M, 'Financieel Nederland, mag ik even uw aandacht?" Bankiers Staal Bankiers.Vanaf 9 oktober een beursfonds. DINSDAG 30 SEPTEMBER 1986 Coupon. Stuurt u mij het introductiebericht van Staal Bankiers. Naam Adres- Postcode plaats-- Bon in gesloten envelop, ongetrankeerd zenden aan: Staal Bankiers NV, Antwoordnummer 1842,2500 VD Den Haag. Prol Dr. Drs. A.GR Dreesmann Voorzitter hoofddirectie Vendex InternationaL "Het zal u niet onbekend zijn dat Vendex Interna tional zich voorspoedig ontwikkelt. Het is u wellicht ook bekend dat deze ontwikkeling tot stand komt door het zorgvuldig hanteren van een filosofie die ik kortweg "diversificatie in dienstverlening" zou willen noemen. Het is het streven naar een evenwichtige opbouw, waarvan de componenten worden gevormd door onder nemingen met een sterke eigen positie. Binnen deze filosofie past een bank als Staal Bankiers (anno 1916), die wij in 1978 hebben overge nomen. In de jaren daarna heeft Staal Bankiers zich ontwikkeld tot een allround financieel dienstverlenend bedrijf. Daarbij heeft de bank zich vooral geconcentreerd op de kwaliteit van de dienstverlening. In dit tijdperk van informatietechnologie ging dat uiteraard gepaard met een vergaande doorvoering van automatiseiings- en communicatietechnieken. Staal is nu, wat in het Engels zo kernachtig heet, een "high tech financial services company", te vergelijken met high tech ondernemingen in de electronica en de biochemie. Daarbij wil ik wel opmerken dat de vergelijking niet in alle opzichten opgaat. In afwijking van wat u elders nog wel eens wilt aantreffen vertoont de resultatenontwikkeling bij Staal een stabiellen sterk groeiend karakter. Op 9 oktober 1986 zal Staal Bankiers op de Amster damse Effectenbeurs worden geïntroduceerd Het betreft hier de herplaatsing van certificaten van aandelen en de uitgifte van een achtergestelde lening met warrants. U vraagt zich wellicht af waarom, gezien de uitstekende ontwikkeling en de goede vooruitzichten, Vendexlnter- national toch een deel van deze parel aan haar kroon ter beurze wil brengen. Hiervoor is een aantal praktische redenen te geven. Deze redenen zijn afzonderlijk niet doorslaggevend maar gezamenlijk zijn ze dat wel. Ik zou ze als volgt willen omschrijven: Vendex International heeft het voornemen op termijn zelf ter beurze te gaan. Vendex International heeft een algemene balansgarantie afgegeven voor Staal Bankiers. Door de sterke uitbreiding van het balanstotaal van Staal, kan deze garantie leiden tot een onjuiste beoordeling van de financiële gegevens van Vendex International. Na de uitbreiding van het aansprakelijk vermogen van Staal Bankiers zal deze balansgarantie geleidelijk worden teruggebracht. De Wet Toezicht Kredietwezen legt aan banken beperkingen op die gerelateerd zijn aan de omvang van het aansprakelijk vermogen (de zogenaamde "grote posten regeling"). Daardoor kunnen regelmatig trans acties niet worden geëntameerd In dit verband heeft Staal behoefte aan een groter aansprakelijk vermogen. Staal Bankiers heeft het voornemen om ook in andere landen actief te worden. Enerzijds om een "on the spot" contact op belangrijke buitenlandse financiële markten te bewerkstelligen, anderzijds om de ontwik kelde software, alsook de achterliggende filosofie, op meerdere plaatsen in de wereld aan te wenden. Uit marktonderzoek blijkt dat Staal Bankiers buiten vakkringen minder bekend is. De financiële pers besteedt meer aandacht aan fondsen met beursnotering. Nederlandse gemeenten mogen uitsluitend deposi to's uitzetten bij banken met beursnotering. Bij trans acties met gemeenten is het een belemmering niet het volledige dienstenpakket te kunnen aanbieden. Als gevolg van deze overwegingen kunt u dus nu - voor het eerst in de geschiedenis - investeren in een deel van Vendex International. Ik ben ervan overtuigd dat het een uitstekende investering is. Staal is namelijk niet afhankelijk van één activiteit. De bank is op zeer verschillende deelmarkten actief De spreiding van de resultaten over de verschillende activiteiten heeft als gevolg dat het totaalresultaat gevrijwaard is van te sterke fluctuaties. Door de hoge graad van automatisering is de produktiviteit per medewerker aanzienlijk hoger dan in de branche als norm wordt aanvaard Dit betekent dat Staal zich in de concurrentieslag zeker zal kunnen hand haven, maar bovendien in een markt die als'overbanked" wordt beschouwd overtuigend zal kunnen groeien. Wellicht heeft het bovenstaande betoog u nieuws gierig gemaakt naar de "facts and figures". Deze treft u uitgebreid aan in het introductiebericht. Als u van de onderstaande coupon gebruik maakt, heeft u hem snel in huis. Ik dank u voor uw aandacht" Van 29 september t/m 8 oktober is Staal Bankiers ook 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur geopend voor telefonische informatie: (070| 101510. Idem op zaterdag 4 oktober van 10.00 tot 14.00 uur.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 8