Met tien procent minder is crisis in landbouw bezworen hand zoekt: huis Resten Hogewoerdse- poort gevonden brieven lezers Wiegel zoekt Wiegel Galgen als protest tegen bezuinigingen BINNENLAND Eaidoe.®owuvnt ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1986 PAGIN Ir. G. Braks (53) heeft het moeilijk. Bij het ingaan van zijn derde ambtstermijn als minister van landbouw, zijn de problemen in de agrarische sector tot ongekende omvang gegroeid: een te grote zuivel- en graanproduk- tie, het mestprobleem in eigen land, dreigende verslech tering van ae inkomens van boeren en conflicten met landen buiten de EG over de gigantische export van landbouwprodukten uit de gemeenschap tegen gesubsi dieerde prijzen. In de toelichting op zijn begroting voor 1986 sprak Braks over een keerpunt. Nu een jaar later toont de bewindsman zich redelijk tevreden over de stappen die in de richting van een meer marktgericht beleid zijn gezet. Maar we zijn er nog niet MINISTER BRAKS: „KAASSCHAAF IS EEN HAKMES GEWORDEN" DEN HAAG Met het afleveren van moeilijke boodschappen heeft mi nister Braks nooit in ziin maag gezeten. Zo ook dit keer niet. Op ziin begro ting is opnieuw bezuinigd ondanks de economische opleving waarmee ons land te maken heeft. Oor zaak zijn de sterk teruglo pende aardgasbaten van de overheid die in het ka binet ondertussen met „de aardgassluier" worden aangeduid. In 1987 komt er zo'n twaalf miljard gul den minder uit het gas in 's rijks schatkist. Reden voor het kabinet om een gelijk bedrag aan bezuini gingen te zoeken. Braks: „Het opstellen van de begroting en de Miljoenennota was een geweldig probleem. Er waren omvangrijke en moeilijke aanpassingen nodig. Binnen de departementale be grotingen moest 2,4 miljard gulden gekort worden, oplo pend tot 6,6 miljard gulden in 1990. Landbouw kon daar niet aan voorbij gaan. Na de in spanningen onder het eerste kabinet-Lubbers waren zo langzamerhand de marges waarbinnen bezuinigd kon worden, bereikt. De zaak was afgeroomd. De kaasschaaf is nu dan ook een hakmes ge worden. Het functioneren van hele diensten moet nu worden heroverwogen. Dat is een moeizame zaak". „In 1987 levert het ministerie van landbouw 79,5 miljoen gulden in, oplopend tot 121,3 miljoen in 1990. In 1988 is het bedrag 95.9 miljoen en het jaar daarop 118,4 miljoen gulden. Dat is de financiële taakstel ling. Daarnaast hebben wij een bijzondere opdracht: het af slanken van de rijksdienst. In 1987 zullen er bij ons 293 amb tenaren weg moeten. Hoe het daarna zal gaan? Dat zal af hangen van de plannen waar mee collega Van Dijk (Binnen landse Zaken) komt. Minister Braks: „De superheffing op te veel geproduceerde melk werkt wel; zonder die heffing was de produktie nu tien procent hoger". De komende weken zullen de gesprekken tussen hem en de diverse ministers beginnen. Daarbij zal ik zelf met plannen komen. Anders bestaat het ge vaar dat er te hard wordt in gegrepen en de hele zaak gaat disfunctioneren". Tuinbouw „De 79,5 miljoen in 1987 ver wezenlijken wij onder meer door het verminderen van het aantal ambtenaren (12,3 mil joen gulden) en door te bezui nigen op het landbouwonder-, wijs (15,8 miljoen) en de lan dinrichting (18,6 miljoen) gul den. Dat is jammer want er is een geweldige behoefte aan herstructurering, vooral in de tuinbouw. Wij hebben hier op Landbouw tot die ingreep be sloten in het licht van de taak die Economische Zaken heeft gekregen om de subsidies aan het bedrijfsleven geleidelijk aan af te schaffen. De landin richting is daarmee te vergelij ken. Verder komt 33 miljoen gulden vrij door verliesgeven de agrarische bedrijven geen compensatie te geven voor het wegvallen van de WIR, de in vesteringssteun". U hebt echter ook een extraat je gekregen in de vorm van 25 miljoen gulden om iets te doen aan het mestoverschot. „Ja. En ik ben daar erg geluk kig mee omdat verzoeken om extra geld aanvankelijk niet werden gehonoreerd. Mest blijft een nationaal probleem. We hopen het in 1990 beheers baar te hebben door de invoe ring van een mestboekhou- ding, normstelling, controle, een goede infrastructuur voor opslag, bewerking en verwer king. Eventueel zullen we ook mest moeten vernietigen. Ik hoop dat met ingang van volgend jaar de eerste spelregels inge voerd kunnen worden, uiter aard in overleg met minister Nijpels van milieu. Verder hebben wij nu vijftien miljoen gulden per jaar vrijgemaakt voor de aankoop van natuur terreinen. Dat geld komt uit onze eigen middelen. Wakker geschud „Dit jaar was een keerpunt in de landbouw. De geesten zijn wakker geschud. Er is duide lijk een nieuwe situatie ont staan. De markt is verzadigd. De grenzen zijn bereikt. Het beseï is doorgedrongen dat er iets moet gebeuren. Kijk maar naar de EG-landen die begin 1986 zonder enige uitzonde ring, met algemene maatrege len zijn gekomen om de pro duktie beter op de vraag af te stemmen. Tot dit voorjaar was een dergelijk beleid onbe spreekbaar". Minister Braks benadrukt dat er met name in de zuivel nog niet genoeg is gebeurd. „De su perheffing op te veel geprodu ceerde melk werkt wel; zon der die heffing was de produk tie nu tien procent hoger. Maar de afname van de over- produktie gaat toch te lang zaam. De Europese Commissie is kortgeleden dan ook met aanvullende voorstellen geko men. Geen regionale verdeling meer tussen boeren die te veel produceren en boeren die hun quotum niet volmaken. Van het werkelijk verminderen van de Europese melkplas kwam hierdoor niets terecht". Noodsituatie „We zitten in een noodsituatie. Het alternatief is een aanzien lijke verhoging van de super heffing. Voor een kleine ver hoging zijn de financiële en handelspolitieke problemen te groot. Als de nu voorgestelde maatregelen worden ingevuld en uitgevoerd ben ik ervan overtuigd dat de crisis te be zweren is. Bij de granen wordt blijvend te veel geproduceerd. De vraag daalt. De produktie moet dus terug. Daar is inter nationaal overleg voor nodig". Een marktgericht beleid moet dus worden voortgezet. Hoe veel boeren zullen dat volgens de minister overleven? „Dat blijft koffiedik kijken. De politiek is ongewis. Er zijn vergaande keuzes nodig. Óf boeren zullen overleven hangt er vooral van af of zij de kans krijgen om de onderneming intern te versterken. Dan kun nen ze op den duur een marktgericht beleid wel aan. Een deel zal het ook niét ha len. Boeren zonder opvolger bijvoorbeeld. Die spannen zich ook niet meer zo in om de zaak structureel te versterken. Ik sluit niet elk faillissement uit. Er zal aanvullend beleid nodig zijn om dat proces te be geleiden. Dat zal uit de regio nale en sociale fondsen van de EG moeten komen. Toch ge loof ik dat er, gezien de struc tuur in de landbouw, geen land ter wereld is waar boeren meer kansen hebben om te overleven dan hier". Produktie Met hoeveel procent zal de produktie terug moeten om een landbouwcrisis te voorko men? Oud EG-commissaris Mansholt sprak over 25 pro cent. „De grens bii de produk tie van bulkprodukten als zui vel en granen is bereikt. We zullen ons moeten richten op hoogwaardige produkten die meteen een goede prijs maken. Daar bestaat in het buitenland een enorme belangstelling voor. Ik ben niet zo pessimis tisch als Mansholt. Met een produktiedaling van tien pro cent zijn we al dichtbij ons doel. Er zullen dan nog wel wat voorraden zijn, maar die dienen ter stabilisatie van de markt". Recentelijk is nogal wat onrust ontstaan over de kwaliteit van de produkten. Was die te recht? „De kwaliteit van de produk ten vraagt meer aandacht bij een verzadigde markt en een toenemende welvaart. De zorg voor kwaliteit staat hier altijd hoog in het vaandel. Bij die zorg staat het belang van de volksgezondheid voorop. Pas daarna komen factoren als eerlijke handel aan de orde. Die gezondheidseisen worden ons door binnenlandse en bui tenlandse autoriteiten opge legd. Maar ik ken geen enkel geval waarin problemen zijn gerezen bij het hanteren van die normen door onze keu ringsdiensten". „Er is wel een discussie over de normen gaande naar aan leiding van het feit dat enkele landen in Zuidoost-Azië onze poedermelk hebben geweigerd wegens vermeende radioactie ve straling. Ik geloof dat die weigering een handelspolitie ke achtergrond heeft. In ons land wordt 350 bequerel stra ling per liter melk toegestaan. Daar heeft men 25 bequerel in het droge poeder aangetroffen. Binnenkort gaat er een top ambtenaar van ons heen om de zaak uit te leggen". Hoe ziet na de problemen in 1985 de toekomst van de visse rij eruit? „In de visserij zitten we met een hele speciale situatie. De vangstcapaciteit is enorm uit gebreid terwijl de vangstmoge lijkheden afnamen. We zullen die twee dingen weer op el kaar moeten afstemmen, bij voorbeeld door een zeer inten sieve inspectie; die kan over- bevissing voorkomen. De hui dige situatie is ook slecht voor onze positie binnen de EG, ze ker als er in 1992 een herver deling van landenquota komt. Tót die tijd kunnen vangstmo gelijkheden alleen door het ruilen van quota met andere landen veranderen". CAREL GOSELING Brieven graag kort en duidelijk geschreven. De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Ouderenbeleid Bijna elke dag wordt ons oude ren de stuipen op het lijf ge jaagd met allerlei bezuini gingsvoorstellen. Als er bezui nigd moet worden is het be langrijk de juiste keuze te ma ken. Het bericht in onze krant „Onderzoekers kritiseren ou derenbeleid" heeft me op het idee gebracht mijn hart te luchten. Ik ben het volkomen eens met die onderzoekers. Een voorbeeld: Ik ken een echtpaar dat in een gerenom meerd bejaardentehuis woont. Wat de maaltijden betreft le ven zij naar mijn idee in een drie-sterrenhotel. Het zij ze van harte gegund, maar het zou best wat minder kunnen. Waar het echter om gaat is het volgende: hij is lichamelijk en geestelijk zwaar gehandicapt, zij is amper in staat haar eigen bed op te maken. Voor het schoonhouden van hun wo ning zijn zij afhankelijk van het personeel, dat daarvoor echter slechts drie kwartier per week uittrekt. Want de di recteur stelt zich op het stand punt dat wie de lichte karweit jes niet zelf kan doen „rijp is voor het verpleegtehuis". Maar gelukkig hebben zij een nichtje dat samen met haar man de woning onderhanden heeft genomen totdat hij weer blonk. En ik vraag me af of zoiets niet vaker kan. Moet alle zorg voor bejaarden) de overheid komen en do<F gemeenschap worden betj Er ligt hier een taak voor! willigere, buren, familie, 1 nissen en vrienden. Uit nt menselijkheid, uit liefde j de mensen die tot de zwak in de samenleving mogen L den gerekend, maar danf eventueel zonder materiëll loning. Of rijden we hiej vakorganisaties en wetta_ regelingen in de wielen? Mijn vrouw en ik verkera de gelukkige omstandighei mogen leven in een flat itfl voor onze begrippen r»0i omgeving. Ik ben 75 jaar,)1 alle kwalen en klachtenj-b dien. Mijn vrouw idem t Fysiek zijn we niet meel alles in staat en vaak afhaf lijk van n ander. Maarl medeflatbewonere zijn i Z het merendeel vriendejfe: behulpzame mensen. En zelf kan ik ook nog ietj tekenen voor mijn meden) Ik zing namelijk in een M* koor en geef hieraan P* steeds mijn beste krachter|mi sterfgevallen breng ik uitue teit de laatste eer aan vootjn meestal onbekende meL De mooiste en meest vol ninggevende vieringen zijt, 25-, 40-, 50- en 60-jarige h^j lijken en andere juF Steeds weer dank ik Got ik heb mogen meewerkej dag voor deze mensen f^ lijk te maken. En we dat. als wij zelf zullen w „uitgezongen" er ook 1 mannen en vrouwen, jor en meisjes zullen zijn, die hiervoor willen inzetten. Een wens als eindconc Dat er 'n mentaliteitsven ring ten goede zal moge pl vinden. Dat de mensen pure medemenselijkheid voor elkaar gaan zorgen, naar eigen aard, talent en mogen. Niemand leeft zich zelf. J.B. Senior. VOORBURG. (Juiste naam bij redactie - kend). DEN HAAG Er bestaan ver gevorderde plannen vod" oprichting van een Wiegel-stichtingDe stichting zal I gaan bezighouden met het verzamelen van leden van hei slacht Wiegel en alle mogelijke informatie over de fani Volgende week zaterdag organiseren enkele Wiegels het eerst een familiedag in Asperen. Volgens woordvot Brenda Wiegel komen daar ongeveer 200 Wiegels. Het i: niet bekend of ook Hans Wiegel, commissaris van de kt gin in Friesland, aanwezig zal zijn. „Hij heeft nog niets' zich laten horen, maar je weet nooit of hij niet op het lat moment aan komt zeilen", aldus Brenda Wiegel, die mq commissaris een voorouder in de achttiende eeuw deelt. I vooral nieuwsgierig naar het uiterlijk van de Wiegels volgende week bij elkaar komen. „Als je ze ziet herke.- toch familietrekken, dat vind ik heel lollig". ;ei or LEIDEN OMGEVING Tony de circushond Tony zit pas twee weken in het asiel. Toch vindt de asielbeheerder het gek dat Tony nog steeds niet is opge haald. „Deze hond kent zo veel kunstjes, dit is geen zwerfhond. Ze is wonder baarlijk gehoorzaam. Ze hoort bij iemand. Ik had dan ook verwacht dat het dier weer snel opgehaald zou worden door diegene die de hond mist", aldus de heer Gottschal. Omdat de asielbeheerder dacht dat de hond maar een paar dagen aan de Besjes- laan zou logeren, heeft Gott schal geen naam bedacht voor het dier, dat op 14 sep tember op de Hoflaan werd gevonden. „Laat de krant maar een mooie naam be denken", zei Gottschal. Alle leden van de redactie heb ben daarom eens goed nage dacht over een mooie naam. Uiteindelijk rolde de naam Tony uit de bus, naar Tony Boltini, omdat de hond zo veel leuke kunstjes kent. Wat kan Tony dan wel? Na tuurlijk gaat Tony braaf zit ten als haar dat verteld wordt, pootjes geven is een koud kunstje voor de hond. Bijzonder is wel dat Tony zeer goed op twee poten kan lopen, als ze door het raam naar buiten heeft gekeken, loopt ze achterwaarts op twee poten weer de kamer in. Het lijkt zeer gemakke lijk om de hond nog veel meer kunstjes te leren. Tony is een echte straa thond, een kruising tussen twee onbekende rassen. Ze lijkt volgens de asielbeheer der nog het meest op een tervuerense herder. Ze heeft twee enorme oren. Eentje priemt er eigenwijs omhoog, de ander staat bij voortdu ring naar buiten, als een richtingaanwijzer. Ze is zo gehoorzaam dat ze heel goed in een gezin met kinderen terecht kan. Teddy Teddy het kleine lieve poe- deltje, dat zo graag op schoot zit, is nog steeds niet opge haald. De heer Gottschal kan dat niet begrijpen. „Het is één van de liefste honden die we sinds tijden in het asiel hebben gehad". Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven, die'in het asiel ver blijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn óf ge vonden, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende redenen afgestaan, vaak begrijpelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig in geënt. Tegen betaling van 95 gulden (inclusief dieren- paspoort) en 45 gulden voor katten zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Ge opend: di-vr 10-12, 14-17 u; za en zo gesloten in verband met Beestenspul. r Tony kan heel wat kunstjes LEIDEN Bij de riole ringswerkzaamheden in de Hogewoerd zijn funde- ringsresten gevonden van de Hogewoerdsepoort en de Hogewoerdsebrug. Deze beide bouwwerken werden aan het eind van de veertiende eeuw ge bouwd. Onder de brug Koninklijke ondérscheidingen LISSE/LEIDEN De heer P.A. Jacobs uit Lisse is gister middag in de Streekschool voor Beroepsonderwijs in Lei den koninklijk onderscheiden. Hij werd Ridder in de orde van Oranje-Nassau. Jacobs ontving de onderschei ding in verband met de vie ring van zijn 40-jarig jubileum als ambtenaar. Hij gaat nu met vut. Sinds 1967 was hij ad junct-directeur van het Regio naal Orgaan voor het Leer lingwezen in Zuid-Holland Noord. Jacobs vervulde diver se nevenfuncties op maat schappelijk terrein. Zo was hij bestuurslid van de Stichting Huis ter Beek in Lisse, be stuurslid van de Atletiekvere niging De Spartaan en van Po nyclub Poele-Way. De Leidenaar J.G. Vreeswijk heeft gisteravond de ereme daille verbonden aan de orde van Oranje Nassau in goud ge kregen. De burgemeester van Zoetermeer reikte de onder scheiding uit in de Prinses Margrietschool in Zoetermeer. Vreeswijk kreeg de onder scheiding vanwege zijn ver diensten voor de dovenschaak- vereniging „Revanche". Giste ren nam hij officieel afscheid als bestuurslid van deze Zoe- termeerse vereniging. De Lei denaar, die zelf ook doof is, was in 1945 een van de oprich ters van „Revanche". Tevens heeft hij jaren deel uit ge maakt van het bestuur van „Ons Beginsel Trouw", een christelijke vereniging van do ven, waarvan hij veertig jaar lid is. Voorts werden mede door zijn toedoen een klaver jas- en fotoclub opgericht, ter wijl sinds 1985 een nieuwsblad voor doven verschijnt. stroomde toen de Vest- gracht, die uitmondde in de Rijn. Deze gracht om sloot de toenmalige stad voor een flink deel. Langs deze Vestgracht was een muur gebouwd om aan vallen van buitenaf tegen te gaan. De Hogewoerdsepoort was één van de toegangsmoge lijkheden tot het oude Leiden en tevens een uitkijkpost. Een eeuw later, tussen 1497 en 1498, werd de Hogewoerdse brug veranderd in een bastion. Hierdoor werd de verdeding ter plaatse verbeterd. Van dit bastion zijn eveneens de fun damenten terug gevonden. Zij laten duidelijk de ronde vorm van het voormalige bastion zien. Later in 1578, de Span jaarden waren net vetrokken, werd het bastion een bolwerk. Een veranderde krijgstechniek met zwaardere kanonnen ver eiste deze aanpassing. De hui dige naam van de zijstraat van de Hogewoerd, namelijke Bol- werkstraat, herinnert nog aan dit bouwwerk. De straat ligt op slechts enkele meters van het vroegere bolwerk, maar van het bolwerk zijn weer geen sporen aangetroffen. Bij het archeologisch onder zoek in de Hogewoerd, dat uit gevoerd wordt door de A.D.P. van Peursen van de directie civiele werken van de ge meente, zijn verder geen vondsten gedaan van voorwer pen uit die tijd. Een veel uitge breider acheologisch onder zoek verrichten, is echter niet mogelijk omdat de werkzaam heden snel moeten doorgaan om de winkeliers aan de Ho gewoerd niet nog meer over last te geven. DEN HAAG De Haagse beeldend kunstenaar Johan Blaeke wil 150 galgen neerzetten in de buurt van het openluchttheater in het Haagse Zuiderpark. Hiermee wil hij protesteren tegen de bezuinigingen van de regering. Volgens Blaeke hebben veertig kunstenaars uit het hele land al min of 'meer toegezegd beelden te zullen leveren die aan de galgen kunnen worden gehangen. Blaeke en zijn collega's zullen tevens mallen maken van het hoofd van minister Brinkman (welzijn, volksgezondheid en cul tuur) zonder schedeldak. Daarin wordt kattevoedsel gestopt om kraaien te lokken. En dat allemaal „uit walging tegen de bezui nigingsplannen van het kabinet, waarvan ook kunstenaars de dupe worden". Johan Blaeke noemt de overeenkomst tussen 150 galgen en 150 Tweede-Kamerleden toeval. Het is de bedoeling dat de expositie op 1 januari 1987 wordt geopend. Softbalsters ADO eerst tegen Kinheim WASSENAAR De softbalsters van ADO spelen vandaag op het terrein van Wassenaar aan het Kerkehout achtereenvolgens tegen Kinheim en Pirates bij het streven de hoofdklasse te be reiken. De twee tegenstanders van ADO in de promotie- degra datiestrijd treffen in de op één dag af te werken halve competi tie eerst elkaar (11.00 uur). Als Kinheim zowel Pirates als ADO verslaat, hoeft de laatste ontmoeting (ADO-Pirates) niet te wor den gespeeld. Mochten twee teams aan het eind van de dag ge lijk eindigen, dan volgt een beslissingswedstrijd op zondag 28 september op het terrein van Terrasvogels (aanvang 14.00 uur). Olympiades elke twee jaar in studie BOEDAPEST Het Internationale Olympische Comité (IOC) is bezig met de bestudering van een voorstel de Zomer- en Winter spelen niet meer in hetzelfde jaar te houden. Het plan voorziet in een andere cyclus met ingang van 1992. In dat jaar zouden de olympiades voor het laatst beide worden afgewerkt. In 1994 zou den de volgende Winterspelen al op het programma komen, twee jaar later gevolgd door de Zomerspelen. De achterliggende gedachte van de scheiding is de grotere aandacht voor de Olym pische beweging. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA I (Van Boetzelaerstraat 6. f 01720-20800): The color purple (16); 20.00. za. zo. wo. ook 13J1; EUROCINEMA II: De karate kid II (al); 18.30, 21.00. za. zo. wo. dZl 13.45. EUROCINEMA III: Poltergeist (16); 18.45, 21.15. EUROCINE|e IV: Under the cherry moon (al); 18.45, 21.15. Op hoop van zegen (r za. zo. wo. 14.00. 31 NACHTVOORSTELLINGEN Vc EUROCINEMA 1: Baby d'amour (18); za. 24.00. EUROCINEMAi,, The karate kid II (16); za. 24.00. EUROCINEMA III: Poltergeist II (fa za. 24.00. EUROCINEMA IV: Vanessa, het liefste meisje van Nd< York (18); za. 24.00. Je KINDERVOORSTELLINGEN ]e EUROCINEMA IV: Donald Ducks tekenfilm grabbelton (al); za. f 14.00. fT LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Silkwood (al); (8 vr. 19.00. 21.30. Falling in love (al); za. zo. 14.30, 19.00, 21.15. Soph» choice (al); ma. t/m wo. 20.00. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. Pp 124130): El amor brujo (al); 19.00, 21.15. do. vr. ma. di. ook 14.30. C trouble in little China (12); Top gun (al); Hannah and her sisters 14.30, 19.00, 21.15. The color purple (al); 20.00. zo. ook 14.45. TRn NON (E-reestraat 31, tel. 123875): La femme publique (16); 14.30, 19.)u 21.15. zo. 14.15, 16.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, flu 071-125414); Private schoolgirls (16); 14.30, 19.00, 21.15. jgr KINDERVOORSTELLINGEN L LIDO: Donald Ducks verjaardagspartijtje (al); za. zo. wo. 14.30. NACHTVOORSTELLINGEN ir. REX: Jonge meisjes die de liefde leren (18); vr. za. 23.30. NOORDW1JK LIDO THEATER (Pr. Bernhardstraat 56. tel. 017fa 12800): Op hoop van zegen (al); vr. za. 19.00. zo. 20.15. ma. di. 21 .tic Cobra (16); vr. za. 21.15. zo. 15.00. ma. di. 19.00. je, KATWUK CITY THEATER I (Badstraat 30. tel. 01718-74075): MuOt ™!»a: hy's law (16); 19.00, 21.15. do. vr. za. zo. wo. ook 14.45. e CITY 7 TER II: Police dcademy III (16); tijden zie City I. CITY THEATER lllli; IV: Sound of sex (18); tijden zie City I. Pudding-Tarzan (al); za. 1 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Police academy III (Pj do. 14.00. ma. di. wo. 20.15. Out of Africa (al); do. t/m zo. 21.15. TL coca cola kid (16); za. zo. wo. 14.00. P^ KINDERVOORSTELLING h Het grote Ewok-avontuur; za. zo. wo. 14.00. f;r WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13269): Daryl (al); do. t/m zo. 20.(e The lightship (16); ma. t/m wo. 20.00. ,0 DEN HAAG* ASTA 1 (Spui 27. tel. 463500): The color purple (i 14.00, 20.00. ASTA 2 (Spui 27. tel. 463500): Top gun (al); 14.1 18.45. 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 3: De karate U| deel II (al); 14.00, 19.00, 21.30. zo. 13.30. 16.00, 19.00, 21.30. BAIV LON 1 (naast Centraal Station, tel. 471656): El amor Brujo (al); 14.1 19.00, 21.15. zo. 13.30, 15.45, 19.00, 21.15. BABYLON 2: Big troul In little China (12); 14.00, 19.00, 21.15. zo. 13.15, 15.30, 19.00, 21.1 BABYLON 3: Out of Africa (al); 20.15. do. vr. ma. di. 14.00. CINE** 1 (Buitenhof 20, tel. 630637): A nightmare on Elmstreet (16); 14.g 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: Poltergeist (16); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3:C nacht draagt jarretelles (16); 18.45, 21.30. do. vr. ma. di. 14.00. ajj ROCINEMA (Leyweg 910, tel. 667066): Police academy III (al); za. 19.00, 21.30. zo. 16.30, 19.00, 21.30. overige dag. 14.00, 19.00, 21. METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 456756): Hannah and her sistl (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPCr" 2: De wisselwachter (12); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.G 21.30. METROPOLE 3: De kkkkomediant (al); 14.00, 18.45, 21.30.r! 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 4: Op hoop van zegen (3* 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 9V> weeks (16); 14.00, ODEON 1 (Herengracht 1 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13...o.w, r money pit (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00. 18.45, 21.r ODEON 3: Revolution (al); 13.45, 18.45. 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.»- 21.30. ODEON 4: The secrets of love (16); 13.45, 18.30. zo. 13.L 18.45, 21.30. LE PARIS 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Playj- with fire (18); 12.00 tot 22.30. zo. v.a. 13.30. e LE PARIS 3: The coiV* back of Marilyn (18); 12.30 tot 23.00. zo. v.a. 14.00. HAAGS FIÜW HUIS (Denneweg 56. tel. 459900): Zaal 1: Saraba hakobune; 19.15. 7 sacrifice; 21.15. Ludwig; zo. 14.30. Zaal 2: Letter to Brezhnev; 19J- 21.45. Lezing: Hoog haags-, di. 20.00. Zaal 3: dagelijks 19.30, 21.45. f ochtend in zea weken-, do. Vidas secas; vr. Mama Roma; za. A boutl souffle; zo. I'Eau a la bouche; ma. Het mes in het water; di. La heri NACHTVOORSTELLINGEN: CINEAC 1: F/X, murder by illussion (16); za. 00.15. CINEAC II: I tergeist II (16); za. 00.15. CINEAC lil: De nacht draagt jarretelles (Hl za. 00.15. EUROCINEMA: Sexfeestjee (18); vr. zp. 24.02. KINDERVOORSTELLINGEN: BABYLON 2: De troetelbeertjes; za. wo. 14.00. zo. 13.30, 15.45. NEAC 3: Assepoester; za. wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. EURO Cl^- MA: Sneeuwwitje en de zeven dwergen; za. zo. wo. 14.00. JO. 13.10, lb.ou, 10.10, «il.3U. MtlMUKULE 10. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21J/ racht 13. tel. 462400): Haunted honeymoon (S zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 2: 1 Cl^

Leidse Courant | 1986 | | pagina 6