Het is wel wat anders dan een optocht door de stad Blacky in de steek gelaten „Mennen van een vierspan is een kwestie van gevoel" hond zoekt: huis André de Jong, de Lévitan van de postkoetsrace: LEIDEN OMGEVING £«kbe6oma*it ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1986PAGINA IE ARTSEN Leiden: Groep 1: Tan, Janssen, Zwijnenburg, Mey er, R. van Leeuwen. Verhage, Groeneveld en De Ruiter: za. dr. Groeneveld, tel. 218661 en zo. Zwijnenburg. tel. 412166 Groep 2: Bergmeyer, Pieterse. Van Gent. Taytelbaum. Van Luyk, Klaassen. Rus, Kruis en E. de Lange: za. dr. Klaassen, tel. 213546 en zo. dr. Bergmeyer, tel. 121701 Groep 3: Pleiter, J. van Leeuwen. Smit, W. de Bruij- ne. J. de Bruijne, Stolk, Jürgens. Fogelberg en Muysenbergh: za. dr. Stolk. tel. 125820 en zo. dr. De Bruyne, tel. 134345 Groep 4: Van Wingerden. Lahr, Van Rijn. Bénit, Nieuwenhuls, Roos. Boer, Van de Waardt. Arnou, J. Zaaijer en R. Zaaijer: za. dr. Ar nou. tel. 311414 en zo. dr. Lahr. tel. 120347 Groep 5: Schaefer, Jasperse. Crul, Kooyman, De Jong. Prince, Reinders. D. Ham- merstein en A. Hammerstein: za. dr. De Jong. tel. 123752 en zo. dr. Prince, tel. 761754 Oegst- geest: vanaf za. 10 uur: dr. Van Walchren, tel. 174830. Patiënten van dr. Steenhoven of dr. Voor zaat: bellen naar 176867. Spreekuur za. en zo. 11.30- 12.30. Kaag - Abbenes - Nieuw Vennep: tel. 02526-72850 Leiderdorp: za. dr. Du Ry van Beest Holle. tel. 891100 en zo. dr. Van Velzen, tel. 891100. Spreekuur van 12.30 tot 13.00 op Vlaskamp 16. Voorschoten: za. dr. Prescott, tel. 01717-2356 en zo. dr. Tromp, tel. 071- 762159 Warmond - Voorhout: huisartsenpraktijk Oosthout. tel. 02522-30697 Noordwijk: Groepspraktijk tel. 19300. Kat wijk aan Zee: dr. Henneman, tel. 12182 Katwijk - Rijnsburg - Valkenburg: dr. Van de Water, tel 12921 Sassenheim: dr. Van Riet. tel. 11777 Alkemade - Rijnsaterwoude: dr. Beekhuis, tel. 01712-8202. Praktijk Saeys- /van Mierlo/Roelen/Brock: dr. Roelen/Brock. tel. 01713-2329 Alphen: groep 1. za. dr. Smit. tel. 45371 en zo. dr. Van Enge len. tel. 21915. groep 2. za. dr. Wijnmaalen. tel. 72079 en zo. dr. Hertzberger, tel. 73264 He- zerswoude-Koudekerk: dr. Sprangers. tel. 01714-3700 Benthuizen - Boskoop: dr. Leeuwenburgh. tel. 01727-5700 Langeraar - Nieuwveen - Ter Aar - Woubrugge: dr. Nooter- /Vreyling, tel. 01729-8104 Nieuwkoop - Noorden: dr. Es- sens. tel. 01724-8482 TANDARTSEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest: Van de Vorst, tel. 173847, za en zo spreekuur om 13.00 uur. Alke made - Leimuiden: eigen tand arts bellen voor 15.00 uur. Leidschendam: Voor spoedge vallen tel. 974491. Bollen streek: The, tel. 02522-13728 APOTHEKEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest - Voor schoten: Apotheek Leiden Zuid- West en Apotheek Linnaeus in Oegstgeest Alkemade: Apo theek Alkemade. open: zat 12- 13, 17.30-18 u, zon feestda gen 12.30-13 en 17.30-18 u. Noordwijk - Katwijk: Apotheek Sloothaak. Vliet N.Z. 19. Rijns burg. tel. 01718-20400 Noord- wijkerhout: za geopend van 9- 13. u. en van 17-18 u. en zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoedre- cepten tel. 3511 of dienstbel. Sassenheim: 02522-10169. WIJKVERPLEGING Leiden - Ncordwijkerhout - De Zilk Voorhout: tel. 071-122222. Bollenstreek: Wijkverpleging Gezondheidscentrum, tel. 02522-14147. Hillegom: Opga ve via het antwoordapparaat, tel. 02520-16217. Leidschendam: Kruisvereniging, tel. 070-455300. Oegstgeest: Kruisvereniging, tel. 071-177444. DIERENARTSEN Lelden: dF. Helder, tel. 220513 en dr. Van der Wouw. tel. 764058 Voor schoten Leidschendam: dr. Westgeest. tel. 071-768616 en dr. Birnie-Heringa. tel. 070- 275450 APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 19 september waargeno men door Apotheek Leiden Zuid-West en Apotheek Lin naeus in Oegstgeest. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00- 16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewa- king) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport- Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00- 17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feest dag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Da gelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afde ling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Praematurenafdeling: voor ouders en familie is na overleg met patiënten- doorlopend be zoek mogelijk. Bezoek aan ern stige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peu ters. kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxe nafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Be zoektijden kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met ver pleegkundig hoofd. Voor andere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neu rologie: 14.15-15.00 en 18.30- 19.30. Oogheelkunde en heel kunde: 14.15-15.00 en 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde ling: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. [GRONINGEN LEIDEN 1986 GROTE POSTKOETSENRACE L LEIDEN Optimisme over heerst bij de organisatoren van de Postkoetsrace, die vandaag in Groningen van start gaat en op zaterdag 20 september in Leiden zal eindigen. „We zijn ervan overtuigd dat we tijdens de race nog met tal van pro blemen geconfronteerd zuilen worden het is tenslotte wel wat anders dan een rondje door de stad maar we zijn ervan overtuigd dat we die problemen met een behoorlij ke dosis improvisatievermogen het hoofd kunnen bieden", al dus André de Jong, in het da gelijks leven directeur van de Leidse Groenoordhollen, maar komende week gebombar deerd tot route-directeur. Toch zou ook improvisatiever mogen de organisatoren in sommige gevallen niet kunnen baten. Zo maakt De Jong zich zorgen over het traject Alk maar-Haarlem. De optocht van koetsen moet dan de slui zen bij IJmuiden passeren. ties nog eens informeren of we ongehinderd voorbij kunnen". Ook het traject met de skütsjes over het IJsselmeer vergde een speciale voorbereiding. De André de Jong: „We zullen moeten impriviseren". Slechts één van die sluizen is geen schepen geschut zullen groot genoeg om de karavaan worden. Zo'n operatie kan na- te laten passeren. „We hebben melijk wel eens uren duren, afgesproken dat er op het tijd- Een dag voor we passeren zul- stip, dat wij willen passeren len we bij de officiële instan- skutsjes moeten namelijk ui terlijk om 16.00 uur in Me- demblik arriveren. Er is daar om een stoomschip beschik baar om de schepen op sleep touw te nemen. De Jong zal de overtocht over de Zuiderzee volgen vanaf een patrouille boot van de rijkspolitie te wa ter. De route-directeur dient ook de beslissingen te nemen over het wel of niet starten van de koetsen op een bepaalde dag. De weersomstandigheden kunnen aanleding zijn om een traject aanmerkelijk in te kor ten. „Regen is niet zo'n pro bleem voor de paarden. Maar met windkracht acht zou het kunnen voorkomen dat we de koetsen pas halverwege een traject laten starten". De organisatie heeft op het laatste moment de stalling van de paarden voor de nacht moeten wijzigen. De rijders waren niet tevreden over de manier waarop de paarden on dergebracht zouden worden. Daarom zullen de paarden nu in totaal drie nachten in de Frieslandhallen onderdak krij gen De paarden worden gedu rende twee dagen vanuit de etappeplaatsen Franeker en Workum naar het onderko men in Leeuwarden gebracht. Tijdens de overnachtingen zul len de paarden nauwkeurig geobserveerd worden. Een taak van de nachtwakers is om te controleren of de paar den hun dagelijkse behoefte wel doen. „Wanneer dat niet het geval is, is dat een teken dat de paarden niet eten. Dat duidt erop dat er iets mis is". Voor de race zullen de paar den een uitgebreide keuring ondergaan. Dierenartsen zul len onder meer de conditie van de paarden testen. Het uit houdingsvermogen van de paarden, wordt meteen de eer ste dag al op de proef gesteld, wanneer er een traject van zestig kilometer op het pro gramma staat. „Een goede test voor de conditie", aldus André de Jong, „het heeft bovendien tot voordeel dat de paarden de rest van de week mak zijn". De organisatie heeft inmiddels wel éen van de aardigste pro grammapunten moeten schrappen. Op vrijdag 19 sep tember zouden krantenlezers de politieke commentatoren van hun krant, die op de koet sen zouden meereizen, telefo nisch hun mening vragen over de dinsdag daarvoor gepresen teerde miljoenennota. De koet sen zijn namelijk elk door de PTT uitgerust met telefoontoe stellen. De PTT, hoofdsponsor „wegens onze speciale band met het vervoer van post", vreest echter een overbelas ting van de telefoonlijnen en daardoor een overbelasting van het hele telefoonnet. De Grote Postkoetse Race begint zaterdag ijplj de Veehallen van Grir ningen. Om 19.00 uur is er Concours d'Eleganc£ei voorafgegaan door et Vc keuring van de paarden raa 's Avonds heeft een mujge zikale manifestati bb plaats onder de noemeiien „Groningen groet Lei «je den". nd Jor Zondagmorgen (14/9 ;rs om 11.00 uur wordt ht ch startschot gelost doo jij staatssecretaris Schei i penhuizen van verkee n en Waterstaat. De toch lijk voert van Groningei ns naar Tietkersteradeel. Maandag (15/9) gaat d race naar Franeker. Dinsdag (16/9) via Bol ward naar Leeuwarden. Woensdag (17/9) vai Workum naar Makkum overvaren met skütsje naar Medemblik en van daar met de stoomt ran richting Hoorn. Donderdag (18/9) vat Wognum via Hoorn naai Alkmaar waar wedstrij den ringsteken plaat hebben. Vrijdag (19/9) via IJ L muiden naar Haarlem. Zaterdag (20/9) via Lis sen en Sassenheim (mei overval) naar de aan qi komst in Leiden. Bc B TERWOLDENAAR JAN KRUITBOS DOET MEE AAN POSTKOETSENRACE TERWOLDE Behendig manoevreert Johan Kruit- bos zijn postkoets over de Brink in Deventer. Feil loos volgt het prachtige vierspan zwarte Friezen zijn voor oog en oor nau welijks waarneembare be velen op. De trainingsrit voor 'De Grote Postkoet- senrace', die vandaag in Groningen begint en op 20 september in Leiden eindigt, blijft niet onopge merkt. Het publiek, dat zich op deze zonnige zon dagmorgen achter de ter rastafeltjes aan het De venter stadsplein heeft verschanst, verheft zich van zijn zetels om dit fraaie schouwspel nader te bekijken. De koets, met de van grijze hoge hoed voorziene Johan Kruitbos op de bok en twee in vro lijke rode jasjes gestoken palfreniers op de passa giersplaatsen bovenop, maakt met het historische Waaggebouw op de ach tergrond dan ook een prachtig plaatje. Johan Kruitbos laat zich de belangstelling glimlachend welgevallen. Hij vindt al die aandacht prima, maar veel leuker vindt hij het om met de koets over de wegen te rate len. Al ras gaat het dan ook verder richting Gorssel, want de koetsier wil kilometers ma ken. „Tenslotte zitten er in het begin van de race tweemaal ritten van zestig kilometer op één dag. Dat is voor die paar den met zo'n zware koets met passagiers achter zich echt geen kleinigheid. Dat moet je tevoren wel even goed oefe nen. Je moet niet vergeten, dat deze koets leeg al 1.600 ki logram weegt. Maar beladen haalt-ie de tweeëenhalve ton wel. Gelukkig zijn de afstan den aan het eind van de race veel kleiner. Er zit zelfs een dag van maar vijftien kilome ter bij. Dat moet ook wel, an ders zou het voor de paarden Een trainingsrit >v - met het prachtige ||>- vierspan. Autobanden De paarden gaan deze Ter- woldse handelaar in autoban den zeer aan het hart. Hun welzijn moet gegarandeerd zijn, anders doet hij niet mee. Die liefde voor paarden heeft Johan Kruitbos van kindsbeen af al gehad en deelt hij met echtgenote Marjolein, een ech te paardengek, naar ze zelf la chend toegeeft. Het tweetal heeft elkaar dan ook dankzij de paarden leren kennen. „Je moet hier ook alletwee plezier in hebben, anders wordt het niks," meent zij. Niet, dat Johan die paarden- liefde met de paplepel kreeg ingegoten. Vader Kruitbos had weliswaar een slepersbedrijf, waarbij de expeditie met paar den geschiedde, maar om de edele vierbeners als zodanig gaf de man niets. Johan echter wel. Als enige van het gezin leerde hij paardrijden. Van aangespannen rijden was toen evenwel nog geen sprake. Dat kwam pas later, min of meer bij toeval. „Ik had van iemand geld te goed. Maar geld had die man niet, wel een rijtuigje. Met heel veel geduld'heb ik dat toen ge restaureerd. Maar uiteindelijk bleek het opgeknapt en wel i baby Jovanna, de jongste deel- nog niks waard te zijn. Toen zei iemand tegen mij: Als je er dan geld in steekt, doe het dan goed.' Nou, en toen ik enige tijd later bij een kastelentocht in Vorden een landauer met twee Friezen zag, was ik ver kocht. Ik schafte me een rij tuigje aan, nog niet eens zo zeer om ermee te rijden maar om het in goede staat te bren- fen. Dat vind ik mooi werk. lij dat xijtuigje kwam eerst eén paard en zo is het begon nen. Johan Kruitbos noemt het zelf een uit de hand gelopen hob by. Want dat ene paard kreeg geleidelijk aan gezelschap van nog drie Friezen. En bij dat ene rijtuigje bleef het ook niet. Thans beschikt het echtpaar Kruitbos dankzij aankopen bij faillissementsveilingen over een hele serie koetsen en rij tuigen, zoals een omnibus, een landauer, een wagonette, een jachtbrik, een originele trouw- coupé, die nu aan restauratie toe is en, uiteraard, de post koets. Deze postkoets heeft echt als zodanig gefunctioneerd en reed als laatste route van Bla- ricum naar Amsterdam. „De laatste koetsier van onze koets leeft nog. Die is dik in de tach tig. Ik heb hem laatst gebeld. Hij vond het prachtig dat die koets nog steeds bestaat," ver telt Marjolein. Het rijden met één aangespan nen paard had Johan Kruitbos zich snel eigen gemaakt. Met meer paarden voor de koets leerde hij drie jaar geleden omgaan in Hongarije. Daar waren Johan en Marjolein in verband met de wereldkampi oenschappen vierspan rijden. „Hongarije is een echt paar- denland. Die Hongaren kun nen heel goed rijden. Die heb ben er een perfect gevoel voor. De Hongaren zijn echt de kei zers van de aangespannen sport. Ze zijn er zo mee ver groeid, dat ze volgens mii 's morgens al hinnikend wakker worden," grinnikt Johan. Kunst Abony en Bardosz, twee be faamde Hongaarse vierspanrij- ders, brachten de Terwolde- naar deze kunst bij. Bardosz gaf Johan zo maar de teugels van zijn prachtige span Lippi- zaners in handen. „Hij zei niks, gaf me alleen met een stokje een tik op de vingers als ik het fout deed. Ik had het bloed in de handen staan. Op een gegeven moment zette hij een stokje op de grond. Dat moest ik kapot rijden. Zelf ging hij rustig op afstand staan toekijken, ervan overtuigd dat het me niet zou lukken, want het vergde heel wat manoe- vreren. Maar ik kreeg het voor elkaar. Als een scheer mes ging ik er voorbij." Johan lacht nog gelukzalig bij de her innering. Het mennen van zo'n vierspan is volgens Johan een kwestie van gevoel. Graag haalt hij de woorden van Abony aan. „Hij zei: 'Vierspanrijden is hetzelf de als klavier bespelen. Ieder een kan de noten vinden, maar het is heel wat om ook werkelijk mooie muziek te maken.' Ook het mennen van een vierspan is een kwestie van gevoel. Mij gaat het inder^. daad gemakkelijk af. Ik be heers de systemen wel, maar ik werk helemaal op gevoel. Die vier paarden voor de koets hebben, net als mensen, alle maal verschillende karakters. Op de een moet je schelden, maar de ander moet je juist een aai geven. Maar voorop staat, dat jij daar bovenop de bok de baas over ze bent." „Paarden zijn kuddedieren. Zij volgen een leider. Laat vier paarden los in de wei, en je ziet dat één van hen zich als de leider opwerpt. De kunst is nu, dat jij die leidersrol op je neemt. Paarden zijn superge voelig, meer nog dan honden. Als ik rustig ben, zijn de paar den het ook. Zo werkt dat. Als je maar de baas blijft. En dat ben je niet met kracht. Met kracht win je het niet van vier paarden, maar wel met over wicht." Gelukkig is Johan. echtgenote Marjolein benadrukt dat met klem, van nature een rustig mens, dat zich niet zo gauw van de wijs laat brengen. Wat hem echter wel enigszijns van zijn stuk brengt, zijn de hoge kosten die deze hobby met zich meebrengt. „Het deelne men van één postkoets aan deze race kost maar liefst 25.000 gulden. Dat is voor een normaal mens natuurlijk niet op te brengen. Gelukkig ziin er sponsors die voor dat geld zorgen. Wij hebben de Golden Tulip-hotelketen als sponsor, anders hadden we echt niet mee kunnen doen." Maar ook zonder race is de hobby al duur genoeg. Geluk kig is er bij de boerderij van het gezin Kruitbos voldoende ruimte om de paarden te stal len, maar hun onderhoud kost veel geld. „Daarom willen we de zaak commerciëler gaan aanpakken. We hebben, de paarden, we hebben de koet sen. Dus waarom zouden we daarmee niet wat gaan doen. Nu rijden we ook al wel inci denteel voor trouwerijen. En ook geven we tegen betali e demonstraties en dergelij j Maar we kunnen dat nog v el meer aanpakken. Marjole die ook kan mennen, nee iai dat op zich. Maar daar kw et dit jaar niks van, omdat we zinsuitbreiding hebben gel gen. Maar volgend jaar g we er echt mee aan de g; Niet om er rijk mee te wordJre Uitgangspunt is heel eenvt dig dat de paarden zichz moeten bekostigen ui 15. Baby Die gezinsuitbreiding was aanvankelijk de oorzaak dat Maijolein de race helen niet zou kunnen meemé' Dochter Jovanna kwam e< op 6 augustus ter wereld, paar weken eerder dan kig wel mee. Met baby i na. Die is de jongste deelnf— mer aan de race," vertelt M* j jolein, die overigens niet alt als passagier in de koets me ijdt. „Ik zal best wel eens in koets meerijden, maar meeste tijd volg ik het geh LI in een auto. Zoals het men ir deel van onze negen man st in ke équipe de race met aut st< volgt. Er zijn immers mem ijr nodig die onderweg in get si van pech of zoiets onmidd al lijk kunnen helpen. Er z or drie man voortdurend op n] koets paraat: Johan, een hu aa koetsier en een palfrenier, aa rest wisselt steeds." ar Het winnen van de race st i(i bij Johan en Marjolein, die dit geval van een vriend rL. twee Friezen als reservepal den hebben geleend, niet vtx op. Johan: „Je doet natuurl je best, maar ik rijd niet winst. Ik doe mee voor de 9 zelligheid. En wat die rit c brengt, dat zien we wel. bootsen de omstandighed van honderd jaar geleden veel mogelijk na. Zo moei we onderweg symbolisch vo bepaalde trajecten tol betalt zoals dat vroeger ook gebeu de. En ik heb zelfs gehoord d er aan het eind van de rit ex nog zoiets als een overval 1 de postkoets is geplanned. H belooft dus een heel spektak te worden. We zullen wel zil wat het wordt." NOLLY SPEIJE1 r Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven, die in het asiel ver blijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn óf gevon den, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende redenen afgestaan, vaak be grijpelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig in geënt. Tegen betaling van 95 gulden (inclusief dierenpas- poort) en 45 gulden voor katten zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Geo pend: di-vr 10-12,14-17 u; za 10-12,14-16 u, zo en ma geslo ten. Het is een triest verhaal, dat van Blacky, het zwarte hond- ie, dat in het asiel terecht kwam, omdat zijn baas en ba zin gingen scheiden. Tien jaar lang had Blacky het goed naar zijn zin bij de familie. Maar toen de scheiding begon, werd het allemaal minder rooskleurig voor hem. Zijn baas was niet langer thuis en Blacky ging overdag op zoek naar hem, althans dat wordt aangenomen want Blacky werd op de meest vreemde plaatsen zwervend terug ge vonden. Zo ook op 6 september, maar toen werd hij gevonden door de Rijkspolitie van Leider dorp en deze bracht Blacky naar het asiel aan het Besjes laantje. De bazin van Blacky kwam daar enkele dagen la ter ook terecht. Om Blacky te zoeken. Daar bleek dat de vrouw door de omstandighe den steeds minder tijd had ge kregen voor de hond. Blacky kon moeilijk alleen zijn en de vrouw moest vaak weg en dan was er niemand thuis. Ze had haast geen keus. Het zou voor Blacky beter zijn als hij maar in het asiel bleef en een nieuwe baas vond. Het af scheid was hartverscheurend, maar Blacky bleef in het asiel. Sindsdien protesteert de hond luid. Hij huilt en blaft en als hij even uit het asiel komt, om uitgelaten te worden ofzo, dan denkt hij dat hij weer naar huis mag. Omdat dit al lemaal zo triest is, vult Blacky deze week de kolommen van deze rubriek. Dit in de hoop dat hij versneld weer bij een liefdevolle baas kan worden ondergebracht. Want Blacky is een heel lief en gemakke lijk hondje. Hij trekt niet aan de lijn en luistert goed. Hij vindt het heerlijk om aange haald te worden, maar kan zich ook goed zelf vermaken. Blacky heeft niets tegen poe zen en niets tegen andere honden. Ook kinderen vindt hij lief, maar omdat hij al tien jaar is, is hij ook wel op zijn rust gesteld. Blacky is zwart en heeft wat grijze haren rond de neus. De achtertenen zijn wit gekleurd en Blacky is gecastreerd. Blacky zou het beste naar een ouder echtpaar met grote kin deren of zonder kinderen kunnen gaan. Als er dagelijks wat met de hond gelopen wordt dan is dat al prima. Blacky is niet veeleisend. Wel wordt het aangeraden om de hond de eerste tijd in huis te laten en aan de lijn uit te la ten. Zodat hij kan wennen. In het begin zal hij misschien wat heimwee hebben, maar met wat extra liefde zal Blac ky al snel niet meer weg wil len en zich prima thuis voe len. Roos Roos, de eens zo kale en nu weer prachtig zwart behaarde poes zit nog steeds in het asiel. Er heeft zelfs niemand voor haar gebeld. Roos zit al erg lang in het asiel en zou daar graag eens uit komen. Wie wil haar hebben v- Blacky vindt het heerlijk om aangehaald te worden, maar kan zich ook goed zelf vermaken.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14