Basisschool van Rijnsaterwoude naar Leimuiden Zevenhoven krijgt weer een „eigen" huisarts Afscheid van oude raadszaal Geen bezwaren tegen reconstructie oude glastuinbouwgebieden GEEN RUIMTE VOOR BUSSEN IN HAASWIJK LEIDEN OMGEVING Ccid«*z Commit VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1986 PAGINA 14 Provinciale stortplaats bij Nootdorp onzeker LEIDSCHENDAM/NOOTDORP Een stortplaats Voor rioolslib langs de spoorlijn Den Haag-Utrecht, op de gemeentegronden van Nootdorp en Pijnacker is nog allerminst zeker. Gedeputeerde J.W. Hekkelman (mi lieu) heeft dat onlangs bekend gemaakt. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben onlangs in een rapport acht mogelijke plaatsen aangewezen. „Die kunnen met ëlkaar een veelvoud van de te verwachte aanvoer van hoolmodder bergen. In het lijstje kan dan ook naar har telust worden geschrapt en bijgesteld, voordat provinci ale staten in maart volgend jaar overgaan tot definiteve aanwijzing", aldus het provinciebestuur. Wanneer de Stortplaats toch in Nootdorp komt. wordt deze 20 hecta re groot en enkele meters hoog. De omwonenden zullen £een enkele hinder van de stortplaats vinden, garan deerde Hekkelman. Pater Lau nieuwe pastor Hazerswoude HAZERSWOUDE Met in gang van 1 september is pater E.A.M. Lau ofm de nieuwe pastor van de parochie van de H. Engelbewaarders in Ha- zerswoude-dorp. Hiermee is een eind gekomen aan de „pastorloze tijd" in Hazers- woude-dorp. Ook kan het aan tal H. Missen in het weekeinde weer verhoogd worden. Met ingang van 7 september 1986 ziet het schema van de dien sten er als volgt uit: zaterdaga vond 19.00 uur. zondagmorgen 9.30 en 11.30 uur. Door de weeks wordt op dinsdag- en donderdagavond om 19.00 uur een stille Mis gehouden. Twee meisjes vast in lift ALPHEN AAN DEN RIJN Een ge zellige wandeling op een mooie septem berdag eindigde gisteren voor twee kleine meisjes van zes en één jaar oud in de lift van een flat aan de Argo- straat. Volgens het oudste meisje werd zij met de kinderwagen waar het ande re kind in lag, door een onbekende jon ger» de lift ingeduwd. De jongen sloot de dour, de lift steeg een heel klein stukje, en het meisje probeerde met de kinderwagen de deur open te duwen. De wagen kwam tussen de deur en de drempel van de lift. Die drempel ver schoof daardoor naar achteren, waar door de rem blokkeerde en de lift stil kwam te staan. De brandweer heeft het tweetal uit zijn benarde positie bevriid. De kinderwagen is vernield, de kinde ren kwamen met de schrik vrij. Weinig speelruimte voor Woubrugge WOUBRUGGE De ge- meente Woubrugge heeft volgend jaar maar weinig financiële speelruimte. Met slechts een batig saldo van ruim een ton zijn de toekomstmogelijkheden in Woubrugge zeer beperkt, zo bleek gisteravond tij dens een vergadering van: de raadscommissie finan ciën. Wat winst werd ge vonden in de geraamde energiekosten. De verla ging van de gas- en elek- triciteitskosten doet weer een kleine budgetaire ruimte ontstaan. Nieuwbouw Rijnsburg in de Kleipetten RIJNSBURG De Kleipetten wordt de nieuwe bouwlokatie in Rijnsburg. De gemeenteraad heeft dat gisteravond besloten. Dit gebied ligt in het zuid-westen van Rijnsburg. D. Oudshoorn (RPF) meende dat dit geen glorieuze beslissing was die gevierd moest worden, want hij wilde zijn ogen niet sluiten voor deze teleurstellen de beslissing voor de kwekers. Hij onderkende te vens dat het aanwijzen van een nieuwe bouwloka tie hard nodig was. Hij ging dan ook akkoord met het uittrekken van 50.000 gulden voor een onder zoek naar de haalbaarheid van de plannen om in de Kleipetten te bouwen. W. van Egmond (GPV) had nogal wat planologische bezwaren. Hij wilde wat meer aandacht voor de kwekers. Vooral voor diegenen, die grond gepacht hedden en niet zo makkelijk een ander bedrijf op zouden kunnen zetten. A. Renooij (VVD) stelde dat deze beslissing bepalend voor de gehele gemeenschap was. Hij hoopte dat de eigenaren van de bedrijven toch sitief zouden reageren en dat bij eventuele gre bepalingen er vrijheden in acht genomen kom worden, zodat een bedrijf zich toch nog kon wikkelen. J. Wijnekus (PvdA) koos voor bou' omdat er veel woningzoekenden zijn. maar ruime aandacht voor de sociale woningbouw. Bleichrodt (CDA) koos ook voor de Kleipetten hechtte ook veel waarde aan de sociale woni* bouw en vroeg het college goed kontakt te bliji» onderhouden met de CBTB. Wethouder K. Bt (VVD) merkte op dat niet bouwen ook niet go was voor de economie, vooral omdat men zoi jonge Rijnsburgers wegstuurde. Hij meende dat I haalbaarheidsonderzoek ongeveer drie maanden beslag zal nemen, zodat begin 1987 dit plan w» op tafel zou komen. Hij zei overleg met de CB) toe en wilde er alles aan doen om het geheeli goed mogelijk te laten verlopen. •LEIMUIDEN Leimui- •den krijgt met ingang van 'het nieuwe schooljaar een 'openbare basisschool. Het 'personeel van openbare 'basisschool de Torenvalk ,in Rijnsaterwoude, die zal .worden gesloten, zal door f Leimuiden worden over genomen. Dat heeft de ge meenteraad gisteravond besloten ?De heer A. G. M. Kea stemde het CDA bleef de eenmaal be- trokken stellingen innemen. Opmerkingen van de heren W. H. M. Klein en E. Tijselink leidden tot ouderwets vuur- I werk in de raadzaal. De heer Tijselink verweet het college van Leimuiden 2000 en VVD ..onzorgvuldig handelen" ter- wijl de heer Klein de geldig- heid van de handtekeningen- lijst in twijfel trok. Op deze lijst hebben ouders van 53 kin deren hun handtekeningen ge- plaatst om in principe te ver klaren dat hun kind een open bare basisschool zal gaan be- zoeken indien deze aanwezig i is in Leimuiden. Deze handte- keningenlijst is onder meer I basis geweest voor een levens- 1 vatbaarheidsprognose van een openbare school in Leimuiden. Oorspronkelijk zijn 92 handte keningen geplaatst. Het onder zoekbureau heeft 40 handteke ningen niet meegeteld omdat ook mensen hadden getekend die geen kinderen hebben of geen kinderen in de juiste leeftijdsgroep. Tot driemaal toe (een commis sievergadering was aan de Raadsvergadering voorafge gaan, waarin de burgemeester met assistentie van het onder zoeksbureau dezelfde argu menten had genoemd) her haalde de heer Boelen de me ning van het college dat het maatschappelijk draagvlak voor een openbare school be ter is in Leimuiden dan in Rijnsaterwoude. Het voedings- gebied van de openbare school is Leimuiden. Momenteel be zoeken 28 leerlingen de To renvalk, waarvan er slechts 6 in Rijnsaterwoude wonen. In Leimuiden is meer belangstel ling voor openbaar onderwijs en de veiligheid van de school jeugd is beter gewaarborgd, al dus Boelen. De prognose gaat uit van 53 leerlingen voor de openbare school in Leimuiden van 1987- 1990. Dit betekent drie leer krachten, terwijl de twee bij zondere scholen op grond van de prognoses van het bureau voor demografisch onderzoek 112 leerlingen minder krijgen, waardoor vier arbeidsplaatsen zouden wegvallen. Als kleine troost gaf de voorzitter de toe lichting dat de in het onder zoek gehanteerde gegevens over het inwonertal van Lei muiden spoedig bijgesteld zul len worden. In plaats van een teruggang zal het inwonertal van Leimuiden in het jaar 2000 waarschijnlijk gelijk blij ven. De heer Klein sputterde nog tegen door te klagen over het feit dat Leimuiden volgend jaar drie kleine scholen rijk zal zijn, waarop de heer Boe len vroeg of dit een aantasting zou betekenen voor het onder wijs op de beide bijzondere scholen. De heer H. J. Kok pleitte voor een open sollicita tieprocedure (dus geen overna me van het personeel), waarop conform het voorstel van het college werd besloten met 7 stemmen voor en opnieuw 3 Het Raadsbesluit van vorige week donderdag met betrek king tot het niet aanleggen van een woonbótenhaven in het Noordeinde kreeg gister avond als een vervolg. De hoge vertrekpremie (binnen één jaar) die is vastgesteld na een motie van A. du Pon van het VVD heeft al geleid tot de aanvraag van één woonark uit de Drecht. Een tweede aan vraag voor de premie is bin nenkort te verwachten, kon digde de voorzitter aan. ALPHEN AAN DEN RIJN Voor de allerlaat ste keer vergaderde de raad van Alphen gister avond in de raadszaal van het raadhuis aan het Bur gemeester Visserpark. De volgende raadsvergade ring op 30 oktober vindt al in het nieuwe gemeen tehuis aan de Castellum- "straat plaats. Ter gelegenheid van deze his torische gebeurtenis liet het VVD-raadslid A.F. Mulder en kele herinneringen aan verga deringen in de stijlvolle zaal de revue passeren. Hij sprak tenslotte de wens uit dat de raad in het nieuwe stadhuis tot net zulke goede besluiten zal komen als het vanaf 1939 het geval was in het raadhuis aan het Burgemeester Visserpark. ..Laten we hopen dat we on danks de hoogte van het ge- r' bouw, met beide benen op de grond blijven staan", voegde hij daar nog aan toe. .Ook burgemeester M. Paats besteedde aan het eind van de raadsvergadering aandacht aan het afscheid van de behui zing die de raad voor mee^ dan veertig jaar als vaste ver gaderplaats had. Hierbij liep hij de gehele geschiedenis van het oude raadhuis van Aarlan- r_derveen in 1939 tot aan de '"verhuizing naar het nieuwe onderkomen aan de Castel- lumstraat op korte termijn nog eens door. Tot het jaar 1932 J was er geen sprake van be- hoefte aan een nieuw raad- huis. omdat de verwachte groei van de nieuwe gemeente Alphen die in 1918 tot stand kwam niet doorzette. Toen echter oud-burgemeester Vis- ser in 1935 een Friese boerde- rij aan Alphen vermaakte, kon een deel van de nieuwbouw van het raadhuis bekostigd worden. Echter, na enkele ja- ren bleek het nieuw gebouwde onderkomen alweer te klein i voor het sterk groeiende amb- Itenarenbestand. Een ware uit tocht volgde in de jaren daar na. Na vele verhuizingen en het onderbrengen van dien sten elders, gaat men nu over naar het gebouw aan de Cas- tellumstraat. Het oude raad huis blijft echter „huis der ge- meente". Inbraken in Nieuwkoop NIEUWKOOP Inbrekers zijn gisteravond zeer actief ge weest in Nieuwkoop. In twee woningen aan de Stortenbeker straat werd ingebroken. Uit de ene woning werd tussen ze ven en een uur enkele honderden guldens aan contant geld ontvreemd en sieraden, een kleurentelevisie en een videore corder. Uit een ander huis in deze straat werd een kleine honderd gulden weggenomen. Dat gebeurde tussen zeven en tien uur. De daders zijn beide woningen binnengekomen door het slot van de achterdeur te forceren. Gisteravond werd ook geluidsapparatuur ontvreemd uit een auto, die niet afgesloten stond geparkeerd aan de Haydnlaan, vlakbij de Stortenbekerstraat. ZEVENHOVEN Het ruim 2500 zielen tellende dorp Zevenhoven krijgt na 35 jaar weer een „ei gen" in Zevenhoven wo nende praktiserend huis arts. Met ingang van 1 oktober draagt dokter P. van der Ent Braat uit Aarlanderveen zijn prak tijkdeel Zevenhoven en Nieuwveen over aan dok ter P. Waelen. Zaterdag middag 4 oktober kunnen de patiënten tijdens een receptie in dorpshuis 't Trefpunt in Zevenhoven afscheid nemen van de scheidende arts. Dokter van der Ent Braat heeft er dan 27 jaar in Zeven hoven „op zitten". De in Al phen geboren en getogen Van der Ent Braat volgde zijn art senopleiding in Leiden en na een jaar werkzaam te zijn ge weest in Oudewater, asso- cieerde hij in 1959 met de praktijk van dokter W. van de Wind in Aarlanderveen. Deze had toen al acht jaar ook de praktijk in Zevenhoven onder zijn hoede, nadat in 1951 Zevenhovens laatste huisarts dokter Lucardie ver trokken was. In 1964 ging dokter Van de Wind met pensioen en dok terde Van der Ent Braat al leen verder. Naast de praktijk in Aarlanderveen hield hij twee maal per week spreek uur in het „oude doktershuis" aan de Zevenhovense Dorps- mertje als wachtkamer en zui gelingenbureau diende. „De spreekkamer was ook klein en het was behelpen met de spullen die je daar had. Er stond nog een ouderwetse gy naecologische stoel die op klapbaar was en in een oude kast met planken stonden de meest gangbare medicijnen om direct mee te geven. Het is onvoorstelbaar hoe je toen werkte; dat zou nu niet meer denkbaar zijn". Artsenkamer In 1980 werd in Zevenhoven pend. In dit gebouw was een speciale artsenkamer inge richt, hetgeen een enorme vooruitgang en aanpassing aan de eisen des tijds beteken de. Dokter Van der Ent Braat deed in Zevenhoven ook de zuigelingen- en kleuterbu reaus. Het was eigenlijk dub bel op: door de consequenties van twee praktijken Aar landerveen en Zevenhoven was de praktijk in zijn volle r een klein voorka- - het gezondheidscentrum geo- len als assistent in de praktijk meewerken. Waelen, afkom stig uit Ubachsberg in Zuid- Limburg. was in 1979, na zijn De komende en de gaande arts. Links de heer P. Van der Ent Braat, naast hem de heer P. Waelen. medische studie aan de Rijk) universiteit te Utrecht, afgl studeerd als arts. Hij werkj eerst full-time, later part-tini als arts in een klein ziekéf huis en hield zich vooral bezj met chirurgie en verloskunde terwijl zijn militaire dienstti) vervangen werd door werke als arts in de zwakzinnige» zorg. In 1983 voltooide hij zij huisartsenopleiding en kwaï hij als part-timer in Aarlai derveen terecht. In de volgende jaren groeii het idee dat Waelen zich zei' standig in Zevenhoven zq kunnen gaan vestigen. „Doo* dat mijn praktijk te groi werd en ik van mening b» dat Zevenhoven recht he«i op een eigen huisarts nad< het dorp zo is uitgegroeid. b« ik blij dat dit nu gerealiseej kan worden". Met het in wé king treden van een wettj vestigingsbeleid van ové heidswege waren er geen pn blemen voor de heer Wael» om zich te vestigen. Dokter Van der Ent Brai blikt heel tevreden terug t de achter hem liggende perk de: „Ik heb een bijzonder fij# tijd gehad in Zevenhoven. I1 mentaliteit en de sfeer zijn 4 tijd fantastisch geweest. Mef door de vertrouwensrelatie de band die je met je patië»1 ten hebt opgebouwd, is h" best moeilijk om afscheid 'v nemen". Zijn grootste wens is dat h met zijn opvolger net zo go»- zal gaan als bij hem. „E< dorp is ideaal om te werken je hebt een all-round praktl waar de vele facetten van f geneeskunde optimaal ku nen functioneren, van bevj lingen tot ongevallen toe. I relatie en het vertrouwen t de huisarts zijn bijzond* goed. Ik hoop dat de patiëntT alle vertrouwen zullen hef ben in mijn opvolger en L wens hem een fijne tijd toe l Zevenhoven". F De praktijk van de heer War len wordt dinsdag 30 septeir ber officieel geopend do» burgemeester J. Huigsloc Woensdag 1 oktober zijn bi langstellenden van 16.00 tot 18.00 uur welkom om ee kijkje te nemen in de nieui] rif ROELOFARENDSVEEN/ TER AAR De recon structieplannen voor de oude glastuinbouwgebie den van Roelofarends- veen en Ter Aar kunnen vanaf vandaag worden uitgevoerd. Dat heeft de Centrale Landinrichtings Commissie gisterenmid dag besloten toen de com missie beide reconstructie plannen definitief goed keurde. Het Reconstructiegebied van Roelofarendsveen bestond aanvankelijk alleen uit het stuk ten westen van de Noor- derhemweg. Daar is later de Oostpolder (ten oosten van de Noorderhemweg) bijgekomen. Hoewel de reconstructieplan nen voor beide gebieden nu definitief zijn goedgekeurd, moet de Oostpolder nog door de Minister van Landbouw en Visserij „aangewezen" wor den. Naar verwachting is deze formaliteit over enkele weken afgerond. Hetzelfde geldt voor enige kleinere stukjes glas tuinbouwgebied in Ter Aar met een gezamenlijke opper vlakte van zes hectare. De definitieve reconstructie plannen verschillen weinig met de voorontwerpen. Alleen zijn de subsidienormen veran derd. Zo krijgen tuinders in reconstructiegebieden volgens de nieuwste normen bij ver plaatsing vijfentwintig gulden per vierkante meter verplaatst glas. Bovendien komen zij in aanmerking voor een afbraak- subsidie, die acht gulden per vierkante meter bedraagt. De afbraaksubsidie geldt ook voor renovatie van het eigen bedrijf als dat past in het reconstruc tieplan. Dit ter beoordeling van de Reconstructiecommis- De reconstructieregeling kent ook een zogenoemde „kavel- verbeteringssubsidie". Deze subsidie heeft betrekking op het dempen van sloten, het aanbrengen van drainage, be schoeiingen, kavelpaden en een regenbasin. De hoogte van de kavelverbeteringssubsidie kan per bedrijf zeer uiteenlo pen. Voor nadere inlichtingen hierover dient men contact op De definitieve Reconstructie plannen worden binnenkort ter inzage gelegd in de ge meentehuizen van Alkemade en Ter Aar. Wie zelf een exemplaar in zijn of haar bezit wil hebben, kan er voor tien gulden een bestellen bij het Bureau van Uitvoering van de Landinrichtingsdienst Postbus 257 in Bodegraven. Orgelconcert Het eerste orgelconcert van het nieuwe winterseizoen wordt vanavond vanaf kwart over acht gehouden in de Adventskerk aan de Julianastraat in Alphen aan den Rijn. De vaste or ganist van het befaamde Steinmeyerorgél. Simon Stelling, verzorgt een uit voering van de Drie Kora len van César Franck, tesa- men met enkele kleinere werken van deze Frans-ro mantische componist, te weten het „Pièce Heroique" en het „Cantabilé". Het concert is gratis toeganke lijk. Aan de uitgang is er een collecte ter bestrijding van de onkosten. IKV In het gebouw van de Ne derlands Protestantse Bond aan de Julianalaan in Sas- senheim wordt zondag een gebeds- en bezinnings bijeenkomst gehouden voor de vrede. De bijeenkomst wordt georganiseerd door de IK V-kern in Sassen- heim. Aanvang vijf uur. Concert Gonny van der Maten be speelt zondagavond het or gel van de Wassenaarse Dorpskerk. Op het pro gramma staan werken van Böhm, Scheidt, Bruhns en Bach. De entree is gratis, aanvang zeven uur. Kerkdienst „Zingend geloven" is het thema van een speciale dienst die zondagavond in de Vredeskerk aan de Voorstraat 35 in Katwijk wordt gehouden. Voorgan ger is dominee A.C. Kerst en en medewerking wordt verleend door de alt Reina- ta Heemskerk. De dienst begint om zeven uur. Concert In de serie Concerten op de zondagavond" van de Stichting Cultureel Contact Prinsenhof te Leidschen- dam komt zondag het Col legium Musicum Judaicum joodse muziek spelen in het Paus Johannes Centrum. Het ensemble zingt en speelt psalmmelodieën en bijbelzangen uit de synago ge, chassidische wijzen, fol- koristisch-religieuze liede ren maar ook feest- en volksdansen. Kaarten kos ten tien gulden, voor Pas 65- en CJP-houders zeven gulden vijftig. Aanvang 20.15 uur. Een abonnement voor de negen concerten kost 80 gulden, voor pas houders 56 gulden. Het cen trum ligt op enkele minu ten gaans van het eindpunt van lijn 6. Oude Dorpskern De vereniging De Oude Dorpskern belegt maandag avond in hotel-restaurant De Poort van Kleef in Noordwijk haar eerste al gemene ledenvergadering. Aanvang acht uur. De agenda vermeldt onder meer bestuursverkiezingen en het vaststellen van de contributie. Na de pauze wordt een diaserie gepre senteerd over Noordwijk- Binnen. De dia's zijn ter be schikking gesteld door Hein Verkade en Arthur Staal. OEGSTGEEST In het be stemmingsplan Haaswijk (deelplan VI) is geen rekening gehouden met het openbaar vervoer. Bussen kunnen er niet uit de „wielen". De ge meenteraad kwam daar gister avond op de valreep achter. Deelplan VI ligt in de uiterste noord-oostpunt van de nieuw bouwwijk en daarin komt een particulier woningbouwproject en een project van Centraal Wonen. Toch werd het plan aangenomen. De heer Hellinga (CDA) vroeg of het mogelijk was in deel plan VI nog een openbaar-ver- voermogeliikheid te realiseren. Hij werd daarbij door andere raadsleden gesteund. Het blijkt dat de route van de NZH-bus tot deelplan VI, via de Kleyn Proffytlaan, niet zo voldoet. Het frequente busverkeer op genoemde laan heeft bewoners de suggestie uit doen spreken of er in Haaswijk een „rin- glijn" kan komen. De wethou der van openbare werken, de heer Kohlbeck: „U komt hier nu om één minuut voor twaalf mee. Voor wat betreft deel plan VI lijkt mij het beste dit goed te keuren en later nog eens wat alternatieven te be zien". De liberalen vroegen om schorsing van de raad en daarna ging men unaniem ak koord met het gemeentelijke deelplan. De reconstructie van de Haar lemmertrekvaart tussen Leids tolhek en de Postbrug start of ficieel op 1 juni 1987. Het een en ander wordt uitgevoerd volgens de plannen van 1980. Het wordt een kostbare opera tie, maar mede door de aanleg van een nieuwe fietspad zal de Trekvaartweg in de toekomst weer voor autoverkeer open gesteld kunnen worden. Dit betekent een belangrijke op lossing van de verkeersdruk op de Haarlemmerstraatweg/ Oegstgeester Dorpsstraat. Gisteravond werd in de hele discussie over vestiging van scholen in Haaswijk, reeds eerder gehouden in de com missie voor onderwijs en wel zijn, nog eens dunnetjes over gedaan. Na het verschijnen van leerlingenprognoses bleek de behoefte te bestaan om in de nieuwbouwwijk Haaswijk tot stichting van een school te komen. Intussen hebben zowel het P.C.- R.K-. en het open baar onderwijs optie op een te stichten school genomen. Bij het openbaar onderwijs, met name. de Vereniging van Openbaar Onderwijs heerst echter de mening dat een openbare school in genoemde wijk leegloop van de Ouden hof- en de Springplankschool tot gevolg zou kunnen hebben. Derhalve pleit men daar voor de vestiging van dependances etc. De meningen zijn ver deeld. Zowel de voorzitters van D'66- PvdA- en PPR-fractie pleit ten voor een onderzoek naar verlaagd onderwijs. De libera len en christendemocraten za gen daar echter het nut niet van in. De progressieven dien den daarop een motie in om de anderen alsnog te bewegen voor een onderzoek te kiezen. Maar de neuzen waren reeds bij de aanvang van de discus sie al geteld. Op de scholenno ta zullen voor Haaswijk drie scholen blijven prijken. Me vrouw de Vroomen-den Boer, deelde echter mee dat de Christelijke schoolbesturen aan het bestuderen zijn of er een mogelijkheid in zit tot één bijzondere school, op samen- werkingsbasis te komen. Gevaarlijke situatie voorjj fietsers in Hazerswoudi HAZERSWOUDE aansluiting van de Me kweglaan op de Rijncfr» moet snel worden aff maakt. De huidige te stand is te gevaarlijk, dat fietsers steeds min4< gebruik maken van te omleiding door de v#l Rhijnenburch, maar <a de rijbaan van de Rijncj(| rijden. Dit stelden mevrouw C,,:.j0 Putten (PvdA/PPR7 en ja van der Neut (CDA) gist£V< tijdens de raadsvergadering^ Mevrouw Van Putten zei^ indruk te hebben dat het wt. aan de kruising stilstond. houder P. van der Werf be\£ tigde haar vermoeden, mjj, gaf als reden op, dat eerst p, aangebrachte zand moet be^j, ken. Van der Neut nam lje geen genoegen mee, en voeji, aan dat de omleiding, die nijj de Zonneveldstraat achter geluidswal en buiten zicht woonhuizen ligt, weinig uiüa digend is: „Ik heb zelf yj merkt dat jonge dames wor^ afgeschrikt om daar 's avo»j te rijden. We moeten hier t{c iets aan doen. Of tijdelijk m0 lichting aanbrengen, óf zor^j dat de zaak snel wordt aijy maakt. De wethouder reagt;] de met verbazing op zijn w<^ den, omdat hij aannam dat^ fietsers alleen door bebouw^ geleid worden. Hij kreeg-aa ter ook van S. Fransen (G%j te horen, dat deze wist »a vrouwen de plaats 's avoir mijden. Burgmeestrer J,n van der Sluijs beloofde de xie hierop, dat de wethouder nenkort bij avond een fite tochtje op het gewraakte. ja ject zal maken. e,

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14