RCL krijgt te weinig tegen Quick Boys: 1-2 Rijnsburgse Boys wint „gewoon! l Valken 68 bedwingt Oegstgeest Noord wijk in „wachtkamer" ARC GELUKKIG TEGEN BARENDRECHT Winstpunt voor FC Lisse SPORTTRIBUNE EeidaeSowtmt Katwijk t| sterk voo Ter Leed MAANDAG 15 SEPTEMBER 1986PAGINA LEIDEN FC Lisse trok de goede lijn ook door bij PPSC. De Schiedammers werd een punt afhandig gemaakt, omdat er na 90 minuten 2-2 op het scorebord stond. Waarmee de bollenstrekers eer der te weinig hadden gekregen. Overi gens werd de confrontatie na de rust grimmig. Ron de Bruin van PPSC werd uit het veld gestuurd. Kees Guyt en Leo van Kampen hadden al vroeg kansen, want Lisse startte prima. Om na een kwartiertje weer terug te vallen en het ini tiatief aan PPSC te laten. Ron de Bruin scoorde in die fase eenvoudig 1-0. Roël Udenhout maakte er zelfs 2-0 van. In beide gevallen ging de Lisser doelwachter Cock Kaak niet hele maal vrijuit. Omdat Guyt het Rob de Nijs flink moeilijk maakte, kon De Nijs niet anders dan in eigen doel schieten. Waarna de Lisseperiode aanbrak. Een uur lang regeerden de mannen van trainer Hans van der Vlist. PPSC mocht daarom in zijn handen wrijven, dat alleen Hen ry van der Weyden het Schiedamse net nog vond: 2-2. De zwak leidende scheidsrechter Den Hollander zorgde zelf nog voor een verve lend slot. Lissenaar Ron Mesman en Schiedam mer Eric van Harmeien werden geboekt, ter wijl PPSC-er De Bruin voortijdig de kleedka mer kon opzoeken. LEIDEN De veelbelovende derby tussen SV Voorschoten en De Sleutels bood een prima strijd en eindigde in 1-1. Oegstgeest en Valken'6ft kwa men eveneens een remise overeen. Aleen vielen in Oegstgeest geen doelpunten. Hazerswoudse Boys en Koude kerk speelden eveneens met 0- 0 gelijk. Alleen Leiden ver loor. Met 2-1 van Rohda'76, zo dat die Bodegraafse ploeg al leen aan de leiding gaat. SV Voorschoten - De Sleu tels 1-1 (1-0) Zowel de SV als de Leidse for matie zocht op felle wijze het doel. Zodat een geliikopgaande wedstrijd het resultaat werd, waarbij de thuisploeg de beste OOK VOORSCHOTEN EN SLEUTELS DELEN O] mog' schoot in de 40e mi nuut raak. Sleutel Jan van de Berg maakte gelijk uit een strafschop. Paul Wolfswinkel had de bal met de hand be roerd. Oegstgeest - Valken'68 0-0 Het zal niet vreemd overko men, dat Oegstgeest technisch de betere ploeg was. Op ka rakter hield Valken echter ge lijke tred. Toch zou de thuis ploeg de meeste mogelijkhe den krijgen, echter zonder ze te benuUen. Valkengoalie Jan Varkevisser speelde een we reldwedstrijd. Naast talloze reddingen stopte hij tevens de strafschop van Alex Strating en de rebounds van Gerard Slierings. Hazerswoudse Boys Kou dekerk 04) Koudekerk begon goed. Met name Mark Bakker was in die beginminuten kansrijk. Ook Klaas van Diggelen schoot voor de pauze een keer goed voorlangs, waarna Hazerswou- de wat terugdeed via Sjaak van Dorp. De bal stuitte echter op de lat. De beste kans na de thee was voor Van Diggelen, die doelman Gerard de Haas op zijn weg vond. Voor Ha zerswoudse Boys misten vooral Jan Platteel en Leon Laros voor doel. Rohda'76 - Leiden 2-1 (1-0) Leiden kwam al na vijf minu ten een beetje knullig achter te staan. Maar was erdot uit het veld geslagen. Eq I offensief leverde, even, el Sleutels vorige week p kwam in Bodegraven, ee tal schoten (Rob Bink, 1 Kartal, Fred Kanbier ei Siera) op het houtweiJ Halverwege het tweed scoorde Rob Bink toe Vijf minuten erna verki valler doelman Fred kamp zich volledig o hoge bal: 2-1. LEIDERDORP RCL is op de goede weg. Niet dat dat zaterdag iets in cijfers uitmaakte thuis tegen Quick Boys werd het 1-2 maar als de Racingspe- lers zich zo blijven ont wikkelen moeten de pun ten vanzelf gaan komen. Vooralsnog staat RCL na vier wedstrijden wèl punt loos onderaan. Quick Boys daarentegen heeft zich na de misser tegen Baren- drecht tweemaal goed hersteld. Niet zozeer met opzienbarend veldspel, maar wel door eerst ARC en nu RCL geroutineerd twee punten afhandig te maken. De eerste reactie van RCL- trainer Laurens Mouter zegt veel over de sfeer in Leider dorp:,,^ heb bij Roodenburg vijf jaar geluk gehad. Ik ge loof, dat ik nu midden in de daaropvolgende vijf pechjaren zit." En dat terwijl het er spel- technisch gezien al een stuk rooskleuriger uitziet dan na de eerste wedstrijd. Mouter relati veert snel:„Zonder gekheid. wij zijn niet alleen fysiek, maar ook speltechnisch ge groeid. En wees nou eerlijk, we hadden hier een gelijkspel verdiend". Waar de bebaarde oefen meester helemaal gelijk in had. Beide équipes waren incom pleet begonnen. Quick Boys miste nog altijd de geblesseer de Freek Rienks en Teun van der Plas, terwijl Johan Jonker vrijdagnacht vader was gewor den. RCL daarentegen zag Steef Pattiapon, Wim de Roo en Aad van Tongeren even eens wegens blessures aan de kant staan, terwijl Hans Braat en Ruud Boendermaker geha vend aan de klus begonnen. Voor de toeschouwers was het allemaal bijzonder aardig. Mis schien niet zo zeer voor de verwende Katwijkse kijker, want Quick Boys draaide niet zoals men in glorietijden doet. Maar ten opzichte van vorige week tegen ARC was het team van Hans van der Zee beter op dreef. De Katwijkers waren vooral slim bezig. Rustig wachtend op de Leiderdorpse aanvalsgolven moesten er wel uitbraakmogelijkheden ko men. Onder aanvoering van de schitterend voetballende Marcel Valk, die steeds meer zijn stempel op de roodwitte brigade begint te drukken, kwam RCL op met name de rechterflank meerdere malen goed door. Daar stichtte de prima spelende rechtsback Hans Kolenbrander, evenals Peter Siera, vaak gevaar. Toch slaagde Quick Boys, zoals was verwacht, in zijn opzet. De bal belandde direct na een massale roodwitte aanval bij Martin van der Plas, die Kees van Rooyen diepstuurde. De middenvelder schoof het leer onder de kansloze Peter van der Wal door. Na amper een half uur werd de aan de ande re zijde spelende Kees Ruis node gemist. Uit een hoek- Frenk van der Kleij (rechts) van schop kopte de opgekomen Kees Ruis kinderlijk eenvou dig in 0-2 in. Alles wees op een monstero verwinning van de kustforma- tie. Waarna Quick Boys zich toch bleek te verslikken in de veerkracht van de Leider- dorpse jongelingen. Eerst „pik te" spits Leo van de Wete- ringh zijn eerste strafschop op professionele wijze. Peter Sie ra voltrok het vonnis: 1-2. Waarna een voor de voetbal liefhebber perfecte tweede helft ontsproot. Kansen te over aan beide zijden. Deels omdat Quick Boys voelde niet genoeg te hebben aan 1-2, an derzijds omdat RCL steeds meer in zijn element begon te raken. Martin van der Plas, Leen van der Plas, Van Rooy en en Van der Kley hadden Quick Boys een hoop last kun nen besparen door gewoon te scoren. Van de Wetering, Ait el Houssi, Valk en Boender- maker hadden daarentegen de terechte gelijkmaker aantekenen. TJEERD SCHEjg Scoreverloop: 15 Van Rooyenjir Ruis 0-2, 43 Siera (strafschop? RCL. Van der Wal. KolenU Brasker, Van Breugel. Braatr1 Houssi). Siera. Valk, Boendei (Van Meurs). De Vogel, Van ji tering, Heemskerk. Quick Boys: Guyt, Wim v Ruis. Mieras. Eijsberg, Van 1 Arie van Duyn, Floor van Leen van der Plas, Martin itii Plas, Frenk van der Kley (H~ der Plas). <h£ l'P LEIDEN Dat Ter duistere tijden tegemoet!/ werd door regiogenoot' wijk nog eens flink streept. De mannen van, Ciere wonnen met 4-2. buterende Zevenhoven te andermaal. Lyra wen opgerold met 1-4 en moei blij zijn met deze uitslai Katwijk - Ter Leede 4-2 Tot 2-2 hield Ter Lee< bij. Twee doelpunten v; van Duyn en tegentreffei Ed van der Heiden en van Leeuwen zorgden' die stand. Waarna Katwil welletjes vond en via (- van Wim Guyt uitliep n^ 2. En volkomen terecht, het veldspel was veel dan dat van Sassenhein het armoe troef is bij Tea* de werd getypeerd doo feit, dat doelman Bert kenspoor vervangen worden door speler Verloop. -j Lyra - Zevenhoven 1-4 k De Lierse formatie ging dig ten onder aan onder ting. Met een laconieke i C ling gestart werd Lyra ij helft stukgespeeld. Al 1 rust stond het 0-3 door punten van Leo Lips (tw René Bon uit een comb^ met Lips. Direct na de 4 scoorde Theo de Boer oj geven van Bon. Om uitij lijk op 1-4 te eindigen. Z hoven kon vervolgens kijken op de beste weö sinds tijden. NOORDWIJK Voorlopig mag Noordwijk weer even plaats nemen in de wachtkamer van de zaterdag eerste klasse A na de verdiende nederlaag, die het in eigen huis leed tegen NSW: 1-3. Tot het eerste fluitsignaal van de irritant leidende scheidsrechter Van Dooye- waard waren beide formaties nog zonder puntenverlies en verrassend genoeg was Noordwijk de ploeg die deze status zeven kwartier later moest prijsgeven. Waarom dolf Noordwijk het onderspit tegen het degelijke, maar niet geweldige NSW? In de eerste plaaats, omdat de thuisclub te veel spelers in de gelederen had, die de benodigde vorm mis ten. De wil was er wel bij de meesten, maar juist op het speltech- nische en tactische gedeelte bleef Noordwijk in gebreke. Voorin hadden Gert Jan Bakker, Klaas Vink en Ivan Hermans nauwe lijks bewegingsruimte, het middenveld ontplooide te weinig ini tiatief en zorgde nimmer voor een gevarieerde aanvalsopzet, ter wijl de laatste lijn hiaten te zien gaf. Het centrale duo Mark Vink-Andries Wendt, ontstaan na het wegvallen van Siem van Be veren, deed het tot voor het duel tegen NSW goed, maar opereerde nu uitermate zwak. Daarnaast was Noordwijk zichzelf niet. Het speelde van meet af aan behoudend, bijna angstig, en wist zich geen raad met de muur van verdedigers, die de gasten voor de eigen veste hadden opgetrokken. Veelal hoge ballen in de trechter konden de de fensie van de Numansdorpers niet verontrusten, waardoor het aantal uitgespeelde kansen nihil bleef. De derde reden betrof Rini van Trigt; vorige week al twee maal succesvol tegen RCL en nu de gehele produktie van NSW voor zijn rekening ne mend. Snelheid, overzicht, balcontrole en gevoel voor de juiste plaats. Deze wapens waren Mark Vink en later invaller Sjaak Sluys te veel van het goede. In de achttiende minuut minuut schoof de gevaarlijke spits de bal voor de eerste maal langs de tevergeefs uitvallende Dick Dortmundt na een splijtende pass van de kalende spelbepaler Peter Knoop. Ofschoon Klaas Vink vijf minuten later een ver keerde terugespeelbal van Kees Vos alert oppikte en doelman Leon Beider kansloos liet, was het een ieder duidelijk dat het een zware middag zou worden voor de Eelman-brigade. Toch was Vink nog voor de pauze dicht bij 2-1, maar zijn kopbal, na een voorzet van de weer bergen werk verzettende Yvan Her mans, verdween naast de verkeerde kant van de staander. Rini van Trigt was in de 49e minuut succesvoller. Een vrije trap van Wout van der Stel werd verlengd door Dirk Zevenbergen en van Trigt was wéér iets sneller bij de bal dan Mark Vink: 1-2. Omdat de vele voorzetten van Noordwijk geen soulaas boden de lange Leon Beider plukte alles boven de toeschietende hoof den weg en het inbrengen van Sjaak Sluys en Leo Verbeek geen effect sorteerde, kreeg NSW steeds meer vertrouwen in een goed resultaat. Toen Van Trigt zijn derde treffer in de tou wen schoot, was de wedstrijd dan ook helemaal „gespeeld". Oefenmeester Jaap Viergever was blij met de derde zege van zijn ploeg, maar bleef bescheiden:„Wij staan nu zes punten bo ven de laatste plaats, dus gaat het goed. Door een goede organi satie hebben wij het Noordwijk lastig gemaakt. Daarnaast gaven wij Toon Houtekamer de rol van spelverdeler. Hij kreeg van ons bewust de ruimte en dat kan hij niet aan, waardoor hij kwam te zwemmen. Wij schakelden de belangrijkste mensen uit van Noordwijk en ja, de opbouw van achteruit is niet hun sterkste punt". Zijn collega Jaap Eelman verwoordde het zo: „Wij heb ben niet van NSVV verloren, maar van Van Trigt. Wij vergaten de opdrachten uit te voeren en maakten domme fouten, die niet mogen voorkomen wanneer je een top-amateur pretendeert te zijn. Daar krijg ik een sik van....". JELLE RAAP Scoreverloop: 18. 0-1 van Trigt; 23. 1-1 K. Vink; 49. 1-2 van Trigt; 79. van Trigt 1-3. Noordwijk: Dortmundt; Marijt (verbeek), M. Vink. Wendt, Nulkes; Boom, Houtekamer (Sluys), Smits; Hermans, K. Vink. Bakker. NSVV: Beider, Tjon A Loi, den Haan, Bol, Heymans, Vos; Grootenboer, Knoop, Van der Stel; Zevenbergen, Van Trigt Katwijk aanvoerder Wim Guyt 2 haalt uit in het treffen met Ter Leede. Katwijk won met 4-2. AMSTELVEEN Hoe wel de derde competitie zege op rij net een feit was geworden, maakte Rijns burgse Boys trainer Arie Kurver zaterdag, direct na afloop van het met 0-3 van RKAVIC gewonnen duel, bepaald geen tevre den indruk. „We hebben gewonnen. Beter gezegd: we hebben gewoon ge wonnen. Wat dat betreft heeft de ploeg zijn werk gedaan. Maar meer ook niet", liet Kurver na het treffen weten. Waarmee de Rijnsburgse eer stejaars treffend duidelijk maakte hoe matig zijn team zich in Amstelveen had gepre senteerd. In tegenstelling tot de eerste twee eveneens win nend afgesloten ontmoetingen, bakte Rijnsburgse Boys er te gen de debutant van de eerste klasse A maar bar weinig van. Dat er desondanks nog een overtuigende overwinning op het scorebord verscheen, zegt dan ook veel meer over de kwaliteitsarme tegenstander (Kurver: „RKAVIC is gewoon een slechte ploeg") dan over de klasse van de Rijnsburgers. Een team dat desondanks na tuurlijk wel bezig is met een aantrekkelijke competitiestart. Zoals ook Kurver zich zater dag realiseerde. „Rijnsburgse Boys heeft hier niet gevoet bald zoals de ploeg dat eigen lijk kan. Dit was verreweg de slechtste wedstrijd tot nu toe. Maar het is in zo'n geval na tuurlijk weer wel een pluspunt dat er gewoon gewonnen wordt". Met andere woorden: aan het einde van de rit tellen alleen de winstpunten en die konden zaterdag inderdaad in de geel zwarte knip worden bijgeslo ten. Winstpunten die zaterdag al in de zevende minuut tast baar werden. Aanwinst Ron Carli draaide zich toen op links vrij, waarna Hans Zwaan aanwezig was om de hoge voorzet koppend in een treffer om te buigen. Een snelle voor sprong waar de Rijnsburgers vooraf ook op hadden gespecu leerd. Kurver: „Het doel was inderdaad om zo snel mogelijk op voorsprong te komen. Maar toen die voorsprong er een maal was, was het ook direct afgelopen met het goede voet bal". De Rijnsburgers stelden zich na die 0-1 van Zwaan in derdaad wel heel erg hautain op. En toen de hard werkende, maar inderdaad kwaliteit ont berende opponent doorkreeg dat er tegen dit Rijnsburgse team meer mogelijkheden wa ren, werd de ploeg van aan voerder Johan de Kroon zo waar ook nog eens in proble men gebracht. Sander Tous- saint, maar vooral Henk Span- ninga faalden, of zagen geel zwarte goalie Ruud Spierings goed ingrijpen bij zeer doelrij- pe mogelijkheden. In de tweede helft stelde het in die fase meer vanuit de ver dediging spelende Rijnsburgse Boys binnen vijftien minuten orde op zaken. De door Martin Toet en Hans Zwaan perfect voorbereide treffer van Ron Carli, betekende immers de genadeklap voor het goedwil lende RKAVIC. Dat in de res terende speeltijd nog een paar keer goed wegkwam (vooral de door Hennie Koet gemiste mogelijkheid was eigenlijk niet te missen), maar uiteinde lijk toch nog een fraaie treffer (van Hans Z moest incasseren. Een die Kurver er dus niet veel vrolijker op had gen „We hadden hier met 0 ten winnen. Dan hadde het goed gedaan. Dan h we onze supporters tevfr gesteld. Nu niet. Nu we gewoon gewonnen heeft de ploeg eigenlijl goede kans gemist". GERT-JAN ON1 r Scoreverloop: 7. Zwaan 0-1, 51 0-2, 78. Zwaan 0-3. Rijnsburgse Boys: Spierings,^ Driebergen. Aandewiel, De Van Dijk (Taalman), Arroyo Merbis, Zwaan, Carli. ALPHEN AAN DEN RIJfJ „Wij zijn zo ge lukkig geweest om het laatste doelpunt te maken, het had net zo goed aan de andere kant kunnen vallen", was een van de eerste reacties van Jan Kroeze na de 3-2 overwin ning van ARC op Baren- drecht. Waarmee de oefenmeester te recht aangaf, dat een gelijkspel de juiste uitslag was geweest van een wedstrijd waarin ARC het gemis van vier bassisspe- lers want ook Ed Graper heeft zich bij de reeds overvol- V le ziekenboeg gevoegd met succes compenseerde met een portie vechtlust. Wat de wed strijd niet mooier, maar de overwinning des te prettiger maakte. Een overwinning waarnaar werd gesnakt na het verlies van de eerste twee wedstrijden in de eerste klasse, de afdeling waarin ARC zichzelf van tevo ren immers minstens een plaats in de middenmoot toe dacht. De Alphenaren zouden daar „eindelijk" kunnen gaan voetballen, lees: minder „vechtvoetbal" aantreffen, dan in de klassen daaronder. Za terdagmiddag bleek echter, dat die inzet ook in de eerste klas se van groot belang kan zijn, als de voetbaltechnische kwa liteiten tekort schieten. Want daarvan is bij ARC sprake nu naast Rini Oosterlee, Paul Kluivers en Ruud van Es ook Ed Graper vanaf de kant moet toekijken. Graper kreeg vorige week weer last van een oude voetblessure, die mede een liesblessure tot gevolg had. Verwacht wordt dat de verde diger de eerste weken nog bui tenspel staat. Dat ARC desondanks een 2-0 voorsprong kon nemen, was niet zozeer een verdienste van de gastheer als wel falen van Barendrecht, dat niet de in druk kon wegnemen ARC te onderschatten. Wellicht mede een gevolg van de 6-2 zege op RCL, dat evenals ARC dins dagavond nog puntloos was. Zo mocht Sjaak Key na een klein half uur bijna ongestoord vanaf eigen helft oprukken naar doelman Van Driel. Key liet hem eerst vergeefs naar de grond duiken, om de bal ver volgens fraai over de Baren- drechtse sluitpost te stiften. Het tweede doelpunt was ge heel aan Van Driel te wijten: hij sprong finaal onder de bal door na een hoekschop van a Geert Jan de Vries. Nico Oos terlee faalde niet en hoefde de bal slechts in te tikken. Een onverwacht florissante uit gangspositie voor de tweede helft, waar Barendrecht dan ook geen genoegen mee nam. Tot dan toe nauwelijks kansen creërend (Prook moest alleen serieus in actie komen toen Ben A Pot van dichtbij hard inschoot) schoot Bas Hokke de bal, uit een directe vrije trap vanaf 35 meter, langs de ver bouwereerde Prook. Een situa tie waarbij de Alphense verde diging overigens niet vrij uit ging. De gevreesde gelijkmaker viel reeds direct na rust (Jan Baan bediende Gert van der Wal). ARC kroop echter niet, zoals verwacht, met man en macht in de verdediging, maar ging in het offensief. Wellicht om dat het achterin zonder Van Es en Graper niet naar beho ren functioneerde en de ploeg van Ger de Keizer, zont i geblesseerde spits Noord j middenvelder Verhagei aanvallend opzicht schoot. Een instellini Vrouwe Fortuna wellic de beslissing bracht ARn voordeel van de twijfel ti nen: René Lammers zijn ploeg op wonders wijze vrije trap a la I naar de eerste wil ten... PIETER EVEjc; Scoreverloop: 28. Key 1-0, 36. lee 2-0, 40. Hokke 2-1, 46. V Wal 2-2, 91. Lammers 3-2. ARC: Prook, Borst, Jelle K<*'' Rob Koolstra, De Vries, Renf C mers, Key, Van Leeuwen, Boe terlee, Schalkers (Groenland).

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16