van oorlog KRO-documentaire ver Ijzerbedevaart DIO/TELEVISIE Ceidoc Somant VR1IDAG19 SEPTEMBER 1986 PAGINA 17 )fdrol film voor ek tie Lint in Amerika SCHT - Derek de Lint gaat de 14. rol spelen in een nieuwe Ameri- e speelfilm. Dit betekent een in- tionale doorbraak voor de jonge r. De film, getiteld „Unbearable isiess of being" - naar het gelijkna- Bi boek van de schrijver Milan Kun- wordt geregisseerd door Philip nan, de maker van de met vele s onderscheiden rolprent „The stuff". De film wordt geprodu- door Saul Fantz. De Lint liet gis- J.'i weten binnenkort naar Amerika [3 len vertrekken om de hem aange- rol op zich te nemen. De aan was op hem gevallen door ver slende rollen in Nederlandse films, lame in „De aanslag". „Rok en Rolnieu w bij NOS HILVERSUM Te beginnen 21 oktober zullen door NOS-tv zeven programma's worden uitgezonden onder de titel „Rok en Rol". Dit is opgezet als een nieuw emancipatieprogramma, dat mede wordt uitgeprobeerd om volgend jaar een plaats te krijgen in de vaste programmering op het derde net. Hierin zal telkens een thema aan bod komen. Begonnen wordt met onveiligheid. Verder staan wonen, sexualiteit en drie generaties op het programma. De makers ervan zoeken de mensen thuis, op het werk, op straat en op hun clubs op om vrijelijk over hun ervaringen en leefwijzen te kunnen discussiëren. De toon van het programma is niet verongelijkt of klagerig. De presentatie is in handen van Loes Luca. De bedoeling van het al aangekondigde nieuwe programma „Moordkuil", dat op 30 september begint, is dat kijkers daar in gelegenheid krijgen kritiek te oefenen op NOS-program- ma's. In één van de eerste uitzendingen komt een kijker aan het woord, die zijn bezwaren op tafel legt tegen Maartje van Weegen. Henri Faas naar VARA HILVERSUM Henri Faas maakt met ingang van 1 oktober a.s. deel uit van de parlementaire redak- tie van de VARA. Hij zal regelmatig bijdra gen leveren aan „de Rooie Haan", „De Rode Draad" en „Ach ter Het Nieuws". Faas is op dit ogenblik Hoofd Voorlichting van de EEG in Den Haag. Binnenkort zal hij deze funktie neer leggen. CNN richt zich meer op Europa LONDEN - Cable News Network, het 24-uurs nieuwsstation van Ted Turner, zal aan het einde van dit jaar het aandeel van speciaal op Europa gerichte nieuwsuitzendingen verho gen. Momenteel zendt CNN-Europe voornamelijk een compi latie uit van nieuwsprogramma's die eerder uitgezonden werden via CNN-USA of CNN-Headlines. De Europese tak van het nieuws-imperium is overigens nog zwaar verliesge vend: de kosten van het satelliet-signaal worden geschat op vier tot vijf miljoen dollar per jaar, terwijl het verlies waar het station momenteel mee draait ook op zo'n vier miljoen dollar wordt geraamd. De grotere aandacht voor Europees nieuws zal de kosten -en voorlopig dus ook het verlies- zeker verhogen. In verband hiermee lijkt het vrijwel zeker dat het entertainment-kanaal dat Turner naar het voorbeeld van zijn in Amerika uiterst succesvolle familie-tv-station WTBS in Europa wilde opzetten, voorlopig van de baan is. Het sig naal van CNN is in Nederland tot nu toe alleen in een aantal hotels te bekijken. Wie CNN in huis wil halen zal een schote l-ontvanger moeten aanschaffen. kameraad kreeg een ko- i zijn mond. Hij zei: „Ik '(gewond, nu kan ik naar T Hij deed twee stappen jrtte levenloos neer", 'lertelt een Belgische oor- eteraan, die de oorlog '14- leemaakte en overleefde, erdduizenden Belgische 12 ten, overwegend Vlaam- |2 «rloren daarbij het leven, rochten in de hel van ■Vlaanderen, dat stuk ge waar Vlaanderen aan 2 krijk grenst en waar de iers vier jaar lang pro- ar len de Engelsen in zee te »n. orlogsveteraan, nu tegen I jaar, vertelt ook, dat het ontsoldaat geen zin heeft iorlog te overleven. De ïrikkingen grijpen zo I in de geest in, dat men de rest van zijn leven al- [maar verdwaasd kan blij- rondlopen. Hij heeft het •soldaten die gelegen in de graven zeiden het uur te sTen waarin zij zouden vfvelen. Om geen andere uijn dan om van die ellende 'olJst zijn. D-tv liet een documentaire over deze streek, die steeds de sporen draagt ideze oorlog. De uitzending epaald op vanavond op II om 21.35 uur. Als titel dit programma mee: ld iemands vader, altijd ids kind". Geen Vlaams werd gespaard in deze Als de vader al niet geslachtofferd werd aan dit front, dan toch de zoon. De opruimingsdienst van het leger heeft er al tientallen ja ren dagwerk aan om oude ex plosieven uit de grond te ha len. Per jaar komen hog steeds 200 ton granaten boven de grond. De explosieven worden tot ontploffing gebracht. De met gas gevulde granaten wor den opgeslagen in afwachting van de dag, waarop men weet hoe en waar dit gas te lozen zonder het milieu te vervuilen. Monument Er liggen daar niet alleen Bel gen begraven. Er zijn ook twee Friedhofen, begraafplaatsen voor Duitsers. Ook die vonden met honderdduizenden de dood in een oorlog, die begon als uitvloeisel van de moord op de Oostenrijkse keizerszoon Ferdinand op de Balkan, in Serajewo, waarin meer dan half Europa werd meegesleept. De Belgen in de documentaire hiernaar gevraagd, zeggen: „Wij werden daarover in het onzekere gelaten. Er bestond toen nog geen tv. Dus je wist van niks". Duitsland betrok België in deze oorlog om Frankrijk in de rug aan te kunnen vallen. Een van de eerste Duitse sol daten, die in Vlaanderen sneu velde, was de zoon van Kathe Kollwitz, de Duitse expressio nistische kunstenares, die na de oorlog de Belgische rege ring vroeg een momument te mogen plaatsen op het graf van haar daar begraven zoon op het Duitse soldatenkerkhof. Zij maakte niet een beeld van een militante militair met ge heven geweer, maar van een verslagen figuur met neerge zonken hoofd. Nog altijd een bewonderd beeld op de jaar lijkse Ijzerbedevaarten, waar bij Vlaanderen uittrekt om de doden te herdenken. Kathe Kollwitz herdacht in dit beeld alle jongeren van Europa, die op slagvelden zijn gesneuveld. Ook brengt zij daarin haar verzet tegen het fascisme tot uitdrukking, het fascisme, waarvan zij veel later ook nog te lijden zou krijgen. Bij de machtsovername door Hitier in '33 kwam haar naam als een van de eersten te staan op de lijst van ongewenste perso nen. Zij stond omschreven als maakster van ontaarde kunst. Fascisme Helaas maken ook elk jaar weer fascistische groeperingen deel uit van de Ijzerbede vaart. Die schijnen moeilijk te weren. Hierop valt zeker niet de nadruk in deze documen taire. Men krijgt er slechts en kele beelden van te zien. Dit was naar Belgische gevoelens al te veel. Programmaleider Fons Peters van de KRO vertelt desge vraagd, dat hij hierover een briefwisseling heeft gevoerd met de voorzitter van het co mité van de Ijzerbedevaart en Kathe Kollwitz, de Duitse kunstenares, die een standbeeld plaatste voor de gestorven jeugd op het graf van haar zoon in Vlaanderen, een van de eerste Duitse soldaten die daar sneuvelde. dat de documentaristen Her- gens op de gevaarlijkste man Mock en Cees Overgaauw sen ingezet, uitermate bescheiden zijn ge weest met beelden hiervan. De KRO heeft deze documentaire willen uitzenden aan de voora vond van de Vredesweek en uit deze documentaire spreekt ook de bedoeling te willen dui den op de zinloosheid van oor log. verkleurd De Vlaams-Waalse tegenstel lingen spelen in de Ijzerbede vaarten nog steeds een rol, zo als ook gebeurde in WO I. De Walen overheersten in het landsbestuur. Zij vervulden ook in het leger de hoogste po sities en stuurden vooral de Vlamingen in de voorste li nies. Zo werden ook boerenzo nen ontzien en arbeidersjon- Dat stuk België, West-Vlaan- deren tegen de Noordzee en Frankrijk aan, werd vier jaar lang omgeploegd door grana ten. Nu achteraf heeft men voor de totale verwoesting in die jaren daar een term gevon den. Men spreekt van „een tweede Vietnam". Soldaten stikten binnen één minuut na de ontploffing van gasgrana- ten aan verlamming van de ademhalingsspieren. Geen be woning bleef ongeschonden, geen boom stond meer recht op, de grond woest en ledig als in den beginne. Modderige granaattrechters gevuld met fragmenten van lijken, door Vlaams bloed grondwater. De Belg Willem Vermandere, een troubadour met grote lief de voor „le plat pays", zoals bezongen door Jacques Brei, voert de documentaristen door zijn streek. Alles groeit en bloeit weer in dit land, maar de verschrikkingen van des tijds zijn voor de kenner van dit land nog zichtbaar op elke meter grond vol littekens. Hij zingt er over en hij praat er over, maar kan de vraag naar de noodzaak van dat gruwelij ke niet beantwoorden. Ook al niet omdat er Duitse naast Vlaamse jongeren begraven liggen, in de dood niet eikaars vijanden, maar in die rust el- kaars vrienden. TON OLIEMULLER AVRO 15.40 Country Camera (6), En gelse natuurfilmserie waarin de 18-jarige na- tuur-fotograaf Simon King zijn geboortestreek West Country onder de loep neemt 16.05 CD Mensen zoals jij en ik, serie korte verhalen van Herbert Reinecker met Kees Brusse in de hoofd rol. 1. de Derde Man. 2. Pendeldienst. 3. De ziel van het bedrijf (herh.) 17.05 Ik zag twee beren, kinder programma 17.15 Ontdek je plekje, serie over de schoonheid van stad en land. Afl.: Vollen- hove NOS 17.30 ViS-Journaal AVRO 17.46 Toppop-Diacolympica (slot), serie programma's vanuit discotheek Holly wood in Eindhoven. Pre sentatie: Robin Albers 18.05-18.30 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazi ne gepresenteerd door Han Peekei 19.00 Simon Simon, Ameri kaanse misdaadserie met o.a. Jameson Parker en Gerald McRaney. Afl.: Ge flipt. Een student overlijdt na een val van een flat. Is hij uitgegleden of geduwd? 20.00 20.28 22.55 23.25 NOS Journaal AVRO 0 Peter de Grote (Peter the Great, slot), vierdelige Amerikaanse miniserie van Martin Chomsky naar het boek van Robert K. Mas- sie. Met Graham McGrath, Maximilian Schell, Vanes sa Redgrave, Lilli Palmer, Hanna Schygulla, Renée Stoutendijk e.a. Peter pro beert Oostzeehavens in handen te krijgen, maar zijn troepen worden ver nietigd. Peter slaat echter terug AVRO's Televizier Speci al: Van D-Day tot Berlijn, authentieke documentaire van de Amerikaanse film regisseur George Stevens, die tijdens de Tweede We reldoorlog hoofd van de filmdienst van het Ameri kaanse leger was Jazz met Jacobs. Het Trio Pim Jacobs m.m.v. jonge solisten AVRO's Sportpanorama, gepresenteerd door Jos Kuijer NOS Journaal Nieuws voor doven en slechthorenden RVU 17.00-17.30 Bibliotheken, vier delige documentaireserie over bibliotheken in Ne derland. Afl. 3: Bijzondere dienstverlening NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal KRO 19.12 KRO's Wereldcircus, hoogtepunten uit de voor stelling van het 'Ringling Bros. and Barnum Bailey Circus'. Presentatie: Ben Vereen 20.05 1-2-3 Lottoshow, spelpro- gramma vanaf het schip de •Koningin Beatrix', dat vaart tussen Hoek van Hol land en Harwich. Presen tatie: Ted de Braak 21.35 Altijd iemands vader..., altijd iemands kind (The Mob), documentaire over de herinneringen aan de loopgravenoorlog (1914 - 1918) in Zuidwest België. De Vlaming Willem Ver mandere bezoekt een Duits soldatenkerkhof uit de Eerste Wereldoorlog in België (zie elders op deze pagina) 22.10 Praten met de minister president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Long Bow trilogie, driede lige documentaire over een Chinees plattelands dorp. Afl. 2: Omwentelin gen in een Chinees dorp 23.47 Nieuws voor doven en slechthorenden KRO 23.52-00.55 Bij de volgende schreeuw is het... (The next scream you hear...), Engelse tv-thriller met o.a. Marian Diamond, Chris topher George en Derek Bond. Tijdens een feest ter gelegenheid van de fusie tussen twee bedrijven wordt de vrouw van een zakenman vermoord, waarna hij ten onrechte de schuld krijgt EUROPA TV 18.05 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Business News, magazine over de Europese economie 19.20 Weerbericht, World Watch en programma-overzicht 19.30 Rebecca, tv-serie naar het ge lijknamige boek van Daphne du Maurier 20.20 Euro country music review, muziekprogramma 21.00 Sports Report. Wielrennen: Tour de L'avenir 22.30 World Watch en weerbericht j Schooltelevisie Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Prikballon, kinderserie over het maken van voorwerpen, animatie en een lied. Presenta tie: Francis Verdoodt (herh.) De Snorkels, tekenfilmserie. Dubbele afl.: Surf je suf en De inboorsnork Ville Tempo, eerste deel uit een serie compilaties van dit popprogramma, gepresenteerd door Bart Peeters. Met o.a. i Paul Young, Arno, Herman •J Brood, Anna Domino. French m Windows e.a. 5 Uitzending door derden. Pro gramma van de Socialistische Omroepvereniging D Mededelingen en program- ma-overzicht Journaal Weerbericht tloordzeecommsndo (North Sea Hijack). Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Andrew V. McLaglen. Met Roger g Moore, James Mason. Anthony II Perkins e.a. Een groep terro- 7 risten plaatst twee tijdbommen onder twee booreilanden om de regering te chanteren. Een S speciaal commando wordt in- gezet om ze onschadelijk te maken 6 Première, filmnieuws met Jo 15-23.05 Journaal en Coda: 'Win- terkust' van Maurice Gilliams It 2 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie met o.a. Rowena Wallace, Pat McDonald en Peter Phelps. John heeft een overwachte vraag. Gayles geflirt komt Wayne goed uit Muzikaal intermezzo i Zwartje de postduif (slot), tiendelige serie over de dui vensport. Afl. 10: Zwartjes nieuwe kok (herh.) Mededelingen en program ma-overzicht 5 Journaal Weerbericht Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts 5 Wereldoorlog II (KZ). docu mentaireserie. Afl. 2: De dood is een meester uit Duitsland. Een belangrijke tussenstap op weg naar de 'Endlösung' vorm de het zogenaamde euthana- sie-programma. Het behoorde al van begin af aan tot de plannen van Hitier, maar hij kwam er pas mee in septem ber 1939 i Armoede, elfdelige Nederland se tv-serie van Peter van Ge stel naar de gelijknamige ro man van Ina Boudier-Bakker. Met o.a. Ellen Vogel, Jan Retèl en Eric Schneider. Regie: Bram van Erkel. Afl. 3: Lot. Berry gaat naar een strenge kost school en zijn vader Bernard krijgt een nieuwe huishoudster 5-23.20 So what? Jazzprogram ma met Dee Daniels en Jack van Poll r1 *$0-17.10 Schooltelevisie 5<00 Mededelingen van de ONEM, EL vacaturebank |15 La boite aux images, met o.a. 'Emilie', 'Dare Dare Motus', 'De Smurfen' en 'Bob et Bo- beck' 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.30 Journaal 19.55 Minute papilion, consumen- tentips. Afl.: De electriciteitsre- kening 20.00 Mission casse-cou (Dempsey Makepeace). Engelse politie serie met Michael Brandon, Glynis Barber, Ray Smith e.a. Afl.: Weg met het geweld. Drie zwarte jongens worden tijdens de beroving van een magazijn door Korenanen, die voor Mer le werken, overvallen. Een van de jongens weet te ontsnap pen. Hij blijkt een Informant van Makepeace te zijn 20.45 La rue d'a cötè: Des ponts et des murs, documentaire over het leven in een stadswijk van Beiroet 21.45 Musiques en vacances. Wie ner Philharmoniker o.l.v. Leo nard Bernstein: Symfonie nr. 6 in F gr.t. ('Pastorale'), Beetho- 22.35 Laatste nieuws 16.05 Thalassa, maritiem magazine 16.30 Les enfants d'ailleurs, docu mentaire over Bali 16.55 Un faiblesse passagera, tv- film 16.25 Les hauts lieux da Bourgog- 18.45 Prelude, muziekprogramma 19.00 Thalassa, maritiem magazine 19.25 Les enfants d'ailleurs, docu mentaire over kinderen in Op per Volta 19.50 L'occasion fait le baron, opera van Rossini, uitgevoerd door het Provence-Riviera Orches tra o.l.v. P. Bender 21.30 Frangois Rude, sculpteur, portret 21.45 Prelude, muziek 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 0 The Simon Potter Show, met hits uit Amerika 0 The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 0 The Amanda Redington Show (herh.) 0 The Nino Firetto Show (herh.) 0 The Martin Buchanan Show (herh.) 0 The Simon Potter Show (herh.) 0 Rox Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes (herh. van woensdag) 0 The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 0 The Power Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redington en 0 Chart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter 0 Non-stop dance hour, non stop videoclips om op te dan- 04.00 0 Backtracks, een uur lang 'gouwe ouwen' 05.00 0 Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 06.00-07.00 0 The Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende 15.50 Tagesschau 16.00 Mickey und Donald Show, te kenfilms van Walt Disney 16.25 Schneeweisschen und Rosen- rot, speelfilm naar het gelijkna mige sprookje van Grimm. Re gie: Siegfried Hartmann 17.35 König Kleiner Nikolaus, Hon gaars volkssprookje 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 0 WWF-Club, amusements programma 19.57 Programma-overzicht 20.00 tUTagesschau 20.15 Zwei tolle Kerle in Texas (Texas across the river), Ame rikaanse speelfilm uit 1965 met Alain Delon, Dean Martin, Ro semary Forsyth e.a. Regie: Mi chael Gordon. Als de Spaanse edelman Don Andrea Baldasar met de mooie Phoebe wil trou wen wordt hij gedwongen naar Texas te vluchten omdat hij van moord verdacht wordt op een vroegere aanbidder van 21.55 Gott und dia Walt: Wann die Madres kommen, reportage over vrouwelijke predikanten in het Andesgebergte in Peru 22.30 Tagesthemen 23.00 Heut'abend... ARD-Talkshow met Joachim Fuchsberger. Gast: Michael SChanze 23.45 Herzschlage (Heart beat). Amerikaanse speelfilm uit 1979 met John Heard, Nick Nolte, Sissy Spacek e.a. Regie: John Byrum. De schrijver Jack Ke- rouac sluit in 1947 vriendschap met de vagebond Neal Cassa- dy. Zij worden allebei verliefd op Carolyn. Carolyn wordt zwanger en trouwt met Neal. Jack komt na rondgezworven te hebben terug bij Carolyn en haar man en trekt bij hen in 01.30 Tagesschau 01.35 Nachtgedanken. Een pro gramma van Hans Joachim Kulenkampff DUITSLAND 2 15.40 E Harold LLoyd: High Society (Among Those Present). Ame rikaanse speelfilm uit 1921 met Harold LLoyd, Mildred Davis, Aggie Herring e.a. Regie: Fred Newmeyer 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann, vrijetijds- magazine. Met: De tuin in Sep tember, oogsten, inmaken en bemesten 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement 17.45 Robin Hood, tv-serie met Mi chael Praed, Judi Trott, Robert Addie e.a. Afl.: Herr der Bëu- 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Aualandsjournal, reportages (B Ondertiteling via TeleTekst. 0 Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■DZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. B3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. Ei Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Nick Nolte als Neal Cassady in de Amerikaanse film „Heart Beat". Duitsland 1 om 23.45 uur. van buitenlandse correspon denten 20.15 Ein Fall für zwei, Westduitse misdaadserie met Günter Strack, Claus Theo Gartner, Tilo Prückner e.a. Afl.: Todsic- herer Tip. Op grond van een tip van een gast van zijn stam café wordt Edgar Wolier ervan verdacht ingebroken te heb ben in een landhuis en daar uit de safe drie cassettes vol waardevolle sieraden gestolen te hebben. Hij zou daarbij de 57-jarige Frau Droysen ge wurgd hebben. Edgar wendt zich vol vertrouwen tot zijn ad- 21.15 Der Sport-Spiegel: Es ist nicht alles Golf, was glanzt, documentaire over golf 21.45 Heute-journal 22.05 Aspekte, cutlureel magazine 22.45 Die Sport-Reportage 23.15 E Gefahrliche Begegnung (The Woman in the Window), Amerikaanse speelfilm uit 1944 met Edward G. Robinson, Joan Bennett, Raymond Mas- sey e.a. Regie: Fritz Lang. Pro fessor Wanley, een bekende misdaadspycholoog, brengt zijn gezin voor een korte va kantie naar de trein. Op weg naar huis komt hij Alice Reed tegen en gaat met haar mee naar huis om een drankje te drinken. Wanneer haar jaloer se minnaar plotseling binnen komt en zich op Wanley stort steekt hl) in nood de minnaar neer met een schaar 00.50 Hout* DUITSLAND 3 18.00 Mit Telekolleg II zur Fach- hochschulreife, tv-cursus. Afl.: English Songs with Colin Wil- kie 18.30 Regenbogenprinz, kinderserie. Afl.: Restaurant 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Tier-Report: Die Löwen von Etoscha, documentaire over leeuwen in het Nationale Park Etoscha In Namibië 21.00 Bilderflut (1), vierdelige fllmdo- cumentalre met vandaag: Stil leben auf Italienisch 21.45 Zug um Zug, film van Dieter Oeckl 22.15 Pogo 1104, vierdelige tv-serie van Matthias Seelig. Met Ralph Richter, richy Müller, Erich Bar e.a. Afl. 2: Vollgas 23.00 Dschungelburger, reportage over hamburgervlees 00.00 WK-Schaken '86. Kasparov - Karpov 00.30 Laatste nieuws BBC 1 Cheggers play pop, spelpro- gramma voor schoolteams John Craven's Newsround Butterfly Island, kinderserie The Krankies Electronic Ko- mik, kinderserie Journaal en weerbericht London Plus Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan Blankety blank, komisch spel- programma met Les Dawson UlThe Colbys, Amerikaanse tv-serie i Journaal I CD Call me mister, detectivese rie. Afl.: Tour creative accoun tant i Omnibus: Meetings with Am bler, interview met de thriller schrijver Eric Ambler The Late Film: Cinderella Li berty, Amerikaanse speelfilm uit 1973 van Mark Rydell. Met James Caan, Eli Wallach, Marsha Mason e.a. i Weerbericht 16.50-17.20 Paarderaces te New- 18.10 Daytime on 2 preview 18.25 (3 Nieuwsoverzicht 18.35 What on earth 19.00 The Man from UNCLE, serie Amerikaanse spionagefilms met o.a. Robert Vaughn en Da vid McCallum. Afl.: The spy in the green hat 20.30 Ebony, Afro-Caribisch magazi- 21.00 One pair of eyes, documentai- 21.30 Gardener's world 22.00 Antigone, derde tv-spel uit een broemde Griekse trilogie van Sophocles 22.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.35 The Rockford Files, Amerikaanse detectiveserie ITV 17.25 Scooby-Doo 17.50 Your mother wouldn't like it 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 20.00 Bruce Forsyth's Play your Cards Right, spelprogramma 20.30 New Faces of '86 21.30 Home to roost 22.00 To have and to hold 23.00 Nieuws 23.30 Anglia Reports: The Party Conferences - SDP '86 23.50 E The Night of the Iguana, speelfilm uit 1964 02.00 People like us SKY CHANNEL The DJ Kat Show I dream of Jeannie Hazel Hogan'a Heroes. All.: The Scientist The New Dick van Dyke Show. Afl.: The Great Prestonl The New Candid Camera Show From Here to Eternity (2), Amerikaanse miniserie (herh.) Boney, misdaadserie 3 Monsters of rock (herh.) 01.00 0 Young, Free Single MUSIC BOX 07.00 0 The Power Hour, hardrock- programma (herh.) 08.00 0 Backtracks, een uur lang 'gouwe ouwen' (herh.) 09.00 0 Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell (herh.) 10.00 0 Non-stop dance hour, non stop videoclips om op te dan sen (herh.) 11.00 0 Chart attack, overzicht van de Music Box top 40. gepre senteerd door Simon Potter 12.00 0 Private eyes, muziekspecial 13.00 0 Herhalingen DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau en Tagesthemen 10.23 Die Sport-Reportage 10.55 0 Extratour (herh.) 12.10 Auslandsjournal 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 11.00 Programma-overzicht 11.30 Chemie, informatieve serie 12.00 Nachbarn in Europa, informa tie en amusement voor buiten landers en Duitsers 14.00 CDDiese Woche, nieuwsover zicht BBC 1 07.45 Open University 09.30 Clangers, tekenfilm 09.40 The Family Ness, tekenfilm 09.45 Saturday Picture Show 11.15 Wait till your father gets home, tv-serie. Afl.: Thy neigh- 12.15 E Tarzan's revenge, Ameri kaanse speelfilm uit 1938 van Ross Ledermann. Met Glenn Morris, Eleanor Holm, George Barbier e.a. 13.30-18.05 Grandstand, sportma- gazine met o.a. volleybal uit Birmingham in The Royal Bank Cup, motorraces op Silversto- ne. paarderaces te Newbury en voetbal SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Andy, Snoot en Crocker. Met o.a. tekenfilms van 'Emily', "The toothbrush family', 'She- Ra, princess of power' en •Transformers'. Om 11.10 Ele phant Boy. tv-serie. Afl.: A chance in life 12.00 Art Trax, modemagazine 12.45 0 Young, Free Single, met Gary Davies (herh.) 13.30 0 All American hot 100, met David Jensen (herh.) ÏTV 07.25 Good Morning Britain, ontbijt- televisie 10.25 No. 73, jeugdmagazine 12.00 Captain Scarlet and the mys- terions, tv-serie 12.30 Terrahawks, tv-serie 13.00 Nieuws 13.05 Saint and greavsie RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.02 Water en vuur. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio- Zomereditie. 18.15 Minjon: 'Pas geverfd'. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondsplts. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown café. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspekten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 21.50 Horizon. 22.30 NOS Jazz. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de RPF. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, dagelijkse talkshow vanuit het Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport, 'Quiz en' Waarachtig' en aandacht voor het onderwerp van de week. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 17.00- 20.00 Leiden Lokaal. BRT 1 18.07 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber, voor Turkse migran- 20.03 Imago. 21.03 Klapstool. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Country-side. 23.00 Notturno. Zachte muziek. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Pop-3. 19.00 Kroniek 2: Magazine. 19.45 Zes variaties in a, Beethoven. 20.00 Festival van Vlaanderen: BRT- Filharmonisch Orkest o.l.v. Avi Ostrowky. Solist: Alexei Mlkh- lin, viool. 1. Medea's meditatie en wraakdans, opus 23a, Sa muel Barber. 2. Concerto nr 5 in A, KV 219, voor viool en or kest, Wolfgang Amadeus Mo zart. 3. Petroesjka. Balletsuite (versie 1911), Igor Stravinsky. 22.00 Kamermuziek. 23.00-23.45 Middelheim Big Bands. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.00 Nieuws. 07.03-17.00 TROS Nieuws Show. RADIO 2 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast uit Amerika. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Concerto mattlnale. 10.00 Caroline. 11.00 Prinsengrachtconcert. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Basiseducatie. 09.45 Werken aan werk (herh.) 10.00 Taal van alledag. Les 23 (herh.) 10.15 EO: Muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Zie-zo-zomer. 12.20 EO... in de regio. 12^5 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Opo Doro (open deur). 13.30 Kayen Rasja (Er is hoop). 13.45 lyi haberler (Goed nieuws). 14.00 NOS: Homonos. 14.30 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Een uur amusement met Hans van Vliet. 11.00 Nieuws. 11.03 Themauit zending. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? BRT 1 05.30 Met één wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het Kraaienest. 13.15 Matinee. 13.15 BRT-produkties met licht klas- 14.03 BRT Filharmonisch Orkest. 15.03 Concert met muziek uit Musi cals. BRT 2 05.30 Welkom Weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.00 De Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30: nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Ochtendconcert (1) 1 Symfonie nr. 12 In g uit de reeks jeugd- symfoniën Felix Mendelssohn- Bartholdy, 2 Concerto voor harp en orkest, Karl Ditters von Dlttersdorf. 09.20 Ochtendconcert (2). 10.00 Educatief Magazine. 11.00 Uit het grote muziekrepertoire. 1 Concerto nr. 3 in d op. 30 voor piano, Sergej Rachmani- nof, 2 Le chant du Rossignol, Ignor Stravinsky, 3 De Barbier van Sevilla, Gioachino Rossini. 12.15 Koormuziek. 13.15 Nieuw uit de BRT-discotheek. 15.00 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17