Lvanti verliest sleutelduel •aturnus mist afmakers endt schiet homburg langs orescate Jan Verleijsen blijf t Wil van der Laan voor AZC verrassend onderuit tegen Polar Bears: 4-7 iiest wint in Na-Kaag Alexander Willemse vlindert sterk SPORTTRIBUNE £etdóc6owia/nt MAANDAG 6 OKTOBER 1986PAGINA 17 1IDEN De al weken llletjes gekoesterde hoop ongeslagen kampioen worden is bij de Dext- J^Avanti heren genade- •s de grond in geboord. |staanvoerder L&T v >nde zich met 10-8 de 3t iets betere. Scylla toepte maar liefst 20 pun- in de wacht, maar eJeef toch met een kater 'jlten door een grandioze faling van het recht. pen tafeltennis- ekeincfe was voor de meeste •teams een ware conditie- ig. Zowel zaterdag als giste- i moesten de spieren soepel rden gedraaid. Misschien |bben de spelers van Dextro- anti dit laatste niet serieus Jnoeg gedaan. Tegen mede- impioenskandidaat L&T- dhoven bleek alleen Tibor •eisz een niet te overspoelen in de branding. De Hon- rse „runaway" Podpinka leeg twee maal een golf over h heen. Ron van Spanje en ul Haldan waren de zege- rende veroorzakers van »ze vochtigheid. Vriesekoop Turk werden zelfs drie ial overspoeld. Toen ook de tide dubbels aan alle kanten ken te rammelen was de ittigheid compleet en het 10- erlies een feit. Gisteren was de Avanti-motor iets, beter geolied. Maar daar tegenover stond dat tegenstan der Valkencourt duidelijk te maken had met een vastloper. Het afhaken van Bob Potton en de blessure van Angenent zorgde ervoor dat Avanti al leen tegenstand ondervond van de Chinees Huang Djing- ho. De uiteindelijke 13-5 winst was mooi meegenomen, maar de Hazerswoudse spelers hoef den hier zeker niet voor op het erepodium. Het Leidse Scylla had haar zinnen gezet op een dikke winst tegen de nummer laatst op de ranglijst Middelburg- Zuid. De 14-4 overwinning werd dan ook juichend bin- nengeschraapt. Uitblinker was „Pietje" Bakker. Hij won piles wat er maar te winnen viel. Robert de Groot echter was het spopr absoluut bijster. Na een lange studiedag kon hij niet meer die scherpte in zijn spel leggen welke anders zo bepalend is bij de Scylla^spe- ler. Twee maal verlies was het resultaat voor de student. Gis teren was het Amsterdamse Tempo Team aan de beurt. Een sportieve wedstrijd van hoog niveau werd in de der tiende partij gedevalueerd tot een farce. Het batje waar Ge rard Bakker jr. al twee maan den probleemloos mee speelt werd plotsklaps, en pas in Bakkers derde partij, afge keurd. Er ontbrak 3 mm. rub ber. Spelen met een ander ba tje is voor een tafeltennisser fataal, waarmee het drie maal verlies van Bakker is ver klaard, en de 12-6 nederlaag van Scylla als vertekend mag worden beschouwd. Lichtpun tje voor de Leidse ploeg is dat Valkencourt op de ranglijst is ingehaald, waardoor Scylla nu op een riante vijfde plaats staat. Het Oegstgeester B.T. Lifters moest dit weekeind bewijzen bij de besten in de eerste divi sie te horen. Zaterdag, tegen Pelgrim Gaanderen 2, lukte dit nog vrij aardig. Vooral dankzij de keurige vier maal winst van Rademakers werd met 12-6 gewonnen. Gisteren, tegen koploper Shot, liep het wat triester af. Het Oegstgees ter publiek werd geconfron teerd met een tegenvallend re sultaat. De met hoog gespan nen verwachtingen omlijste wedstrijd werd met 14-4 verlo ren. Bij de tegenstander viel vooral de met dispensatie bij de heren spelende Gerdie Keen op. De dame zette alle vier de heren schaakmat, en toonde daarmee, samen met haar drie maal winnende mannelijke gevolg, wie de ware kampioenskandidaat is. Aan de andere kant van eerste divisie bengelt Avanti 2. Ook dit weekeinde werd er louter verloren. Zaterdag (tegen de Bleauwe Werelt 2) en zondag (tegen Seine Meubelen) kwam een 11-7 verlies op de borden. Uitslagen die erop wijzen dat het degradatiezwaard van Da mocles zo langzamerhand naar beneden dreigt te vallen. Docos hoeft niet aan degrada tie te denken. Als het even meezit kan dit derde divisie team zelfs nog kampioen wor den. De 5-5 tegen FVT kwam tot stand dankzij twee maal winst van Prashad en van Veen, en eenmaal winst van Englebert. Zowel de dames van Avanti als de dames van Scylla heb ben dit weekeinde de duim eenmaal omhoog en eenmaal omlaag gehouden. Zaterdag verloor Avanti met 6-1 van Irene. Zondag werd dit echter goedgemaakt door een prima 6-2 winst op Megacles. Dit houdt het degradatiespook nog even op afstand. De Scylla-da- mes moesten zaterdag hun meerdere erkennen in Middel burg-Zuid, maar kwamen zon dag zelf als sterkste uit de strijd door te winnen van Avanti 2. In diezelfde klasse vecht Docos voor het kampi oenschap. Zaterdag streed men nog in alle voorspoed door met 6-3 van Avanti 2 te winnen. Zondag echter zat alles tegen. In een wedstrijd die niet echt in het teken stond van Middel burgse sportiviteit werd met 6- 2 verloren. Waarschijnlijk een fatale prik in de DOCOS-kam- pioensballon. CIDEN De handballers In Saturnus faalden in hun ptste veldwedstrijd tegen De ?ffers volledig in de afwer- ïg. Ook Rijnstreek liet met \2 de beide punten aan te- istander DES. ainer Roy van Gurp is er in blaagd van Saturnus een cht verdedigende ploeg te fcken. Als er echter zo slor- met gecreëerde kansen Elrdt omgesprongen als tegen ES resulteert een solide de- nsie alleen in ongekend lage slagen. Na de rust (1-2) maakte Treffers de kansen wel af: 5-8. Rijnstreek was te gen DES niet in staat de ver moeienissen van een trainings weekend te camoufleren. Der tig minuten ging het goed, maar na de 3-4 halverwege speelden de Papendrechters een te hoog tempo. De score stokte bij 7-12. In de tweede klasse bleef HVV, in tegen stelling tot voorgaande wed strijden de volle speeltijd lang doorscoren. Actief werd het met 24-11 het slachtoffer. In de tweede klasse A maakten de dames HVV korte metten met VELO dat op alle terrei nen tekort schoot. Via 6-1 werd het 12-5. MMO verloor terecht van HEC, dat voor deze zege wel te forse maatre gelen moest nemen: 5-14. In 2B bracht HVK tegen Olym- pia aanzienlijk minder weer stand op dan de derde plaats op de ranglijst deed vermoe den. Via 7-4 werd de 11-5 winst een feit. OASE had, ze ker in de tweede helft, moeite met de zeer ver uitstappende 4-2 verdediging van UVG. De 5-8 winst hield OASE wel aan de leiding. In de afdeling won Saturnus dankzij een miracu leuze redding van Paula Klap die direct resulteerde in de be slissende tegenaanval onver diend met 10-9 van Westlan- dia. Northa versloeg in een strafworprijke wedstrijd met 7-11 CWP. Uitslagen. Dames: Hercules- Fairplay 9-14, Foreholte-DSO 2 13-7, MSV-Foreholte 2 13-6; heren: HVS-EDH 18-24, MSV- Hermes 2 18-10, Foreholte- Westlandia 2 13-13, Okympia- HVV 2 16-19, Rijnsoever-Nort- ha 9-9. ZEVENHOVEN De Belgische trike-rijder Jan Verleysen heeft „thuisrij- der" Wil van der Laan gisteren van de overwin ning af gehouden in de motorcross van Zevenho ven, georganiseerd door de plaatselijke Stichting Motorclub. De wedstrijd werd, door het mooie weer, een groot succes., Zo'n 4.000 mensen kwa men op het spektakel af. De Belg Vërleysen was Van der Laan zowel in de eerste als de tweede manche te snel af. De inwoner van Ter Aar is echter favoriet voor de eindze ge in de strijd om de KNMV- Cup, het officieuze nationaal kampioenschap. Met nog één cross te gaan leidt Van der Laan met 477 punten voor Frans van der Berg (vierde in Zevenhoven, 471 punten) en Verleysen. Ben van der Laan, een neef van Wil, werd giste ren derde bij de trikes. August Muller en bakkenist Henk van Heek (Holten) toon den zich op het droge, en daar door bijzonder snelle, parcours de sterksten bij de internatio nale zijspannen. Muller won de tweede manche en werd derde in de eerste en derde manche. In het eindklasse ment bezette Daniël van Bel lingen met Ralph d'Hollander de tweede plaats, Rein van Gastel met Cor van der Bijl werd derde. Met name Ton van Heugten gaf het winnende koppel goed tegengas, maar pech in de tweede manche verhinderde dat Van Heugten ook in het eindklassement een rol van betekenis kon spelen. De wereldkampioen Bëchteld- Jan Verleysen was gis teren de beste trike-rij der in Zevenhoven. Hier gaat hij Wil van der Laan, tweede in het eindklassement, voor af. /Fuss trad alleen op de voor grond met een overwinning in de eerste manche. Muller en Van Heek hebben door hun zege ook de Holland Cup (over vijf crossen) in de wacht ge sleept voor Eimbert Timmer mans/Erik Verhagen (de na tionale kampioenen) en Ben nie Jansen/Frans Geurts van Kessel. In de nationale zijspan-klasse ging de winst naar Dirk en Roger van der Lagemaat (Gel- dermalsen) voor Jan Rozen- dom/Wim Bulsink (Holten) en Marco Roks/Bart Notten (Aal- te). t EIDEN Of het nu if >or het warme weer divam of door de drie ok- ber roes, duidelijk was Dit de meeste hockeyelf- llen dit weekeinde fy- eke problemen kenden, ieiden leek daar het eest last van te hebben, e heren speelden 2-2 ge- e |k bij Gooische en de da- es kwamen in Noord- 1 ijk ook niet verder dan a in 1-1 gelijkspel. Aan de ip in de tweede klasse on Roomburg de streek- ■rby tegen Forescate d/ertuigend met 3-1. üiden verloor in Bussum ederom een punt tegen een l( 1 aangemoedigd Gooische. at de invloed van het pu- iek niet alleen beperkt eef tot het spel, bleek uit onkoelbloedigheid waar- ee op cruciale momenten empel die de scheidsrech- rs drukten op de wedstrijd tweede helft zeer onterecht een corner kreeg toegewezen waaruit de gelijkmaker werd aangetekend. Leiden kwam in de eerste helft, bijna tradi tioneel, op achterstand door een strafbal. Deze werd ge scoord door oud-Leiden spe ler Patrick Citroen. Leiden raakte niet in paniek en Har- men Jansen Schoonhoven pushte de eerstvolgende strafcorner hoog over de lig gende keeper heen (1-1). In de tweede helft kregen de Leidse voorhoedespelers meer grip op het spel. Job Kummer kwam na tien mi nuten als een duvel uit een doosje en scoorde magistraal op snelheid, na de keeper te hebben omspeeld. Vijf minu ten voor tijd kreeg Gooische door een scheidsrechterlijke dwaling een corner toegewe zen en benutte deze feilloos (2-2). De Noordwijkse dames mochten zich weer eens ver- ■bitraire beslissingen wer- heugen op het gezelschap genomen. De zware van sterspeelster Jacqueline de Groot. De met recht ge vreesde centrumspits was klein te houden op het mid denveld. Het gevolg was dat de Brabantse dames steeds gevaarlijk door konden bre ken door het midden. Toch werd het verzet van Alecto niet eerder gebroken dan tot vroeg in de tweede helft. In wam ondermeer tot uiting een van de speelsters die het bestraffen van maar Noordwijk in de wedstrijd efst zes spelers met een gele tegen Leiden tot een eenheid aart. Ook trainer-coach smeedden. Zo goed als het bij ees Koppelaar van Leiden on niet emotieloos toezien oe zijn oude club Gooische a een 1-2 achterstand in de Noordwijk liep, zo matig draaide Leiden, dat in een gelijk opgaande strijd maar niet het beste van het spel kon krijgen omdat de op bouw niet wilde vlotten. In tweede helft kwam Leiden tot scoren via een strafcorner van Carolien ten Cate. Een ontmoedigd Noordwijk raap te de laatste krachten bij el kaar en kwam tot een slotof- 0 fensief, waaruit tien minuten korte tijd liep Breda toen uit punt fungeren. Tot de rust voor tijd Jacqueline de Groot de stand gelijk mocht trek ken (1-1). Bij de dames van Alecto zat de klad er oök aardig in. In het zuiden werd Voor grote publieke belang- niet voldoende anticiperen op het door trainer-coach Jaap Suyck ingevoerde spel- concept. Doordat ausputzer Hans van Ekdom in de man dekking was gegaan, kon spelmaker Juriaan van Aken keer op keer als aanspeel- naar 3-0. Maaike d'Angre- mont gaf de score een drage lijker aanzien (3-1). opgehikt tegen een tempo hoger spelende Bredase da stelling speelden koplopers Roomburg en Forescate mes. Alecto had te weinig een veelbetekenende strijd het vermogen de ruimte tegen elkaar. Forescate kon beperkten beide partijen zich tot een doelpuntloos aftas tend spel. In de tweede helft bleek Roomburg in staat om het taktisch overwicht in doelpunten uit te drukken. Kees Wendt bracht Room burg na veertien minuten uit een strafcorner aan de lei ding bracht. Intussen werd de Voorschotense corner on gevaarlijk gemaakt door razendsnel uitlopen van Lu cas van Schaik. Roomburg mocht vijf minuten later ver der uitlopen toen Bas Koning met kleine steken zich een weg door de Forescate ver dediging heen baande en een strafbal wist te forceren. Hans van Ekdom bedacht zich geen twee keer. Toen Wendt de stand op 3-0 bracht, restte Forescate slechts de eer te redden, wat gebeurde via een strafcorner (3-1). EIDEN Leidenaar Gerard Biesot trad dit weekeinde op voorgrond tijdens de Na-Kaag. Hij bleef negentien con- irrenten voor in de Laserklasse. Joost den Dubbelden uit egstgeest werd tweede. ooral gisteren leverde de wedstrijden met zo'n 125 deel- imers dit jaar wederom drukker bezet een indrukwek- ;nd schouwpsel op. Door de draaiende wind zeilden 's mid- ags nagenoeg alle deelnemers tegelijkertijd een spectaculair ruisrak in de Dieperpoel. i deelnemers in de Darts-klasse, die gewoonlijk op zee hun ïdstrijden varen, waren ondanks de gering wind enthou- ist over het „plaszeilen" op de Kaag. Rini Kagcheland stel- enigszins teleur door in de Olumpia-jol als tweede te ein- gen. Hij moest Hagenaar Joop Roosenburg voor laten gaan. ormule Leiden toont karakter .EIDEN Formule Leiden handhaafde zich tijdens de veede rondgang van de nationale bowlingleague voor vijf- lansteams op het hoogste plateau in de tweede klasse C. toor de winst van 6 punten (gemiddeld 900) dient de Leidse iquipe wel aartsrivaal Black Squares uit Vlaardigen naast ich te dulden. Oostdam Travelers vergaarde in Amsterdam punten en staat nu vijfde. In de derde klasse gaat het Lei- lerdorpse Zomerzorg samen met Subaru en Roadrunners in kop. LEIDEN Voor de beide Leidse zwemverenigingen stond het afgelopen weekein de in het téken van de lande lijke competities. De Zijl/LGB nam deel aan de F-competitie en LZ'86 kwam voor de B- competitie in het water, een afdéling waar de Zijl/LGB volgende week in meedraait. Samen met Rapido, VZC en het Y leverde LZ strijd in Amsterdam. De enige twee deelnemers die eerste werden waren Alexander Willemse en Gerald Boekweit. Willemse was de snelste vlinderslag zwemmer bij de j.geb. 70 e.l. In 1.06.0 liet hij onder meer zijn clubgenoot Marco Mulder zijn hielen zien. Diezelfde Mulder legde overigens op de 200 m vrij beslag op een twee de plaats, een prestatie die hij op de 50 m vrij evenaarde. Geralda Boekweit zegevierde op de 200 m schoolslag dames in 2.52.9. Op hetzelfde num mer bij de m. geb. 70 e.l. werd zij in een twee sekonden lang zamere tijd slechts derde. LZ- er Antoine van Weerden ver overde drie bronzen medailles. Hij nam deel aan de 100 m rug, de 200 m wisselslag en de 100 m vlinderslag heren. Pau- lie Stastra en Winny van Dee- len namen de overige ereklas- seringen aan de zijde van LZ voor hun rekening. Ondanks het redelijke presteren van de bovenstaande zwemmers en zwemsters is het de vraag of de ploeg van LZ zich dit jaar in de B-klasse kan handha ven. Op een wat lager plan kwamen een aantal Zijl/LGB- ers goed uit de verf. Dennis Luyten bijvoorbeeld, viste drie eerste plaatsen uit het water. Op de 100 m vrij en de 50 m vrij wist hij zich respektieve- lijk Edo den Boef en Ronnie Ligt van het lijf te houden. Op de 50 m vlinderslag was hij weer een andere clubgenoot, Mike van Beukering, te snel af. Twee familieleden van de laatstgenoemde Wisten zich ook onder de snelsten te scha ren. Douce van Beukering won de 100 m vlinder dames in 1.15.3, een verbetering van haar beste tijd met maar liefst 4 sekonden. Zij werd derde op de 200 m vrij. Mariska van Beukering was bij de m. geb. 70 e.l. ongenaakbaar: in 1.21.8 was zij de sterkste. Ook Da- vinda Juffermans presteerde goed. Twee zilveren medailles werden haar deel. Op de 100 m school m.o. 10 eindigde Anne Paque net achter haar. De al eerder genoemde Edo den Boef greep het zilver op de 200 m wisselslag heren in een snelle 2.33.0. Hij verbeter de net als Linda ANker op de 50 m rugslag m. geb. 72 e.l. met gemak zijn beste prestatie. De laatste ereplaatsen waren voor broer en zus Dubbelde- man. Robbie werd derde op de 100 m vrij, Danny greep het brons op de 100 m schoolslag. LEIDEN De grootste verrassing in de waterpo- locompetitie werd in Ede genoteerd. Daar versloeg hoofdklassedebutant Po lar-Bears AZC-Intervam, de torenhoge favoriet voor de landstitel. Met 7-4 werd AZC te kijk gezet. De Zijl/LGB verspeelde de kans om alleen op kop te komen door met 6-7 te verliezen van HZC/de Robben, dat nu de leiders positie inneemt. Het top- duel in de eerste klasse LZ'86-ZPB/Unico eindig de onbeslist: 10-10. In de tweede klasse trok Kat wijk in de streekderby te gen Vivax de winst naar zich toe: 7-5. Na de Zijl/LGB en HZC/de Robben maakte ook AZC ken nis met de kracht van de nieu weling Polar Bears. Daar waar de eerste twee ploegen toch nog een punt haalden tegen de club uit Ede bleef AZC met lege handen staan. In Ede lag er een zekere mat heid over de ploeg. AZC was veel te passief in de beginfase en zo kon het gebeuren, dat Polar Bears tot 4-4 kon bijblij ven. Om toch nog 2 punten te behalen ging AZC geforceerd aanvallen. Polar Bears rook z'n kans en greep die met bei de handen aan. De Edenaren counterden naar een 7-4-voor- sprong en gaven die niet meer uit handen. De Alphense doelpunten wer den gemaakt door Gijsbert van der Leeden 2, John Jansen en Remco Pielstroom. In Leiden streden de Zijl/LGB en HZC/ de Robben onbewust om de koppositie. Dankzij het verlies van AZC zou de winnaar van dit duel op de eerste plaats van de ranglijst komen. De Zijl LGB opende uitstekend: Mark van Belkum kogelde met een man meer 1-0 binnen, maar daarna nam HZC/de Robben het heft in handen. In een kort tijdsbestek keek de Zijl LGB tegen een 1-3-achter stand aan. Vlak voor het ver strijken van de eerste periode bracht Hans Nieuwenburg de stand terug tot 2-3. In de twee de periode liet de kooiclub heel wat beter spel zien. Nieu wenburg trok de partijen weer gelijk 3-3 en Mark van Bel kum bezorgde de Zijl/LGB een voorsprong. In het begin van de derde periode scoorde eerst Gerbrand Willemse voor HZC/de Robben, alvorens Nieuwenburg zijn ploeg we derom aan de leiding bracht. Tot dit moment controleerde de Zijl/LGB de wedstrijd, maar het breekpunt kwam toen De Robben dankzij snel uitgevoerde tegenaanvallen wist uit te lopen naar 5-7. Het verzet van de Zijl/LGB leek gebroken, maar Edwin Rede- geld gaf de Leidse aanhang toch weer hoop door met een man meer 6-7 te scoren. Hier na kregen de Leidenaren twee man meer situaties om de wedstrijd in haar voordeel te beslissen, maar de bal wilde niet in het Hilversumse doel, zodat de Zijl/LGB met lege handen bleef. Periodestanden: 2-3, 4-3, 5-7, 6-7. Doelpunten makers: Hans Nieuwenburg 3, Mark van Belkum 2 en Edwin Redegeld 1. Aanstaande woensdag vindt er een gesprek plaats tussen de spelersgroep van de Zijl/LGB enerzijds en scheidsrechter Hans van Vos sen anderzijds. Naar aanlei ding van de wedstrijd de Zijl LGB-DZV (13-10) heeft de Zijl-coach Frits Welling het unieke initiatief genomen om scheidsrechter Van Vossen uit te nodigen voor een gesprek, aangezien de spelers van de Zijl/LGB al jaren overhoop liggen met de leidsman. Wel licht dat de vertroebelde rela tie woensdag kan worden op gepoetst. De topper LZ'86- ZPB/Unico in de eerste klasse eindigde in 10-10, waarmee beide ploegen tevreden waren, aangezien het een volledig ge- lijkopgaande wedstrijd was. Middels snel inzwemmen pro beerde de jonge ploeg van ZPB de verdediging van LZ'86 open te breken. In de vierde periode leek dat te lukken (8- 10), maar LZ'86 wist toch nog terug te komen tot 10-10. Ge zien het spelbeeld een terechte uitslag. Periodestanden: 5-5, 7- 6, 8-8, 10-10. Doelpuntenma kers: Wilco van der Zeeuw 3, Frans van den Brink 2, René van der Zeeuw 2, Rob de Wit, Ruud Muusse en Michel van der Zeeuw elk 1. Katwijk dicteerde de streek derby tegen Vivax. De eerste overwinning van Katwijk was verdiend, hoewel de Oegst- geestenaren toch nog gelijk hadden kunnen komen als ze twee overtalsituaties hadden verzilverd. Katwijk verdedig de echter goed en mocht zo doende aanspraak maken op de winst. Periodestanden: 3-0, 4-3, 6-4, 7-5. Doelpuntenma kers Katwijk: Martin Jonker 2, Eddie Hoek 3 en Dirk van Leeuwen 1. Doelpuntenma kers Vivax: Dick van de Bosch 2, Dick Langerhorst, Sjaak de Groot en Jack Frauenfelder 1. Uitslagen dames le klasse: HZC/de Robben-LZ'86 14-0 2de klasse: De Zijl/LGB-Donk 2 3-2. Heren 3de klasse: DKD- Aquarijn 7-9, AVZV-Koude- kerk 1-8.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17