OLOGRAFISCHE TELEVISIE NOG UITZICHTLOOS Filmers vragen ruim baan op het derde net ■%ADIO/TELEVISIE £^idóc6omunt MAANDAG 15 SEPTEMBER 1986PAGINA9 De Nederlandse filmerij dreigt ten tweede male de boot te missen. De moeizaam van de grond gekomen Ne derlandse filmindustrie in de jaren '30 kreeg geen vervolg in de na-oorlogse jaren. Zij ontbrak op het appèl, toen in de vijftiger jaren de televisie van de grond kwam. bij uit stek toch een medium dat be diend moet worden door vakmensen die vertrouwd zijn met de zeggingskracht van het beeld. In de jaar op jaar bij de tv voorhanden va catures werd echter telkens voorzien door journalisten, mensen van het gesproken woord. Dat is tot op heden eigenlijk zo gebleven. Filmers werden slechts spaarzaam tot het nieuwe medium toegelaten. Er kwam wat meer schot in, nadat de ijlings gestichte Amsterdamse Filmacademie geslaagden begon af te leve- Maar dit gebeurde te zeer mondjesmaat. Dit alles wordt vastgesteld in een dezer dagen verschenen nota van de Beroepsvereni ging van film- en tv-makers. Hierin wordt niet alleen het frustrerende verleden opge rakeld, maar worden ook voorstellen aangedragen om voortvarend met deze mis- ;roei te breken. Er zijn via :|P de Filmacademie intussen vakmensen genoeg voorhan den. Volgend jaar oktober start de televisie met een derde net. Voor de program matische invulling hiervan komt een miljoenenbedrag beschikbaar. Het is niet meer dan redelijk, dat ook filmers hiervoor aan het werk wor den gezet. INSTEMMING De NOS en speciaal de cultu rele afdeling van deze zend gemachtigde vertoont de nei ging de inhoud van deze nota in hoge mate te onderschrij ven. Zij stemt ermee in, dat er op Nederland 3 ruimte moet worden geschapen voor produkties van eigen bodem. Zo ook dat deze nieuwe zen der aangewezen zal moeten worden als experimenteer ruimte voor nieuw talent. In de vorm van een voorstel, een discussiestuks liggen deze gedachten ook bij de Raad van Beheer van de NOS. Naar men ons liet weten, zit het er in dat het er ook uit komt. Het gaat de Nederlandse filmers volgens de nota om produktie en programmering van artistiek grensverleggen de projecten, alsmede om nieuwe programma-onderde len, zoals een bioscoopagen da, filmbesprekingen en in formatie over de achtergrond van de filmindustrie en het signaleren van bewegingen op dat terrein. De filmers zouden dan hech ten aan horizontale program mering, d.w.z. dat op een vaste dag en op een vast tijd stip films en filmonderwer pen aan bod komen, zodat geïnteresseerden daarop hun horloge en agenda gelijk kunnen zetten. Daarenboven moet er een zo soepel programmabeleid ge voerd worden, dat er altijd zendtijd te vinden is voor bij zondere evenementen. Hier bij valt te denken aan dage lijkse verslagen en/of samen vattingen van filmdagen. Een en ander zal gestuurd moeten worden door een ei gen zenderredactie, waarin filmers een plaats krijgen. De NOS heeft al laten weten hier geen problemen mee te hebben. Een en ander hoeft niet ten koste te gaan van momenteel bij de NOS werkzaam perso neel. Nederland 3 biedt vele uren meer zendtijd. Hiervoor komt een apart budget van vele miljoenen. Het gaat om uitbreiding van werkgele genheid. De NOS zou in af wijking van het verleden die nieuwe vacatures niet op moeten vullen met mensen uit de journalistiek, maar voorrang moeten geven aan filmers en anderen werk zaam op het terrein van de kunst. BESTENDIGING De Nederlandse filmers kwa men met deze nota als een noodkreet, omdat zij vrezen, dat ondanks de invoering van een derde net de be staande situatie zal worden bestendigd. Van de twintig uren tv, die er door Neder land 3 beschikbaar komen, valt de helft toe aan de ru brieken sport, meer Ajax dus, en de culturele minderheden, en daar kunnen we nooit plaats genoeg voor maken. Dat vult tien uur. En dat be tekent méér van hetzelfde. De resterende tien uur blij ven over voor kunst en cul tuur. Daarvoor zouden speci fieke beeldkunstenaars, wat filmers toch zijn, voor aan te pas moeten komen. In de nota lezen we letterlijk: „Twee jaar geleden al zijn er twee uitgewerkte voorstellen gepresenteerd van de Stich ting Het Derde Net en de Fe deratie van Nederlandse Kunstenaarsverenigingen die beide pleiten voor een min of meer onafhankelijke zender Nederland 3. Deze zender moet voornamelijk bestemd zijn voor culturele programmering, omdat deze sectoren in de huidige zend tijd op Ned. I en II tekort ko men' In Duitsland komen op WDR III met enige regelmaat op merkelijke experimentele films, gemaakt door Duitse filmers. In Engeland bestaan ongeveer dezelfde mogelijk heden op Channel Four. Van de zijde van de NOS kwam er hoopgevend com mentaar op deze nota. Deze kwam hierop neer: NOS-cul- tuur heeft altijd gewoekerd met financiële en facilitaire mogelijkheden om filmma kers aan het werk te zetten. Een voorbeeld biedt „Faus- tus", de afgelopen week. twee avonden op tv. Dit werd ge realiseerd in samenwerking met podiumkunstenaars en met de onafhankelijke filmer Olga Madsen. Een tweede voorbeeld krijgt men op woensdag 8 oktober bij de vertoning op tv van de film „De droom" van Pieter Ver- hoeff, gemaakt op instigatie van de omroep. Momenteel werkt filmer Madi Sax aan de verfilming van de roman „Iris". Zo komt er op korte termijn nog meer. De andere omroepen niet te na gespro ken, maar zeker NOS-cul- tuur verliest de filmers niet uit het oog. Dat zal de kijker merken als Ned. 3 wordt op-» opstart N tl 2+ AMSTERDAM De holografie -de driedi- st* nensionale weergave- is 25 jaar na de uitvin- n ling ervan weliswaar in opkomst, maar de 01 eek zal nog lang moeten wachten op drie ja, neest voor de hand liggende mogelijkheden. toepassingen zijn hologrammen in na- lurlijke kleuren, de holografische film en holografische televisie. Dat schrijft Bruno *7ist in zijn te Amsterdam gepresenteerde „Holografie, toveren met licht". Het is de eerste origineel Nederlandse uitgave op dit gebied. Genoemde praktische toepassingen van de holografie zijn alle drie wel al verwezenlijkt, maar nog zeer primitief en onvolmaakt. Ho logrammen in natuurlijke kleuren liggen re latief het meest dichtbij en voor holografi sche films is reeds een aantal oplossingen voorhanden. „Voor een economisch haalbaar systeem is echter nog een lange weg te gaan", aldus Ernst. Zeer grote problemen staan de holografische televisie in de weg. Die problemen liggen op het gebied van de overdracht van het televi siesignaal: de tijd die nodig is om een holo grafisch tv-beeld van normale grootte over te seinen zou nu nog meerdere dagen kosten. Dat komt omdat de informatie die een holo gram bevat, vele malen groter is dan de in formatie in een gewoon beeld. „Dit struikel blok ontneemt op het ogenblik elk uitzicht op een spoedige realisatie van de holografi sche tv", schrijft Ernst. Holografie is een methode om voorwerpen in hun ruimtelijkheid weer te geven. Niet de beeldpunten worden vastgelegd, maar de lichtgolven zelf. Veelal wordt gebruik ge maakt van laser. De holografie kent wel al een aantal technische toepassingen, zoals ho lografische lensen die bij voorbeeld in een supermarkt de streepjescode op produkten kunnen aflezen. TROS 15.00 EI Brieven voor Juliana (The Lost Moment), Ameri kaanse speelfilm uit 1947 van Martin Gabel naar het boek 'The Aspern' van Henry James. Met o.a. Ro bert Cummlngs, Susan Hayward en Joan Lorring 16.25 TROS Popformule Zo- mertour. Hits en video clips gepresenteerd door Linda de Mol NOS 17.30 Vt6-Journaal TROS 17.46 Mask, tekenfilmserie 18.05 TROS Sport, sportmagazi- ne TELEAC 18.30 Frans voor beginners, voorlichtingsprogramma 18.45 Spaans voor beginners, voorlichtingsporgramma TROS 19.00 Bassie en Adriaan, kin derserie. Afl.: Veilig over straat 19.05 Schlagerfestival 1986 (1). Dennie Christian presen teert vanuit de Rodahal te Kerkrade een keur van na tionale en internationale artiesten. Met o.a. Rex Gil- do, Nicole, Freddy Breek, Jan en Zwaan, Karei Gott en Costa Cordalis NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 Schlagerfestival 1986 (2), vervolg 22.00 TROS Aktua, actualitei tenmagazine waarin o.a. wordt bekend gemaakt welke van de drie Lim burgse steden - Kerkrade, Heerlen of Maastricht - zal worden uitgekozen tot de schoonste stad van Neder land. Verder een reportage over de omstreden praktij ken van een aantal relatie bemiddelingsbureaus 22.30 Dempsey and Makepea ce, Engelse misdaadserie met o.a. Michael Brandon, Glynis Barber en Ray Smith. Afl.: In het hol van de leeuw. Uit het landhuis van de vader van Makepe ace wordt een kostbare collectie Chinese jade ge stolen. Dempsey en Make peace gaan er een paar dagen logeren om de dief stal te onderzoeken. Er zit weinig schot In de zaak tot dat Dempsey bij een jacht partij bijna het slachtoffer wordt van een moordaan slag 23.20 De TROS TV-Show op reis. Ivo Nlehe op bezoek bij prominente persoon lijkheden. Vandaag: Julio Iglesias, Paul Simon, Sa- mantha Fox, de dirigent Edo de Waart en de Zwit serse schilder Jan Dalet NOS NEDERLAND 2 18.15 18.20 18.30 18.45 19.00 19.12 NOS Nieuws voor doven Paspoort Sesamstraat mJeugdjournaal Journaal HV Kwartslag: In niets neu traal, verslag van de afge lopen zaterdag gehouden bijeenkomst in Amster dam, alwaar over Anton Constandses ideeën werd gepraat door o.a. Joop van Tijn, Henk Hofland, Mies Bouhuys en Fries de Vries AVRO 0 Jonge mensen op het concertpodium. 1. Duo briljant voor viool, cello en orkest, opus 39, deel 1 en 2, Vieutemps. Uitgevoerd door Marijn en Wouter Mijnders.; 2. Pianoconcert no. 1 in d kl.t., opus 15, deel 3, Brahms. Uitge voerd door José-Carlos Cocarelli. M.m.v. het Radio Symfonie Orkest o.l.v. Hi- royuki Odano. Presentatie: Cees van Drongelen Ballonnen boven Fries land, reportage over een Europese ballonvaart wedstrijd, gehouden te Joure 0 Peter de Grote (3), vier delige Amerikaanse mini serie van Martin Chomsky naar het boek van Robert K. Massie. Met Graham McGrath, Maximilian Schell, Vanessa Redgrave, Lilli Palmer, Hanna Schy- gulla, Renèe Stoutendijk 22.05 Nieuwbouw voor Zee hond, verslag van de fees telijke eerste-steenlegging voor de nieuwbouw van het zeehonden centrum te Pieterburen(herh.) NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05-23.25 Personal computer, les 1 EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma overzicht 17.35 Kinderprogramma. Met 'Tik Tak' en Gigi' 18.05 Europa Countdown, popmu ziek met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Agenda 19.20 Weerbericht, world watch en programma-overzicht 19.30 Schön Rosmarin und Liebe- sleid, muzikaal programma 20.30 Free to chooae, documentaire serie. Afl.: The tyranny of con trol _J5RT 1 n e) 21.40 22.30- J BRT 2 (jWO Schooltelevisie Journaal Tik Tak, kleuterprogramma Plons, kinderprogramma Kameleon, doe-programma voor kinderen. Afl.: Papier. Presentatie: Oanny Verbiest Juke Box Ergonomie, Informatieve serie. Afl.: Spierarbeid houding en bewegingen (herh.) Toerisme, informatief pro gramma. Vanavond aandacht voor het Sauerland. Verder nieuws uit de wereld van reizen en toerisme Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Zacht is de nacht (Tender Is the night, 3). zesdelige Engelse tv-serie naar een verhaal van F. Scott Fitzgerald. Met Peter Strauss, Mary Steenburgen, John Heard e.a. Mijn grote liefde heet muziek: 't Is weer voorbij die mooie zomer', het beste uit het re pertoire van Marleen, Bart Kaell. Tony Servl e.a. Uitzending door Derden. Pro gramma van Het Vrije Woord 22.50 Journaal en Coda Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se rie met o.a. Rowena Wallace, Pat McDonal en Peter Phelps. Patricia verneemt van Beryl dat Angela en Rob terug sa- 3 Muzikaal intermezzo 5 Zwartje de postduif, tiendelige serie over de duivensport. Afl. 6: Zwartje verdwaalt (herh.) Mededelingen en program- ma-overzicht 5 Journaal Juke Box Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts 5 Extra Time, sportmagazine met hoogtepunten uit het afge lopen weekeinde 3 Fundamenten, gesprek met de Franse historica Marylène Del- bourg-Delphis. Zij heeft als In valshoek voor de studie van het verleden gekozen voor de evolutie van de mode en het uiterlijk gedrag. Zij toont de al gemeen culturele en ook de sociale signaalfunctie aan van op het eerste gezicht onschul dige uiterlijkheden als kledij en bepaalde gedragingen. Inter view: Eric Defoort 3-22.50 Nederlandse Literatuur in 1830. Afl. 2: Voor Volk en Vaderland Leven en werk van Hendrik Conscience (herh.) RTBF 1 '16.50 Scooltelevisie 18.00 Mededelingen van de ONEM, vacaturebank 18.15 La boïte aux images, kinder programma 19.00 Ce soir, regionaal magazine i 19.30 Journaal 20.00 Grand ócran: Les quatre Chariots mousquetaires, Franse avonturenfilm uit 1973 van Andrè Hunnebelle. Met Les Chariots. Bernard Halier e.a. De Vier knechten van de Musketiers vertellen de schrij ver Dumas, hoe hun meesters dankzij hun hulp algemeen be kendheid hebben aekreaen. V Hierbij schuwden de knechten list en bedrog niet 21.45 II était une fois la tél6, herha lingen van markante tv-pro- gramma's van vroeger 22.30 Laatste nieuws 16.05 Nieuws Quebec-Canada 16.35 Klimbo, kinderserie 16.50 Le libre èchange, documental- 17.50 Je t'aime comme un fou, amusementsprogramma met Robert Charlebois 18.35 Peau de banane, tv-serie. Afl. 2: Le cadeau de noces 19.00 Actualitës Quebec-Canada 19.30 Cordelia, speelfilm 21.15 La creation des oiseaux, ani matiefilm geïnspireerd op een Indiaanse legende 21.30 Peau de banane (3), tv-sêrie 22.00.-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 E) The Simon Potter Show, met de nummer 1-noteringen uit de diverse hitparades (herh.) 18.00 El The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 El The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 El The Nino Firetto Show, met fanclubnieuws en de corres pondentie-rubriek 'Write on' (herh.) 21.00 E3The Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 El The Simon Polter Show (herh.) 23.00 E] Music Box special 00.00 S3 The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 01.00 E) The Gaz Top Show 02.00 E3 The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' 03.00 El The Nino Firetto Show 04.00 E) The Martin Buchanan Show 05.00 E] The Simon Potter Show 06.00-07.00 El The Shadow Rowena Wallace in 'Sons and daughters' BRT 2 om 19.00 uur. m Ondertiteling via TeleTekst. E) Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wlt-uitzending. ■EZwart/wit-uitzendlng met on dertiteling via TeleTekst. BS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. BS Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-ultzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Höchste Zeit, Informatief pro gramma 16.30 Chic, modemagazine met In formatie over de herfst- en wintermode 17.15 Thomas Senior, Nederland se kinderserie over een avon tuurlijke jacht op de schat van een farao. Afl.: Het nieuwe plan C (herh.) 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Wundern inbegriffen, tv-serie. Afl.: Atlanta Suite 19.00 Simon Simon, Amerikaanse misdaadserie. Afl.: Wer aufs- teht, der muss sitzen 19.57 Programma-overzicht 20.00 [DTagesschau 20.15 CESchafkopfrennen (slot), se rie In vijf delen van Franz-Xa- ver Sengmüller en Bernd Fi- scherhauer over een bioloog die in Beleren een 'alternatieve boerderij wil opzetten. Met Kurt Mergenthal, Bernd Hel- frich en Werner Rom. Afl. 5: Unter sticht Ober. Lukas wordt tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens brand stichting. Knut wil de boerderij opgeven, maar na een gevecht met Kalle besluit hij niet te ver kopen en een baan In Weihen- stephan aan te nemen 21.15 Aufbruch aus der Morgenstil le, reportage over Zuld-Korea 21.45 Ein Müncher in New York, amusementsprogramma rond Fischer Wolfgang die In New York op zoek is naar het onge- 22.30 Tagesthemen, aktualiteiten 23.00 E Das Nacht-Studio: Die Müs- eigganger (I vitelloni), Ita liaans-Franse speelfilm uit 1953 van Frederico Fellini. Met Alberto Sordi, Riccardo Fellini, Leopold? Trieste e.a. In een Italiaans stadje wonen vijf jdn- gens die hun tijd met niets doen doorbrengen. Eén van hen moet met zijn zwangere vriendin trouwen en een baan nemen. Als hij zijn jonge vrouw probeert te bedriegen met de vrouw van zijn chef. wordt hij ontslagen 00.40 Tagesschau 00.45 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Einführung in das Mietrecht, informatieve serie. Afl. 2: De eerste narigheid 16.35 Berufswahl heute, aktuele be- roepentrends 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte: Actuele the ma's. sport en amusement 17.50 Agentin mit Herz (Scarecrow and Mrs. King), Amerikaanse tv-serie met Kate Jackson, Bruce Boxleltner e.a. Afl.: Wachten op Godorsky 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Verkehrsgerlcht, tv-serle met o.a. Nino-Maria Korda, Marco Kroger en Marina Schönen. Afl.: Ende elner Probefahrt 21.05 Tierportrat: Die weissen Hir- sche von Zehuslce, natuurfilm 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-joumal 22.05 lm Schatten der Mitternacht- eonne: Nordnorwegens unge- wisse Zukunft, documentaire 22.50 Das Fernsehspiels des Aus- lands: Abseits (Den Nya Mën- niskan), Zweeds televisiespel uit 1979 met Mats Karlsson, Barbro Oborg. Niels Dybeck e.a. Regie: Christian Lund. De 14-jarige Robert ondervindt nergens begrip en liefde en voelt zich een buitenstaander. Zo ontwikkelt hij zich tot een gevoelloos en vernielzuchtig persoontje 00.20 Heute DUITSLAND 3 Mit Telekolleg 2 zur Fach- hochschulreite, cursus. Afl.: Die Facher lm Telekolleg Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Linden8traQe, tv-serie met Marie-Luise Marjan, Monika Woytowlcz, Joachim Luger e.a. Afl.: Moederliefde Gesucht - Gefunden, live-pro gramma vanuit Beverungen Der eigenslnnlge Untermieter, film van Wilhelm Presuhn Operation Regentag (Rainy Day Women), Engelse tv-film met Charles Dance, Susanne Bertlsh e.a. Regie: Ben Bolt. Sinds W.O. II heerst er in een Engels graafschap zo'n vreem- denhaat, dat een toneelspeel ster die daar met haar Oosten rijkse man woont, wordt ge lyncht Laatste nieuws BBC 1 The Mysterious Cities of Gold, kinderserie Beat the teacher, scholleren- John Craven's Newsround, Jeugdjournaal (XBlue Peter competition, kinderprogramma The Flinstones, tekenfilm Journaal London plus, regionaal maga- Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan EE Life on earth, natuurdocu- mentaireserie van David Atten- borough 21.30 EEBrush Strokes, comedyserie 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 Panorama: The cocaine Ex plosion, documentaire over de 'echte' Miami Vice waarbij de vraag gesteld wordt of het Amerikaanse cocaïneprobleem zich langzamerhand uitbreidt naar Engeland 23.10 First Blood, Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Ted Tot- cheff. Met Sylvester Stallone, Richard Crenna, Brian Denne- hy e.a 00.40 Weerbericht BBC 2 16.50 Politieke uitzending vanuit Harrogate 18.25 B3 Nieuws-overzicht 18.30 What on earth, documentaire 19.00 E Charlie Chan in London, Amerikaanse speelfilm uit 1934 van Eugene Forde 20.15 100 Great sporting moments, serie samenvattingen van grootse sportevenementen uit het verleden 20.30 Double jeopardy 21.00 Royal heritage. Informatieve serie 22.00 The Paul Daniels magic show 22.45 Naked video: Satine on the »80's (herh.) 23.15 Famous last words 23.45 Newsnight 00.30 Weerbericht 00.40 Daytime on 2 preview 00.55-01.25 Open University ITV Dramarama Emmerdale Farm Nieuws About Anglia Survival, natuurfilm The Krypton Factor Coronation Street, dramaserie We'll think of something The Benny Hill Show (herh.) Paradise Postponed Nieuws The Sweeney (herh.) Bliss in Concert: China Crisis Personal View SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I Dream of Jeannie 18.30 Hazel 19.00 Hogan's Heroes 19.30 Bring 'em back alive 20.30 Hawk, misdaadserie 21.25 Sport 22.25 The Sydney Winfield Pre miership, rugby 23.25 E The Untouchables 00.20-00.50 El Hey-how-ya-doin? NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven NCRV 14.30 De Carsons, tv-serie 15.15 Van de Markt op uw tafel 15.30 NCRV Jeugd-TV NOS 17.30 'AS-Jou rnaal NCRV 17.46 Het ge heim van de.Vuurberg (slot) NEDERLAND 2 12.50-16.00 Prinsjesdag 1966, recht streeks verslag uit Den Haag met o.a. het voorlezen van de troonrede door Koningin Beatrix MUSIC BOX 07.00 E] Muziekprogramma's. Gaz (07.00), Amanda (08.00), Nino (09.00), Martin (10.00), Slmon (11.00) en The Shadow (12.00). 13.00 El Herh. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Gesundheit 10.00 Tagesschau und Tahesthemen 10.23 Berufswahl heute, actuele beroepen- trends 10.50 Verkehrsgericht 12.25 WISO 12.55 Persoverzicht 13.00 Ta gesschau 13.15 (2 Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Frauengeschich- ten: Lonny van Laak, Gut Licht und volle Kassen, filmdocumentaire van Constantin Paull 16.45 Spass am Dienstag, kinderprogramma 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Pinnwand. Presentatie: Maren pienhold 16.20 Pfiff, jeugdsportpro- gramma 17.00 Heute 17.15 Tele-illu- strierte 17,45 Ein himmlisches Ver- gniigen, tv-serle. Afl.: Ehegeflster BBC 1 07.50 Breakfast time 10.20 Politieke uitzending vanuit Harrogate 11.30 Playschool 11.50-13.30 Politieke uit zending vanuit Harrogate 14.00 Journaal 14.30-14.45 Bagpuss 15.00 Politieke uitzending vanuit Harroga te 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Jimbo and the jet set 17.00 Chuc- klehounds 17.10 Captain Caveman 17.20 Beat the teacher 17.35 Ren- taghost SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 IS Sky Trax. Herhalingen 13.00 Skyways. Afl.: Carmen 14.00 New Animal World 15.00 CD Pat Sharp Show 15.30 El Monsters of rock 16.15 SIFirst run, met Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show, met Llnda de Mol en DJ Kat ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.10 Rain bow (herh.) 13.30 Gardens for All 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Mr Palfrey of Westmin ster (herh.) 15.30 Daytime 16.00 Heirloom 16.25 Regionaal nieuws 16.30 The Young Doctors 17.00 Ja mie and the Magic Torch (herh.) 17.10 Tweety Pie RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 2240 Momenten om te vieren. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto In? AVRO aanl RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 1845 Op sjouw. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondsplts. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 De Nationale LP Top 50. 2242 Candlelight. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers Magazine. 1840 Kamermuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Schaafijs. 1840 PP: Uitzending van de PPR. 1840 NOS: Dichter bij de dichter. 18A0 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 2040 TELEAC: Kind en basisschool. 21.00 Ni hao. Les 3. REGIONAAL Radio Rijnmond: 1640 Radio Rijn mond Getapt. Na 17.00 cultuur, nieuws, sport, 'Quiz en Waarachtig'. BRT 1 18.10 Actueel. 1840 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 1943 Mohajirin. 20.30 Tropical. 21.03 Passage '86. 2140 Hafabra. 2245 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - Hitikatessen. 2205 Maneuvers In het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folk. 19.00 Kroniek 1. 1945 Interludium. 2040 Festival van Vlaanderen. 22.00 Kamermuziek van Mozart. 2240 Blues Live. 23.15-2345 Strijkkwintet In F, Johan nes Brahms. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 0740 Nieuws. 0743 Echo. 0745 Echo-Junior. 08.08 Echo magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijkomen... 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Met de KRO. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Prinsjesdag 1986. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. V RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 1140 Ik zou wel eens willen weten. 1148 EO-Metterdaad hulpverlening. 1203 Luchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 1340 VPRO: Het Gebouw. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Wessel van Dijk. 09.03 Angelique. 10.03 Twee meter de lucht in. 1203 De Steen Been Show. 14.03 Hollands Handwerk. 1643 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met Thérèse Steinmetz. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Zomerconcerten. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.40 Belcantorium. 1640 In de schaduw van de mees ters. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 0940 RVU: Het laatste afscheid. 1040 TELEAC: Kind en basisschool. 1040 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 11.30 In beweging. 1200 Nieuws. 1245 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 1340 Anders vlieg je eruit. 1340 Schoolradio. 1445 Kennismaking met de Koran. 1440 Muzikaal intermezzo. 1445 Is het Nieuwe Testament Anti- Joods? 15.00 NCRV-Leerhuis. 15.15 Met hart en mond en handen. 1540 Praline. 1640 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Rijnmond: 0740, 08.00 en 0640 Regionaal nieuws. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0840 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 1210 Actueel. 1233 Tussendoor. 1443 78-toeren tijd. Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 1645 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Pluche Palace. 10.03 Dwarskijker. 11.55 Mediatips. 1200 Regloprogr. 13.10 Toemaatje. 1215 Onvergetelijk. 1245 Orgelrecital Ivan Gulllnl. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee Amerlcain. 16.00 Rockkaffee. 1740 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 11.05 Voormiddagmuziek. 1210 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Frans Liszt, mens en musicus. 14.30 Namiddag bij BRT-3. 16.30 Wel thuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9