Bloembollenindustrie betreurt niet inpolderen Markerwaard rond aanleg tennisbaan op landgoed 'erminale Thuiszorg zoekt steun in Leiden en Warmond v N oord wi jkerhouter mag pad aanleggen ilElDEN OMGEVING £cidócGomaixt VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1986PAGINA 15 j[nformatie- eurs over igen bedrijf JEN HAAG/LEIDEN !|p Voor mensen die len eigen bedrijf wil- jgfn beginnen wordt op ïinsdag 30 september en informatiebeurs ehouden in het pro vinciehuis aan de Ko- ingskade 1 in Den [aag. Vrouwen en f.iannen, die belang- f elling hebben voor et ondernemerschap f unnen zich voor 20 neptember opgeven bij rijbaan, Benoorden- outseweg 23, Den ig tel. 070-24.45.95. skundigen uit de [raktijk geven met korte «leidingen van ongeveer len minuten voorbeel- fen van de voorwaarden n eisen waaraan onder- [emers moeten voldoen, leze praktische informa- geeft een duidelijk eld van de mogelijkhe- len en moeilijkheden die jp de weg van een on zouden kun- len liggen. Aan de des kundigen kunnen ook fragen worden gesteld. hformatie van diverse (rganisaties is beschik bar op een informatie- Harkt met stands. Vrij- »aan beschikt zelf over len praktische folder: |Hoe start je een eigen ledrijf" met tips die iede- le potentiële ondernemer )an nut kunnen zijn. Het Arogramma op 30 sep- begint om half 'kjen 's morgens en duurt ot één uur 's middags. Iprekers zijn van tien ïr af met inleidingen ;zig. Zij vertegenwoor digen het Regionaal «Óienstverleningscentrum {Kleinbedrijf, bedrijfsver- {amelgebouw De Broed plaats. het Centraal In- agtiuut Midden- en Klein- o^edirjf. de Kamer van de Directie Coördinatie Emancipatie- 'tyeleid en het Rijksconsu- aflentschap Sociale Zeker heid. Mr. S. Patijn, com der koningin in tuid-Holland, sluit de nfeurs met een toespraak- »afe af. ia Bewoners Prinsenhof ontevreden LEIDSCHENDAM De bewoners van de wijk Prinsenhof in Leidschen- dam zijn ontevreden over de kwaliteit van de gemeenschappelijke ruimten, het functioneren van de milieu-inspec teur en de controle door de politie. Ver der voelt men zich op straat onveilig en men heeft last van de geluidhinder door het verkeer terwijl de verkeers veiligheid op de Frisolaan onvoldoende wordt geacht. De grootste ontevreden heid bestaat echter over de hondepoep waarvoor speciale plekken om de hond uit te laten worden gewenst. Dat blijkt uit een enquête die de Leid- schendamse afdeling van de PvdA dit voorjaar heeft gehouden. Burgemeester W. F. de Vreeze kreeg de uitslag van het onderzoek aangeboden. Vertraging bij winkelcentrum in Oosthout VOORHOUT De bouw van een winkelcentrum in plan Oosthout is vertraagd. Gisteravond besloot de ge meenteraad, na een voorstel van het CDA, het daar voor bestemde voorbereidingsbesluit twee maanden uit te stellen. Het CDA vond voor het voorstel steun bij de fracties Gemeente Belangen en PPR. CDA-fractievoorzitter P. Verdegaal noemde uitstel no dig om meer informatie te vergaren. Een van de be- langrijkse redenen was de mededeling, van een super marktketen dat de Dagmarkt van de Jacoba van Beie- renweg niet naar het nieuwe centrum zou verhuizen. Dat betekent, dat er straks twee verschillende super markten op korte afstand van elkaar zouden komen. „Die concurreren elkaar dood", aldus het CDA, met als gevolg dat ze op den duur beide moeten sluiten. Dat betekent dan weer een onherroepelijk verminde ring van de voorzieningen in Oosthout, aldus Verde- Alarmsysteem voor bejaarden SASSENHEIM Twintig oude ren in Sassenheim worden dezer dagen aangesloten op een centrale meldingspost in psychiatrisch zie kenhuis St. Bavo in Noordwijker- hout. Uitgebreide voorlichting over dit systeem wordt gegeven door de heer Cremers van de Stichting Alarmering Bollenstreek op woensdag 1 oktober in Kasano- va, Hoofdstraat 191 te Sassenheim. Aanvang 10.00 uur. Zij die voor aansluiting in aanmerking wensen te komen kunnen zich melden op de volgende adressen, de dames Th. van Reisen-Lubbers, tel. 02522-11088 en A. Vriend, tel. 02522-12022 en de heer L. van He- del, tel. 02522-11673. Diefstal via koepel LEIDSCHENDAM. Dieven hebben in de nacht van woensdag op don derdag 1700 gulden aan contant geld weggenomen uit het racketcentrum aan de Westvliet- weg in Leidschen- dam. De inbrekers kwamen binnen door een lichtkoe pel op het dak van zijn plaats te schroeven en lieten zich vervolgens in het kantoor zakken. Vreemd verkeer niet meer via Kerkstraat NOORDWIJKERHOUT De Kerkstraat in Noordwijkerhout krijgt binnenkort minder autoverkeer te verwerken. De gemeente wil de bewegwijzering in het dorp zo veranderen dat „vreemde" automobi listen niet langer de Kerkstraat als toegangsweg van het dorp gebrui ken. De betreffende raadscommissie ging gisteravond akkoord mei het voorstel van B en W. Noordwijkerhout had de ANWB verzocht een alternatieve route te ontwikkelen voor de entree via de Kerkstraat. Volgens de plannen moet het verkeer dat vanuit Sassenheim via de 's-Gravendamseweg het dorp binnenrijdt gebruik gaan maken van de Maandagsewetering. Automobilisten die via de SW1 vanuit Katwijk komen zullen naar de Gooweg geleid worden om zo het dorp binnen te rijden. Momenteel wordt al dat verkeer nog naar de Kerkstraat verwezen. „Uiteraard zullen insiders wel van deze verbinding gebruik blijven maken", al dus B en W. CDA-raadslid Th. Nulkes vroeg zich af of met de hele operatie niet gewacht kon worden tot ook het doortrekken van de Victorieberg voltooid was, maar volgens wethouder P. Heemskerk had dat weinig zin. Het veranderen van de bewegwijzering kost in totaal een kleine 20.000 gulden. SCHIPHOL „Het kabi netsbesluit om de Marker waard niet in te polderen remt de succesvolle ont wikkeling van de Neder landse bloembollenindus trie. Er is dringend be hoefte aan grote aaneen gesloten percelen grond die geschikt zijn voor bol lenteelt. De Markerwaard zou zich daar uitstekend voor lenen". Dat zei J.P. Henneman, hoofd afde ling Marketing van het Internationaal Bloembol len Centrum (IBC) giste ren tijdens een persbijeen komst op Schiphol. Die werd gehouden vanwege de wereldbloembollen- dag, die morgen wordt ge vierd. Volgens Henneman zijn grote aaneengesloten percelen een „must". „Het verplaatsen van plant- en rooimachines van het ene kleine perceel naar het andere brengt de rentabili teit van de machines in ge vaar". Dat is dan ook volgens hem één van de redenen dat de Bollenstreek niet meer het belangrijkste produktiegebied is. „De Bollenstreek en de kop van Noord-Holland laten wei nig mogelijkheden voor uit breiding. Integendeel, in de oude streek vervallen veel bollengronden aan huizen bouw of lichte industrie", al dus Henneman. Het gebied tussen Leiden en Haarlem bracht in het begin van de ja ren zeventig nog ruim een vijfde deel van de totale bol- lenproduktie voort. Nu is dat nog slechts een achtste. Nieu we teeltgebieden zijn bijvoor beeld Broek op Langedijk en de IJsselmeerpolder. Voor de uittocht van bedrijven naar het buitenland hoeft volgens voorzitter De Jonge van de Koninklijke Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencul tuur (KAVB) niet te worden gevreesd. „Tulpen kun je overal telen, maar je hebt ook kennis en vakmanschap nodig en daarin is ons land sterk". Ondanks de wat sombere woorden over de stagnerende uitbreiding van het bollena- reaal geeft de ontwikkeling van de Nederlandse bloembol- lenproduktie nog altijd een vrij rooskleurig beeld te zien. Vorig jaar produceerden de vaderlandse kwekers zo'n 8 miljard bollen, goed voor een groothandelswaarde van 1204 miljoen gulden. Een derde van die bollen bleef in eigen land, de rest werd geëxporteerd. Voor het eerst waren de Vere nigde Staten de belangrijkste afnemers met een omzet van 174 miljoen. Van de in ons land uit bollen gekweekte bloemen werd 70 procent geëxporteerd. Belang rijkste afnemer was hier West- Duitsland, dat voor ruim 300 miljoen gulden bloemen im porteerde. In totaal werd er voor 686 miljoen gulden aan tulpen, lelies, narcissen en an dere bolbloemen geëxporteerd. Volgens voorzitter De Jonge van de KAVB zien kwekers en handelaren de toekomst toch redelijk optimistisch tege moet. „De exportveranderin gen zijn nooit erg spectaculair geweest. Er is altijd sprake van gestage groei en dat zal nog wel even blijven". De heer Zandbergen van de Bond van Bloembollenhandelaren waarschuwde wel dat de da ling van de dollar dit jaar voor een terugslag kan zorgen. „De afnemer in Amerika krijgt plotseling veel minder bollen voor zijn geld. Dat verschil zal behoorlijk inslaan", zo meende hij. De Wereldbloembollendag, be stemd om de aandacht van de consument voor de oogst van '86 te trekken, zal zaterdag voor de derde keer worden ge houden. „Veelal denkt de doorsnee tuinbezitter pas aan bloembollen als ze staan te bloeien in de tuin van de buurman. Men vergeet vaak voorjaarsbloeiende bloembol len te kopen en te planten in de herfst'aldus IBC-directeur G.N.A. Le Poole. Om de consument wakker te schudden zijn grote hoeveelhe den reclamemateriaal naar de diverse landen verstuurd. In de tien belangrijkste bloembol lenlanden worden bovendien bollen voor een goed doel ge poot. Zo krijgt de Vereniging van Vervroegd Gepensioneer den in Parijs morgen 50.000 bollen cadeau en worden er in ons land 10.000 bollen gepoot in een tuin voor lichamelijk gehandicapten in Frederik- soord. NOORDWIJKERHOUT De Noord wijkerhouter W.A.M. van der Slot kan een stuk grond naast zijn huis langs de Herenweg van de gemeente kopen om een pad naar zijn garage aan te leggen. Ondanks protesten van PvdA en D66 ging een meerderheid van de com missie openbare werken, ruimtelijke ordening, wo ningbouw, verkeer en milieu gisteravond akkoord met de verkoop. Van der Slot wil het stuk grond graag kopen, omdat hij nu al leen via de grond van een buurman bij zijn garage kan komen. Dat geeft op zich geen problemen, want de buurman staat dat gebruik gewoon toe. Maar Van der Slot heeft liever de zeker heid dat de garage bereikbaar blijft. Daarom verzocht hij de ge meente een strook grond van een kleine 200 vierkante meter te mogen kopen. B en W hadden daar geen problemen mee en boden de grond voor ruim 8.000 gulden te koop aan, waar Van der Slot mee ak koord ging. PvdA-raadslid mevrouw W. Hoff-Van Putten pleitte er gisteravond echter voor om de grond te verhuren. „De eerste tien of vijftien jaar hebben we die grond waarschijnlijk niet no dig. De mogelijkheden om te bouwen worden echter steeds klei ner, zodat we later die grond mogelijk voor woningbouw kun nen benutten. Het is daarom, denk ik, verstandig om de grond te verhuren", aldus mevrouw Hoff, die steun kreeg van D66-raads- lid mevrouw P. Hulspas-Jordaan. J. de Winter (CDA) en L. Hogervorst (VVD) vonden dat echter geen goed voorstel. „Geef gemeente en koper zekerheid en ver koop die grond gewoon", aldus Hogervorst. JAAR CEL EN TBR WEGENS VERKRACHTING EN INCEST NOORDWIJKERHOUT/ZWOLLE De rechtbank in Zwolle heeft gisteren een 50-jarige inwoner van Noordwijkerhout ver oordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en ter beschik kingstelling van de regering. De man is schuldig bevonden aan een poging tot wurging en verkrachting van de vrouw waarmee hij vorig jaar samenwoonde. Bovendien pleegde hij incest met zijn 14-jarige dochter. De rechtbank heeft in haar vonnis de conclusie uit een rapport van het Pieter Baancentrum in Utrecht over de man overgeno men. Hieruit bleek een verminderde toerekeningsvatbaarheid van de Noordwijkerhouter en kans op herhaling van dit soort delicten. Voor een nieuw onderzoek, gevraagd door advocaat mr. Ramb, zag de rechtbank geen aanleiding. Mr. Ramb had tijdens de be handeling van de rechtszaak forse kritiek geuit op de rapportage door het Pieter Baancentrum, die een racistisch, superieure te neur zou kennen. Het vonnis was conform de eis van de officier van justitie. boRDWIJKERHOUT J- „Als we geweten had- ;n dat er voor de aanleg in die tennisbaan bomen .'kapt moesten worden, eedden we er nooit mee !J gestemd". Dat zei een PvdA- factievoorzitter mevrouw L Hoff-Van Putten gis tra vond tijdens de verga- lering van de commissie inbare werken, ruimte- jke ordening, woning- )uw, verkeer en milieu Noordwijkerhout. Haar Verontwaardiging betrof Je aanleg van een tennis- op het landgoed van Van Heeckeren 'an Brandsenburg langs |e Gooweg, waarvoor vijf diflken gekapt waren. Ie aanleg van de tennisbaan fjebeurt op het ogenblik eigen- ijk illegaal. De baronesse had enige tijd geleden een be zwaarschrift ingediend tegen het bestemmingsplan Leeu wenhorst om de aanleg van een tennisbaan op haar grond mogelijk te maken. De Noord- wijkerhoutse raad had daar geen problemen mee en wees het bezwaarschrift toe. Spoe dig daarna gingen de eerste werkzaamheden al van start, terwijl het bestemmingsplan nog goedgekeurd moet worden door GS en de Kroon. Mevrouw Hoff vroeg wethou der P. Heemskerk om ophel dering. Die haastte zich te ver klaren dat de gemeente de ba ronesse tot twee keer toe per aangetekende brief had laten weten dat de werkzaamheden eigenlijk illegaal waren en de kans bestond dat de hele ten nisbaan weer afgebroken moet worden. Door vakantie van de baronesse was die brief echter op het postkantoor blijven lig gen, waardoor de bouw onder tussen gewoon doorging. „Toen ze terug was hebben we dezelfde dag met een speciale koerier de brief bij haar be zorgd", aldus Heemskerk, die later zelf die koerier geweest bleek te zijn. De wethouder wees er op dat twee van de vijf gekapte eiken ziek waren en dat er een her- plantingsplicht bestond als de tennisbaan definitief goedge keurd zou worden. De sugges tie van mevrouw Hoff dat de tennisbaan niet op de goede plaats aangelegd werd wees hij van de hand. Ook de opdracht tot het opmaken van een pro ces verbaal door de politie vond hij wat ver gaan. Heems kerk verzekerde echter dat de gemeente de zaak nauwlettend in het oog hield. „Niemand krijgt in deze zaken een voor keursbehandeling, ook de ko ningin niet", aldus de wethou der. Troeteldier van het jaar uEIDEN Tijdens de lierenmanifestatie Bees- enspul op 27 en 28 sep- ember in de Leidse Groe- (loordhallen wordt dit keer de verkiezing 'Troe- eldier '86' gehouden. Alle huisdieren, van muis tot bijvoorbeeld een eigen paard, kunnen deelne men, waarbij de relatie tussen baas en dier voorop staat. De jury bestaat voor het grootste deel uit men sen van de plaatselijke en landelijke dierenbescher ming. Ook is er een die renarts uitgenodigd. Men sen die zich willen opge ven kunnen een briefje schrijven naar Beesten spul, p/a Willem de Zwij gerlaan 2, 2316 BG Lei den. Ringsteken Paardekrachten en behendigheid, daar kwam het op aan tijdens de gistermid dag gehouden ringsteekwedstrijd met paard en tilbury die voor de tweede maal georganiseerd werd door de Sas- senheimse Oranje Vereniging. Jan van der Geet, voorzitter van eigenaren van paarden met rijtuigen voor West Neder land, had zijn jachtwagen en 15-jarige ruin Lucas voor deze wedstrijd aan de Slotlaan beschikbaar gesteld. Ook A.M. Mazee verscheen met zijn veldwagen waarvoor twee paarden waren gespan nen aan de startstreep. 27 Sassenheim- se dames die beurtelings naast boven genoemde koetsiers plaatsnamen, be- kampten elkaar iri een sportieve en spannende strijd, die uiteindelijk een eerste prijs opleverde voor Ans van Vliet, de tweede prijs ging naar Hermien Verbeek en de derde werd uitgereikt aan Hetty Rutten. Stichting nog steeds zonder verzoeken om hulp 'EGSTGEEST De ichting Terminale uiszorg in Oegstgeest heeft, sinds de oprichting april, uit Oegstgeest log geen verzoeken om tulp gekregen. Onbe- ;endheid? Angst voor een 'reemde over de vloer lést huisarts, wijkzuster in verpleegkundige? De ieer Baart, secretaris-pen- lingmeester van de stich ting, zegt dat zoiets heel ingzaam op gang komt. iij benadrukt dat het niet jgaat om stervensbegelei ding. „De hulpverlening heeft het karakter van de hulp die door familie, vrienden en buren kan worden verleend". De stichting wil ook Leiden en Warmond bij zijn ge bied gaan betrekken. Volgens Baart zijn de dien sten van de Terminale Thuiszorg aanvullend op de hulp die door de naasten van de patiënt wordt geboden. Professionele hulp wordt ge geven door de arts, wijkver pleegkundige, gezinsverzor ging en anderen. „De hulp van de stichting bestaat uit verlichting van huishoudelij ke taken, verzorging van de zieke en zijn naaste(n). De hulp wordt overdag, maar wanneer nodig ook 's avonds en 's nachts geboden. De vrijwilligers, mannelijk en vrouwelijk, zijn er voor op geleid. Men mag van hen verwachten dat er rekening wordt gehouden met de pri vacy en de levensovertuiging van diegene waar hulp wordt geboden", legt de se cretaris-penningmeester uit, „Men moet er waarschijnlijk nog aan wennen dat de mo gelijkheid van aanvullende hulp bestaat", merkt coördi natrice mevrouw W. te Laak op. Het feit dat er tot nu toe geen aanvraag voor aanvul lende hulp is binnengeko men kan vrijwilligers hun motivatie doen verliezen. „Maar er is gelukkig een hele trouwe kern", aldus Baart. „In Naarden-Bussum waar een dergelijke werk groep terminale thuiszorg bestaat kwam het eerste jaar een tweetal aanvragen bin nen, het tweede jaar reeds vier a vijf en het jaar daarop tien. Ik ben er vast van over tuigd dat de belangstelling er is. De stichting beschikt mo menteel over 25 a 30 vrijwil ligers „Sinds januari houden wij teambijeenkomsten en wordt er over alles gespro ken waarmee men te maken kan krijgen. Men krijgt voor het werk geeji cent. Het is puur vrijwillig, maar natuur lijk niet vrijblijvend", zegt Baart De Stichting Terminale Thuiszorg heeft zijn diensten ook aangeboden aan Leiden en Warmond. Men heeft con tact opgenomën met diverse diensten in de Sleutelstad. „Wij kunnen in Leiden nog wel wat steunpunten hebben en als er zien vrijwilligers aanmelden zeggen wij nift nee", merkt voorzitter God ding op. De Stichting Termi nale Thuiszorg in Oegstgeest maakt uiteraard kosten. „Er worden boeken aangeschaft, de vrijwilligers zijn verze kerd, men wil folders laten drukken die in de wachtka mers van huisartsen worden opgehangen etc." „Wij hopen op subsidie van de gemeente Oegstgeest"", aldus secretaris- penningmeester Baart, „maar wij hebben ook spon taan giften ontvangen". „Klein beginnen en lang zaam laten uitgroeien in de regio. Daar Schijnt ook een ambtelijk plan voor te be staan dat professioneel van opzet is. Ik durf niet te voor spellen waar dat heen moet, maar professioneel is ook goed", aldus Baart. „Nu moet men als vrijwilliger, per per soon dus, drie a vier uur per week beschikbaar zijn. Maar het aantal uren kan natuur lijk toenemen naarmate de situatie daar om vraagt", voegt hij er nog aan toe. „En het is heel belangrijk dat ie dereen weet dat wij bestaan,, dat aanvullende hulp gebo den kan worden als iemand thuis zijn laatste levensdagen wil doorbrengen. Hulp die geen begeleiding van de ster vende is, maar anderen de mogelijkheid biedt deze opti maal te doen zijn". Aanvragen voor hulp kun nen telefonisch ingediend worden bij Zuster Kristel, te lefoonnummer 071-175350. ANTOON KOCH LEIDEN Ondertrouwd: W. U. N Hegi er A Honsbeek; G A. Volwater en W. L. lillebrand; J. Zierikzee en E. Marijt M. van der Ploeg en M. G. J. van El W. L de Koning en R W. E. Ml ijnen; W. Teske en M. C Chrispijn J. W. M. Pelgrim en G Smit; J. I. A. Cazander en A. M Peet; J. I.I. Bouts en G. J. van der Meer; M. P. van Wijk en J. Hendriks; R. Stakenburg en C. Pet. Geboren: Catharina Maria d.v. C. D. Velzel en C. M. E. van Zoen; Dirk- Jan z.v. D. van Rooijen en E. M. A. J. Albers; Remco Marcello Cornelis Jo hannes zv. M. F. C. J. Breuer en A M. Valentin; Johanna Wilhelmina Catharina dv. I. Tuurenhout en J. S. T. de Boer; Gaiety-Ellen dv. J. Kruit en M. H. R. Donk; Catharina Marga- retha Maria dv. C. T. J. Guijt en M H. L. Veerman; Christian Jos Gus- taaf zv. F. H. Jansen en M. X. M. M Monker; Wijnand Jos Aloys zv. J W Sluijfzand en M. M. J. van Doornik. Yvette Maria dv. H. H. A. Gerritsen en J. E. Schlagwein; Lukas zv. J. Mos en G. de Boer; Erica Hendrika Maria dv. W. Hoevelaken en F. Descendre; Marco zv. T. Sluizeman en H J Bons; Daisy dv. C. J. Bisschop en J A. P. van Doorne; Jorinde Mira dv J. Jelles en M. J. Wiertz; Sebastiaan Remy zv. F. W M. Hickendorff en C W. J. Overdijk; Jeffrey Paulus Simo- nes zv. S. le Febre en A. M. G. de Laaf; Danny zv. C. Boere en K. Y Preuter; Jordi Martinus zv, P. J. Jan sen en W. M. M. van Amsterdam; Ju dith Jacoba dv. J. van Beelen en K. C. van Duijn; Robert-Jaap zv. R. de Boer en M. A. P. Kraan; Petrus Ge- rardus Theodorus zv. F. G. M. Borst en G. J. Groenewegen; Marieke Louise- Charlotte dv. E. Schipaan- boord en J. E. van Dongen; Sebasti aan Theodoor zv. W. A. van Erp en E. V. Damen; Joey Ricardo zv. Zand bergen en C. R. Faber; Iris Catharina Johanna dv. C. Nelemans en M. D. J den Ridder; Emiel zv. P. Zwanen burg en P. D. C. van Zon; Laura Cor- rine dv. J. Berlijn en A. van der Weijde; Timothy Paul zv. J. Beijier en C. W. Baalbergen; Eva dv. J. C Spaargaren en C. M. Wolthaus; Robin zv. M. G. J. van Parera en E. Brood man; Linsey dv. J. P. J. Oosthoek en W, de Vries; Daphne Isabel dv. H. L J. Koenen en J. C. I. M. Hageman; Anouk dv. A. Rodenburg en M. J. van Weeren; Baris zv. S. Sönmez en N. Erdur; Alexander Teunis zv. H. Ravensbergen en E. M. van der Vij ver; Rabiaa dv. A. El Moussaoui en F El Moussaoui; Bart Rudolf zv. R. C Visser en E. Griffioen; Amerik Dirk Arie zv. A. G. C. A. Ouwehand en N M. de Jong; Daniel Nathan zv. J. E. Meijles en S. E. Wilson; Frank zv. W M. M, Rijkelijkhuizen en P. de Bruijn; Joost zv, J. van Beelen en J L. Hoogendoorn; Linda dv. H. van der Meer en M. J. J. M. Cornet; Ca therine Elisabeth dv. P. J. Stolp en E. A. J. M. Lommelaars; Sandra dv. G. S. Knijpstra; Geertje Marionneke dv. J. F. M. van Hoek en P. J. van der Kerff; Nicky zv. A. A. Sloot en H. Roelandse; Claudia dv. G. H. Klum- per en L. J. Holten; Alexander Janco Christian dv. P. H. L. Westenberg en J. M. Nyqvist; Johanna Suzanna dv J. Schone veld en J. Ravensbergen; Marrie dv. L. J. van der Plas en G van der Plas; Laura Christianne dv. P. N. van Meurs en G. G. Koolemans Beijnen; jonkvrouw Wilhelmina Henriëtte Josephine dv. jonkheer O B. van Vierssen Trip en A. T M Bookelmann.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15