Vga Madsen naakte geheel iieuwe Faust' gekleurd gezien ÜBLIEKSTREKKER DE APPEL VANAVOND EN MORGEN OP TV ^DIO/TELEVISIE SaidMOowiamt DINSDAG 9 SEPTEMBER 1986PAGINA17 agiek beheerst'feest- \erview' met prins-gemaal hf u veel van uzelf ingeleverdinformeer- ia Bremer zaterdagavond bij prins Claus in 'verjaardagsinterview'. De prins keek even nadenkend aan en gaf, inplaats van Ongetwijfeld waarheidsgetrouwe ja'als ant- rd: ..Ik heb er veel voor teruggekregen treffend voorbeeld van de beheerste aan- van de prins-gemaal in deze eerste keer dat »p iets langere adem publiekelijk aan het rd wenste te komen. Claus had zich daarbij ia Bremer een gesprekspartner uitgezocht ien perfecte balans had gevonden tussen de \chuldigde eerbied' tegenover een lid van koninklijk huis en de menselijke nieuws- tgheid die zij uit ons aller naam ten toon $t spreiden. ^in ging zij nergens de grenzen te buiten die onsmakelijke boulevardblaadjes zo graag passeren; Bremer hield het gematigd afstande lijk. En dat was denkelijk precies wat prins Claus zich ervan had voorgesteld, en denkelijk geheel in tegenstelling met wat veel fervente Oranje-fans hadden gehoopt. Claus kon bij dit alles niet voorkomen dat de totaalindruk die we als kijkers aan het als fees telijk bedoelde interview overhielden een tragi sche ondertoon had. De man die zijn ambitieuze loopbaan als topambtenaar in de Westduitse di plomatieke dienst, met een waarschijnlijke uit loop naar het ambassadeurschap, afbrak voor een romance met de Nederlandse kroonprinses, zal zich toen niet hebben kunnen voorstellen hoe hem dat later bijna zou breken. Hij beschreef de episode van zijn depressie met ingetogenheid, maar zonneklaar werd hoezeer hij leed (en waarschijnlijk nog lijdt) onder het gebrek aan privacy, aan persoonlijke vrijheid, dat onverbrekelijk samenhangt met zijn positie. En hoe hij al die jaren op zijn tenen heeft moe ten lopen, omdat hij zijn doen en laten en zijn spreken en zwijgen met argusogen wist geob serveerd door de Nederlandse samenleving, die zo graag van zichzelf zegt dat ze tolerant is, maar al te vaak het tegendeel bewijst In al zijn bedachtzaamheid en traagheid van spreken, met al die reserve die de prins in zo'n gesprek wel moest handhaven, werd het toch een fascinerend uurtje televisie, dat interview. Het werd gevolgd door de reportage van een felicitatieconcert dat werd gekenmerkt door een verrassend erudiete muziekselectie. Nu eens geen Louis van Dijk, nu eens geen Ber- dien Sten berg, nu eens geen Rogier van Otter- loo, maar een gedurfde programmering, waar mee vermoedelijk heel wat eregasten in de Een curiosum van geheel andere orde was zon dagavond de herontdekking van Ton van Duinhoven als virtuoze mannetjesmaker. Deze keer als de Amerikaanse president Ronald Reagan - een heel wat meer geladen vertolking dan vrijdagavond te zien was toen de schepper van 'meneer Jaminen de verteller in de lopen de serie Ster-spots van Albert Heijn een vere delde toneelknecht mocht neerzetten. Het zou aardig zijn de reactie van het Witte Huis te vernemen op deze dodelijke persiflage. Maar het zal altijd wel een geheim blijven hoe de Reagans staan tegenover de manier waarop ze in Europa wel eens door de media worden geportretteerd. Van Duinhoven in 'Let's finish the job' deed het niet veel anders dan die prachtige Reagan-poppen in Spitting Image; al leen: die lijken nóg beter en spreken beter Amerikaans. RENÉ DE COCQ VERSUM Zelden zal voorstelling in een Neder- 5 theater zoveel belang ing hebben genoten als jstvan toneelgroep De eL Gedurende drieennalve nd was de verbouwde iremise aan de Scheve- jse Duinweg dagelijks tot de nok gevuld met pu- E, stond de telefoon er Igloeiend en vormden zich e rijen voor de kassa van sen die zonder reservering nog een kaarde hoopten >emachtigen. „Faust", het angrijke en loodzware van Goethe, bleek een liekstrekker van de eerste L waren niet de recensies r de meute op af kwam, it die waren, ondanks dat itercritici hun jaarprijs on- s aan deze „Faust" toeken- niet onverdeeld gunstig, was de wetenschap dat er speciaals op de planken d gebracht, dat oog en it beroerde en dat buiten platgetreden paden trad. ist" was een „spektakel- de inhoud leek soms on- eschikt aan de uitbundige n waarin regisseur Hans iset en decorontwerper Schenk het drama van fehe gegoten hadden. Juist vorm vertroebelde het zicht op de rode draad in het stuk. Zodra de verhaallijn weer duidelijk zichtbaar werd gebeurde er weer iets dat vi sueel zo op het netvlies en ge heugen brandde, dat het tien tallen verzen kostte om terug in het stuk te komen. Die vi suele aantrekkelijkheid zorgde er echter voor dat weinigen zich echt stoorden aan het feit dat deze „Faust" zo moeilijk te volgen was. Evenwicht De televisiebewerking die Olga Madsen van het stuk maakte brengt wat dat betreft de zaak weer in evenwicht. Haar registratie, vanavond en morgenavond vanaf even voor achten in twee delen op Ne derland 2 te bekijken, legt de nadruk meer op het spel en de inhoud dan op die in het thea ter zo overheersende decors. Het gevolg is dat er een geheel nieuwe „Faust" is ontstaan, die intenser overkomt, beter te volgen is en, gelukkig, ook de kritiek die indertijd werd ge geven op Eric Schneider als een wat sullige, verdwaasde Faust, logenstraft. Televisie is een geheel' ander medium dan theater, met een op bepaalde punten veel krachtiger effect. Alle overbo dige ballast, alle verwondering over weer zo'n snelle scène verplaatsing, decorwisseling of verkleding, valt weg door het beperktere kader waarin het gebeuren zich afspeelt. Waar de theaterbezoeker het zicht heeft op drie acteurs, die op el kaar reageren, daar heeft de TV-kijker die acteurs steeds afzonderlijk in beeld. Hij wordt niet afgeleid en kan zich concentreren op de acteur en de inhoud van de scène. Het verhaal van Faust is daar door toegankelijker dan bij de toneelvoorstelling, waar naast de schitterende decors ook ku chende bezoekers, keiharde zitbankjes en vertragend wer kende pauzes het zicht op de inhoud benemen. Accent Olga Madsen heeft bovendien het accent enigszins verlegd. Leek dat in de toneelvoorstel ling vaak te liggen op Mephis- to, die met zijn duivelse trucs Faust voor zich probeert te winnen, in de TV-registratie is meer gewerkt vanuit de optiek prijs die hij daarvoor bereid is te betalen, zijn in onvergetelij ke close-ups gegoten, waarbij mimiek en acteerkunst van Eric Schneider in tegenstelling tot in de voorstelling ten volle tot hun recht komen. De tame lijk introverte rol van Schnei der werkt op televisie stukken krachtiger dan in het theater. Het veel extrovertere spel van Guido de Moor als Mephisto, die nog wel eens verweten werd dat hij „schmierde", puur op effect speelde, is iets naar de achtergrond gescho ven, juist omdat televisie zo versterkend werkt. Olga Mad sen was bang dat dan Mephisto helemaal de overhand zou krijgen. Vijfenzeventig procent van deze TV-Faust is afkomstig uit de eerste zeven voorstellingen direct na de première, de rest werd speciaal voor de camera gespeeld. Madsen filmde steeds met een camera, steeds vanuit een ander standpunt. Alle op namen werden vanaf ooghoog te gemaakt. Hoewel er dus meestal publiek bij de opna men was is dat slechts een of twee keer in de uitzendingen te merken. Hoewel daardoor makkelijker te volgen dan in het theater, blijft „Faust" een „moeilijk" stuk. Dat geldt met name voor het tweede deel, morgenavond, waarin Faust een tocht maakt door de on derwereld op zoek naar Hele na, zijn droombeeld. Fantasie en werkelijkheid worden daarin verweven, en wat het eerste en wat het tweede is blijft moeilijk te onderschei den. Oplettendheid is dan ook geboden. Olga Madsen: „Ik vraag de kijkers de uitzendin gen op dezelfde wijze te bena deren als een avond naar het toneel. Je moet je er enigszins op instellen. Zet je bij toeval de TV aan en denk je het dan even mee te kunnen pikken, dan ben je vprkocht, dan raakt het je niet. Je moet er echt doelbewust voor gaan zitten". KOOS VAN WEES NCRV 15.30 NCRV Jeugdmatlnee. Met om 15.30 Vrienden van de Roze Panter, tekenfilmse rie. om 1545 De juwelen van het kasteel. Russische jeugdfilm, 16.55 Lawaai in het bos, animatiefilm en om 17.05 Vrouwtje Theele pel. tekenfilm NOS 17.30 ttO-Joumaal 17.46 Het geheim van de Vuur berg, dertiendelige Nieuw- Zeelandse jeugdserie. Afi. 12: Evacuation 18.10 In de lens gevangen, En gelse natuurfilmserie van Divld Attenbourough. Afl.: De zwarte beer 18.30 Catechese, serie van vier programma's over jonge rencatechese. Afl. 2: Jon genen en catechese 18.55 Minivoetbalshow Interna tional (2), vierdelige serie van een groot Internatio naal mlnivoetbaltoernooi in Ahoy' Rotterdmam. Vanavond: Engeland - Zweden en Nederland - All Stars NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 Intematinaal Blaasfeati- val 1986 te Kerkrade, met orkesten uit Nederland, België en Luxemburg, ge presenteerd door Eddy Becker 21.40 Bloemencorso Aalsmeer, reportage over het afgelo pen zaterdag gehouden bloemencorso van Aals meer naar Amsterdam 22.10 Hier en nu, actualiteitenru briek met een eigen repor tage over een unieke me thode om in contact te ko men met diepgestoorde zwakzinnigen. Omdat ze hun ervaringen niet in woorden kunnen uitdruk ken, lijkt contact onmoge lijk, maar experimenten met een nieuwe, meer zin- tulgelijk gerichte benade ring hebben het tegendeel aangetoond 22.35 De Avonturen van Sher lock Holmes, dertiendeli ge Engelse tv-serie naar de verhalen van Sir Arthur Conan Doyle. Met o.a. Je remy Brett en David Burke. Afl.: De bond van roodha- rigen 23.25 Bishnois, documentaire over de leden van deze Hindoe-sekte In India, met een impressie van hun le venswijze volgens een reli gie, die gericht is op be houd van de natuur en de zorg voor alles wat leeft NOS RVU 17.00-17.30 Maak mij wat wij zer, serie van vier pro gramma's over leuke en boeiende 'leer'-aktivltei- ten. Afl. 1: Weer gaan leren FEDUCO 17.40 Oom SteVen gaat op we ven (2), zevendelige serie over kunstzinnige vorming NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30 Sesamstraat 18.45 CD Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Het geheime dagboek van Adriaan Mole 13% jaar, zevendelige Engelse tv-se rie naar het gelijknamige boek van Sue Townshend. Met in de hoofdrol Gian Sammarco. Afl. 4: De nieu we buren 19.37 Kenmerk, actualiteiten magazine met een eigen reportage uit Chili, waarin de massale protesten In een volkswijk van Santiago worden gevolgd en een ge sprek wordt gevoerd met de bevelhebber van de op roerpolitie. Verder aan dacht voor de situatie in Sri Lanka NOS 20.00 CD Faust I, tweedelig klas siek drama van Johann Wolfgang von Goethe, in een uitvoering van toneel groep De Appel. Met o.a. Eric Schneider. Guldo de Moor, Will van Kralingen en henk Votel. Regie: Hans Croiset. TV-bewerking: Olga Madsen. Faust wordt door Mephisto, één der duivels, uitgedaagd. Slachtoffer hiervan wordt het meisje Gretchen (slot: morgen) (zie elders op deze pag.) 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05-23.35 Leermoeilijkheden EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programme- overzicht 17.35 Kinderprogramma's. Met o.a. 'Tik Tak' en 'Willy Fog' 18.05 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Europa Report 18.55 Eureka, programma ovsr we tenschap, technologie en in dustrie in Europa 19.20 World Watch en weerbericht 19.30 Managing the landscape, do cumentaireserie over Nede- randse' landschappen. Afl.: A frozen smile, over de sporen van de IJstijd in Nederland 19.55 Rubens, painter and diplomat (2). vijfdelige Belgische drama serie van Roland Verhaven Met o.a. Johan Leysen, Henk van Ulsen en Ingrld de Vos 20.50 Sport Reports. WK volleybal voor dames en Europees voet bal 22.50 World Watch en weerbericht telgië^ eeè Schooltelevisie Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderprogramma (herh.) Carolientje en kapitein Snor- rebaard, kinderserie met Paul en An Ricour. All.: De reis naar Mexico (herh.) E Comedy Capers, slapstick serie. Afl.: Tot uw dienst Seal Morning (1). Engelse jeugdserie met o.a. Jane Lapo- taire. David Birney en Liza Goddard (herh.) Gustave Camus, documentai re over deze Belgische schilder Encyclopedie, informatief ma gazine. Afl. 1: Auto en weg. Presentatie: Walter Thuy Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht Kunstzaken I.Q., quiz met denk en weetvra- gen. gepresenteerd door Her man van Molle Labyrinth, informatief magazi ne. Afl.: Het Grote Ongenoe gen. over de Leuvense kwestie Uitzending door derden. Pro gramma van de ChristemDe- mocratische Omroep 22.55 Journaal en Coda: Gyde Knebusch. harp: Rêverie et rouet uit 3 petites pièces van A. Hasselmans Tjt 2 <ïC~ Zonen en dochters (Sons and Daughters), start van een nieu- Swe reks afleveringen van deze Australische tv-serie. Met o.a. Rowena Wallace, Pat McDo- 44 nald en Peter Phgelps I4J5 Zwartje de postduif (2). Infor matieve serie over postduiven 7 (herh.) 10 Mededelingen en program- k ma-overzicht ^«5 Journaal 715 Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts 25 The Muppetshow, poppenpro- gramma van Jim Henson, met 7, vanavond als gast Madeline Kahn 4pO Mike, praatprogramma met Mike Verdengh vanuit de 4 Haan. Te gast zijn o.a. acteur/ regisseur Senne Rouffaer en radioman Martin De Jonghe ^p5-22.55 Het Scherzo in de Sym- IJ fonie, driedelige serie over het I scherzo in de symfonie van Beethoven tot Mahler. Afl. 1: jg, Omtrent Beethoven. M.m.v. het Filharmonisch Orkest van de BRT o.l.v. Fernand Terby en solisten autisten J^bfT .50-17.15 Schooltelevisie ~"!00 Mededelingen van de ONEM, vacaturebank 15 La boite au* images, teken- II- films met o.a. 'Emilie'. "Dare Dare Motus', 'De Smurfen' en 13 'Si. si. si' .00 Ce 8oir, regionaal magazine .25 Lotto - Joker .30 Journaal >00 Les aentiers du monde: Ti- mor, l'lle oubliée, reportage van Alain de la Porte over het eiland Timor, het kleinste van de Soenda-ellanden ■15 E Hitchcock-cyclus: Sabota- Senne Rouffaer is vanavond éèn van de gasten van Mike Verdrengh. BRT 2 om 20.50 uur. roman 'The agent secret' van Joseph Conrad. Met Sylvia Sidney, Oscar Homolka. Des mond Tester e.a. Verloc, eige naar van een bioscoop pro beert meer geld te verdienen door een groep terroristen te helpen 22.30 Laatste nieuws 22.55-23.05 Shéma Israël. Thema: de medische ethiek TV 5 18.05 La peste Marseille, docu mentaire 19.05 Vitamines, kinderprogramma 19.15 Scoop 6 la une, journalistieke 21.00 TV 5-sporl 22.00 Nieuws 22.30-00.00 E Accussee, levez- vous, Franse speelfilm van M. Tourneur met o.a. Gaby Mor- lay, Jean Dax en Charles Vanel MUSIC BOX 17.00 E) The Simon Potter Show, met o.a. de "Music Video Chart" 18.00 0 The Gaz Top Show, met o.a, de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 0 The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' (herh.) 20.00 E) The Nino Firetto Show, met verzoekvideo's en de Europese concertagenda (herh.) 21.00 0The Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 0 The Simon Potter Show (herh.) 23.00 0 The star guest show (herh. van zaterdag) 00.00 0 The Shadow (herh.) 01.00 0 The Gaz Top Show 02.00 0 The Amanda Redington Show 03.00 0 The Nino Firetto Show 04.00 0 The Martin Buchanan 05.00 0 The Simon Potter Show 06.00-07.00 0 The Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende Duitsland DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Liebe, Schmerz und Tod. 'Cri ses in de liefde', programma waarin drie echtparen over hun liefdeleven vertellen 16.45 SpaO am Dienstag, kinderpro gramma met Werner en Zinl 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute 18.25 Reilly - Spion der Spione, En gelse tv-serie. Dubbele afl.: 1. Ol am Kaspischen Meer en 2. Agent aber kein Gentleman 19.57 Programma-overzicht 20.00 ETagesschau 20.15 0 Die Michael Schanze Show, amusementsprogram ma met Viktor Laszlo, Matt Bi anco. Dougi Squires Dancers 21.00 Kontraste, actualiteitenrubriek 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Gefahr in Kolumbien 22.30 Tagesthemen 23.00 Kulturwelt Film: Internationa le Filmfestspiele Venedig '86, reportage over het internatio nale filmfestival Venetië '86 00.00 Tagesschau 00.05 Nachtgedanken DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner 16.20 Bedauern hilft nicht weiter, internationale jeugdfilm uit 1981 naar de novelle van Har riet May Savitz 17.00 Heute 17.15 Tele-illustrlerte 17.45 Ein himmlisches VergnQgen: Geliebter Toni, comedyserie 18.20 Der Apfel fallt nicht weit vom Stamm, spelprogramma 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Viva Chile, Carambal Reportage over drie vrouwen die protesteren tegen de dictatuur in hun land 20.15 Des Lebens bittere Süsse (2). televisiespel In drie delen met Jenny Seagrove, Peter Egan, Christopher Guard e.a. Regie: Don Sharp (slot: zaterdag) 21.45 Heute-journal 22.05 Wie denken die Welt be- stimmt, informatjeve serie. Afl.: Vom Bauch In den Kopf, reportage over de ontwikkeling van de ecologische beweging 22.35 Die aktuelle Inszenlerung: Drei Schwestern (slot), toneel stuk van Anton Tsjechov met Peter Simonlscheck, Edith Cle ver, Jutta Lampe e.a. Van avond de derde en vierde acte 00.15 Heute DUITSLAND 3 18.00 Arbeitsplatze, informatieve se rie. Afl.: Een vrijetijdspark 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter: Das grosse Rennen, uit Hongarije 20.45 Rückblende, documentaire 21.00 Formel Eins, popprogramma 21.45 Kohlenklau und Wirtschaft- wunder - NRW's frühe Jahre, documentaire 22.30 Oeutschlandbilder: Für Afrika lemen, documentaire 23.15 Nordkorea: Ein Pardies für alle, lilmportret van Noord-Ko- 00.00 Laatste nieuws BBC 1 17.20 Beat the teacher, scholieren quiz 17.35 Rentaghost, kinderserie 18.00 John Craven's Newaround, jeugdjournaal 18.10 Butterfly Island, avonturense- rie over een eiland In het grote Barrier Reef, waar een familie hotel met sluiting wordt be dreigd 18.35 The Flinstones, tekenfilmserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal maga- 20.00 Telly Addicts. Quiz over de te levisie van heden ern verleden met Noel Edmonds 20.30 SEastenders, dramaserie 21.00 mOpen all hours, comedyse rie met Ronnie Barker en Da vid Jason 21.30 (SHelp, comedyserie rond drie werkeloze jongens In Liver pool. Met Steven McGann, Da vid Albany en Jack Abraham 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 UlThe big deal, comedyserie rond een gokker en zijn vrien din. Met Ray Brooks en Sha ron Duce. Afl.: The big sleep 23.20 Film '86, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman. Vanavond speciale aandacht voor Michael Calne en zijn twintigjarige filmcarrière. Met fragmenten uit enkele te ver schijnen films waarin Calne speelt. Verder aandacht voor de film 'Aliens', het vervolg op 'Alien' 23.50 The taste of health, informa tief programma over gezond koken. Afl.: Kindervoeding 00.15 Matt Houston, misdaadserie met Lee Horsley In de hoofd rol. Afl.: Blood ties 01.05 Weerbericht BBC 2 18.25 0 Nieuwsoverzicht voor do- 18.30 Our House, documentaireserie waarin mensen over hun huis praten 19.00 No limits, popprogramma met speciale aandacht voor Schot land. Presentatie: Jenny Powell en Tony Baker 19.50 Buddy (1), Engelse dramaserie met o.a. Roger Daltrey, Wayne Goddard en Kay Stonham. Afl.: Raining In my heart 20.50 Wildlife showcase: Living with s Ex-Who- I zanger Roger Daltrey speelt een hoofdrol in de Engelse dramaserie 'Buddy', waarvan vanavond de eerste aflevering wordt uitgezonden op BBC 2 om 19.50 uur. crocodiles, natuurfilm over een uniek project in Noord- Asutralië om de zoutwater-kro kodil van de dreigende uitster ving te redden 21.30 Top Gear, auto- en motorma gazine met ditmaal aandacht voor de nieuwe Rover 800. Presentatie: William Woollard, Chris Goffey en Sue Baker 22.00 Best of Oz: The Mango tree, Australische speelfilm van Ke vin Dobson met o.a. Geraldine Fitzgerald en Christopher Pate 23.30 Jack High. Gateway Masters Bowls Tournament vanuit Wor- 00.00 Newsnight, actualiteiten 00.45 Weerbericht 00.50-01.20 Open University 17.20 Inspector Gadget, tekenfilm- 17.45 Splash 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.35 Crossroads 20.00 Bygones 20.30 George and Mildred, comedy serie (herh.) 21.00 Julia and Company 22.00 Taggart, misdaadserie 23.00 Nieuws 23.30 Viewpoint 86: Courage along the divide 01.00 The making of 'Aliens', docu mentaire 01.30 Tuesday Topic SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd programma met tekenfilms videoclips, gepresenteerd door Linda de Mol en DJ Kat 18.00 I dream ol Jeannie, comedy- 18.30 Hazel, comedyserie. Afl.: Ro- sie's contact 19.00 Hogan's Heroes. Afl.: The late inspector general 19.30 Get Smart, komische mis daadserie. Afl.: fronhand 20.00 The Paul Hogan Show, come- dyshow 20.30 A Country Practice, dramase rie 21.25 Cimarron City. Afl.: The town Is a prisoner 22.20 US College Football 1986 23.20 0 First run 00.05-00.50 0 Monsters of rock j TV-Morgt NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VARA 14.30 De Smurfen 14.45 Puppy 15.05 Terry en de wapens mokkelaars, jeugdserie 15.30 Web ster, comedyserie 15.55 Onze tijgers natuurserie 16.45 Da's lachen, teken films NOS 17.30 ViS-Journaal VARA 17.46 Zomerpop NEDERLAND 2 VPRO 15.30-17.30 De Noodgolf, met om 15.33 VPRO's goedkoopste va kantie en om 16.10 E Jungle prinses (The Jungle Princess). Amerikaanse speelfilm uit 1936 van William Thiele MUSIC BOX 07.00 0 Muziekprogramma's. Gaz Top (07.00). Amanda Redington (08.00), Nino Firetto (09.00), Martin Buchanan (10.00), Simon Potter (11.00) en 'The Shadow' (12.00). 13.00 0 Herh. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Die aktuelle Inszenlerung: Drei Schwestern, acte 3 en 4 (herh.) 11.45 Umschau 12.10 Kontraste 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 0 Teletekst 14.45 E Klamot- tenkiste 15.00 Abenteuer heute 15.50 Tagesschau 16.00 Photokina '86: Wie die Bilder fliegen lernten, reportage 16.45 Computerzeit 17.15 Da schau herl 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Moritzgoschichten, tv-serie 16.35 Der Waschbër Rascal, teken filmserie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu- strierte 17.45 Urlaub auf italienisch BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30- 11.50 Play School 14.00 Journaal 14.30 Chock-a-block, kinderserie 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Whizz 17.10 The adventures of Bullwinkle and Rocky 17.15 The Biskitts SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 0 Sky Tra*. Herhalingen 13.00 Skyways 14.00 Mazda World Doubles, tennis 15.00 0 Pat Sharp show 15.30 Jen sen's dimensions 16.15 0 Young, Free Single 17.00 The DJ Kat ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Sesame Street 11.30 Cartoon time 11.40 Poseidon files 12.30 About Britain 13.00 Jamie and the Magic Torch 13.10 Our Backyard 13.30 Whose Baby? 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 A Country Practice 15.30 Dining In France 16.00 Take the High Road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 The Little Green Man 17.10 Bugs bunny 17.20 T-Bag strikes again RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Vandaag gebeld - vandaag besteld. 22.02 Ronduit-Story. 22.30 Als mensen veranderen. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Het pandemonium. 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Klassieke pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Klassiek concert. 21.40 het Nederlands Kamerkoor. 22.50 Orgelconcert 23.15 Muziek voor cello en piano. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Rijdt u ook zo goed? 18.20 PP: Uitzending van de PvdA. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, dagelijkse talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. Na 17.00 cultuur, nieuws, sport. 'Quiz en Waar achtig' en aandacht voor het onder werp van de wèek. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Rijnland Politiek en 19.00-20.00 Popwetenswaardigheden, jazz en blues. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: het ACLVB. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas Ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 De BRT Big Band. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folkconcert. 19.00 Essay: „Slovaakse literatuur". 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.00 Festival van Vlaanderen 1986: Symfonie-orkest van Toronto. 22.30 Oscar Wilde in Amerika, luis terspel. 23.22-23.45 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 07.30 Nieuws. 07.33 De rode draad, vervolg. 12.56 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 13.08 TROS: TROS Aktua. 1320 Journalistenforum. 14.05 TROS Zomerservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozegeur. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country trail. 12.03 Rounduit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek. 10.30 Orkestpalet. 11.55 Orkestmuziek van Hëndel (30). 12.30 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: Telefoonnummer 06-32 212 111/06-32 212 121. 17.00 Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: RVU Taairevue. 10.00 TROS: Café chantant Continu. 10.30 De duvel Is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - MiekO Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: De Pina Colada Show. 16.30 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiteiv magazine, met tegen achten de co lumn en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. Verder studiogasten, re portages en achtergronden van het nieuws. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huls. 11.55 Mediatips. 12.00 Gevar. progr.. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. 17.00 Focus. 17.10 Radio Twee, popradio. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 09.15 Matinee. 12.25 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Pianomuziek. 14.00 Operette Musical. 15.50 Namiddag met kamermuziek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17