Huub van Boeckel kan Metselaars niet steunen Kritiek op Leo Beenhakker groeit NIPORT Carrera rapste OMMEZWAAI NAAR DUBBELSPEL Rechter beslist volgende week over volleybal incident voetballerlei Driedaags concours hippique Westbroekpark goed van start QeidócQowixttit ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1986 PAGINA 11 l/V-V iimoi d| g orflon «divisie Den Bosch-Feyenoord jx-FC Groningen Den Haag-SC Veendarn »lslor-FC Utrecht ETAALD OETBAL SALAMANCA De Spanjaard Enrique Car rera heeft de tweede etappe van de wielerron de van de Europese Gemeenschap gewonnen. De renner had na de rit over 204 kilometer naar Salamanca een voorsprong van zeven se conden op de Amerikaan Knickman, die de nieuwe leider in het algemeen klassement werd. Het tweetal had ruim zeven minuten voorsprong op de rest van het peloton. De Belg Frank Hoste heeft zijn tweede dagzege in de Ronde van Catalonië behaald. De renner uit de ploeg van Pierre Bazzo won, na zijn winst in de eerste etappe, gisteren de derde rit van Salou naar Lerida over 160 kilometer. Hoste was aan de streep opnieuw de snelste van het peloton. Zijn landgenoot Wim Arras uit de ploeg van Roy Schuiten werd tweede. De Zwitser Jorg Müller behoudt de leiding in het algemeen klassement. Eagles-PEC Zwolle toch op 29 oktober ZEIST De KNVB gaat niet in op een suggestie van Go Ahead Eagles om de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle het komend weekeinde te spelen. Per telex liet het bestuur Betaald Voetbal van de KNVB de De venter club, alsmede de burgemeester van deze stad gistermiddag weten, dat men vasthoudt aan de aan vankelijk vastgestelde datum van woensdag 29 okto ber. Een regelmatig competitieverloop en de herken baarheid van de strijd om het periodekampioenschap zijn daarbij de doorslaggevende argumenten geweest. Indien de burgemeester van Deventer blijft bij het verbod om het duel Go Ahead Eagles - PEC Zwolle op 29 oktober te spelen is men wel bereid zich te be raden over eventuele alternatieven, alsmede het ver dere competitieverloop. Binnenkort vindt overleg plaats met de burgemeester van Sittard, die de afgelo pen week bezwaren heeft geuit ten aanzien van het door de competitieleider eveneens voor 29 oktober vastgesteld duel Fortuna Sittard - Feyenoord. Tweede plaats Henk-Jan Maas MORGES Henk- Jan Maas uit Delft is in de Zwitserse plaats Morges tweede geworden bij de strijd om de Europe se titel in de Laser- klasse. Omdat giste ren de zesde race werd afgelast wegens gebrek aan wind werd het klassement na vijf wedstrijden het eindklassement. De Engelsman Ri chard Lott werd daardoor Europees kampioen. Sparta mag verhuizen naar complex Xerxes ROTTERDAM De eredivisieclub Sparta verhuist naar het ter rein van voetbalvereniging Xerxes, in de Rotterdamse wijk Over- schie. B en W van Rotterdam hebben gistermiddag besloten aan de verhuizing medewerking te verlenen, zo heeft een woordvoerder meegedeeld. Het besluit van B en W komt voor Sparta net op tijd. Uiterlijk maandag moet de maasstedelijke voetbalclub bij het mi nisterie van WVC een aanvraag indienen voor steun via de zoge heten terugploeg-regeling, die de club nodig heeft voor de bouw van een nieuw stadion op het Xerxes-complex. Dat stadion moet plaats bieden aan circa 13.000 toeschouwers. Het is de bedoeling dat Sparta het nieuwe sportcomplex al volgend seizoen betrekt, al is de financiering nog niet geheel rond. Xerxes blijft nog enige jaren voetballen op het terrein in Overschie maar zal zich te zijner tijd geheel terug trekken om zich elders te vestigen. De club wil het liefst een terrein in Alexanderpolder-Ommoord, maar daarover is nog geen beslissing gevallen. B en W van Rotterdam hebben laten weten dat haar principe-besluit de komende maanden nader zal worden uitgewerkt, zodat de gemeenteraad medio oktober een de finitieve beslissing kan nemen. Sport op tv VANDAAG X Nederland 1,18.30 uur Veronica sport. Nederland 2, 22.40 uur Studio n< Sport. 9. België Nederlands, 22.25 uur 9 Sport op zaterdag. t' Duiteland 1, 18.05 uur Sport- schau. Duitsland 2, 22.10 uur. Das Ak- 0 tuelle Sport-Studlo. luitaland 3, 20.15 uur Sport lm .Vesten. 9 BBC 1, 13.30 uur. Grandstand. ■%BC 2, 19.20 uur Schaken. 3 BBC 2, 23.40 uur Bowls. 1 ITV, 13.30 uur Worstelen. ITV, 15.45 uur. Atletiek. ioisky Channel, 14.35 uur Ameri can football. 'I Sky Channel, 15.40 uur Motor sport. Sky Channel, 21.00 uur Worste ClSky Channel, 23.50 uur Mlnl- D| voet bal Rotterdam. Europa TV, 21.00 uur. Sport. n< Nederland 2, 17.30 uur. Scha- Jken. 91 Nederland 2, 19.00 uur Studio België Nederlands, 20.05 uur I Sportweekend. België Frans, 18.30 uur Sport. |l< Duitsland 1, 18.10 uur Sport- Mschau. i Duiteland 1, 19.50 uur Sport- schau-Telegramm. J Duitsland 2, 17.05 uur Die Sport-Reportage. Duitsland 3, 19.00 uur Sport lm Westen. BBC 2,14.55 uur Sunday grand stand. BBC 2, 22.55 uur Bowls. lr' Sky Channel, 14J5 uur Ameri- s I can football. Sky Channel, 15.35 uur. Tennis. 1 Sky Channel, 21.40 uur Austra- lisch voetbal. Europa TV, 21.00 uur Sport. Tistduitae competitie: FC Nuern- - Sv Waldhof Mannheim 1-1; der bremen - VFL Bochum 0-0; halke 04 - Blauw Weiss 90 Berlijn Stand aan kop: 1. Bayer 04 Le- ferkusen 5-9; 2. Bayern Munchen 5- t 3. Werder Bremen 6-9. SEEFELD - Huub van Boeckel is vandaag niet van de partij om in de laatste competitiewed strijd van Metselaars te redden wat er te redden valt. De Haagse tennisser drong in het dubbelspel door tot de finale van net Masters-toernooi, de con frontatie tussen de zestien besten van het Oostenrijk se Sateliet-circuit, dat vijf weken geleden begon. Derhalve moet hij zijn club in de steek laten bij de laatste poging om de gradatie uit de landelijke eredivisie te vermijden. Van Boeckel leefde de afgelo pen weken in dubio. Aan de ene kant lonkten de te verga ren shillings en wereldrang- lijstpunten bij het Oostenrijkse Sateliet-circuit. Anderzijds sukkelde zijn club Metselaars mede door zijn absentie (en die van de gebïeseerde Marcella Mesker) met ernstig gevaar voor degradatie door de vader landse competitie. De 26-jarige Hagenaar koos voor het land van „grufl Gott"; een beslis sing die nauwelijks verbazing wekte. Hij deed aan Metselaars de toezegging voor de eredivi sie-competitie naar Nederland te reizen zodra hij in één van de toernooien zou worden uit geschakeld. „Dat voel ik als een morele verplichting. Als het even kan wil ik ze hel pen", liet Van Boeckel vanuit het Oostenrijkse Seefeld we ten. Helaas voor de Scheveningers ging het hun pupil de afgelo pen weken enorm voor de wind. In de vier achtereenvol gende toernooi weken, die ver spreid over het Alpenland werden afgewerkt, bereikte hij in het enkelspel eenmaal de eindstrijd, tweemaal de kwart finale en slechts één keer werd hij er in de eerste ronde uitgeknikkerd. Maar ook tóen kon Van Boeckel niet eventjes terugkeren naar Nederland. Met zijn Zweedse dubbelpart- ner Lars Wahlgren verging het hem immers nóg beter: twee eerste prijzen, eenmaal verliezend finalist en eenmaal in de kwartfinale. Daarmee verdiende Van Boeckel op twee fronten een plaats in de slotweek, waarvoor de buiten banen in het vooral als lan- glaufdorp bekend staande See feld, als decor dienen. „We zit ten hier op 1200 meter hoogte en het weer is niet zo best", rapporteerde Van Boeckel deze week. „Om vijf uur 's middags is het hier ineens be- rekoud. Maar als je speelt, heb je daar niet zoveel last van. Nee, sneeuw ligt er nog niet". Vervalsing Alleen vorige week kon Van Boeckel zonder toernooi-ver- plichtingen op tijd uit Oosten rijk vertrekken om Metselaars in de voorlaatste competitie- strijd, tegen Son, bij te staan. Hetgeen bij de voorzitter van de Brabantse club overigens meteen de kreet „competitie vervalsing" ontlokte. Van Boeckel („ik kan die man wel begrijpen, maar Mestelaars heeft net volste recht mij op te stellen") verloor weliswaar het enkelspel van Menno Oosting, maar in het gemengd- en he rendubbelspel sproKkelde de Hagenaar twee winstpunten voor zijn club bijeen. „Er is op mij geen druk uitgeoefend. Metselaars is nu vijf jaar mijn club en ik ben er altijd enorm goed verzorgd. Daarom ben ik vorig weekeinde meteen naar Nederland gekomen. Voor het geld hoefde ik het niet te doen, want alleen de reiskos ten worden vergoed", aldus Van Boeckel, die vorig jaar met Metselaars de landstitel veroverde. Ook in het land van de Glüh wein viel er voor Van Boeckel de afgelopen maanden nou niet bepaald een vetpot te ver dienen. De eerste prijs in het Masters-toernooi, waartoe dus alleen de zestien besten van de voorgaande vier weken door drongen, bedraagt voor het en kelspel omgerekend een klei ne vierduizend gulden. De winnaars van het dubbelspel vangen ieder nauwelijks de helft. „Maar het is erg belang rijk voor de ATP-punten motiveert Van Boeckel zijn keuze. De Hagenaar bereikte vorig jaar zijn hoogste positie op de wereldranglijst met een klassering als numero 92, maar kelderde (onder andere door een in Nigeria opgelopen ma laria-infectie) naar de 230e Huub van Boeckel heeft voor het Oostenrijkse avontuur gekozen. stek. „Op de ranglijst voor het dubbelspel sta ik nu 175e", weet hij. Ommezwaai Huub van Boeckel begon het enkelspel van het Masterstoer- nooi afgelopen woensdag met plaatsingsnummer 3. „Mocht ik die plaats handhaven, le vert me dat acht ATP-punten extra op". Maar het consolide ren van zijn toppositie in het dubbelspel zou nog „winstge vender" zijn: 26 punten. „Van daar dat ik me vooral op de dubbel ga concentreren. De af gelopen twee jaar had ik me meer op de singles gericht. Maar dubbelen vind ik leuker. Er is minder concurrentie en het gaat me makkelijker af". Mag uit de aangekondigde om mezwaai worden afgeleid dat Huub van Boeckel voorlopig nog het profleventje trouw blijft? „In november heb ik er vier jaar opzitten. Ik ga in ie der geval tot augustus volgend jaar door. Als er dan geen vooruitgang meer is, ga ik mis schien eens aan andere dingen denken. Maar ik blijf in ieder geval lid van Metselaars, al weet ik nog niet of ik volgend jaar ook de competitie voor ze zal uitkomen". ROB LANGEVELD BREDA Binnen één week beslist mr. J. Mendlik, presi dent van de Bredase recht bank, of- Rob van Prooyen en Rob Lantsheer bij volleybal club Brevok moeten gaan spe len en trainen. Die eis van Brevok vormde de inzet van het kort geding tegen de twee spelers, dat gisteren in Breda diende. Van Prooyen en Lantsheer speelden vorig seizoen voor Voorburg, maar werden in de afgelopen zomer overgehaald naar Brevok te komen. Beiden tekenden een contract bij de club, die onder anderen door oud-voetbalscheidsrechter Frans Derks geleid wordt. De twee spelers zijn echter nooit bij Brevok aangetreden, omdat ze een beter contract kregen De advocaat van Brevok, mr. J. van Groenen, wees er op dat de eerder door Van Prooy en en Lantsheer gesigneerde overeenkomst nog steeds rechtskracht heeft. De verde diger van de spelers, mr. I. Su- torius, bestreed die stelling. Kasparov consolideert LENINGRAD De vijftiende partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen wereldkam pioen Gari Kasparov en uitda ger Anatoli karpov eindigde in Leningrad na 27 zetten in re mise. Kasparov heeft in de se rie van 24 partijen de leiding met een verschil van twee punten: 8 1/2 - 6 1/2. De kam pioen heeft hog slechts 3 1/2 pnt nodig uit de resterende ne gen partijen om zijn titel te prolongeren. Het verloop van de vijftiende partij tussen Karpov (wit) en Kasparov is: 1. d2-d4 Pg8-f6; 2. c2-c4 g7-g6. 3. Pbl- c3 d7-d5; 4. Pgl-f3 Lf8-g7; 5. Ddl-b3 d5xc4; 6. Db3xc4 0-0; 7. e2-e4 Lc8-g4; 8. Lcl-e3 Pf6-d7, 9. Tal-dl Pb8-c6; 10. Lfl-e2 Pd7-e6; 11. Dc4-e5 Dd8-dG; 12. e4-e5 Dd6xc5; 13. d4xc5 Pb6-c8; 14. Pc3-b5 Ta8-b8; 15. Pb5xc7 e7-e6; 16. Pe7-b5 Pc8-e7; 17. Tdl-d2 b7-b6; 18. c5xb4 a7xb6; 19. Le3-g5 Pe7-f5; 20. b2-b3 h7-h6; 21. Lg5-f6 Lg4xf3; 22. Le2xf3 Pc6xe5; 23. Lf6xe5 Lg7xe5; 24. 0-0 Tf8-d8; 25. Tfl-dl Td8xd2; 26. Tdlxd2 Tb8-c8; 27. g2-g3 Lc8-cl+; 28. Kgl-g2 Kg8-f8; 29. Lf3- e4 Kf8-e7; remise. Paul van der Voort) s ARCELONA Verschillen- e bestuursleden van Real Ma nd en gezaghebbende woord- oerders van de Madrilleense oetbalpers stellen zich de iatste dagen dezelfde vraag ie veel Nederlanders zich al ens ooit hebben gesteld: Heeft de Nederlandse voet- altrainer Leo Beenhakker 'el genoeg talent in huis om rainer te zijn van een topclub s Is Real Madrid?" De groeien- e kritiek op Beenhakker 'indt zijn oorsprong niet al- een in zijn eigenzinnige optre- en, maar vooral ook in het waar tegenvallende spel van e huidige Spaanse kampioen, eal heeft na dé drie eerste competitiewedstrijden al twee punten verloren door gelijk te spelen uit tegen Gijon en - oh schandaal - in de allereerste thuiswedstrijd tegen het zwak ke Las Palmas van de Canari- sche Eilanden. Vorig jaar werd de koninklijke met verrukke lijk spel onbetwist kampioen van het land. De voorsprong op aartsrivaal Barcelona was maar liefst tien punten. Real Madrid speelde vooral in eigen huis als een perfect geoliede machine en verloor in het ei gen stadion Bernabeu geen punt. Wat de triomfantelijke presen tatie had moeten worden van „wondercoach" Leo Beenhak ker sloeg om in een dramati sche presentatie van een ster renteam. Onder leiding van „mister Beenhakker" kwamen de koninklijken in eigen huis niet verder dan een miserabe le 1-1 tegen Las Palmas. De critici van de import-coach kregen afgelopen woensdag verse munitie door een nieuw gelijkspel tegen Gijon. Onder de enorme koptitel „Het spook van de crisis" opende de Madrilleense voet balkrant As gisteren de eerste openlijke aanval op Beenhak ker, die nog maar enkele maanden geleden door de au toritaire Real-voorzitter Men- dbza als een soort wonderkind aan de pers was voorgesteld. De directieleden van Madrid schenen toen niets te hebben opgevangen van de stroom van kritiek die Beenhakker in Nederland op zijn middelmati ge werk ontvangen heeft. Alle op- en aanmerkingen werden weggewuifd door te verwijzen naar de leuke succesjes die Beenhakker een paar jaar te rug bij Real Zaragoza heeft be haald. Met een venijnig artikel is de voetbalkrant As deze week echter begonnen met het af breken van het „kasteel-Been hakker", dat wellicht voor een te groot deel uit pure lucht is opgebouwd. „Er is wel degelijk iets aan de hand", zo schrijft As-redacteur Luis Arnaiz in een groot artikel dat maar liefst twee volle pagina's be slaat. „De eerste resultaten van Beenhakker hebben ang strillingen veroorzaakt. Heeft Madrid zich wellicht vergist? Er is nog lang geen reden om paniek te slaan", zo verzekert As. „Maar het staat wel als een paal boven water dat de ploeg veel minder heeft gepresteerd dan was verwacht. Het spel van Madrid was vorig seizoen duidelijk in een opgaande lijn. Maar nu is de goede ontwikke ling plotseling zwaar afge remd. Dezelfde personen die zo enthousiast waren over het vrolijke voetbalspel dat Been hakker bij Zaragoza had inge plant, vrezen nu voor de toe komst van de club. Ook som mige directieleden beginnen zien hardop af te vragen of ze zich niet in Beenhakker heb ben vergist". Schoenen zoek De spelers van de Engelse tweede-divisieclub Crystal Palace ontdekten maandag na de training, dat alle schoe nen waren ontvreemd. De club was daardoor in een zo danig moeilijk parket geko men, dat groot alarm werd geslagen. De lokale radio, tv en kranten werden ingescha keld om de schoenen terug te vinden. Voor de vinder of degene, die een tip zou kun nen verstrekken, die zou lei den tot de vondst van de schoenen werd een forse be loning uitgeloofd. De totale waarde van het ontvreemde schoeisel was 7000 gulden. Overigens kon niet worden gewacht, want 's avonds stond het thuisduel met Hud- dersfield op het programma. Daarom liet manager Steve Coppell nieuwe schoenen ko men. waarop zijn elftal een goede wedstrijd speelde en won met 1-0. Klacht over scheidsrech ters FC Tirol, de koploper in de Oostenrijkse competitie, heeft zich beklaagd over de scheidsrechters. Het beklag is zelfs gedaan bij de Oosten rijkse regering. De Tirolers vinden, dat de Oostenrijkse fluitisten de Weense topclubs (Austria en Rapid) bevoorde len. De Oostenrijkse regering Studiebeurs voor Mexicaantjes De inzameling voor bestrij ding van de armoe in Mexico is in België een groot succes geworden. De actie was spon taan begonnen tijdens het WK met een inzameling on der de daar actieve Belgische internationals, die zeer ge troffen waren door de om standigheden van de mensen in Toluca. De actie vond een vervolg in eigen land onder het motto „de andere kant van de medaille". De baten waren zodanig, dat de studie van ruim twintig in behoefti ge omstandigheden levende jonge Mexicanen geheel kan worden bekostigd. De bedoe ling is dan, dat deze Mexica nen later voor een beter on derwijs kunnen zorgen en zo doende het algemene levens peil daar verbeteren. Opvolging Happel al ter sprake Al na vier ronden in de Bun- desliga wordt in West-Duits- land druk gespeculeerd over de opvolging van trainer Ernst Happel bij Hamburger SV. Niet dat de Oostenrijker daar momenteel op een wan kele stoel zit. Integendeel, want de resultaten geven daar geen enkele aanleiding toe. Over het algemeen wordt aangenomen, dat de 60-jarige Happel het aan het einde van deze voetbaljaar gang welletjes vindt bij HSV. Karl-Heinz Feldkamp heeft zich in ieder geval in deze richting uitgelaten wat be treft zijn trainerschap bij Bayer Uerdingen en voegde daaraan toe nog één keer een grote uitdaging te willen aan gaan en zelfs tot offers bereid te zijn. Deze uitlating had heftig gespeculeer tot gevolg. Daarbij kwam een trainer schap bij HSV als opvolger van Happel het meest ter sprake. Volgens andere spe culaties zou het gaan om een grote Spaanse club en om het Turkse Galatasaray, waarbij de huidige trainer Jupp Der- wall dan manager zou wor den. Duurste werkloze ter wereld Italië heeft de twijfelachtige eer de duurste (voetbal)wer- kloze ter wereld te hebben. Het betreft Fulvio Collovati, die in 1982 nog deel uitmaak te van het Italiaanse nationa le elftal, dat wereldkampioen werd. Inter Milaan schoof af gelopen zomer Collovati ter zijde ten behoeve van Daniel Passarella, die met Argenti nië in 1978 de wereldtitel veroverde. Inter moet Collo vati volgens de Italiaanse ar beidswet vier ton per jaar be talen. Collovati moet op zijn beurt hiervan ongeveer vijf tig procent naar de belasting brengen. De hem resterende twee ton maakt hem overi gens wel tot een werkloze met de grootste uitkering ter wereld. Ruim 46 miljoen voor tv-beelden Manager Uli Hoeness van Bayern München zou zich in Italië beter op zijn gemak voelen dan in West-Duits- land. Ten minste, waar het de inkomsten betreft uit tv- rechten van het uitzenden van beelden van voetbalwed strijden. Hoeness vond de ruim vijftien miljoen die de Westduitse tv-omroepen be talen voor beelden van wed strijden in de Bundesliga maar een fooitje. Hij vond dertig tot zestig miljoen rede lijk. Wel, in Italië betaalt de staatsomroep RAI dit seizoen ruim 46 miljoen. Dit is dan wel inclusief competitie-, be ker- en Europese bekerwed strijden. Vorig seizoen betaal de de RAI ongeveer 33 mil joen. Fulvlo Collovati: grootste uit kering. United" eist schadevergoeding Manchester United wil 18.000 dollar hebben van de Engelse voetbalbond. „United" meent daarop recht te hebben, om dat zijn sterspeler Bryan Robson sinds het WK in Mexico niet of nauwelijks meer kon spelen vanwege een daar opgelopen schou derblessure. De Engelse voet balbond wil eerst de verzeke ringstechnische aspecten na gaan en zich vervolgens eventueel buigen over de eis van Manchester United, dat in de competitie tot dusver slechts één punt behaalde. Met het luiden van de bel door burge meester mr. dr. A.J.E. Ha- vermans gaat de eerste combinatie van start. DEN HAAG Het was 22 jaar geleden dat paarden voor het laatst actief waren in het Westbroekpark. Daar is gister morgen dan eindelijk een ein de aangekomen met de start van een groot nationaal con cours. De Nederlandse toprui- ters waren op de eerste dag al direct van de partij. Secretaris Weekenstroo van de Stichting Concours Hippique Den Haag. „We hadden van de Neder landse topruiters een inschrij ving ontvangen, maar je bent natuurlijk altijd opgelucht als ze er ook daadwerkelijk zijn. Maar dat ze het concours in het Westbroekpark aandoen, is ergens wel te begrijpen. Ik heb vernomen dat er nergens in de Benelux zoveel prijzengeld op een concours is te verdienen als hier in Den Haag". Gisteren stonden er drie ru brieken óp het programma, dat door burgemeester mr. dr. A.J.E.Havermans werd geo pend met het luiden van de bel. Waarna de eerste combi natie voor de Sijthoff Pers- Prijs, de Limburger Toon Hol- tus met Never Feeling, de ring in kon gaan. Havermans bij zijn openingsrede: „Ik hoop dat de Stichting Concours Hip pique Den Haag de traditie van een concours hippique in het Westbroekpark gaat voort zetten. In 1996 hoop ik hier weer te staan bij het dan tien de achtereenvolgende con cours op deze plek. Het is dan tevens honderd jaar geleden dat er een concours in Den Haag werd gehouden op het onbebouwde terrein van Hout- rust. Een stad als Den Haag moet een concours hippique rijk ziin". De publieke belangstelling was op de eerste dag nog niet groot. Penningmeester Henk Jan Drabbe, die tevens par- courg-bouwer is: „Ik kom door het hele land op vele concour sen. Op zo'n eerste dag is er doorgaans niet veel publiek. Maar in het weekeinde ver wachten we toch enkele dui zenden mensen. Maar één ding staat als een paal boven water: voor de inkomsten maakt het niets uit. De entree is gratis en de begroting was rond voordat de eerste ruiter over de hin dernis ging. Dat is toch ook een gelukwens waard. Het concours kost anderhalve ton en het geld is allemaal door sponsors bijeen gebracht". Sfeer De Stichting heeft haar zaak jes goed voor elkaar. Een ter rein waar behoorlijke sfeer te vinden is en een parcours waarmee de ruiters best tevre den zijn. Anton Ebben, 22 jaar geleden nog actief in het West broekpark: „Dit is natuurlijk heel anders dan vroeger. Wat een uitstekende accommoda tie. Hier kunnen vele organi satoren in het larjd jaloers op zijn". De Stichting heeft niets aan het toeval overgelaten. Alleen hoopt men natuurlijk dat het droog blijft. Niet alleen voor het publiek, maar ook voor de vjps, de sponsors. De Stichting heeft op haar driedaagse hip- pique-happening aardig wat grote sponsors in huis. Giste ren waren dat De Bijenkorf, Sijthoff Pers en Heineken, die voor een aardig prijzenbedrag zorgden. De eerste rubriek, een springconcours tabel C met een hoogte van 1.40 meter met dertien hindernissen en vijftien sprongen, werd ge wonnen door Albert Voorn met Optiebeurs Concern. De uit Eindhoven afkomstige Henk van de Pol werd met Oskar D tweede voor Sven Harmsen met Zwitserleven Keeper. Verrassend won de uit Val- kenswaard afkomstige Susan na Schroer met Classic de tweede rubriek, tajael A, over een hoogte van 1.30 meter met barrage over 11 hindernissen en 14 sprongen. Haar plaatsge noot Jan Tops werd tweede met Gladness voor Opstalans La Val Brown met Bert Romp. De laatste rubriek van de mid dag, tabel A over een hoogte van 1.50 met barrage, kwam op naam van Olympic Domin- ca met Ans Rouweler voor Friesengeist (Erik van der Vleuten) en Night Fever (Wil ly van der Ham). ARTHUR VAN RIJSWIJK

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11