'Denktankvan knappe koppen ziet volop toekomst in Europa ^ADIO/TELEVISIE £cidoe<2omont DONDERDAG 2 OKTOBER 1986 PAGINA 19 fuper Channel voor half liljoen op Amsterdamse kabel IMSTERDAM Het Britse satellietstation Super jhannel heeft met de gemeente Amsterdam een j/ereenkomst afgesloten voor de toegang tot het öofdstedelijk kabelnet. Met de overeenkomst is bn bedrag gemoeid van 500.000 gulden. Met dit pdrag koopt Super Channel voor een periode van pie jaar - van 1987 tot 1990 - de betalingsver- pichting af die Amsterdam had willen invoeren >or commerciële satellietzenders. Eerder was cy Channel al met de gemeente tot overeenstem- jing gekomen over een dergelijke afkoopsom. In et geval van Sky ging het echter om een bedrag an tegen de twee miljoen gulden. In tegenstelling >t de overeenkomst met Sky Channel, komt de ijdrage van Super Channel volledig ten goede Bn Amsterdam. Sky had bedongen dat het geld oornamelijk besteed zou worden aan een landc- jk instituut voor het stimuleren van lokale ka- eltelevisie. Weinig bekijks voor „Faust'" HILVERSUM - De twee avondvullende uitzendingen van de verfilmde opvoering van Goethes „Faust" door de groep Appel in Scheveningen blijken weinig bekijks te heb ben getrokken. Over beide avonden gertomen keken nog geen twee pet. van de kijkers naar deze filmische bewerking van Olga Madsen. Dit komt neer op ruim 200.000 kijkers op beide avonden. De waardering kwam over beide avonden genomen op ruim zeven uit, al scoorde de eerste avond minder dan de tweede. Financiën stopt met voorlichting via Radio 5 DEN HAAG Met ingang van oktober zal het ministerie van Financiën niet langer gebruik maken van de voorlichtingszend tijd van de overheid op Radio 5. De tien minutenprogramma's werden nauwelijks beluisterd. Effecten van de voorlichting wa ren onmeetbaar. De programma's kunnen zo de voorlichtende taak van de overheid geen invulling geven en hebben daarmee geen zin meer, aldus een mededeling van het ministerie. Het mi nisterie van Financiën blijft overigens wel deelnemen aan de zo genoemde postbus 51-spots via de televisie. De vrijgekomen zendtijd zal niet automatisch terugkeren naar de omroep. Het departement sluit niet uit dat de zendtijd wellicht zinvol kan zijn voor het bereiken van specifieke doelgroepen. Daarom is het zendtijd-aandeel van Financiën nu in eerste instantie aange boden aan het ministerie van Landbouw. In totaal beschikt de overheid op Radio 5 over 67'/2 minuten zendtijd per week, ver deeld over dagelijkse blokken van tien minuten in de namiddag. Op de vrijdag is er een keer in de twee weken een extra blok van 15 minuten aan het eind van de ochtend. BUMA/STEMRA STEUNT LOKALE OMROEP AMSTERDAM - De auteursrechtorganisatie BUMA/STEMRA heeft gunstig gereageerd op het initiatief van de gemeente Amsterdam en Sky Channel tot het opzetten van een Nationaal Instituut voor Lokale Omroep. De instelling heeft toegezegd dit instituut zowel moreel als materiëel te zullen steunen. Voor de aanlooppe riode tot 1989 zal BUMA/STEMRA een bedrag van 100.000 gulden beschikbaar stellen. Het in stituut is bedoeld lokale televisie-activiteiten in ons land te steunen door het beschikbaar stellen van studiofaciliteiten en het opzetten van kort durende opleidingen. Sky Channel zal tot eind 1989 ongeveer 2,5 miljoen gulden beschikbaar stellen om het instituut van de grond te krijgen. Zolang het instituut niet beschikt over een ei gen lokatie stelt Sky Channel voor een periode van anderhalf jaar een studio van zijn aan het Rembrandtsplein in Amsterdam te bouwen stu diocomplex ter beschikking. at we niet op alle vragen itwoord weten, daarvoor oeven we ons niet te scha len, want het is knap moei- jk". •eze uitlating komt van een tan, die als daadkrachtig »ldt en als een van de knap- e koppen van ons land. Hij eet mr. H. van Liemt, voor tter van de raad van bestuur an de DSM, een multinatio- al met tienduizenden werk- emers over de hele wereld, 'ij en nog drie anderen, die ua denkvermogen even hoog enoteerd staan, vormden op itnodiging van VPRO-tv een Denktank". Vier man vier ur tot elkaar veroordeeld, an het denken en aan de dis- jssie gezet over de toekomst an ons land, die van Europa n van de hele wereld. Van dit ezelschap maakten verder eel uit oud-minister P. Win- ïmius, drs. J. Pronk, tot voor ort verbonden aan de Unc- id, en drs. Th. Meys, topfi- uur bij de Amrobank. Zondag 'orden hun gedachten weer- egeven op Ned. II van half yaalf tot rond kwart voor één i de regie van Hank Onrust, lespreksleider Felix Rotten- erg ontving de heren zeer on- kmgs in het Amsterdamse Kenter Point, waar zij afgeslo- j?n van de buitenwereld spits vondig met elkaar naar sugge- ties zochten voor beleid in het •laar 2000. Zij vochten elkaar Jaarbij niet aan, vulden veel- er elkaar op deskundige wijze aan. In de eindconclusies, op gesteld door Winsemius, kon den zij elkaar wonderwel vin den. Concurrentie Aan de hand van een plastisch verhaal had diezelfde Winse mius eerder uiteengezet, hoe wij eikaars concurrentiedood kunnen bewerkstelligen. Er waren eens twee scheepsbou wers, die als buren op hun werven werkten. Zij hielden elkaar nauwlettend in het oog, met verrekijkers gericht op el- kaars projecten. Helaas zagen zij niet dat een werf verderop zich niet bekommerde om con currenten, maar zocht naar doelmatigheid. Die twee con currenten werkten elkaar de vernieling in, terwijl die ande re werf schepën bouwde en op een willige markt plaatste. Dit soort naijver tekende het vooroorlogse Europa. Alle Eu ropese landen trokken hun grenzen beschermend omhoog. Leve het fijngemaasde ver gunningenstelsel. Voor ons land gold, dat je Nederlandse fabrikaat moest kopen. Dit leidde tot tolmuren en stagne rende economieën en die weer tot werkloosheid. Die barrières moesten geslecht worden. Dat gebeurde na de oorlog in de EEG. Voor produkten moeten markten opengelegd worden, eerst en vooral in Europa, in de tweede fase over de gehele wereld. De heren knappe koppen wa ren het erover eens, dat in Azië er harder wordt gewerkt dan hier. Dit geeft dat wereld deel een productionele voor sprong. In Amerika bestaan er tussen de staten minder bar rières dan in Europa. Dit bete kent, dat er veel efficiënter met kennis, geld en man kracht kan worden omge sprongen. DSM-er van Liemt wees er in dit stadium van de discussie op, dat er als gevolg van eco nomische drempels binnen Europa veel te veel geld wordt verspild aan research, aan het zoeken op verschillende plaat sen naar dezelfde nieuwe pro dukten en dezelfde produktie- verfijningen. Hij hield zijn ge hoor ook voor, dat men niet alleen het eigen produkt moet verkopen, maar evenzeer de kennis die men bij de vervaar diging van het eigen produkt opdoet. Hij stelde, dat zijn maatschappij evenveel pro dukten exporteert als kennis, de know how als winstgevend artikel. Status Op deze wijze met elkaar overleggend kwamen de vier heldere hoofden tot een analy se van de sterke en zwakke punten in onze samenleving. Alsmede tot mogelijke oplos singen. De weg is lang en moeilijk, maar in het jaar 2000 kan de wereld er nog Een „Denktank" van knappe koppen met v.l.n.r. drs. J. Pronk, dr. P. Winsemius, gespreksleider Felix Rottenberg, mr. H. van Liemt en drs. Th. Meys. uitzien dan vandaag. Daarvoor is nodig, dat aan Europa op de wereldkaart weer een status wordt gegeven. De aanvanke lijke opzet van de EEG, van Europa een economische een heid te maken, verwaterde, nadat kortgeleden landen als Griekenland, Spanje en Dene marken er bij kwamen. De economieën van die landen moesten op gelijk Europees peil gebracht worden, hetgeen voor de landen, die al langer samenwerkten, inhield dat zij op de plaats rust moeten ne men dan wel zelfs een stap te rug. Het samensmelten van economieën heeft gevolgen voor de werkgelegenheid, maakt flexibel ontslagbeleid nodig en kan ook van de ar beidstijdverkorting voorlopig nog een vraagstuk maken. Daarom moet hierbij ook de vakbeweging betrokken wor den. Verder behoeft de Europese produktiestructuur dringend verbetering, opdat voorkomen wordt, dat men op verschillen de plaatsen zich bezig houdt met dezelfde dingen. Hierin zet elkaar tegemoet komen meer zoden aan de dijk dan bescherming van de eigen pri vileges. Er bestaan tussen de EEG-landen nog steeds drem pels. Die zullen tot de laatste aan toe weggenomen moeten worden. Als beleidslijn werd hiervoor uitgestippeld, dat de verschillende landen niet hun zwakste punten versterken, maar juist hun sterkste punten nog sterker maken. Voor ons land geldt de landbouw als een sterke factor. Zo ontstaat een natuurlijk gespreide inbreng van produktie en kennis en daarmee van werkgelegen heid. Werkloosheid is volgens de knappe koppen een structu reel probleem, dat aan de hand van bovenstaande in lichten aanzienlijk vermin derd kan worden, zo niet weg genomen. Hiervoor is ook nodig een gro tere soepelheid in banen en functies. Het onderwijs, vooral op het stuk van management, moet zo gericht worden, dat iedereen op elke plaats in elk ander bedrijf of bedrijvigheid inzetbaar is. Daarvoor is nodig, dat werknemers perspectieven krijgen geboden voor eigen welzijn en niet alleen maar dienen om de machtigen nog machtiger en rijker te maken. Men moet werknemers inspi ratie met perspectief verschaf- Wat momenteel gebeurt, een hele generatie voor werk en een zinvolle toekomst verloren laten gaan, hoeft niet meer als men bovenstaande beleidslij nen voor de naaste toekomst in het oog houdt. Zo luidt al thans de stellige overtuiging van de vier tot elkaar veroor deelde brainstormers. TON OLIEMULLER 15.55 16.02 NEDERLAND 1 EO i De laatste zeilvaarders, zesdelige Engelse docu mentaireserie. Afl. 1: De nomaden van de Nijl (herh.) De kauwgomballenboom, liedjes van Elly en Rikkert Daktari, Amerikaanse tv- serie met o.a. Marshall Thompson, Cheryl Miller en Yale Summers. Afl.: Het verhoor. Een olifant heeft een dorpshoofd aangeval len en zal gestraft worden. Daktari probeert zijn on schuld te bewijzen EO-Kinderkrant, kinder- 17.30 17.46- 19.00 19.24 20.00 20.28 1A6-Journaal 50 18.00 Tijdsein buiten land, actualiteitenrubriek met buitenlandcommenta tor Aad Kamsteeg TELEAC Cursus Personal Compu ter I. Les 4: Werken met teksten op een PC EO Familie Robinson, teken filmserie Flap uit, jeugdprogramma met Bas en Barbara en Lanny van Rhee NOS Journaal EO John Delorean - opkomst en ondergang, documen taire over het leven van John Delorean, ex-play- boy/miljonair en autofabri kant. Ooit eens bekleedde John Delorean de op één na hoogste positie bij Ge neral Motors. Toen G.M. geen interesse had voor zijn idee voor een sportwa gen die niet kon roesten, begon hij een eigen auto- fabriek in Noord-lerland. Door tegenwerking van de Engelse regering dreigde al gauw het faillissement en in een poging dat te voorkomen raakte Delore an betrokken bij een door de FBI opgezette cocaïne- transactie. Het daaropvol gende proces en de gevan genisstraf hebben zijn le ven drastisch veranderd Ronduit: Sandi Patti, for you..., muzikaal program ma rond de Amerikaanse zangeres Sandi Patti CC Ondertiteling via TeleTekst. O Tweetalige of stereo-uitzen- D Zwart/wit-uitzending. ■IZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. BJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. B3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 21.20 Afrika, een uitdagingl Do cumentaire over de activi teiten van het schip de 'Doulos' in het West-Afri kaanse land Sierra Leone 22.00 Tijdsein, actualiteitenma gazine met aandacht voor het uitsterven van de neus hoorn. In de reportage on^j der meer een interview met prins Bernhard. Te vens een portret van de nieuwe Israëlische premier Sjamir en een interview met hem over de te ver wachten wijzigingen in het beleid. Tot slot een repor tage over het toenemend Moslim fundamentalisme in Egypte. 22.30 Korea, documentaire van Feike ter Velde en Rob Huyskens NOS 23.20 Journaal 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 18.15 18.20 18.30 18.45 19.00 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Paspoort voor Joegosla- ven Sesamstraat dl jeugdjournaal Journaal VARA Büch, informatief kunst magazine gepresenteerd door Boudewijn Büch, met medewerking van Pierre Jansen. Aandacht voor de Boeken Top-5, een ge sprek met de (vergeten) auteur A. Moonen en een reportage over de Ooster- scheldedam en de kunst van de Deltawerken De Illusionist, Nederland se speelfilm uit 1983 van Jos Stelling. Met Freek de Jonge en Jim van der Woude. Een komiek heeft een haat-liefde verhouding met zijn gestoorde broer. Wanneer de gestoorde broer zijn succesvolle broer aanvalt, wordt hij in een inrichting geplaatst. De komiek besluit hem te bevrijden Konsumentenman, con sumentenrubriek gespre- senteerd door Frits Bom NOS Journaal Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV 18.05 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Europa Report 19.20 Weerbericht, World Watch en programma-overzicht 19.30 Sun in mind, documentaire 20.05 Budapester Spring Featival, muziekprogramma 21.00 Sports Report 22.40 World Watch en weerbericht iöL .25 Schooltelevisie .55 Journaal .00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) .05 Plons, kinderserie. Afl.: Plons en het moerrasspook (herh.) .10 De zeven van Blake (Blake's seven III), dertiendelige Engel se science-fictionserie met Paul Darrow. Jan Chappell. Mi chael Keating, Josette Simon e.a. Afl. 3: Volcano. Voor de bemanning van de Liberator biedt de planeet Obsidian het vooruitzicht van bondgenoten en een veilige uitvalsbasis. Maar op Obsidian schuilt ook een dodelijk gevaar .00 Juks Box, videoclips .05 Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Presentatie: Etien- ne Cocquyt 25 Uitzending door derden. Pro gramma van de Stichting Syn dicale Omroepvereniging .40 Mededelingen en program ma-overzicht .45 Journaal .10 Kunst-zaken, kunstagenda .20 Hoger Lager, spelprogramma met speelkaarten en twee kop pels. Presentatie: Walter Ca- 55 Panorama, actualiteitenrubriek .45 Hotel, Amerikaanse tv-serie met James Brolin. Connie Sel- leca. Shari Belafonte e.a. Afl.: Verloren, gevonden. Een Ca nadees echtpaar dat in het ho tel logeert denkt hun vermist dochtertje teruggevonden te hebben en Dave en Megan hebben huwelijksproblemen 35-23.00 Journaal en Coda: Flori da Beach van P. Steegmans, uitgevoerd door het Percussie ensemble van de Muziekaca demie Laken IRT 2 3 Muzikaal intermezzo. Sonate opus 65, Chopin, voor cello en 5 Luister met je ogen, serie les sen over communicatie met gehoorgestoorden. Les 1 (herh.) 3 Mededelingen en program ma-overzicht 5 Journaal 3 Juke Box 5 Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts 5-22.45 De twee edellieden uit Verona (The two Gentlemen of Verona), toneelstuk van Willi am Shakespeare, met John Hudson, Tylor Butterworth, Ja net Brown e.a. Regie: Don Tay lor. Proteus en zijn vriend Va lentine zijn beiden verliefd op Silvia. Proteus verraadt Valen tine. die wordt verbannen. Va lentine sluit zich bij een bende aan. die Silvia gevangen neemt iTBF 1 3.50 Schooltelevisie f.20 Mededelingen van de ONEM, vacaturebank f.30 Nouba nouba, kinderprogram- 3 00 Carrefours, kinderprogramma L00 Ce soir, regionaal magazine >.27 Quick et Flupke: Sports d'hi- ver, tekenfilm ).30 Journaal 20.00 Autant savoir, informatief pro gramma 20.30 Une affaire d'hommes, Franse speelfilm uit 1981 van Nicolas Ribowski. Met o.a. Claude Brasseur, Jean-Louis Trintig- nant, Jean Carmet. Wanneer binnen een paar dagen drie vrouwen door het zelfde wapen om het leven worden gebracht, staat Commissaris Servolle voor een raadsel 22.00 Cinescopa, filmrubriek van Bernard Giraudeau 22.50 Laatste nieuws 23.15-23.25 La pensée socialiste, politieke uitzending TV 5 16.05 Fou comme l'oiseau, tv-film van F. Cazeneuve 17.35 Les bistros, documentaire 18.35 TV 5-sport. Met tafeltennis 19.00 Champs-Elysées 20.30 Apostrophes, literair magazine 21.45 Images en liberté 21.55 Aujourd'hui en France 22.00 Nieuws 22.30-00.00 lis, Franse speelfilm uit 1970 van Jean-Daniel Simon. Met o.a. Charles Vanel en Mi chel Duchaussoy MUSIC BOX 17.00 El The Simon Potter Show, met een overzicht van de LP- en CD-top 20 18.00 El The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 E) The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 El The Nino Firetto Show (herh.) 21.00 El The Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 El The Simon Potter Show (herh.) 23.00 El Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell (herh. van zaterdag) 00.00 OS The shadow (herh.) 01.00 El The Gaz Top Show, met een nieuwe aflevering van de Gaz Top Running Trivla Quiz 02.00 El The Amanda Redington Show 03.00 El The Nino Firetto Show 04.00 El The Martin Buchanan Show 05.00 El The Simon Potter Show 06.00-07.00 El The shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende Tessa Peake-Jones als Julia in Shakespeares 'De twee edel lieden uit Verona'. BRT 2 om 20.25 uur. Alan Ladd speelt de hoofdrol in de Amerikaanse speelfilm 'The blue dahlia'. Duitsland 3 om 20.15 uur. DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 An hellen Tagen, muzikaal programma. Afl.: Het Zwarte Woud 16.45 Die kinder vom Mühlental, dertiendelige kinderserie van Janusz Leski. Afl. 2: April, April und Kapitan Groschny 17.10 Kein Tag wie jeder andere, kinderprogramma. Afl.: Ein Zlr- kus voller Abenteuer (2) 17.35 Der Clown im Hinterhof, kin derprogramma. Afl.: Schatten- 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 16.25 Empire 19.00 Detektivbüro Roth, misdaad serie. Afl.: Das stinkt dem Schnüffler 19.57 Programma-overzicht 20.00 CC Tagesschau 20.15 Der Groschenkönig. 'Eine deutsche Karriere', documen tairefilm over de speelautoma- tenkoning Dieter Kraus 21.00 Der 7. Sinn 21.03 Geschichten aus der Heimat: Sonnenschauer, aflevering uit een serie tv-spelen die telkens in een andere regio van West- Duitsland zijn gesitueerd. Met o.a. Hardy Krüger. Henning woont samen met zijn vader op een boerderij bij een klein dorpje. Aangezien Henning zijn fantasie zo nu en dan de vrije loop laat, wordt hij door zijn dorpsgenoten niet voor vol aangezien 22.00 Titel, Thesen, Temperamente, cultureel magazine 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Dear Mr. Wonderful, tv-spel van Sam Koperwas en Peter Lilienthal. Met Joe Pesci, Ka ren Ludwig, Evan Handler e.a. Ruby Dennis bezit een goedlo pende bowlingbaan in een voorstadje van New York. Op een dag komt hij In aanraking met een stel speculanten die van plan zijn de zaak af te bre ken... (Herh.) 00.50 Tagesschau 00.55 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Bühnenzauber, zesdelige serie over alles wat het theaterpu bliek verbaast. Afl. 1: Van Ba- 16.35 Kingstontown am Schotter- teich, zesdelige jeugdserie naar de roman van Susanne Zanke. Met Martina Vesely, Rafik Elouardi, Bernd Bogens- berger e.a. Regie: Susanne Zanke. Aft.: Der Saxophondieb 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement 17.45 Der rosarote Panther 18.20 S.Y. Arche Noah, dertiendelige tv-serie met Jörg Pleva, Marie Charlott Schüler, Volkert Kraeft e.a. Afl.: Meuterei vor Helgoland 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Der gro8e Preis, spelprogram ma in samenwerking met de actie Sorgenkind. Presentatie: Wim Thoelke. Met Richard Clayderman, Menskes Chore, Nicole e.a. 20.50 Die groBe Hilfe, nieuws over de actie Sorgenkind 21.00 Gesundheitsmagazine Praxis: Tag der Suchthilfe im ZDF, medisch magazine dat ditmaal geheel gewijd is aan verslaaf- denhulp, de mogelijkheden en de grenzen 21.45 Heute-journal 22.05 5 nach 10: Was tun, wenh man nicht weiter weiss? Afle vering uit een serie praatpro gramma's waarin ditmaal hulp verleners. waarvan sommigen vroeger zelf verslaafd waren, ingaan op de in de telefoonak- tie van dinsdag meest gestelde vragen 23.55 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Grundrechte und Grundp- flichten, tv-cursus 18.30 Het programma met de muls 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 D Die blaue Dahlie (The Blue Dahlia), Amerikaanse speelfilm uit 1946 met Alan Ladd, Vero-, nica Lake, William Bendix e.a. Als de piloot Johnny naar huis terugkeert, vindt hij zijn aan de drank geraakte vrouw bij Ed die Harwood, eigenaar van de nachtclub The Blue Dahlia. Johnny verlaat haar en de vol gende dag wordt zijn vrouw dood aangetroffen 21.50 Der Landarzt von Hirschberg, documentaire 22.20 Sprache der liebe: Literatur als Erotik 23.20 In memoriam Emil Gilels, ter herdenking van de op 14 okto ber 1985 gestorven pianist Gi lels 00.20 Laatste nieuws BBC 1 17.35 The Flintstones, tekenfilm 18.00 Journaal en weerbericht 18.35 London plus, regionaal maga- 19.00 Tops of the Pops, poppro gramma 19.30 (HEastenders 20.00 Tomorrow's world, nieuws uit de wereld van de wetenschap en technologie 20.30 El Lenny Henry Tonite, come- dyshow waarin Lenny Henry diverse rollen speelt 21.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 21.30 In sickness and in health, co medyserie rond de alleen staande weduwnaar Alf Gar- nett (Warren Mitchell) 22.00 Questiontime, speciaal pro gramma rond de Labour Party Conference te Blackpool 23.00 Film '86, filmmagazine 23.30 The Money Makers, informa tieve serie. Afl.: Betting on a certainty 00.00 Weerbericht BBC 2 17.35 O Harold Lloyd 18.00 Star Trek, Amerikaanse scien ce-fictionserie met Leonard Ni- moy, William Shatner e.a. Afl.: A Land of Troyius 18.45 The great river journeys, do cumentaireserie waarin schrij vers over verschillende rivieren verteken. Afl.: Papua (New Gui nea) - Eater of Men. De schrijf ster Christina Dodwell 20.15 Bookmark, magazine met een overzicht van de beste natio nale- en internationale uitga ven van hedendaagse litera- 21.00 Alas Smith en Jones, komi sche sketches met Mel Smith en Griff Rhys Jones 21.30 Screenplay: Paying Guests (slot), komedie in twee delen naar een boek van E.F. Ben son. Met Annette Crosby, Ro bert hardy, Angela Thorne e.a. Deel 2: The final assent 22.30 Newsnight, actualiteiten 23.25 Weerbericht 23.30 Golf: World Matchplay te Wentworth, samenvatting 00.10-00.40 Open university 18.35 Crossroads 19.00 Me and my girl, comedyserie (herh.) 19.30 Fresh fields, comedyserie 20.00 Men of the Dragon, speelfilm 21.30 This week 22.00 Nieuws 22.30 Secret worlds (herh.) 23.00 Snooker 00.15 Church in the classroom SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I Dream of Jeannie 18.30 Hazel 19.00 Hogan's Heroes 19.30 Mork and Mindy 20.30 A Country Practice 21.25 Championship Wrestling 22.30 E The Untouchables 23.15 Sport 00 05-01.00 El The great videorace NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 2030, serie over oud zijn en ouder worden TROS 14.30 Sons and daughters, tv-serie 15.35 Rosco leest voor 16.00 De stop en stap show, verkeersprogramma vcror kinderen 16.25 Meneer Mengsel houdt zijn mond, toneelstuk NOS 17.30 tt6-Journaal TROS 17.46 TROS Sport MUSIC BOX 07.00 El Muziekprogramma's. Gaz (07.00), Amanda (08.00), Nino (09.00), Martin (10.00), Simon (11.00) en The Shadow (12.00). 13.00 El Herh. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 El Jimmy Allegretto (herh.) 12.10 Gesundheitsmagazin Praxis 12.55 Persoverzicht 13.00 Tages schau 13.15-13.30 El Teletekst 14.50 Die Reise von Charles Darwin (3), zevendelige Engelse tv-serie 15.05 Vorhang auf - Film ab 15.40 Ausweg: Flughafen, familieprogram ma 16.50 Tagesschau 17.00 ARD- Sport extra. Tennis-Daviscup: W. Duitsland - Ecuador DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 13.55 Pro gramma-overzicht 14.00 Die Sport- Reportage. Tennis-Daviscup: W. Duitsland - Ecuador 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's. sport en amusement 17.45 Ro bin Hood, Engelse tv-serie BBC 1 06.30 Nieuws 07.00 Breakfast Time, actualiteiten 09.05 Labour Party Conference te Blackpool 10.30 Play School 10.50 Labour Party Confe rence te Blackpool 12.30 Golf: World Matchplay te Wentword 13.00 Jour naal 13.30 Hockey cokey, kinderserie 13.45 Golf: World Matchplay te Went worth 15.52 Regionaal nieuws 15.55 Whizz, kinderprogramma 16.10 Su- perted, tekenfilm 16.15 Beat the Tea cher, scholierenquiz 16.30 Cheggers play pop 16.55 John Craven's News- round 17.05 Butterfly Island, kinder serie 17.35 The Krankies Electronic SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 El Sky Trax. Herhalingen 13.00 Skyways 14.00 Fashion TV 15.00 El Here co mes the weekend, met Anthea en Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show ITV RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.05 KRO: Man en paard. 18.30 Da Capo. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: Stof tot nadenken. 01.02 EO's Country uur. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Zingen in de nacht. 04.02 Muziek motief. 05.02 Ontbijt met spek. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO; Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondsplts. 19.02 TROS: Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en L.P. Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: Crumb-Dag op Radio 4. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 20.30 Crumb-Dag op Radio 4. 23.00 Muziek van Nu. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 KRO: Marktberichten. 18.15 Scheepspraat. 18.30 Lezen voor de lijst. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Personal Computer I. 21.00 Ni Hao, Chinese taal en cultuur. 21.30 Leermoeilijkheden, les 4. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, een dagelijkse talk show vanuit het Radio Café Rijn mond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en Quiz en Waarachtig. Om roep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Ga jij de klas maar in (onderwijsprogram ma). 19.00-20.00 Kunst uur. BRT 1 18.10 Actueel. 18.B0 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Paso a paso, voor Spanjaar den. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Folk op donderdag. 21.03 Volwassenenvorming. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee 22.05 Boem Boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Gitaarmuziek. 19.00 Dossier: Jean Rhys (1). 19.45 Home Made. 20.30 Basilicaconcerten 1984 (herh.). 21.43 Pianomuziek. 22.00-23.45 Nieuwe muziek. 06.25 TV-AM 09.25 Regionaal nieuws 09.30 Schooltv 12.00 Flicks (herh.) 12.10 Rainbow 12.30 Penny- wise 13.00 Nieuws 13.20 Regionaal nieuws 13.30 II Friday Film Mati nee: A Cuckoo in the Nest, speelfilm uit 1933 15.00 Take the High Road 15.25 Regionaal nieuws 15.30 Sons and Daughters 16.00 Rainbow 16.15 Road Runner 16.20 Your Mother wouldn't like it 16.45 Alias The Jes ter 17.00 Bellamy's Bugle 17.15 Blockbusters 17.45 Nieuws MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 15.05 VolgsDot. 16.05 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 teder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Canada in van Twaalf tot twee. 14.03 Ratel. 15.03 KRO-Hoorspel. 15.30 TROS: Café chantant continu. 16.03 André Van Duin. 17.03 De Nederlandstalige top tien. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. werken v. Beethoven. 09.00 Het Internationale Concertcir- 09.50 De Klassieken. 11.30 Klassieke pianomuz. 12.05 Jazz op vier concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. Haydn Trio. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Niemand om mee te pra- 09.50 Leergeld. 10.00 AVRO: AVRO's vijfluik. 11.45 Overheidsvoorlichting. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg heeft een muis ge- 14.00 De stofzuiger. 14.30 VARA: Schoolradio. 15.00 AVRO: Minjon. 16.00 Telepoons. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: Om 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd. Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Micha. 14.00 De stemming. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.05 Tafelmuziek. 13.30 Liszt, Mens en Musicus (34). 14.30 Pianorecital Eugen Indjic. 15.58 Liederen op tekst van Charles van Lerberghe. 16.30 Wel thuisl

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19