oordwijk in actie tegen hondepoep Gemeente Voorhout voert 'mankerend*1 bejaardenbeleid Tl EG JOUR NAAL Geld voor voetpad - lan Hoofdstraat lechtste dat ooit geproduceerd^ Koninklijke onderscheiding voor M. Wijsman CURSUS AURA ÊIDEN OMGEVING £cldóc6otMxmt WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1986 PAGINA 1S lelkweg dicht IJK De Melkweg is tot en vrijdag 3 oktober voor voor door- IJpd verkeer naar Noordwijk afge- n Wel blijft de mogelijkheid be- i voor in- en uitgaand verkeer in ijk Rijnsoever. De tijdelijke afslui- I is noodzakelijk omdat ter hoogte de Waterman/Hercules een dui- wordt aangelegd, die de waterpar- met elkaar moet verbinden. henaar bekent brandstichting JEN Een 20-jarige Alphenaar t gisteren bekend afgelopen vrij macht brand te hebben gesticht in 2 flat aan de Argostraat. Bij de Jkd werd voor een bedrag van vijf- juizend gulden schade aangericht. Inbraak in woning ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inbraak in een woning aan de De Rijpstraat is maan dagavond onder meer voor een bedrag van duizend gulden aan Bel gisch geld meegenomen. Verder namen de die ven een spiegelreflexca mera, twee lenzen, een videocamera, een kas cheque en juwelen met een nog onbekende waarde meegenomen. De dieven waren het pand binnengekomen door het forceren van de achterdeur. Auto gestolen NOORDWIJKERHOUT Een bewoner van de Kievits hoorn in Noordwijkerhout is gisteravond rond kwart over zeven zijn auto kwijt geraakt toen hij even zijn huis binnen liep. De man zag vanuit zijn slaapkamer dat er een man zijn Peugeot 505 instapte en de contactsleutels, die nog in het contactslot zaten, omdraaide, de auto startte en wegreed. Van de dader, een ongeveer 1.70 meter lange man met ten ger postuur, bruin haar en een blauw jack, en de auto, kente ken LP-ll-KD, ontbreken ie der spoor. De politie verzoekt getuigen contact met haar op te nemen: tel. 02523-75342. Enquête in Katwijk over kabeltelevisie KATWIJK De gemeente gaat een enquête houden over de uitbreiding van het aantal televisiezenders van 12 naar 18. Het onderzoek wordt uitgevoerd door de afdeling Sociaal Weten schappelijk Onderzoek van de Rijksuniversiteit Leiden. Uitbrei ding van het aantal kanalen zou een miljoen gulden kosten wat tot een verhoging van het kabeltarief leidt. Het Katwijkse college van burgemeester en wethouders over weegt een uitbreiding van het kabelnet tot 18 TV-kanalen. Dit omdat naast de komst van Nederland 3 op 1 juli 1987 ook reke ning gehouden moet worden met een verplichte doorgave van Europa-TV, terwijl zenders als TV5 en Music Box elk een eigen kanaal dienen te krijgen, aldus het college. In de laatste week van september wordt de enquête huis-aan-huis in Katwijk en Valkenburg verspreidt. De enquete biedt ook de mogelijkheid te kiezen voor de ontvangst van slechts zes zenders. Men moet dan eenmalig een bedrag van veertig gulden betalen om een filter in te laten bouwen. NIEUW BESTUUR ZOETERWOUDE Het bestuur van de Stichting Katholieke Scholen in Zoeter- woude heeft Ton Hansen, adres Fuut 5, benoemd tot pen ningmeester van de Stichting. Hij volgt Piet van Steijn op, die is benoemd tot voorzitter. Het be stuur wordt verder gecompleteerd door secretaris mevrouw K.C. van de Akker- De Lange en bouw kundige C.J.K. de Boer. Sandtiaan weer open RIJNSBURG De Sandtiaan tussen Rijnsburg en Katwijk wordt zaterdag weer in ge bruik genomen na maanden lange werkzaamheden aan het wegdek. De NZH-lijnen 32 en 41 rijden dan ook weer hun normale route en ook het begin- en eindpunt van lijn 41 zal weer verplaatst worden van het Vuurbaakplein naar de Tramstraat. Voor lijn 31 blijft nog een tijdelijke route wijziging gelden. In verband met rioleringswerkzaamhe den zal er nog niet door Fre- deriksoord worden gereden. Verder wordt dezelfde route als lijn 41 gevolgd. Limburgse fanfare op bezoek in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De fanfare Kunst en Vriendschap uit het Lim burgse Wittem is komend weekeinde op bezoek in Zoeterwoude. Op uitno diging van de Sint Jans fanfare treedt dit zeer gerenomeerd korps zondagmiddag vanaf kwart over twaalf op in het Muziekcentrum Kunst en Vriendschap staat onder leiding van dirigent Olischlëger. Hij is een oom van de huidige leider van de Sint Jans fanfare Paul Olischla ger. De Limburgse muzikanten ko men zaterdag.reeds naar Zoeterwou de waar zij worden ondergebracht bij gastgezinnen. Zaterdagavond zul len zij dan al nader kennis met hun collega's van de Sint Jans Fanfare 3RDWIJK De ge ënte Noordwijk komt )ctie tegen hondepoep. men deze zaak gaat akken, staat nog niet maar dat er wat aan wordt is een wens alle politieke partijen. \-fractievoorzitter R. ng kaartte dit onder- gisteravond aan aanleiding van een brief van een aantal Noordwijkers. „We heb ben de mond vol over de kwaliteit van de bad plaats, maar de stoffering van de trottoirs laat alles te wensen over", ver klaarde Dessing. Hij citeerde een weekblad uit de regio, waarin een artikel heeft gestaan over de bestrij ding van de hondepoep in Katwijk, en verzocht de bur gemeester het voortouw te nemen bij een soortgelijke actie in de eigen gemeente. In verband hiermee verzocht hij het college een in de buurgemeente verschenen rapport over het tegengaan van hondenvuil, op te vra gen. Mevrouw Cassee (Noordwijks Belang) sloot zich bij de woorden van Des sing aan. Zij vestigde de aan- „Deze zaak is mij uit het hart tie in het Middengebied- Noord. „De bevolking is het zat met een kluitje in het riet te worden gestuurd", aldus mevrouw Cassee. Zij wilde weten in welke commissie over de kwestie van het hondepoep gespro ken zou kunnen worden en welke concrete maatregelen er kunnen worden verwacht. gegrepen", zei Hogervorst (VVD). Het kersvers beëdig de raadslid wees op de vele honden, die na 's avonds zes uur op het strand worden uitgelaten en daar voor een onfrisse troep zorgen. Om aan het hondenbestand paal en perk te stellen, bepleitte hij een hogere belasting voor. tweede en volgende honden bij een eigenaar of houder. Burgemeester mr. Bonnike zegde toe de suggesties van de raadsleden te zullen be studeren. Ook zal contact op genomen worden met andere gemeenten om te zien hoe men daar de hondepoep be strijdt. „Het is een ontzettend moeilijke zaak", aldus mr. Bonnike. Padvinderachtige acties wees de Noordwijkse burgemeester van de hand. I RUNBERK IN NOORDWUKSE RAAD. |W iRDWIJK De ge- teraad heeft gister- id met overgrote irderheid het veelbe- ken bestemmingsplan erp Hoofdstraat vastge- nfcl. De „regeringspartij- cf(CDA, WD en PvdA) J3iigden eenstemming a| hun voldoening, dat d( dit plan de laatste ind kon worden gelegd. Rijnberk (Noordwijks 1 ang) liet een geheel njer geluid horen. „Dit 'ij het slechtste bestem- algsplan dat ooit door gemeente is geprodu- e<jrd", fulmineerde hij. :r< f. ;n| fractievoorzitter van erfrdwijks Belang deed een aanval op het beleid van v1 college. „Zowel wat de rfedure als de inhoud be id is dit het slechtste plan". 0 raadslid liet de loop van icprocedure de revue passe- n» Steeds weer werden vol- sl$ hem verwachtingen ge- ïrlL die later desillusies ble- )Ui te zijn. Van Rijnberk acht- nSt een beleid het gemeente- -j ituur onwaardig. Zijn kri- Rj betrof verder het tekort lat openheid. Naar zijn me- d$ dienden dergelijke plan- v« niet achter gesloten deu- (X te worden behandeld. In vervolg van zijn betoog tte Van Rijnberk voor het r afstemmen van het bin- aiJerrein tussen Hoofdstraat elDrent op het toeristisch be- Noordwijks Belang zou voorstel in zijn huidige i afwijzen, kondigde Van iberk aan. louder V. Salman wees motie van Van Rijnberk van de hand waarin hij het college verzocht met een initi atiefnemer een plan op te zet ten voor het binnenterrein in kwestie. Dit plan heeft als enig doel te fungeren als breekijzer in het bestemmingsplan, voer de de wethouder aan. Het lijkt iets op een vette kluif, die de gemeente wordt voorgehou den, zei een van zich afbijten de Salman. Volgens hem zou het initiatief slechts avondtoe risten aantrekken en op die manier komen we van de re gen in de drup en wellicht van de drup in de regen, was zijn reactie. Burgemeester mr. J. M. Bonnike viel wethouder Salman bij uitbreiding van het aantal bar-dancings in deze woonbuurt willen we per se niet. Op het verwijt van Van Rijnberk, dat het gemeentebe stuur ruimtelijke ordening hanteqrde om overlast te be strijden, zei mr. Bonnike vol mondig: „Ja, dat doen we". J. Smit (VVD) verklaarde te kunnen instemmen met de voorstellen van het college. Voldaan was de VVD-fractie over de beperking van het bar-dancinggebeuren in het plangebied. Daardoor wordt de overlast teruggedrongen. De woordvoerder van de VVD verzocht voorts om een actief beleid voor wat betreft de handhaving van de openbare orde. In het algemeen kon de PvdA zich in het voorstel wel vinden, deelde A. G. Prins mede Wat problemen hadden de socialisten met het wegne men van de woonbestemming, onder meer van woningen aan de Abraham van Royenstraat. Prins vreesde dat daardoor de parkeerdruk op het Stille Zuie zou toenemen. Schelvis (PAN) liet zich in dezelfde geest uit. ijieuwe gids in Katwijk JK Onder de titel „Katwijk van A tot Z" is weer een we aflevering van de gemeentegids verschenen. Deze wordt 7 en 27 september huis-aan-huis en bedrijf-aan-bedrijf be- een jaarlijkse bijgewerkte editie van de gemeentegids wil de eente de huidige en nieuwe ingezetenen van Katwijk zoveel elijk actuele informatie geven, waarmee men zijn of haar kan vinden in de Katwijkse samenleving. De gids bevat, ingschikt onder trefwoorden in alfabetische volgorde, ruim honderd adressen van kerken, scholen, verenigingen, instel len en werkgroepen, en zo'n twintig pagina's gemeentelijke frmatie. In het tweede deel presenteren zich Katwijkse be ven. ondernemingen en middenstanders. Ook hier verge- kelijkt een register het zoeken naar het juiste bedrijf. ucas loopt loor Kita jORSCHOTEN Het Lu- Vcollege in Voorschoten iadt vrijdag een sponsor- htp. De opbrengst is be- °fnd voor een project in ta in Mali, waarmee de ge rente contacten onder- It. het geld wordt een kplaats gebouwd voor de aling van mensen die u)dbouwwerktuigen moeten hfstellen. Ook wordt er een lier ingericht waar vrou- n leren hoe ze stoffen ichnen verven, kledinjg fmen maken en dergelij- ter dan 400 leerlingen ?n mee aan de sponsor- p, die van elf uur tot 'art voor twaalf in het Jtrum van het dorp wordt {ewerkt. De heer M. (Maarten) Wijsman (55) uit Oegst- geest heeft gistermiddag uit handen van loco burgemeester drs. W.P.C. van der Ende van Rijswijk een koninklijke onderscheiding ontvan gen. Hij ontving in het gebouw van zijn werkge ver Sijthoff Pers. de eremedaille in brons, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau ter ge legenheid van zijn veertigjarig bedrijfsjubileum. De heer Wijsman werkt op de grootmontage bij Sijthoff, uitgever van onder meer onze krant. Daar is hij belast met de opmaak van de pagi na's. Met name pagina 2 van de Leidse Cou rant, waarop de rubriek Kerk en Wereld altijd staat, heeft zijn bijzondere aandacht. Oe heer Wijsman trad 23 september 1946 in dienst bij de Leidse Courant in de functie van rotatiedrukker. In 1965 fuseerde de Leidse Cou rant met dagblad Het Binnenhof en ontstond Westerpers bv. Maar daarmee waren voor de heer Wijsman de fusies nog niet van de baan. In 1971 namelijk fuseerde Westerpers met Sijthoff Pers, waardoor de heer Wijsman op de afdeling stype kwam te werken. Daar heeft hij in de loop der jaren tonnen lood gesjouwd bij de vervaar diging van de drukplaten. Met de invoering van de computers kwam er een einde aan het lood- tijdperk en zodoende kwam de decorandus in oktober 1975 te werken bij de afdeling groot montage. Lisse nog steeds in feeststemming LISSE De feestelijkheden in het kader van de jaarlijkse najaarsfeesten duren onver minderd voort en de Lissers maken daar dankbaar gebruik van. Met honderden neemt men deel aan de diverse acti viteiten of men geniet daarvan als toeschouwer. Gisteravond werd Het tonknuppelen ge houden, evenals het steppen en de prestatieloop rond het winkelcentrum Blokhuis. Vandaag vinden diverse sport evenementen plaats waaraan vooral wordt deelgenomen door de schooljeugd en van avond is er het Koekslaan. Een activiteit die volgens ken ners al honderden jaren oud is en waarbij wordt getracht om met een knuppel een zeer taaie koek in twee (of meer) stukken te slaan. Soms lukt dat snel, maar meestal niet, tot grote hilariteit van de omstan ders. Dat spektakel vindt van af acht uur plaats op het ker misterrein. Morgen is er in het kader van de najaarsfeesten tenslotte de grote viswedstrijd in De Ring vaart, de kinderspelen op de speeltuinterreinen van de Bij enkorf en Kindervreugd; de voetbalwedstrijd tussen de po litie en leraren en de korte- baandraverijen op het par cours in het centrum van het dorp, waarvan nu al vaststaat dat het een fraaie draverij zal worden die bovendien zeer veel belangstelling zal onder vinden als de weersomstandig heden inderdaad net zo ideaal zullen zijn als de laatste dagen het geval is. Feestend Lisse weet er in ieder geval goed raad mee. VOORHOUT „Flanke rend bejaardenbeleid is in Voorhout mankerend be jaardenbeleid". Deze on gezouten kritiek op het gemeentebestuur werd gisteravond geleverd door de heer W. de Wit (PvdA) in de raadscommissie Ruimtelijke Ordening. In deze vergadering werd gesproken over het beleid van het gemeentebestuur inzake huisvesting voor ouderen. De Wit (PvdA) vindt dat er een gedegen onderzoek naar de wensen die leven onder ou deren. De heer De Groot (PPR) steunde hem in deze, terwijl mevrouw A. A. van der Meer-Mannak (CDA) daar nog een schepje boven op deed. „We lopen er altijd achteraan. Toen 10 jaar geleden jongeren om kleine woningen vroegen, bouwden we grote eengezins woningen. Nu het percentage ouderen landelijk, dus ook in Voorhout, veel groter is ge worden, moet nog worden be gonnen te onderzoeken waar nu werkelijk behoefte aan is. je loopt er altijd 10 jaar achter aan". Wethouder dr. D. J. W. IJdo, die gisteravond de open bare vergadering van de com missie als voorzitter leidde, was van mening dat ouderen juist liever in hun grote wo ning blijven zitten om zuiver financiële redenen. De Wit zei er echter op te staan dat er een gedegen onderzoek in Voor hout moet plaatsvinden. Eurotainers Keihard „nee" zeiden de leden van de commissie ruimtelijke ordening gisteravond tegen het plaatsen van een achttal „Eurotainers" in de Heren straat. Mevrouw Van der Meer-Mannak: „Ik geloof dat die dingen 60 centimeter breed zijn en één meter hoog. Ter wijl we zo bezig zijn met be gaanbaarheid en toegankelijk heid. En dan ga je daar acht van die obstakels, want anders zijn het niet, neerzetten". Dhr. J. Th. M. Warmenhoven (Ge meente Belangen) dacht er net zo over en voegde daar nog aan toe: „De reclame die ze erop zetten is die welke niet op de televisie mag en met oud en nieuw zijn het van die din gen waar je zo mooi van die zelfgemaakte rotzooi in kan la ten knallen". Ook de overige commissieleden zullen B. en W. niet positief adviseren over het plaatsen van de grote af valbakken door een particulier bedrijf. „Het lijkt nergens op en er moet snel wat aan veranderd worden", stelde gisteravond burgerlid van de commissie, Ing. G. C. de Rijk. Daarbij doelde hij op de plaatsing van verkeerszuilen met de platte grond van Voorhout erop. In de nabijheid van de Nagelbrug staat er een, waar, wanneer vrachtwagenchauffeurs zich willen oriënteren, zij hun auto niet anders dan midden op de Herenstraat kunnen laten staan als obstakel voor alle Voorhout binnenkomende verkeer. Op de Jacoba van Beierenweg staat de zuil zo on gunstig midden in een par- keerstrook dat er nu nauwe lijks een auto voor en achter kan staan. „Normaal zijn dat drie parkeerplaatsen", aldus De Rijk. De wethouder (IJdo) zal gaan kijken. VALKENBURG Voor het aanleggen van een voetpad tussen de flat Frankenburg en de openba re basisschool is door de raadscommissie financiën gisteravond een krediet van 12.000 gulden beschikbaar gesteld. De commissie was niet ge lukkig met een subsidiever zoek van de Nationale Stichting voor Pools-Neder- landse Medische Contacten. Men vond de aanvraag on duidelijk. Het raadslid A. de Vries (GPV/RPF) verbaas de zich over de onzorgvul digheid van het financiële aspect. Wel vindt de com missie dat het doel om me dische steun aan Polen te verlenen op zichzelf een foed streven is. Voorzitter I. J. Vos zei er vanuit te gaan dat er dat er een dona tie gevraagd wordt en zei te denken in de richting van een eenmalige subsidie van 50 gulden. Mevrouw A. R. van den Broek (PvdA/PPR) had problemen met het ondui delijke schrijven en advi seerde de wethouder om er een telefoontje aan te wa gen bij de bewuste instan tie. Vijftig gulden subsidie voor deze hulpverlening vindt zij een vergoeding voor de papieren romp slomp en van hulpverle ning is er geen sprake. Wet houder Vos zal van haar advies gebruik maken. Wat betreft het beschikbaar stellen van een krediet voor voorbereidingskosten door een stedebouwkundige voor een bestemmingsplan Se- cundaireweg 4, gaf de fi nanciële commissie de voorkeur aan een behande ling door de raadscommis sie Ruimtelijke Ordening en Verkeer. Het gevraagde t ƒ9.240.-. krediet bedraagt j Dorothy In bar-dancing Blues Bro thers aan het Henri Dunant- plein 11 in Hillegom treedt vrijdag de zangeres Dorothy op. Ze is bekend als het Ne derlandse equivalent van Whitney Houston. Blues Bro thers gaat om 21.00 uur open. Groove D. De formatie Groove D. speelt vrijdagavond bij jongerenso- ciëteit Ut Sloepie in War mond. Ut Sloepie is onderge bracht in gebouw 't Meer- punt aan de Herenweg in Warmond. Groove D., af komstig uit Haarlem speelt korte en krachtige nummers, een mengeling van funk, jazz en latin Entree 3,50aan vang half tien. Concert Het koor Capella Pro Canti- bus geeft vrijdag een concert in de Triumfatorkerk in Katwijk onder leiding van Theo Tobé en Anton Door nhein, organist van de Laak- kerk in De Haag. Het concert begint om 20.15 uur. Het pro gramma van het koor bestaat uit composities van Swee- linck, Mendelssohn en Jan Pasveer. Door de organist worden werken uitgevoerd van Anthonie van Noordt, Johann Sebastiaan Bach, Max Reger en A. van der Horst. Toegang bedraagt 6,50. Poppenspel Kinderen van vier jaar en ouder kunnen zaterdag te recht in het K&O-gebouw aan de Sluisweg in Katwijk. Daar is vanaf twee uur een poppenspel te zien. Het spah- nende verhaal speelt zich af in een tijd dat er nog reuzen bestonden. Kaarten kosten drie gulden per stuk. Wandeltocht Het bowlingcentrum aan de Van Panhuysstraat in Noordwijk is zaterdag en zondag de startplaats voor de 9e Herfsttocht. De deelne mers aan deze wandeltocht kunnen kiezen uit vier af standen: 6, 10, 15 of 25 kilo meter. De deelname kost drie gulden, kinderen tot en met 12 jaar oud moeten een rijks daalder betalen. Op beide da gen kan tussen tien uur 's ochtends en twee uur 's mid dags worden gestart. De or ganisatie is in handen van de Northgo Wandel Vereniging. Nashville Countryclub Nashville viert zaterdag het tweejarig be staan met een concert in dorpshuis De Rank aan de Golfbaan 99 in Noordwijk aan Zee. De groepen Bour bon, The Dutch Blue Grass Boys en Cool Breeze, de zan gers Renske en Chuck Mep- his en Hans de Jong (steelgi- taaract) verlenen medewer king aan deze show die om acht uur begint. Kaarten kos ten vijftien gulden, maar in de voorverkoop (bij de VVV) zijn toegangsbewijzen een rijksdaalder goedkoper. De countryclub is permanent verhuisd naar De Rank. Voorheen was Duna Deli het onderkomen. Ook de Nash ville Dancers zijn verhuisd. Zij zijn tegenwoordig actief in het bowlingcentrum aan de Van Panhuysstraat. Review De Nederlandse formatie Mr Review treedt zaterdagavond op in het Kasteel aan de Con- certweg in Alphen. Aanvang negen uur, entree/5. Mr. Re- view bestaat uit acht perso nen, speelt reggae en ska- en doet denken aan de vermaar de Engelse formatie Madness. De Schutse De eerste ontspanningsavond van het seizoen voor de be woners van het Bejaarden centrum „De Schutse" in Sassenheim werd gisteren op feestelijke wijze gevierd. Er was een show door de „Zaanse Vijf", vier dames met een pianist, waarvan er drie populaire liedjes zongen, afgewisseld met declamatie door één der dames in West- fries dialect. Daarnaast zong het zangtrio, in fraaie kledij, populaire liedjes, maar ook was er een modeshow waar bij de fraai geklede dames Franse chansons. Engelse songs en dergelijke zongen Verder was er de musival „Showboot" van Jerome Kern. op Nederlandse tekst. Tot slot werden liedjes van de „Ramblers" gezongen. Na afloop van de wervelende show waren er dankwoorden van directrice Konstapel, en welverdiende bloemen voor de Zaanse dames, en de pia nist Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, tele- foonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. LEIDEN VOORSCHOTEN In Leiden en Voorschoten wordt in oktober een cursus over de menselijke aura ge houden. De wetenschap heeft manieren gevonden om de menselijke aura's fotogra fisch vast te leggen, maar de betekenis van ae de verschil lende lagen en kleuren zijn voor veel mensen onbekend. De aura weerspiegelt het evenwicht van de mens. Met de juiste training kan dat evenwicht worden waarge nomen en eventueel worden hersteld. Tijdens de cursus komen de aura-kaart, het voelen van aura's en de ba sistechniek van het reinigen van de eigen aura aan de orde. De cursus omvat zes bijeenkomsten en kost 125 gulden. Cursusleider is de heer Volker. De cursus be gint op woensdag 8 oktober in Voorschoten. Plaats van handeling is de Laurentius- kerk aan de Leidseweg 100. Op donderdag 9 oktober be gint de cursus in Leiden, in de Petrakerk aan de Curaga- ostraat 3. Aanvang steeds om acht uur. Informatie en re serveren bij drs. R. Kore- man, telefoon 071-144198, van maandag tot en met vrij dag tussen zeven en negen uur 's avonds. JUSTITIE BINDT STRIJD AAN TEGEN ILLEGALE CASINO'S DEN HAAG/LEIDEN - „Het openbaar ministerie zal met meer kracht gaan optreden tegen illegale casino's. Ze vormen een valse con currentie en trekken bovendien niet zelden andere vormen van criminaliteit aan", aldus mr. P.A.H. Bos voor het Haagse Ge rechtshof. De procureur-generaal erkende dat justitie de laatste jaren weinig aandacht heeft besteed aan de illegale gokhuizen. Vanaf nu zullen de verboden casino's inten siever door het openbaar ministe rie worden geobserveerd. „We zul len het de eerste keer met een waarschuwing afdoen", kondigde mr. Bos aan. Bij een nieuwe over treding van de wet op de kansspe len wordt volgens de procureur- generaal tot een inbeslagname van alle illegale spelattributen overge gaan. „Ik hoop dat er op die ma nier meer in handen van justitie terecht zal komen". Het Gerechts hof in Den Haag boog zich gisteren over het hoger beroep dat was aan gevraagd door de voorzitter van de speelvereniging Le Coq d'Or. Ontmoetingsdag Sint Pancratius SASSENHEIM De jaar- lijkse ontmoetingsdag van de Sint Pancratiusparochie j werd gisteren gehouden in Huize Sint Bernardus. Pastor Ruigrok, die pastor Ammer- laan assisteerde bij de vie ring, sprak waarderende woorden tot de werkers van „Welzijnszorg", die veel werk besteden voor bejaar den waar dit nodig is. Later zei pastor Ruigrok in zijn prediking dat mensen, jong en oud, elkaar nodig hebben, want generaties horen bij el kaar. Tijdens de viering was er waardevolle medewerking van het koor „De Avondster ren" onder leiding van Caro- line van Dorp. Voor haar en mevrouw Rotteveel, de pia niste, waren er bloemen. Na de lunch was er een optre den in de cabaretsfeer van het ensemble „Lyson" uit Den Haag, met een populair programma, met liedjes uit de goede oude tijd, met o.a zang van de sopraan Sonja Kiek, begeleid door de violist Rudy Ruvé, en aan de piano Lydia van Rees.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15