Jongeren ontdekken Zangeres Zonder Naam •ADIO/TELEVISIË CcicbcScHMCMlt BILL COSBY IN SPIONAGEFILM VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1986PAGINA19 tpl reacties op „Stoppen met roken" ,VERSUM De voorlichtingscampagne „Roken, waar- zou ik....?", die op dinsdag 2 september j.l. tijdens een uit- ding van NCRV's televisieactualiteitenrubriek „Hier en uitvoerige aandacht kreeg, lijkt een groot succes te wor- Naar aanleiding van de televisie-reportage over de mo- •ftke gevolg en van roken en passief roken (niet rokers, die Vrijwillig de rook van derden moeten inademen - het zgn. •Jiroken) zijn al meer dan dan 15.000 brochures verzonden, jfstichting „Volksgezondheid en Roken" heeft inmiddels u endkrachten moeten inschakelen om de vele aanvragen «hunnen verwerken. 3( Ij voorlichtingscampagne „Roken, waarom zou ik....?" is 1! ral gericht op de middelbare schooljeugd, ook omdat cij- i:i aantonen dat met name meisjes de laatste tijd meer zijn ri roken. In de „Hier en Nu"-uitzending van 2 september Bi ld overigens eveneens gesignaleerd dat niet-rokers steeds Ir in bescherming worden genomen en ook dat steeds 4*r mensen stoppen met roken. Bill Cosby als kunsthandelaar. HILVERSUM Vanavond zendt de NCRV de hoofdpersonen in deze produktie uit 1978 wordt gespeeld door de bekende Bill Cosby, die al heel wat rollen in films en televisie-series heeft gespeeld voordat hij „de wereld" veroverde met zijn eigen „Cosby Show". In „Top Secret" speelt Cosby de rol van een New Yorkse kunsthandelaar, Aaron Strickland, die door de Amerikaanse regering wordt in in geschakeld bij zaken die zelfs te geheim zijn voor de geheime dienst. Zo wordt hij naar het zonnige Rome gestuur om een gestolen lading plutonium terug te roven uit de handen van een internationale bende. Bij het oplossen van deze zaak heeft hij evenwel de meeste last van een partner die hem is toegewezen: de zeer aantrekkelijke, maar bijzonder eigenzinnige studente McGee (gespeeld door Tracy Reed). De overige rollen worden gespeeld door Gloria Foster en Sheldon Leonard. In het begin van de avond om 19.12 uur de film „Warming Up", een Australische televisiefilm. In de hoofdrollen spelen Australische topac teurs als Henri Szeps, Barbara en Queenie Ash- ton. Eén van de hoofdpersonen in „Warming Up" is Juliet Cavanagh-Forbes (gespeeld door Barbara Stephens), een jonge vrouw die het stadsleven beu is en samen met haar zoontje Randolph naar het platteland vertrekt. Ze begint er een balletschool, maar komt door haar vrouwelijke aanpak al gauw in botsing met de stoere man nelijkheid. En met name de rol die de macho agent Peter Sullivan (Henri Szeps) in dat ge heel speelt, maakt haar vastbesloten om allerlei misstanden in het stadje aan de kaak te stellen. a jgin oktober zendt de u ARA een tv-registratie uit a an een optreden van de ^{angeres Zonder Naam in jèt Amsterdamse Paradiso. ;n opmerkelijke lokatie Oijbor een concert van deze J jjrtolkster van het levens- j ld. Het ging om een nieuwe 4 art. ($k ben twee jaar uit de run- !ng geweest omdat ik aan 4 ifjn heup en knieën ben ge- 3 Jereerd'vertelt de 67-jari- 3 Mary Servaes, alias de K angeres Zonder Naam, 1 «aar sinds kort ben ik weer is: en het leek mijn platen- 4 faatschappij een geweldige 0 unt als ik mijn eerste con- t in Paradiso zou doen, 1 gelegenheid waar alle- al jongelui komen om ir popmuziek te luisteren. vroegen of ik dat wel 1 urfde, maar ik ben nooit ang geweest, ik ga rustig het 3 al van de leeuw in, hoor. iwoon omdat ik weet wat waard ben." c Set was die avond bomvol, JJ dereen was blij dat ik er u eer was. Maar ik vond het ilf verschrikkelijk gek, dat i r in Paradiso moest begin- d en. Ja, het was ook zo'n ifttrast, iedereen spreekt er ii pe over. Alle mensen die «rel eens laatdunkend over aflijn liedjes gedaan hebben, eiden dat ze er nu niet meer „jnheen konden, dat ik toch ?n hele persoonlijkheid was. f was heel veel jeugd op de ïên, punkers en rockers. ,ijk, de pers heeft me altijd i" een hele zielige hoek ge rukt, alsof ik alleen maar N 9or oudjes en zieken zong. r heb de journalisten altijd J èl verteld dat ik ook een i oot jeugdig publiek achter lie had, maar dat geloofden nooit. In Paradiso konden het zelf zien." Jeknokt Baar ook minderheidsgroe- Mary Servaes: "Mijn stem had iets ondefinlëerbaars, daar paste geen naam bij..." pen weet de uit Stramproy (NB) afkomstige zangeres in groten getale achter zich. 'Oh ja, ik heb er in miin liedjes steeds voor geknokt dat deze mensen niet versto ten mogen worden. We zijn allemaal mensen, hoe je je le ven ook indeelt. Iedereen is voor mij een mens en ik heb nog nooit op iemand neerge keken. Ik wil nooit mensen pijn doen met mijn teksten en dat weet mijn publiek, daar is het mij dankbaar voor. Zo is er ook nooit op mij Neergekeken dat ik een lied heb gemaakt over Anita Bryant, je weet wel, die vrouw die vond dat alle ho- mosexuelen opgedoekt moes ten worden. In dat lied kom ik op voor die mensen en Willem Duys heeft me daar mee in zijn programma ge haald en Mies Bouwman ook. Dus dat durf ik allemaal." "Ik breng zingend en met weinig woorden enkele be langrijke facetten van het le ven onder de aandacht van de mensen en dat doe ik vol gend jaar al dertig jaar. Zo lang maak ik al grammo foonplaten. Ik heb de melo dieën en ritmes in de loop der tijd wel wat aangepast, zodat het ook bij de jeugd lekker in het gehoor ligt. Want of ik nou bij Jan Riet man in Los Vast sta, de jeugd zingt het allemaal even en thousiast mee. Ik denk dat jonge mensen wel voelen hoe echt mijn liedjes zijn. Ik hoor zelf ook wel dat wanneer een zanger het levenslied zingt, hij alleen maar de kassa hoort rinkelen. Dat kan ik horen, dat voel ik, dan lopen de rillingen over mijn rug. Dan denk ik: hoe is 't moge lijk, ik zou dat moeten zin gen, want ik méén wat ik zing. Maar zulke artiesten houden het geen dertig jaar vol. Alles wordt Engels, hè". "Nee, daar heb ik nooit aan meegedaan. Er komen wel eens mensen uit Duitsland en Amerika naar me toe die zeggen: als u dit of dat liedje in onze taal zou zingen dan stond u bij ons gegarandeerd nummer één. Als ie de be roemde buitenlandse rock groepen neemt, nou, die zin gen ook het levenslied. Mijn liedjes worden wel eens ver geleken met de blues uit Amerika." "Ik heb ook meegewerkt aan een film over het leven van Honeyboy Edwards, een Amerikaanse blueszanger. Die film komt binnenkort op de televisie. De regisseur ver gelijkt daarin het bluesgenre met het Nederlandse levens lied; in beide wordt gezongen over de harde realiteit van het leven. Mijn liedjes zijn dus eigenlijk de Nederlandse blues. In die film laten ze het ritme van de blues synchroon lopen met mijn gezongen tek sten. Het is allemaal heel mooi geworden, ik ben er heel vaak in te zien. Mijn le vensloop wordt vergeleken met die van Honeyboy Ed wards. Daar in de getto's van Amerika is hii een hele be kende persoonlijkheid". Post "Ja, dat optreden in Paradiso en in die film heeft me wel met een ander soort publiek in contact gebracht. Met mensen die eerst niet veel gemeen tegen mij geweest, hoor. Als ik post krijg van mensen die niet van mijn muziek houden, zijn dat altijd heel beleefde brieven waarin staat: u zult bij ons geen plaat van u vinden, want wij hou den niet van uw genre. Maar wij nemen toch ons petje af voor de manier waarop u het doet. Ja, ik krijg ontzettend veel post. In het ziekenhuis heb ik wel duizend brieven gekregen, overal vandaan, uit Duitsland en Amerika. Ik had zestig bloemstukken op mijn kamer staan. Fantas tisch, hoe de mensen meege leefd hebben." "Mijn eerste plaatje was 'Het Kindergebed' en dat was meteen een groot succes. In 1957 was dat, ik was 38 jaar. Er waren toen al bijna 25 jaar lang geen levensliedjes meer gemaakt. Ik mocht dat plaat je opnemen omdat mijn stem zo apart was. Iedereen zei: dat is de stem van een meisje van 13. Die stem had iets on definieerbaars, daar paste geen naam bij. Daarom be dachten ze De Zangeres Zon der Naam. En dat heeft de mensen altijd heel erg aange sproken. Zodoende doe ik dat nu al bijna 30 jaar. Ik heb wel inspraak bij de liedjes idie ik zing, hoor. Ik krijg ze op gestuurd of ze worden me voorgespeeld en dan zeg ik soms: daar voel ik geen emo tie bij opkomen. Want die moet ik voelen, anders vind ik er niets apn, anders kan ik het niet!" HARRY DE JONG NEDERLAND 1 AVRO 15.45 Museumconcert. Ter In troductie van een serie museumconcerten In het komende seizoen een op treden van het Daniël Strijkkwartet vanuit het Westfries Museum te Hoorn 16.05 m Mensen zoals jij en ik, serie korte verhalen van Herbert Relnecker met Kees Brusse In de hoofd rol. 1. DeModeshow. Anna vraagt haar buurman of hij even op haar kinderen wil passen. 2. Nachtelijk Avontuur. Koen Is van plan een kraak te zetten. 3. Af- fijn, we leven nog. Een di- rekteur van een bedrijf in moeilijkheden heeft een diepgaand gesprek met de werkster (herh.) 17.05 Ik zag twee beren, kinder programma 17.15 Ontdek je plekje, serie over de schoonheid van stad en land. Afl.: Goes NOS 17.30 Vrê-Joumaal AVRO 17.46 WK-Tiendansen voor Amateurs 1986 in Borne. Presentatie: Dvid Simon. Orkest: Big Band Scara- mouche o.l.v. Geert Chris- tenhusz 19.00 Wordt vervolgd (100), feestelijke aflevering van dit strip- en tekenfilmma gazine. Presentatie: Han Peekei NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 mMen9en zoals jij en ik, serie korte verhalen van Herbert Relnecker met Kees Brusse In de hoofd rol. 1. Brief van een Onbe kende. Een alleenstaande vrouw krijgt nooit post, de postbode heeft medelijden met haar en doet er wat aan. 2. Een Zondagochtnd. Vader en moeder willen zondagmorgen nog graag wat blijven liggen: de kin deren worden naar bulten gestuurd. 3. Opdracht voor Donk. Een directeur heeft amoureuze plannen met zijn secretaresse (herh.) 21.25 Simon Simon, Ameri kaanse misdaadserie. Afl.: De mazen van het net. Een jongen die bezeten is van zijn computer ziet kans binnen te dringen bij de computer van de bank. Hij komt hierdoor In grote moeilijkheden 21.10 Televizier in de wandel gangen, politiek program ma vanuit sociëteit 'De Witte' In Den Haag. Met o.a. het gesprek met de Minister President 23.00 AVRO'a Sportpanorama 23.15 Jubileum AVRO Studio 1, impressie van een feeste lijke open dag t.g.v. het 50- jarig beestaan van AVRO Studio 1 NOS 23.40 Journaal 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Bibliotheken, vier delige serie over bibliothe ken in Nederland. Afl. 3: Speciale Bibliotheken NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 (HJeugdjournaal 19.00 Journaal NCRV 19.12 Warming up, Australische filmkomedie uit 1984. Met o.a. Barbara Stevens en Adam Fernance. Juliet ver trekt naar het platteland en begint daar een ballet school. Al gauw komt ze door haar vrouwelijke aan pak in conflict met de stoe re mannenwereld 20.45 (HJa, natuurlijk extra (slot), serie van drie na- tuurdocumentalres, ge presenteerd door Antoon van Hooff 21.35 Murder, she wrote, Ameri kaanse misdaadserie met o.a. Angela Lansbury en Ben Murphy. Afl.: Een vlaag van waanzin NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Long Bow trilogie (slot), drieluik over een Chinees plattelandsdorp. Afl. 3: De smaak van honderd krui den - goden, voorouders en medicijnen in een Chi nees dorp 23.47 Nieuws voor doven en slechthorenden NCRV 23.52-01.20 Top Secret, Ameri kaanse speelfilm uit 1978 van Paul Leaf. Met o.a. Bill Cosby, Tracey Reed en Gloria Foster. Kunsthan delaar Aaron Strickland, geassisteerd door de stu dente McGee moeten 60 kilo plutonium uit Rome te rughalen naar Amerika EUROPA TV 18.05 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Business News, economisch magazine 19.20 Weerbericht, World Watch en programma-overzicht 19.30 Rebecca, dramaserie 20.20 Euro country music review, muzikaal programma 21.00 Sport Reports. Met golf 22.30 World Watch en weerbericht DO Schooltelevisie H>5 Journaal Jo Tik Tak, kleuterprogramma L —(herh.) 05 Prikballon, kinderserie over het maken van voorwerpen, y animatie en een lied. Presenta- r tie: Francis Verdoodt (herh.) 20 De Snorkels, tekenfilmserie. r Dubbele afl.: Een fout in twee- 1 voud/lk Jo-Jo, jij Daffney i«5 Villa Tempo, serie compilaties glq gepresenteerd door Bart Pee- ters. Met o.a Chris Rea, Jo Le- maire, Arcadia, Minimal Com- pact, Raymond Vanhet Groe- newoud en Fuzz Box mocratische Omroep 40 Mededelingen en program- f ma-overzicht Weerbericht 15 Meivin en Howard (Melvln and Howard). Amerikaanse speel film uit 1980 met Paul Ie Mat, l£dason Robards, Mary Steen- rburgen e.a. Regie: Jonathan Demme. Fabrieksarbeider Mei- vin Dummar Pikt een man in "de Nevada-woestl|n op, die be- "r~ weert de multimiljonair Howard I Hughes te zijn. Melvln gelooft \hem niet.Wanneer later Ho- )t ward Hughes steft, ontvangt meivin, die zijn financiële pro- 4blemen nauwelijks te boven komt. een brief ^45 Première, filmnieuws met Jo P"2- Röpcke .55 Journaal en Coda: 'En ik vloeken maar', van Marcel van Maele it 2 23 Muzikaal intermezzo 25 Make-up, een speL Afl. 5: Ogen (2. herh.) 10 Mededelingen en program ma-overzicht 45 Journaal 10 Weerbericht >15 Kwidam, telefoon spel met ril Marleen Gordts ,25 Wereldoorlog II (KZ), docu- ,j mentalreserie. Afl. 3: Jedem das Seine. In maart 1933 e. wordt in Dachau het eerste échte concentratiekamp in ge- i bruik genomen. Enige tijd later wordt bepaald dat alle kampen onder de controle van de SS if zullen komen 5. Armoede, elfdelige Nederland- if se tvpserie van Peter van Ge- stel, naar de gelijknamige ro- man van Ina Boudier-Bakker. n Met o.a. Ellen Vogel, Jan Retèl 0 en Eric Schneider. Regie: Bram 1 van Erkel. Afl. 5: Paul. Oe zieke Berry word! van kostschool gehaald, waar hij niet kon aar- den. Ook Paul blijkt ziek te "t - zijn. Lot verlaat het huls zon der te weten waarheen. Ber- x nard heeft een Intiem gesprek met Lena, de hulshoudster 45-23.40 Stuart Burrows sings, reeks muzikale programma's. I Deel 1: Cardiff (Wales). M.m.v. Anne Howells (mezzo-sop- n raan). Caryl Thomas (harp), I BBC Welsh Chorus and Sym- j phony Orchestra o.l.v. Robin Stapleton. Presentatie: Stuart Burrows 16.50-17.10 Schooltelevisie 18.00 Mededelingen van da ONEM, vacaturebank 18.15 La boïte aux images, kinder programma met o.a. 'Emilie', "Dare Dare Motus", 'De Smur fen' en 'Bob et Bobeck' 19.00 Ce aoir, regionaal magazine 19.30 Journaal 20.00 Minute papillon, consumen- tentlps. Afl.: De wissel 20.05 Mission casse-cou (Dempsey Makepeace), tiendelige En gelse politieserie met Michael Brandon, Glynls Barber, Ray Smith e.a. Het CONCO con cern is het slachtoffer van een reeks aanslagen. Spiklngs krijgt een tip over de volgende aanslag 21.00 l'Amour des chatnes, ou: Qua- nd la télé se déchaine, docu mentaire over de veranderin gen op televisie-gebied in Eu ropa 21.55 Musiques en vaesncea. Sym fonie no. 7 van Ludwlg van Beethoven, uitgevoerd door de Wiener Phllharmonlker o.l.v. Leonard Bernstein 22.40 Laatste nieuws TV 5 16.05 Thalassa, maritiem magazine 16.30 Les enfants d'aillourt, docu mentaireserie 16.55 L'occasion fait la larron, ope ra van Rossini 18.35 Frar^ois Rude, beeldhouwer, portret 18.50 Prelude, muziek 19.00 Thalassa, maritiem magazine 19.25 Lee enfants d'ailleurs, docu- mentalre over kinderen in Bra zilië 19.50 Le chateau de ramaryllis 20.45 Lea Seychelles 21.35 Printempe de bourges, mu- 22.00-22.30 Nieuwe MUSIC BOX 17.00 B The Simon Potter Show, met hits uit Amerika 18.00 IS The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivla Quiz (herh.) 19.00 (S The Amanda Redlngton Show (herh.) 20.00 IS The Nino Firetto Show (herh.) 21.00 IS The Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 IS The Simon Potter Show (herh.) 23.00 IS Rox Box, tweetalig muziek programma In samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes (herh. van woensdag) 00.00 (S The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 01.00 IS The Powar Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redlngton en Dante 02.00 IS Chart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter 03.00 SI Non-stop dance hour, non stop videoclips om op te dan sen 04.00 IS Backtracks, een uur lang 'gouwe ouwen' 05.00 IS Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 06.00-07.00 IS The Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende 15.50 Tageaschau 16.00 Ein Mann gaht seinen Weg wenn's such manchmal echwer fallt, tv-fllm over een Jonge man die problemen heeft met een sollicitatiegesprek 16.10 Voll auf der Rolle, jeugdfilm over een schoolklas die zich gaandeweg Identificeert met de personages van het toneel stuk dat zij speelt 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 CS WWF-Club, amusements programma 19.57 Programma-overzicht 20.00 COTageeechau 20.15 E Zwolf Uhr mittaga (High noon), Amerikaanse speelfilm uit 1952 met Gary Cooper, Grace Kelly, Katy Jurado e.a. Regie: Fred Zimmerman. Uit gerekend op zijn trouwdag moet sheriff Will Kane strijd le veren tegen vier bandieten die met hem willen afrekenen. Al leen zijn verloofde Amy komt hem op het laatste moment te hulp 21.40 Plusminus, wetenschappelijk magazine 22.30 Tagesthamen, met o.a. Bericht aus Bonn 23.00 Sportschau, met voetbal uit de Bundesllga en verder de Aziatische Spelen in Seoul 23.25 Der Morgen danach (The mor ning after), Amerikaanse speel film uit 1974 met Dick Van Dyke, Don Porter, Lynn Carlin e.a. Regie: Richard Heffron. De journalist Charlie Lester zet, als hij weer met drinken be gint, zijn goede baan en zijn familie op net spel 00.40 Tageaschau 00.45 Nachtgedanken. Een pro gramma van Hans Joachim Kulenkampff DUITSLAND 2 14.50 Notstanala, serie tv-sp« Afl.: Trotzdem.J Tv-spel ■spelen. de angst rond kanker. 'Met An- aeiika Bender. Wolfgang Schenk, Eva Brumby e.a. (herh.) 16.30 Freixelt- und was man da- raus machen kann, vrijetijds- magazlne. Vandaag: 1. Foto wedstrijd Goldener Freizelt- Fuchs. 2. Origami, kleine kunstwerken van papier. 3. Thekentheater. Freizeitmlmen In der Knelpe 17.00 Haute 17.15 Toie-illuslrierta. Actuele the ma's, sport en amusement 17.45 Robin Hood, Engelse tv-serie met Michael Praed. Judi Trott, Robert Addle e.a. Afl.: Die Ver- zaubering 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heuta 19.30 Aualandsjournal, reportages van buitenlandse correspon denten CD Ondertiteling via TeleTekst. B Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-ultzending. Zwart/wit-ultzending met on dertiteling via TeleTekst. 03 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. ■3 BIJ niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-ultzending in orglnele versie met ondertitels. Marlène Jobert speelt een hoofdrol in de film 'II Giocatto- lo'. Duitsland 2 om 22.45 uur. 20.15 Daa Mord-Menü, tv-thriller naar het toneelstuk 'Deadly Embrace" van Eric Palce. Met Witta Pohl, Michael Degen, Hannelore Eisner e.a. Regie: Michael Günther. De door haar man verlaten Julia wil zich wre ken. Het 'moordspel' op een computerbeeldscherm biedt de mogelijkheid de ontrouwe echtgenoot door middel van een exact berekende overdo sis van een hartmedicijn uit de weg te ruimen 21.45 Heute-journal 22.05 Aspekte, cutlureel magazine 22.45 B Das gefahrliche Spielzueg (II Glocattolo), Italiaanse speel film uit 1979 met Nino Manfre- di, Marlène Jobert, Arnoldo Foa' e.a. Regie: Giuliano Mon- taldo. De kleine boekhouder Vittorio wordt op een dag door zijn nieuwe vriend, de politie man $auro. meegenomen naar een schietvereniging. Hij blijkt een natuurtalent te zijn. Als Sauro door een gangster neer geschoten wordt, doodt Vitto rio de moordenaar en wordt de held 00.45 Heute DUITSLAND 3 Schooltelevisie Telekolleg II, tv-cursussen Hallo Spencer, Amerikaanse comedyserie Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tageeachau Arche 2000, milieu- en natuur beschermingsprogramma, rechtstreeks vanuit Unna Bilderflut, documentaireserie. Afl. 2: Frisch gestrichen - Pein- ture Fraiche, over de schilder kunst In Frankrijk Naturgeechichten: Baume, re portage over boomverzorging Pogo 1104, vierdelige tv-serie met Ralph Richter, Richy Mül- ler, Erich Bar e.a. Afl. 3: Go- strand. De 'Pirat 2' wordt In 'Pogo' omgedoopt. Op de Noordzee komt de 'Pogo' In een onweer terecht en loopt aan de grond. Tina gaat woe dend naar Hamburg terug Lisa und der wilde Flieger, tv- film van Uli Möller. Met Yvonne Hesseling, Dieter Traier, Han nes Kaetner e.a. De 19-jarige Lisa ontmoet de twee keer zo oude Frank en Willy, die een klein sportvliegveld runnen. Frank is echter alleen geïnte resseerd In oude vliegtuigen WK-Schaken '86: Kasparov - Karpov Laatste nieuws BÓC 1 17.30 Cheggers play pop 18.00 John Craven's Newsround, 18.05 Butterfly Island, kinderserie 18.35 The Krankies Electronic Ko- mik, komische kinderserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram- 20.35 (DBIankety blank, spelpro- gramma met Les Dawson 21.10 mDynasty, Amerikaanse tv- serie. Afl.: The Warning 22.00 Journaal 22.30 mCall me mister, detectivese rie. Afl.: Humpty Dumpty 23.25 Omnibus: Hitchcock - It's only another movie, portret van Alfred Hitchcock 00.30 The Late Film: Diabolically yours (Diaboliquement vótre), Frans/Duits/ltaliaanse speel film uit 1967 van Julien Duvi- vier. Met Alain Delon, Senta Berber. Sergio Fantoni e.a. 02.00 Weerbericht BBC 2 18.25 0 Nieuwsoverzicht 18.30 Darts 19.00 The Man from UNCLE, serie Amerikaanse spionagefilms uit 1966. Afl.: The spy with my face, met Robert Vaughn, Sen ta Berger. David McCallum e.a. 20.25 Cartoon Two 20.30 Ebony 21.00 One pair ot eyes, documentai reserie 21.30 Gardener's world 22.00 Screen Two: The Burston Re bellion, tv-spel gebaseerd op het waargebeurde verhaal van èèn van de langste stakingen uit de Britse geschiedenis 23.30 Newenight, actualiteiten 00.20 Weerbericht 00.25 British professional derte championship, samenvatting 01.25-02.10 International Golf: Dun- hill World Cup te St. An drews, samenvatting ITV Bellamy's buggle Blockbusters, spelprogramma Nieuws About Anglia, regionaal maga zine Bruce Forsythe's Play your cards right New faces of '86 Home to roost To have and to hold 20.30 21.30 22.00 23.00 23.30 The Liberal Partyconference Sport: Snooker Benny Barney Marching praise SKY CHANNEL 18.00 I dream of Jesnnlo 18.30 Hazel 19.00 Hogan'a Heroes 19.30 The New Dick van Dyke Show. Afl.: Off an Running 20.00 The New Candid Camera Show 20.30 City Lights, amusementspro- 21.00 Prom Here to Eternity (3), Amerikaanse miniserie 22.40-01.10 The Dunhill Cup Na tions Golf ChamplonshipBo- nay, reportage MUSIC BOX 07.00 B The Power Hour, hardrock- programma 08.00 B Backtracks, een uur lang 'gouwe ouwen' 09.00 B Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 10.00 B Non-stop dance hour, non stop videoclips om op te dan sen 11.00 B Chart attack, overzicht van de Music Box top 40 12.00 B Private ayae, muziekspeclal 13.00 B Herhalingen DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Sportschau 10.30 Der Hofnarr (The Court Jes ter), Amerikaanse speelfilm uit 1955 met Danny Kaye, Glynls Johns, Basil Tathbone e.a. Re gie: Norman Panama en Mei vin Frank 12.15 Aspekte 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 11.00 B Programma-overzicht 11.30 Chemie, Informatieve serie. Afl. 4: Steln an Steln - Molecu len naar maat 12.00-14.00 Nachbarn in Europa, In formatie en amusement voor buitenlanders en Duitsers. Met bijdragen uit Griekenland, Spanje en Joegoslavië DUITSLAND 3 08.45 Wer raatat, dar roatet (5), gymnastiek 09.00 Tv-cursussen 10.00 lm original: Meeting point 10.30 Unsere Nachbarn, die Baltas, tv-serie. Afl.: Het ramadanfeest 11.15-12.00 Fernuniversitat im Drit- BBC 1 09.30 The Family Naaa, kinderpro gramma 09.35 The Muppet Babies 10.00 Saturday Superstore, kinder programma 13.15-18.05 Grandstand, sportpro gramma met o.a. Paarderaces te Ascot en Golf: Dunhill World Cup St. Andrews SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Andy, Snoot en Crocker. Met om 11.10 Elephant Boy, tv- serle. Afl.: The Gamblers 12.00 Art Trax, modemagazine 12.45 B Young, Free Single 13.30 B All American hot 100 ITV 07.25 TV-AM, ontbijttelevlsla 10.25 No. 73 12.00 Fireball XI5 (herh.) 12.30 Jack Holborn (herh.) 13.00 Nieuws 13.05 Saint and Greavaia 13.30 Worstelen RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Toeristische Tips. 2042 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.02 Water en vuur. 22.02 NCRV-Vrljdag-Sport. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 0542 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 1743 TROS: De Nederlandstalige top tien. 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio - Zomereditle. 18.15 Minjon: 'Pas geverfd'. 1940-0740 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 1844 NOS: De Avondspits. 1942-0040 VOO: Het Gouden Blad- feest. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspekten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. Vandaag: Vijf slag 1 wijd. 20.00 Nieuws. 20.02 Markus, een tijding van vreug de. oratorium van Adriaan C. Schuurman. 22.10 Werken van Bruch, Berwald en Spohr. RADIO 5 1746 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: België totaal. 1840 PP: Uitzending van de PSP. 1840 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 2140 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 2140 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, een dagelijkse talk show vanuit het Radio Café Rijn mond. 17.00-1840 Cultuur, nieuws, sport, 'Quiz en Waarachtig' en aan dacht voor het onderwerp van de week. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 1740-2040 Lelden Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 1840 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 1945 Beraber. voor Turkse migran ten. 20.03 Imago. Informatief programma voor jongeren. 21.03 Klapstoel. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Country-slde. 23.00 Notturno, zachte muziek. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 3 18.00 Nieuws. 18.10 Actueel en weerbericht. 1840 Pop-3 (4). 19.00 Kroniek 2. 19.45 Intermezzo. 20.00 BRT-philharmonlsch orkest Festival van Vlaanderen 22.00 Kamermuziek. 2340-2345 Middelhelm big bands. MORGEN RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 1043 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend Van Dorp. 1243 De Roole Haan. 14.03 Wie In 't Nederlands wil zingen. 1543 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 0740 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast uit Amerika. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Concerto mattinale. 10.00 Caroline. 1140 Grand plano Festival: klassieke en moderne muziek. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 1342 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 0940 FEDUCO: Medelanders Neder-, landers. 0945 Werken aan werk. Afl. 21. 10.00 Taal van alledag. Les 24. 10.15 EO: Muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Zie-zo-zomer. 1240 EO... In de regio. 1245 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Opo Doro (open deur). 13.30 Kayen Rasja (Er is hoop). 1345 lyi haberler (Goed nieuws). 14.00 NOS: Homonos. 1440 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Een uur amusement met Hans van Vliet. 11.00 Nieuws. 11.03 Thema-uit zending. 12.00 Nieuws. 1243 Wat Nu Weer? BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0840 Voel je thuis. Voor en door mi granten. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het Kraaienest. 13.15 Matinee. 1443 Concertopnamen met het BRT Filharmonisch Orkest. BRT 2 0540 Welkom weekend. 08.12 Te bed ol niet te bed. 1043 Buitenspel, live vanuit de sport hal van Wetteren. 11.00 De Vlaamse top tien. 1140 Tips voor de top. 12.00 Top 30. 1440 Radio Rljswijck, popradio. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0840 Ochtendconcert (1). 1. Sonate nr. 3 In g (Chevalier de Salnt- Georges). 2. Planotrio, opus 5 (Francois Boieldieu). 0940 Ochtendconcert (2). 1. Strijk kwartet nr. 2 in D, KV 155 (Wolfgang Amadeus Mozart). 2. Strijkkwartet in a „Uit mijn leven" (Bedrich Smetana). 10.00 Educatief Magazine. 11.00 Uit het grote muziekrepertoire. 12.15 Koormuziek. 13.15 Nieuw uit de BRT-discotheek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19