Nog steeds problemen oor Stanley Franker NSF werkt verder aan reorganisatie Moeder van „zoon"Maradona bedreigd ilockeyteam wint an Batavieren Simonsen besluit voetballoopbaan XERXES VOELT NIETS VOOR VERHUIZING CefcbeSomo/nt pton Town protesteert bij Tiatcher over uitsluiting VOOR HET EERST IN HISTORIE FORS TEKORT Interesse Tapie in Standard Sportwereld HORT WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1986 PAGINA 9 ylDEN De Engelse eerste-divisieclub Luton grn heeft bij premier Margaret Thatcher geprotes- 3d tegen de beslissing van de voetbalbond de club |[e sluiten van deelneming aan de League-beker. ond besloot maandag Luton Town uit het bekertoernooi te n. omdat de club weigerde een kwart van de toegangsbewij- aan de supporters van Cardif City beschikbaar te stellen, ploeg zou gisteren in de tweede bekerronde Lutons tegen- Ier zijn Aan het begin van de competitie voerde de club uit len een pasjes-systeem in om voetbalvandalisme tegen te Alleen leden van Luton Town kunnen zo'n pasje krijgen, orters van bezoekende clubs komen daar niet voor in aan- ting Via de protesten bij Thatcher en de minister van zaken. Dick Tracey, hoopt Luton de beslissing van de bond daan te maken. (Van onze correspondent Gerard Kessels) ROME Deze keer is het niet de Vesuvius die Napels doet trillen, maar de Argentijnse voetballer Diego Armando Marado- na. De voetbalclub Napoli staat niet alleen voor eeh sportieve ramp, maar ook voor het bankroet nu het Zuidamerikaanse troetel kind overweegt de stad te verlaten. Maradona is zo aangeslagen door het be richt dat de 23-jarige Christina Sinagra het le ven heeft geschonken aan Diego Armando jr. dat hij vreest in Napels niet lan ger nog een bal redelijk te kunnen raken. Zondag in de wedstrijd tegen Udinese was Maradona geen schaduw van zich zelf. Intussen schromen de fanatie ke supporters van Napels niel Christina Sinagra en haar fa milie onder druk te zetten. In dreigbrieven en telefoontjes eisen zij dat de Sinagra's op houden Maradona te achter volgen om het vaderschap over het kind op zich te ne men. De advocaat van de fa milie heeft Maradona tien da gen de tijd gegeven zijn zoon te erkennen. gerucht na het andere doet d« ronde in Napels. Toen verteld werd dat de Argentijn een vliegtuig naar Duitsland had genomen, verzamelden hon derden tifosi zich voor hel clubgebouw in het centrum van de stad om tekst en uitleg te vragen. Pas na de meede ling dat de Argentijn nog steeds in Napels is, gingen de supporters naar huis. In het clubgebouw zijn drie advocaten van Napoli al da genlang druk in de weer een verdedigingslinie voor Mara dona uit te stippelen. Er moet een oplossing gevonden wor den die de voetbalster in elk geval in Napels houdt. Als de Argentijn de club zou verlaten zou dat tot het faillissement van Napoli leiden. Om Mara dona te zien stromen bij elke thuiswedstrijd meer dan 90.000 supporters naar het stadion, ook wanneer er tegen een on beduidende tegenstander wordt gespeeld. De meeste ti fosi hebben een vaste tribune plaats voor het hele seizoen gekocht. STERDAM Nadat >egin augustus al pro- ^jnen waren ontstaan in vaderlandse tennistop de voorgenomen kwijze van de per 1 1 >ber in dienst van de LTB tredende tech- directeur Stanley iker is er weinig voor- ang geboekt bij het 19 ;en naar een oplossing. steeds weigeren van de 3 meisjes, die Franker in acht de lop-vijftig van de jjild te bereiken, nationaal pioene Nicole Jagerman e nummer één van de na- ile ranglijst. Manon Bolle de aangeboden contrac- 1 tekenen. Hellas ter Riet jïlt daar nog over en Hes- witvoet moet eerst aan een r medisch onderzoek wor- onderworpen. Alleen Dig- ketelaar en Simone Schil- lebben al het Jong Oran- ntract getekend Frankers ideaal om naar leds voorbeeld met een p jonge spelers en speel- i onder deskundige leiding {internationale toernooien- uit af te reizen, komt daar- vooralsnog weinig te il. Hellas ter Riet kan, zo- (begin augustus al werd Éekondigd, bij haar ko- fde trip naar Oost-Azië f in het geheel niet op eni- >ondsbegeleiding rekenen. Sc Kaplan, trainer van Ni- 1 Jagerman en Auke Dijk- trainer van Manon Bolle- hebben nog een poging ïan het dagelijks bestuur ten ander standpunt te be ien, dat van de prive-bege- Ing. „Wij zijn gekant tegen groepsgebeuren. Als je een fl hebt met een vechters- Italiteit - en dat zijn er heel g in Nederland - moet je iet samen laten optrek- Jfmet iemand, die misschien Ier gemotiveerd is. Het Stanley Franker, de nieuwe, per 1 oktober in dienst tredende technisch directeur van de tennis- bond, is nog steeds niet uit de zorgen. spreekwoord zegt één rotte appel...", aldus Auke Dijkstra Het bestuur antwoordde, dat de verantwoordelijkheid voor het topsportgebeuren de ko mende drie jaar geheel in han den ligt vah Stanley Franker „Erg jammer", aldus Dijkstra. „We kunnen namelijk op re sultaten wijzen. Manon Bolle- graf kwam in een half jaar tijd vanuit het niets naar de 185ste plaats. Hellas ter Riet ging van 280 naar 165. Nicole Jagerman van 280 naar 180 en Karin Bakkum kwam in het dubbel spel bij de eerste honderd. Nu is het zo. dat Hellas ter Riet straks zelf de reis- en verblijf kosten van haar broer Tristan moet betalen. Ik schat dat al gauw op acht- a tienduizend gulden" Franker beaamt dat zoiets voor een meisje van nauwe lijks achttien jaar een zware opgave is. Hij bood aan de reis kosten van broer Tristan voor zijn rekening te nemen, overi gens op voorwaarde, dat Nico le Jagerman het Jong-Oranje contract zou tekenen. Dan zou Tristan als coach van de beide meisjes kunnen fungeren. De nationale kampioene voelde daar niets voor. Ze zou er door verplicht worden de helft van het te verdienen prijzengeld af te dragen tot aan het bedrag, dat de bond aan reis-en ver blijfskosten heeft voorgescho ten. „Het is per slot van rekening geld dat de leden van de ten- nisbond bij elkaar hebben ge bracht. Dat ga je niet uitgeven zonder dat er een tegenpresta tie tegenover staat. Tennis is in mijn visie een beroep. Net zoals je voor een studie een banklening afsluit zou je dat voor je tenniscarrière moeten doen. Maar de meesteri vinden het risico te groot. Ze geloven niet in zichzelf", aldus Fran ker. „Nu voorkomen we ten minste dat ze in een Porsche rondrijden en de bond met de rekening blijft zitten". Vroeger Vroeger begeleidde de tennis- bond zoals bekend uitsluitend de jeugd. Met achttien iaar werd men geacht zelf de vleu gels uit te slaan. Het gevolg was dat veel talent vroegtijdig afhaakte. „Wij willen nu de mensen in die kritieke fase be ter begeleiden", aldus Fran ker. „De privé-trainers als het ware het moeilijke werk uit handen nemen. Lukt het, dan komen zij vanzelf weer in beeld. Ik heb nooit gezegd, dat ik de mensen zelf naar de top- vijftig wil brengen. Alleen dat ik de zaak zo wil structureren, motiveren en stimuleren, dat het voor anderen mogelijk is". Daartoe beschikt Franker en zijn staf in het Frans-Ottensta- dion continu over drie indoor- banen. Al te groot is de be langstelling nog niet. Bij de heren tekenden Mark van Eekeren, Glen Schaap, Jan- Willem Lodder en nationaal kampioen Christiaan Feenstra het Jong-Oranjecontract. Van het basis-pakket (twintig uur training, conditie-training en medische begeleiding) gaan gebruik maken Tom Niissen (weg bij Fred Hemmes), Karin Bakkum en Marianne van der Torre, die afgelopen weekein de in Bulgarije een toernooi won na onder meer een zege op de Italiaanse Sabina Sim- monds. Nanette Schutte en Karin Moos hebben belang stelling. Verder maakt een groep geselecteerden in de leeftijd van 16 tot en met 18 jaar driemaal in de week twee uur gebruik van de accomma- datie. „We hebben ruimte voor meer mensen. Maar we zullen onze toelatingseisen niet verla gen. Ze komen vanzelf wel. De tijd leert, dat de meeste pro blemen zichzelf oplossen", al dus Franker. Irten van Grimbergen was gisteren afwezig wegens griep. JSTELVEEN Het ■erlandse herenhoc- ■team heeft gister- Ind in het Wagenersta- fc van Amstelveen tij- ris de oefencampagne o»r de wereldtitelstrijd inden met 3-0 van de ivieren gewonnen. was een bijzonder ma- H duel, waarin de tref- W pas in het laatste körtier tot stand kwa- n van 't Hek en Floris Jan pelander (tweemaal, waar- of één keer uit een strafcor- 2) passeerden toen Frank itra. die voor rust in het stond bij Oranje, en er na ■nfde oud-internationals. Lex ïg. de andere geselecteerde LiJman voor Londen (4 tot en -j 19 oktober), deed het net gjersom. De Batavieren be- ikten over onder meer Wouter Leefers, Roderik Bouwman, Job van der Have en Piet Gunning. Bij het Nederlandse team ont brak de grieperige Maarten van Grimbergen. Voorstopper Fred Bierens speelde ondanks een gebroken vinger één helft mee. Komend weekeinde doet Nederland in Laren nog mee aan een drielandentoernooi Vrijdagavond is Argentinië (poulegenoot in Londen) te genstander. zondag staat het duel met Spanje op het pro gramma. Het Nederlandse ge zelschap vertrekt volgende week donderdag naar Enge land. Twee dagen later wordt daar de eerste wedstrijd ge speeld tegen de Sovjet-Unie De opstelling van het nationa le team was: Leistra (Bos), Ties Kruize; Klaassen (Delissen). Bierens (Drost). Bovelander; Kooyman, Van 't Hek, Hidde Kruize, Diepeveen; Schlat- mann en Heijn (Boele van Hensbroek). Allan Simonsen speelt vanavond zijn laatste interland voor Dene- KOPENHAGEN De Deense middenvelder Al lan Simonsen besluit van avond in de vriendschap pelijke interland tegen West-Duitsland zijn inter nationale voetballoop baan. De 33-jarige voet baller komt in zijn laatste wedstrijd voor Denemar ken twintig minuten in het veld. Simonsen, die veertien jaar ge leden in het Deense elftal de buteerde, speelt tegen de Westduisters zijn 56e inter land. Twee jaar geleden leek zijn voetballoopbaan definitief voorbij. Tijdens de eindronde van de strijd om de Europese titel in Frankrijk brak de voormalig Europees voetballer van het jaar zijn been in de openingswedstrijd tegen het gastland. Na zijn herstel keerde Simon sen tot verbazing van velen te rug in de Deense selectie. Bondscoach Sepp Piontek achtte de routine van de Deen onmisbaar tijdens de kwalifi catiewedstrijden voor het eindtoernooi van het wereld kampioenschap in Mexico. In het Middenamerikaanse land kwam de ex-speler van Borus- sia Mönchengladbach en Bar celona slechts één keer in het veld. In de met 2-0 gewonnen groepswedstrijd tegen de Westduitsers stond de midden velder precies negentien mi nuten in het veld. Het elftal van Franz Becken- bauer is ook de tegenstander in de afscheidswedstrijd van de Deen, die door zeven „bui tenlanders" wordt omringd. Alleen doelman Qvist, voor- stopper Kent Nielsen, libero Bertelsen en Simonsen zelf spelen in de Deense competi tie. Bij West-Duitsland debu teert 20-jarige Jörgen Kohier, die voor Waldhof Mannheim uitkomt. PAPENDAL De stuur groep, die vóór 1 maart een plan moet uitbrengen over de reorganisatie van de Nederlandse Sport Fe deratie (NSF), is gister avond zonder problemen samengeteld. Er waren op het sportcentrum Papen dal aanvankelijk zes kan didaten voor vijf plaatsen. Maar voorzitter Van der Heijden van de Baseball en Softbalbond trok zich terug, omdat hij vertrouw de op kwaliteiten van de overigen en een wellicht langdurige stemming wil de voorkomen. Uit de algemene vergadering werden de leden Kastermans (voetbalbond), Bode (rugby bond) en Brederode (hockey- bond) aangesteld als afgevaar digden in de stuurgroep. Zij worden bijgestaan door twee deskundigen van buiten: de oud-penningmeester van de roeibond Fortuin en het voor malige lid van de begelei dingscommissie van de sport- totalisator Wagner Als vaste gesprekspartners van de stuur groep fungeren de bestuursle den Van der Kruk en Wille. Zij hebben in de stuurgroep, die rechtstreeks aan de alge mene vergadering rapporteert, geen stemrecht. De commissie zal worden bij gestaan door een organisatie deskundige. die een tijdelijk dienstverband bij de NSF krijgt. Tot de taken van de stuurgroep behoren onder meer: de mogelijkheden na gaan van een vestigingsplaats voor de NSF, de inkrimping van het bestuur van zeventien naar zeven personen, het zoe ken naar een gezonde finan ciële huishouding en de alge hele efficiëntie van de NSF. Tekort Voor het eerst in de 27-jarige geschiedenis van de Neder landse Sport Federatie (NSF) vertoont de begroting een gat. In 1987 bedraagt het tekort, vooral ontstaan door de terug lopende toto-lottogelden, 474.000 gulden op het totaal van 9,6 miljoen gulden. De al gemene vergadering van de NSF ging akkoord met het be stuursvoorstel. Op het initia tief van de leden Hehenkamp (tennisbond) en Bouma (hoc- keybond) zal toch worden ge zocht naar mogelijkheden het tekort tot een aanvaardbaar der niveau te brengen. Vooral, omdat het tekort uit de alge mene reserves moet worden gedekt Het bestuur van de overkoepe lende sportorganisatie wenste niet in te gaan op de maatre gelen, die nu al zouden kun- De verwachting is, dat er nog bijdragen volgen van onder andere de stichting Sportsup port, de Rijksoverheid en sponsoracitiveiten. Het reste rende bedrag, waarvan de hoogte nog niet duidelijk is, zal op aandringen van de verga dering moeten worden ge haald uit de algemene reserves van de NSF. nen worden genomen. Volgens penningmeester Valken zou deze werkwijze vooruitlopen op het plan van de stuurgroep. Hehenkamp stelde onder meer voor de personeelsstop te ver scherpen. de reis-, verblijfs- en vergader kosten te di ukken en de accountantskosten te verla gen. Valken zegde toe te on derzoeken, in hoeverre een en ander mogelijk is. Zeker is. dat de contributie voor NSF-leden niet zal stijgen. Voorzitter Kastermans van de ama teursectie van de KNVB heeft ook zit ting in de stuurgroep, die de reor ganisatie plannen van de NSF ver der moet uit werken. De Stichting Triathlon Neder land kreeg van de ledenverga dering de status buitengewoon lid. De stichting moet binnen een jaar samengaan met de Stichting Moderne Vijfkamp in de Federatie Meerkampen De maatschappelijke begelei ding van de Nederlandse top sporters raakt iq de knel. Voor volgend jaar is bijna 1,4 mil joen gulden nodig. Daarvan is bijna 6,5 ton nog niet gedekt. WK schaatsen '88 naar Medeo DA VOS In het olympische jaar 1988 zal de hooggelegen (1691 meter) wonderhaan van Medeo bij Alma Ata voor het eerst het strijdtoneel zijn van een wereldkampioenschap schaatsen. De internationale schaats unie (ISU) wees in Da- vos de titelstrijd van de all- rounders in 1988 officieel toe aan Medeo in de Sovjet-repu bliek Kazakstan. Het titeltoernooi is voor het weekeinde van 5 en 6 maart op de agenda gezet, een week na de Olympische Spelen van Calgary (13-29 februari). De beroemde Medeo-baan. waar de afgelopen jaren meer we reldrecords zijn gereden dan op alle andere hooglandpistes bij elkaar, huisvestte, hoewel eigenlijk gelegen in Midden- Azie, al wel twee keer het Eu ropees kampioenschap voor dames. ROTTERDAM De Rotterdamse amateurvereni ging Xerxes voelt niets voor een verhuizing van het sportcomplex Zestienhoven naar een andere locatie in de stad om ruimte maken voor prof- en amateur- club Sparta. De betaalde voetballers moeten over een aantal jaren weg uit Spangen, omdat er op hun ter rein een wijkpark komt. De gemeente ontwikkelde het plan Sparta in de toekomst te huisvesten op het terrein van Xerxes, waar een nieuw stadion zou moeten verrijzen. Tijdens een druk bezochte vergadering stuitte het bestuur van Xerxes op onoverkomelijke bezwaren van driehonderd leden, die de huidige accommodatie aan de noordkant van Rotterdam niet willen verla ten. Te meer daar de gemeente in hun ogen geen weloverwogen alternatief heeft genoemd. LUIK De Franse zaken man en sportsponsor Ber nard Tapie heeft nu ook zijn blik over de landsgrenzen gericht. Tapie, die al een wielerploeg onderhield met Hinault en Lemond en dit seizoen Olympique Marseille financiert waardoor de club zich danig op de transfer markt kon roeren, heeft het plan opgevat zijn activiteiten uit te breiden naar Belgie. Standard Luik is de vereni ging van zijn keuze. Voorbe reidende gesprekken zijn al gevoerd. Tapie zal zich begin oktober in Luik melden om de bijzonderheden door te nemen met het bestuur van Standard. De Fransman heeft al laten doorschemeren onder anderen de Braziliaan Careca te willen kopen voor Standard. Schaken De tiende partij in de tweekamp Joesoepov-Soko- lov is in remise geëindigd Hierdoor leidt Joesoepov met 6-4. Autosport Ondanks het af haken van Renault zal Por sche volgend jaar actief blijven in de formule 1. De twee be drijven waren al enige tijd met elkaar in de slag over eventue le samenwerking. Schaken Tsjiboerdanidze uit Rusland heeft de zevende partij in de strijd om de we reldtitel tegen haar landgenote Akhmilovskaja gewonnen Ze leidt nu met 5-2 Wielrennen De Algerijnse oud-wielrenner Abdelkader Zaaf is gisteren overleden Zaaf werd beroemd door een ontsnapping in een Tour-etap pe. Hij nam toen wat te drin ken aan van een passant, toen hij een riante voorsprong had. Wat er inzat weet niemand, maar Zaaf stortte neer. en haalde de finish niet. Tennis De Zweedse bonds coach Olsson heeft besloten Mats Wilander, de hoogstgeno- teerde tennisser van zijn land. voor de halve finale van het toernooi om de Davis-beker tegen Tsjecho-Slowakije thuis te laten. Wilander verklaarde onlangs dat hij een rustpauze wilde inlassen van een paar maanden. Olsson heeft nu ge kozen voor Edberg, Jarryd. Nyström en Pernfors. /sportuitslagen PAARDESPORT Koersen van Hilversum: Eerste koers, 2000 m: 1. Another Notice (Mej. M. de Bruijn) 2.46.2, 2. Zoomer. 3. Ziggy Spencer. Toto: winnend. II 10.00, plaats: fl. 2.80. ft. 1.70, fl. 1.60. koppel: fl. 24.30. trio: fl. 352 90 Tweede koers, 2000 m 1. Amor Yoly (C. Imming) 2.44.2. 2. Zito W, 3. Arro gant G. Toto: winnend: tl. 1.60. plaats: fl. 1.30, fl. 1.50, fl. 2.00. kop pel: fl. 5.50. trio: fl. 41.50. Niet ge start: Zenith B. Derde koers, 2000 m 1. Aeres Duke (A. Mollema). 2. Zon dag N, 3. Zorana. Toto: winnend: fl. 2.10. plaats: fl. 2.20, fl. 4 10. fl. 2.10. koppel: fl. 86.00, trio: fl. 625.60. Vier de koers. 2000 m: 1. Zenith Impulse (J. Glimmerveen) 2.35.8, 2. American Impulse. 3. Yosina Star. Toto: win nend: fl. 1.20. plaats: fl. 1.00. fl. 1.10. fl. 2.20, koppel: fl. 1.80. trio: fl. 24 10 Niet gestart: Zjulka Oostland. Vijfde koers, 2900 m: 1. Zep Star Last (S. Hartman) 3.57.1, 2. Zanny Oranje. 3. Yzella K. Toto: winnend: fl. 6.40. plaats: fl. 2.20. ff. 5.40. fl. 1 90. kop pel: fl. 155.20. trio: fl. 1231.70 Zesde koers, 2000 m: 1. Zimpulse Alkestis (Mej. M. Poort) 2.37.7. 2. Alfa Maid. 3. Youssef. Toto: winnend: fl. 1.50. plaats: fl. 1.00. fl. 1.00. fl. 1.20. kop pel: fl. 2.80. trio: fl. 8.90. Zevende koers, 1609 m: 1 All or Nothing (H Schoonhoven) 2.04.6. 2. Alfa Nora. 3 Arapao di Robles. Toto: winnend tl. 1.40, plaats: fl. 1.50, fl. 1.30, koppel fl. 2.80. trio: fl. 10.50. Achtste koers, 2000 m: 1. Yvo Ann (M. vergay) 2.38.9, 2. Apearing Star. 3. Yoyo Kandia. Toto: winnend: fl. 6.50, plaats: fl. 1.50, fl. 1.60, fl. 2.20, koppel: II. 14.50, trio: f. 134,10. Ne gende koers, 2000 m: 1. Yorki Fortu- na (R. van Toor) 2.38.5, 2. Yavari, 3 Werra. Toto: winnend: fl. 7.10, plaats fl. 2.30, fl. 1.80. fl. 1.50, koppel fl. 21.60, trio: fl. 135.10. Niet gestart Walter Rodney. Tiende koers, 1609 m: 1. Useful Prince (J. Oorthuijsen) 2.06.9, 2. Walter Neyenrode, 3. Win ston Jac. Toto: winnend: fl. 13.00, plaats: fl. 8.50. fl. 7.20. koppel: fl. 65.50, trio: fl. 420.30. Niet gestart Udo Boy, Schiewago en Texas Filter Elfde koers, 2440 m: 1. Yemen 2 (H. Langeweg) 3.15.5, 2. Ygrande, 3. Vic tor L. Toto: winnend: fl. 20.80, plaats: fl. 2.20, fl. 2.10. fl. 4,40. koppel: fl 68.90. trio: fl. 3024.40. Niet gestart Veystone Sycamore. Omzet totalisator: fl. 281.962,00 VOETBAL Tweede elftallen betaald voetbal Reserve divisie A: Excelsior - Sparta 2-0. Volendam - AZ 3-0, Haarlem - Feyenoord 2-1, Utrecht - Telstar 5-2, DS '79 - SW 0-6. Reserve divisie B: GA Eagles - Heerenveen 5-3, Gronin gen - Graafschap 2-2, Wageningen - Veendam 3-2, Heracles - PEC Zwolle 0-2, NEC - Emmen 2-1. Reserve divi sie C: PSV - Fortuna 6-0. RBC - WV 2-1. Willem II - Roda JC 1-1. Vitesse - Helmond Sport 2-2. NAC - MVV 4-6. Den Bosch - Eindhoven 1-1 GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BH UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER. RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9