Roomburg blijft winnen Jeugd LZT86 in vorm Avanti toont ware (kampioens) gezicht CetdaeSom-a/nt ALEX JANSEN TE VROEG OP KOP DIOK ook simpel langs Etten-Leur SCYLLA STUNT TEGEN VALKEN- COURT VZC klopt AZC in eigen toernooi MAANDAG IS SEPTEMBER 19861 FORMULE LEIDEN OPENT SEIZOEN MET RECORDS LEIDEN Het bowlingseizoen is amper begonnen of Formule Leiden houdt zich al weer bezig met records. De eerste wed strijddag van de nationale league, tweede klasse, leverde het voormalige Hans Menken team een nieuw Leids gamerecord en de koppositie in 2C op. In De Lier gooide Formule een schitte rende 1079 en vergaarde 8 punten. René van der Horst excel leerde door met 278 een nieuw baanrecord aan te tekenen. Oost- dam Travelers kwam in Hoorn niet verder dan een oogst van 3 punten, goed voor de negende plaats. Het team Formule Leiden heeft de sponsorovereenkomst met de Menkenbowling na zeven jaar beëindigd en is weer teruggevallen op de oorspronkelijke clubnaam. Wat werd „gevierd" met solide spel in De Lier. De dagserie bedroeg 5683 (is bijna 190 gemiddeld). Een voorlopige eerste plaats was het resultaat. Oostaam Travelers ervaarde de seizoenopening bepaald minder prettig. In Hoorn waren de bow lingmachines van inferieure kwaliteit, waardoor het ritme ste vig werd verstoord. Travelers ging daaraan stuk. Het dagsaldo van Oostdam bedroeg slechts 3 punten. LEIDEN Alex Jansen is gisteren zijn derde overwin ning van dit seizoen misgelo pen. De Leidse amateur kwam te vroeg op kop in de massas purt op de Rotterdamse Doen- kade. Barend Huveneers ging hem daardoor met luttel ver schil vooraf. Arjan Jagt, bron zen medaille winnaar op het WK in Colorado Springs, ken de een pechvol weekeinde. Za terdag ging hij onderuit door een slingerende voorganger in Berkel, waardoor hij gisteren met stijve spieren in Tilburg geen vuist kon maken. De Bol- lenstrekers Eric Stroombergen en Martin Schalkers werden respectievelijk vierde en vijfde in Berkel. Het tweetal reed sa men achter een kopgroep van drie man. Hun clubgenoot Marco Vermeij kwam daar ook al ten val. Sassenheimer Frank van Veenendaal speel de om een andere reden geen rol van betekenis: hij was vrij dag tijdens een training zonder aanleiding van zijn fiets gesla gen door een bromfietser. Hij liep daarbij ondermeer een wond aan zijn hand op. Dins dag was hij succesvol geweest in Vijfhuizen. Hij ontsnapte daar uit het peloton en zag zijn achtervolgers pas na de streep weer terug: eerste. Ook Hanneke Lieverse maak te onvrijwillig kennis met moeder Aarde. Zij ging zater dag onderuit in Hoevelaken. Dit verhinderde haar niet een dag later derde te worden in Tilburg, waar de koers in een massaspurt werd beslist. Zes amateurs van Swift eindigden als vijftiende in het Toernooi om de Zilveren Molen, een ploegentijdrit in en om Stom- petoren. Voorhout Ton Gieske heeft zaterdag de Ronde van Voorhout voor lief hebbers en veteranen gewon nen. Deze werd georganiseerd door De Bollenstreek (Lisse) in samenwerking met de plaatse lijke Oranjevereniging. Haar lemmer Gieske was in de eindsprint nèt iets sneller dan zijn medevluchters Gerrit Kleinveld en Hans van de Oever. Bollenstreker Klein veld sleepte wel de leidersprijs in de wacht. Zijn clubgenoot Karei Teeuwen kwam, afge scheiden van het peloton, als vierde over de streep. Klein veld werd gisteren derde in de 'massaspurt op de Rotterdamse Doenkade. LEIDEN Na Dukes bleek ook Etten-Leur geen partij vooi op dreef geraakte DIOK. In het Morskwartier behaalde de I se ereklasser rugby een 30-3 overwinning, nadat de wisse van helften plaatsvond bij een 4-0 stand. In de promotiekl noord won The Bassets met 3-36 van het Apeldoornse Rams nerva en LSRG wonnen van respectievelijk Castricum Haarlem met 11-7 en 13-15. DIOK speelde eigenlijk maar één helft goed. Tijdens de et namelijk vertoonde de ploeg dezelfde symptonen als vc week bij Dukes. Veel balbezit, maar door rommelig en traag werd er nauwelijks iets mee gedaan. Alleen scrumhalf Ro Vermeulen drukte na een half uur een try. Bovendien bleek ten-Leur een stuk taaier geworden. Onder de bezielende lei van Dirk-Jan Straathof (captain van het Nederlands vijftie leert REL snel. Wat DIOK langer tegenstand verschafte dan rig jaar gebruikelijk was. Het tweede stuk ving anders aan, dat coach Theo Snijders tijdens de onderbreking wat „punte de i had gezet". Er werd door de voorwaartsen veel dire aangevallen, wat snel resultaat had. Kees Koemans en Pi Korver drukten ieder tweemaal een try. Winger Gideon val Born deed dat éénmaal als gevolg van een goede driekwart val. Mare Michielse benutte 3 conversies. In de promotieklasse noord onderschatte The Bassets het A doornse Rams enigszins. Vandaar dat het tijdens de start vlot verliep. Toch zouden de gedegradeerde Sassenheimers op zaken stellen en met 6-36 winnen. Jack Eikelenboom, B Vos, Ralph Sloterdijk en Willem de Jong zorgden voor de sc( LSRG zag bij een 0-12 stand de referee geblesseerd uitva Omdat de trainer van Haarlem hem verving en vreemde be singen nam, stond het vrij vlug 13-12. Tien seconden voor einde gaf hij toch een penaltykick aan de Leidse studenten. Pieter Rijns Fischer benutte: 13-15. Hij benutte tevens twee dere penaltykicks en de conversies. Minerva won ook. Met werd Castricum 2 op het sportcentrum aan de Plesmanlaan ruggewezen. Door Willem van Leeuwen, Roelof Blommens en een dropkick van Jan de Wit werden de elf punten bi] vergaard. In de Afdeling West 1 speelde Harlequints te Zoetermeer. Het lukte de Leidenaars in de gelijkopgaande strijd om twee keer een try te drukken tegen Zoetermeer Ivo Polders en Robert-Jan Vreeburg waren die trydrukkers: LEIDEN De Dextro- Avafiti-top heeft in het koplopersgevecht met Tempo Team getoond wie de ware kampioenskandi daat is, door met 11-7 aan het langste eind te trek ken. In een zinderende en uiterst aantrekkelijke wedstrijd zorgde Scylla voor een kleine sensatie. De Leidse vereniging ze gevierde in een thrille rachtige setting met 10- 8 over de eens zo trotse landskampioen Valken- court. BT Lifters had dit weekeinde niet over ge luk te klagen door in een dubbel weekeinde 19 pun ten bijeen te spelen Suikeroom en multimiljonair Brüggenwirth mag al na drie wedstrijdronden zijn forse in vesteringen in het Brabantse Valkenswaard kritisch evalue ren. Conclusie bij voorbaat mag zijn dat een dure Chinees alléén geen verzekering is voor een hoge klassering. De kleine Aziaat won weliswaar al zijn potten met zijn toch al smalle oogjes dicht, zijn teamgenoten waren niet in staat hem naar behoren te on dersteunen. Het is duidelijk dat Huang Djingho voor de incrowd „Jingle" zijn maat je Bob Potton mist. De Brit nokte, met iets te hoge finan ciële eisen, vlak voor de com petitie af. In het fantastische tafeltennispaleis van Valkens waard legde het Scylla-kwar- tet de zwakheid van de lands kampioen bloot, en leverde te vens het bewijs van haar eigen homogene kracht. Naast de ge plande winstpartijen Meiier, de Vrind, de Groot en Bakker wonnen allen van Patricia de Groot en John Kardinaals -LEIDEN AZC is als tweede geëindigd in het 49ste Rit- meestertoernooi van VZC, de laatste voorbereiding op de waterpolo-competitie. Deze neemt komend weekeinde een aanvang. De Veenendalers versloegen de Alphenaren in de spannende finale met 7-6, nadat zij een 0-3 voorsprong hadden genomen in de eerste periode. Het was overigens de vijfde achtereenvolgende maal dat AZC de finale haalde. AZC heeft het toernooi drie maal gewonnen. VZC won uiteinde lijk dankzij beter afwerken en met name fantastisch werk van invaller-doelman Heert Tigchelaar. Bondscoach Geor ge Geurdsen noemde hem de ontdekking van dit toernooi. De periodestanden van de fi nale: 0-3, 3-0, 3-2, 1-1. De Zijl/LGB demonstreerde met een zesde plaats, dat het nog niet klaar is voor de wa terpolo-competitie, die ko mend weekeinde een aanvang neemt. De Leidse ploeg sloot het Ritmeestertoernooi in Vee nendaal af op de zesde plaats na een 9-7 verlies tegen Polar Bears in de wedstrijd om de vijfde plaats. Polar Bears is overigens de eerste tegenstan der van de Zijl in de competi tie. Van hun poulewedstrijden wonnen de Leidse poloërs er twee: DZV ging met 9-4 on deruit, AZ&PC scoorde slechts een maal minder: 9-8. Eindklassement: 1. VCZ Erica, 2.AZC Intervam, 3. HZC De Robben, 4. DZV Martens, 5. Polar Bears. 6. De Zijl-LGB, 7. AZ&PC. 8. Zian Vitesse. In de kruisfinales won AZC met 6-5 van HZC De Robben en won de thuisclub VCZ met 11-7 van DZV. LEIDEN In de landelij ke overgangsklasse ver speelden de heren van Leiden wederom een punt door met 2-2 gelijk te spe len tegen het Brabantse Geel Zwart. In de eerste klasse dames verloor Noorwijk uit tegen Til burg, won Alecto met 2-1 van Leonidas en verslikte Leiden zich in een doel puntloos gelijkspel op het grasveld van Dordrecht. Roomburg behaalde haar tweede overwinning op rij terwijl Alecto het verlies van de vorige week wist goed te maken met een 4- 2 zege over Aeolus. Evenals de vorige week kende de thuiswedstrijd van Leiden tegen Geel Zwart, voor de gastheer een zwak begin. Uit een van de eerste strafcorners kwamen de Brabanders al op voorsprong doordat de bal via een voet op merkwaarige wij ze in het net verdween. Bin nen de aanvallende cirkel bleek de Leidse ploeg over iets te weinig aanvalskracht te be schikken. Harmen Jansen Schoonhoven achtte het nood zakelijk om zich persoonlijk met de aanval te gaan bemoei en. De eerste maal dat hij voor de keeper verscheen werd hij direct bediend met een voorzet van de rechter flank. Schoon hoven rondde deze aanval fraai af (1-1). Zowel aan het eind van de eerste als in het begin van de tweede helft kwam Leiden tot een duidelijk overwicht, waar bij een tweetal glorieuze kan sen werd gemist. Laas Galema, de nieuwe aanwinst, bracht Leiden in de 50ste minuut op een 2-1 voorsprong uit een si tuatie waarin hij zich handig manoevreerde tot een schot van de strafbalstip. Hierna volgde er een periode waarin arbitrair een aantal twijfelachtige opeenvolgende beslissingen werden genomen. Geel Zwart profiteerde hier van het best en kreeg kort na het Leidse doelpunt een straf- corner toegekend. Via een fraaie cornervariatie wer op rand buitenspel de gelijkma ker aangetekend. Bij de dames in de eerste klas se kwam Noordwijk, dat vo rige week nog zo goed was be gonnen, weer met beide benen op de grond te staan. In Til burg kwamen de dames tegen over een overmacht te staan. Dat werd nog verergerd toen binnen vijf minuten Jacqueli ne de Groot het veld moest verlaten wegens een enkel blessure. Voor de rust kwam Tilburg al op een 3-0 voor sprong, waaronder twee fraaie, snelle doelpunten in het begin van de wedstrijd. Na de rust werd daar nog een klein schepje bovenop gedaan (4-0). Leiden, dat zich sinds tijden weer eens op natuurgras moest T li LEIDEN In zwembad De Zijl streden zaterdag zes vere nigingen om de „De Bolster trofee". Naast het organiseren de De Zijl/LGB namen ook stadsgenoot LZ'86, AZC, Zwemlust, De Otters en de ZV Hoorn deel aan de traditionele sprintwedstrijden. In het to taalklassement bleek de ploeg van LZ zo vroeg in het zwem- seizoen de overige teams de baas. LZ ontving de beker die de afgelopen twee jaar in het bezit van de organiserende vereniging was gebleven. De deelnemers aan de wedstrijd komen uit op een aantal 50 m. nummers en de snelsten over alle afstanden kwamen in aan merking voor één van de vijf per leeftijdsgroep beschikbaar gestelde prijzen. In het kamp van het zegevierende LZ gre pen Bianca Singeling (m.o.10), Dennis Schouten (j.o.12), Win- ny van Deelen (m.o.14) en Ge- ralda Boekweit (m.o.16) een eerste plaats. De Zijl/LGB wist daar alleen een eerste plaats voor maaike Parrel (m.o.12) tegenover te stellen. Die laat ste wist onder meer Amarentia Verkade (Zijl/LGB), Angeli- que Hoogenboom en Sjimmy van Deelen (beidën LZ) achter zich te houden. Bij de hoogste leeftijdsklassen wisten de Zijl LGB-ers iets van de opgelopen achterstand goed te maken. Mariette Beekman, Sandra Schotsman, Reinier Haasnoot en Rene Correlje haalden prij zen weg, terwijl geen van de deelnemende LZ-ers iets in de melk te brokkelen had. Bij de onder 16-jarigen scoorden Alexander Willemse voor LZ en Mireille Correlje voor de Zijl/LGB. Olga Bouwmeester, Fleur Bakker, Jeffrey Korte- kaas en Robert Jan Bal (allen LZ, o.lO) haalden een behoorlijk aantal pu binnen, terwijl Mare Scho en Paulien Stastra ook goede prestatie neer ze Mike van Beukering en Ir van Veen tenslotte maa voor de Zijl/LGB nog goed door respektievelijl vierde en derde te eindigt Tijdens Kring A wedstri slaagde Zijl/LGB-er Ro Janssen er nu reeds in zie plaatsen voor de adspira winterkampioenschappen, de 200 m. wisselslag dool in 2.25.7 ruim een sekonde der de te behalen tijd. werd tevens eerste. Ook ny van Deelen behaalde dens deze wedstrijden een daille. Gedurende de tej kertijd gehouden Krinj competitie slaagden een ar Leidenaars erin om pron naar de A-klasse te bew stelligen. Angelique Hoo boom en Bobbie Brebde w de gelukkige LZ-ers, te aan de zijde an de Zijl/ Erwin Siera, Sandra Scl man. Nils Ouwerkerk Onno Regensburg promov den. Pieter Rademaker Guido Reyneveld (beiden LGB) brachten goede tijde de klokken. De LZ-zwem Jolanda Brough en Me Hagedijk verschenen zow< de 100 m. vrij als op de 10 vlinder bij de dames gezi lijk op het ereschavot. Gv dolijn Roeberding, Marj< Blokpoel, Raymond van Hoeven, Pauli Venekamp Renate Vlasveld waren overige Zijl/LGB medail lanten. Danny van Klink de laatste LZ-prijswinnaar begeven' bakte er met vier jeugdige invallers in de ploeg toch meer van dan werd ver wacht. in de moeilijke uitwed strijd op Dordrecht speelde Leiden een goede' westrijd maar wist alleen het veldover- wicht niet in doelpunten om te zetten(O-O). Dat scoren ging be ter bij de dames van Alecto, ie hun verlies van de vorige week op Leiden goed maakten door het Rotterdamse Leoni das met 2-1 te verslaan. Het was een overwinning die zwaar moest worden bevoch ten. Alecto kwam op een 2-0 voosprong door oelpunten van respectievelijk Corine Vlie- gendhart uit een rebound en van Maaike d'Angremond na een fraaie voorzet van Made- laine Nivard. Toen een kwar tier voor tijd Leonidas dichter bij kwam werd het echt span nend. Vanaf dat moment werd de ploeg uit Leiderdorp geen rustig moment meer gegund. In de tweee klasse heren won- nén zowel Roomburg, Foresca- te als Alecto. De meest opval- lene prestatie kwam van Roomburg, dat de goede kant op gaat met vier punten uit twee wedstrijden. Ook nu weer scoorde Kees Wendt alle drie de doelpunten, waardoor zijn seizoen totaal nu al zeven bedraagt. Forescate won tradi tioneel op eigen veld van Car touche na een matige eerste en een goede tweede helft. Jel- mer Siersema bracht de score op 1-0 uit een strafcorner in de eerste helft en de jeugdige Paul de Jager bracht na de rust de eindstand op 2-0. Voor Forescate was het een gecon troleerde wedstrijd, waarin veel kansen werden gemist. Alecto begint zo langzamer hand de vruchten te plukken van de kwaliteiten van spelen de trainer-coach Wouter van der Meulen. Alecto domineer de tegen Aeolus de gehele wedstijd en scoorde in de laat ste minuut voor de rust 1-Q,uit een strafcorner die werd inge schoten door Peter Willem Hoekstra. Vlak na rust werd de stand gelijkgetrokken voor dat Hoekstra via weer een strafcorner en van der Meulen via een rebound de voorsprong weer op konden bouwen. Toen Aeolus uit een strafcorner weer naderbij kwam ontaard de de wedstrijd in een bikkel harde strijd waarin maar liefst vier gele kaarten werden uit gedeeld. Desondanks won Alecto met 4-2. Forescate behaalde bij de da mes het meest opvallende re sultaat door thuis het Bever- wijkse Scheibeek met maar liefst 12-0 af te drogen. Spits Evelien Kimmen viel op door maar liefst zeven maal te sco ren en de Voorschotense keep- ster was werkeloos. Room burg speelde thuis 1-1 gelijk tegen Castricum, nadat het eerst met 1-0 achter had ge staan. Gemis aan zelfvertrou wen was er de oorzaak van, dat men pas in de tweede helft begon te draaien. werden twee „hangpartijen" gepakt: één dubbel, en de bloedstollende wedstrijd van Robert de Groot tegen „Ram- bo" Edwin Angenent. In drie games showde de Groot weer eens terloops zijn natuurtalent. De koelbloedige „finishing touch" bracht de Scylla-speler de verdiende winst, en daar mee zijn team de ovewinning. Tibor Kreisz, de tweede Hon gaar in dienst van Dextro- Avanti, maakte een wat tegen vallend debuut. In de wed strijd tegen het Amsterdamse Tempo Team kwam de 28-jari- ge verdediger twee keer te kort: zowel Scylett Andrew als Patrick Swier zoefde de Hon gaar met flitsende spinballen naar een nederlaag. Collega- buitenlander Podpinka gaf de sponsor meer waar voor haar geld. Ook dit keer wist de 18- jarige Oostblok-vluchteling zijn ongeslagen status vast te houden. De keurige drie maal winst van Bettine Vriesekoop. en de twee maal winst van semi-prof Robert Turk zorgde voor de uiteindelijke 11-7 overwinning. BT Lifters, het voormalige Sjaardema, kwam dubbel in aktie: een loodzware opgave in het nieuwe competitiesysteem. Toch heeft de Oegstgeester vereniging op haar reis naar het kampioenschap van de eerste divisie, toch weer wat vooruitgang geboekt. Zaterdag kon Seine Meubelen de batjes met een 10-8 verlies inpakken, en zondag zorgde BT Lifters voor een iets te bescheiden 9-9 tegen OTTC. Uitslagen die niet echt imponeren, maar nog wel degelijk uitzicht bieden op een topklassering. De DOCOS-heren startten hun competitie in de derde di visie met een knallende 9-1 Tibor Kreisz maakte een tegenvallend debuut bij Avanti. winst op de tweede garnituur van Middelburg-Zuid. Alleen Englebert moest een keer zijn tegenstander feliciteren. Wie weet is deze overtuigende start nu eindelijk de eerste aanzet om een stapje hoger te komen. De eredivisiedames van Avan ti ploeteren voort. Het 6-2 ver lies tegen Hotak'68 zorgt nu al voor de nodige degradatie- wolkjes. De hemel boven de een divisie lager spelende DO- COS- en Scylladames is res pectievelijk onbewolkt en licht betrokken. DOCOS pakte, door gelijk te spelen tegen Hoonhorst, een heel belangrijk punt, en Scylla sloeg voor de tweede maal in successie toe door met 6-2 te winnen van Noordkop. Opvallend bij deze laatste wedstrijd was dat De Haas (Scylla) verloor van Ko nijn (Noordkop). Nog steeds blijken de natuurwetten niet van toepassing te zijn op men selijke sportprestaties.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18