Volgende zomer strikt en sober Ccidóc Sounamt Dinsdag 9 september 1986 Adriaan Morriën schreef in 1955 in zijn verhalenbundel „Een bijzonder mooi been onder meer: „Mannen vergroeien met hun kleren, een vrouw groeit met de hare". In 1961 gaf het huidige NM1het Nederlands Mode Instituut, zijn eerste prognose voor herenmode en het heeft daar sindsdien de handen vol aan. De man anno 1986 is nog altijd niet zo kledingbewust als de vrouw, maar het verschil wordt steeds kleiner. Het leger van saaigeklede heren die alleen van hun grauwe kleren wisselen als dit om hygiënische redenen geen verder uitstel duldt, is bijna verslagen. Wevers, ontwerpers, fabrikanten en handelaren werken al sinds februari aan de zomermode van 1987 Zij kunnen dit mede dank zij de trendprognoses van het Nederlands Mode Instituut doen. De mode voor vrouwen, heren en kinderen krijgt als nieuwe zomertrend Strikt Sober, geïnspireerd op kerkelijke kleding. De uitstraling, aldus hel NMI. grenst aan het sobere, maar verwerking en snit kennen juist een sterke tendens naar perfectie. De materialen zijn over het algemeen glad. Crisp Clean is de frisse romantische bries die door alles heenwaait en het oude. zonnige platteland doet herleven. Verder komt er een onvervalste mix match-trend (Fun Fantasy) met folklore uit ae verste landen. De periode van vijftien tot twintig jaar geleden vormt het uitgangspunt voor de nieuwe sportieve mode. Maar in deze bijlage vooralsnog de mode voor hel komende najaars- Jan Hofmeester (vormgeving) Lonneke van Koot (eindredactie)

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19