Duitse kerk pleit voor Twee van Breda Simone Weil: pelgrim naar het absolute CcidócSomcint kerk wereld aan tafel 'n Nieuwe zithoek zonder slijtage. weer brieuen lezers Hervormd kaderblad voor zendingscommissies Rumoer over eventuele komst pro life-arts in Bunschoten N B BANK ACHTERGROND EeidaeGouiant II DONDERDAG 2 OKTOBER 1986 PAGINA 2 Bierbrouwer sponsort pausbezoek Australië De grootste bierbrouwer van Australië, de „South Australian Brewing Holdings", heeft van het comité pausbezoek toestem ming gekregen als mede-sponsor van het bezoek van Johannes Paulus II op te treden. Een afbeelding van de paus, die van 18 november tot 1 december zich in die verre gewesten ophoudt, zal prijken op de blikjes bier die op 30 november een picknick zullen opluisteren te Adelaide. De brouwerij financiert het eten voor 250.000 mensen na een misviering. Van de zijde van de oorspronkelijke bewoners van Australië, de Aboriginals, zijn reeds heftige protesten gekomen tegen deze sponsoring, daar alcoholmisbruik het grootste probleem vormt waarmee zij heb ben te worstelen. Zwitserse Evangelische Kerk stelt bezoek aan Rome uit De Bond van Evangelische Kerken in Zwitserland heeft zijn verbazing uitgesproken over het verbod op eucharistische gast vrijheid van de bisschoppenconferentie. Het is volgens de bis schoppen niet mogelijk dat een protestants christen in een rooms-katholieke mis de communie ontvangt of dat een rooms- katholieke gelovige deelneemt aan het protestanse avondmaal. In reactie op dit verbod op intercommunie heeft de bond zijn „oecumenische" reis naar Rome uitgesteld. Eerst moet duide lijk zijn hoe het nu precies is gesteld met de oecumenische rela ties in eigen land, verklaarde de voorzitter van de bond, ds. J.P. Jornod. Men leert sneller en onthoudt liever wat men bespot dan wat men goedkeurt en eert. Pastoor verlaat parochie wegens polarisatie Pastoor J. Korff (46) uit het .Brabantse Asten verlaat op 1 december de parochie Maria Presentatie, omdat hij genoeg heeft van de spanningen over het beleid in de katho lieke kerk. De pastoor deelde zijn beslissing mee tijdens de vieringen van het afgelopen weekeinde. Hij heeft in over leg met mgr. J. ter Schure van 's-Hertogenbosch een functie aanvaard als zieken huispastor in het psychia trisch centrum Venray. Pastoor Korff, die zes jaar ge leden naar Asten kwam, zegt de toenemende polarisatie in de katholieke kerk met lede ogen te hebben aangezien. Hij zegt zich niet te willen bekennen tot een bepaalde richting in de kerk. Hij be strijdt verder dat zijn beslis sing is ingegeven door de be noeming van mgr. Ter Schu re in 's-Hertogenbosch in ja nuari 1985, waarna grote spanninmgen ontstonden in het Bossche bisdom. Door naar Limburg te gaan hoopt hij van nieuwe spanningen gevrijwaard te zijn, aldus pastoor Korff. Peruaanse bisschop klaagt zijn nood Bisschop Jesus Mateo Calde- ron y Barrueto van het dio cees Puno heeft een harts tochtelijk beroep op de open bare mening van alle landen ter wereld gedaan, alles te doen om een verder opklim men van de spiraal van ge weld in Peru te verhinderen. Terreur en tegenterreur wis selen elkaar af en nu staat zijn diocees op de nominatie daarvan het brandpunt te gaan vormen. In een herderlijk schrijven verklaart de bisschop, dat aan de ene kant groeperin gen staan die de gevestigde orde tot in de grondvesten willen vernietigen. Aan de andere kant treden veilig heidstroepen „op een vaak primitieve en buitengewoon gewelddadige wijze" op tegen de guerrilla. In het naburige diocees Aya- cucho is het daardoor al tot een verlies van ten minste 7.500 mensenlevens gekomen sedert 1980. „Het zou nu kun nen gebeuren dat het diocees Puno tot een schouwplaats des doods wordt", aldus de brief. Een hoge functionaris van de Evangelische Kerk in Duitsland heeft vragen gesteld bij de voortdurende gevangen houding in Breda van de Duitse oorlogsmisdadi gers Aus der Fünten (78) en Fischer (85). „Christe nen moeten zich hoeden voor een denken waarbij de schuld van velen op slechts weinig zondebok ken wordt afgeschoven. Elke strafmaat kan een grens bereiken waarachter de straf zijn zin verliest." Dit schrijft Prof. Theodor Schober, namens de EKD verantwoordelijk voor de zielszorg aan krijgsgevange nen, in het maandblad „Evangelische Sammlung". Hij herinnert aan hetgeen burgemeester F.M. Feij van Breda enige tijd geleden in een Rotterdamse avondkrant schreef, namelijk dat voort zetting van de gevangenis straffen geen enkel belang dient. Ook vermeldt Schober het aanvankelijke voornemen van de regering-Biesheuvel in 1972 de Drie van Breda (Kotalla leefde toen nog) vrij te laten. De Kamer keerde zich daartegen met 85 tegen 61 stemmen. In zijn artikel hekelt Schober verder de omstandigheden waarin Rudolf Hess in Span- dau (West-Berlijn) gevangen wordt gehouden. Deze mag geen Duitse zielszorger ont vangen. De Franse geestelij ke die Hess pastoraal bege leidt, had volgens Schober onlangs verklaard steeds meer innerlijke problemen te hebben „met dit voorbeeld van een geest van wraak, haat en minachting van men sen". Hess mag slechts eenmaal per maandgedurende een uur een familielid ontvangen, hetgeen slechts in aanwezig heid van vertegenwoordigers Archiefopnamen van Aus der Fünten en Fischer. van de bezettingsmachten is toegestaan. Daarbij is een handdruk verboden, zo schrijft Schober. Voor deze ene gevangenen in Spandau zijn per dag 80 mensen in het geweer. Dinsdag heeft Moskou voor de zoveelste maal de verzoe ken tot vrijlating van Hess van de hand gewezen. Ter gelegenheid van het feit dat 40 jaar geleden de processen tegen oorlogsmisdadigers te Neurenberg werden gevoerd, liet het Kremlin weten dat vrijlating van Hess niets met menselijkheid te maken heeft. Voor zulke misdaden zoals die van Rudolf Hess mag ern geen verjaringster mijn zijn. OEGSTGEEST De Raad voor de Zending van de Hervormde Kerk heeft een nieuw kader- blad voor de plaatselijke en classicale zendings commissies uitgegeven: „Christenen in vele cul turen". De nieuwe uitga ve die het bestaande Kwartaalblad vervangt, verschijnt vijf keer per jaar. Volgens woordvoerder Lolke Osinga van de hervormde zending is er bij de groepen die plaatselijk en regionaal actief zijn voor de zending behoefte aan verdieping van inzicht in de vragen rond zending en zendingsrelaties. De opzet van de nieuwe uit gave voorziet daarin. Rond om het thema „evangelie en cultuur" zullen het seizoen 1986-1987 vijf afleveringen verschenen, steeds met infor matie vanuit verschillende invalshoeken. De eerste afle vering handelt over christen dom en de Europese wortels. Het gaat onder meer over de herkomst van de gewoonte om bij het bidden de handen te vouwen en te knielen: Toen de zendelingen in Eu ropa kwamen, ontdekten ze dat de Germanen hun han den vouwden en door de knieën gingen om hun af hankelijkheid te betonen aan hun leiders. Het was een vanzelfsprekende zaak dat de Germanen die tot het chris tendom waren overgegaan diezelfde houding aannamen wanneer zij zich met een ge bed tot Christus, die hun nieuwe leidsman was gewor den. De houding om met op geheven handen te bidden, zoals die voorkomt in de bij bel, zouden ze niet niet be grijpen. Aldus drs. Gerrit Noort, missionair toeruster voor hervormd Gelderland in de eerste aflevering van „Christenen in vele cultu ren". De hervormde zending had in een vroeg stadium de ge reformeerde zending ge vraagd aan het kaderblad mee te werken om er een „samen op weg"-uitgave van te maken. De gereformeer den lieten echter weten er geen belang bij te hebben. In Bunschoten is onrust ont staan over de mogelijke ves tiging van een „pro life-arts" in het dorp. Hoewel de wet telijk verplichte gemeentelij ke commissie zich nog moet uitspreken over de uitbrei ding van het aantal artsen en over de invulling van de te verwachten vacature, leeft de in het dorp de overtuiging dat de nieuwe arts voorstan der zal zijn van de „pro life"- beweging en dus tegen het verstrekken van bijvoorbeeld de morning-after pil zal zijn en middelen voor toepassen van euthanasie. Inwoners van Bunschoten die geen principiële tegen standers zijn van abortus en euthanasie, vrezen proble men als in het weekeinde een pro life-arts dienst heeft en zal weigeren een recept voor bijvoorbeeld de mor ning-after pil voor te schrij ven. Anderep die zich kun nen verenigen met het „pro life-denken" zeggen blij zijn als er inderdaad een pro life- arts in Bunschoten komt. Enkele meisjes uit Bunscho ten hebben zich er over be klaagd dat zij ondanks een recept van de huisarts, geen morning-after pillen konden krijgen van een apothekers assistente in het dorp. De re den voor de weigering is de godsdienstige overtuiging van de assistente (vrijge maakt gereformeerd) die het verbiedt mee te werken aan het doden van leven (de mor ning-after pil wordt toege diend als vermoed wordt dat er een (ongewenste) concep tie heeft plaatsgevonden. Door de pillen wordt de be vruchte eicel gedood). De Nederlandse Maatschappij ter Bevordering der Pharma- cie veroordeelt deze handel wijze. Volgens een woord voerder „moet een recept van de huisarts te allen tijde prevaleren boven de per- sooonlijke religieuze opvat ting van een apothekersassis tente. Als er medicijnen op doktersvoorschrift worden geweigerd, is er voldoende grond voor een proefproces". Baptistenpredikant Broertjes met emeritaat Eén dag voor zijn veertigjarig ambtsjubileum gaat de Bap tistenpredikant J. Broertjes (65) met emeritaat. Hij neemt zondag 12 oktober afscheid van de gemeente Den Haag. Voordien stond hij in Sneek, Arnhem, Utrecht, was enige jaren predikant-directeur van het Nederlands Baptis tencentrum De Vinkenhof te Bosch en Duin in Bilthoven, en vervolgens weer predi kant te Amsterdam-Noord, Groningen-Noord en Den Haag. In de jaren '60 was hij tevens part-time secretaris binnenland van het Neder lands Bijbelgenootschap. Ds. Broertjes heeft binnen en buiten de Baptistenunie veel bestuursfuncties bekleed. Na mens de Baptistenunie heeft hij zitting gehad in de Oecu menische Raad van Kerken, de voorloper van de Raad van Kerken in Nederland, waarvan de Baptistenunie geen lid is. Wat ook buitengewoon ver moeiend is: al die niks-aan- de-hand gezichten om je heen. Elke dag weer, jaar in jaar uit. Nee jongens, met mij gaat-ie fijn. M'n-werk-is-m'n hobby. De nieuwe Volvo staat eraan te komen. En van dattum? Beter dan ooit! Nog uitputtender is het om dat gezicht ook zelf elke dag te moeten trekken, 's A- vonds voor de buis neem je een voorbeeld aan de politi cus. Die opgestoken duim van hem nee. die is over dreven. Maar zijn lachje, zo jongensachtig opgewekt ja. zijn lachje is prima, 's Morgens op kantoor liggen de onafgewerkte stukken van gisteren er weer. Hoe komen die rustig blijven, rustig blijven hoe komen die in vredesnaam vóór twaalf uur klaar? Een collega roept iets leuks. Iets leuks! Lieve Heer, verlos ons van leuke collega's. Snel je lachje: Niks aan de hand jongens. Alles onder controle. Volvootje komt er aan! Alle vrouwen vallen op mij! En ik sterf liever ter plekke dan toe te geven dat ik eigenlijk ontzettend bang ben voor vrouwen. We leven in een wereld van namaak-gezichten. Dodelijk vermoeiend, maar onvermij delijk zo lijkt het vaak. Stel je een kantoor voor waar iedereen zijn ware gezicht laat zien. De geschondenheid. het verdriet, de wanhoop. En de haat! Er zouden binnen de kortste keren dooien vallen. Simone Weil heeft zich nim mer verschuild achter de make-up van een namaak- gezicht. Waarom, aldus Simo ne, zou ik net doen alsof alles in orde is terwijl ik gekweld word door 100.000 vragen. Wie ben ik? Wat is geluk, waar is geluk? Wat is recht vaardigheid'' Waar is God? Simone Weil: Verdrietig „Als ik verdrietig ben. komt dat ten eerste doordat het lot mij in een nooit aflatende droefheid gedompeld heeft. Die droefheid kan alleen maar bedekt worden door de allergrootste, de allerzuiver ste vreugde en dat alleen maar als ik daar met grote inspanning al mijn aandacht op richt; verder kan mijn verdriet voortkomen uit alles wat ik steeds maar weer ver knoei en verkeerd doe; en dan nog uit alle ellende die er heerst en die er ooit ge heerst heeft". „Tot september vorig jaar was het mij nooit in mijn le ven overkomen dat ik ook niet voor slechts één keer gebeden had, althans niet in de letterlijke zin van het woord. Nog nooit had ik hardop of zachtjes in mijzelf woorden tot God gericht. Nog nooit had ik de woorden van een gebed uit de liturgie uit gesproken. Ik had wel af en toe het 'Salve Regina' voor mezelf opgezegd, maar dan alleen als mooi gedicht" „De vorige zomer heb ik mij, samen met T., met Grieks be zig gehouden. Ik heb toen woord voor woord het Onze Vader met hem doorgeno men in het Grieks. Wij had den ons voorgenomen het in het Grieks uit ons hoofd te leren. Ik denk dat hij zich daar niet aan gehouden heeft, en ik heb het toen ook niet direct gedaan. Maar een paar dagen later bladerde ik in de bijbel en bedacht dat het goed zou zijn het toch uit mijn hoofd te leren, gewoon omdat ik me dat nu eenmaal had voorgenomen. En dat heb ik gedaan. De oneindige schoonheid van die Griekse tekst heeft me toen zo gegre pen dat ik een paar dagen lang niets anders heb gedaan dan hem voortdurend in mijn hoofd opzeggen. Een week later hielp ik mee met de wijnoogst. Ik zei elke och tend voordat ik aan het werk ging eerst in het Grieks het Onze Vader en dan soms nog een paar keer tijdens het werk". „Vanaf die tijd heb ik mij voorgenomen dat ik dat iede re ochtend één keer met vol le aandacht zou doen. Als mijn aandacht, ook al is het maar heel even, verslapt of ergens anders op gericht is, begin ik weer opnieuw, net zolang totdat ik het een keer met mijn totale aandacht heb opgezegd. Als dat gelukt is, doe ik het soms uit pure vreugde nog een keer, maar alleen als ik daartoe werke lijk word aangezet". „Deze oefening doet mij zo ongelofelijk veel, dat ik daar elke keer weer verbaasd van sta. Het opvallende is dat ik nu weet dat het mij heel veel doet, maar dat het toch, ook al doe ik het elke dag, steeds weer al mijn verwachtingen overtreft". „Soms maken de allereerste woorden mijn gedachten al los van mijn lichaam en ne men mij mee naar een „ruimte" buiten de ruimte, waarvandaan je geen per spectief of zienswijze kunt meenemen. De ruimte opent zich. Het oneindige van de gewone ruimte van de waar neming wordt vervangen door een ander soort onein digheid tot de tweede of mis schien wel derde macht. Te gelijkertijd vult de oneindig heid van die oneindigheid zich geleidelijk geheel met stilte. Een stilte die niet be staat uit de afwezigheid van geluiden, maar die het object is van een positieve gewaar wording, positiever dan die van geluid. De geluiden, als die er al zijn, dringen pas tot mij door nadat ze door die stilte zijn heengegaan". Brieven Bovenstaande citaten zijn niet de weergave van een in terview. Ze zijn afkomstig uit een reeks brieven die Simone Weil in het vooijaar van 1942 schreef aan de Franse pater Perrin. Een jaar later over leed zij op 34-jarige leeftijd in Ashbury, Kent. De jonge, Hillegomse, uitgeverij Alta- mira heeft de brieven en op stellen uitgebracht in een knappe vertaling van Ma Anand Rupena. Onder de ti tel „Wachten op God". Wie geleidelijk aan toch wat begint te balen van alle na maak om ons heen en in ons zelf, zou dit eens moeten le zen. Hier is een vrouw aan het woord die het tijdverdrijf van carrrière, mooiere auto, groter huis, laat voor wat het is en de aandacht richt op de echte vragen. Daarbij ope reert ze vanuit een positie buiten de kerk. Haar worste ling met de vraag of zij zich al dan niet zal laten dopen is de rode draad die door zowel de brieven als de opstellen heen loopt. In die worsteling getuigt ze vaak van zulke diepe inzichten in religie, christendom en katholicisme, dat de rillingen ie over de rug gaan. En glashelder ver woord. Weinig katholieken zouden hun godsdienst inspi- rerender kunnen uitleggen dan Simone Weil in dit boek in feite doet. Volgens haar vriend pater Perrin stond dan ook niets haar toetreden tot de kerk in de weg. Zelf heeft ze, van joodse afkomst, juist vanuit een geweldige eerbied voor wat de kerk is of zou moeten zijn, die stap niet gemaakt. Ze bleef wach ten tot Hij haar roeping gaf. Ze bleef, in aandachtige overgave, „Wachten op God". WILLEM SCHEER „Wachten op God" door Si mone Weil. Uitgeverij: Altamira, Hille- gom. Prijs: 27,50. Gestoofde scholfilet met sla en amandelrijst - gembervla De benodigdheden voor twee zijn: 300 g scholfilet, 1 lepel citroensap, zout, zachte margarine, peper, peterselie, dil le, uitje, 1 dl sinaasappelsap, 0,5 dl witte wijn of water, 20 g margarine; sla, 2 lepels azijn, zout, peper, suiker, mosterd, 1 lepel olie, 2 tomaten 250 g droogkokende rijst, 0,5 liter water, 1 bouillontablet. 1 ui, 2 lepels geschaafde amandelen; 0,5 liter gele vla of 0,5 liter melk met 25 g custard en 30 g suiker, paar bolletjes gember met iets siroop. Spoel de vis af met koud water, druppel er citroensap op en strooi er zout over. Vet een ovenschaal in. Knip de filets in de lengte door, rol de stukken op en leg ze in de schotel. Maak een mengseltje van peper en kleinverdeelde peterselie, dille en ui en strooi dat over de vis. Schenk sinaasappelsap met wijn of water naast de rolleties en leg er stukjes margari ne op. Sluit de schaal met een deksel of met aluminiumfolie en laat de vis in de oven op stand 4 of 175 in een half uur gaar worden. Meng de schoongemaakte sla met stukjes tomaat en een saus je van azijn, zout, peper, suiker, mosterd en olie. Laat de met koud water gewassen rijst uitlekken. Breng het water aan de kook met het bouillontablet en de geschilde ui en strooi er de rijst in. Blijf roeren tot het water weer kookt, sluit vervolgens de pan en temper het vuur zo sterk dat de massa net blijft koken. Reken een kooktijd van twintig mi nuten. Rooster de geschaafde amandelen in een droge koeke- pan lichtbruin. Haal de ui uit de gare rijst en roer er met een vork de amandelsnippers door. Meng de vla met stukjes gember en weinig gembersiroop en garneer haar met een paar mooie stukjes gember. JEANNE Brinkmans goed-nieuwsshow jst< iirt GoED nieuws deze week en nog wel naar voren gebracht^ door de veel geplaagde minister Brinkman van welzijn,er volksgezondheid en cultuur. Het blijkt mogelijk te zijn voomji een bedrag van ongeveer 70 miljoen gulden ruim 7500 men-f sen in de gezins- en bejaardenzorg aan een baan te helpen:or Dat kan via een zogenoemde „terugploegregeling", een sy-e.' steem waarbij uitkeringsgelden worden gebruikt als loon£ voor werk. Het geld van de uitkering wordt als loon uitbe-^hi taald, aangevuld met nog een bedrag om aan een volledig sa-jng laris te komen. Resultaten met soortgelijke projecten in de bouw heb- ben bewezen dat het kan. De mogelijkheden in de gezond- heidszorg zien er bovendien gunstiger uit: in de bouw was 100 miljoen gulden nodig om iets meer dan zevenduizend ar- beidsplaatsen te scheppen, terwijl in de gezondheidszorg met I 30 miljoen gulden minder 500 gezins- en bejaardenverzorgers meer aan een baan kunnen worden geholpen. Minister Brinkman heeft een psychologisch goed mo ment gekozen om het plan te lanceren, namelijk een week voor de algemene politieke en financiële beschouwingen in i de Tweede Kamer, waarin de werkgelegenheidsproblema- tiek ongetwijfeld centraal zal staan. De politieke fracties in de Tweede Kamer zullen ongetwijfeld elke strohalm aangrij pen om het werkloosheidscijfer verder terug te dringen dan het aantal van 40.000 mensen, dat volgens de schattingen in 1987 uit de kaartenbakken van de arbeidsbureaus zal ver- dwijnen. Brinkman kan op zijn vingers natellen hoe de poli- 1 tieke partijen volgende week op zijn suggestie zullen reage- 5 Het politieke klimaat is er dus rijp voor, maar los daarvan kan de vraag worden gesteld of er geen nadelen aan het plan kleven. Een van de risico's van terugploegprojecten is de on- zekerheid of er in latere jaren, in dit geval na 1987, geld zal zijn om de banen te kunnen handhaven. Dat gevaar schijnt in dit geval gelukkig niet zo groot te zijn. want terwijl in 1987 fors bezuinigd moeten worden omdat de aardgasinkom- sten voor de staat ingrijpend teruglopen, komen er in de ja ren daarna meer middelen beschikbaar. Wat volgend jaar nog voor een terugploegproject kan worden opgebracht zal in de jaren daarna hoogstwaarschijnlijk ook wel tot de moge lijkheden behoren. DAAR komt bij dat met name in de ouderenzorg de extra- assistentie zeer noodzakelijk is. Door de opeenvolgende be zuinigingen bestaat in die sector een groot gebrek aan geld en bijgevolg aan personeel. Er is dus alle reden te verwach ten, dat de Tweede Kamer volgende week tijdens de algeme ne politieke beschouwingen van het kabinet verlangt, dat via het terugploegsysteem 7500 mensen extra in de bejaarden- en gezinszorg te werk zullen worden gesteld. En het zou ons verbazen wanneer het kabinet die wens niet haastig zou in willigen. (ADVERTENTIE) Slijtagevrij lenen begint met een goed advies. U wilt natuurlijk gunstige voor waarden en een laag tarief. Kom snel eens met ons praten. Lenen? De NMB denkt met u mee. Af en toe zon DE BILT (KNMI) In grote delen van west- en midden Europa blijft het weer onder invloed van een hogedrukge- bied. Vooral in Frankrijk, de Alpen, zuid-Duitsland en de Balkan is het daarom overwe gend zonnig. Wel begint de dag er op verscheidene plaat sen met mist of laaghangende bewolking. In' ons land veroor zaakt het hogedrukgebied in het komende etmaal weinig wind. Er zijn wat wolkenvel den en vooral in het noorden van het land is de kans op zon het grootst. Het blijft vrijwel overal droog. De minimum temperatuur ligt in de komen de nacht rond 8 graden. De middagtemperatuur loopt mor gen op tot omstreeks 15 gra den. Weersvooruitzichten voor di verse Europese landen, geldig voor zaterdag en zondag: Zuid-Scandinavië: eerst droog, perioden met zon, ook enkele wolkenvelden, zondag in west- Noor wegen mogelijk wat re gen, middagtempratuur tusen 9 en 15 graden. Groot-Brittannië en Ierland: wolkenvelden, ook enkele zonnige perioden, op de mees te plaatsen droog. Middagtem peratuur tussen 12 en 16 gra den. Benelux, noord- en midden- Duitsland, noord-Frankrijk: perioden met zon, ook enkele wolkenvelden. Middagtempe ratuur tussen 12 en 15 graden. Zuid-Duitsland en Alpenge bied: Wolkenvelden, op de meeste plaatsen droog. Mid dagtemperatuur tussen 15 en 20 graden. Midden- en zuid-Frankrijk: droog en perioden met zon. Middagtemperatuur tussen 17 en 23 graden. Spanje, Portugal: geleidelijk meer zon. Op de meeste plaat sen droog. Middagtemperatuur tussen 20 en 26 graden. Italië, Joegoslavische kust: wisselend bewolkt en enkele regen- of onweersbuien. Mid dagtemperatuur tussen 20 en 26 graden. WEERRAPPORT HEDENMORGEN Weer Mm Min Befen- 27 19 32 o.i-r o r H S f S 0 »1 21 10 0.2, 'fïlil Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Kiezersbedrog De meeste onderwijsgevenden, is vóór de verkiezingen zanq! in de ogen gestrooid door de- uitspraak van minister Deetj- man, dat "verdere bezuingirt- gen op onderwijs zonder d« kwaliteit aan te tasten niél' mogelijk" zouden zijn. Onder wijsgevenden zijn blijkbaat even naïef als ambtenaren, dil wel heel vals zijn voorgelicM door hun minister, die wist daj hij zijn toezeggingen toch nid hoefde na te komen. Over kiej zersbedrog gesproken. J.S.J. Zwagerman, RIJSWIJK.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 2