Matige generale a U houdt Ui het droog t Sou/twni Van Hanegem blij als praatpaal bij FC Utrecht -tslsH Becker geen showmaster perste [egeARC James Spartaan jampioen Michels ziet psycholoog niet direct ■derland eenzame ycotter schaken UTRECHT/HAARLEM - Wim van Hanegem is te rug op zijn geboortegrond. De 52-voudige ex-interna tional is (voorlopig) voor de rest van dit seizoen als „praatpaal" verbonden aan FC Utrecht, voor wel ke club hij ooit ook actief uitkwam. Van Hanegem was vorig sei zoen nog verbonden aan Feye- noord, waar hij werkte als een veredeld soort hulptrainer. De Rotterdamse club stelde echter geen prijs meer op de aanwe zigheid van de legendarische rtammer tien. FC Utrecht, dat tot afgelopen weekeinde slecht presteerde, klopte onlangs bij Van Hane gem aan. Eerder had trainer Nol de Ruiter al te kennen ge geven Van Hanegem graag bij de technische staf te willen hebben. Toen viel er echter niet over te praten met het be stuur van FC Ütrech(, dat De Ruiter aan het begin van vori ge week wél het groene licht gaf. Er werd een gesprek gear rangeerd en afgelopen vrijdag avond kwam alles rond. Van Hanegem gaat bij FC Utrecht dezelfde functie ver vullen, die hij ook bij Feye- noord bekleedde. De Ruiter, tèèlichtend: „Willem gaat de jongens begeleiden en optre den als praatpaal". De Ruiter ontkent pertinent, dat er door de komst van Van Hanegem aan zijn positie als verantwoordelijk trainer wordt geknabbeld. „Ik ben zelf met het verzoek om Van Hanegem binnen te halen bij het bestuur gekomen, onder die voorwaarde, dat er niet aan de posities van mezelf en Henk Vonk (hulptrainer; red.) zou worden getornd". Erg gelukkig Volgens De Ruiter is Van Ha negem zelf ook erg gelukkig met het tot stand' gekomen mondelinge akkoórd. AZ toon de" vorige week^eyeneens inte resse voor de diensten van Van Hanegem, die echter eerst met FC Utrecht wenste te pra ten. Stilletjes moet Van Hane gem altijd hebben gehoopt op belangstelling van de voetbal club uit zijn geboortestad. De 42-jarige Van Hanegem, zaterdag vanuit zijn huidige woonplaats Haarlem: „Het eni ge waar ik nu op hoop is, dat mijn aanwezigheid bij FC Utrecht rendement oplevert. Dat hangt ook van de spelers af. De laatste maanden heb ik gewoon alles gevolgd in de voetballerij. Het enige verschil was, dat ik er niet meer in werkte. Ik heb al die tijd zit ten wachten en wachten, ter wijl ik wat andere dingen deed. Mezelf aanbieden heb ik echter nooit gedaan. Nee, ook niet toen ik bij de wedstrijd FC Utrecht-Roda JC (27 au gustus; red.) was. Ik moest die avond een speler bekijken voor het een of andere blad, maar liever was ik niet ge gaan. Maar ja, dan gaan de mensen allerlei mogelijkheden suggereren. Nu de prestaties tegenvallen komt het voor Nol de Ruiter wat vervelend over, dat ik bij FC Utrecht kom. Maar Nol staat er voor de vol le honderd procent achter".. En FC Utrecht boekte afgelo pen weekeinde onder toeziend oog van de nieuwe praatpaal eeip, duidelijke zege op Excel sior, 2-4. Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Naam: Adres: Postcode/plaats:. Telefoon poor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch betalen f 23,04 0 kwartaal acceptgiro f 68,93 Stuur als dank de kranteparaplu aan: NaamVoOi Adres: Postcode/plaats:i Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer I 998, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). I t£eklóe(Bou/ta/nt Argentin doodmoe na huldigingen ROME Wereldkam- pioen Moreno Argentin is in de nacht van vrijdag op zaterdag in het ziekenhuis van Trento opgenomen. De Italiaan wordt daar be handeld voor voedselver giftiging. Volgens de be handelend geneesheer zijn er geen complicaties, maar is de patient danig ver zwakt. De renner zelf gaf een verklaring uit dat hij door de vele huldigingen fysiek en psychisch bijzon der vermoeid was geraakt. Argentin zou zaterdag de meest prominente deelne mer in de Trofeo Barrachi zijn. Gouden plak touw trekkers Het Nederlands herenteam werd gisteren In Slag haren wereldkam pioen touwtrek ken in de klasse tot 720 kilo. De nationale ploeg haalde de titel binnen zonder één nederlaag. De ploeg »an coach Groot Wassink was bij het vorige wereldkampioen schap derde ge worden. De vrou wen veroverden in de categorie tot 420 kilogram een zilveren medaille. Op de foto de suc cesvolle Oranje- trekstera in actie. MAANDAG 15 SEPTEMBER 1986 PAGINA 11 Rode kaart Bram Rontberg DEN HAAG De spelers in de eerste divisie blijven rode kaarten verza melen. Afgelo pen weekeinde moest scheids rechter Verhoef in Dordrecht twee spelers verwijderen. Al na vijftien mi nuten sloeg Bar- telings van DS zijn tegenstan der Rontberg van SC Cam- buur in het ge zicht, na een fel le aanslag op zijn benen. Ver hoef was conse quent en stuurde beide spelers naar de kleed kamer. Even la ter zond de arbi ter ook trainer Kistemaker van DS na het ma ken van aan merkingen naar de tribune. HAMBURG Een drie uur durende tennisshow rond Boris Becker heeft ruim 135.000 gulden opgebracht voor Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Het optreden van West- Duitslands voornaamste sportidool lokte duizenden toeschou wers naar het Rothenbaum-tennispark in Hamburg. Nadat alle 11.500 plaatsen verkocht waren, stonden er nog lange rijen men sen voor de kassa's. Becker bleek op het centre court niet echt in de wieg gelegd voor showmaster. Hij probeerde het publiek enigszins te vermaken met het geven van een training van een half uur aan acht scholieren, gekozen uit 10.000 aanmeldingen en het spelen van een set tegen een scholierenkampioen. RC heeft de eerste rerwinning binnen, i ené Lammers schoot j- j Alphense debutant de eerste klasse za- rdag a la Platini 1 iar een 3-2 zege op arendrecht. Een eister op de (letter- I *'jke) wonde van de rmatie van Jan roeze, die het nog al- jd zonder de drie rou- itniers Ruud van Es, ini Oosterlce en Paul luivers moet stellen, ovendien staat ook d Graper sinds vori- week op non actief. e dames van atletiek- :reniging De Spar- ian zijn gisteren, ge- eel volgens verwach- ng, kampioen gewor den in de landelijke bmpetitie (derde klas- Dit nadat zij vo- gjaar teleurstellend 'aren gedegradeerd ■d it de tweede klasse. JANSEN rEKLOPT ilex Jansen, bekender n de marathons op :unstijs dan de rond jes rond de kerktoren, iep gistermiddag naar net zijn zege van it seizoen mis in aatstgenoemde discir iline. Hij werd in het riterium op de Rotter- amse Doenkade ge- lopt door Barend Hu- 'eneers. Oorzaak: de zeidse schaatser/wiel- enner kwam te vroeg >p kop... EBAI De Nederlandse aakbond is tot dusver de ge federatie die de olympia- in Doebai boycot. De orga-' itie in de Verenigde Arabi- Emiraten heeft ver- ard, dat 61 landen hun h ïst hebben gemeld. Daartoe P oren ook de VS en Schot- Landen die eerder ge- W hadden het evenement te sn. De boycot van Neder- houdt verband met de „;ring van de Arabische jjnisatie inreisvisa te ver eken aan de schakers van VOOR DRIE VAN DE VIER NEDERLANDSE DEELNEMERSEUROPA-CUP AMSTERDAM Rinus Michcls meent dat in telijk niet zo'n figuur ontmoet en daarom achtte de top van de medische staf van de KNVB hij de kans op de komst van een psycholoog plaats is voor een psycholoog voor de persoon- naar de voetbalbond klein. Michels was in Am- liike benadering vah profvoetballers. Maar deze sterdam één van de vele sprekers op een con- wetenschapper dient wel een scherpe kijk op gres over de relatie tussen sport, met name voetbal te hebben. De bondscoach heeft recen- voetbal, en (para-)medische begeleiding. vS, debutant in de lofdklasse, heeft ook derde competitie- Idstrijd gewonnen. |C'34, toch niet de «ste tegenstander in "[hoogste zondagklas- j werd met een 2-0 ne- rlaag naar huis ge- uurd. Een overwin- jig die perspectieven fdt, zelfs al zijn er jchts drie wedstrij- gespeeld. Niet niets liet Jan nsz zich na afloop jzonder lovend uit de pupillen van Lagendijk. De oe neester zelf, be- l om zijn voorzich- fce uitspraken, kwam de conclusie dat „er inzit dan een lats in de midden- K>t". UVS deelt nu koppositie met IKV. Hans Gillhaus scoort met een fraaie treffer de gelijkmaker voor FC Den Bosch, nadat Mario Been (niet zichtbaar) de bal slordig heeft teruggespeeld. Doelman Joop Hiele is kansloos. DEN HAAG Drie van de vier Nederlandse clubs die deze week voor hun eerste Europa Cupwed strijd van het seizoen staan hebben een niel voor honderd procenl overtuigende generale af geleverd. Ajax kwam in een redelijk aantrekkelij ke wedstrijd niet verdei dan 0-0 tegen FC Gronin gen en Feyenoord verloor met 2-1 van FC Den Bosch. Slechts PSV was niet in staat de vorm te testen. Ajax moet zoals be kend op expeditie naar Turkije, FC Groningen mag het thuis opnemen tegen het nietige Ierse Galway United, Feye noord reist naar Pecs in Hongarije en PSV spant woensdag de kroon tegen Bayern München. Het resultaat en het spel van gistermiddag gaf met net oog op het Europese voetbal Zowel Johan Cruyff als zijn tegen speler Rob Jacobs aanleiding tot tevredenheid. „Een mooie uitslag voor ons", vond de oefenmeester van FC Groningen dan ook. „Boven dien hebben wij goed gespeeld. We hebben geprobeerd aan te vallen en dat had in de eerste Leids schaak programma succes LEIDEN Het Leidse com puterprogramma DAPPET doet het tussen de zestien deel nemers aan de Nederlandse Kampioenschappen Compu terschaak goed. Na vier van de zeven speelrondes bezet het met 2 1/2 punt uit 4 partijen een gedeelde vijfde plaats. Voor de vierde keer worden de Nederlandse Kampioen schappen computerschaak ge houden in het Centraal- Re- keninstituut van de Leidse universiteit. De partijen van de schakende computerpro gramma's werden dit week einde gevolgd door zo'n 100 toeschouwers, aan wie met be hulp van speciale demonstra tieborden uitleg werd gegeven. De winnaar van vorig jaar, NONA, gaat met de Neder lands kampioen van twee jaar geleden, CHESS, aan de lei ding met 3 1/2 punt uit 4 par tijen. De hoogst genoteerde Leidse inzending komt van Dap Hartmann en Peter Kou- wenhoven, DAPPET dus, en heeft sléchts één punt op het leidende tweetal moeten toe geven. De laatste drie ronden worden volgend weekeinde gespeeld. MOTORCOUREUR OMGEKOMEN BOLOGNA In een ziekenhuis in Bologna is de 25-jarige Itali aanse motorcoureur Alessandro Rambali overleden aan de ver wondingen, die hij vrijdag bij een valpartij tijdens de training op het circuit van Misano had opgelopen. TELLIER WINT ZONDER WIND NOORDWIJK AAN ZEE werd wegens gebrek aan wind Onno Tellier heeft gisteren afgelast. Na vijf wedstrijden voor de kust van Noordwijk had Tellier drie punten meer aan Zee de nationale surf beker verzameld dan Stephan van gewonnen zonder in actie te den Berg. komen. De finale-wedstrijd Het deze fantastische, stevige kranteparaplu, die u van ons ca deau krijgt wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Prins Albert van Monaco kan leuk voet ballen. Al thans zo lijkt het op deze foto, waarin de Monegask in duel is met de vroegere bondscoach van het Fran se elftal Mi chel Hidalgo. Het tweetal bestreed el kaar in het kader van een erewedstrijd voor het een of ander. helft bijna succes. Ajax speelde in te laag tempo wat ons spel ten goede kwam. We kwamen daardoor soms vrij eenvoudig in balbezit". Technisch-directeur Johan Cruyff was met ook een rela tief tevreden man. „Het was een heerlijke wedstrijd. Het enige foutje van ons was dat het iets te gehaast ging. Er werd daardoor niet goed te- rugverdedigd waardoor FC Groningen te vaak naar voren kon komen. Er waren daar naast veel van die „halve goal situatie", maak je daar één van loopt het meestal wel, maar het wilde deze keer niet luk ken". FC Groningen speelde zonder de geblesseerden Mark Ver- kuyl en Peter Houtman, van welke laatste wordt gehoopt dat hij morgen van de partij is tegen Galway. Ron van den Berg was weer als laatste man opgesteld nadat Jan van Dijk die rol tegen FC Twente op zich had genomen. Ajax miste Ophof (ook niet mee naar Turkije) en Mühren, maar had wel weer Ronald Spelbos in de gelederen. Hal verwege kwam Aaron Winter de duizelige Bosman vervan gen, maar de laatste is voor woensdag zonder twijfel weer 'fit. Goede dienst FC Den Bosch, dat Feyenoord met 2-1 zijn eerste competitie- Kijken naar de bal. Dat doen doelman Sjaak Storm en ploegmaat Klaus Boekweg van FC Gronin gen en John Bosman van Ajax, nadat de laatste heeft getracht te scoren. De bal ging over. Bursaspor verloor in het weekeinde in de vierde wedstrijd voor de Turkse competitie in een uitwedstrijd met 2-1 van Antalyaspor. Munkas Pees boekte zaterdag zijn tweede ge lijkspel in de Hongaarse competitie. Bij debutant Dunauj- varos bracht Pees het niet verder dan 0-0. Galway won ook de tweede wedstrijd voor de Ierse League Cup. In Dublin werd eerste divisieclub Shelbourne met 3-D verslagen. nederlaag toebracht, bereidde provinciegenoot PSV een goe de dienst. Toch zag het er gis termiddag in de met 11.500 toeschouwers mager gevulde De Vliert lange tijd naar uit dat niet FC Den Bosch, maar Feyenoord als enige eredivi sie-ploeg voorlopig zonder ne derlaag verder zou gaan. Der tien minuten voor het einde van de matige wedstrijd leid den de Rotterdammers nog met 1-0 en leek er gezien Fey- enoords stevige defensieve op treden geen vuiltje aan de lucht. „Die mensen hebben eigenlijk geen enkele kans gekregen", meldde Feyenorod-trainer Ri nus Israel ook na afloop. „Het waren pupillenfouten, die ons de das omdeden". Israel doelde daarmee op de knullige manier, waarop Feye noord in het laatste kwartier zijn al in de 21e minuut (Taha- mata) veroverde voorsprong afstond. In de 77ste minuut scoorde Gillhaus 1-1 nadat de Rotterdamse defensie als ver steend bij één van de weinige gevaarlijke Bossche aanvallen toekeek. Hoyer bereikte Stein- mann, die vervolgens romme laar Gillhaus aan het werk zette. Nauwelijks honderd tel len later legde nota bene Been de basis voor de Bossche zege. Een doorzichtige terugspeelbal van de even later geblesseerd uitgevallen Rotterdamse mid denvelder werd onderschept door Van Duren, die door de uitlopende Hiele werd neerge legd. Hoyer verzilverde de strafschop. Feyenoord kreeg daardoor ei genlijk de rekening gepresen teerd voor de wat al te voor zichtige instelling waarmee het FC Den Bosch bestreed. En zonder de geschorste Keje Molenaar, die overigens giste ren geblesseerd uitviel ten gunste van de aanvankelijk gespaarde Henk Duut, en de wat aangeslagen Been zullen de Rotterdammers woensdag uit een ander vaatje moeten tappen om tegen Pees een re delijke basis te creëren voor voortzetting van de Europese aspiraties. Ajax - FC Groningen 0-0. Scheids rechter: Van Swieten. Toeschouwers: 16.500. Gele kaart: Silooy (Ajax). Ajax: Menzo; Blind, Silooy, Spelbos, Boeve; Wouters, Rijkaard, Bosman (Winter); Van 't Schip, Van Basten, Witschge. FC Groningen: Storm; Mason, De Wolf, Van de Berg, Boekweg, Roos- sien; Bakker, Van Dijk, Olde Rieke- rink; De Koek (Gall), Eijkelkamp. FC Den Bosch - Feyenoord 2-1 (0- 1): 21. Tahamata 0-1, 77. Gillhaus 1-1, 78. Hoyer (strafschop) 2-1. Scheids rechter: Keizer. Toeschouwers: 11.500. FC Den Bosch: Van Grinsven; Van de Hoorn, Adriaanse, Van Eek, Bij- nen, Van der Linden, Hoyer, Kaiser, Steinmann, Krilzen (Van Duren), Gillhaus. Feyenoord: Hiele; Molenaar (Duut), Van Herpen, Troost, Wijnstekers, Hoekstra, Been (Blinker), Heus, Hof man, Elstrup, Tahamata.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11