Rotterdams Conserva torium voor meestercursussen naar Bulgarije Balinese danskunst in Diligentia Hermitage in Leningrad krijgt opknapbeurt Frank Sinatra na 24 jaar weer in Italië Unieke kans voor jonge vocalisten Kuifje veertig Avro probeert via leesmap ledental op peil te houden VERANDERT DIMODE NOG ZO SNEL DE KRANT, DIE ACHTERHAALT HAAR WEL )dagpuzze! KUNST CfiidóeSotvuwt WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1996 PAGINA 4 L.J. Jordaanprijs voor Emile Fallaux AMSTERDAM De L.J. Jordaanprijs, groot 10.000 gulden, van het Amsterdams Fonds voor de Kunst gaat dit jaar naar Emile Fallaux voor zijn videobrieven „Post "s-Gravenhage". Hij manifesteert zich echter niet alleen als vormgever of journalist, hij is bovenal au teur. aldus de jury. Die bestond uit George Sluizer. Louis Spoelstra en Tom van Vliet. Tn Post 's-Gravenhage geeft Fallaux een bewogen verslag van de periode ronde de Tweede-Kamerverkiezingen, zo schrijft de jury verder. De aanmoedigingsprijs film 1986 (5.000 gulden) is toegekend aan Peter Delpeut. Zijn afstudeerproject aan de Film academie in 1984, de film Emma Zunz. maakte „indruk" op de jury. Beide onder scheidingen worden 14 november in Para- diso in Amsterdam uitgereikt. Russische historicus Negretov gearresteerd DEN HAAG Sinds een maand wordt de Russische literatuur-historicus Pavel Ivano- vitsj Negretov vastgehouden, zo heeft de Boekovski-Stichting in Amsterdam bekend gemaakt. Negretov. die op 21 augustus in Vorkoeta (Oeral) werd gearresteerd, wordt beschuldigd van anti-Sovjetagitatie en -pro paganda. Negretov is schrijver van de boe ken „Koralenko: Revolution years" over de beroemde Russische schrijver Vladimir Ko ralenko en ..All roads lead to Vorkoeta" (Alle wegen leiden naar Vorkoeta), zijn me moires over zijn verblijf in een kamp in Vorkoeta tussen 1945 en 1955. Beide boeken verschenen vorig jaar in de Verenigde Sta ten. hetgeen volgens de Boekovski Stichting de echte reden vormt van Negretovs arres tatie. Pat Phoenix Grote belangstelling in de En gelse stad Manchester gisteren voor de begrafenis van de door de TV-serie „Coronation Street" bekend geworden ac trice Pat Phoenix. De vorige week op 62-jarige leeftijd aan kanker overleden actrice, die jaren achtereen de rol van El sie Tanner speelde, had In haar laatste wens opgenomen dat haar begrafenis niet een al te droevige gebeurtenis mocht worden. Een jazz-band, links op de foto, speelde op haar verzoek „When the saints go marching in" op het moment dat de kist de kerk werd uitge dragen. Filmprijs Utrecht voor Jos Stelling UTRECHT In het kader van de Nederlandse Filmdagen heeft de gemeente Utrecht gisteren haar jaarlijkse filmprijs toegekend aan de cineast Jos Stelling. De prijs bestaat uit vierduizend gul den en een penning. Volgens de gemeente Utrecht heeft Stelling als filmmaker een persoonlijke bijdrage geleverd aan de Neder landse cinema. Als initiatiefnemer en drijvende kracht achter de Ne derlandse Filmdagen heeft hij be wezen dat een Nederlands film festival bestaansrecht heeft. Tij dens de vijf jaar van zijn voorzit terschap liet hij de Nederlandse Filmdagen uitgroeien tot een fes tival van internationale allure MOSKOU Een van de naar bezit grootste musea van de wereld, de Hermitage in Le ningrad, gaat gerenoveerd de 21e eeuw in. Het dagblad Sov- jetskaja Cultura berichtte in het weekeinde dat het mu seum met ingang van het vol gend jaar wordt gerenoveerd. De directeur van de Hermita ge, Boris Pjotrovski, deelde de krant mee dat het museum ge durende de renovatie open zou blijven, zij het dat expositie ruimten tijdelijk zouden wor den gesloten. De vernieuwing duurt tot het jaar 2005. De opslagruimten, werkplaat sen en andere diensten zullen voor de duur van de renovatie naar elders verhuizen. Het hoofdgebouw van de Her mitage werd in het midden van de achttiende eeuw ge bouwd als winterpaleis van de tsaren, nadat Peter de Grote de hoofdstad had verlegd naar Sint-Petersburg, het latere Le ningrad. Het in Italiaanse barokstijl op getrokken imposante gebouw werd verscheidene keren ver nieuwd en na een brand in de winter van 1837 binnen twee jaar enigszins gewijzigd her bouwd. De Hermitage begon zelf als een kleiner gebouw grenzende aan het Winterpaleis, waar Catherina de Grote onofficiële ontvangsten hield. In de 34 jaar van haar bewind in de achttiende eeuw, werd er een groeiende verzameling schil derijen opgehangen. Toen de Bolsjewieken in 1917 het Winterpaleis bestormden, zag Lenin erop toe dat het cul turele erfgoed binnen zijn mu ren ongeschonden bleef. Het museum herbergt thans meer dan twee en een half miljoen kunstwerken uit de meest uiteenlopende perioden. Zij zijn te bezichtigen in meer dan 400 voor het publiek toe gankelijke zalen en salons. ROTTERDAM Het Rotterdams Conservato rium heeft een uitnodi ging ontvangen om in september volgend jaar een masterclass en enke le concerten te geven. De uitnodiging vloeit voort uit de reputatie die het conservatorium heeft op gebouwd met betrekking tot het opleiden van jong talent en de meestercur sussen die de Bulgaarse pianiste Jenny Zacharie- va aan het conservatori um geeft. John Floore, die drie jaar ge leden zijn functie van eerste trompettist bij het Rotter dams Philharmonisch Orkest verwisselde voor die van di recteur van het Rotterdams Conservatorium, is uiterst verheugd over de uitnodi ging. Hij zal de masterclass leiden en enige concerten ge- John Floore: „Geweldig. Ik ben erg verrast. Ja, het loopt hier goed., We hebben een geweldig uitwisselingspro gramma, dat zo zoetjes-aan nou ja toch wel wereld wijd gaat worden". Hij kijkt even wat verlegen, want een opsnijder is John Floore be slist niet „Kijk", zo vervolgt hij, „we hebben een uitwisselingspro gramma met China (Sjang hai). Wij zijn daar geweest, Ze hebben een intense be langstelling voor, om niet te zeggen: honger naar westerse muziek. Het is ongelofelijk fijn om met hen te werken. Zij zijn ook bij ons geweest met hun eigentijdse program ma's, en dat was voor ons heel interessant, zo brachten ze hun eigen oude cultuur- muziek mee. Het heeft eeu wenoude elementen, onder meer de bekende Aziatische pentatoniek vijftoon-sy- steem). Het was heel interes sant om daarmee kennis te maken. Dat geldt natuurlijk voor elke uitwisseling, zoals met Leningrad, Budapest, en om wat dichter bij huis te blijven, met België en Spanje. En als je onze lijst van gast docenten bekijkt, dus van mensen che hier een „master class" of in wat groter ver band, een meestercursus zul len leiden, zul je veel be roemde buitenlandse namen tegenkomen op elk gebied. Zelfs Simon Rattle komt dit seizoen weer bij ons terug" Masterclass „Elly Ameling geeft op 9 ja nuari een masterclass voor studenten van ons conserva torium. Dat was eigenlijk ge pland voor 8 september maar dat kon door een concours niet doorgaan. De masterclass van Amerling is een van de belangrijkste gebeurtenisen van het komende cursusjaar. Ook geïnteresseerden van buitenaf kunnen dit bijwo nen, maar dan moeten ze ons wel even voor inlichtingen van te voren opbellen, want we verwachten een enorme belangstelling. Het duurt van 's morgens half elf tot één uur, en 's middags van drie uur tot half zes". „Een tweede belangrijk feit is dat Jaap van Zweden bij ons de klas van heel jonge violisten gaat leiden, kinde ren vanaf acht jaar. We vin den dat teveel jong talent verloren gaat als we hen op een veel latere leeftijd laten beginnen. Verder hebben we ook nog andere plannen. Het niveau van de programme ring van onze einduitvoering, maar ook de kwaliteit van uitvoering was zodanig dat we er eens over hebben na gedacht ermee „de boer op te gaan". En dan nog ten laatste de plannen die de gemeente Rotterdam voor ons in petto heeft: de verhuizing naar de Doelen, die daarvoor ver bouwd gaat worden. Maar dat duurt nog wel even, want ik geloof dat WVC bezwaren maakt. We zien het wel". Jaap van Zweden, die de klas violisten gaat leiden, heeft daarop een enorme respons gekregen: „We kregen zon 120 aanvragen, waaruit we er negentien hebben geselec teerd. Ze kwamen uit het hele land. Ons uitgangspunt was in de eerste plaats het verwachtingspatroon, want technisch heeft een kind van een jaar of negen nog niet zo veel in huis. Vooral dus heb ik gelet op muzikaliteit en op karakterstructuur. Om dit se rieus aan te pakken moet ook een kind een behoorlijke do sis ambitie hebben en door zettingsvermogen. Dat kun je horen aan hun manier van spelen. Ik moet eerlijk zeg gen dat er een paar verras singen bij waren, waarvan ik veel verwacht. Ik heb na tuurlijk wel een assistent, maar eenmaal in de twee we ken krijgen ze van mij privé- les. Gedurende een half jaar houden we hen apart, daarna brengen we ze samen. Het is bekend, dat ook op de mu ziekscholen kinderen van zes jaar, sommigen zelfs van vijf jaar, al vioolles krijgen. Maar op een conservatorium is de opleiding veel meer gericht op een professionele toe komst, en dat is het ver schil". Jaap van Zweden, die in dit opzicht zelf met het bekende bijltje heeft gehakt, heeft deze functie, zoals hij zegt, graag aanvaard. BEP RIJNDERS ROME Ook al wordt over hem beweerd dat hij contacten met de mafia onderhoudt, voor de Italianen blijft hij een zoon des volks om trots op te zijn. Het enthousiastme dat de komst van Frank Sinatra, ..The Voice" nu al losslaat on der de Italianen is ongekend. Dat Sinatra voor het eerst in 24 jaar weer in Italië optreedt -is een nationaal evenement. Komend vanuit Madrid met zijn prive-jet zal Sinatra 27 september in Milaan arrive ren. 's Avonds treedt hij, bege leid door zijn ruim dertig man tellend eigen orkest, zegge en schrijve een keer op in het Pa- latrussardi. De goedkoopste plaatsen in de zaal, die negen duizend man kan bevatten, kosten f 165,-. Wie het feno meen van heel dichtbij wil be kijken beluisteren dient daar voor ruim f 800,- neer te tel len. Al degenen die geen plaats kunnen bemachtigen zullen het met de televisie moeten doen, die het concert rechtstreeks uitzendt. Het zal bij één concert van Si natra blijven. Daags daarna vliegt hij met zijn 85 man ster ke gevolg terug naar de Vere nigde Staten. Het blijft ondui delijk wat de 70-jarige zanger bewogen heeft voor slechts twee concerten, in Madrid en Milaan, de lange reis te ma ken. Sinatra, wiens ouders uit de omgeving van Genua stam men, gaat niet gebukt onder de vrees van zijn landgenoten voor aanslagen in Europa. De monstratief heeft hij er van af gezien zijn vaste, twee man sterke lijfwacht uit te breiden. Met het concert van Sinatra in Milaan hadden de organisato- Frank Sinatra en zijn vrouw Barbare gisteren tijdens hun aan komst op het vliegveld van Madrid. Eind deze week reist de zan ger door naar Milaan voor een eenmalig concert. ren twee vliegen in een klap willen slaan. Niet alleen wil den ze een bijzonder concert organiseren, tegelijkertijd wil den ze de Amerikaanse toeris ten die dit jaar schitteren door afwezigheid, duidelijk maken dat hun angst voor terroris tisch geweld in Italië onge grond is. Jammer genoeg heeft de reeks bloedige aanslagen in Parijs roet in het eten gegooid. Twee optredens van Sinatra in Europa zullen de indruk in de Verenigde Staten niet weg kunnen poetsen dat het hier niet veilig toeven is. GERARD KESSELS Mussolini als schrijver ontdekt ROME De Italiaanse uitge ver Rizzoli gaat een roman uit geven die in 1910 is geschre ven door Benito Mussolini, de latere fascistische Duce van i Italië en die door een uitgever in Trente. Luigi Reverdito, aan de vergetelheid is ontrukt. De anti-clericale Mussolini schreef zijn in het Rinasci- mento spelende roman „Clau dia Particella, de bijzit van de kardinaal", zowel om geld te verdienen als om de omzet van de socialistische partij- krant „II Popoio" te vergroten. Hij begon er aan in Trente, dat toen Oostenrijks grondgebied was, en voltooide hem in Forli in Romagna. Hij stuurde hem naar zijn vriend Cesare Battis- ti, hoofdredacteur van „II Po- polo", om als feuilleton te pu bliceren. Anders dan de esthetisch ge stileerde, naar binnen gerichte dans op Java, zijn de vormen op Bali vrijer, levendiger en vooral dramatischer. Het ge sproken woord vervangt in vele gevallen de even verfijn de als variabele handhoudin gen van Java. De mimiek met de bevelende ogen is typerend voor het eiland der demonen, waar meisjes van zes jaar hun rituele afweerdansen al stevig in de voetjes hebben. Op Bali eveneens weelderige weefsels, zwaar van gouddraad en verguldsel en het hoofd ge tooid met met bloemen overla den kronen. En in een dans als Topéng Bédahulu wel een do zijn wisselende maskers, ge dragen door slechts één per soon, die dan ook over een be wonderenswaardig acteerta lent moet beschikken o«n tel kens opnieuw - ook verbaal en vocaal - een metamorfose te ondergaan van vorst naar raadgever en ook naar tal van komische, met allerlei hebbe lijkheden behepte bedienden. Zo'n danser/acteur is I Made Djimat, leider van de dans groep Panti Pusaka Budaya uit het dorp Batuan in het zuid oosten van Bali. In het kader van een cultureel uitwisse lingsprogramma deed dit en semble voor één enkele voor stelling het Haagse Diligentia aan, waarvan het podium ver anderd leek in een Balinees tempelerf. Offeranden en ce remoniële verplichtingen gin gen aan het eigenlijke pro gramma vooraf, waarin ook de 15-jarige zoon van Djimat op verbluffende wijze demon streerde hoezeer deze dans- kunt een scènische zaak is van vader op zoon. Aanvankelijk klonk het bege leidende gamelan-orkest wat hard. Het is een bijna multi functioneel orkest van ruim een halve eeuw oud en dus - wat betweterig gezegd - eigen lijk te licht van klank voor de krijgsdansen en te zwaar voor de lieftallige meisiesdansen. Over kritiek gesproken: van uit de zaal werd lichtjes gepro testeerd tegen het feit dat Dji mat senior in gemaskerde soli af en toe grappen in het En gels verkocht. Zou men dan het oude Hoog-Javaans, dat in een dergelijke ambiance voer taal pleegt te zijn, beter heb ben verstaan? FRANK DELBOY VOORSCHOTEN De praktijk bewijst dat het voor talentvolle jonge vocalisten dikwijls een moeilijke zaak en een moeizame weg is om binnen het oratoriumwezen een solocarrière op te bouwen. Om enige bekendheid te krijgen is voorzingen bij diri genten veelal een (vervelende) noodzaak en het uiteindelijk re sultaat is nogal mager. In een tijd waarin de koren beknot wor den in hun subsidie moeten de programma's worden aangepast, het grote oratorium met orkest en solisten heeft bij een flink aantal koren plaatsgemaakt voor werken met klein ensemble of orgel. Om de vocalisten daar waar mogelijk toch een brede kans te bieden heeft de Kon. Chr. Zangers Bond jaren geleden een waardevol initiatief ontwikkeld. Jaarlijks organiseert de Bond voor maximaal 40 zangers en zangeressen (met een voltooide of zo goed als voltooide zangopleiding) voor het publiek toeganke lijke audities. Een jury bepaalt op die audities welke solisten worden toegelaten tot het presentatieconcert en dat is de gele genheid waar zij de unieke mogelijkheid krijgen zich te presen teren aan een groot publiek w.o. dirigenten en bestuursleden van bij de Bond aangesloten oratoriumverenigingen. Uit die contacten zijn in de loop van de tijd vele contracten ontstaan en vele vocalisten hebben via audities en presentatie de basis ge legd voor een geslaagde carrière. Daarvan zijn te noemen Guy de Mey, Wout Oosterkamp, Joep Bröcheler, Howard Crooks, Math Dirks, Turid Karlsen, Heleen Resoort, Jitske Steendam, Lenie van den Heuvel. Ook dit jaar, waarin de K.C.Z.B. het eeuwfeest viert, organiseert Bondsadministrateur Jan Goedman een dergelijk evenement Met begeleiding van pianist Thom Bollen (of een eigen begelei der) zullen de jonge vocalisten kunnen deelnemen aan de audi ties die op 1, 2 en 3 oktober zullen worden gehouden in de Sal- vatorkerk aan de Vrederustlaan. Op deze dagen zal het publiek (gratis) kunnen genieten van een veelzijdig aanbod, de audities worden gehouden tussen 10 en 16 uur. De jury bestaat dit jaar uit Jan Pasveer (voorzitter). Erna Spoorenberg, Grietje Oudenampsen, Jos Vranken en Adriaan Hager. Het presentatieconcert, op 25 oktober in Amersfoort, krijgt dit jaar i.v.m. het honderdjarig bestaan van de Bond een unieke karakter, de vocalisten zullen optreden met orkestbege leiding. Dirigent Jan Pasveer zal de zangers en zangeressen ter zijde staan met een instrumentaal ensemble en, afhankelijk van de uit te voeren werken, ook met een vocaal ensemble. ADRIAAN HAGER BRUSSEL Het weekblad Kuifje wordt vrijdag veertig, een leeftijd waarvan men pleegt te zeggen dat dan „het leven begintr. Reden om vol gende maand een speciaal nummer uit te geven, waarin alle figuren, van het hondje Bobby, de „onafscheidelijke twee" Jansen en Jansens, tot kapitein Haddock, de opera zangeres Bianca Castafiore en professor Zonnebloem weer eens de revue passeren. Sinds Kuifje (internationaal Tintin) op 26 september 1946 werd ge boren uit de tekenpen van Hergé heeft zijn wekelijks ver schijnende blad forse concur rentie gekregen van een serie op de tv. Maar dit deert de omvang van het blad zeker niet telde het eerste exem plaar 12 pagina's, nu zijn het er zestig. Vooral om het kij kers- en lezerspubliek te blij ven binden is sinds de jaren zeventig ook de formule zo ge wijzigd dat elke aflevering een volledig verhaal biedt. Geweld en seks doken soms wel eens op, wellicht onder invloed van moordende concurrentie, maar men weert deze onderwerpen sindsdien uit een soort van weloverwogen zelfcensuur. HILVERSUM De Avro is bezig met een operatie in de leesportefeuillemarkt die haar mogelijk op korte termijn le den kost, maar op langere ter mijn op z'n minst 150.000 nieu we lid-abonnees moet opleve ren. De AVRO hoopt daardoor ook het exploitatiecijfer van AVRO-bode en Tele Vizier uit de rode cijfers te halen. De op lagedaling van beide program mabladen leidde de afgelopen jaren namelijk tot een forse daling van de advertentie-in komsten. In 1981 leverde de exploitatie van AVRO-bode en Tele Vizier nog een batig saldo van 2,8 miljoen gulden op. Vo rig jaar zat de onderneming voor 184.162 gulden in de rode cijfers. Naar het zich laat aanzien heeft de AVRO begin dit jaar onjuiste gegevens over zijn le dental naar buiten gebracht. Uit interne notities blijkt na melijk dat de omroep vorig jaar niet, zoals opgegeven, bij na 5000 leden heeft gewonnen, maar ruim 2500 leden heeft verloren. Het totaal aantal le den zit in elk geval dik onder 800.000. In het verleden ijver de de Algemeene voor de in voering van de zogenaamde SuperSatus, op grond waarvan zij meer zendtijd zou moeten krijgen. bioscopen se ALPHEN AAN OEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer. straat 6. tel. 01720-20800): Pol. tergeist II (16); 18.30. 21.00. wo ook 13.45. EUROCINEMA Oe karate kid II (al); 18.30, on ook 13.45. EURO. ,jj It* lAlt ZIJ 21.00. CINEMA III: White nights (al), 18.30. 21.15. EUROCINEMA IV The hitcher (16); 18.45, 21.15. Op hoop van zegen (al); 14.00 LEIDEN LUXOR (Stations* 19. tel. 071-121239): Silkwi (al); Sophie's choice (al); 20.00, LIDO en STUDIO (Steenstraai 39. tel. 124130): Big trouble in little China (12); Top Gun (al); El amor brujo (al); 14.30, 19.00, 21.15. Hannah and her sisten (al); 14.30. 19.00. 21.15. wo. 19.00. 21.15. Color purple (al), 20.00. TRIANON (Breestraat 31. tel. 123875): La femme pu- blique (16). 14.30. 19.00. 21.15. e REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071-125414); China ana (16)) 14.30. 19.00. 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN LIDO: Donald Dueke verjaar* dagapartijtje (al); wo. 14.30 NOORDWUK e LIDO THEATER (Pr Bernhardstraat 56. tel 01719-12800): Runaway train (16); ma. di. 21.15. Out of Africa (al), ma. di. 21.15 KATWUK e CITY THEATER (Badstraat 30. tel. 01718-74075) Highlander (al); wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. di. niet om 14.45. CITY THEATER II: Poli. ce academy III (16); tijden zie City I. e CITY THEATER III en IV: Out of Africa (al); 20.00. Cobra (16); 21.15. wo. ook 14.45. Op hoop van zegen (al); 19.00 ook 14.45 VOORSCHOTEN GREENWAV (tel. 01717-4354): Police Acsde- my III (al); wo. 15.45. KINDERVOORSTELLING Sjort en Sjimmie en f» zwaard van Krijn; wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA (ti 01751-13269): Out of Africa (al) 20.00. KINDERVOORSTELLING De wonderlijke wereld van OZ, wo. 14.00 OEN HAAG* ASTA 1 (Spui 27, tel. 463500): The color purple (al); 14.00. 20.00 ASTA 2 (Spui 27. tel. 463500): Top gun (al); 14.00. 18.45, 21.30. e ASTA 3: De karate, kid deel II (al); 14.00. 19.00, 21.30. BABYLON 1 (naast Centraal Station, tel. 471656): El amor brujo (al); 14.00. 19.00, 21.15. BABYLON 2: Big trouble in little China (12); 14.00. 19.00, 21.15. BA- BYLON 3: Out of Africa (al); 14.00. WO. 20.15. CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 630637): Pol- tergeist II (16); 14.00. 18.45, 21.30. CINEAC 2: A nightma re on Elmstreet (16); 14.00, 18.45. 21.30. CINEAC 3: Co- bra (16); ma. di. 14.00. wo. 18.45. 21.30. EUROCINEMA (Leyweg 910. tel. 667066): Polica academy III (aly, 14.00. 19.00, 21.30. wo. 19.00, 21.30. e ME- TROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 456756) Hannah and her sta tera (al); 14.00, 18.45, 2140. METROPOLE 2: De wiseeF wachter (12); 14.00. 18.45. 21.30 METROPOLE 3: 9V» Weeks (16); 14.00. 18.45, 21.30. METROPOLE 4: Op hoop van zegen (al); 14.00. 18.45, 21.30. e METROPOLE 5: Letter to Brezhnev (al); 14.00. 18.45, 21.30. ODEON 1 (Herengracht 13. tel. 462400): Revolution (al) 13.45. 18.45, 21.30. ODEON 2: The money pit (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 3: Under ths cherrymoon (al); 13.45. 18.45, 21.30. ODEON 4: Novecento I A II (16) 12.15. 18.30. LE PA- RIS 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Se* ca pedes (18); 12.00 tot 22.30. LE PARIS 3: Baby d'amour (18); 12.30 tot 23.00. HAAGS FILMHUIS (Denneweg 56. tel. 459900): Zaal 1: The sa crifice; 19.00, 21.45. Zaal 2: Sa- raba Hakobune; 19.30, 21.45. Zaal 3: dagelijks 19.30, 21.45. Cléo de 5 a 7; ma. Onschuldige verleiders; di. Pejarito Gómez; KINDERVOORSTELLINGEN: BABYLON 2: De troetelbeer tjes; wo. 14.00. e CINEAC 3: Assepoester. wo. 14.00. e EURO CINEMA: Sneeuw witje en de zeven dwergen; wo. 14.00 FIGUURPUZZEL MAGISCH FIGUUR In alk vakje dient een letter te wordt ingevuld, waardoor zowel horizontI als verticaal woorden van navolgen betekenis verkregen kunnen worde 1 Russisch muziekinstrument; 2 vi scherm; 3 ongevoelig, onhandelba mens (fig.); 4 menselijke barometer 6oojeis>j9 y ".(mjepmoed 40) uu -Ayoed e 'einuooiod z texiBiejeq SNISSOTd

Leidse Courant | 1986 | | pagina 4