CIAD Zoeken naar de eeuwig gladde huid Broeken voor niet- rokers CtlAlDLir ESPRIT Garantie- label voor linnen usi K FOTO BOVEN: Kleding voor de „belangrijke" werkende vrouw. Glanzend tricol pakje (links) bestaande uit rok (126,95 gulden) en pullover (49 gulden). Rechts mantelpak je (99 gulden) met kreuksatijnen blouse (45 gulden). ken kosten circa 79 gulden. De getailleerde jasjes of blazers van 129 tot 179 gulden. (Foxy Fashion). Alle onderdelen zijn apart verkrijgbaar en combineerbaar. Vrouwen die gekleed gaan om hun levens stijl en werksfeer uit te stralen, zijn gebaat met een double breas ted kasjmir vest in bij voorbeeld zwart/wit of cognac met grijs. Een jasje in een vaag rood/ wit ruitje over een ge streept overhemd met lange mouwen vraagt om een gladde antra cietkleurige of zwarte strakke rok. Ook een kraagloos zuiver wol len tweed jasje, dat met zes knopen tot de kin sluit staat mooi op een coltrui en een tu- berok. Wie goed uit zijn ogen kijkt, hoeft niet ver weg want ze zijn hier verkrijgbaar. Bijvoorbeeld bij Super Confec, Meddens, C A of de Bijenkorf. Want iedere ontwer per voor de haute cou ture en iedere stylist voor het „Groot Mo dehuis" heeft de jaren vijftig en zestig willen nabootsen. In die ja ren was men ook dol op zwart, het zwart van het existentialis me; vrijwel iedere vrouw bezat een „blouson noire" (zwart jack) en een strak zittende zwarte of grijze coltrui. Dit jaar staan de jurk, de rok plus blouse en het simpele pakje vooraan in de mode. Het man telpakje is dan een heuse „tailleur" of een (soms driedelig) tricot ensemble a la Chanel. In veel collecties zijn veel mogelijkheden en dit betekent dat er zo wel ten aanzien van de stoffen als de kleuren veel te combineren is: rokken, pullovers, ves ten en soms ook broe ken. Want hoewel de pantalonmode op een laag pitje staat, ver dwenen uit het mode beeld is die niet. TINY FRANCIS (ADVERTENTIE) Ashley heeft voor het komend seizoen inspiratie gevonden in de 18e eeuwse schilderijen met vriendelijke rustieke taferelen van het platteland in Wales. De schilder George Stubbs bijvoorbeeld maakte subtiel gebruik van zachte rustige kleuren blauw, hier en daar opgevrolijkt door rode accenten, goud en de kleurwisselingcn van licht naar donker aan de avondhemel. Ook Constable, de schilder die voornamelijk landschappen in Suffolk op het doek vastlegde, bezat het geheim van de uitbeelding van de typische charme die het Engelse platteland kenmerkt. Het groen van de eikenwouden en de taxushagen en de malsere groene ldeur van de grasvelden dienden eveneens de inspiratie voor het herfstkleurenpalet van Ashley. Maar daarin komt ook het wuivend goud voor van korenvelden die rijp zijn voor de oogst en het dieprood van de kastanjes. Deze kleurschakeringen zijn terug te vinden in de nieuwe collectie tweeds, flanellen blazers, de pantalons en de (goeddeels) kuitlange rokken met korte bijpassende jasjes. Voor de avond romantische stijlen in dezelfde kleuren en van eenvoudige snit. „Smart" kun je zeggen of in goed Frans: chic! TINY FRANCIS FOTO RECHTS: Lange fluwelen zwarte rok met daarop een kort jasje dat sluit op één knoop en is voorzien van een fluwelen kraagje en fluwelen zakjes. Respec tievelijk 269 en 369 gulden. Eronder wordt een blouse met ruches gedragen. XT In zowel de westerse als de oosterse wereld is de verzor ging van het lichaam cultuur goed. Een vorm van belang stelling voor het uiterlijk is de zorg voor de huid. Al vanaf de vroegste tijden hebben vrou wen gesmacht naar het bezit van een fraaie huid, destijds verkregen door zalven en oliën, tegenwoordig door acti viteiten in laboratoria. Er zijn tal van „huizen" die zich al jarenlang bezighouden met de ver werking van natuurlijke ingrediën ten die dc grondslag vormen voor nieuwe produkten ten behoeve van huidverzorging of cosmetica. Vaak zijn die zo oud als Methusalem. Zo kan de goudsbloem niet als noviteit worden beschouwd. Toch heeft het huis La Roche onder meer een aan tal produkten gemaakt die extracten van goudsbloemolie bevatten: gel, bodymilk, deodorant - zonder al cohol - en reinigingsmilk. In deze olie zit dan weer vitamine A. Lan caster, het thans veertig jaar oude huis, komt op de markt met de Lig- ne Suractif, een kuurbehandeling speciaal voor de huid van vrouwen vanaf veertig jaar. Ook hier is spra ke van een stof die vitamine A be vat, namelijk „retinol-derivaat". Nieuw in de lijn is de Suractif Con centre, verpakt in een flesje met do- seerbarc pipet. Enkele druppels van deze vloeistof bevatten een zeer hoge dosis retinol, waarvan wordt gezegd dat deze de veerkracht van de huid bevordert. Clinique wil met Body Exfoliating Cream, een par- fumvrije, op allergie geteste crème de dode huidcellen van het hele li chaam verwijderen en de kwaliteit van de huidstructuur verbeteren. Lancóme werkt aan een middel met niosome, een stof die is ingezet om het verouderingsproces tegen te gaan. Daarvan zullen we binnen kort meer vernemen. Zo blijft men in de weer om de huid een blijven de spankracht te geven. Shiseido doet aan die race mee met een nieuwe „fermentatiemethode" voor de produktie van hoogwaardig „hy- aluron-zuur" met sterk vochther- stcllend vermogen. Het betreft twee elkaar aanvullende produkten, de een voor overdag, de andere voor de nacht. "Wanneer de nieuwe ontwikkelingen succes afwerpen, moet voor de make-up een keuze gemaakt wor den uit een breed assortiment van cosmeticaprodukten. Dior laat zich dit seizoen wat kleurtonen betreft niet kennen. De lijn „Les Diaboli- ques" spreekt qua benaming voor zichzelf. Het gaat om vurig rode lipsticks („Lucifer", „Chaud", „Bra- sier", „Rouge feu") bij stormblau- we, herfstbruine en blauw-groene oogmascara. Het zijn bepaald kleur mengingen voor jonge vrouwen die nog geen rimpeltjes hebben. Intense kleuren doen namelijk de lijntjes om ogen en mond scherper uitko men. Koele kleuren zijn er bij Yves Rocher in de collectie „De Pool nacht". Daarin past weer de „Voile transparant", een rijpe perzikkleuri- ge fond en een wimperrand die rose of goudachtig is aangestreken met daarbij wat ingetogener zachtrose en blauw op het bewegend ooglid. Jill Sander gebruikt voor de oog schaduw-duo's edelsteenkleuren: het zijdeachtige van de barnsteen, het fonkelende van de smaragd, violet met oudrose van een bepaal de agaat en een grijzig staalblauw van de saffier. Bijpassende lipsticks zijn uitgevoerd in robijnrood, vlammend cyclaam en frambozen, die op hun beurt weer passen bij de nagellak. Het gaat er maar om met welke kleur een vrouw zich prettig voelt. De zachte of de uitdagende tinten, de camouflage of de schijn werpers. Ondubbelzinnig zijn ook dc kleuren van „St. Germain des Pres" van Payot, die niet schroomt in de „Creation Style" zuiver paars voor de oogmake-up te laten con trasteren met oranje. Maar er is ook een eenkleurig „eendblauw" (de ve ren van de woerd of mannetjes eend) met wisselende schakeringen van parelmoer voor de meer voor- zichtigen. Een fijn violet eyeliner- streepje accentueert het randje van de eyeline, passend bij de wimpers, bewerkt met automacil „Violine". Sans Soucis heeft nieuwe Eye Sha dow Sticks met crèmige, zachte pa relglans. „Sniny Lilac", „Shiny Pe trol" en „Shiny Golden Bronce" worden in harmonie met een lichte teint in een plooi van het ooglid aangebracht door een kort, stevig, dik potlood. Om het oog komt „Kajalslick Shiny Lilac" voor ac cent. Voor het verzorgen van de wim pers, die nogal te lijden hebben van het voortdurend smeren met mas cara of het aanplakken valse oogha ren. zegt Payot nu iets bijzonders gevonden te hebben. Het gaat om een middel met „complexe pepti- do" erin (wat dit ook moge zijn) die volgens Payot de de wimpers ver sterken door „wederopbouw". TINY FRANCIS Vlas is op wol na de enige Europese textielgrondstof. Nederlandse wol is niet zo best als buitenlandse, katoen houdt niet van ons klimaat, maar het vlas van Hollandse bodem doet het zo goed dat negentig procent van de Westeuropese vlasakkers met Nederlandse rassen is inge zaaid. Minister Braks van land bouw en visserij wil in overleg met de EG-landen een internationale kwaliteitsgarantie voor goede vlas- produkten bewerkstelligen. In de loop van dit jaar zouden alle vlas linnen produkten uit onze contreien dan ook van het merkteken L voor zien moeten worden, teneinde ze te kunnen onderscheiden van artike len van mindere kwaliteit uit het Oostblok, China en Japan. Want veel stoffen dragen de weliswaar de naam „linnen" maar hebben er niets mee van doen. Voorbeelden: „graslinnen" (katoen) „matraslin nen" (jute), „zijdclinncn" (rayon) Het nieuwe label biedt de consu ment zekerheid met echt Westeuro pees vlaslinnen te maken te hebben Het gaat dan niet alleen om kle dingstoffen, maar ook om meubel stoffen en wandbekleding. Steeds meer jongens en meisjes besluiten niet te roken. Maar ze moeten nog wel in de rook zitten van degenen die niet zo verstandig zijn. Tot voor kort kalk ten ze het op de mu ren: Ik rook niet. Waarop de jeans-ont- werper „Pear's Fas hion Import" op het idee kwam een col lectie spijkerbroeken te maken met een tekst die de afkeer van de sigaret duide lijk maakt. Bij het maken van deze foto waren die broeken nog niet voorhanden, maar nu zijn ze er wel. Strakke broeken kosten 59 gulden, maar er zijn ook su- perwijde en die kos ten 69 gulden. Ook zijn er soortgelijke polo- en sweatshirts in de handel. longe macJu 1 1XWIAH j Mare O'Polo ■ii<i(iiii« iic I PETER van HOLLAND I Thomsonlaan 124 Den Haag 070-608268

Leidse Courant | 1986 | | pagina 21