IN oordwijk op routine langs ARC Eerste verliespunt Rijnsburgse Boys Nederlaag Ter Leede Van Rijn „gouden wissel" bij Quick Boys ld=J«l=k«J=ll=IBIJU Voorschoten en Leiden stijgen „met stip" Verliezend RCL mist twee strafschoppen... LEIDEN Het blijft RCL tegen zitten. DSVP wo met 2-1 na een wedstrijd, waarvan „het scenario doo Hitchcock nooit bedacht had kunnen worden". Aldi trainer Laurens Mouter, die over het vertoonde sp< zeer tevreden was. Tijdens de 90 minuten benutte c Racing een strafschop, maar miste er twee. Eentje zei drie minuten voor tijd, toen het nog 1-1 stond. O slag van tijd werd het nog 2-1 voor de Pijnackers. Oefenmeester Mouter is ondanks het ene punt uit zes wedstrj den niet pessimistisch: „Het kan niet zo blijven, dat wij de kal sen hebben en de anderen de punten pakken". RCL heerste zelfs in het eerste deel van de wedstrijd. Al na ee minuut of twintig werd Leo van de Weteringh neergelegd. PeU Siera schoot vanaf de stip echter tegen de DSVP-keeper op. Oi danks het overwicht en verschillende doelpogingen (Pierre va Gemerden en Van de Weteringh) bleef het 0-0 tot aan de rus Twee minuten na de aftrap frommelde DSVP-er Jan-Willei Bloemen de bal achter Bert Siera (Peter van de Wal is geble seerd): 1-0. Via een strafschop kwam kort daarop de 1-1 op to bord. Na een dubieuze handsbal schoot Van Gemerden raai Van de Weteringh verzuimde vervolgens een paar dotten kansen te verzilveren, zodat de slotfase bepalend werd voor eindstand. De bal werd in de 87e minuut na een goede kopstoi van Ben Heemskerk uit het doel geslagen. Heemskerk schol het leer vanaf elf meter tegen de binnenkant van de paal. Hi bleef dus 1-1, ook toen enkele momenten later Heemskerk aa de andere kant op de lijn redde. Uit een vrije trap (ongelukk handspel van Hans Kolenbrander) scoorde René Wolterman v de muur alsnog 2-1. Scoreverloop: 57. Bloemen 1-0, 66. Braat. Brasker. De Vogel. Peter Si Van Gemerden 1-1, 89. Wolterman 2- ra. Boendermaker, Valk, Heemsker 1. Van Gemerden, Van de Wetering! RCL: Bert Siera. Kolenbrander. LEIDEN Ondanks de 3-3 remise van Zevenhoven te gen HVO bezet Zevenhoven de hoogste positie in 3A. Ter Leede heeft geen medestan ders meer na de 2-1 neder laag bij Zwaluwen Vlaardin- gen. Katwijk blijft ook na de 1-0 nederlaag bij 's-Graven- zande rustig in de midden moot hangen. Zevenhoven - HVO 3-3 (1-2) Al na een kwartier scoorde René Bon uit een afgeslagen corner. Enkele minuten later stond het echter 1-2. En te recht, want HVO was de be tere ploeg geweest. Na de pauze niet meer, want toen het 1-3 was geworden begon Zevenhoven serieus te voet ballen. Leo Lips doelpuntte aangeven van Arne Zwaan 2-3. En Bon schoot van zo'n 30 meter zelfs de gelijkmaker binnen. Pelle- grom, Bart en Jan Wouters misten nog uit goede positie voor de thuisclub. Een te rechte eindstand. Zwaluwen Vlaardingen - Ter Leede 2-1 (2-1) Eric Grossman vond al lïa HEERJANSDAM Dat Rijnsburgse Boys in Heer- jansdam tegen het eerste verliespunt van het sei zoen aanliep (1-1), kwam voor trainer Arie Kurver niet onverwacht. „Heer- jansdam mag dan dit sei zoen wat minder zijn ge start, het is natuurlijk geen slechte ploeg. Dat kampioenschap van vorig jaar zegt wat dat betreft meer dan genoeg. Dus hou je vooraf rekening met minder dan een overwin ning". Een toekomstver wachting die echter niet wegnam dat Kurver na negentig minuten voetbal betrekkelijk ontevreden rondliep. „Want we heb ben vandaag gewoon niet goed gespeeld. Vooraf te kenden we bijna voor dit gelijkspel, nu zeg ik, we hebben hier eigenlijk een punt laten liggen". Een constatering die door Kur ver ook onmiddellijk weer werd verzacht. „We hebben vijf wedstrijden goed gespeeld. Nu liep het allemaal stukken minder. Was het zo'n dag dat bijna niets lukte. Zo'n dag dus, waarop ook strafschoppen niet worden benut". Waarmee Arie Kurver hardop terugdacht aan het moment in de zeventigste minuut toen Hennie Koet vanaf elf meter mocht aanleggen en Heerjans- dam-goalie Bogdan Kopanicky zich een heldenrol toeeigende door de niet sterk ingeschoten bal te stoppen. Een minder ge slaagde geelzwarte actie die door Kurver overigens terecht niet werd aangegrepen om de volle winst voor zijn ploeg op te eisen. De kopkans die Cees van de Putte zeven minuten voor tijd door Ron van der Neut werd aangeboden, was immers nog veel moeilijker te missen. Toch miste Van de Putte het door Ruud Spierings weinig overtuigend verdedig de doel. zoals Fred Arroyo en Arie van Dijk in de resterende speeltijd twee iets minder doelrijpe mogelijkheden even eens niet benutten. Rijnsburgse Boys kende op dat moment overigens een man- meer-situatie, -omdat scheids rechter Reedijk Heerjansdam- aanvoerder Arie van de Berg in de 82ste minuut wegens het slaan van Ron Carli naar de kleedkamer had verwezen. Hoewel de arbiter daarbij in de laatste twintig minuten ook nog eens boekingen in petto had voor Leen Rijnenberg, Steef Buijs en diezelfde Carli, bleek Reedijk ook zaterdag weer een weinig imponerende leidsman. Een scheidsrechter die wel onmiddellijk klaar staat om kritiek op zijn leiding met een boeking te bestraffen, maar aan de andere kant ware aanslagen op ledematen soms niet eens met een bestraffend vingertje afdoet. Een wijze van fluiten die te harde wedstrij den in de hand werkt, ook al omdat toch al fors spelende ploegen als Heerjansdam haar fijn begrijpen wat er bij Ree dijk allemaal kan. Heerjansdam had overigens nog geen echte overtreding ge maakt, op het moment dat de ploeg (in de derde minuut) aan de leiding kwam. Spierings tastte mis op een hoge voorzet van René Freen en was ver volgens niet attent genoeg om een tweede voorzet, nli van Martin Beuk, wel te onder scheppen. De ook al niet door voorstopper Wim Driebergen gehinderde spits Ron van der Neut kon derhalve vogelvrij inkoppen. De voorsprong van de thuisclub hield welgeteld zestig seconden stand. De voor het Nederlands amateurelftal geselecteerde Steef Buys ver keek zich op een ongevaarlijke voorzet van Martin Toet, waarna Ron Carli van dichtbij diagonaal kon inschieten: 1-1. Hoewel Heerjansdam in die beginfase absoluut geen kijk had op het 4-4-2-spelletje van Rijnsburgse Boys (voorstopper Jan Rijken deed een half uur nauwelijks mee), bleef een tweede Rijnsburgse treffer uit. En nadat de thuisclub de za ken organisatorisch eindelijk op een rijtje had gezet, was het helemaal gedaan met het over wicht van de Rijnsburgers. Die overigens ook na de pauze wel de beste kansen zouden krij gen. Koet knalde het leer steenhard tegen de paal na een voorzet van Arie van Dijk en ook de overtikkende Hans Zwaan schatte voorbereidend werk van nuttige Van Dijk niet op waarde in. De door Koet met zijn gemiste straf schop ingeluide slotfase bleek uiterst chaotisch, maar bleef, zoals eerder gememoreerd, doelpuntloos. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 3. Van der Neut 1-0; 4. Carli 1-1. Rijnsburgse Boys: Spierings. Toet (Taalman). Driebergen. Aandewiel, De Kroon. Merbis (Gillissen). Koet, Arroyo. Van Dijk. Zwaan. Carli. KATWIJK AAN ZEE Het Katwijkse venijn zat zaterdag uitsluitend in de staart. Excelsior (Maas sluis) hield de 0-1 voor sprong bij Quick Boys zonder al te veel moeite vast tot de 89e minuut. De voor het eerst ingevallen Theo van Rijn (vroeger Valken '68) legde in de resterende minuten de bal twee maal panklaar. Eerst voor Leen van der Plas, daarna voor Frenk van der Kley. Waarop de Maassluizenaars even later met een 2-1 verlies en een stevige kater van het veld liepen. Onverdiend, want Quick Boys speelde zeer slecht. Trainer Hans van der Zee had er geen ande re omschrijving voor dan „het absolute dieptepunt van zijn elftal". Natuurlijk was Van der Zee content met de twee punten. Het was zelfs een argument voor hem om te wijzen op het feit dat dit (lees: een dergelijk slot) nu het verschil zou zijn tussen een topclub en een de gradatiekandidaat. Zijn eerste reactie was echter een stuk re alistischer: „Wij hebben ge speeld als een pasgeboren baby. Volkomen zonder bezie ling, zonder strijd". Want slecht was het. Vooral voor de pauze had Excelsior meer dan een maal moeten scoren. De Katwijkers mochten dan ook blij zijn met de 0-1 ruststand, die tot stand kwam door een fraaie omhaal van Wim Put in de 23e minuut. Er klopte in organisatorisch opzicht niets van wat de elf blauw witten deden. Met name het middenveld rommelde maar wat aan, waar de achter hoede vrolijk in de malaise meedeelde. Johan Jonker viel bovendien met een spierscheu- ring uit. Het meeste gevaar kwam over links, waar Fred Eysberg zonedekking moest geven als Hans van der Plas „met zijn man mee was". Het bleek een veel te groot gebied voor de kleine middenvelder zodat René Ducaneaux en Cor van Hoeven regelmatig vrij kon opkomen. De openings treffer was het rechtstreekse resultaat. Debutant Theo van Rijn, hier in de rug gelopen door Dick van den Bergh, had een belangrijk aandeel in de 2-1 zege van Quick Boys op Excelsior (Maassluis). veel bezoekers de uitgang al den beschouwd, hadden gezocht en zich bij de Toen Van Rijn in blessuretijd Het tweede deel was iets beter Quick Boys verwierf zich snel een optisch overwicht. Omdat echte doelkansen uitbleven werd de bal steeds vaker hoog voor de „pot" gegooid, waar pas na een uur spelen een aan speelpunt verscheen: de KNVB-topscorer in onze regio van vorig jaar, Theo van Rijn, die zaterdag opmerkelijk de buteerde in Katwijk. Toen 1-0 nederlaag hadden neerge- de bal echter weer met het legd manifesteerde de kalende hoofd teruglegde, ditmaal op Frenk van der Kley, verschaf te hij Quick Boys daarmee te veel. Van der Kley poeierde bijna net zo hard als Van der Plas even daarvoor vanaf zo'n twinitg meter afstand in de linkerhoek. Een gedesillusio neerde goalie Marco van Eyk spits zich immers tweemaal opvallend. Eerst kopte hij een hoge bal door. De klaarstaande Leen van der Plas legde al zijn frustraties in het schot: 1-1. Een aardige meevaller; dat als beloning voor uitsluitend de Katwijkse werklust kon wor- achter latend. Want vooral de Excelsiorspelers zullen deze nederlaag niet snel vergeten. TJEERD SCHEFFER 1. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas. Ruis. Jonker (Jaap van Duyn), Hans van der Plas (Van Rijn). Van Rooyen. Mieras. Eysberg, Leen van der Plas, Floor van Duyn, Van der Kley. EeidócGowuvnt maandag60ktoberi986pagina FC Lisse deelt met Excelsior LEIDEN Met name in het tweede part tegen Excel sior Pernis had FC Lisse de winst moeten pakken. Toen het na de hele speelduur echter 2-2 stond, was Lisse daarover niet meer zo ontevreden. Pernis had im mers zes minuten voor het einde 2-1 gemaakt. Ron Mesman scoorde daarna nog 2-2. De eerste helft leverde een uiterst matige partij op tussen Lisse en Excelsior. Wel was het al na een kwartier 0-1. Dat het daarbij bleef was aan FC-doelman Cock Kaak te danken. Richard Mulder bepaalde de stand op 1-1, toen er ruim een uur was gespeeld. De FC had toen inmiddels het beste van het spel en verdiende die gelijkmaker volledig. Ondanks de vele doelkansen van Lisse, was het Excelsior dat zes minuten voor het slot de voorsprong greep na een misverstand tussen Mesman en Gepie van Rooyen. Vier minuten voor het laatste fluitsignaal knalde Mesman echter van forse afstand raak en herstelde daarmee de opgelopen schade: 2-2. "T^ "T" T| ft ft 19 Laatste man van ARC Jelle I I II Koolstra ruimt op. Klaas ALPHEN AAN DEN RIJN „Als je met 0-2 wint, dan is dat ver diend". Oefenmeester Jan Kroese wenste zich na de vierde nederlaag van ARC niet te verschuilen achter het Alphense ge brek aan geluk, dat Noordwijk zaterdag juist wel toelachte. Al vond Kroese wel dat het „net zo goed" een gelijkspel had kunnen worden en dat het eerste doelpunt van Klaas Vink „een zuivere handsbal" was. Zover wil de Noordwijk-trainer John Eelman niet gaan: „ARC heeft de kansen op het beslissende moment laten liggen, dus onver diend is onze overwinning niet. Maar ze hoeven in Alphen niet bang te zijn; ARC stijgt echt nog wel een paar plaatsen. Ze mis sen alleen nog wat routi ne". Routine die bij Noordwijk wel aanwezig is en de ploeg, ook als die beneden het gebruike lijke niveau speelt, over de drempel kan helpen. En dat was zaterdag het geval, want indruk maakte Noordwijk nauwelijks. Balverlies was aan de orde van de dag. Overigens ook een euvel dat de gastheer danig parten speelde. „Zo kom je natuurlijk niet aan goed voetbal toe", constateerde de Noordwijkse oefenmeester. „maar aan de andere kant: dit soort wedstrijden speel je ook een paar keer in een competi tie". Dat de wedstrijd toch niet he lemaal verzandde in een saaie vertoning was te danken aan een handvol opmerkelijke mo menten waarbij Klaas Vink een hoofdrol vertolkte. Negen minuten voor de rust duwde de blonde spits van Noordwijk de bal na een hoekschop van Geert Jan Bakker langs Cor Prook. Vink had daarbij, zeker niet alleen volgens de Alphen se defensie, de bal met de hand gespeeld, maar nadruk kelijke protesten bij scheids rechter Mulder en grensrech ter Star mochten niet baten. Vink zelf overigens, bezwoer de bal „met de borst" te heb ben gescoord. Twaalf minuten na de hervat ting wees de leidsman wel erg snel naar de stip toen Ed Gra- per de bal tegen (de hand van?) Andries Wendt aan schoot. Niek Oosterlee liet het buitenkansje liggen en gaf de jarige doelman Dick Dort- mundt een cadeautje. Dort- mundt maakte overigens voor al de tweede rondgang indruk. Zo ranselde hij een loeihard schot van Niek Oosterlee knap over zijn doel. Het uitblijven van de gelijkmaker was de nekslag voor ARC, bij wie Wilco van der Meer de eerste helft via de lat had overgekopt en Ruud van Es (weer terug in de basis) gevaar stichtte bij hoekschoppen. Het laatste doeltreffende woord was echter opnieuw aan Klaas Vink. Tien minuten na de hervatting stuiterde een schot van zijn voet nog via de onderkant van de lat weer het veld in, zeven minuten voor het eindsignaal draaide hij zich mooi weg van twee Al phense verdedigers om met enig geluk, dat wel de bal vanuit de draai in de uiterste hoek te schieten. Waarna Vink meteen vergat dat hij door Ed Graper was gevloerd zonder daarvoor een straf schop te krijgen. PIETER EVELEIN Scoreverloop: 36. Klaas Vink 0-1, 83. Klaas Vink 0-2. ARC Prook. Koolstra. Van Es. Borst, Bakker (Groenland). Graper. Key, Van Leeuwen. Boer. Oosterlee. Schalkers (Krommert). Noordwijk: Dortmundt. Wendt, Mark Vink, Marijt. Sluijs. Smits, Boorn. Klaas Vink, Knauf, Hermans (Ver beek), Bakker. LEIDEN SV Voorschoten begint de top twee van 4B aar dig te benaderen. Na de 2-3 winst op Valken'68 staat Voor schoten op een gedeelde derde stek. Samen met Leiden, dat DSO verrassend en met goed voetbal met 3-1 versloeg. Kou dekerk herstelde zich volledig van de klap (8-3) bij DEVJO door Oegstgeest met 3-0 te verslaan. De Sleutels verloor met 0-1 van DEVJO. Hazers- woudse Boys ging bij Rohda'76 met 3-1 ten onder Koploper Floreant won met 1-0 van Jo- dan Boys. Valken'68 Voorschoten 2-3 (2-1) Met prima voetbal bereikte Valken na een half uur 2-0. Eerst scoorde Mare Duindam 1-0 uit een assist van Leo Noort, waarna Hans Vijge boom een strafschop benutte. Hij was zelf door Lambert Lingerak neergelegd. Nog voor de pauze verkleinde Mar co Ravelli de marge tot 2-1. Halverwege het laatste stuk bediende Paul Martens Jtavel- li, die zijn tweede treffer aan tekende. Vijf minuten voor het einde Mare Duindam was na een botsing met Paul Wolfswinkel groggy van het veld gehaald pakte Voor schoten zelfs de volle winst. Wouter de Wolf boog de bal uit een vrije trap om de muur: Leiden - DSO 3-1 (1-0) Ondanks het gelijkopgaande van de twee teams tijdens de eerste helft pakte Leiden een voorsprong. Rick Bink was de maker van de openingsgoal. Rob Bink bepaalde de stand na een uur op 2-0. DSO kwam een kwartier later terug, zodat de slotfase spannend werd. Vier minuten voor tijd schoot Fred Kanbier zijn ploeg defi nitief naar de winst: 3-1. Koudekerk Oegstgeest 3-0 ((H)) Wat Koudekerk vorige week miste toonde de Rijnploeg te gen Oegstgeest wel te hebben: agressiviteit in het spel. Na kansen aan twee kanten lobde Ron Paling de bal in de 50e minuut in het Oegstgeester doel. Mark Bakker en Peter Spierenburg maakten er zelfs 3-0 van. De Sleutels - DEVJO 0-1 (0- 0) De thuisploeg kende weer een van de aloude problemen, die van het kansen missen. Vooral Danny Minnema en Leo Com peer verzuimden vanuit goede stellingen raak te schieten. Na een uur spelen „schoffelde" Jan van de Berg een uitgebro ken Hagenaar neer. straf schop: 0-1. Zelfs voor een leeg doel kreeg Minnema de bal er vervolgens niet meer in. Rohda'76 - Hazerswoudj 1 Boys 3-1 (2-0) Rohda verdiende de uiteindi lijke overwinning, omdat h zaterdag de minst slech ploeg was. Fouten van doe man Jos van de Haas zorgde voor 2-0 tijdens de rust. H zou zelfs 3-0 worden, waarr Leon Laros het leed een beet verzachtte voor de boys. Ve schillende daaropvolgen< kansen werden onben"* ten. Bert Poot viel uit hersenschudding.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16