Argentijnen kunnen beter voetballen dan hockeyen SUKOVA NA TOUWTREKKEN NAAR OPEN NK „Liverpool wist van doden in de Heizei OLYMPISCHE VEILING EENFLOP Honkbal voor vrede GEMAKKELIJKE OVERWINNING NEDERLAND Moser verbetert werelduurrecord uoetballerlei Sportwereld SPORT Ëeidóc6ou/ui<nt ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1986 PAGINA 1 f BETAALD VOETBAL Ersdhrisis Vandaag: HaarlemFC Twente Fortuna S—FC VW Go Ahead EaglesA2 "67 PSV—Feyenoord Excelsior—FC Den Bosch FC Den Haag—PEC Zwolle Roda JCFC Groningen SC VeendamAjax Sparta—FC Utrecht Eerst» divisie Telstar—Willem II NAC—Helmond Sport SC HeerenveenVitesse FC Wageningeo—Voiendam 06 Graafschap—Emmen OS •79—MW RKC—RBC NECEindhoven SC HeraclesSC Cam buur AMSTERDAM De veüing van olympische gedenkwaar digheden is een flop gewor den. De attributen leverden gisteravond bij Christie's in Amsterdam niet meer dan 21.460 gulden op ten behoeve van de Stichting Olympische Spelen in 1992. Er waren in het veilinggebouw nog geen honderd aanwezigen aan de tafels met wijn. zalm en oes ters. Minder dan de helft be stond uit kandidaat-kopers. Een aantal attributen werd op gekocht door personeelsleden van de Stichting Olympische Spelen. De meeste van de aan geboden artikelen hadden geen collectioneurs-waarde. De uitzonderlijke artikelen gingen ver onder de prijs in andere handen over. omdat zich zo weinig geïnteresseer den onder de nieuwsgierigen bevonden. Het judopak waarin Anton Geesink in 1964 tegen de Japanner Kaminaga in To kio olympisch kampioen werd, bracht slechts 750 gulden op. Het officiële Amsterdamse bid book ging voor slechts 300 gulden de deur uit. Belgen voor doping naar het gerecht BRUSSEL De rechtbank te Brussel gaat acht Belgische sportmensen vervol gen die zich aan het gebruik van pep middelen hebben schuldig gemaakt. Ge durende anderhalf jaar, van januari 1985 tot eind juli dit jaar, heeft het Brus selse gerecht systematisch dopingcontro les laten uitvoeren bij uiteenlopende sportmanifestaties. In die periode wer den in totaal 102 sportbeoefenaars ge controleerd. Acht van hen zullen zich nu binnenkort moeten verantwoorden voor het in bezit hebben en het gebruik van stimulerende middelen. De bekend ste sportman is wielrenner Guido van Calster. die op 22 juni van dit jaar na de nationale titelstrijd in Merchtem positief werd bevonden Clubs beslissen over kwestie-Luton LONDEN De Engelse voetbal bond laat de 92 league-clubs tij dens een buitengwone ledenver gadering over de kwestie Luton Town beslissen. Op 6 oktober moeten de clubs zich in Birming ham uitspreken over de beslis sing van de bond Luton Town uit het bekertoernooi te zetten. Dit gebeurde eerder deze week naar aanleiding van de weigering van de Londense ploeg tijdens het be kerduel tegen Cardiff City aan hangers van de tegenpartij in het stadion toe te laten SAN FRANCISCO Onder het motto 'Baseball in plaats van bommen' heeft de Amerikaanse or ganisatie Sportlieden voor de Vrede een tiendaag se toernee van het Nicaraguaanse honkbalteam door Californië georganiseerd. De ontmoeting tus sen sporters uit Nicaragua en de Verenigde Staten zou moeten bijdragen aan een betere verstandhou ding tussen beide volkeren. De toernee is gisteren begonnen. De honkballers uit Midden-Amerika spelen tegen universtiteits- teams in San Francisco, Sacramento, Berkeley en Los Angeles. Van de opbrengst worden sportarti kelen gekocht voor Nicaraguaanse kinderen. De beweging Sportlieden voor de Vrede werd in 1981 gesticht door onder anderen de verspringer Bob Beamon. Begin dit jaar brachten Amerikaan se honkballers een bezoek aan Nicaragua. Zilver voor surfer Reintsema CAGLIARI D Zweed Hakan Lin heeft gisteren voor d kust van Gagliai (Italië) de wereldtite plankzeilen (divisie 2 bij de zwaargwichtei veroverd. De Neder lander Marcel Reint sema won de zilverei medaille. Reintsem won eerder wel zesde en voorlaatst race. Sport op tv VANDAAG Nederland 1,18.30 uur. Veronica Nederland 2. 22.40 uur Studio Sport. België Nederland», 2&2S uur. Sport op zaterdag. Ouitsland 1, 18.05 uur. Sport- Duitsland 2. 22.05 uur Oas Ak- tuelle Sport-Studio Duitsland 3, 20.15 uur. Sport im Westen. BBC 1, 13.15 uur Grandstand. BBC 2, 17.45 en 23.10 uur Darts. BBC 2. 23.50 uur. Golf ITV, 134» uur Saint and Greav- ker. ITV, 00.00 uur Snooker. Sky Channel, UJS uur Ameri can football. Sky Channel. 154» en 1&30 uur. Golf. Sky Channel, 23J0 uur. Mini voetbal Rotterdam Europa TV. 154» uur Atletiek en autosport. Europa TV. 214» uur Sport. MORGEN Nederland 1. 15£5 feest Wanroy. Nederland 2. 174» Nederland 2, 194» ut Sport. België Nederland». Sportweekend. België Frans, 18.30 ut TV 5, 18.30 uur Golf. Duitsland 1, 14.15 uur Duitsland 1. 18.10 ui Duitsland 1. 19.50 ui sctiau-Teiegramm. Duitsland 2. 17.22 Sport-Reportage Duitsland 3, 15.30 uur Duitsland 3, 194» uur Westen. BBC 1.114», 154» en Golf. uur Ruiter- uur Scha- uur Studio LAREN Nadat de Ne derlandse hockeyers in hun oefenreeks als voor bereiding op het komende wereldkampioenschap nog weinig indruk had den kunnen maken en bijvoorbeeld afgelopen dinsdag nog moeizaam wonnen van de slimme Batavieren, kon gisteren tegen Argentinië het zelf vertrouwen worden opge krikt Want in een vooral tijdens de eerste helft een zijdig treffen bleek Oranie duidelijk te sterk voor de Argentijnen, die klaarblij kelijk beter kunnen voet ballen dan hockeyen: 4-0. Op woensdagavond 8 oktober ontmoeten beide teams elkaar weer. maar dan is de derde poule-wedstrijd van het WK in Londen inzet van het ge beuren. Gisteren in de ope ningswedstrijd van het Laren- toernooi toonde Nederland in elk geval dat men geen angst behoeft te hebben voor de Zuidamerikanen, die straks in Engeland hooguit voor een in cidenteel succesje mogen hoc keyen. Nederland koestert voor de oversteek naar G root-Brittan- nië meer ambities. Oranje heeft zich ten doel gesteld bij de beste vier te eindigen, maar het treffen met de zwakke Ar gentijnen kon niet als een graadmeter gelden. Toch was Hans Jorritsma, die na het te rugtreden van Frans Spits voor het eerst als verantwoor delijke coach tijdens een offi ciële interland op de bank plaats nam, redelijk tevreden. „De eerste tien minuten ging het niet goed. En na de 3-0 zag ik weer enige verslapping. Dat baart mij zorgen, maar het is geen nieuw fenomeen". Jorritsma, die samen met su pervisor Frans Spits en trainer Joost Bellaart verantwoorde lijk is voor het technische ge beuren rondom Oranje, lijkt zijn ideale formatie nog niet te hebben gevonden. De coach, die met het Nederlands team donderdagmorgen naar Lon den zal afreizen, wisselde op de kunstmat van Laren bij voorbeeld driemaal. „Om toch nog wat te experimenteren", verklaarde hij later. Jorritsma gaf Lex Bos ditmaal het vertrouwen in het doel. maar zijn voorkeur lijkt uit te gaan naar Frank Leistra, die ook morgen tegen Spanje zal spelen. De coach besloot de aan de vinger gekwetste Fred Bierens buiten de basis te la ten, waardoor René Klaassen Middenveld Op het middenveld was er dit maal geen centrale positie voor Tom van 't Hek inge ruimd. De Utrechter kampte de laatste weken met vorm verlies, maar als linkermid denvelder was hij gisteren uit stekend op dreef. Van 't Hek was verantwoordelijk voor de ruststand van 2-0 (met een fraaie solo als hoogtepunt) en voorkwam een zekere tegen treffer bij de derde strafcorner van Argentinië. „Hij speelde op links, omdat ik een vier mansmiddenveld van Argenti nië had verwacht", zei Jorrits ma, die de Argentijnen woens dagavond met slechts 4-3 had zien winnen van SMCH. Jorritsma, die kilometervreter Cees-Jan Diepe veen wederom op het middenveld veel verde digend werk zag opknappen, sprak vervolgens nog zijn te leurstelling uit over het feit dat Nederland slechts eenmaal een strafcorner mocht nemen „We hebben er ook niet echt op gespeeld. Maar ééntje is wel erg weinig", oordeelde de coach, die Floris Jan Bovelan- der bovendien zag misknallen. „Maar zo lang we uit veldgoals scoren, is er toch niets aan de hand", vond de optimistische Maarten van Grimbergen, die was hersteld van eer lichte griep. Het treffen met Argentinië maakte bovendien nog eens duidelijk dat de hockeyers in navolging van de voetballers bij internationale ontmoetin gen steeds meer gaan kiezen voor een verdedigende hou ding. De Argentijnen bleven constant met acht, negen spe lers achter de bal en gokten op een snelle tegenstoot Nadat Jan Hldde Kruize duikt over ploegmaat Gert-Jan Schlatman het duel met Arghentlnië. Nederland via invaller Drost het derde doelpunt had gerea liseerd kregen de Zuidameri kanen zo waar nog wat kan sen. Die gisteren werden ver prutst. maar straks in Londen door betere ploegen ongetwij feld worden verzilverd. DENNIS MULKENS Nederland - Argentinië 4-0 (2-0): 29 en 31. Tom varA Hek 1-0 en 2-0. 4^ Donald Drost 3-0. 68 Hidde Kruize 0. Scheidsrechters: Renaud en Gil] (beiden Fra). Toeschouwers. 1000 Nederland: Bos; T Kruize; KooymaJ Klaassen (Bierens). Bovelander. H Kruize. Diepeveen. Van 't Hek. Val Grimbergen (Boele Van Hensbroekj Heijn, Schlatmann (Drost). NIEUW-LOOSDRECHT De Tsjechoslowaakse Helena Sukova, nummer zes van de wereld, is de blikvangster van het internationale damesten nistoernooi, dat maandag van start gaat in Nieuw-Loos- d recht. De 21-jarige Oosteuro- peaanse kon na lang touwtrek ken en de toezegging van twee ..mouwsponsors" voor dit Ne derlandse evenement met een prijzengeld van 75.000 dollar (172.500 gulden) worden ge strikt. Sukova verkeert in goe de vorm: ze was finaliste bij de open Amerikaanse tenniskam pioenschappen en won de open Canadese kampioen schappen. Als tweede in het veld van 32 deelneemsters is geplaatst de Amerikaanse Kathy Jordan 14e op de wereldranglijst), die zich vorig jaar tijdens de eerste editie van dit dames toernooi wegens een blessure terugtrok. Als derde en vierde zijn ge plaatst de Zweedse Catarina Lindqvist (16e van de wereld) en de Italiaanse Raffaella Reg- gi (29e), die recentelijk over winningen heeft geboekt op onder anderen de Westduitse Claudia Kohde en de Australi sche Wehdy Turnbull. Ook de winnares van vorig jaar, de 17- jarige Bulgaarse Katerina Ma- leeva, is er. Ze is als vijfde ge plaatst. Dit toernooi is onderdeel van de Virginia Slims Series en maakt deel uit van het Euro pese circuit met toernooien in Zurich, Stuttgart en Brighton. De Nederlandse inbreng in het hoofdtoernooi is gering. Mar- cella Mesker kan niet mee doen wegens haar zware bles sure. Hellas ter Riet en Nicole Jagerman, de nationale kam pioene, kregen een wild card. Francesco Moser op weg naar rijn wereldrecord. MILAAN De Italiaan Francesco Moser heeft gisteren het werelduurrecord voor laaglandbanen verbeterd. Hij reed in Milaan 48,543 kilometer. Het record was in handen van de Deen Hans Henrik Oersted, die vorig jaar september in Bassano del Grappa 48,145 kilometer in het uur afleg- Plan voor zelfdiscipline momenteel uitstekend. Dat is geen wonder, want de club draait voor het eerst sedert jaren eens redelijk mee in de subtop van de eerste divisie van het Engelse voetbal. Ja ren kende het vanaf het be gin van het seizoen zorgen, doordat het in de degradatie- zóne verkeerde. De spelers hebben, om nog optimaler te kunnen werken, een plan op gesteld om de zelfdiscipline te vergroten. Er is een com missie van zes man benoemd, die een boetesysteem voor de spelers, die orderegels over treden. en onnodige overtre dingen maken in de wedstrij den moet bedenken. Eén van die commissieleden is Cyril Regis. Manager John Sillett is er wel content mee, dat zijn spelers zich zo verant woordelijk voelen voor de dagelijkse gang van zaken. „Te waarderen is het boven dien". aldus de manager, „dat zij zelfs hogere boetes willen instellen dan de leiding tot dusver heeft opgelegd". Latteh evenaart Weisweiler Trainer Udo Lattek van Bay- ern München heeft een re cord van wijlen Hennes Weisweiler geëvenaard. Bij Bayern München-Borussia Mönchengladbach zat hij za terdag voor de 470e keer als trainer op de bank bij een competitiewedstrijd. Tot dit respectabele aantal kwam ook Hennis Weisweiler, die in zijn leven o.a. Borussia Mönchengladbach en FC Köln leidde. Dat Lattek dit aantal royaal zal overtreffen is nogal duidelijk. Lattek. die al de trainer is met de meeste landstitels (13), is voor een ervaren top trainer nog be trekkelijk jong, namelijk 51. Borussia MG zoekt uitweg De slechte positie op de rang lijst van de Westduitse Bun- desliga heeft de leiding van Borussia Mönchengladbach al weken genoopt tot koortsach tige speurtochten naar direc te versterkingen. Ten eerste was er het keepersprobleem, omdat Uli Sude nog steeds revalideert van een slepende blessure en de Noor Erik Thorsvedt niet de klasse blijkt te bezitten die hem werd toegedicht. Na diverse wedstrijden fatale fouten te hebben gemaakt werd de Noor door eigen aanhang massaal bejegend met spreek koren van „vliegenvanger". Thorsvedt raakte hierdoor op den duur wel van de kook. waarna trainer Jupp Heync- kes derde doelman Uwe Kamps opstelde. Het voor hoede-probleem is veroor zaakt door een verkeerd ver koopbeleid (Frank Mill naar Borussia Dortmund) en pech (langdurige uitschakeling Cyril Regis: pleidooi voor ho gere boetes. van Criens door een been breuk). In feite is middenvel der Uwe Rahn momenteel de enige aanvaller, omdat de ex centrieke Ewald Lienen niet meer de vorm van zijn beste dagen heeft. Vandaar de in teresse van Borussia MG voor de huidige Deense top scorer Claus Nielsen. Hij voetbalt overigens voor de enige profclub in Denemar ken Brond by, dat één miljoen mark verlangt en hem pas wil laten gaan na de eerste ronde van de Europa Cup. Bovendien is er ook belang stelling van het veel rijkere Liverpool. Dat is er weer de oorzaak van, dat Borussia misschien de Nieuwzeelander Wynton Rufer van FC Zu rich zal lenen. Overladen programma De spelers van Dynamo Kiev hebben de laatste twee maan den een op z'n zachtst gezegd overladen programma afge werkt. Tijdens het WK in Mexico ging de competitie in de Sovjet-Unie gewoon door. Alleen de wedstrijden van Dynamo Kiev werden uitge steld, omdat deze ploeg prak tisch alle spelers afstond aan de nationale selectie. Hier door groeide de achterstand van de winnaar van de Euro pa Cup II. Na een vakantie van tien dagen volgend op het WK moesten de interna tionals van Dynamo Kiev bij hun club flink aan de bak. Dynamo's inhaalrace bestond uit drie competitiewedstrij den per week, uitnodigingen voor toernooien in West-Eu ropa (o.a. in Amsterdam) sloeg Dynamo niet af en de nationale ploeg speelde ook nog een aantal interlands. Dynamo heeft nog een ach terstand van vijf competitie duels. Het staat op de zesde plaats met een achterstand van drie punten op de rela tieve koploper. Desalniette min begint Dynamo toch enigszins vermoeidheidsver schijnselen te tonen. Verstrekkende gevolgen De staking van de Griekse voetbalprofs op de eerste dag van de competitie heeft nogal verstrekkende gevolgen ge had. De profs gingen in sta king vanwege een nieuwe wet volgens welke een speler na het aflopen van het con tract alleen transferabel zou zijn als zijn club dat toestaat. De staking had tot gevolg dat drie duels niet konden door gaan. De clubs die wel speel- Udo Lattek: weer een record. den, kwamen uit met jeugd spelers en amateurs, ofschoon dit in strijd is met de regle menten van de Griekse voet balbond. Van de verwachte 150.000 toeschouwers in de hoogste klasse van het Griek se voetbal kwamen er slechts 20.000. En verder leed de toto een verlies van vijf miljoen. Verkwanseld Er zijn in het lopende voet- baljaar heel wat Engelse voetbalduels „live" te volgen op de televisie. Na de uitzen ding van Everton-Manches- ter United van afgelopen zondag volgen nog liefst 25 duels. Inmiddels is door di verse voetbalexperts in de dagbladen een hevige discus sie ontketend, waarbij stee vast wordt beweerd dat de Engelse voetbalbond de sport heeft verkwanseld aan de te levisie. LONDEN Elf jaar gold Phil Neal als de model speler van Liverpool: een harde werker, betrouw baar, constant en loyaal als aanvoerder. Nog geen twaalf maanden na zijn vertrek bij de Engelse topclub heeft hij zich de woede van het bestuur op Anfield Road op de hals gehaald met de publicatie van zijn vaak kwaadaardi ge autobiografie: „Life at the Kop". In zijn boek noemt Neal spe ler/manager Kenny Dalglish een leugenaar, beschuldigt hij voorzitter John Smith ervan afspraken over zijn toekomst niet te zijn nagekomen en on dermijnt hij Liverpools repu tatie als het perfect georgani seerde voetbalbedrijf. De meest controversiële be schuldiging uit Neal aan het adres van Kenny Dalglish. De Schot zou na de veelbesproken OUD-SPELER NEAL IN BOEK: Europa Cupfinale van mei vo rig jaar in de Brusselse Heizei, waar zoals bekend 39 doden vielen, tegen Juventus in strijd met de waarheid hebben ver klaard dat de spelers van Li verpool voor aanvang van de finale niet op de hoogte waren van het feit dat er doden ge vallen waren. „Ik begrijp nog steeds niet waarom Dalglish na afloop er de voorkeur aan gaf het publiek te misleiden. 11 voorstander van geweest or de waarheid te vertellen. Ji e] we wisten dat er doden geval len waren, maar desondank waren we van mening dat d !e wedstrijd gespeeld moest wor ;e den", aldus Neal, die tijdens d e: fatale vechtpartijen via de sta^r dion-microfoon als aanvoerde j van Liverpool een vergeefs poging deed zijn supporters tc bedaren te brengen. sportuitslagen ZEILEN WK 470 In Salou Dame», derde race: 1. Meyer/Adlko- fer (Wdl), 2. Bacchtega/Monlco (Ita). 3. Brlgden/Poletti (Vst), 4. Egnot/Eg- not (Nzi), 5. Lemström/Lemström (Rn), 10. Vermeulen/Stavenuitef (Ned). 22. Steenhuls/Bearveldt (Ned). Stand: 1. Lemström/Lemström 18.7 punten, 2. Lugar/McLean (Can) 21,0. 3. Le Vaillant/Maus (Fra) 28,7, 4. Ver- meulen/Stavenuiter 39,0, 5. Egno- t/Egnot 46.0, 20. Steenhuis/Bearveldt 80,0. Heren, derde race: 1. Pepponet/Pilot (Fra). 2. Buckly/Newlands (Gbr). 3. Janka/Smldt (Wdl), 4. Otken/Otken (Wdl). 5. Evans/Marden (Nzl), 19. Duetz/Bos (Ned), 26. Orontman- /Drontman (Ned), 33. Stavenuiter- Vermeulen (Ned). Vierde race: 1. Hütterman/Koerte (Wdl), 2. Teasdale- /Calder (Gbr). 3. Brietzke/Schulz (Odl), 4. Hunger/Hunger (Wdl). 5. Haggbom/Nordström (Zwe). 11. Sta- venuiter/Vermeulen, 28. Duetz/Bos. 39. Drontman/Drontman. Stand na vier wedstrijden: 1. Peppo net/Pilot 25 punten. 2. Hunger/Hun ger 26. 3. Evans/Marder 29. 4. Hüt terman/Koerte 41,7, 5. Brietszke- /Schulz 55.7. 13. Stavenuiter/Ver meulen 94. 17. Drontman/Drontman 101. 46. Duetz/Bos 163. PAARDESPORT Wedstrijden vierspannen Breda Vierspannen (na presentatie en dres suur) (internationale wedstrijden): 1. Chardon (Ned) 37 strafpunten. 2. Jung (Wdl) 48. 3. Brzockowski (Pol) 52. 4. Knell (Wdl) 53. 5. Meyer (Wdl) 54. 6. Van Hoof (Ned) 55. 7. Taconis (Ned) 58. 8. Munt (Gbr) 58. 9. Quin- kler (Wdl) 61. 10. Vastenburg (Ned) 63. Tandems (open NK): 1. Velstra (Ned) 38. 2. Hirschberg (Gbr) 48. 3. Fawcett (Gbr) 49. 4. Bunn (Gbr) 51, 5. Garnett (Gbr) 55. 6. Stealing (Ned) 61. 7. Smits (Ned) 65. 6. Kool (Ned) 82. Pony's (open NK): 1. Monhemius (Ned) 49. 2. Weyermann (Wdl) 50. 3. Pieters (Ned) 52. 4. Hanemaayer (Ned) 54. 5. Beming (Wdl) 55. 6. Thor- mann (Wdl) 55. TURNEN Interland Nederland Bulgarije in Drachten De gedetailleerde uitslag van de ver plichte oefenstof van gisteren (resp. sprong, brug ongelijk, balk. vrije oef- totaal. klassering): Nederland: Wil mink: 9.60-9.75-9.55-9.40-38.30 (2); Eenkhoorn: 9.50-9,30-9,20-9.25- 37.25 (6); Beerepoot: 0.00-9.55-9,15- 9,65-28.35 (14); Bemeten: 9.35-8.80- 8.40-9.35-35.90 (10); Doornebosch: 9.00-8.85-8,90-8.90-35,65 (12); Tol: 9.15-6.80-0.95-8.95-35,85 (11); Veld man: 9.15-7,60-8.90-9.00-34.65 (13); Bulgarije: Stojanova: 9.75-8.95-9,65- 9,80-38.15 (4); Peeva: 9,55-9.20-8,75- 9.45-36.95 (7/8); Kartalova: 9.55- 8.95-9.20-9.65-37,35 (5). Dudeva: 9.55-9,65-9.60-9.70-38.50 (1); Rako- va: 9.65-9.50-9.55-9.55-38,25 (3); Iva- nova: 9.40-9.00-9,30-9.00-36.70 (9); Baeva: 9.35-9.45-8.90-9.25-36.95 (7/8). TENNIS Toernooi van Barcelona Kwartfinales: Maurer (Wdl)-Srejber (Tsj) 7-6. 6-2; Skoft (Oos>-de Miguel (Spa) 6-4, 6-4; Carlsson (Zwe)-Forget (Fra) 7-6, 6-3; Smid (TsJFPerez (Uru) 6-2. 6-3. Toernooi van San Francisco Herenenkelspel, tweede ronde: Ed- berg (ZweFSchultz (Vst) 6-3.6-2; McEnroe (Vst)-Letts (Vst) 6-2.6-2; Sa- dri (Vst)-Yzaga (Per) 7-5.3-6.64); Con nors (Vst)-Fleming (Vst) 6-3.3-6.6-3. VOETBAL Bundeliga Borussia Dortmund - Blau-Weiss Ber lin 7-0 VOLLEYBAL WK heren in Frankrijk Groep A (Montpellier): China-Vene- zuela 3-0 (15-4. 15-12, 15-7), Frank- rijk-ltallë 3-0 (16-14, 15-7. 15-5). Eindstand: 1. Frankrijk 3-6, 2. Italië 4. 3. China 3-2, 4 Venezuela 3-0. Groep B (Tourcoing): Poton-Talwan 3(0' 0 (15-11. 15-4, 15-11). Sovjet-Unie ,p Cuba 3-1 (15-7. 15-12, 9-15. 15-9). Eindstand: 1. Sovjetunie 3-6. 2. Cub m 3-4. 3. Poten 3-2, 4. Taiwan 3-0. Groep C (Clermont-Ferrand): Bulges rije-Egypte 3-0 (15-5. 15-11. 15-7 Brazilië-Tsiecho-Slowakije 3-0 (15-1! 16-14. 15-5). F* Eindstand: 1. Brazilië 3-6. 2. Bl 3-4. 3. Tsjecho-Slowakije 3-2, V,, Egypte 4-0. d' Groep D (Orleans): Japan-Grieken BADMINTON Europa Cup landskampioenen i Haarlem Groep A: BC Moosseedorf (Zwi>-T a Mainz-Zahnbach (Wdl) 1-6. Counife/ BC (Schj-Penarh BC (Wal) 3-4. B et Mosseedorf-County BC 0-7; stand: |e Mainz 2-2, 2. County 2-1. 3. Penar fr 2-1, 4 Mosseedorf 2-0. Groep B: S L Olve (Bel>-Helsinging Sulka (Fin) 2- J) Racing Club (Fra)-BC de Portug 'ei (Por) 0-7, SC Olve-BC de Portugal 2; stand: 1. Sulka 2-2, 2. Olve 3-2.jp Portugal 3-1, 4. Racing 2-0. Groep Cym (ler)-Fjellhamar (Noo) 4-3, Marl'té land Hill (Eng)-Askö Landskron (Oo 4-3, Cym-Asko Landskron 3-4; staren. 1. Markland 2-2, 2. Fjelhammer 2- 3. Cym 3-1, 4. Asko 3-1. PLANKZEILEN WK in Cagliari Zesde race: 1. Reintsema (Ned), tu Wirz (Ita). 3. Ferrer (Spa). Eindstai den: Zwaargewichten: 1 Hakan Lir (Zwe) 25.0. 2. Marcel Reintsema (Nr 34. 3. Benoit Compain (Fra) 54,7 Lichtgewichten: 1 Robert Nagy (Fr ai 16.0. 2. Gildas Guillerot (Fra) 27.7. Rikard Almquist (Zwe) 49,1. Algemeen De Aziatische olympische comité's hebben unaniem besloten Taiwan toe te laten tot hun beweging. Het land zal onder de naam Chi- na/Taipeh aan de Spelen mee doen. Het Palestijns olympisch comité werd als lid geweigerd Algemeen Tijdens een be toging in Seoel zijn ruim veer tig gewonden gevallen. Schaken De Amerikaanse schaakbond is door twee van haar leden aangeklaagd, om dat men een team wil afvaar digen naar een toernooi in het Midden Oosten, waaraan geen schakers uit Israël mogen meedoen. Zwemmen Hladky uit Tsje cho-Slowakije heeft in West- Duitsland asiel aangevraagd. Basketball Haaksbergen heeft de Amerikaan Bradley gecontracteerd. Voetbal Steve Goble heeft een contract vootr twee jaar getekend bij SC Heracles. Voetbal Renze de Vries is tot chef d'equipe van het Olympisch voetbalteam be noemd. Motorsport De Nederlant fc se zijspancombinatie Streuc10 en Schnieders brachten tijder0 de eerste trainingsdag voor d Pj Grote Prijs van West-Duiti1' land op het cricuit van Hoi* kenheim de derde trainingstij op de klokken. Rugby Het Nederlanc rugbyteam heeft in Nieuw* gein de oefenwedstrijd tege Southampton met 18-3 gewoi nen. Bij de rust leidde Nedei land met 8-3. Scheidsrecht*?r Cees Blaas is op de internati* e' nale rugbyfederatie is ga0, plaatst.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14