Directeur Kraska vreest sluiting Lido-theater NAAL Nog geen besluit over dierenweide Voorschoten Museum Bloembollenstreek is een kleinmaar levensvatbaar plantje LEIDERDORP BLIJFT RUZIËN OVER VAN DER VALK BOUMANWEG CetdaeSomcwi VOORZITTER ZWETSLOOT VRAAGT GEEN SUBSIDIE LEIDEN OMGEVING DINSDAG 9 SEPTEMBER 1986 PAGING Muziekschool Lisse opgericht LISSE/STREEK Sinds eind vorige week de stich tingsakte passeerde, is de ..Stichting Muziekschool Lis- se en Omstreken" een feit. Daarmee is voor een groot aantal leerlingen in de Duin en Bollenstreek een einde gekomen aan de onzekerheid omtrent het volgen van mu ziekonderwijs. Sinds het op zeggen van de gemeenschap pelijke regeling en het op heffen van de voormalige Muziekschool Bollenstreek was hoogst onzeker waar men die lessen in de nabije toekomst zou kunnen volgen. Het bestuur van die stichting bestaat uit de heer C. A. Mool- enaar. voorzitter; de heer B. J. Thomas als penningmeester en secretaris mevrouw J. M M. Heikens-Boudens. „Het be stuur is enthousiast en heeft er alle tijd voor over om van de stichting een krachtig instru ment te maken", aldus voorzit ter Moolenaar. „Daarmee kun nen de verantwoordelijken in de diverse gemeenten de cul turele taken voor wat betreft het muziekonderwijs, verant woord invullen". De heer Moolenaar sprak te vens zijn waardering uit over het feit dat de meewerkende gemeenten Lisse. Noordwij- kerhout, Sassenheim en Voor hout accommodaties beschik baar hebben gesteld waarin het onderwijs plaats kan vin den. „In het eerste jaar van de Stichting hebben we wat dat betreft in ieder geval de ruim te in de voormalige openbare lagere school aan de Heereweg in Lisse. „Het Bolwerk" te Sassenheim, „De Schelft" te Noordwijkerhout en het SEC- gebouw in Voorhout". Ruimte die de stichting ook hard nodig heeft, want de 12 docenten hebben nu reeds zo'n 250 leer lingen op de rol staan en men heeft de verwachting dat dit aantal in de naaste toekomst zal groeien. Taboe op terugvorderen geld dierenpark DEN HAAG/KATWIJK Het dagelijks bestuur van het Gewest 's-Gravenhage zou willen verhinderen dat de aangesloten gemeenten praten over een gezamenlijke actie die bedoeld is om hun bijdragen aan de mislukte reddingspoging voor het Die renpark Wassenaar terug te vorderen. De fracties van de VVD en het CDA in de Haagse gemeenteraad willen hierover op heldering. Zij vragen aan Burgemeester en Wethouders of dit onderwerp inder daad onbespreekbaar is in gewestelijk verband en. zo ja, waarom. Morgen zou in het overlegorgaan voor jeugd, sport en re creatie van het Gewest een voorstel aan de orde komen om over te gaan tot zo'n gezamelijke actie. VVD en CDA hebben vernomen dat het dagelijks bestuur van het Gewest het onderwerp van de agenda heeft afgevoerd omdat het vreesde dat een dergelijke actie Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland onwelgevallig zou zijn. De Haagse VVD herinnert ook in juni aan de mislukte steunoperatie ten behoeve van het dierenpark. Den Haag had een aanzienlijke som geld in de hulpactie ge stoken. Een Katwijks raadslid en een ambtenaar uit Nootdorp, die zich, uitge breid in de materie hadden verdiept, meenden dat er wellicht verhaal mogelijk zou zijn. Volgens hen had het dierpark nu een andere eigenaar kunnen hebben en dus nog steeds bestaan als de provincie zich juridisch beter had laten voorlichten. Met de pogingen om het steungeld op de een of andere wijze terug te vorderen is haast gemoeid omdat de mogelijkheden daartoe op 1 november vervallen. BEJAARDENVERZORGSTER BLIJFT IN ARREST LEIDSCHENDAM De 30-jange bejaardenverzorgster uit het bejaardencomplex Duivenvoorde waar op 23 augustus de 89-jarige weduwe mevrouw Kolstee werd vermoord, blijft nog in arrest. De vrouw wordt ervan verdacht kort na de moord twee kascheques van de vermoorde vrouw in Den Haag te hebben verzilverd. De bejaardenverzorgster ontkent dit. Zij zegt tevens niets te weten van de diefstal van de cheques uit de woning van de vermoorde vrouw. De politie heeft de vrouw aangehouden op grond van een verklaring van een lo ketbeambte van het postkantoor waar de cheques zijn geïnd. Volgens hem zou dit zijn gebeurd door een ongeveer 30-jarige vrouw Handschrifjenvergelijking wijst volgens de politie in de richting van de verzorgster Volgens de heer W.F de Vree- ze. voorzitter van de Stichting Duivenvoorde, is er bij bewo ners van de 600 woningen niet eerder gestolen. „Er is wel eens een inbraak geweest.' maar in vergelijking met andere plaat sen in Leidschendam is het in Duivenvoorde betrekkelijk rus tig"- Brommer- en motorcrosswedstrijden LISSE In het kader van de jaarlijk se najaarsfeesten zal de Harddraverij- vereniging Lisse en omstreken zater dag 20 september weer de traditioneel geworden brommer- en motorcross wedstrijden organiseren op het bouw terrein van De Blinkerd Enige jaren geleden begon men met een wedstrijd voor al dan niet omge bouwde bromfietsen en is dit evene ment inmiddels uitgegroeid tot een crossveld voor bijna alle klassen binnen de motorcrosssport. Ondanks dat hoopt de organisatie dat echter ook nu weer veel bromfietsbestuurders (uit de regio) met hun tweewieler het crossterrein zullen betreden en eens de echte crosss feer komen proeven. Daarbij moet dan wel in aanmerking worden genomen dat de tweewielers om veiligheidsrec nen worden gekeurd Gelet wordt onder andere de deugdelijkheid van remmen en uitstekende delen Naast de 50 tot en met 500 cc klat wordt er ook dit keer weer in een the Road' -klasse gereden. Voor deeli me aan de cross dient men zich op Jj terrein tussen half tien en half elf a te melden Het inschrijfgeld bed ral vijftien gulden inklusief de verzei ring Om ongeveer 11.00 uur zal a aanvang worden gemaakt met het kv ren van de brommers en moton waarna voor alle klassen afzonderlii trainingsritten worden verreden, q 13.00 uur zal het startsein worden gejj ven voör de wedstrijden. NOORDWIJK Als de benedenzaal van het Lido-theater in Noordwijk niet zelfstandig mag wor den gebruikt voor allerlei activiteiten, dan betekent dat de definitieve sluiting van het theater. Lido-di- recteur A. Kraska zei dit gisteravond tijdens een hoorzitting. De directeur is het niet eens met het besluit dat er in zijn thea ter geen concerten van de Stichting Country Music Promotion meer mogen worden gegeven. Hij heeft tegen dit besluit bezwaar aangetekend. Kraska kreeg op 24 juli van dit jaar van de gemeente Noord- wijk opdracht dat de concerten moesten worden stopgezet. Maar zplang het bezwaar schrift van Kraska niet is af gehandeld door B en W gaan deze concerten voorlopig ge woon door. Dit tot grote erger nis van omwonenden die kla gen over geluidsoverlast. Volgens het bestemmingsplan mag het Lido-theater niet worden geëxploiteerd als zelf standig horecabedrijf. Wel mag het gebouw worden ge bruikt voor medische, sociale, culturele, kerkelijke en maat schappelijke doeleinden. Te vens mag de benedenzaal van het Lido-theater alleen wor den gébruikt in samenhang met de bovenzaal. De bene denzaal dient dan als een soort foyer. Mr V Groenendijk, die na mens Kraska het woord voer de, zei dat hij een bepaling over het verplichte gezamen lijk gebruik van beneden- en bovenzaal niet in het bestem mingsplan was tegengekomen. De advocaat betoogde dat in de benedenzaal wel degelijk bruiloften en partijen, vereni gingsavonden, congressen en dergelijke mogen worden ge houden en ook worden gehou den. Het argument van de ge meente. dat concerten van de Stichting Country Music Pro motion horeca-activiteiten zijn, wees hij van de hand. De concerten van de stichting moeten volgens Groenendijk worden gezien als een vereni gingsactiviteit die de kennis van de Countrymuziek moet bevorderen „De stichting or ganiseert. boekt de artiesten en bepaalt de entreeprijzen Kraska stelt alleen de zaal ter beschikking", aldus de raads man. „Waarom zou de stich ting dat niet mogen en andere instellingen wel". Over de protesten van de omwonenden merkte Groenendijk op: „Ik kan me voorstellen dat de aan wezigheid van het Lido-thea ter niet altijd een bron van vreugde is". De bewoners, verenigd in de Stichting Belangenbehartiging bewoners omgeving Lido-the ater, vrezen dat het Lido-thea ter meer en meer een horeca gelegenheid wordt. Zij wijzen er op dat de vorige eigenaar van het Lido-theater, de heer Hese, nog steeds in de clinch ligt met de gemeente Noord- wijk. Nadat Hese de beneden zaal van het Lido-theater grondig en voor veel geld had laten verbouwen, liet Noord- wijk deze zaal sluiten en ver zegelen. Hese heeft de bene denzaal één keer gebruikt. Hij heeft protest aangetekend en dit moet nog worden behan deld door de Raad van State. Hese vraagt 20.000 gulden per week voor winstderving. Vol gens de bewoners is het vreemd dat Kraska de bene denzaal wél mag gebruiken en Hese dat niet mocht. VOORSCHOTEN Het is nog onduidelijk of de dierenweide tussen de Voorstraat en de nieuw bouw van de wijk Bijdorp blijft bestaan of dat er wo ningen komen. De com missie ruimtelijke orde ning en financiën heeft gisteren geen besluit ge nomen over de omstreden kwestie. Drs. Valkenburg (CDA) meende dat de voorgenomen bouw van de 24 woningen in de sociale sector voorrang dient te krijgen Drs. van der Poel (VVD) vond dat de raad zich bezig dient te houden met het algemeen belang en niet met het op zichzelf leu ke initiatief van enige bewo ners om het braakliggende terreintje als dierenweitje om te vormen. Mevr. Breunesse (PvdA/PPR): „Aanbod schept vraag, 't Begon met 1 paard en thans denkt men aan een dierenwei, mede omdat de fractie van D66 de initiatiefnemers een vals beeld voorgespiegeld heeft". J. Aikens (D'66) stelde voor zichtig maar zeer nadrukke lijk dat ook de fractie van D66 natuurlijk voor de bouw van woningwetwoningen is De grote vraag is echter of juist dit laatste stukje lande lijk Voorschoten volgebouwd dient te worden: „Men kan niet steeds de sociale wo ningbouw direkt plaatsen te genover het behoud van het weitje. Wanneer er gerede neerd wordt vanuit de visie dat steeds de woningbouw voorrang heeft, dan kan men zelfs wel ieder stuk groen volbouwen inclusief sport velden" Drs. Bremmer (CDA) wilde nog geen besluit nemen te meer omdat er on der de bevolking een duide lijke zorg bestaat over het volbouwen van het oude centrum. Namens de stichting „Dorps weitje" kreeg de heer A. Fix het woord: „Raadsleden, wij bieden u thans al 2.297 hand tekeningen aan van burgers, die verontrust zijn omdat u het volkstuintje van de vroe gere boerin gaat volbouwen De boerderij staat er nog „Koopmans Welvaren", maar het erf is verdwenen en thans ook het tuintje van de boerin. Daarover maakt de burger zich zorgen. De handtekeningenaktie is slechts een week oud, we gaan nog door en u krijgt zeer spoedig nog een paar duizend handtekeningen, want vele Voorschotenaren zien het weitje als het laatste monument dat herinnert aan de tijd toen Voorschoten nog een agrarisch dorp was". De bewogen toespraak van de burger deed het standpunt van enige fracties iets ver zachten behalve dat van de VVD De VVD verzocht wethouder Van Dalen om de hele zaak eens rustig te bepraten met de commissie monumenten zorg en voor hem mag de be slissing dan eventueel nog wel een maand uitgesteld worden. Wethouder Van Da len toonde zich bereid de hele zaak nog eens van alle kanten te laten bekijken. Zestig jaar trouw in Öegstgeest Burgemeester S.H. Scheenstra en zijn echtgenote waren giste ren op bezoek bij het echtpaar G.C. De Groot aan de Rhijn- geesterstraatweg 181 in Öegstgeest. Dit in verband met hun 60-jarig huwelijksfeest. Beide echtelieden zijn geboren en getogen in Öegstgeest en daar vrij bekend. Ze hadden een melkhandel aan de Rhijn- geesterstraatweg. De heer De Groot (90) is nog altijd actief op sportief gebied: hij maakt de nodige caramboles bij bil jartclub De Poedelaars. Me vrouw De Groot heeft hand werken als hobby. Het echt paar heeft tien kinderen, dertig kleinkinderen en zes achter kleinkinderen. Beide echtelie den zijn nog goed gezond en wonen nog zelfstandig. Afgelo pen zondag werd het feest ge vierd met een H. Mis in de Wil- librorduskerk en een receptie in De Woelige Baren, gisteren werd het feest in huiselijke kring gevierd. Het echtpaar werd daarbij overstelpt met bloemenstukken en ook de burgemeester droeg daar gis teren zijn steentje aan bij. LISSE Het Museum voor de Bloembollen streek heeft er een moei zaam eerste jaar op zitten. Werd bij de opening op 30 augustus 1985 nog enthou siast gesproken over 30.000 bezoekers, bij het opmaken van de balans bleken er welgeteld 5000 personen de kassa te zijn gepasseerd. Deze tegen vallende belangstelling is niet zonder gevolgen ge bleven; het contract met museologe Paulien van der Heijden is inmiddels opgezegd. Toch ziet de heer J.Th.M. Zwetsloot, voorzitter van de stichting Museum voor de Bloem bollenstreek, de toekomst met vertrouwen tegemoet. „Het is een klein plantje, maar het is levensvat baar", zegt hij over het museum. Zwetsloot spreekt van een „leerzaam" jaar waarin veel lessen zijn geleerd. De uit drukking door schade en schande wijs geworden, vindt hij te sterk. „Met vallen en op staan. lijkt me beter van toe passing". zegt de directeur van de Hobaho. Volgens Zwetsloot is de belangstelling vooral te gengevallen omdat er niet vol doende reclame is gemaakt voor het museum. „We had den alleen aandacht voor de opbouw. We hadden de public relations direct moeten beet pakken. Maar ja. het is alle maal werk dat in de vrije tijd moet gebeuren". De voorzitter zegt dat de public relalions- taak dan ook de belangrijkste is geworden. Voor het voeren van een goede reclame voor het museum is een bestuurslid (P. van Rossem) aangenomen Deze is werkzaam in de recla mewereld. De benadering van de Europe se touroperators is begonnen. Het museum maakt onderdeel uit van een door de VVV sa mengesteld pakket „Lisse" dat binnenkort de deur uitgaat. Het zal geen verwondering wekken dat het museum een graantje hoopt mee te pikken van de enorme belangstelling die er jaarlijks is voor de Keu kenhof. „We zitten in het che queboek van de ANWB en we leggen folders op de campings in de buurt. Daar gaat ook veel wervingskracht van uit. Als we er zwaar tegenaan gaan, dan moet het lukken", meent Zwetsloot. Hij zegt dat er in het museum dingen moe ten gaan gebeuren. Zo wordt er in het najaar een tentoon stelling van schilderijen uit de streek gehouden. Bollenmuseum Eén van de zaken die moeten veranderen, is volgens Zwets loot de naam van het museum. Hij denkt aan de betiteling Bollenmuseum. „De naam moeten we voorzichtig gaan veranderen. We zijn nu niet duidelijk, we scheppen ver warring", legt hij uit. Een an dere verandering is de opzet van het museum; er komt minder aandacht voor de streekgeschiedenis en de schijnwerpers worden wat na drukkelijker op de bloembol len gericht. De derde verande ring is de financiële opzet. „De kostenstructuur is naar een la ger niveau gebracht", ver klaart Zwetsloot. Die verlaging is onder meer bereikt door het ontslag van de museologe en verder denkt Zwetsloot aan sluiting in de rustige maanden. „Dan kun nen we met een gering aantal bezoekers prima draaien, kun nen we heel gemakkelijk overleven". Het afgelopen jaar heeft een tekort opgeleverd, maar Zwetsloot wil niet zeg gen hoe groot dit bedrag is. „Het is een financiële hobbel waar we overheen komén Binnen een half jaar is het weer vlotgetrokken". De voor zitter zegt wel. dat het mu seum in het eerste jaar 17000 bezoekers had moeten hebben om de begroting sluitend te krijgen. Een toegangskaartje kost een rijksdaalder, maar ge middeld besteedt iedere bezoe ker nog zo'n bedrag in het bij het museum horende winkel- De tweede financiële poot waarop het musuem moet gaan rusten is het gilde van de Zwarte Tulp. Dit is in augustus van de grond gekomen. Be drijven, die geïnteresseerd zijn in cultuursponsoring kunnen voor duizend gulden per jaar lid van dit gilde worden. Deze bedrijven kunnen met hun re laties naar het museum gaan en het museum laat dan aan deze relaties merken dat het bedrijf het museum sponsort. Het gilde telt nu 16 leden. „We willen naar 50", zegt Zwets loot. Het museum heeft nooit om subsidie gevraagd en zal dat ook nu niet doen. „We wil len niet afhankelijk zijn van één subsidiegever, maar we kiezen voor gespreid risico", verklaart de voorzitter. Vrijwilligers Het museum wordt nu alleen nog gedragen door vrijwilli gers. Volgens Zwetsloot zijn er zo'n 80 gastvrouwen die rond leidingen kunnen verzorgen. „Deze club kan het museum laten draaien", zegt hij. Verder is modelbouwer Johan van Maanen nogal aan het mu seum verknocht geraakt. Hij zit er nu elke dag, hij houdt de agenda bij en bemant de tele foon. Maar deze vrijwilligers hebben geen kennis van het museumvak. professionele kennis is niet meer in huis na het vertrek van de museologe. Zwetsloot geeft toe dat dat on handig is, maar hij wijst op de Museum Federatie Zuid-Hol land. „Wij zijn daar lid van en voor typische vakdingetjes kunnen we altijd de hulp van de federatie inroepen. Zwets loot zegt dat het museum mis schien wel levendiger wordt nu niet-professionals zich met de inrichting gaan bezighou den. „Nee, dat is geen natrap pen naar Paulien van der Heijden. Er staat een prachtig museum en dat is haar ver dienste. Ze heeft ook goed werk gedaan met het opzetten van het team rondleidsters". Volgens Zwetsloot heeft de museologe inmiddels een an dere baan gevonden. Op de vraag of er weer een professionele kracht wordt aangetrokken wanneer er vol doende geld voor is, antwoordt Zwetsloot: „Dat weten we niet. Het is heel ongebruikelijk dat in een klein streekmusuem een beroepskracht aanwezig is. Als we ooit nog een beroeps kracht in dienst nemen dan is dat herder voor het maken van reclame". KEES VAN HERPEN Cursussen In het Van Heeckerenhuis aan de gelijknamige straat in Wassenaar wordt donderdag 11 september voorlichting ge geven over de plaatselijke cursussen van de volksuni versiteit. Inschrijven kan na tuurlijk ook. De cursussen beginnen in de week van 22 september. De bijeenkomst heeft plaats van 19 tot 21 uur Leden vergadering De Rabobank Lisse houdt woensdag 10 september haar ledenvergadering in De Beurs aan de Haven in Lisse Op de agenda staan de be handeling van de diverse jaarstukken en een inleiding door de heer A. Spruit, kre diet-adviseur van de Rabo bank. De inleiding van de heer Spruit draagt de titel: Bedrijfsontwikkeling en fi nanciering in de bloembol lenteelt". De vergadering be gint om acht uur. Orgelconcert De „eigenorganist Joh. Akerboom bespeelt donder dag 11 september het Adema- orgel van de St. Agathakerk in Lisse. Uitgevoerd worden werken van H. Andriessen. Caplet, Jos Jongen. Milhaud. Alb. de Klerk en Anth. van der Horst. Het concert begint om kwart over acht. Op za terdag 13 september is er 's middags weer een open speelmiddag in de St. Agat hakerk van twee tot zes uur. waar een ieder welkom is het Adema-orgel te bespelen. SKAN Skan uit Noordwijk organi seert ook dit jaar busreizen naar balletvoorstellingen in het Circustheater in Scheve- ningen. Op 27 september gaat de reis naar een voorstelling met drie balletten twee van Jiri Kylian en één van Na\\ cho Duato. Wie belangstelj ling heeft moet voor 20 se; Poëzie ,t De drie Amsterdamse dichte ters Eddie Kagie. Dorpsoud' y ste De Jong en Diana Ozoriu treden vrijdagavond 12 sepfr tember op in Magnifiosi in} Lisse. De toegangsprijs be h draagt drie gulden vijkftig houders van een reductie kaart moeten een rijksdaal s der betalen. De zaal gaat on negen uur open. Opgeleverd Jj De 44 gerenoveerde wonin 0 gen aan de Ooievaarstraalf\f Zwaluwstraat, Reigerstraaé en Sperwerstraat in de Poel polder in Lisse zijn opgele\\ verd. Deze operatie, die J.^l miljoen gulden heeft gekost v 1966 op gang kwam. VolgeniT\ de heer P. Aleeuwissen. voor' T zit ter van won ingbou w ver'fe eniging Het Gezinsbelangi t kunnen de huizen er nu vvee^a| minstens 25 jaar tegen. Dtui bewoners kregen vorige^ g, week een attentie aangebo-zj den. Dit als dank voor hei begrip dat werd getoond voofeg de overlast. R Boottocht Morgen gaan de leden van dede Zoeterwoudse katholiek^ei bond van ouderen én bewo&l ners van Huize Emmaus een 2 boottocht maken. De boogt» van rederij Slingerland zalig om 13.00 uur afmeren bij caf&di Cronestein nabij de Lam*t, menburg. Het belooft ee/jee mooie tocht te worden waarin bij koffie en andere kon A sumpties niet ontbrekend Tussen 17.00 en 18.00 uur zal H een avondlunch worden gel serveerd. Rond de klok van 19.00 uur zal de boot weer bi>sj Cronestein terug zijn. In hef Zoeterwoudse buurthuis „deda Weipoortwordt morgen *n avond gesjoeld. Om 20.00 uur n kunnen de eerste stenen ge^ schoven worden. Bij voldoen-*** de deelname is het zelfs niefj uitgesloten dat een echtez' kompetitie wordt gespeeld(>e De entree is gratis. anl fvt LEIDERDORP De emoties laaiden weer eens hoog op tijdens de gisteravond gehou den vergadering van de commissie verkeer over de maatregelen, die het verkeer op de Van der Valk Boumanweg moeten terug dringen. Bewoners van het Zijlkwartier en de Van der Valk Boumanweg bleken als twee partijen tegenover elkaar te staan. Het ging om de reconstructie van het kruispunt Van der Valk Boumanweg/Laan van Ou derzorg. Een reconstructie die moet be werkstelligen, dat het verkeer met een flauwe bocht richting Laan van Ouderzorg wordt geleid. Woordvoerder J. Beijer van de buurtvereniging Het Zijlkwartier blies nogal hoog van de toren met zijn opmerking, dat de gemeente solt met de belan gen van de bewoners van het Zijlkwartier. Beijer zei te vrezen dat na de reconstructie automobilis ten het Zijlkwartier als sluiproute gaan kiezen. Een bewoner ging zelfs zo ver de commissieleden verantwoordelijk te stellen voor de gevaren waar aan zijns inziens de kinderen in het Zijlkwartier bloot worden gesteld. Wethouder A. H. Meerburg (CDA) wees het ver wijt, dat de gemeente zich niets aan de bewoners van het Zijlkwartier gelegen laat liggen van de hand. Hij wees er op, dat de maatregelen experi- „Je moet eerst de kans krijgen de maatregel uit te voeren om te zien wat de effecten zijn. Als die na delig voor het Zijlkwartier uitvallen dan komen er zeker maatregelen om sluipverkeer te weren", al dus Meerburg. De commotie onder de bewoners van het Zijlkwartier bleek terug te voeren tot een communicatiestoornis. Er was op gerekend, dat net als bij het raadsbesluit voor een linksafverbod richting Leiden bij de Spanjaardsbrug onmiddellijk maatregelen tegen sluipverkeer in het Zijlkwartier zouden worden genomen. Volgens Meerburg lag de koppeling daar voor de hand, terwijl in het geval van het kruispunt bij de Laan van Ouderzorg de nadelige gevolgen eerst moeten worden aange toond. Omdat de uitspraak van de voorzitter van de Raad van State het'raadsbesluit een linksafverbod in te stellen te schorsen zijn ook de maatregelen voor het Zijlkwartier uitgesteld. De motivering van het schorsingsbesluit dat de Van der Valk Boumanweg als een doorgaande route moet worden aangemerkt bleek de commissie behoorlijk dwars te zitten. De gemeenteraad heeft zich namelijk uitgesproken dat het doorgaande verkeerde verkeer via de Per sant Snoepweg en de Engelendaai moet lopen. De commissie wilde overigens niet zo ver te ga£5l om de reconstructie van het kruispunt bij de Las*je van Ouderzorg direct al in de definitieve vormMa gieten. De raadsleden V. Molkenboer (PvdA) enl111* de Waard (VVD) werden het na een onderling' discussie eens, dat de goedkoopste oplossing ^0É voorkeur verdiende. Het raadslid mevrouw P- Schellingerhout (CDA), die aanvankelijk nogal bPd zwaren had, sloot zich daarbij aan. Meerburg biel a! verder niet bang te zijn met de schadeclaim waa*d J mee de heer Ramb van het automobielbedrijf Rijf1' J1 land mee dreigde. Hij vreesde voor een omzetdf'ati< ling van met name de benzinepompen. Dat was huS1 bedrijf in Leiden bij de reconstructie van het Larf°rL menschansplein ook overkomen, zo hield de heP v Ramb de commissieleden voor. !w

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14