Marcel van Dam gaat door met sanering van de VARA J) LANGEBENT WERELDKERK CORRESPONDENT ^ou Grant verdwijnt ^DIO/TELEVISIE CeldAeSouMi/nt WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1986 PAGINA 17 EFISUM Juist dezer dagen werden bin- 91 ;amers bij de KRO de besprekingen afge- over de nieuwe functie van Ad Langebent me. waar hij in januari van komend jaar jn gevestigd. De functie „Romeins corres- »nt" zou tekort doen aan wat de KRO en *r .angebent zelf voor ogen staat. Niet Rome stuurlijk centrum wordt zijn werkterrein. qY* het daar kloppende hart van de wereld- Tot zijn eerste taak zal behoren de ont- klingen in de wereldkerk op de voet te |n en daarvan verslag te doen. Bij gebrek fen betere omschrijving wordt deze taak ilsnog betiteld als „wereldkerkcorrespon- Te beginnen met het nieuwe jaar zal hij matig op Echo-radio en in „Brandpunt" 'hijnen om daarin van zijn bevindingen ag te doen. Op de langere duur zal hij van- pme met eigen materiaal een rubriek gaan verzorgen. Het profiel van een dergelijke cor respondent wordt vooral bepaald door wat voor de KRO als de eigen identiteit geldt. De KRO wil. volgens media-directeur R. Schoonhoven, een betrouwbare communicator zijn van wat er in het katholieke volksdeel in al zijn verschei denheid en opdeling leeft, alsmede van wat daarin als inbreng van de wereldkerk kan wor den beschouwd. Zo wordt geestelijke inbreng gepleegd van wat er overal ter wereld onder katholieken leeft in de katholieke gemeenschap hier. Van het waken over de eigen identiteit van de KRO maakte bij de opening van het wintersei zoen ook voorzitter mr. B. Schmitz een duidelij ke zaak. Hij zoekt in overleg met de NCRV en de VARA naar de beste kwaliteit om volgend jaar oktober gedrieën de invulling van Neder- gen een uitspraak van VARA-voorzitter Marcel van Darn, dezer dagen gedaan, dat hij samen met NCRV en KRO de toonzetting van dit net zal gaan bepalen. Mr. Schmitz zal de heer Van Dam alsnog duidelijk maken, dat de KRO meer hecht aan eigenheid dan aan toonzetting vol gens VARA-idee. Wel stemt hij met Van Dam in. dat ook de KRO niet mee zal doen aan de kijkcijfer-race op het tweede net, dat gevuld gaat worden door AVRO, TROS en VOO. Wat betreft de eigen identiteit zei voorzitter Schmitz ook, dat hij moeite heeft met de nieuwe Media wet inzoverre deze de omroepen eerst geldelijk uitkleedt en vervolgens hen drijft naar de bij stand van het door minister Brinkman gestich te Cultuurfonds. Ook in de budgettering van het eigen programma wil de KRO zonder staat stoezicht van een regeringscommissaris zichzelf blijven. Schoonhoven verzette zich op voor hand tegen invoering van zwevende reclame blokjes in de zogenoemde natuurlijke onderbre kingen van een programma, bij vooorbeeld in speelfilms. „Wij hebben niet geijverd voor handhaving van ons publieke omroepsysteem om dat vervolgens te laten domineren door ele menten die typerend zijn voor een commercieel bestel", aldus Schoonhoven. Hij staat overdags herhalingen voor om het uitwijken van de kij ker naar buitenlandse zenders te voorkomen. Hij wil dat zelfs in samenwerking met de BRT taan doen. choonhoven kondigde ook een ambitieus meerjaren-programmaproject aan, dat „Zin in de toekomst" moet gaan heten. Hiermee wil de KRO een proces van bewustwording op gang brengen ten aanzien van waarden waaraan mensen altijd zullen blijven hechten. ERSUM Avro-radio gaat dit seizoen van start met een Idere serie museumconcerten, die zullen plaatsvinden in pillende musea verspreid over het gehele land. Het gaat l totaal zes koffieconcerten op de zondagmorgen, waarvan fianisatie geschiedt in samenwerking met Robert Bakker kties uit Amsterdam, die gespecialiseerd is in dit soort rten. Het gaat om de volgende concerten: 4 januari: Am- $m Loeki Stardust Kwartet (blokfluitensemble), 1 februari: r de Vries (hobo)/Albert de Klerk (orgel), 1 maart: Rian de 9 ^pianorecital), 5 april: Trio Art Niveau (zang, harp, marim- gangevuld met acht celli, 3 mei: Het Daniël Kwartet (strijk- tet) en 14 juni: Het Mendelssohn Trio (viool, cello, piano), r^oncerten worden opgenomen en later uitgezonden door de i-radio. De aanvangstijd is steeds 11.30 uur en de toegang is 'Q. Een voorproefje is vrijdag te zien op televisie, om 15.45 j^Jed. I. Dan speelt het Daniël Strijkkwartet het eerste en OTe deel uit het strijkkwartet opus 96 van Antonin Dvorak. YtVERSUM De KRO zendt zondag voor het laatst een iVvering van de tv-serie 'Lou Grant' uit. Er zijn geen nieu- Pl afleveringen meer voorhanden, aldus de KRO. In Ame- IL zijn van deze serie echter 170 afleveringen gemaakt, wrijl de KRO pas aan de 68e toe is. jftgevraagd verklaarde de KRO, dat zij een groot deel van afleveringen minder geschikt acht voor uitzending. Dit Storal omdat de inhoud op Amerikaanse, hier niet bekende standen slaat. De serie stopte bovendien, toen Ed Ashner, yS de rol van Grant speelt, zich politiek manifesteerde als irzitter van de vakbond voor acteurs en niet meer ge plagd werd. HILVERSUM - VARA-voor- zitter Marcel van Dam zei bij de aankondiging van zijn win- terprogramma, dat het proces van sanering bij de VARA nog niet is afgelopen. Dit heeft tot op heden twintig arbeidsplaat sen gekost. Mogelijk zullen nog meer mensen bii de VARA moeten vertrekken. Ook de radiodienst zal moeten afslanken. Hij gaf toe, dat er nogal wat typerende VARA- gezichten zijn verdwenen, maar dat er „andere aardige gezichten" voor in de plaats gekomen zijn. Hij erkende, dat er moeilijke verhoudingen hebben bestaan tussen het bestuur van de VARA en de ondernemings raad, maar dat er dankzij het wegvallen van de Humanitas- lotto er sprake is van een fi- nanciëel herstel Bij de VARA bestaat volgens hem het voornemen van het eerste net -Ned. I met VARA, KRO en NCRV- volgend jaar oktober een kwaliteitsnet te maken, dat zich duidelijk zal onderscheiden van Ned. II met AVRO, TROS en VOO. Het zwaartepunt op Ned. I zal dan komen te liggen bij kwaliteit en identiteit, op toonzetting en eigen stijl. Nu al keerde hij zich tegen kritici, die van wei nig bekeken programma's stel len. dat die dus mislukt zijn. Evenmin kan men van een veelbekeken programma zeg gen, dat dat een goed pro gramma is. Hij zei te hopen, dat minister Brinkman de fi nanciering van de drie Neder landse netten tijdig en afdoen de geregeld zal krijgen. Verschil Directeur Maurice Koopman Dineke Kok, Hans Emans (zittend), Els Bonger en Hans Polak gaan in „Een wereld van verschil" de botsingen der meningen aftasten. van de tv-dienst verwacht veel van enkele nieuwe pro gramma's. Daartoe rekent hij vooreerst „Een wereld van verschil". Hierin tasten Hans Emans, Els Bonger, Hans Po lak en Dineke Kok eens in de vijf weken in brede lagen van de bevolking de oordelen af over spraakmakende thema's. De daarbij aan het licht ko mende werelden van verschil zullen filmisch worden vastge legd en vervolgens in een stu diodiscussie aan de orde wor den gesteld. Er wordt momenteel gewerkt aan een achtdelig feuilleton onder de titel „De nieuwe bu ren". Op tekst van Hans Melis sen zal het wel en wee van be woners van nieuwe wijken ko misch aan de orde worden ge steld. Drie VARA-vrouwen gaan on der de titel „Drie vrouwen" een eigen programma maken en presenteren. Die vrouwen zijn Marjolijn Uitzinger, Ati Dijckmeester en Dieuwertje Blok. Zij stellen zich voor ge- variëerd en informatief in de weer te zijn, waarin zij stel- lingname en luchtige toets niet zullen schuwen. Er werken wel mannen mee voor het aanleveren van ideeën en tek sten, zoals de voormalige caba retier Jacques Klöters en Jack Spijkerman. We deden eerder al melding van het nieuwe programma „Nachtshow", waarin Adel- heid Roosen samen met de ca baretgroep „Frisse jongens" amusement en actualiteit door een zullen husselen. Dit ge beurt telkens rond het midder nachtelijk uur. Voor de jongeren is het pro gramma „Adrenaline" gescha pen. De titel ontleent dit pro gramma aan de lichaams vloeistof, die voor een ver hoogde staat van opwinding zorgt. De uitzendingen komen maandelijks uit een middelba re school, ergens in het land. Er zullen telkens gasten wor den opgevoerd, afkomstig uit de kringen van sportlieden, pophelden, schrijvers, kop stukken van de tv en andere spraakmakende figuren. Daar kan vrijelijk mee van gedach ten worden gewisseld over al lerhande onderwerpen. Adeli ne van Lier, Harry de Winter en nog enkele anderen teke nen voor de presentatie. Met enige trots vermeldt de VARA opnieuw de prolongatie van „Sonja", voorlopig op maandag. Sonja zelf liet weten met dit programma weer terug te keren naar de lokatie „De Brakke Grond" in Amster dam. Daar ging het er nogal eens opstandig aan toe. Op de vraag of zij daar geen proble men vreest met opstandige groeperingen bij de behande ling van niet welgevallige on derwerpen, antwoordde zij, dat de NOS-wagens en kabels ge plaatst zullen worden op het voorplein van dit gebouw, waardoor bewaking en bevei liging door weinig politiemen sen beter gegarandeerd kun nen worden. NEDERLAND 1 VARA Webster, Amerikaanse co medyserie met o.a. Susan Clark, Alex Karras en Em manuel Lewis. Afl.: Goeie hemell Wanneer Katheri- ne's moeder overlijdt pro beert iedereen haar te troosten De laatste Ijstijd, poëti sche Finse documentaire Da's lachen, tekenfilms NOS 1A6-Journaal VARA Zomerpop: Nits-special. Jan-Douwe Kroeske praat met de Nits-leden Henk Hofstede, Robert-Jan Stips, Rob Kloet, Joke Ge- raets en Petra Lugtenburg, afgewisseld met live-opna men van een optreden in de Agnietenhof in Tiel Gil Julie, tekenfilmserie TELEAC Cursus Rockschool. Afl.: Hardware VARA De troetelbeertjes, teken filmserie. Dubbele afl.: Het Ongeluksbos/De Tover- 15.55 16.55 17.30 17.46 18.25 18.30 19.24 De Groene Ruimte (slot), zevendelige serie natuur- documentaires van Bert Koetzier over ontstaan, verval en redding van de natuur. Afl. 7: Mooi van verre NOS 20.00 Journaal SOCUTERA 20.28 Zuiver, omdat het moet. Programma van de Nier Stichting Nederland VARA 20.33 VARA's Zomertijd (slot), serie vakantieprogram ma's gepresenteerd door Dieuwertje Blok. Te gast zijn o.a. de weermannen John Bernard en Harry Ot- ten, die weggaan bij het KNMI en bij een commer cieel bedrijf gaan werken. Verder aandacht voor de nieuwe bierfles en voor het dames wielrennen. Muzi kale gasten zijn het zigeu nerorkest van Kees Hilen en zangeres Anneke Grön- loh 21.25 Man over de vloer, Engel se comedyserie met o.a. Richard O'Sullivan, Paula Wilcox sn Sally Thomsett. Afl.: Liefdesperikelen. Chrissy heeft een af spraakje, dus moeten Jo en Robin tijdelijk verdwij nen 21.50 Jenny (slot), driedelige Noorse tv-serie naar de felijknamige roman van igrid Undset. Met o.a. Liv Ullmann, Knut Husebe en Björn Skagestad. Jenny heeft moeite om zich aan te passen in het kleine Christiania en verbreekt haar verloving 23.05 Achter het nieuws NOS 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven NEDERLAND2 VPRO -17.30 De Noodgolf, kin dermagazine met om 15.30 VPRO's goedkoopste va kantie (slot), serie reporta ges van kinderen. 16.05 Hollywood's Natuurknar- sers, reportage over de beroemdste Amerikaanse filmacteurs en om 16.15 El Tarzan in New York (Tarzan's New York adven ture), Amerikaanse speel film uit 1942 van Richard Thorpe. Met o.a. Johnny Weismuller en Maureen O'Sullivan NOS Nieuws voordoven Sesamstraat ffl Jeugdjournaal Journaal PP Uitzending van de PvdA NOS Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine Het NOS TV-programma in '86-'87, vooruitblik op programma's in het nieu we seizoen 20.30 Sita in de Noordzee, film portret van een jonge Suri naamse vrouw die op haar dertiende jaar naar Neder land is gekomen 21.50 De smaak te pakken, do cumentaire over kunstver zamelaars, die niet zozeer een groot inkomen hebben als wel een niet te stelpen hartstocht voor beeldende kunst 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Studio Sport, met o.a. de documentaire 'Seoul heeft 't zeker', over de Zuidko- reaanse hoofdstad waar in 1988 de Olympische Spe len worden gehouden. Verder beelden van de wielerklassieker Parijs - Brussel en voetbal 23.40 Nieuws voor doven 18.15 18.30 18.45 19.00 19.12 19.22 20.10 EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma- overzicht 17.35 Kinderprogramma. Met o.a. 'Tic Tac' en 'Gigi'. Aansluitend: programma-overzicht 18.05 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Spectrum, nieuwsoverzicht 19.20 Weerbericht en programma overzicht 19.30 Victor Vaaserely, an artist'a portrait, documentaire 20.20 Muziek van Beethoven, Schu bert en Mozart, uitgevoerd door Isaac Stern (viool), Pin- chas Zuckerman (viool) en Le onard Rose (cello) 21.20 Sporta Report Met boksen en autosport 22.50 World Watch en weerbericht - eruti 'otage Journaal cl'Tik Tak, kleuterprogramma Het gebeurde hier, kinderse- j |rie. Afl. 3: De leerling. David Davidse vertelt een verhaal eldat. naar men zegt. echt ge- ^beurd zou zijn, ergens in het UjPajottenland l'De Zevensprong, fitness-pro gramma voor kinderen. Pre sentatie: Anne de Lille. Afl. 3: Moveo ISMagiater Maeaius (4), dertien- delige Vlaamse jeugdserie met Ivf Willy van Heesvelde in de hoofdrol (herh.) ^(Uitzending door Derden. Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio Omroep Mededelingen an program- ma-ovarzicht Journaal iBill Cosby Show, Amerikaanse ■comedyserie met Bill Cosby, illPhylicia Ayers-Allen. Lisa Bo- net e.a. Afl.: Halloween, de fa- 3>nilie Huxtable zoekt naar kos tuums voor het feest van Hal- gloween. Vanessa heeft echter c andere problemen iKijk uit, verkeerstips. Afl.: 'Nieuwe reglementering rij- en rusttijden 1 'Allemaal beestjes. Afl.: De AiZoo spelenderwijs. Presenta- lt(tie: Gil Claes Bradbury Theater De roepen- Qde vrouw (The screaming wo man). toneelstuk van Bruce jtPittman over een geheimzinni ge gebeurtenis in een park. .«Met Drew Barrymore in de "♦hoofdrol .Eiland, kunstmagazine. Pre sentatie: Johan Thielemans. Met o.a. interviews met chore ograaf Maurice Bèjart, plas- Dtisch kunstenaar Jacques Charlier en klarinettist Walter Boeykens >23.10 Journaal an Coda: 'Don Juan', van Jan de Roek uit 'verzamelde gedichten' ie Zonen en dochters, Australi- Ische tv-serie Muzikaal intermezzo Meke-up, een spel, informatie ve serie. Afl.3: Wenkbrouwen Intermezzo Mededelingen en program- ma-overzicht Journaal Juke Boz, videoclips -1 Kwidem, telefoonspel met Marleen Gordts E Wilde aardbeien (Smul- llstronstallet). Zweedse speel- 11 film uit 1958 van Ingmar Berg- Iman. Met Ingrid Thulln, Blbi II Anderson e.a. Tijdens een ake- gj lige droom woont de oude pro fessor Isaak Borg zijn eigen begrafenis bij. De volgende ochtend op weg naar Lund. waar hem een erepromotie wordt uitgereikt, denkt hij na )2 over zijn leven en komen vele herinneringen bij hem op •22.45 Een uitdaging voor de wereld (The World Challenge). Canadese documentairereeks naar het werk van J.J. Servan- Schreiber. Presentatie: Peter Ustinov en Patrick Watson. Afl. m) 2: Gemiste kansen 18.00 Mededelingen ven de ONEM, vacaturebank 18.15 La boite aui images, kinder programma met 'Bugs Bunny', 'Dare Dare Motus'. "De Smur fen' en 'Foo Foo' 19.00 Cs Soir, regionaal magazine 19.30 Journaal 20 00 Contacts 20.05 Les rues de San Francisco (The Streets of San Francisco). Amerikaanse politieserie met Michael Douglas. Karl Malden e.a. De politie is er nooit in ge slaagd genoeg bewijs te verza melen om de drugskoning Ly man te kunnen oppakken. Hun kans komt als zijn handlanger Cahill tegen hem wil getuigen 20.50 Coup ds film, filmmagazine .21.00 Rox Box, popprogramma in samenwerking met Music Box. Presentatie: Ray Cokes 22.00 Nationale Loterij 22.05 Leetsts nieuws 22.30 Ls cosur st l'esprit, magazine van de Katholieke Omroep TV 5 16.05 5 ans déja, amusementspro gramma met de muziekgroep Le beau lac de Bdle 16.35 L'entre-deux guerres, docu mentaireserie. Afl.: Les Années. 30 La Chaux-de-Fonds 17.55 Portrait d'artiste Suisse: Louis Crsllier, documentaire 18.30 Les conlsurs valaisens (8), tv- serie 19.00 5 ans déjè, amusementspro gramma 19.30 L'entre-deux guerres, docu mentaireserie. Afl.: Le crime de Payerne 20.55 Jsan-Paul Balmer, portret van deze danser'en choreograaf 21.30 Lee conteurs valaisens, tv-se rie 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 IS The Simon Potter Show, met een overzicht van de En gelse hitparade 18.00 B The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 IS The Amanda Redington Show 20.00 IS The Nino Firetto Show 21.00 ISTha Martin Buchanan Show 22.00 IS The Slmon Potter Show 23.00 IS Rox Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes 00.00 IS Th# Shadow 01.00 IS The Gaz Top Show 02.00 IS Tha Amanda Redington Show 03.00 IS The Nino Firetto Show 04.00 IS The Martin Buchanan Show 05.00 IS The Simon Potter Show 06.00-07.00 IS The Shadow m Ondertiteling via TeleTekst. B Tweetalige of stereo-uitzen ding. EI Zwart/wlt-uitzendlng. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 01 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzendina in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.50 Tagaaachau 16.00 Kolchoaa 'Nauaa Leben', do cumentaire over de levens- en arbeidsomstandigheden in een collectieve boerderij in Wit- Rusland 16.45 Dia Spialbude, kinderpro gramma 17.45 Tagaaachau 17.55 Hiar und Haute, regionaal ma gazine 18.25 Garfield, tekenfilmserie van Jim Davis. Afl.: Garfield geis- tert durch die Stadt 18.55 HARD-Sport extra. Vriend schappelijke voetbal-Interland Denemarken - West-Duitsland vanuit het Idraetspark-Stadion in Kopenhagen. In de rust, om ca. 19.51 Hier und Heute, regio naal magazine 20.45 HTagesschau 21.00 Zwei in der Tinte (Lookln' to get our). Amerikaanse speel film uit 1982 met Jon Volght, Burt Young, Ann-Margret e.a. Regie: Hal Ashby. Alex Kovak, een bezeten jonge gokker, probeert met zijn vriend Jerry de slag van zijn leven te slaan. Het geluk schijnt hun toe te la chen 22.30 Tagesthemen 23.00 Brennpunkt, actualiteitenru briek 23.30 Einsatz in Manhattan (Kojak), Amerikaanse politieserie met Telly Savalas. Dan Frazer e.a. Twee Portoricanen overvallen een vrachtwagen met sanitair. Nlemad vermoedt echter dat deze lading de buit is van een eerdere diefstal, waarbij doden gevallen zijn 00.15 Tagaaachau 00.20 Nachtgadanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Haute 16.04 Moritzgeachlchten, tv-serle. Afl.: Moritz und Julia (herh.) 16.35 Dar Waachbar Rascal, teken filmserie naar het boek van Sterlin North. Afl.: Kalser, Kö- nig. Bettlemann 17.00 Heuta 17.15 Tala-fllustrierta. Actuele the ma's, sport en amusement 17.45 Urlaub auf italienisch (4). tv- serie met Stefan Behrens. Franziska Oehma, Pierre Renè Muller e.a. Regie: Sigi Rother- mund 18.55 Midlotto 18.58 Programma-overzicht 19.00 Hauta 19.30 Kennzelchen D, nieuws uit Oost- en West-Duitsland 20.15 B25 Jahra jungl Eerste deel van een jubileum-Gala vanuit de Deutsche Oper te Berlijn, ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan. Presentaite: Götz Friedrich. M.m.v. het ballet, koor en orkest van de Deut sche Oper. Dirigenten: Hein- rich Hollreiser en Jesus Lopez Cobos. M.m.v. Montserrat Ca- ballè. sopraan; Ditrich Fischer- Dieskau, bariton; Luciano Pa- varottl, tenor e.v.a. Fragmen ten uit opera's van Wagner, Beethoven. Offenbach. R. Strauss. Mozart, e.a. Regie: Ekkehard Böhmer. Om ca.21.30 Alles ist Spass auf Er- den, reportage over 25 jaar geschiedenis van de Deutsche Oper 21.45 Heute-Journat 22.05 B 25 Jahre jungl Jubileum- Gala vanuit de Deutsche Oper board Jungle), Amerikaanse speelfilm uit 1955 met Glenn Ford, Anne Francis, Louis Cal- hern e.a. Regie: Richard Brooks. Richard didier krijgt zijn eerste baan als leraar En gels op een school met leerlin gen uit een sociaal-zwak mi lieu. De school wordt getiranni seerd door een benden, maar toch gelooft Didier zijn peda gogische Idealen In deze extre me omgeving te kunnen ver werkelijken 00.50 Hauta DUITSLAND 3 17.00 Schooltalaviala 18.00 Talakollag II, tv-cursussen 18 30 Saaamatraat 19.00 Aktualla Stunda, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagaaachau 20.15 Mittwocha In», gevarieerd magazine 21.45 Eff-Eff, programma over vrije tijd en fitness 22.30 KJ Kaepa, dar LSwanmann (King of the jungle). Ameri kaanse speelfilm uit 1933 met Larry Crabbe, Frances Dee, Sidney Toler e.a. Regie: Bruce Humberstone en Max Marcfn. In 1911 verliest een 3-jarig jon getje bij een safari in Kenia zijn ouders en wordt door de leeu wen opgevoed. Hij wordt ech ter door een blanke gevangen, geciviliseerd en met zijn roof dierennummer een circusat tractie 23.40 Laatste nieuws BBC 1 Hartbeat, kinderserie John Craven'» Newsround Eureka, kinderserie Tha Flintstonea, tekenfilm Journaal en weerbericht London Plus Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan The Muppat Show Dallas, Amerikaanse tv-serle Points of view Uitzending van da Labour Party Journaal Animal Squad, documentaire serie over het werk van de Britse Dierenscherming Cry for the strangers, Ameri kaanse speelfilm met Patrick Duffy, Cindy Pickett e.a. Weerbericht BBC 2 18.25 IB Nieuwsoverzicht 18.30 British professional darts champloship 19.00 Masada (slot), vierdelige Ame rikaanse miniserie met Peter O'Toole, Peter Strauss. Bara- bara Carrera e.a. (herh.) 20.30 Travellers In time, documen taireserie over avonturiers en pioniers. Afl. 1: Per trein naar Siberië 21.00 She married a Yank, docu mentaire over oorlogsbruiden 22.00 M.A.S.H., Amerikaanse come dyserie 22.25 Screenplay: Shift Work, tv- spel van Angela Pope met Maureen Lipman in de hoofd rol 23.20 British professional darts championship 23.45 Uitzending van da Labour Party 23.50 Nawsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45 British professional darts championship, samenvatting 01.10-02.05 Open University ITV Kinderprogramma's Blockbusters, spelprogramma Nieuws About Anglia Crossroads Tha Buckman treatment Coronation Street Pass the buck, spelprogram ma Singer's day King and castle, tv-serie Uitzending van da Labour Party Nieuws Midweek sport special The jazz-special Tha Suffolk angle SKY CHANNEL 17.00 Tha DJ Kat Show 18.00 I dream of Jeennie 18.30 Hazel 19.00 Hogan's heroaa 19.30 Cash and Company 20.30 Thin ice, Amerikaanse speel film 22.10 Shell international motor sports 1986 23.15 Dunhill Cup nations golf championship, voorbeschou wing 23.45 Roving Report 00.15-01.00 B Young, Free Single NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Last Frontier, natuur filmserie. Afl.: Op zoek naar de haai en 15.55 Da race van Royal Cham pion (Run for the roses), Amerikaan se tv-film uit 1978 NOS 17.30 'A6- Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein buitenland, actualiteitenrubriek MUSIC BOX 07.00 B Muziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00), Amanda Redington Show (herh.) (08.00). Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanan Show (10.00), Simon Potter Show (11.00) en Private Eyes, special (12.00). 13.00 B Muziekprogramma'*. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 10.00 Heute 10.03 mVoetbal Inter land: Denemarken - West-Duitsland (herh.) 11.35 Gott und die Welt: Wenn die madres kommen 12.10 Kennzeichen D 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 B Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Ein platz für Tiara 16.45 Dia kinder vom Mühlantal 17.15 Kein Tag wie jader andara, kinderprogramma 17.45 Tagaaachau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Haute 16.04 Der Weg in dia Zukunft, docu mentaire 16.35 Kingatontown am Schotterteich, jeugdserie naar de ro man van Susanne Zanje 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 S.Y. Ar- che Noah, tv-serie BBC 1 07.50 Breakfast time 10.20 Liberal Assembly 1986 te Eastbourne 11.30 Play School 11.50 Liberal Assembly 1986 te Eastbourne 13.30 Golf: Dun- hill Worl Cup te St. Andrews 14.00 Journaal 14.30-14.45 Mop Smiff, kinderprogramma 15.00 Liberal As sembly 1986 te Eastbourne 16.52 Regionaal nieuwe 16.55 Scragtag 17.10 Sebastian, tha incredible dra wing dog, tekenfilm 17.20 Beat the teacher 17.35 Dungeons Dragons BBC 2 15.35-18.25 Sport Paarderaces te Ascot en Golf: Dunhill World Cup te St. Andrews SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 B Sky Trax. Herhalingen 13.00 Skyways. Afl.: The Dual Flight 14.00 New Ani mal World 15.00 B Pat Sharp Show 15.30 B Canada calling 16.00 BThe great video-race 17.00 Tha DJ Kat Show ITV 07.25 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Kinderprogramma's 13.30 Tha Sulli van» 14.00 Nieuws 14,30 Tha baron (2) 15.30 Daytime 16.00 Take tha high road 16.30 Sons and daughters 17.00 Kinderprogramma's RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.58 Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 20.30 Langs de lijn. 22.30 Akkoord. 23.00 Nieuws, en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Late date. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: Hier en nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 AVRO: Het betere werk. 19.00 Compact Concert. 20.00 Nieuws. 20.02 Nederlandse muziek. 22.00 De mooiste kleren van de kei zer. 23.00 Zeg. luister 's. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 Tempo Doeloe extra. 1820 PP: Uitzending van het GVP. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 21.00 NOS: NOS-Cultuur. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow. 17.00-1820 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. Omroep Rijnland: (Al leen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Actualiteiten en 19.00- 20.00 Geestelijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. 1820 BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 19.10 Actueel. 19.33 Incontro. voor Italianen. 20.03 in de club. 22.30 't Chanson. 23.10 Crooners and soft music. 2320-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee, popradio. 22.05 Radio Tropical. 2320-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 1820 Werken van Krakamp, Saint- Saëns en Vleuxtemps. 19.00 Symposion. 19.45 Jazz criss cross. 2020-2345 Musica Antiqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De burgemeester is jarig. 13.08 AVRO: AVRO's Radiojournaal. 14.05 Toppers van toen. 15.05 Muziek met Meta op Radio 1. 16.05 KRO: Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 08.03 Hier en Nu. 0624 Ontmoeting. 09.03 Plein Publiek. 10.03 Denk je nog aan die tijd? 10.30 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 Twaalfuurtje. 1240 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en Nu. 1320 The Best uit Globaal. 16.03 Studio 55. 17.03 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Hugo van Gelderen Show. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade. 15.03 De nationale hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomium. 1520 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: Het Portret. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0925 Waterstanden. 09.30 RVU: Nou en. 10.00 KRO: M/V Special. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 Vijftig plus. 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 De Derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13.40 Oost West Thuis Best. 14.00 Schoolradio. 15.00 Glas in lood. 16.00 NOS: Zo kan het ook. 1620 Een leven lang. REGIONAAL Radio Rijnmond: Om 07.30, 08.00 en 0820 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 0745 en 08.15 Quiz en Waarachtig. Verder studiogasten, reportages en achtergronden van het nieuws. Om roep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 11.00-12.00 Programma voor Ouderen. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.00 Nieuws. 0820 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Kunstkrant. 09.10 E3-E5. 10.03 Parkeerschijf. Bont magazine. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De middagpost. 13.30 Scharniertje. 14.00 Hitbox. Top 30-hlts. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Polonia. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Muzikaal dessert. 14.00 Rossiniana (1). 16.30 The Victorian collection.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17