Kief t wil incident vergeten Vi jfels Tsjechoslowakije Kasparov breekt af sportuitslagen .onder loep li DB KM'IIOB Schapers vroeg onderuit I PORT ÊcidócSoivtwd DINSDAG 9 SEPTEMBER 1986 PAGINA 9 amerlid eist \licitatie VN HAAG Staatssecretsris ies (WVC) moet Dave Striibos als- g „snel en ruimhartig"gelukwen- met het behalen van het we- idkampioenschap motocross in de 5 cc klasse. Dat dat tot nu toe niet gebeurd, is een misser. Het PvdA- \merlid Schaefer zegt dit in iriftelijke vragen aan Dees. Vol- ns het Kamerlid wordt er op VC kennelijk onderscheid ge lakt in takken van sport waar- or wel en waarvoor geen belang- 'lling is bij het verzenden van fe- itaties. Strijbos is de jongste we- 1 \dkampioen in zijn tak van sport. behaalde de titel op 31 augustus I Brazilië. Prijsvragen DEN HAAG De verdeling van de prijsvragen in het afgelopen weekeinde is als volgt: Lotto 361: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 3 maal f. 100.000,00; 3e prijs: 196 maal f. 1.145,10; 4e prijs: 6461 maal f. 34,70; 5e prijs: 80.251 maal f. 5,00. Cijferspel 36: le prijs: 1 winnaar; 2e prijs: 1 winnaar; 3e prijs 17 winnaars; 4e prijs: 227 winnaars; 5e prijs: 2237 winnaars. Toto 36: le prijs: 2 maal f. 16.281,60; 2e prijs prijs: 24 maal f. 672,50; 3e prijs: 405 maal f. 99,60. Toto-gelijk: le prijs: geen win naar; 2e prijs: 2 maal, i. 210,30; 3e prijs: 36 maal f. 58,40; 4a prijs: 633 maal f. 5,30. Vier maanden cel voor Oostduitse voetbalvandaal OOST-BERLIJN De rechtbank van de Oostber- lijnse wijk Köpenick heeft een 19-jarige voetballief hebber veroordeeld tot vier maanden onvoorwaardelij ke gevangenisstraf. De jon gen was onmiddellijk na het slotsignaal van de wed strijd Union Berlin Lok Leipzig over de afrastering rond het speelveld geklom men. Vervolgens raakte hij slaags met een speler van Leipzig. Poolse ruiter verongelukt POZNAN Bij een ongeluk tijdens een military-wedstrijd in Poznan is de 25-jari- ge Poolse ruiter Ja-( eek Daniluk om het leven gekomen. Toen zijn paard struikelde over een hindernis kwam hij onder zijn fiaard terecht. Dani- uk maakte in 1980 deel uit van de Pool se ploeg voor de Olympische Spelen in Moskou. Kessler blijft na crisisvergadering KEULEN De bedroevende compe titiestart van 1. FC Köln is voor trai ner Georg Kessler geen aanleiding zijn, ontslag te nemen. De voormalige coach van Oranje en AZ '67 maakte gisteren na een crisis-vergadering met het bestuur van de Bundesliga- club bekend dat hij niet wijkt voor de kritiek van pers en publiek. De Keul se club contracteerde voor het begin van de competitie vijf nieuwe spelers voor een bedrag van ruim 3,5 miljoen gulden, onder wie de Deense interna tional Morten Olsen, Thomas Allofs (1. FC Kaiserslautern) en Tony Woodcock (Arsenal). Na vijf wedstrij den staat Köln onderaan de ranglijst met één punt. Bemanning weigert Engelse supporters HOEK VAN HOLLAND De veerboot St. Nicolas op de lijn Harwich - Hoek van Holland is gisteren met vertraging vertrok ken. De bemanning weigerde vijftien supporters van het En gelse nationale elftal die onder politiebegeleiding reisden, mee te nemen. De voetbalfans waren op weg naar Zweden, waar hun favorieten morgen een interland spelen. Uit voorzorg had de En gelse politie besloten de suppor ters te vergezellen. Eenmaal aan boord wilde de bemanning de fans en hun begeleiders niet ver voeren. Volleybalbond kort sets in PRAAG De Internationale Volleybal Federatie (VIFB) heeft in Praag besloten bij wijze van proef de sets te verkorten van vijftien tot twaalf punten. Eén punt verschil is bij die opzet voldoende voor setwinst. Voorzitter Ruben Acosta verklaarde te verwachten dat het volleybal door deze maatregel aantrekkelijker wordt. De nieuwe spelregels worden in november ge test tijdens wereldbeker-toernooien voor heren (Ja pan) en dames (Zuid-Korea) en in december bij de ontmoeting om de Scandinavië-beker. De VIFB heeft tevens besloten het volleybal commer ciëler te maken. Vanaf volgend jaar mogen nationale ploegen bij officiële toernooien shirtreclame dragen. De wereldtitelstrijd voor dames heeft in 1990 plaats in China. Het toernooi om het wereldkampioenschap voor heren speelt zich over vier jaar af in Brazilië. De VIFB wees zaterdag een van de drie kwalificatie toernooien voor heren voor de Olympische Spelen 1988 in Seoel toe aan Nederland. Deze wedstrijden- reeks duurt van 20 januari tot en met 5 februari 1987. ^STERDAM Met ne- uur vertraging kwam im Kieft gisteren in Ne- rland aan. Files tussen irijn en Milaan en een iking op de luchthaven n de Noorditaliaanse in- istriestad bezorgden de ïisterdamse broodvoet- uller een oponthoud, dat :j net zo laconiek opnam de mededeling van indscoach Rinus Michels it hij na vier wedstrijden I horsing welkom was in it Nederlands elftal. Dnderdag hoorde Kieft Is definitief, dat hem de de kaart tegen België in russel na de reglemen- ire „zit" van vier inter- -ndwedstrijden was ver- iven. lichels was me in augustus Charleroi komen opzoeken, heeft me daar geen toezeg- ngen gedaan. We hebben at bijgepraat. Hij heeft met ensen van Torino gesproken, de mogelijkheden. Ver- :r niks. Maar die mededeling, it ik weer bij de selectie zat, •rwachtte ik wel. Ik hoor ph bij de besten van Neder- nd. Zoveel vertrouwen in ,ijn eigen kwaliteiten heb ik ich wel". iver de rode kaart, die vorig L r oktober de kansen van het Vanenburg toch mee ZEIST Michel Valke is gisteren tijdens de training bij PSV geblesseerd ge raakt. Door een spierbles sure moest hij afzeggen voor de vriendschappelij ke interland van morgen tegen Tsjechoslowakije. Bondscoach Rinus Michels besloot daarom alsnog Val- ke's clubgenoot Gerald Vanenburg mee naar Praag te nemen. Vanen burg was in het weekeinde één van de drie afvallers in de selectie van het Ne derlands elftal. Wim Kieft had veel uit te leggen na zijn veelbesproken rode kaart In de wedstrijd tegen België. Wim Kieft vindt het een eer om voor Oranje te spelen. Nederlands elftal om in Mexi co te komen fors deed dalen, wil Kieft het eigenlijk hele maal niet meer hebben. Over het onvermijdelijke thema zegt hij desondanks: „Ik kijk nooit achteruit, alleen maar vooruit. Behalve die ene rot- wedstrijd in Brussel heb ik een goed seizoen gedraaid. Nee, in Italië heb ik geen weerslag ge had van die kaart. Niet voor niets heeft Torino me aange trokken. Ik blijf er trouwens bij, dat het een opgeblazen zaak is geweest. De televisie en de kranten hebben er heel wat van gemaakt. Maar ik weet voor mezelf, dat die toe stand met Vercauteren niet meer dan een gele kaart waard was. Ik heb niks schan daligs gedaan". Impulsief Kieft, die in september 1981 zijn debuut maakte in Oranje en dertien interlands achter de naam heeft, heeft geleerd van „Brussel", maar sluit een her haling niet uit. „Zoiets kun je niet zeggen. Ik ben geen ei genlijk geen impulsieve speler. Ik ben geen type voor zo'n ac tie, maar je weet nooit. Ik hoop alleen maar dat het me nooit meer overkomt". Michels heeft de schep met zand gehanteerd. Hij ziet Kieft als een belangrijke aanvaller in de pogingen na de misluk kingen van 1982, '84 en '86 een succesvolle aanloop te doen naar een groot toernooi, West- Duitsland 1988. „Ik ben be schikbaar. Voor de officiële wedstrijden ligt dat tegen woordig reglementair vast. Ik vind het ook altijd nog een eer. Bovendien is het goed voor je naam als voetballer om international te zijn. Niet al leen in Italië, gewoon in heel Europa. Voor deze vriend schappelijke wedstrijd tegen Tsjechoslowakije kon ik vrij krijgen van Torino. In Italië moet de competitie nog begin nen. Tot nu toe hebben we slechts in de beker gespeeld. Uit een poule van zes plaatsen de twee besten zich voor de knock-outronden van het be kertoernooi. Torino is eerste geworden. Ik heb drie keer gescoord in vijf wedstrijden. Zondag nog tegen Avellino. Dat ging redelijk". In Italië is de kater van de onttroning als wereldkam pioen allang vergeten, aldus de nog met rasecht Amsterdams accent pratende Torino-speler. „Door de aandacht voor dat omkoopschandaal was ieder een het zo weer kwijt. De grenzen gaan in Italië straks weer open. Er worden niet voor niets van die voor-con tracten afgesloten. Van Bas ten? Een uitgesproken goede voetballer. Voor hem is de stap naar Italië of Frankrijk alleen maar goed. Mij maakt het niet uit of die grenzen open gaan of dicht blijven. Ik geloof niet dat het een nadeel voor mij is als de import weer vrij komt. Ik ben een voetballer, die ge wend is aan de Italiaanse toe standen. Dat heb ik bewezen. Ik heb nog drie jaar te gaan bij Torino en heb er net drie jaar Pisa op zitten. Als dit contract afloopt, ben ik pas 26. Het be valt me nog steeds reuze en ik hoop nog lang te kunnen voet ballen in dat land". De eventuele samenwerking met Van Basten, als tandem in de spits nu Michels besloten heeft Gullit als middenvelder met een vrije rol te posteren, zegt Kieft niet zo veel. „Bij Ajax hebben we niet lang met elkaar gespeeld en in Oranje ook niet meer dan vier inter lands. Ik weet nog helemaal niet of we straks weer naast elkaar staan. Nogmaals, als het zo is, Van Basten is een uitge sproken goede voetballer en dat is voldoende". Kieft zat zijn internationale schorsing van vier duels uit in de reeks tegen België, Oost- Duitsland, Schotland en West- Duitsland. De laatste drie wed strijden, dit vooijaar, golden voor Michels, de opvolger van Beenhakker, als voorberei ding, maar ook als weging van kandidaten. „Ik heb niet iets gemist", vindt Kieft, in 1982 in dienst van Ajax met 32 compe titietreffers als topscorer van Europa met de „gouden schoen" bedacht. „Er heeft tel kens een half elftal gespeeld. Nu tegen Tsjechoslowakije, een ploeg waar ik weinig van weet, is de laatste test voor het begin van de voorronden aan gebroken en zijn alle goeden er weer zo'n beetje bij. Dit is een belangrijke wedstrijd". DNDSCOACH KLAAGT OVER GEBREK AAN VORM VAN VOETBALLERS 'RAAG Josef Maso- ust, de voetbalbonds- oach van Tsjechoslowa- jje, bevindt zich in een istige situatie voor de Dorbereiding op de voor- onden van de Europese Itelstrijd van 1988, die aorgen wordt afgerond aet de oefeninterland in 'raag tegen Nederland. )e "topvoetballers van isjechoslowakije, de Eu- opees kampioen van 976, verkeren vrijwel al en in een bedenkelijke rorm, liet Masopust giste- en weten. De vroegere topspeler van Dukla Praag, in 1962 na zijn treffer in de WK-finale tegen Brazilië gekozen tot Europees voetballer van het jaar, wil zijn ploeg een modernere en agressievere speelstijl aanme ten, maar ziet die plannen be hoorlijk verstoord. „In augus tus tijdens de trip naar Austra lië zag de vorm van de inter nationals er goed uit. Nu de competitie vier ronden ver is, tonen slechts vijf van de zes tien geselecteerden enige vorm. We zullen nog heel wat moeten praten, voordat ik de finitief het elftal kan vaststel len voor het duel tegen Neder land". tisek Havranek, heeft vier spelers van Dukla Praag gese lecteerd. Die iegerploeg staat echter met één punt uit vier duels roemloos en vormloos onderaan. „De slechte presta ties in de competitie veront rusten me. Voor mij is het nog steeds onduidelijk welk elftal er morgen moet staan. Tegen Nederland zullen we agressief moeten spelen. Het is een te genstander van hoge kwaliteit, met een flink aantal vooral in dividueel sterke spelers". Masopust bouwt na de gouden jaren van Jezek en Venglos, waarbij de Europese titel van 1976 en het olympisch goud van 1980 de hoogtepunten wa ren, aan een nieuw elftal. De coach wil de technisch ver zorgde spelopzet, met veel kor te passes, als typisch Tsjecho- slowaaks aan de kant zetten. Hij wil meer ruimte en snel heid in het spel. De interland tegen het Nederlands elftal is de afsluiting van de voorberei dingsperiode van een nieuw elftal, waarin slechts de 30-ja- rige Dukla-verdediger Jan Fi- ala met vijftig interlands als routinier mag worden be schouwd. Op 15 oktober, tege lijkertijd met Nederland (tegen Hongarije), speelt Tsjechoslo wakije tegen Finland de eerste wedstrijd uit de voorronden van de strijd om het Europees kampioenschap. Denemarken en Wales zijn in groep 6 de an dere lastige obstakels op de weg naar de eindronde in West-Duitsland. „Het was wel even wennen. Eerst al die afwisseling en vrijheid, nu van acht tot vijf uur op het werk. Maar ik zou niet weten wat ik anders zou moeten doen. Ik droom nog wel eens van het voetbal, de beelden komen vaak terug. Maar ik heb geen last van zelfmedelijden. Daar ben ik te nuchter voor. En ik zie in mijn situatie ook geen ver- I schil met iemand anders die iets overkomt en niet meer i kan werken. Ik ben ten op zichte van mijn buurman die op de kermis van een ezel is afgevallen, zijn heup brak en daar nu al twee jaar last van heeft, geen uitzondering". (Ex-voetballer Jan Mon ster van FC Utrecht in het Algemeen Dagblad) j „Ik ben één keer benaderd om tegen een vergoeding met iemand te bridgen, met een meneer die ik in '76 in Monte Carlo had leren kennen. Hij had in Amerika gewoond, dus voor hem was zoiets de normaalste zaak van de we reld. Kan ik met je spelen,, vroeg hij, en wat kost dat? Ik ben er niet geschikt voor. Je speelt ongeïnteresseerd, maar dat kun je niet maken. Dus wil je een prestatie leveren, maar die verlang ik dan ook weer van mijn partner. Dat is moeilijk. Toch ben ik er op ingegaan. Eén avond. Ik zeg geen woord, had ik me voor genomen. Ik doe gewoon mijn werk. Maar die man maakte de meest afgrijselijke fouten. Ik had het niet echt naar mijn zin en dus moest ik steeds weer aan die paar honderd gulden denken die ik van hem zou krijgen. Ik was nog studerende, kon al les gebruiken. Totdat hij hal verwege de avond een op merking maakte over mijn spel. Toen barstte de bom na tuurlijk. Ik zei wat ik van zijn spel vond". (Briage-speler Hans Ver goed in de Haagsche Cou rant) „Ik geef toe dat ook ik op be paalde momenten een beetje aan mezelf ging twijfelen. Ik heb dat nooit zo laten mer ken, maar ondermeer rond Ajax-FC Den Haag heb ik me soms afgevraagd of ik het allemaal toch verkeerd zag. Een extra probleem was bo vendien, dat op zulke mo menten veel mensen zich tussen mij en de groep pro beerden te dringen. Ze wil den zich ermee gaan bemoei en, maar niet op een echt op bouwende manier. Dus kreeg je doorgaans te maken met goedkope kretologie, terwijl ik juist zoveel accent wil leg gen op details. Zo creëer je dus onrust, waar niemand iets mee opschiet". (Johan Cruijff in de Tele graaf) „Ik heb matches gespeeld met grootmeesters van ver schillende generaties, met Hans Vergoed: ruzie rond bridge. Smislov, Kortsjnoj en Bel- jevski. Alle drie zijn het moeilijke karakters met hun eigen eigenaardigheden. Maar steeds had ik goede be trekkingen met hen. Ik gaf ze normaal een hand en na afloop van de partij analy seerden wij gezamenlijk. In de eerste 47 partijen heb ik mij ten aanzien van Karpov op dezelfde manier opgesteld. Maar ik begrijp het niet, toen hij ging verliezen veranderde alles. Hoe is het mogelijk dat iemand in je gezicht de vriendelijkheid zelve is, maar dat hij achter je rug op een gemene wijze intrigeert? Daarom ben ik gestopt om samen met hem te analyse ren. Ik heb alle betrekkingen buiten het schaakbord met hem verbroken. Dat heb ik na de 47ste partij in Moskou gedaan, toen het mij duide- ë*"k werd tot welke trucs arpov met zijn kliek kon vervallen om zijn titel te red den". (Gari Kasparov in Vrij Ne derland) „Wie een half miljoen gulden op tafel legt kan misschien een tegenstander zo ver krij gen op het beslissende mo ment van een sprint zijn be nen stil te houden of zelf in de remmen te knijpen. Maar wie beschikt over zo'n be drag? Voor een ton of minder is een beroepsrenner niet be reid de regenboogtrui aan een ander te laten. Als hij verstandig handelt kan hij via startgelden en een verbe terd contract zelf méér dan zo'n som aan zijn titel over houden. Er worden deson danks wel eens omkooppo gingen worden gedaan. Bij mij moeten ze niet aanklop pen". (Adri van der Poel in NRC/Handelsblad) „Bestuursvergaderingen ken nen we niet, de bestuursle den hebben niets te zeggen. Statutair moet je een bestuur hebben, de bestuursleden krijgen een gratis kaartje voor de wedstrijden, daar zijn ze al heel blij mee. Ze vinden het prachtig om tegen de buurman te zeggen dat ze deel uitmaken van het PEC Zwolle-bestuur". En: „Trai ners moeten niet zo interes sant doen. Iedereen kan trai nen, een coach is belangrijk voor een elftal. Co Adriaanse is een goede coach, daarom heb ik zijn contract verlengd, wanneer dat contract afloopt heeft hij vier jaar bij PEC Zwolle gewerkt, dat vind ik lang genoeg. Trainers moeten hun smoel houden wanneer het elftal promoveert, bij een degradatie hoor ik ze ook Jan Monster: buurman van ezel gevallen. niet. Bij een club doe je alles collectief". (Voorzitter Marien Eibrink van PEC Zwolle in Voetbal International) „Van Basten gaat niet naar AC Milan voor 2,7 miljoen gulden en 825.000 salaris. In Frankrijk, een land waar Van Basten ook gemakkelijk naar toe zou kunnen, kon je Stopyra (een klasse minder dan Van Basten) deze zomer voor 10 miljoen gulden van Toulouse kopen. De matige Francescoli (een vedette in de categorie Bonfrére) ging voor 15 miljoen van een Ar gentijnse club naar Racing Paris. In Frankrijk verdient een houten Klaas als Fernan dez 300.000 per maand. Ik schat Van Basten op 825.000 gulden per maand, een jaar lang. Zoveel zit er ongeveer tussen de transfersom van 2,7 miljoen gulden en zijn wer kelijke waarde op de Europe se voetbalmarkt: tussen de De schaak-kemphanen Karpov (rechts) en Kasparov schudden elkaar in Leningrad de hand voor aanvang van de 14e partij. LENINGRAD De veer tiende partij in de schaak tweekamp om de wereld titel tussen de Russen Gari Kasparov en Anatoli Karpov is gisteren afge broken. De met wit spe lende titelverdediger Kas parov gaf na ruim vijf uur spelen zijn 41e zet onder couvert af. Volgens waar nemers was zijn positie sterker dan die van Kkr- pov. Kasparov leidt de tweekamp, die van Lon den naar Leningrad is verhuisd, met 7-6. Het verloop van de partij tussen Kas- Lfl-b5 a7-a6; 4. Lb5-a4 Pg8-f6; 5. 0-0 Lf8-e7; 6. Tfl-el b7-b5; 7. La4-b3 d7- d6; 8. c2-c3 0-0; 9. h2-h3 Lc8-b7; 10. d2-d4 Tf8-e8; 11. Pbl-d2 Le7-f8; 12. a2-a4 h7-h6; 13. Lb3-c2 e5xd4; 14. c3xd4 Pc6-b4; 15. Lc2-bl c7-c5; 16. d4-d5 Pf6-d7; 17. Tal-a3 c5-c4; 18. a4xb5 a6xb5; 19. Pf3-d4 Ta8xa3; 20. b2xa3 Pb4-d3; 21. Lblxd3 e4xd3; 22. Lcl-b2 Dd8-a5; 23. Pd4-f5 Pd7-«5; 24. Lb2xe5 d6xe5; 25. Pd2-b3 Da5-b6; 26. Ddlxd3 Te8-a8; 27. Tel-cl g7-g6; 28. Pf5-«3 Lf8xa3; 29. Tel-al Ta8-a4; 30. Pe3-g4 La3-f8; 31. Tal-cl Db6-d6; 32. Pb3-e5 Ta4-c4; 33. Tclxc4 b5xc4; 34. Pc5xb7 c4xd3; 35. Pb7xd6 Lf8xd6; 36. Kgl-fl Kg8-g7; 37. f2-f3 £7-£5; 38. Pg4-f2 d3-d2; 39. Kfl-e2 Ld6-b4; 40. Pl2-d3 Lb4-c3. Afgebroken stelling voor wit: Koning e2, Paard d3, pion nen op d5, e4, 13, g2 en h3. Zwart (Karpov): Koning g7, Loper c3, pion nen op d2, e5, f5, g6 en h6. VOETBAL Tsjechoslowakije Sigma Olomouc-Plastika Nitra 2-0; Tatran Presov-Dunajska Streda 0-0; TJ Vitkovice-Slavia Praag 3-1; Bohe mians Praag-Banik Ostrava 1-0; Spartak Trnava-Skoda Plzen 1-1; Dukla Banska Bystrica-Dukla Praag 2-0; ZVL Zillna-Dynamo Ceske Bude- Jovlce 1-0; Sparta Praag-RH Cheb 2- 0. Stand aan de kop: 1. Sparta Praag 7 punten; 2. Cheb. Bohemians Praag 6. SCHiETEN WK in Suhl Kleiduivenschleten: 1. Matthew Dry- ka (VSt) 224, 2. Andrea Benelli (Ita) 222, 3. Tlos Toman (Roe) 222, 13. Kiek van leperen (Ned) 196, 14. Erik Swinkels (Ned) 196, 45. John Pierik (Ned) 192. GENEVE De als zevende geplaatste Nederlander Mi- chiel Schapers is gisteren met 6-1, 6-1 door de Spanjaard Jor ge Bardou uitgeschakeld in de eerste ronde van het interna tionale tennistoernooi van Ge neve. Bardou, die zich in het kwalificatietoernooi voor deel name moest plaatsen, had slechts 64 minuten nodig om zich van Schapers, die dit jaar de Westduitser Boris Becker uit de open Australische kam pioenschappen wipte, te ont doen. Martina Navratilova heeft zich in het weekeinde op Flushing Meadow een veelvraat ge toond. Na haar overwinning in het enkelspel bleek de 29-jari- ge nummer een van de we reldranglijst met Pam Schri- ver ook onverslaanbaar in het dubbelspel. De Amerikaanse tandem versloeg het als derde geplaatste duo Hana Mandli- kova/Wendy Turnbull met 6- 4, 3-6, 6-3. Helena Sukova, in het week einde nog verliezend finaliste op Flushing Meadow, is als eerste geplaatst voor het in- doortoernooi om het open Ne derlands dameskampioen schap, dat van 27 september tot 5 oktober wordt gehouden in Nieuw-Loosdrecht. De 21- jarige Tsjechoslowaakse staat zevende op de wereldranglijst. De winnares van vorig jaar, de Bulgaarse Katerina Maleeva, is als zevende geplaatst voor het toernooi met een prijzen- pöt van 185.000 gulden. Sportwereld Paardesport Bij een uit slaande brand in de stallen van oud-Europees kampioen pikeurs Horst Bandemer in Dinslaken zijn zeven drafpaar- den gestikt. Drie en twintig dieren konden worden gered, maar enkele paarden leden aan rookvergiftiging. Autosport De internationa le autosportfederatie (FISA) heeft de Franse Formule 1- coureur Alain Prost een boete van 12.000 gulden opgelegd wegens het beledigen van een baancommissaris. De Frans man werd tijdens de GP van Italië na 26 ronden door de wedstrijdleiding gediskwalifi ceerd. I Voetbal Bryan Robson maakt deze week zijn rentree in het elftal van Manchester United. Hij voetbalt zaterdag op Old Trafford tegen Sout hampton zijn eerste competi tiewedstrijd sinds april. De aanvoerder van het Engelse team is aan de schouder geope reerd.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9