„Vergrijzing mag geen schrikbeeld meer zijn'" 'Kleine Koos' peels in de weer net zintuigen gekleurd gezien ^ADIO/TELEVISIE Jlarcel van Damde VPRO Vn de kritiek op Reagan 'i:\RA-voorzitier Marcel van Dam heeft zich •ige week knorrig uitgelaten over de 'RO-produktic 'Reagan', u weet wel. die lrdelige comedyserie waarin Ton van Duin- >n te zien is in de rol van de Amerikaanse dent. Van Dam beoordeelt de serie maar rommel en vraagt zich af hoe het toch komt it de pers alles maar mooi vindt dat van de PRO komt: „Als wij dit zouden uitzenden of e KRO of de NCRV, dan viel iedereen over ns heen, en nu hoor je geen woord van kri- igif {eleméal ongelijk heeft hij niet. Veel program - ,1 a's van de VPRO krijgen bij doorgewinterde elevisiecritici op z'n minst het voordeel van de wijfel. en dan kan het best eens gebeuren dat en bedenksel van een VPRO-medewerker met eer égards wordt behandeld dan een gelijk- >rtigprogramma uit een VARA- of KRO-ko- SteidtaQowuvnt DINSDAG 30 SEPTEMBER 1986PAGINA 15 ker. Of dat met Reaganook zo is, valt te be zien. De serie heeft van te voren veel aandacht gekregen van de schrijvende pers, dat is waar. Maar ik heb eigenlijk nergens iets gewaar kun nen worden van geweldig enthousiasme over het werk van programmamaker Erwin de Vries, toen de serie eenmaal was begonnen. In tegendeel: de pers reageerde merendeels mees muilend. Marcel van Dam had waarschijnlijk liever gezien dat de hele Nederlandse tv-kritiek op de lijn was gaan zitten die De Telegraaf volgde: een algehele verkettering van het pro gramma in de klassieke stijl, zoals die destijds door het ochtendblad ook werd gehanteerd te gen het nummer Beeldreligie in 'Zo is het toe vallig ook nog eens een keer' (VARA!). Zo werkt het niet. Recensenten kijken niet meer naar alles en ze schrijven niet meer over alles. Ze maken een keuze, net als een gewone kijker, en zit er in die keuze een aanleiding voor een stukje, dan komt dat stukje er wel. 'Reaganbleek bij de eerste uitzending niet een bijzonder soort uitzending te zijn. Het is een ambitieus probeersel van een beginnende regis seur, met een actueel thema, en als poging tot comedy niet bijster geslaagd: ik heb er tenmin ste niet om kunnen lachen. Dat de Amerikaan se president erin wordt afgebeeld als een zwak zinnige, paranoïde Russenhater, dat is niet ele gant maar ook niets nieuws: dat gebeurt in Spitting Image' al jaren en de man heeft op zijn minst daar zelf wel eens aanleiding toe ge geven. Er wordt in de serie ook vrijmoedig met de ziekte kanker omgesprongen, inderdaad, maar dat deed Freek de Jonge al leuker in de jaren zeventig. Kortom: de serie levert niet zo veel ischrijvenswaardigs op dat Marcel van Dam naast De Telegraaf de héle Nederlandse pers aan zijn zijde zou moeten vinden. Het gegeven van Reagan' is dermate dun, dat zelfs betere tekstschrijvers van Erwin de Vries er niet veel meer dan een sketch in een cabaretprogramma uit zouden kunnen halen. Dat De Vries toch van de VPRO een vierdelige serie mocht ma ken, dat is eigenlijk meer zonde van VPRO- -geld dan dat ze zich daar bij de VARA officieel boos over zouden hoeven te maken- Er is aanleiding even terug te komen op de aantekeningen die ik vorige week maakte over de kleurenbeelden uit Dachau, gemaakt in 1945 door de Amerikaan George Stevens en ver toond door de AVRO. Het commentaar in de film sprak van 'dode lichamen gedeeltelijk met sneeuw bedekt'. Een lezer (zelf bevrijd in Da chau) reageerde met de correctie dat deze beel den dateerden uit het voorjaar en dat er dus geen sprake was van sneeuw. Het ging hier om chloor, dat door de Duitsers werd rondgespoten tegen stank en besmetting. Het kamp Dachau speelde overigens maar een bescheiden rol in de vernietiging van joden. Het was veeleer een van de macabere middelen waarmee vooral ook immense hoeveelheden niet-joden werden af geslacht die behoorden tot een volksgroep, reli gie of politieke richting die Hitier onwelgeval lig was. RENE DE COCQ IILVERSUM De afdeling eugd van de VPRO heeft voor iet nieuwe seizoen gekozen voor wee soorten kinderprogram- na's. Ze worden of door kinde en zelf gemaakt zoals het popu- aire ..Achterwerk in de Kast" nmiddels ook in Duitsland in roduktie) of het zijn uitzendin- die door volwassenen wor- en gemaakt voor kinderen. De latste groep bestaat volgens urny Bos. hoofd jeugdprogram- la's van de VPRO, voor een root deel uit series die het den van kinderen ny>et prikke- n. ..We willen geen opvoed- jndige omroep zijn. Daar heb- ?n de kinderen ouders voor, laar we willen ze wel graag in- irmatie bieden over zinnige za- ;n. Deze kunnen namelijk bij ragen tot de ontwikkeling van et kind". lorgenmiddag (Ned. II om f.00 uur) start de omroep met kleine Koos" een vijfdelige »eks over zintuigen. Elke week iaat een waarnemingsorgaan entraal. De verhalen werden pgebouwd rond ruiken, proe en. zien. voelen en horen. Op en treffende manier geeft deze aan hoe je kinderen op >eelse manier kennis kan laten laken met de verschillende inches van het lichaam, zonder belerend vingertje op te ste- p of de stof gortdroog over lp hoofden heen te strooien. 'harlotte Heine Koos" werd bedacht en maakt door drie leden van ieorema Films. Eerder maakte filmcollectief, dat werd opge- ht in 1984 door ex-Filmacade- Charlotte ter Horst als de negenjarige Kleine Koost mie-studenten, in opdracht van de VPRO-televisie de driedelige kinderreeks „Laat de vissen maar tv kijken". „Kleine Koos werd in het najaar van 1985 op een aantal buitenlocaties in Ne derland opgenomen. De hoofdrol in „Kleine Koos" wordt gespeeld door de twaalfjarige Charlotte ter Horst uit Landsmeer. Wat al snel blijkt, is dat de ne genjarige Koos zo haar eigen ma nier heeft om problemen te ver werken. Ze komt uit een door snee gezin. Haar kleurenblinde vader (grote Koos) heeft 's mor gens moeite om uit bed te ko men, terwijl haar bijziende moe der Pien telkens weer de melk laat aanbranden. Als haar vader, of haar moeder iets zeggen of doen wat Koos niet snapt, biedt haar kamertje uitkomst. Daar bevindt zich namelijk een rek stok waar ze aan gaat hangen om het 'probleem' eens rustige te overdenken. Die rekstok is de grens tussen de werkelijkheid en een. fantasiewereld. In de eerste aflevering heeft haar moeder geurvreters ge kocht voor in de schoenen van grote Koos. Ondersteboven han gend aan haar rekstok komt ze terecht in een bos, waarin de verschrikkelijke Geurvreter alle lekkere geuren opzuigt. De ge volgen hiervan lijken rampzalig te zullen worden. Op speelse wij ze wordt een aantal zaken duide lijk gemaakt. Max Voorafgaande aan „Kleine Koos" heeft de VPRO een pro gramma, dat door Burny Bos wordt omschreven als „een leuk programma waarvan je iets inte ressants kan opsteken". Het gaat om „Max Laadvermo gen", een populair wetenschap pelijk magazine, dat op eenzelfde manier met informatie om springt als „Kleine Koos" al wordt het in een iets duidelijker jasje gestoken. Kleine speelse scenetjes gaan vooraf aan de proef die volgt. Het aardige van de afleveringen is, dat er altijd wel iets inzit waarmee de kijker later zelf aan de gang kan gaan. De eerste uitzending gaat over stroom. Rene Groothof speelt de rol van Max Laadvermogen, ter wijl Midas Dekker de proeven laat zien en uitlegt. De verschillende onderdelen van de VPRO-kindermiddag worden door acteur Kees Prins aan el kaar gepraat. Hij doet dat vol gens Burny Bos op een uitzon derlijke wijze in „speciale mini- stukies, die 'mens'-gebonden zijn' HANS PIËT AMSTERDAM Ouderen zijn belangrijk geworden, zelfs politiek. Op de agenda van in formateur De Koning stond de vegrijzing van onze samenle ving als zevende agendapunt vermeld. De toenemende aan dacht voor ouderen en het probleem dat ontstaat door hun sterk groeiende aantal, is voor de AVRO aanleiding ge weest om vandaag (Ned. I) tijd in te ruimen voor een the madag met de titel „Op leef tijd". Dat gaat gepaard met de introductie van een Nationaal Fonds, N55, waarvoor als het even kan mensen geld moeten geven. Uit dat fonds, waarin diverse instanties en de over heid al een klein beginkapitaal hebben gestort, dienen allerlei onderzoeken en voorzieningen voor ouderen te worden gefi nancierd. De betrokkennen zeggen dat de themadag abso luut geen nationale inzame lingsactie in de trant van Open het Dorp wordt. Het fonds wordt gepresenteerd, het giro nummer wordt een aantal ke ren getoond en daarmee is het afgelopen. De initiatiefnemers, waaronder het Nederlands In stituut voor Gerontologie (NIG) noemt ook geen bedrag dat die dag binnen zou moeten komen. „Het fonds is slechts ondergeschikt", zegt prof. Jon ker voorzitter van het NIG. ,.Het gaat erom zoveel moge lijk facetten van ouder worden en zijn te tonen, erover te pra ten en daarmee de veelal ver keerde beeldvorming over deze groep mensen te veran deren". Wie oud wordt gaat niet met een dood en is niet per defini tie zwak, ziek of misselijk. Na tuurlijk zijn er weinig hon derdjarigen die gelijk Bomans' ironische vertelling in Kop stukken nog een vogelnestje in de ringen maken, maar even min klopt het beeld dat wie oud is, voorgoed heeft afge daan. „Veel mensen zijn bang om oud te worden, omdat ze dat asscociëren met ziekte en doodgaan. Dat is natuurlijk onzin", meent prof. dr. D.L. Knook van het TNO-instituut voor experimentele gerontolo gie wetenschap van het ou der worden). „Tegenwoordig heeft een man van 65 jaar ge middeld nog veertien jaar te leven en een vrouw zelfs ne gentien. Dat is nog bijna een heel leven, een essentiële le vensfase. Niet voor niets wordt er al gesproken over de „dubbele vergrijzing": het sterk toenemende aantal men sen dat 85 jaar en ouder wordt". Volgens de prognoses zal in het jaar 2000 31% van de Ne derlanders 55 jaar en ouder zijn en 9% 70 jaar en ouder. Dat betekent een ingrijpende verandering van de samenle ving, die daar volgens prof. Jonker niet of nauwelijks op voorbereid is. Daarom mag vegrijzing geen schrikbeeld meer zijn, maar is er medisch/psycholigisch/soci- aal-wetenschappelijk onder zoek nodig over ouder worden, meent Jonker. Hij verwijst, naar de Verenigde Staten, waar ondanks forse bezuini gingen uitgerekend in deze sector door de overheid fors wordt geïnvesteerd; honderd miljoen dollar alleen al voor onderzoek. In datzelfde land, in Boston, bestaat ook al een universiteit voor ouderen. De afgestudeerden kunnen zo aan de slag op de arbeidsmarkt; hun leeftijd speelt daarbij geen rol. Dat soort initiatieven zou best uit een goed gevuld fonds N55 op gang gebracht kunnen worden, benadrukt prof. Jon ker van het NIG. De AVRO is het op 30 septem ber hoofdzakelijk te doen om informatie, afgewisseld met amusent. „Het wordt geen sen timenteel programma", vertelt mede-samenstelster Mieke Benda. „We gaan niet alleen maar zielige mensen en schrij nende gevallen laten zien. We hopen dat met normale infor matie, van leuk tot triest, men sen inzien dat ouderen gewone mensen zijn. We hopen ook dat jongeren, de ouderen van straks, zich zullen realiseren dat het vooral ook over hun toekomst gaat". De uitzending is onderver deeld in partjes, die handelen over respectievelijk eenzaam heid, arbeid, gezondheid en wonen. Elk deelthema wordt ingeleid met een documentaire en gevolgd door een praatpro gramma. Deze worden gepre senteerd door Karei van der Graaf en Amanda Spoel. Het amusmentsgedeelte wordt aan- eengepraat door Fred Oster en Leonie Sazias. Informatie en vertier zijn ongeveer gelijke lijk verdeeld over de dag, die omstreeks 22.15 uur wordt be sloten met een discussie van een half uur met minister Brinkman van WVC, die in de komende regeerperiode ander half miljard wil bezuinigen op voorzieningen voor ouderen. DICK HOFLAND ^Nederlanc^ NEDERLAND 1 AVRO 14.30 Op leeftijd (1), themapro gramma waarin aandacht wordt besteed aan oude ren, vanuit de Nieuwe Kerk en de Wintertuin van Hotel Krasnapolsky in Amster dam. Presentatie: Karei van de Graaf en Amanda Spoel. Met medewerking van diverse artiesten. De volgende onderwerpen worden behandeld: 'Kin deren over ouderen', 'Weerbaarheid', discussie waarbij kijkers telefonisch hun vragen kunnen stellen. Om 16.00 'Gezondheid', discussie en om 17.00 'Ge rontologie', documentaire (zie elders op deze pag.) NOS 17.30 Vj6-Journaal AVRO 17.46 Op leeftijd (2). vervolg van dit themaprogramma met als onderwerp 'Arbeid en vrije tijd' TELEAC 18.30 Kanker, voorlichtingspro gramma 18.45 Tekenen en schilderen, voorlichtingsprogramma 19.00 m Fabeltjeskrant 19.30 Televizier-ring 1985/1986, reportage over de feeste lijke uitreiking van de Tele- vizier-ring door Martine Bijl aan Jos Brink voor zijn aandeel in 'Wedden dat...?' NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 Op leeftijd (3), vervolg van het themaprogramma, met als onderwerpen 20.30 'Wonen', discussie en om 21.30 'Eenzaamheid', dis cussie 22.15 Time after Time, Engelse tv-film van Bill Hays naar de roman van Molly Kea- ne. Met o.a. John Gielgud, Googie Withers, Helen Cherry en Freddie Jones. Jasper Swift waakt met zijn eigenaardige zusters over het huis Durragh- glass. Een oude huisvrien din bezoekt hen met de bedoeling de rust te ver storen NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Maak mij wat wij zer, gevarieerd program ma over leuke en boeiende 'leer'-aktiviteiten. Afl.: Uit zicht op een baan NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Het geheime dagboek van Adriaan Mole - 13% jaar (slot), zevendelige Engelse jeugdserie naar het gelijk-" namige boek van Sue Townshend. Met Gian Sammarco in de hoofdrol. Afl. 7: Eind goed al goed? Adriaan krijgt een race fiets en verrast zijn ouders. Daarnaast ziet hij wat in een ander meisje, maar Pandora lijkt zich met hem te verzoenen. Bovendien eindigt Adriaans eerste lijmsnuifpoging in een gê nante situatie 19.37 Kenmerk, actualiteitenru briek met een gesprek met de 76-jarige prof. Jan van Baal, antropoloog en voor malig gouverneur van Nieuw Guinea, over de rol van bestuur en missie op de voormalige Nederland se kolonie en de invloed daarvan op de cultuur van de Papoea's NOS 20.00 Moordkuil, programma waarin kijkers kunnen rea geren op het aanbod op de Nederlandse televisie en zonodig in discussie kun nen gaan met tv-program- mamakers. Presentatie: Dirk Kuin 20.20 De droom van Latijns- Amerika, filmportret van Latijns-Amerika 21.00 Panomariek, actualiteiten rubriek met achtergron dreportages over de ont wikkelingen in de interna tionale politiek. Met o.a. een reportage over de machtswisseling Peres- Shamir in Israël op 14 ok tober 21.30 Het oog in de hand, docu mentaire over de Rietveld Academie, vormgegeven door studenten van de au diovisuele afdeling van de Academie 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven TELEAC 22.50-23.20 Leermoeilijkheden, les 4 EUROPA TV 17.35 Kinderprogramma. Met 'Tik Tak' en 'Gigi' 18.05 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Europa Report 18.55 Eureka, magazine over weten schap, technologie en industrie in Europa 19.20 Weerbericht, World Watch en programmaoverzicht 19.30 Managing the landscape, do cumentaireserie over Neder landse landschappen 19.55 Rubens, painter and diplo mat, Belgische dramaserie van Roland Verhavert, met o.a. Jo- han Leysen, Ingrid de Vos en Henk van Ulsen 20.50 Sports Report. Met WK volley bal IRT Schooltelevisie Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) i Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de ballerina (herh.) Dagboek van een clown, ver- halenserie van Guido Staes. All.: De witte leeuw E Comedy Capers, slapstick serie. Afl.: Soldaten (Army Life), met Laurel en Hardy 135 De jonge zeehond (Seal Mor ning. 4). Engelse tv-serie over een weesmeisje dat op het strand een zeehondje vindt. Met o.a. Jane Lapotaire, David Birney en Liza Goddard I.OO Juke Box, videoclips (.05 Encyclopedie, informatieve serie. Afl.: Tijd en tijdsmanage- l ment ',40 Mededelingen en program ma-overzicht 45 Journaal ff 10 Weerbericht 15 Kunstzaken, kunstagenda 25 I.Q., quiz met denk- en weet- vragen, gepresenteerd door Herman van Molle 15 Labyrint. Verder vechten, pro- 1 gramma over mucoviscidose. de meest voorkomende dode lijke erfelijke ziekte bij kinde ren. De ziekte wordt veroor zaakt door een stoornis van de klieren, waardoor de afvoer- i gangen van de klieren verstopt raken. Dit belemmert vooral de werking van de longen en de spijsvertering 45 Uitzending door Derden. Pro gramma van de Socialistische Omroep 05 Luister met je ogen (1). serie lessen over communicatie met gehoorgestoorden 20-22.45 Journaal en Coda. 'Oh. Quand je dors' van Franz Liszt op tekst van Victor Hugo, uit gevoerd door Rita Piron, zang en Christel Kessels, piano IT 2 5 Make-up, een spel. Afl. 7: De lippen (herh.) 0 Mededelingen en program ma-overzicht 5 Journaal D Weerbericht 5 Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts 5 Armoede (6). elfdelige Neder landse tv-serie van Peter van Gestel, naar de gelijknamige roman van Ina Boudier-Bak- ker. Met Ellen Vogel. Jan Re- tèl. Eric Schneider e.a. Am sterdam. zomer 1901: Kitty Brugsma ontdekt op een dag dat ze zangeres in Brussel ge worden Is. Bernard heeft grote plannen voor zijn huishoudster en zichzelf, terwijl de familie Terlaet weer op het buiten- 1 Argus, praatprogramma met Jan van Rompaey en Jessie de Caluwè 0-23.15 De Griekse sagen, mu zikaal programma over Griek se sagen, met symfonische ge dichten van Cèsar Frank en Camille Saint-Saëns, uitge voerd door het Filharmonisch Orkest van de BRT o.l.v. Fer- nand Terby RTBF 1 17.20 Madedelingen van da ONEM, vacaturebank 17.30 Nouba nouba, kinderprogram- 18.00 Carrefours, kinderprogramma 19.00 Ce solr, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke: Interview, te kenfilm 19.30 Journaal 20.00 Contacts 20.05 Operation Ypsilon, tv-serie. Afl. 1: Karmak. Een journalist wil in een reportage het bewijs leveren van het gebruik van chemische wapens tegen de bevolking van Karmak 21.05 La guerre civile d'Espagne (The Spanish civil war), zesdeli ge documentaireserie. Afl. 1: Voorspel tot de tragedie, 1931 - 1936 22.30 Laatste nieuws 22.55 E Ciné-Club da Minuit: l'Eco- le des facteurs, korte film van en met Jacques Tati 23.20-00.30 E Jour de féte, Franse speelfilm uit 1948 met o.a. Jacques Tati. Paul Frankeur. Maine Vallèe. Alle inwoners van een klem dorpje zijn druk bezig met de voorbereidingen van het jaarlijkse dorpsfeest. Vooral de plaatselijke postbo de denkt een gewichtige taak te hebben TV 5 16.05 Les vacancas de monsieur Leon: Raquel Welch 16.20 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 16.35 Gaston Lapouge, tv-film van F. Apprederis met o.a. Jacques Villeret en Eddy Mitchell 18.05 La maiaon de TF 1, gevarieerd magazine 19.00 Les vacancas da monsieur Leon: Gina Lollobrigida 19.15 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 19.30 Nous te marierona, tv-film van J. Fansten met o.a. Henri Gar- 21.00 TV 5-sport 22.00 Nieuws 22.30-00.00 E Legions d'honneur, speelfilm uit 1938 van Maurice Gleize met o.a. Marie Bell MUSIC BOX 17.00 EThe Simon Potter Show, met o.a. de 'Music Video Chart' 18.00 E The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 E The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek "Club Call' (herh.) 20.00 E The Nino Firatto Show, met verzoekvideo's en de Europese concertagenda (herh.) 21.00 E The Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 EThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 E The star guest show (herh. van zaterdag) 00.00 E The Shadow (herh.) 01.00 E The Gaz Top Show 02.00 S The Amanda Redington Show 03.00 E The Nino Firetto Show 04.00 E The Martin Buchanan Show 05.00 S The Simon Potter Show 06.00-07.00 E The Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende DUITSLAND 1 15.50 Tageaschau 16.00 Frauengeschichten: Eins nicht triedfertige Frau, film- portret van de schrijfster Mar- garete Mitscherlich-Nielsen 16.45 Spaas am Dienatag, kinder programma met Werner en 17.45 Tageaschau 17.55 Hier und Heuta, regionaal ma gazine 18.25 Biiro, BUro, tv-serie. Afl.: Ur- laub im August 19.00 Reilly-Spion der Spione (Reilly - Ace of spies), dertiendelige Engelse tv-serie met Sam Neill in de hoofdrol. Afl.: Wettlauf um die Konzession 19.57 Programma-overzicht 20.00 ETagesschau 20.15 Alles oder Nlchta, spelpro- Eramma. Presentatie: Max chautzer. Thama: Robert Stolz 21.00 Panorama, actualiteitenrubriek 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Linda Gray, Larry Hag- man, Howard Keel e.a. Afl.: Ei- fersucht 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kulturweltapiegel, cultuurpro gramma gepresenteerd door Hansjürgen Rosenbauer. Met o.a. een reportage over de ver filming van Umberto Eco's 'De naam van de roos' met Sean Connery In de hoofdrol van speurende monnik, een muzi kaal protret van de zanger Giorgos Dalares, de belangrijk ste vertegenwoordiger van de nieuwe liederen-cultuur in Griekenland en een interview met de Indonesische schrijver Pramoedya Ananta Toer, die vijftien jaar in ballingschap heeft geleefd 23.45 Tageaschau 23.50 Nachtgadanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heut® 16.04 Pinnwand 16.20 Pfiff, sportprogramma voor jonderen 17.00 Heute 17.15 Tele-illustriert®. Actuele the ma's, sport en amusement 17.45 Mit dem Kopt durch die Wand, familiequiz gepresen teerd door Birgit Lechtermann 18.20 Der Untermieter, tv-serie met Dieter Hallervorden. Rotraud Schindler e.a. Afl.: Ein heilsa- mer Schreck 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Ktimmzüge für Olympia, reportage over de Aziatische Spelen als gene rale repetitie van Zuid-Korea voor de Olympische Zomer spelen te Seoul in 1988 20.15 EDie netten Leute von nebe- nan (The people next door), E Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■E Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. Gï Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Peter Ustinov is één van de presentatoren van 'Classic Aid'. Duitsland 3 om 20.45 uur en BBC 2 om 20.30 uur. Amerikaanse speelfilm uit 1969 met Eli Wallach, Julie Harris, Deborah Winters e.a. Regie: David Greene (film in het kader van de themaweek over drugs en verslaving). De Masons en de Hoffmans zijn buren. Als blijkt dat Maxie Mason ver slaafd is. en door Sandy Hoff man voorzien wordt van drugs, ontstaan er grote problemen tussen de ouders en hun kin- 21.45 Heute-journal 22.05 E Suchtwoche aktuell, infor matie in het kader van de the maweek over drugs en versla ving 22.10 Das kleine Fernsehapiel: Die elnen den Anderen, videofilm van Marcel Odenbach 22.30 Schamanen unter Wolenkrat- zern. 'Gesichter Koreas', do cumentaire film over de oriënt atie van Korea 23.05 Mandala Die blinden Augen des Herzens (Mandala), Zuid- Koreaanse speelfilm uit 1981 met Chon Musong, An Songgi. Kim Jongsu e.a. Regie: Yim Gwont'aek. De monnik Chisan is door zijn gewetensproble men aan de drank geraakt. Als de monnik Pobun Chisan's le vensverhaal hoort, is hij vast besloten Chisan te helpen 00.45 Heute DUITSLAND 3 Schooltelevisie. Arbeitsplatze, informatieve se rie over het scheppen van ba nen. Afl.: De brandkastspecia- Telekolleg II Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Riickblende, documentaire over Franz von Assisi, die 760 jaar geleden gestorven Is Mut zum Trëumen, film van Rainer Horbelt Classic Aid, gala-concert van uit het grand Casino in Genève ten bate van de vluchtelingen- commissie van de VN. Presen tatie: Peter Ustinov e.a. Met het Nationaal Orkest van Mon te Carlo. Luciano Pavarotti, Yehudi Menuhin, Kiri Te Kana- 23.15 Deutschlandbilder: Besuch aus Wessie-Land, documen taire over West-Berlijn 24.00 Laatste nieuws j Engeland BBC 1 17.35 The Flintstones 18.00 Journaal en weerbericht 18.35 London plus, regionaal maga zine 19.00 Telly Addicts, spelprogramma met Noel Edmonds 19.30 EEastenders, dramaserie 20.00 EOpen all hours, comedyse rie met Ronnie Barker en Da vid Jason 20.30 EHelp, comedyserie rond drie werkeloze jongens in Liver pool. Met Steven McGann, Da vid Albany en Jack Abraham. Afl.: History in the making 21.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 21.30 EThe big deal, comedyserie rond een gokker en zijn vrien din. Met Ray Brooks en Sha ron Duce. Afl.: The chichen The egg 22.20 Classic Aid Concert (2), gala concert vanuit het grand Casi no in Genève ten bate van de vluchtelingencommissie van de VN (vervolg van BBC 2) 23.35 Weerbericht BBC 2 17.35 E Harold Lloyd 18.00 No limits, popprogramma 18.50 Buddy, dramaserie met Roger Daltrey in de hoofdrol. Afl. 4: That'll be the day 19.15 Under sail, zesdelige serie over zeilschepen en hun be manning. Afl. 2: The Tall Ship 'Royalist' 19.35 Issues of law, informatieve se rie. Afl.: The professionals 20.00 Floyd on food. 'Gastronaut' Keith Floyd onderzoekt de culi naire specialiteiten van het westelijk deel van Engeland 20.30 Classic Aid (1). Klassieke mu sici concerteren ten behoeve van de voedselhulp aan Afrika (vervolg op BBC 1) 22.00 Top Gear, auto- en motorma- 22.30 Newsnight, actualiteiten 23.25 Weerbericht 23.30 Classic Aid (3, vervolg van BBC 1) 00.10-00.40 Open University ITV 17.45 Nieuws 18.00 About Anglia, regionaal maga zine 18.35 Crossroads 19.00 Bygones 19.30 George and Mildred, comedy serie (herh.) 20.00 Yarwood's Royal Variety Show 21.00 First among equals 22.00 Nieuws 22.30 Snooker 00.15 Tuesday Topic SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I dream of Jeannie 18.30 Hazel 19.00 Hogan's Heroes. Afl.: Hello Zolle 19.30 Get Smart. Afl.: The treasure of C. Errol Madre 20.00 The Paul Hogan Show 20.30 A Country Practice 21.25 Chuck Connors 22.25 NFL American football 19867 23.30 E First run 00.15-01.00 E Monsters ol rock NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VOO 14.30 Saebert 14.45 Kuifje 14.55 De grote meneer Kaktus show 15.20 The Jetsons 15.45 Club Vero nica 15.55 New wilderness 16.15 Dy nasty, Amerikaanse tv-serie 17.00 In ternationaal Week Magzine, aktuali- teitenrubriek NOS 17.30 %6-Journaal VOO 17.46 Veronica Sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Punky Brewster 15.55 Max Laadvermogen 16.10 Hoe weeg je een olifant 16.30 Theo Thea 16.45 Achterwerk in de kaat 17.00- 17.30 Kleine Koos MUSIC BOX 07.00 E Muziekprogramma's. Gaz (07.00). Amanda (08.00), Nino (09.00), Martin (10.00), Simon (11,00) en 'The Shadow' (12.00). 13.00 E Herh. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tagea schau en Tagesthemen 10.23 ENot- signale: Der goldene Kittig 12.00 Umschau 12.10 Panorama 12.55 Persoverzicht 13.00 Tageaschau 13.15 E Teletekst 15.50 Tageaschau 16.00 Deutschlandbilder: Fischer Oestmann, documentaire 16.45 Stadtrallye 17.45 Tageaschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Moritzgeschichten 16.35 Der Waschbar Rascal 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Urlaub aut ita- lienisch (5), tv-serie BBC 1 06.30 Nieuws 07.00 Breakfast Time 09.05 Labour Party Conference 10.30 Play School 10.50-12.30 La bour Party Conference 13.00 Jour naal 13.30-13.45 Chock-a-block, kin derserie 14.00 Labour Party Confe rence 15.52 Regionaal nieuws 15.55 Tottie II 16.10 The Adventures of Bullwinkele and Rockey 16.15 Pole Position 16.40 Hartbeat 17.05 John Craven's Newsround 17.10 Eureka 17.35 The Flintstones SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.30 The 1985 Gil lette NFL Most Valuable Player 15.00 E Pat Sharp Show 15.30 E Jensen's dimensions 16.15 E Young, Free Single 17.00 The DJ Kat Show ITV 06.25 TV-AM 09.25 Regionaal nieuws 09.30 Schooltv 12.00 Jamie and tho Magic Torch 12.10 Our Bac kyard 12.30 Look who's talking 13.00 Nieuws 13.20 Regionaal nieuws 13.30 A Country Practice 14.30 Dining in France 15.00 Take the High Road 15.25 Regionaal nieuws 16.00 Kinderprogramma's RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Uit het land. 22.02 Ronduit-Story. 22.30 Als mensen veranderen. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: et het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Het pandemonium. 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Pianomuziek van Albeniz. 20.00 NOS: Nieuws. 20.02 Rondom de 15 symfonieën van Sjostakovitsj. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert: Oude muziek. 23.10 Klasieke kamermuziek. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Rijdt u ook zo goed. 18.20 PP: Uitzending van het CDA. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Personal Computer 1. 21.00 Rockschool, les 1. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, een dagelijkse talk show vanuit het Radio Café Rijn mond. 17.00-18.20 cultuur, nieuws, sport Quiz en Waarachtig en aarv dacht voor het onderwerp van de week. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Rijnland politiek en om 19.00 Popwetenswaardigheden, jazz en BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek, het ABW. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 De BRT Big Band. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folkconcert. 19.00 Galerie. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Herdenkingsconcert Wilhelm Furtwaengler. 22.00 Actualia: de Furtwaengler- 22.30 Luisterspelen over schrijvers. 23.30-23.45 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 13.07 TROS: TROS Aktua. 13.20 Journalistenforum 14.05 TROS Zomerservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozegeur RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time 09.03 Muziek motief 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country trail. 12.03 Rounduit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon 10.00 Kamermuziek. 10.30 Orkestpalet. 11.30 Orkestmuziek van Handel (33). 12.35 Promenade. 13.00 Nieuws 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: Franz Liszt in Neder land. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: RVU Taairevue 10.00 TROS: Café chantant Continu. 10.30 De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine 16.00 TROS: De Pina Colada Show. 16.30 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine, met reportages, spel, weer, verkeer. Tegen achten de co lumn en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.00 Nieuws. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.15 „Nomen est omen", hoorspel. 16.05 Neem je lijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 12.00 Regioprog. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. Jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.25 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Pianomuziek van Mozart^ 14.00 La Finita Giardiniera, opera van Mozart.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15