was aan de laatromantiek ge wijd. dat wil zeggen aan drie componisten die vlak voor of juist na de eeuwwisseling be langrijk werk hebben gecom poneerd. Else Krijgsman geeft er de voorkeur aan het programma zelf tevoren in te leiden en doet dat op een persoonlijke manier. Het vertellend ele ment blijkt ook in de muziek een van haar sterke kanten. Dat speelt nog niet bij „Thema cn 10 variaties op. 73 van Fau- ré. maar openbaart zich daar na wel in de delicate kleur- schildering van Ravel's „Jeux d'eua". In dit korte pianostuk in één beweging en stemming, toonde zij haar sterkste kan ten. Misschien zou het geheel nog iets scherper omlijnd heb ben mogen klinken, maar de sfeer werd perfekt opgeroe pen. Bij Fauré en bij Mous- sorgsky's schilderijententoon stelling - naar een verzame ling tekeningen en aquarellen van Hartmann, zo vertelde zij - openbaarde zich vooral in snelle en moeilijke passages een zekere onrust die zich in hoekigheid en ongelijkheid manifesteerde. Wellicht zou de vleugel bij een meer verend fortissimo in de diskant ook wat glanzender klinken. Overigens vond ik de wijze waarop de diskant gestemd is niet ideaal omdat daardoor be paalde akkoorden in de hoge ligging licht vals klinken. On danks deze bezwaren viel er aan de Schilderijententoonstel ling en zijn pompeuze prome nades van het ene tableau naar het andere veel plezier te beleven en wist de pianiste de spanning van dit lange en moeilijke stuk tot het einde uitstekend vast te houden. BESIER Stroom Haagse muzikanten bij jubileum van Jazz Club DEN HAAG Een stroom Haagse oude stijl jazz-muzikanten heeft gis terenmiddag de Haagse Jazz Club het veertigjarig bestaan helpen vieren. In café De Paap. op de zondag middag hel vaste honk van de HJC. waren uiteraard Peter Schilpcroort en zijn Dutch Swing College band present, een muzikant en een orkest die na de tweede wereldoorlog aan de wieg van hel georgani seerde jazzleven in de residen tie stonden. Een verdieping hoger, in het nieuwe café dansant Select, vond de Haag se Jazz Club een gezien het grote bezoekersaantal brood nodige dépendance waar ook de verjaardagsreceptie plaats vond. Daar werden door de HJC twee nieuwe ereleden be noemd: Paul Acket, organisa tor van het jaarlijkse North Sea Jazz festival en jarenlang stimulator van het jazzleven in Den Haag en Wim Beekhui zen. onvermoeibaar en altijd swingende pianist o.a. te horen in de Haagse Jazz Club Session Band. Koos Montfoort, zich al jaren opofferend aan een uit gebalanceerde geuidstechniek in de Jazzclub werd lid van verdienste. De tientallen muzikanten, van George Kaatee tot en met Wim Beekhuizen, die op het podiurp van Select kwamen ..buurten" zorgden in diverse ad hoe-formaties voor een feestelijke en sterk afwisselen de klankkleur. De grammofoonplaat met daarop vijftig Haagse jazzmu zikanten in negen verschillen de groepen (met o.a. het huis orkest van de Jazz Club, de Dutch Swing, Rob Agerbeek, Frits Kaatee en Hein van der Gaag) die het jubileum van de HJC luister moest bijzetten werd om de kwaliteit van de persing door het bestuur afge keurd. De leden en liefhebbers uit het Haagse oude stijl-cir cuit houden die nog te goed. (ADVERTENTIE) KONINKLIJKE SCHOUWBURG Theater Pssatt speelt „Sneuwitje". Tekst en regie: Herman Frank. Met René Vernout, Manuel Segond von Banchet, Ellen van Rosaum, Richard Kühne en Walther Schetter. Muaeon, zondag S oktober, matinee, en ver der iedere zondag t/m 21 december. Natuurlijk gaat „Sneuwitje" over het meisje dat door haar stiefmoeder zo werd gehaat, dat haar vader haar maar liet vermoorden. Dat de jager geen brood in die moord zag en haar het bos in stuurde, waar ze eerst liefdevol werd ont vangen door niet minder dan zeven dwergen, is bekend. En dat haar stiefmoeder met een giftige appel nog bijna haar zin kreeg ook. Maar wat er na de wonderbaarlijke genezing door een prins plaatsvond, vertelt slechts de theatervoorstelling van Pssstt. Herman Frank laat zijn kwin tet zangers nogal wat kwelen. De forse gespierde zang wordt -voor mij- gelukkig lange tijd doorbroken door het verhaal, dat verteld moet worden. „Niets kan dit verhaal nog ke ren, zolang de angst verhalen gaande houdt", luidt de bood schap. Sneuwitje leeft lang, noch gelukkig met de prins, die nogal materialistisch inge steld is. Als zij hem ertoe aan zet de werkloosheid in het land te bestrijden, slaat hij door. Elke vooruitgang heeft zijn prijs: het land vergaat door de kaalslag, er blijft geen boompje over. De prins vult zijn zakken ten koste van de bevolking en Sneuwitje sterft van verdriet. Ze laat twee kin deren na, voor een volgende voorstelling van Pssstt. Herman Frank heeft voor de goede verstaander allerlei grappen in de voorstelling ge bracht. Ook voor de kinderen zitten er voldoende grappen in om „Sneuwitje" niet alleen maar ernstig te laten zijn. Zo loopt bijvoorbeeld ook de heks uit Hans en Grietje in dit ver haal rond. En waarom je maar drie dwergen ziet, die toch ze ven dwergen zijn, wordt ook knap uitgelegd. „Sneuwitje" is qua enscenering helder. De spannende en ontspannende momenten zijn goed gedo- Sneuwitje en drie van haar zeven dwergen. seerd, de muziek steunt de voorstelling en het spel is in alle eenvoud behoorlijk vin dingrijk. vooral als de dwer gen opkomen. PETER SNEL Katrijn: „Allemaal leugens" van Hugh Whitemore. Regie: Andrê van den Heuvel. Met Kitty Jansen, Cor van Rijn en Andrê van den Heuvel. Koninklijke Schouwburg, zondaga vond 5 oktober, herhaling 19 januari 1987. Hoewel het niet onaangenaam is vakmensen als Cor van Rijn, André van den Heuvel en Kit ty Jansen te zien acteren, valt er op Katrijns „Allemaal leu gens" behoorlijk veel aan te merken. Het is een waarge- beurd verhaal over Barbara en Bob Jackson die woonden te genover Helen en Peter Kro ger, die in 1961 wegens spiona ge tot 20 jaar gevangenisstraf werden veroordeeld. In „Allemaal leugens" wordt het huis van de Jacksons ge loond, waar Bob, Barbara en hun dochter Julie gelukkig wonen. Ze hebben een goede relatie met uncle Peter en tan te Helen, de overburen. Tot een onbekende - Stewart - komt vragen of hij namens de regering iemand op de uitkijk mag zetten om de Krogers in de gaten te houden. Die krij gen vermoedelijk bezoek van een spion. Het zal je maar ge beuren en het verstoort de band die de Jacksons met de Krogers hebben. Schrijver Whitemore neemt er onder het motto suspense nog al de tijd voor om het stuk op gang te krijgen. Na een half uur is nog niet duidelijk wat er gaat gebeuren. Intussen was voor mij al de sfeer verpest door de non-vertaling en tek stregie. („Waarom geen Oran ge Juice?"; „Hij verzamelt eer ste edities". Iemand wel op z'n Engels Peter noemen, maar Malcolm als malkolm uitspre ken). En als dan duidelijk wordt dat de Jacksons een keuze moeten maken tussen hun vrienden of hun vader land verraden, zit de toeschou wer nog te worstelen met veel inconsequente daden. Als de Krogers van Stewart voortdurend in de gaten moe ten worden gehouden, gebeurt dat in „Allemaal leugens" door de meisjes Thelma en Sally, die Julie's kamertje daarvoor gebruiken. Hoewel vooral Bar bara Jackson van dat gekoeke- loer behoorlijk zenuwachtig wordt, blijken de stricte orders van Stewart nogal losjes te worden opgevolgd. De meisjes werken alleen op kantooruren en hebben tijd te over om in de keuken thee te drinken, alsof spionnen nooit 's avonds of 's nachts langskomen. De handeling wordt om extra achtergrondinformatie te kun nen verstrekken regelmatig onderbroken door korte mono logen op het toneel voor de huiskamer. Dan vertelt Helen over de Rosenbergs, of Peter over zijn contact met het Mar xisme. Het zijn binnen het stuk overbodige momenten, die niets emotioneels toevoe gen aan'de personages en de weinige spanning doen ver slappen. De casting is op Van Rijn, Jan sen en Van den Heuvel na ma tig. Peter is minstens 50 (in '31 communist geworden als vol wassen man. het stuk speelt in '61), Wim de Meyer die hem speelt ziet er uit als 35. Angéli- que de Boer en Jacky Berna- bela lijken op aardige typistes, niet op contra-spionnen. PETER SNEL Theater van het woord met „Salo mé" van Oscar Wilde in de regie van Peter van der Linden. Vrij Theater, zaterdag. Herhalingen: 11 en 12 ok tober Passie, erotiek, verlangen en absurditeit zijn de hoofdbe standdelen van het toneelstuk „Salomé" van Oscar Wilde. Dit op de onthoofding van Jo hannes de Doper geente ver haal uit het Nieuwe Testament werd door P.C.Boutens ver taald en zaterdagavond door het theater van het woord in een overvol Vrij theater ge speeld. Het is een éénakter ge worden van ruim vijf kwar tier. In een décor, verplaatsba re op marmer lijkende houten speelblokken, laten de vijf spe lers een krachtig spel zien dat van meet aan weet te boeien. De hoofdfiguur Salomé wordt gedreven door haar passie voor Jokanaan (Johannes de Doper). Hij wijst haar af. Daardoor wordt haar verlan gen om hem te kussen steeds groter. Door haar charmes te gebruiken tegenover Herodes en te spelen met de gevoelens van haar moeder Herodias weet zij haar doel te bereiken. Jokanaan wordt onthoofd en zij kan tenslotte haar lippen op zijn afgehakte hoofd drukken. Saskia Mees als „Salomé" is een openbaring. Volledig inge leefd in haar rol roept zij een spanning op die je moeiteloos meesleept. Herodes, Roel Adam) bezit een uitstekende mimiek, de passie die hij voelt voor Salomé komt heel na tuurlijk over. Peter van der Linden is er in geslaagd een toneelzetting te creëren die het kijkgenot en het inhoudelijke van dit theaterstuk perfekt in balans weet te houden. Mede door de prachtige costumering en de fantasierijke belichting is er een spel ontstaan dat ver boven de middelmaat uitstijgt. ROB VAN DER MIJL Feestelijk» Eucharistieviering bij 50- jarig bestaan van het Residentie Koor, Kerk van H.H. Antonius en Lo- dewijk. Zelden zal tijdens een kerk dienst spontaan geapplaudi- seerd zijn na de uitvoering van een muziekonderdeel. Toch gebeurde dit gisteren in de H.H. Antonius en Lodewijk kerk tijdens de feestelijke Eu charistieviering bij het 50-jarig bestaan van het Residentie Koor. Want na zo'n juichend- blij en imposant gezongen Hal lelujah uit Handel's Messiah kón het applaus niet uitblij ven. Dat was koorzang op zijn allerbest en dirigent Jo Ivens was even enthousiast en ont roerd als de vele aanwezigen. Het was in alle opzichten een mooie kerkdienst, gecele breerd door de oud-moderator van het koor Em. Pastoor C. de Wit, Pastoor P. F. A. van 't Walderveen en Pastoor G. A. J. van der Meer. Binnen het vaste patroon van de dienst had men Beethoven's C-dur Mis geplaatst. Dat deed ons deugd. Want het wordt maar al te vaak vergeten, dat de missen van Haydn, Mozart, Schubert en ook deze Beetho ven-mis bedoeld waren als ge- bruiksmuziek en niet bestemd voor de concertzaal, zoals nu gebeurt. Beethoven's grootse Missa Solemnis is misschien het eerste werk. dat de gren zen van de kerk doorbreekt, zoals ook met zijn overige werk in compositorisch op zicht het geval is. Het deed ons ook deugd, om dat het Residentie Koor zijn naam als een der beste Haagse koren hoog hield. En het koor kende zijn partijen zo goed, dat het het Haags Symfonisch Dagorkest meenam in diens allereerste koorbegeleiding. De orkestleden waren opge lucht en gelukkig met dit lang niet slechte resultaat en diri gent Erik Megens weet heus wel. dat zijn amateurviolisten en -blazers nog wel het een en ander te leren hebben. Als so listen in de Beethoven-mis hoorde men Lisette Emmink, Marijke Dercksen. Rob Stal- linga en Arjan Liesker. Monseigneur J. Duijves, met oud-dirigent Nico Verhoeff, de oprichter van het toenmalige R.K. Residentie Koor, was aanwezig en nam bij de gezel lige na-zit in Favente Deo nog even het woord. En natuurlijk werden voorzitster mej. H. Zegveld en oud-secretaris de heer B. Vermolen, jarenlang steunpilaren van het koor, na drukkelijk gehuldigd. Terecht. En nu op naar het volgend ju bileum! NOES KOKEE Mannenkoorconcert in het kader van het eeuwfeest van de Kon. Chr. Zangera Bond. Circustheater Sche- veningen. Met een reeks van evenemen ten verspreid over het gehele land geeft de Kon. Chr. Zan gers Bond uiting aan de vreug de over het honderdjarig be staan. Zaterdagavond was in het Circustheater de groep mannenkoren aan bod, d.w.z. zes van de in totaal 135 bij de bond aangesloten mannenko ren, te weten het Chr. Man nenkoor Scheveningen, het Chr. Mannenkoor Immanuel uit Wilnis. „Die Rhijnse Sang- hers" uit Bodegraven, het Nieuwcdieper Visserskoor uit Den Helder. „Prins Alexan der" en „Rotterdam Vreewijk" uit Rotterdam. Het geheel werd begeleid door de Chr. Muziekver. „Hattem" o.l.v. Jaap Neuteboom. De gezamenlijk uit te voeren werken werden geleid door Jos Vranken. Als muzikaal ad viseur van de Groep Mannen koren heeft hij nog een jaren lange taak voor de boeg, met name op het gebied van reper toire-keuze valt nog veel te adviseren. Maar niet alle ad viezen worden Opgevolgd, ook vandaag de dag zoeken meer dere dirigenten hun heil in smakeloze bewerkingen, in geestelijke „smartlappen". De Zangersbond maakt zich al vele jaren verdienstelijk op het gebied van dirigenten-cur sussen, maar soms lijkt de grootste optimist ongelijk te krijgen en zien dirigenten kans de meest elementaire koorbeginsclen met onmuzika le voeten te treden. Bij de vie ring van het honderdjarig be staan zou je misschien alleen maar aardig moeten schrijven, maar juist omdat de hardwer kende top van de Bond streeft naar kwaliteit en velen zich inzetten om uiteindelijk dat doel te bereiken is het goed om deze dingen te zeggen. Maar er ook aan toevoegen dat er al zoveel bereikt is, dat en kele dirigenten op voortreffe lijke wijze weten te roeien met de riemen die zij hebben en ook programmatisch niet ver der willen springen dan hun stok lang is. De Chr. Zangers- bond met meer dan 2000 aan gesloten koren sluit „kaf en koren" in de armen en omdat een ieder zingt zoals hij gebekt is ligt er ook in de toekomst voor de Bond nog een belang rijke taak, n.l., om het „Zin gend getuigen" op artistiek en muzikaal verantwoorde wijze te doen. ADRIAAN HAGER I morgen li? 45-I41WP Haagse Comedie speelt van Harold Pinter Kaarten 16.- Haags Lunch Theater Drie-oktoberconcert met Rijnlands Christelijk Mannenkoor en vijf Leid- se muziek- en showgezelschappen. Muzikale leiding Sander van Marion. Zaterdagavond gehoord en gezien in Leidse Pieterskerk. De drie-oktoberfeesten wer den dit jaar besloten met een speciaal concert ter gelegen heid van het honderdjarig be staan van de Drie October Vereeniging. Een hele vrijdag, en misschien ook nog wel za terdag, feest vieren had de mensen er niet van weerhou den om zaterdagavond in gro ten getale naar de Pieterskerk te komen om te luisteren en te kijken naar een spectaculair showprogramma, verzorgd door een vijftal muziek- en showgezelschappen uit Leiden en omgeving. De algehele leiding was in handen van Sander van Ma rion, dirigent van het Rijn lands Christelijk Mannenkoor, dat uiteraard ook van de partij was. Wat door Van Marion wordt georganiseerd, is vaak groots en met veel pretenties opgezet, maar getuigt niet al tijd van een even goede smaak. Zijn bewerking bij voorbeeld van het lied „Waar om drie Oktober?" staat bol van de kitsch; het Rijnlands Mannenkoor werd begeleid door een brassband, een fol kloristisch orkest en een ka merorkest, en om het compleet te maken, werden er ook nog eens wat dansjes tussen de coupletten opgevoerd. En on danks het feit dat dit nummer tweemaal werd uitgevoerd, als opening en als slot, is nog niet duidelijk waarom er nu drie oktober gevierd wordt, want van de tekst was nauwelijks een woord te verstaan. Verder bestond het program ma uit een potpourri van kwa litatief zeer verschillende on derdelen. Daar was het Jeugd Kamerorkest Leiden onder leiding van Henk Briér, dat met veel inzet een Sinfonia van Joseph Haydn en een Concertino voor twee trompet ten en strijkorkest van Arcan- gelo Corelli speelde. Daar was het Muziek- en Showgezel schap Sempre Avanti onder leiding van Koos Kukler, dat songs als „Alors je chante", „Ob Blond, ob Braunen „Spiel auf deiner Geigen" liet horen. Sempre Avanti be schikt over bijzondere solisten, en brengt haar nummers met veel gevoel voor het show-ele ment. Dan was daar het Leidsch Po litie Muziek Gezelschap (LPMG). Deze band speelde onder meer fragmenten uit de musical „Jesus Christ Super star". en „Memory" van An drew Lloyd Webber erg leuk. Fragmenten uit Handels „Fi reworks" werden weliswaar in slow motion, maar toch -wel met allure gebracht. Het meest spectaculair in het muzikale optreden van de politie was de begeleiding van het Folkloris tisch Dansensemble Achalay. Zeer ritmisch en vlot begeleid de het LPMG de dansen uit de Kippenserie. En tegen de ach tergrond van de ruim honderd in het zwart gestoken leden van het Rijnlands Mannen koor. zwierden de leden van Achalay in vrolijke kleuren over het podium. ANNETTE JASPERSE „Deadline", toneelproduktie van Het Leid» Theater. Zaterdag gezien in het LAK-Theater in Leiden. „Deadline", de jongste toneel produktie van Het Leids Thea ter, wordt gekenmerkt door een opvallende tweeslachtig heid en een niet gering gebrek aan zelfkritiek. De voorstel ling, afgelopen zaterdagavond in het LAK, duurde bijna twee uur en werd gespeeld voor een handjevol publiek. De tweeslachtigheid manifes teert zich al meteen in het pro gramma, dat naast een omslag tekening van Franz Kafka en een nogal wollige tekst over vrijheid óók de betekenis uit legt van de Katwijkse uitdruk king „koud bakje". Het incon sistent karakter van de voor stelling kon haast niet beter gesymboliseerd worden dan met deze botsing van stijlen. Inderdaad zijn er Kafka-ach- tige, kille taferelen, zoals in de beginscène van de twee con troleurs van het electriciteits- bedrijf die de argeloze niksnut T. komen verrassen. Daar naast echter is er bijvoorbeeld een dominee die een kruik je never („koud bakje") op de preekstoel bewaart en die zijn Katwijkse vader ónder de preekstoel via een haperende geluidsinstalltie voor God laat spelen. Door zowel te putten uit het reservoir van de tragiek als uit dat van de humor rangeert Het Leids Theater zich in „De adline" van het ene op het an dere spoor en ontstaat er een curieus aandoende inconsis tentie. De tragiek werkt als stijlbreuk ten opzichte van de humor en, omgekeerd, de hu mor als stijlbreuk ten opzichte van de tragiek. Improviserend naar aanleiding van Hella Haasse's „Een draad in het donker" had het gezel schap zich beter moeten afvra gen in welke stijltraditie de problematiek gedramatiseerd moest worden. Ook ten aan zien van speelduur en aankle ding was wat meer zelfkritiek op z'n plaats geweest. Bijna twee uur lang kijken naar een uiterst trage voorstelling, tel kens onderbroken door moei zame décorwisselingen, is geen sinecure. Wanneer décor en requisieten dan ook nog eens bestaan uit de inboedel van een muffe uitdragerij en er voor het vermoeide oog dus ook al weinig te beleven valt, dan wordt zo'n zit met recht een opgave. JOS NIJHOF ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer slraal 6. tel 01720-20800) Pol tergeist II (16); 18.45. 21.15 0| Hoop van zegen (al); wo. 14.00 EUROCINEMA II Top gun (al| 18.45, 21.15 wo. ook 13 45 EUROCINEMA III Karate kit II (al); 18.30. 21.00. wo ooi 13.45 EUROCINEMA IV: Colo purple (al); 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN EUROCINEMA IV: Donali Ducks tekenfilm grabbeltoi (al); wo. 14.00 LEIDEN LUXOR (Statlonswe 19. (.el 071-121239): Sophie- choice (al); ma. t/m wo. 20.0( LIDO en STUDIO (Steenstras 39. tel. 124130) Down and ou in Beverly Hills (al). Big troubl in little China (12); Top gun (al Hanna and her aistera (at 14 30. 19.00, 21.15. The colo purple (al); 20.00. TRIANOI (Breestraat 31, tel. 123875 Nummer vijf leef» (al); 14.3( 19 00. 21.15. REX (Haarlerr merstraat 52. tel. 071-125414 Kinky business (16); 14.3< 19 00. 21 15 KINDERVOORSTELLINGEN LIDO: Sneeuwwitje en de zeve dwergen (al); wo. 14.30. NOORDWIJK LIDO THEATE (Pr Bernhardstraat 56. te 01719-12800). Police academ III (al); ma. 19.00, 21.15. d 20.15. KATWIJK CITY THEATER (Badstraat 30. tel. 01718-74075 Murphy's law (16); 19.00, 21.1! wo ook 14.45 CITY THEATE II: Police academy III (al); tijde zie City I. CITY THEATER II To live and die in L.A. (16); zi tijden City I. CITY THEATEI IV: The Cotton Club (12); tijde zie City I. niet op wo. middac Dolle avonturen in de jungï (al); wo 14 45 VOORSCHOTEN GREENWA (tel. 01717-4354): Police acadt my III (al); ma. di. wo. 20.15. Th Coca Cola kid (16); wo. 14.00. KINDERVOORSTELLING Het grote Ewok-avontuur; w< 14.00. WASSENAAR ASTRA (te 01751-13269): The lightshi (16); 20.00. DEN HAAGe ASTA 1 (Spui 21 tel. 463500): The color purpl (al); 14.00. 20 00. ASTA (Spui 27, tel. 463500): Top gu (al); 14.00, 18.45, 21.30. AST, 3: De karate kid, deel II (al 14.00, 19.00. 21.30. BABYLOI 1 (naast Centraal Station, te 471656): Death of a salesma (16); 14.00. 18 45. 21.30. B/l BYLON 2: Big trouble in littl China (12); 14 00. 19.00. 21.1! BABYLON 3 El amor bruj (al); 19.15, 21.30. ma. di. 14.0( CINEAC 1 (Buitenhof 20, te 630637): F/X, Murder by illusie (12); 14.00, 18 45, 21.30. Cl NEAC 2: A nightmare dh Elm street (16); 14.00. 18.45, 21.31 CINEAC 3: De nacht draaf jarretelles (16); 18.45. 21,3£ ma. di. 14 00 EUROCINEMl (Leyweg 910, tel 667066): Polio academy III (al); wo. 19.00 2130. overige dag. 14.00, 19.00 21.30. METROPOLE 1 (Carnd gielaan. tel. 456756): Down ani out in fieverly Hills (al); 14 00 18 45. 21.30 METROPOLE Hannah and her sisters (al 14.00. 18.45, 21.30. METRCJ POLE 3: 9V. weeks (16); 14.o! 18.45. 21.30 METROPOLE Op hoop van zegen (al); 14.0( 18 45. METROPOLE 5: D kkkkomedianl (al); 14.00. 18.4) 21.30. e ODEON 1 (Herengracli 13. tel. 462400): Haunted he neymoon (al); 13.45. 18.4! 21.30. ODEON 2: The mone pit (al); 13.45. 18.45. 21.3» ODEON 3: Poltergeist II (16 13 45. 18 45. 21.30. ODEON The secrets ol love (16); 13.4S 18.30. LE PARIS 1 (Kettinfl straat 12b. tel. 656402): Heai throbs (18); 12.00 tot 22.3( LE PARIS 2: Coming togethr (18); 12.30 tot 23.00. e HAAG| FILMHUIS (Denneweg 56, 18 459900): Zaal 1: Polyeste 19 30. The sacrilice; 21.30. Zal 3: Mr. Freedom, ma. Cat an canary; di. Lola monies; wo. KINDERVOORSTELLINGEN: BABYLON 2: De troetelbee tjes; wo. 14 00. e CINEAC I Assepoester; wo. 1401 EURO CINEMA: Sneeuwwit) en de zeven dwergen; w( 14.00. VOORSCHOTEN GREENWA) (tel. 01717-4354): Ma. t/m w» 20.15 en wo. 15 45: Op Hool van Zegen. Wo. KINDERVOOR STELLING Wo. 14.00 uur Oom Ferdinanl en de Toverdrank. KRUISWOORDRAADSEI 11 12 13 14 Horizontaal: 1. steenkoolsoort bergweide; 7. bijwoord; 9. hoewe beroemde kathedraal; 15. soort 16. god der liefde; 17. titel (alk. winters voertuig; 19. merk van g te op goud; 21. uitschot van fruit telwoord; 25. voegwoord; 26. I melijke opvoeding (afk.); 27. broi plant. Verticaal: 1. politiefunctionaris!! dwarshout aan een mast; 3. lanf miskleed; 4. lengtemaat (afk.); 5.1i ker; 8. Europeaan; 9. zonder verjj met de moraal; 11. retour; 12. g dienst (afk.); 13. uitroep; 14. berd» soort viool; 19. handigheid (fig.)* muzieknoot; 21. sint (afk.); 22. IL risch wapen; 24. orgaan; 27. periG lijk vnw.; 28. maangestalte (afk.r OPLOSSING X I gz 72 j :siou>t ZZ "IS l Z 0Z 'daau' igeiue pi :ep gi x- y Zi :6njy :iaajouie 6 'uaawaoy g :jaiai p :aqie g :ej z Uuaöe i :iee3 siaipadad 62 'ia* :01 '92 '52 luaguaSeu -| IZ 'Md* "61 'Je 9L :JI/Y ■gi üjaai gi ïaiueQ 8JJON :ja 7 :uj|e -g :iape.nue -| lad ez 'léf ja6au £z ■W 71 •JION 01 l jeeiu

Leidse Courant | 1986 | | pagina 6