Geen woonbotenhaven in Leimuidens Noordeinde Gemeentelijke herindeling van de baan Woubrugge krijgt poepschep jes Willibrord bouwt in De Goede Herder Uitstel reconstructie Pad van Meurs EIDEN OMGEVING CcidóeSou/uint VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1986PAGINA Gemeente wil andere SSL LEIDSCHENDAM Het gemeentebe stuur van Leidschendam wil drastische veranderingen zien bij Stichting Sport- gemeenschap Leidschendam (SSL). Er is overleg gaande over andere taken voor de Stichting. Ook het SSL-bestuur vindt de huidige situatie onbevredigend en voelt zich „een stuiterbal tussen de sportverenigingen en de gemeente". Voorlopig gaat de subsidie door. op voorwaarde dat er veel gaat verande ren. De Stichting zou zich moeten gaan bezighouden met de subsidies, het sig naleren van knelpunten in de sport, zo als bijvoorbeeld de automatisering van de ledenadministraties, en behartiging van de belangen van de sportvereni gingen als die dat willen. Ingang Winkelhof bestraat LEIDERDORP De ingang tot het winkelcen trum Winkelhof in Leiderdorp aan de Heinsius- laan is de ko mende weken gesloten. De be tonnen platen die daar liggen worden vervan gen door defini tieve bestrating. De dichtstbij zijnde ingang is nu de Dubloen. Mode-nacht in Warmond WARMOND „De Nacht van de Mode", zo heet het groots opgezette modespektakel dat za terdag 27 september in de Dekker Tennishallen in Warmond zal worden gehouden. Van 20.15 uur tot 04.00 uur zullen de hallen bol staan van de najaarsmode. Tal van bedrijven uit de regio verlenen medewerking. De Dekkerhallen worden aangepast aan het modegebeuren en de daaraan gekoppelde ar tiestenoptredens door middel van een fraai showpodium, aangepaste verlichting, decors en groendecoraties. Terrasjes en stands complete ren de aankleding van de modenacht. De pre sentatie is in handen van Sandra Reemer. Om 00.45 uur, na de laatste modeshow trèedt Frank Ashton op waarna het modefeest met levende muziek wordt voortgezet tot 04.00 uur. De en tree kost f 29,50 en kaarten zijn verkrijgbaar bij vrijwel alle modezaken in Sassenheim en Lisse en bij Dekker Tennis in Warmond. 8000ste woning LEIDERDORP Drs. J. Borgman, gedepu teerde van Zuid-Hol land reikt woensdag 1 oktober de sleutel uit van de 8000ste woning die in Leiderdorp wordt opgeleverd in opdracht van Nationale Neder landen/Vastgoed. De woning ligt aan de Heinsiuslaan. De bewo ners krijgen de sleutel om 15.30 uur. Na afloop van het officiële gedeel te volgt een receptie in het gemeentehuis. Onbeweegbare Loetebrug HAZERSWOUDE De brug in de Loeteweg zal binnen afzienbare tijd vervangen worden. Dit zal geschieden door het plaatsen van een brug die vrijwel identiek is aan de bestaande. Een belangrijk verschil zal er echter wel zijn. De nieuwe brug zal niet geopend kunnen wor den. De gelijkenis met de oude brug zal dus be rusten op „een beetje nep", zoals wethouder P. van der Werf het gisteren uitdrukte, tijdens de vergadering van de raadscommissie voor Open bare Werken. Voor de vaste oplossing werd ge kozen, omdat dat goedkoper is. Deze beslissing werd eerder uitgesteld, omdat niet duidelijk was of er nog vaarrechten golden op het water onder de brug. Dit blijkt niet het geval te zijn. Ook de bestaande brug kan niet geopend wor den door de slechte toestand ervan. Dit is ech ter nooit een probleem geweest. De nieuwe brug zal in staal worden uitgevoerd, omdat het onderhoud ervan goedkoper is. Inbraken in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Een bewoner van een flat aan het Marsdiep ontdekte gisteren dat zijn cross-motor was gestolen. Het voertuig stond in een kelderbox. Inbrekers zijn tussen dinsdag en gisteren binnengekomen door het gaas boven de deur weg te halen. Uit een woning aan de Vlie- stroom zijn gisteravond tussen zes en elf uur een video-recorder, ge luidsapparatuur en sieraden ont vreemd. Volgens de politie heb ben de gestolen goederen een waarde van ongeveer 2500 gul den. Werkloosheid regio Alphen gestegen ALPHEN AAN DEN RIJN werkloosheid in het rayon Alphen den Rijn is in augustus gestegen mi personen. Begin september stonde 2330 mensen als werkloos ingeschn bij het gewestelijk arbeidsbureau, phen en omgeving wijken daarme van de omliggende regio's en het delijke beeld, waar juist van een d; sprake is. De stijging moet verkl worden uit de toeloop van 31 scl verlaters. Bij de bouw was sprake een daling van de werkloosheid. B kantoorsector en bij het personeel ii gemene dienst steeg de werkloos! In deze beroepsgroepen laten de sch verlaters zich veelal inschrijven, vraag naar personeel steeg met 6 i BELEID LEIMUIDEN ZWAAIT OM LEIMUIDEN Met zes stemmen vóór en vijf stemmen tegen (CDA) heeft de gemeenteraad van Leimuiden gister avond besloten dat er géén woonbotenhaven wordt aangelegd in het Noordeinde. De stampvol le zaal (ook in de gang stond publiek) luisterde aandachtig naar de uit eenzetting over proble men en consequenties die voorzitter M.J.J.M. Boelen gaf. Het CDA kon, on danks haar argumenten tegen de totale omme zwaai van het woonboten- beleid geen discussie met de beide andere fracties (VVD en Leimuiden 2000) op gang krijgen. Nadat de beslissing was gevallen barstte onder het publiek de storm los: blije gezich ten bij de woonarkbewo ners, boze en teleurgestel de geluiden van de hui zenbezitters en de Raad huislaan. Dat de vier woonboten in de Drecht bij de Raadhuislaan op termijn zullen verdwijnen, omdat zoals burgemeester Boe len laconiek opmerkte „ieder mens nu eenmaal een keer dood gaat" kon bij de huizen bezitters niet verzoeten, dat zij wellicht nog jaren tegen de ar ken zullen moeten opkijken. Ondanks het feit dat de woon boten niet in het bestemmings plan zijn opgenomen, ontbre ken de juridische instrumen ten om deze drijvende wonin gen te verwijderen. Op grond van het feit dat de arken reeds in de Drecht lagen vóór het bestemmingsplan Dorpskern I van kracht werd, vallen zij on der het overgangsrecht. Wel heeft de raad dit voor deze vier arken gebonden aan het subject, hetgeen inhoudt dat een ark weg moet als de eige naar vertrekt of overlijdt. Tot die tijd mag de ark eventueel zelfs vervangen worden, hetzij dat een nieuwe boot dezelfde afmetingen zal moeten heb ben. Verkoop/verhuur is uit gesloten. Om het vertrek uit de ge meente of eventueel naar de Kerksloot te bespoedigen, nam de raad (met uitzondering van het CDA) een voorstel aan van de heer A. Du Pon (VVD) waarbij een premie in het vooruitzicht wordt gesteld van 15.000 bij vertrek vóór 1 ja nuari 1989, aflopend tot 9.000 bij vertrek na 1 januari 1995. Alle overige woonboten in Leimuiden vallen voortaan onder het overgangsrecht, maar zij zijn objectgebonden. Dat houdt in dat verkoop, ver huur mogelijk wordt (met be houd van ligplaats). Voor woonschepen in de Muizes- taart, het Noordeinde en de Kerksloot zal bovendien een vrijstellingsbeleid worden ge voerd in positieve zin. Dit betekent dat eigenaren of huurders in overleg met de ge meente de boot zullen mogen opknappen of zelfs vergroten. Het beschikbare geld, dat reeds was gereserveerd voor de aanleg van een woonboten haven zal zo spoedig mogelijk worden aangewend voor de vernieuwing van de beschoei ing van Noordeinde en Kerks loot. Ook zal daar zo mogelijk riolering worden aangelegd en schuurtjes worden geplaatst. Voor zover woonboten aan ge meentegrond liggen zal het ligplaatsgeld worden ver hoogd. Een ernstige voorzitter richtte zich tenslotte tot het publiek met de uitnodiging ie der die daartoe behoefte zou voelen nadere uitleg te willen geven. „Hiertoe ben ik ten allen tijde bereid, al moet ik het vijfen twintig keer achter elkaar doen." Volgende week donderdag zal de gemeenteraad in een extra vergadering bijeen komen voor een verdere discussie rondom de stichting van een openbare basisschool in Lei muiden. Tevens zal afscheid worden genomen van het raadslid mevrouw M.J. Bever wijk (VVD), in verband met haar verhuizing naar Nijme gen. De heer D. van Ekelen- burg zal in haar plaats in de oktobervergadering worden beëdigd. Vrolijke optoch De Veense kermis gon gisteravond tr, tiegetrouw met lange vrolijke optij en een taptoe. Aai optocht deden in taal 950 kinderen n Behalve de muz j korpsen van Roel rendsveen, Voors< ten en Leiderdorp ren voor het e sinds hun „wede boorte" de muzikai van het Rijpweterin tamboer- en trom J terkorps „Nomi t weer present. De toe op het Alkebur j plein trok duizen enthousiaste schouwers. De sl zelf verliep perfect. Veense muziekver ging Liefde voor monie begon de slj met het spelen marsen, gevolgd d, majorettes van Heli uit Berkel en Roe rijs. De perfekte sl was in elkaar ge door Ben van Pluym. De taptoe w gedirigeerd door Lustberg. BURGERLIJKE /STAND VOORSCHOTEN Geboren: Jo- landa. d.v. P van der Meij-de Vries; Remco. z.v. P Dubbeling-Ruijl: Den nis, z.v. R.J.F. Baaij-Jongmans, Lin da, d.v. W.J.M. Kraan-Jansen; Lisan- ne. d.v, J.E. van Heiten-Zonneveld; Eefje, d.v. L.J.M. Kort-Zuethoff. On dertrouwd: R.C.L.M. Karremans en I.M. Bijeman; A. van Willigen en W. van Leeuwen. Getrouwd: J.M.J. Koppenhol en M. Ruiitenbeek; J.G.A.H. van der Ham en C.M.E. Vis sers; J.M. de Groot en H.J. van Veen. Overleden: P H van Wissen (77); H. van der Sluis (76). H.C.P. van der Steen (75); J.E. van der Drift (87); M. Brinks (94); N. Jansen (74). ZOETERWOUDE Geboren Mat heus Robertus van Leeuwen; Sebasti- aan Visser; Liesbeth de Bruijn. CDA- KAMERLID MATEMAN: DEN HAAG Volgens het CDA-Kamerlid Mateman zijn grote, streeksgewijze gemeen telijke herindelingen voortaan van de baan en kunnen alle herindelingsplannen die nog op stapel staan, voorlopig de ijskast in. Hij leidt dat af uit een opmerking van staatsse cretaris mevrouw De Graaff- Nauta van Binnenlandse Za ken tijdens een kort debat in de Kamer over een ingrij pende grenswijziging tussen de gemeenten Zwartsluis en Bre- derwiede. In de memorie van toelichting bij het betrokken wetsontwerp stond dat de gemeentelijke herindeling, die eind zestiger jaren in dit gebied doorge voerd is, geheel zou moeten worden herzien. Dat zou bete kenen dat kleine gemeenten als Zwartsluis en Brederwiede (elk een slordige 4000 inwo ners) alsnog zouden gaan ver dwijnen. Mevrouw De Graaff zei echter „grote afstand" tot die passage uit de memorie van toelichting te willen ne men. Een verheugde Mateman trok daar tijdens het debat de con clusie uit dat de streeksgewijze herindeling kennelijk van de baan is. De bewindsvrouwe sprak dat niet tegen. De hou ding van de staatssecretaris is opmerkelijk, omdat het CDA zich van meet af aan tegen dergelijke herindelingen ver zet heeft, waarbij gemeenten minimaal 10.000 inwoners zou den mogen hebben maar altijd het ministerie van Binnen landse Zaken en met name de VVD tegenover zich zag. „Dit is meer dan waarop ik had durven hopen", zei Mateman met in zijn kielzog de PvdA'er De Visser die aankondigde deze kwestie graag in een ple nair Kamerdebat te willen be spreken. De staatssecretaris antwoordde „nog van zich te zullen laten horen". ZOETERWOUDE Met het woudse plan „De Goede Her slaan van de „officiële paal" der". Het betreft hier twee- is gisteren het startsein gege- en driekamerwoningen die ven voor de bouw van 29 worden gebouwd in opdracht woningen in het Zoeter- van woningbouwvereniging „Willibrord". De officiële handeling werd verricht door de heer Chris Overde- vest die 17 jaar bestuurslid is geweest van de bouwvereni- Chris Overdevest slaat de officiële paal in de grond. ging. Voor de verdere vol tooiing van het plan „De Goede Herder" is er reden tot (gematigd) optimisme aangezien de heer Brard van de Provinciale Direktie toe zegde zijn uiterste best te doen voor dit plan. De 29 gestapelde twee- en driekamerwoningen die thans gebouwd gaan worden zijn ontworpen door archi tectenbureau Louis Bosman en worden gerealiseerd door Noorlander Bouw. Naar ver wachting zal de huurprijs circa 450,per maand (2 kamers) en 300,per maand (3 kamers) bedragen. Medio augustus 1987 wordt de oplevering verwacht. Na deze fase heeft „Willibrord" in het gebied achter de Meerburg kerk 57 woningen in bezit. In totaal zullen er 136 moeten komen. Woningbouwvereniging- voorzitter Piet van Steijn is erg ingenomen met het hui dige projekt van 29 wonin gen. „Het is leuk gesitueerd, heel ruim van opzet en met veel groen. Omdat er een grote behoefte is aan kleine woningen kan ook de door stroming meer gestalte krij gen en dat is van belang voor een zo goed mogelijke wo ningverdeling" aldus de heer Van Steijn. OOK POEZEN AANGELIJND UITLATEN WOUBRUGGE Na een voorbereiding van anderhalf jaar in diverse adviescommissies en ten slotte in de raad, is uit eindelijk het besluit ge vallen, dat de Woubrug- se hondenbezitter, die trouw zijn belastingpen ningen betaalt een poep- grijper zal krijgen om de rommel van zijn huisdier op te ruimen. Sinds lange tijd ergert de Woubrugse burger zich aan de troep, die honden achter laten in de Woubrugse park jes en op de openbare weg. De Woubrugse raad heeft de hondenbezitter via de alge mene politie verordening dan ook verplicht de uitwerpse len op te ruimen. Daartoe dient men in Woubrugge ge reedschap bij zich te hebben. Om de zaak wat op gang te helpen, krijgt elke ingeschre ven hondenbezitter een prachtige poepgrijper. Om de raad van de kwaliteit van het artikel te overtuigen demon streerde gemeentesecretaris Ton Meester de werking. Ie dereen bleek overtuigd en unaniem werd besloten vier duizend gulden uit te geven voor de aanschaf ervan. Ook de kattenbezitters ontsnapten niet aan de aandacht van de raad. Dezelfde politieveror dening legt eigenaars van die dieren ook de plicht op om ze aangelijnd uit te laten en de uitwerpselen op te ruimen. Middels een gemeentelijk schrijven zullen de eigenaren van katten gewezen worden op hun verplichtingen. Van de politie zal worden ge vraagd een scherpe kontrole uit te oefenen op de toepas sing van de verordening. Raadslid Brunt merkte op: „Dat de politie op een derge lijk karwei nou echt zat te wachten". Afkoopsom De afkoopsom, die de ge meente aan de R.K. kerk moet betalen, omdat de gym lessen van de scholen nu in de nieuwe sporthal plaatsvin den had heel wat voeten in de aarde. In de raadsvergade ring van juli 1985 was beslo ten, dat die afkoopsom de 150 duizend gulden niet te boven mocht gaan. De R.K. kerk bleek dat bedrag echter niet aangedragen te hebben. Het betrof een berekening van B. en W. van Woubrugge. Als definitief bedrag is er 160 duizend gulden uit de bus ge komen. Daar bleken vooral de raadsleden Hendriks en Van Woerden nog al wat moeite mee te hebben. Na een discussie, waarbij de standpunten breed uitgespon nen werden, werd uiteinde lijk toch besloten het verschil maar bij te ramen. Aandacht was er 'ook in de Woubrugse raad voor het feit, dat raadslid Piet Noord- am (CDA) al twintig jaar in de gemeentebestuur zijn werk doet. Hij werd gefêterd Bestelbus gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Een bestelbus en enkele ag gregaten zijn vannacht ontvreemd bij een bedrijf aan de Ma- gazijnweg in Alphen aan den Rijn. Surveillerende agenten ontdekten rond kwart voor vijf een open rolluik. De gewaar schuwde sleutelhouder constateerde dat dieven hun slag had den geslagen. Kleding gestolen KATWIJK Dieven hebben in de nacht van woensdag op donderdag voor 32.500 gulden aan kleding gestolen in Kat wijk. Bij een kledingzaak aan het Hoornesplein werden col berts, vesten en jacks weggenomen ter waarde van 25.000 Kunstkring Voorschoten 15 jaar VOORSCHOTEN De Voorschotense Kunstkring bestaat deze maand vijftien jaar. Deze feestelijke gebeurtenis wordt onder meer gevierd met een tentoonstelling op 26, 27 en 28 september in het Ambachts- Baljuwhuis aan de Voorstraat. Daar wordt een overzicht getoond van werken van de huidi ge leden. Burgemeester mr. P. Cannegieter verzorgt vrijdag avond om 20.30 uur de officiële opening. Zaterdag en zondag is de expositie te zien van 12 tot 17 uur. Eerste paal in Buitenhof LEIDERDORP Burgemeester A.J.A.L. Bruggeman van Leiderdorp slaat donderdagmiddag 2 oktober om half vier de eerste paal voor het project van 46 premie-A-woningen in Buitenhof Midden. De handeling wordt in de buurt van de Buitenhoflaan verricht. Na het heien wordt een receptie ge houden in Muzenhof aan de Cor Gordijnsingel in Leider dorp. Rommelmarkt De NH Kerk in Zevenhoven houdt vandaag en morgen een baZar in het Trefpunt aan de Dorpsstraat. Vrijdaga vond zijn er vanaf acht uur diverse spelen en draait het Rad van Avontuur. Zaterdag middag wordt van drie tot vijf uur een rommelmarkt gehouden. Kermisconcert De band The Dixie AU Stars treedt zondag op in café-res taurant De Beurs in Lisse. De groep wordt gevormd door leden van de beste Ne derlandse Dixieland- orkes ten: Frits Katee, Huub Jan sen, Bert Boere, Dolf Delpra- do, Pim Hogervorst, Kees van de Heuvel en mogelijk Rob Agerbeek. Het door de jazzclub Lisse georganiseerde concert begint om drie uur. Kaarten kosten een tientje, maar in de voorverkoop bij de VVV zeven gulden vijftig. Dirigent De Sint Agathakerk in Lisse vormt zondag het decor voor een feestelijke eucharistievie ring in verband met het zil veren jubileum van Th. van der Poel. De heer Van der Poel is dirigent van het paro chieel kerkkoor. Na afloop is er in het voormalige Sint Agathaklooster degelegen heid de jubilaris de hand te drukken. De viering begint om tien uur. Jeugddienst Dominee Abe Westra uit Bei- len is zondagavond voorgan ger in de jeugddienst in de Nederlands Hervormde Kerk in Sassenheim. Medewer king wordt verleend door Dingeman Coumou, die zich zelf begeleidt op de gitaar bij zijn soli. Aanvang zeven uur. Miss Jaarmarkt Tijdens de Lissese jaar markt, die komende week gehouden wordt, kunnen jon gedames bij fotograaf Mieloo aan de Kanaalstraat een kleurenfoto van zich laten maken. Zij krijgen de afdruk mee naar huis en dingen bo- Verzamelbeurs Verzamelaars kunnen zondi terecht in Treslong aan Parklaan 5 in Hillegom voi een grote beurs. Er is voor. veel oud speelgoed te ziei De beurs begint om tien ui en duurt tot half vijf. De tot gangsprijs bedraagt drie gu den, kinderen moeten gulden betalen. Gezinsdienst De Volle Evangeliegemeen houdt zondagochtend in g bouw De Ark aan de Pril Hendrikstraatf 54 in Alphei aan den Rijn een specia gezinsdienst. Thema van dei bijeenkomst, die om tien ui begint, is „Van je vader e moeder moet je het mai hebben". Missie De werkgroep Missie, On wikkeling en Vrede van c St. Matthiasparochie in Wa mond houdt zondag fietstocht voor het hele gezii De route is ongeveer 40 kik meter lang en voert door ht duingebied in Noordwijl j Volwassenen betalen voo deelname drie gulden vijfti, en kinderen tot en met I* jaar twee gulden. De stat vindt plaats tussen half tiet en half een bij de hoofdir* gang van Marienhavenaan dl Herenweg. De opbrengst ii bestemd voor het werk vat pater J. Geuskens. Deze werkzaam in Irian Jaya het geld wordt besteed aa\m de bouw van een nieuwlc kerk in Merauke. Tegelijker tijd wordt er in de hal vafa Marienhaven een missietenj toonstelling gehouden eag wordt Afrikaanse en OosteA se kunst verkocht. De teni toonstelling is geopend op za terdag van drie tot zes i/u£' zondag van tien tot zes uur.j^ Concert Het gemengd zangkoor Zingk den Heere en de Zoeter woudse Mandoline Verent ging treden zondagmiddag op1 in de Zoeterwoudse Dorpsc kerk aan de Dorpsstraat. Dl rigenten zijn Wim de Ru él Betsy Camphorst. Het wer' La Festa del Grano van Mi ciocchi wordt gezai uitgevoerd. Verder op h\ programma vrolijke liedereï van Handel, Berlioz. Salonei en Wijnen, en stukken var1 Mahr, Menichetti, Oliviei Thorn en Léhar. Jan van Rij op gitaar treedt verder m samen met de dirigente Entree gratis, aanvang hi drie. HAZERSWOUDE Het Pad van Meurs zal vol gend jaar een opknap beurt krijgen. Dit komt in de plaats van de volledige reconstruktie, die oor spronkelijk op het pro gramma stond. Verder staan reparaties van een groot aantal wegen op het onderhoudsplan. De leden van de raadscom missie voor Openbare Wer ken stemden gisteravond in met het voorstel van het col lege om de 'reconstruktie van het Pad van Meurs uit te stellen. Dit werk werd be groot op een kleine twee ton. Dit betekende bijna de helft van het totale budget. Omdat het pad geen grote verkeers dichtheid kent, en doordat er in de laatste strenge winters enkele wegen ernstig bescha digd zijn, wordt de recon struktie uitgesteld. Het aan zienlijk goedkopere herstel van het pad, moet het weer voor vijf jaar in een redelijke staat brengen. Hiermee wordt ongeveer 160.000 uit gespaard. Het college stelde voor, om van dit bedrag enkele wegen in Plan Zuid (Jan Steen straat, Gerard Doustraat, Van Ruysdaelstraat en Ver- meerstraat) op te knappen. Dit had de instemming van J. Kaashoek (SGP/RPF). Mevrouw C. van Putten (PvdA/PPR) vroeg zich af, of de Burgemeester War- naarkade die er ook slecht aan toe is, geen voorrang zou verdienen. Omdat hier sinds de komst van de verkeers lichten op het kruispunt van de Dorpsstraat en de Provin ciale weg en de nieuwe wo ningen van Plan Gerela; veel sluipverkeer is. WL houder P. van der Werf k<?' gedeeltelijk met haar gaan. De kosten van het knappen van de Warnaarl de zijn echter nog niet gehê duidelijk, maar lijken vr hoog. Dit in tegenstelling jj de straten in Plan Zuid. was voor de wethouder aa leiding om de zaak verder willen onderzoeken. Beg volgend jaar zal hij met eö voorstel komen voor bestj ding van het uitgespaard geld.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12