Manchester United zet 't herstel ir Ton voor Every Way j Publiek en FC Den Haag verliezers Fraser klopt mat Excelsior WIMBLEDON TENONDER TEGEN EVERTON SPOHI I MIBUIME MAANDAG 15 SEPTEMBER 1986 Eredivisie Eerste divisie Programma Topscorers Prijsvragen A)ai-FC Groningen - FC Den Boech-Feyenoord FC Den Haag-SC Veendam Excelslor-FC Utrecht Zaterdag 20 aeptember Eredivisie PEC Zwolle-Haarlem Fortuna S-SC Veendam VW-FC Groningen Eerste divisie MW-Emmen SC Heerenveen-Willem II Zondag 21 september Eredivisie FC Twente-Roda JC FC Den Bosch-FC Den Haag Feyenoord-Excelslor FC Utrecht-PSV AZ-Sparta Ajax-Go Ahead Eagles Eerste divisie Wagenlngen-Helmond Sport De Graafschap-Eindhoven RKC-Vltesse RBC-Volendam NEC-Telstar Lotto: 4-11-26-32-39-41. Reservegetal: 30. Deelnemers: 544.819. Inleg: 2.410.697,00. Prljzenbedrag: 1.220.655,00. Toto: 3-1-2-2-1-3-3-3-3-2-3-1. Deelnemers: 35.280. Inleg: 145.505.00. Prljzenbedrag: 79.169.00. Toto-gelijk: 2-6-8-10-22. Toegevoegde wedstrijd: 4. Deelnemers: 3718. Inleg: 16.516.00. Prljzenbedrag: 16.554.00. Cijferspel: 933125. Deelnemers: 256.420. Inleg: 384.630.00. Westduitsa lotto: 6-10-14-16-23-28. Reser vegetal: 17. Spel 77: 0380420. Belgische lotto: 1-6-7-16-24-30. Reserve- W-5: 6-8-11-8-6. Omzet: 73.847.00. Uit betaling:'/ 1080.60. Eerste divisie g in het kort DEN HAAG De karakterlstk V van de afgelopen weekeinde Ir n eerste divisie gespeelde voetba» ni strijden zijn: MW-Vitesse 4-1 (0-0): 73. Thai 74. Thai 2-0. 78. Drlessen 3-0. 80 lan 3-1, 84. Van der Luer n; Scheidsrechter: Van der Lear. schouwers: 2278. ,a Willam ll-Wagenlngen 3-0 (2-0); Buslo 1-0. 54. Maddock 2-0, Broeken 3-0. Scheidsrechter: kleeft. Toeschouwers: 2300. kaart: Kelderman (Wagenlngen). Helmond Sport-De Graatschap (2-1): 39. Jansen 0-1. 40. Teuben 45. Kraay 2-1. 49. Teuben doel) 2-2. Scheidsrechter: Van Toeschouwers: 2500. DS 79-SC Cambuur 1-1 (0-1): 5. der Ark 0-1. 04. Van der Weel schop) 1-1. Scheidsrechter: Ver Toeschouwers: 3000. Rode kaï Bartellngs (DS 79). Rontberg Cambuur). SC Haraclea-SW 2-2 (1-0): 20. drlks 1-0. 47. Verbeek 2-0. 75. I mann 2-1, 80. Oosterlee Scheidsrechter: Hobè. Toeschoui 1500. LONDEN De droom van Wimbledon heeft pre cies één week geduurd. Op de zesde speeldag van de Engelse voetbalcompe titie werd de brutale de butant van de eerste plaats gestoten door een nederlaag van 2-1, op ei gen veld tegen Everton. Nottingham Forest bood zich met allure aan als nieuwe leider. Aston Villa kreeg er met 6-0 van langs. In de lagere regio nen zette Manchester Uni ted het herstel in. De eer ste overwinning in de competitie werd behaald tegen Southampton: 5-1. De zesde speeldag in de eerste divisie was er één met hoge scores en bijzondere individue le prestaties. Nottingham Fo rest was groots tegen het door blessures geplaagde Aston Vil la. Door de 6-0 werd het doel saldo beter dan dat van titel verdediger Liverpool en kon voor het eerst in jaren de top- positie worden ingenomen. Birtles en Webb scoorden ie der tweemaal, Carr en mana ger Brian Clough's zoon Neil eenmaal. Liverpool sloop mee omhoog door winst met 2-0 op Charlton Athletic. Wimbledon bleek op eigen veld nog een maatje te klein voor een topclub als Everton: 2-1. Met wat meer geluk had Wimbledon, gewaardeerd om zijn recht-toe-recht-aan-stijl, een gelijkspel kunnen redden. In de slotfase werd, aange vuurd door het record aantal toeschouwers van 11.708, een zwaar offensief ingezet. Ever ton hield met geluk de voor sprong vast. Sheedy en Sharp verzorgden de productie voor Everton, Cork voor Wimble don. Bij Manchester United maakte Bryan Robson zijn rentree. Het was te merken. Onder zijn regie leverde United de beste prestatie in maanden. Olsen maakte uit een strafschop het eerste doelpunt. Flowers, de 19-iarige vervanger van de zieke international Shilton. werd vervolgens gepasseerd door Whiteside, Stapleton (2) en Davenport: 5-1. Tony Cottee van West Ham United, vorige woensdag de butant als invaller voor Enge land tegen Zweden, scoorde een hattrick in de imponerend met 3-2 gewonnen uitwedstrijd tegen Queens Park Rangers. Verrassend was ook de eerste overwinning van Chelsea, 3-1, in de uitwedstrijd tegen Tot tenham. Hazard, afdanker van Tottenham, maakte twee doel punten. Dundee United bleef door een zwaarbevochten gelijkspel van 2-2 tegen Celtic leider in de Schotse eredivisie. Celtic nam DEN HAAG FC Den Haag-SC Veendam (0-1) is gistermiddag meer een Wedstrijd geworden voor taktische fijnproevers. Het grote publiek, dat komt voor amusement is in het Zuiderpark nauwelijks aan zijn trekken geko men, ook bleef de span ning tot en met het eind signaal intakt doordat bei- de ploegen cijfermatig in eikaars nabijheid bleven. De uitslag geeft aan, dat trai ner Henk Nienhuis van de be zoekers als winnaar uit de bus is gekomen ten opzichte van het Haagse duo Van de Meent/ Steegman. Inhoudelijk, of be ter gezegd de wijze waarop de spelers de bedoelingen van hun technische bazen uitvoer den, werd dit ook bevestigd. Dat wil geenszins zeggen, dat FC Den Haag geen taktische discipline aan de dag legde. De thuisclub speelde immers juist wél volgens het door Van de Meent en Steegman beoogde stramien, dat een ietwat af wachtende houding en gedo seerde aanvalslust beoogt. Daartegenover stelde het SC Veendam van Nienhuis een [>uur afwachtende taktiek. Dat eidde vanzelfsprekend tot weinig verheffend kijkspel om niet te spreken van negatief voetbal. Om de strijdwijze van SC Veendam effectiever te be strijden had Van de Meent vooral de in dadendrang zel den te stuiten Karei Bouwens (absent wegens een liesblessu re) goed kunnen benutten. Van de Meent meende, dat Cor Lems (nog bezig aan reva lidatie na een meniscusopera tie) nog nadrukkelijker in deze wedstrijd van waarde had kunnen zijn. Het wegvallen van Bouwens ten opzichte van de opstelling van vorige week werd gecompenseerd door de schorsingvrije Remco Boere, maar deze slaagt er in zijn nieuwe rol (vanaf de rechter kant het strafschopgebied van de tegenpartij binnenstormen) tot dusver niet in zich net zo te manifesteren als vorig seizoen. Het hard oordelende publiek vroeg zelfs om zijn vervanging ten gunste van Ron de Roode. De blonde favoriet werd wel in het veld gebracht, zij het ten koste van de in de ogen Eredivisie 1. Van Basten (Ajax) 8 2. F. Booy (PEC Zwolle)6 3. Houtman (FC Groningen)5 Lengkeek (Sparta)5 Böcklmg (Sparta)5 Keur (Haarlem) 5 7. Hoiverda (Fortuna S) 4 Van Loen (FC Utrecht)4 Wilson (FC Twente) .4 10.Elstrup (Feyenoord) 3 Douflkar (PEC Zwolle) 3 Otto (FC Den Haag) 3 Koeman (PSV) 3 Bosman (Ajax) 3 Rijkaard (Ajax)3 Morley (FC Den Haag) 3 Fraser (FC Utrecht) 3 Eerete divisie 1. Van Tilburg (Helmond Sport).... 7 Grim (NEC) 7 Van der Ark (SC Cambuur) 7 4. Lammers (RKC) 6 Rontberg (SC Cambuur) 6 Van de Brom (Vitesse)6 Van der Weel (DS 79)6 Marco van Basten 8. Bannon (NAC)5 Cornelissen (De Graafschap)... 5 J. Molenaar (RBC)5 Voets (RBC) 5 Maddock (Willem II) 5 ROTTERDAM Na een vijf de deel van de competitie in de eredivisie ziet de toekomst er voor Excelsior erg somber uit. De Rotterdamse club was gistermiddag kansloos tegen een bepaald niet imponerend FC Utrecht, dat de punten mo menteel ook erg goed kan ge bruiken. De Utrechters waren er vanaf het eerste moment van doordrongen dat het om een vierpuntenwedstrijd ging. FC Utrecht speelde intelligen ter, sneller en was door een goede opbouw van achteren uit voortdurend gevaarlijker. Volkomen tegen de verhou ding nam Excelsior echter de Leenheer klapte de Utrechtse buitenspelval te laat dicht en Van Goozen had geen proble men met Van Noortwijk. Bin nen een minuut had Excelsior de wedstrijd kunnen beslissen. Uit een voorzet van Wasiman schoot de veel te weinig aan gespeelde Schapendonk, die met een hand in het verband speelde als gevolg van een hondebeet, echter over. Hoewel FC Utrecht even de draad kwijt was, sloot het de eerste helft toch met voor sprong af. Tweemaal profiteer de de van Sparta overgeko men Fraser van afschuwelijke verdedigingsfouten van de Kralingse club, die het zonder de nieuwe aanwinst Sörensen en de betrouwbare Steve Wa siman moest doen. Excelsior is zowel Sörensen (een mogelijke liesbreuk) en Wasiman (me niscus) waarschijnlijk tot de winterstop kwijt. Na de herva ting vergoedden nog eens drie goals iets van het gemis aan goed voetbal. De van de ama teurclub Woudenberg afkom stige Willaarts, hij verving de geschorste Van Loen, zette na een duidelijk geval van bui tenspel FC Utrecht op 1-3. Toen Van Bremen uit een voorzet van Leenheer voor 2-3 zorgde, leek er toch nog iets te gaan gebeuren. Binnen e$n minuut had Utrecht via een zeer fraaie kopbal van Fraser uit een voorzet van Van de Akker echter het verschil van drie doelpunten weer hersteld en daarmee de verdiende Utrechtse winst veilig gesteld. Excelsior - FC Utrecht 2-4 (1-2): 19. Van Goozen 1-0, 33. Fraser 1-1, 40. Fraser 1-2. 68. Willaarts 1-3, 73. Van Bremen 2-3, 74. Fraser 2-4. Scheids rechter. Thomas. Toeschouwers: 2000 Excelsior: Doesburg; Leenheer, Beu kers, Van der Padt, Van Tour, A.Wa siman, Waslander, Snoei (Latuheru), Van Goozen, Schapendonk, Van Bre- FC Utrecht: Van Noortwijk; Van de Akker, Van der Meer, Verrip: Plomp, Pattinama, Adelaar, Van de Hooit, Van de Waart (Van der Horst), Willaarts, Fraser. door McClair en McStay de leiding. Pas diep in de tweede helft werd het geliik door Fer guson en Gallacher. Hearts nam door een even moeizaam behaalde overwinning op Aberdeen (1-0, doelpunt Clar ke) de tweede plaats in bezit. Glasgow Rangers ging einde lijk spelen zoals speler-mana ger Souness dit beoogde. Het werd 4-0 tegen Clydebank, vooral dank zij een hattrick van Fleck. West-Duitsland Bayern Mtlnchen, komende woensdag tegenstander van PSV in de eerste wedstrijd van de eerste ronde van het toer nooi om de Europese beker voor landskampioenen, is za terdag alleen op kop in de Westauitse Bundesliga geko men. De titelhouder kwam in de uitwedstrijd tegen FC Kai- serslautern weliswaar niet verder dan een gelijkspel van 1-1, maar staat met tien pun ten uit zes wedstrijden een punt hoger dan de concurren ten Bayer Leverkusen, Ham burger SV en Werder Bremen. FC Köln, de club van de zwaar bekritiseerde trainer Georg Kessler, boekte de eer ste overwinning in het seizoen. In het Mungersdorf-stadion was de belangstelling van het publiek overigens zeer matig: 6000 kijkers. Pas in de tweede Ricardo Gallego van Real Madrid gaat In duikvlucht naar het gras na een duel met Pato Yanez van Zaragoza. De club van Leo Beenhakker won met 3-1. helft kon de Keulse formatie zijn meerderheid tegen debu tant FC Homburg in doelpun ten omzetten. De doelpunten kwamen van Bein (48), Steiner (64) en Woodcock (77). België Bij KV Mechelen kan men eindelijk tevreden zijn over de Nederlandse inbreng in de ploeg van Aad de Mos. Door een doelpunt van international Erwin Koeman en twee tref fers van verdediger Graeme Rutjes won Mechelen vrij ge makkelijk de uitwedstrijd bij Racing Jet (3-0). Na drie wed strijden staat de ploeg met vier punten op de vierde plaats. 0e top van de Belgische eerste klasse bestaat uit Club Brugge (3-1 tegen Club Luik), Stan dard Luik (2-0 tegen Berchem Sport) en Anderlecht (2-0 te- fen RWDM). Deze ploegen ebben één punt meer dan KV Mechelen. Spanje De miljoenenclubs in de Spaanse eerste divisie, Real Madrid en Barcelona, staan weer broederlijk naast elkaar op de ranglijst. Op de vierde speeldag achterhaalde Real de Catalaanse aartsrivaal door een zege op Real Zaragoza (3- 1). terwijl Barcelona bij debu tant Sabadell niet kwam dan 1-1. Door die res taten hebben beide ploe punten uit vier wedstrijden Frankrijk Olympique Marseille heeft de negende speeldag alleen leiding genomen in de Frai eerste divisie. De miljoens club van sponsor Bernard pie en trainer Michel Hida rekende zaterdag gedecidei af met hekkesluiter Toulon 0). Monaco hielp de streeki noot een ferme hand d( mede-koploper Nantes met te verslaan. De Deense breng bij de Monegasken v doorslaggevend. Sören Lei scoorde het eerste doelpu Sören Busk de overige twee Italië Wim Kieft maakte gister* een droomdebuut voor Toriij In de met 2-1 van Hellas Ven na gewonnen thuiswedstrj maakte de Nederlandse intl national één van de twee del punten. Torino wafc één vanl zeven ploegen, die op de oa ningsdag tot winst kwamfl Ascoli, Juventus en Napoli gevierden in uitwedstrijd? Topscorer van de dag werdj Braziliaan Dirceu van Avel no met twee treffers tegH Fiorentina. z Remco Boere (links) tracht namens FC Den Haag het doel van. SC Veendam koppend onder vuur te nemen. Doelman Sape Hoekstra blijft de situatie echter stompend meester. van Van de Meent moegestre den Leo Schellevis. Voor rust hadden Boere, Mor ley (Hoekstra tikte de bal uit een hoekschop via de lat over), Jol en na de rust Schellevis (net naast) mogelijkheden, maar geen geluk. Reële sco ringskansen kwamen uit een slotoffensief niet voort, omdat FC Den Haag daarvoor ruimte en raffinement miste en Veen- dams zelfvertrouwen na het doelpunt van Steenge, die pro fiteerde van een foutieve te rugspeelbal van Martin Jol bij ieder balcontact toenam. FRANS LEERMAKERS FC Den Haag-SC Veendam 0-1 (0-0): 62. Steenge 0-1. Scheidsrechter Van de Munnik. Toeschouwers: 6.500. FC Den Haag: Stam; Van Alphen, Jol. Lankhaar, Purvis; Otto, Groe nendijk, Schellevis (De Roode), Plak; Boere, Morley. SC Veendam: Hoekstra; De Haan, Verschoor. Wiebing, Mulder. Steen ge, Veldmate, Nijgh; Huizingh, Klompstra (Meertens), Huistra (Keu- FAVORIET MAAKT ZICH WAAR IN EUROPEES KAMPIOENSCHAP DRIEJARIGEN? WASSENAAR Nog nimmer is er in een grote internationale koers op Duindigt zo'n grote favo riet geweest als gistereh in het Europees kampioen schap der driejarigen op de Wassenaarse baan. Dat was geen wonder want de Westduitse hengst Every Way met in de sulky Wil helm Paal was dit jaar nog niet geklopt. Bijna meteen na de start nam hij de lei ding en stond de kop niet meer af en zegevierde in de uitstekende kilometer- tijd van 1.16.6. Every Day bezorgde zijn eigenaar, de bekende springruiter Paul Schockemöhle, het mooie bedrag van honderddui zend gulden. De Zweedse merrie Icora Tilly ging met Kaj Widell als twee de over de finish en op enige afstand moest de Franse hengst Rantzau met de Zweed se pikeur Ulf Nordin genoegen nemen met een derde plaats. De Nederlandse derbywinnaar All or Nothing kwam in de laatste rechte lijn opzetten, maar kon niet meer in de buurt van de winnaar komen. „Is het een stukje verder dan ben ik derde", was het com mentaar van pikeur Hubert Schoonhoven. De tweede Nederlandse deel nemer, Annemarie Hazela, werd vijfde en dat leverde nog 7500 gulden op. De merrie kwam dit keer in de baan met Cees de «Leeuw. De vaste trai ner en rijder Wim Velis was niet op Duindigt te vinden. Hij leeft in onmin met de eigenaar van Annemarie en had willen voorkomen dat de merrie op Duindigt startte. Maar aan die praktijken wilde Velis niet mee doen en gunde Cees de Leeuw het EK-avontuur. Velis had een aanbeiding ge kregen om in dit EK Argos Liesbos te rijden. Daarvoor kon de Duitse trainer Rolf Dautzenberg niet overkomen. Maar volgens de reglementen mocht Velis niet met een an der paard in de baan komen. Hierdoor kwam zijn zwager Gerard van Eykelenborg in actie. Deze beleefde weinig plezier van Argos Liesbos die meteen na de start sprong en de stal kon gaan opzoeken. Duindigt kreeg niet het pu bliek dat werd verwacht bij een dergelijk Europees kampi oenschap. De totalisatoromzet en de publieke belangstelling vielen tegen ondanks de Joffer en Jonker-prijs voor tweejari gen, die ook op het program ma stond. Deze koersen wer den beide gewonnen door landskampioen Tjitse Sme ding. Met Baronet O won hij verrassend de Jonkerprijs voor Bruno en Bongo en bij de Joffers waren de eerste drie aankomende uit zijn stal. Zelf won hij met Best of All voor Bettina Shoeing en Barja Woldberg. In de internationale oudere klasse was een goed gevechi zien tussen Veloce (Hugo geweg) en Vriend (Joop P< De eerste won in een goede lometertijd van 1.18 Vriend en Sam Avon. ARTHUR VAN RIJSWIJK Tips Duindigt Twee rennen en negen draverij staan er woensdag op het program) van Duindigt. De eerste start is 14.00 uur Onze tips luiden: BRABANTPRIJS: Bianca Pitt, Bd Mirage en Bianca H. FRIESLANDPRIJS: American pulse, Zee Oostwijck en Aphroditt TWENTEPRIJS: Arjen Steenwij)l Zelando Uiterdijk en Zodetia. TRIPLE JPRIJS: Woodfeets Jes( Royal Prins en Silver Bill. ZUID LIMBURGPRIJS(l): Aida Lune. Zilma Vredenbest en Zet DUINENPRIJS: Yonnie Flight, bewust en Yankee Postille. BEAUMONTPRIJS: Blandor, Mat as en Star Ride. BIESBOSCHPRIJS: Zingaro Zeus Buitenzorg en Zanzibar Jacl PEELPRIJS: Alexia Arlo, Whirl de en Yok van de Lente. VËLUWEPRIJS: Sam Avon, Va! tin Melodie en Titus Westerhorn.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12