iemerink houdt Faas op afstand Leiden niet verder dan 3-3 gelijkspel PORTTRIBUNE OK MASTERS-TITEL VOOR LUBGENOTE MARGOT VAN OVERLOOP s?* u nooit OUT". Traag DIOKveel te sterk voor Dukes Zesde plaats De Zijl/LGB ZeidóaQowiwnt MAANDAG 8 SEPTEMBER 1986 PAGINA 17 Jan Siemerink: geconcentreerd op weg naar de zege. Masters van het tennisjaar 1986. Jan Siemerink, Carola Geerlings, Marieke Halenbeek, Erik Botten, Marco van Trigt Margot van Overloop. Margot van Overloop, een karaktervolle winnares. Het ps geen verrassing dat in Siemerink en Stephan fes zich gisteren voor de EB-finale van het Mas- rstoernooi van de Leidse ourant meldden. Beide ielers waren niet voor jets bij aanvang van het i de banen van OLTC Ihouden toernooi al tot pieren finalisten ver hard. Jeugdig talent Sie- feHjik had dit seizoen veel van zich doen reken, terwijl Nieuw l{' Venneper Faas zowel het districtskampioenschap als „Roomburg" op zijn naam had geschreven, 't Twee tal voldeed derhalve aan de gestelde verwachting door zich zonder verlies- partij op zak voor de eind strijd te plaatsen. Maar voldeed in die finale ver volgens niet aan het ver wachtingspatroon van het talrijk opgekomen pu bliek. Die toeschouwers immers, hadden op voor hand aangenömen dat de (ADVERTENTIE) Demmenie HANDELSDRUKWERK REKLAMEBROCHURES FORMULIERENSETS Drukkerij Demmenie b.v. Postbus 109 - 2300 AC Leiden Rietschans 68 2352 BB Leiderdorp Telefoon 071-41.11.41 eerste confrontatie dit sei zoen tussen Siemerink en Faas garant zou staan voor een even spannend als aantrekkelijk spektakel stuk. Hetgeen dus niet het geval was. Faas kon een voudigweg te weinig te gengas verzorgen om het de toch niet briljant acte rende Rijnsburger in Uni- cumdienst moeilijk te ma ken: 6-3, 6-2. Op enige afstand van Sieme rink en Faas deden Martijn Krans en Michael van den Berg meer dan aardig mee in het B-Masters gebeuren. Zo bleef Krans in zijn poule ver rassend Jan Willem Lugthart en Kees Heemskerk voor en bezorgde Van den Berg Freek van der Capellen en Marcel Vink op zich toch onverwach te verliespartijen. Zoals beiden in hun poules al tekort schoten tegen Siemerink (Krans) en Faas (Van den Berg), zo gin gen de twee Unicum-reserves ook in de kruisfinales onder uit. Krans in drie sets tegen Faas, Van den Berg in twee even eervolle sets tegen Sie merink. Verliep het heren B-toernooi zoals vooraf geprogrammeerd, ook de dames hielden zich perfect aan de papieren plan ning. Astrid Bouw en Marie José Rutten mochten dan, zo wel in de poule als in de kruis finale, knap tegenstribbelen, Margot van Overloop en He- leen van den Berg zouden on derling moeten gaan uitmaken welke dame zich met de titel mocht tooien. Het werd uitéin- delijk Margot van Overloop. Maar niet nadat zij uit diepe dalen was geklommen. In de eerste set bijvoorbeeld gaf nie mand nog maar iets voor de kansen van de Leidqrdorpse. Heieen van den Berg speelde goed en stond ook nog eens met 5-1 voor. Van Overloop versaagde echter niet, joeg de bal met meer tempo over het net, won de set alsnog met 7-5 en pakte vervolgens een 4-0 voorsprong in het tweede part. Heieen van den Berg verwerkt haar nederlaag. Waarmee de partij was ge speeld, zo dacht een ieder be halve Van den Berg. De kleine Noordwijkerhoutse beet zich vast in haar opponente en vocht terug. Net op het mo ment dat een derde set begon te dagen (Van den Berg was op 4-4 gekomen), brak er evenwel iets bij de speelster van Dekker Tennis. Acht pun ten op rij bezorgden Van Overloop daarna het „game, set en match" van scheids rechter Luc van Wijk. De HEC-titel bleek op OLTC inderdaad voor Marco van Trigt te zijn gereserveerd. De Hillegommer moest er overi gens wel wat voor doen om uiteindelijk als nummer een te kunnen worden gehuldigd. Tegen Hans van Bijsterveldt, bijvoorbeeld. Na in de poule al tot het uiterste te zijn gegaan (6-3, 3-6, 7-5), moest Van Trigt het in de eindstrijd opnieuw opnemen tegen de Leiderdor per. Het werd weer een drie setter: 6-4, 1-6, 6-3. Dat Van Bijsterveldt die finale haalde, was sowieso al een klein won dertje. Slechts omdat Onno van Paridon in de kruisfinale verzuimde een bijna gemaakt matchpoint daadwerkelijk te* maken, mocht Van Bijster veldt opnieuw de degens krui sen met Van Trigt. Carola Geerlings speelde het slim bij de C-dames. In de poule liet zij Marquérite Pati- wael min of meer de overwin ning, waardoor Geerlings het in de kruisfinale nog niet te gen Bionda Zonderop behoef de op te nemen, maar tegen Pascal Jongmans. Jongmans, toch bezig aan een sterk toer nooi, werd door Geerlings als een „te nemen hindernis" be schouwd en was dat ook. Waarmee de finaleplaats een feit was. Een plek die voor de sportvrouw van Koudekerk, Patiwael, daarentegen onbe reikbaar bleek. Bionda Zonde rop gunde haar slechts vijf ga mes. Een totaal waarop de speelster van De Munnik in de eindstrijd tegen Carola Geer lings zelf bleef steken... Gingen bij de C-dames de nummers een uit de poule bei den onderuit in de kruisfina les, ook bij de D-heren slaag den de reekshoofden er niet in de vierde zege op rij te laten noteren. Tim Bavelaar stuitte op Erik Steegers, grote favo riet Gerard Kroese op Erik Bolten. Unicummer Bolten, die in de poule nog tekort schoot tegen Bavelaar, trok vervolgens de hoofdprijs naar zich toe: 7-5, 6-2. Marieke Halenbeek maakte haar favorietenrol in het DED afgelopen weekeinde keurig waar. Na al ongeslagen uit de poule te zijn gekomen, bleek ook Ingrid Tjho in de kruisfi nale geen overdreven groot probleem. In de eindstrijd stuitte Halenbeek vervolgens, voor de tweede maal in het toernooi, op Leontine van Laarhoven. Van Laarhoven, die sterke Stephanie Hart- koorn aan haar zegekar had gebonden, redde het opnieuw niet tegen Halenbeek: 4-6, 4-6. Uitslagen Poules: HEB: Lugthart - Heemskerk 7-5, 6-3; Siemerink - Krans 6-2, 6-4; Faas - Vink 6-3, 6-3; Van den Berg - Van der Capellen 6-2, 6-0; Krans - Heemskerk 1-6, 6-2, 7-5; Siemerink - Lugthart 7-6, 6-2; Faas - Van der Ca pellen 6-1, 6-3; Van den Berg - Vink 0-6, 7-5, 6-1. DEB: Van Overloop - Rutten 6-3, 7-6; Van den Berg - Bouw 1-6, 6-3, 6-2. HEC: Van Bijsterveldt - Verhees 6-1, 4-6, 6-1; Van Trigt - Nagtegeller 6-2, 4-6, 6-3; Van Trigt - Van Bijsterveldt 6-3, 3-6, 7-5; Lolling - Pieters 7-6, 6-4. DEC: Zonderop - Meijer 6-2, 6-4; Patiwael - Goedhart 6-0, 6-2; Geerlings - Kuipers 6-4, 4-6, 6-3; Patiwael - Geerlings 6-2, 6-4; Zonderop - Velzel 6-1, 6-1. HED: Bolten - Wisselink 6-4, 6-2; Bavelaar - Biezeman 6-1, 7-6; Kroese - Stork 6- 1, 6-4; Steegers - Laan 6-3, 6-1; Bave laar - Bolten 7-6, 2-6, 6-4; Biezeman - Wisselink 3-6, 6-1, 6-0; Kroese - Laan 6-4, 6-3; Steegers - Stork 6-0, 6-0. DED: Hartkoorn - Verwoert 6-3, 6-1; Halenbeek - C. Berkhout 6-0, 6-1; Van Laarhoven - Dubbelaar 1-6, 6-4, 6-4; Tjho - S. Berkhout 6-4, 6-1; Ha lenbeek - Dubbelaar 6-1, 6-3. Eindstanden poules (gewonnen par tijen): HEB1: Siemerink 3; Krans 2; Laugthart 1; Heemskerk 0; HEB2: Faas 3; Van den Berg 2; Van der Ca pellen 1; Vink 0. DEB1: Van Over loop 2; Rutten 1; Verwoert 0; DEB2: Van den Berg 2; Bouw 1; Van Seeters 0. HEC1: Van Trigt 3; Van Bijster veldt 2; Verhees en Nagtegeller 0; HEC2: Van Paridon en Lolling 2; Pieterpen Post 0; DEC1: Jongmans 3; Zonderop 2; Velzel 1; Meijer 0; DEC2: Patiwael 3; Geerlings 2; Kuipers 1; Goedhart 0. HED1: Kroese 3; Stee gers 2; Laan 1; Stork 0; HED2: Bave laar 3; Bolten 2; Biezeman 1; Wisse link 0. DED1: Halenbeek 3; Van Laarhoven 2; Dubbelaar 1; Cind; Berkhout 0; DED2: Hartkoorn 3. Tjho 2; Sabine Berkhout 1; Verwoert Kruisfinales: HEB: Siemerink Van den Berg 6-3, 7-6; Faas - Krans 6-4, 4-6, 6-3. DEB: Van Overloop - Bouw 6-4, 6-4; Van den Berg - Rutten 6-4, 6-4. HEC: Van Trigt - Lolling 6- 4, 6-4; Van Bijsterveldt - Van Pari don 5-7, 6-4, 7-5. DEC: Geerlings - Jongmans 7-5, 6-3; Zonderop - Pati wael 6-2, 6-3. HED: Bolten - Kroese 3-6, 6-3, 6-3; Steegers - Bavelaar 7-6, 6-2. DED: Halenbeek - Tjho 7-5, 6-1; Van Laarhoven - Hartkoorn 7-5, 5-7, 6-3. Finales: HEB: Siemerink - Faas 6-3, 6-2. 'DEB: Van Overloop - Van den Berg 7-5, 6-4. HEC: Van Trigt - Van Bij sterveldt 6-4, 1-6, 6-3. DEC: Geer lings - Zonderop 6-3, 6-2. HED: Bol ten - Steegers 7-5, 6-2. DED: Halen beek - Van Laarhoven 6-4, 6-4. BEIDEN De competi- Éstart van de hockeyers ^Tacht voor de meeste elf- lillen aanpassingsproble met zich mee. De he en van Leiden kwamen aèt verder dan een te leurstellende 3-3 tegen De wedstrijd du aanvankelijk in Rot- ïrdam worden gespeeld,, naar nadat de gemeente p kunstgrasveld aldaar hbespeelbaar had ver gaard, moest men uitwij den naar het terrein van LMHC. Maar ook de femes van Leiden behaal- fen een onverwacht grote overwinning op Alecto. Zij behaalden een 6-1 overwinning terwijl Noordwijk ook haar eerste overwinning boekte op Warande. Leiden en Noordwijk zullen elkaar later nog ontmoeten. De eerste wedstrijd in de over gangsklasse van Leiden begon niet al te voorspoedig. Reeds na 10 minuten keek de gast heer tegen een 1-0 achterstand jWerd aangekeken. Een aanval over links bracht een Rotter dammer in schietgelegenheid. Hij faalde niet. Vanaf dat moment werden de gasten voortdurend zwaar on der druk gezet. Dat kwam vooral omdat Leiden een ver snelling hoger ging spelen, waarmee het Rotterdamse ver dedigingsnetwerk gemakkelijk werd opengereten. Herman Hartevelt maakte hier als eer ste dankbaar gebruik van door met een schot vanaf de cirkel- rand gelijk te maken. Uit de vele strafcorners die Leiden kreeg werd nagenoeg niet ge scoord. Wel kwam men regel matig voor de keeper en een goal kon niet uitblijven toen Job Kummer van een meter afstand voluit mocht uithalen (2-1). Na de rust sloop onzorgvuldig heid in het spel van de gast- ploeg, waardoor aan Rotter dam de mogelijkheid werd ge boden om tot scoringskansen te komen. In eerste instantie werden deze niet benut en kon Leiden weer in zijn spel ko men. Een handvol scorings kansen werd door de Leidse aanvallers gemist en een ge wisse strafbal werd door de scheidsrechter afgewezen. Vlak daarna scoorde Rotter dam uit een tegenaanval (2-2). Invaller Maurits Eikenhout hielp de gastheer andermaal aan de voorsprong toen hij een voorzet van Jeroen Dubbels- inschoot. Tevergeefs, want, op nieuw, even later stifte een Rotterdammer de bal over doelman Enno Schets: 3-3. De dames van Leiden, die al tijd moeite hebben met Alecto, kwamen tegen de verhouding in na 5 minuten al met 1-0 voor te staan. Daarvoor had Alecto al een drietal corners mogen nemen, waarbij werd gefaald in de afronding. Doel- puntenmaakster en tevens uit blinkster bij Leiden was Caro- lien ten Cate die vooral in het begin nogal wat vuil werk op moest knappen in de verdedi ging. Door blessures was coach Visser gedwongen om twee ju nioren in het veld te brengen; Jacobien Schneider en Barba ra Rijks, die beiden een opval lende rol vervulden in het Leidse elftal. Vooral Jacobien was in de spits nauwelijks te stuiten. Zij bereidde maar liefst drie van de zes doelpun ten voor, die verder op naam kwamen van Co Barendsen en Aleid Fiets. Het enige tegen doelpunt werd gescoord door Corelien van Buuren. Noordwijk boog een 0-2. ach terstand tegen Warande om in een 3-2 zege door de kansen beter te benutten. Vlak voor de rust scoorde Renate van der Bent het eerste Noordwijkse doelpunt. Juniore Carola Steenmeijer en Karin van Kersbergen (hoge push) com pleteerden de winnende score. Op het veel te zanderige kunstgrasveld van Aeolus speelden de heren van tweede klasser Forescate 1-1 gelijk in een slechte wedstrijd. Jelmer Siersema bracht de Voorscho tenaren de eerste helft op voorsprong uit een strafcorner. Op dezelfde manier trok een Rotterdamse speler de stand weer recht. Forescate mocht dertien strafcorners nemen te gen Aeolus vier. Roomburg versloegen het kansloze VCL op natuurgras met 0-4 (rust 0- 3). Kees Wendt nam de gehele Leidse score voor zijn reke ning, waarvan, twee uit een strafcorner. In de tweede klasse dames ging Roomburg verdiend met 2-1 onderuit bij Scheibeek. Katja Verhulst scoorde vlak voor tijd de aansluitingstreffer. Noordwijk speelde in Am sterdam 2-2 gelijk tegen VVV. VVV opende de score binnen één minuut. Jan Willem van Veen en Jiirgen Mutsaert ver zorgden de Noordwijkse score. LEIDEN DIOK is de rugbycompetitie goed ge start. Tenminste in cijfers, want helemaal tevreden was de ploeg niet over het vertoonde spel. Het Bos- scher Dukes werd na een ruststand van 0-22 met 0- 42 verslagen. In de pro motieklasse was LSRG vrij. Het gedegradeerde The Bassets begon de weg terug naar de ereklasse prima. Het sterke Eem- land werd met 16-9 ver slagen. Harlequints won in West 1 met 32-6 van Drechtstreek. In Den Bosch had DIOK een gemakkelijke start. Vorig jaar ontliep Dukes ternauwernood degradatie en de ploeg is niet veel sterker geworden. Dus zal,, Dukes het wel weer moeilijk gaan krijgen. Een prima ver lengstuk van de oefenfase, dus, zo'n eerste wedstrijd bij Dukes. Ondanks de winst van 0-42 was ex-HRC-coach Theo Snijders niet zo content over zijn vijftiental. Hoewel de nieuwe, jonge driekwartlijn zich al bijvoorbeeld tijdens het Bechettoernooi heeft bewezen, was het spel gisteren te traag. Met name in balbezitsituaties stokten de aanvallen, zodat Dukes voortdurend gelegen heid kreeg zich verdedigend te herstellen. De score was an ders aanmerkelijk hoger uitge vallen. Toch waren er ook lichtpun ten. De debuterende winger Remco Roest vierde zijn eerste opvoering met een try. Even als overigens Dick Berghout, die overkwam van RRC uit Rotterdam. Berghout drukte- •het ovaal zelfs tweemaal. Dick Altink en en Mare Michielse verzorgden de andere twee tries. Michielse was niet op schot, want van de vijf con versies benutte hij er maar In de promotieklasse was LSRG vrij. The Bassets ont moette in Sassenheim het ster ke Eemland. Dat overigens wel zijn scrumhalf en flyhalf miste. Zodat The Bassets met de winst kon gaan strijken. Na een ruststand 9-0 zou het aan het einde 19-6 zijn. Tinus Harskamp kickte de 3-0 op het bord. Na een half uur drukte Jelte Tilma een pushovertry. Harskamp benutte de conver sie. Na de pauze toonde Ruud Vos een van de beste wingers van de streek te zijn. Na een pass van Ton Meeuwisse druk te hij het ovaal tussen de pa len. En weer benutte Hars kamp de extra kick: 15-0. In de 74e minuut scoorde Jack Eikelenboom uit een „up and under" 19-0. Twee minuten voor het slotsignaal redde Henk van Balen de Eemlan- deer met zijn try. Martin Ooms schopte goed. Voor Harlequints was de eer ste wedstrijd ook al een succes. Drechtstreek werd met 32-6 verslagen. De scores werden verzorgd door Robert-Jan Vreeburg, Paul Abbing, Leo van der Spek, Michiel Tromm en Albert Mansing. LEIDEN De Zijl/LGB is zesde geworden in een toernooi in Heerlen. Ra ket (heren) en Waterlelie (dames) werden winnaar van het waterpolo-toer- nooi van Vivax uit Oegst- geest. Het spel van de Zijl/LGB was hog niet zoals het over twee weken, bij de start van de competitie, zal moeten zijn. In Heerlen, waar acht topploegen deelnamen, be haalden de pupillen van nieuwe coach Frits Welling één overwinning (9-8 op Düsseldorf). HZC/De Rob ben (8-15) en de Hongaarse kampioen Ujpest Dosza (5-7)- waren te sterk in de poule wedstrijden, terwijl VZC de vijfde plaats van de Leidse ploeg afsnoepte met een 7-3 zege. Van de negentien verenigin gen die deelnamen aan het Weekend-toernooi van Vi vax, is Raket bij de heren andermaal de sterkste geble ken. De Delftenaren versloe gen Nautilus in de finale met 7-6. Gastheer Vivax legde, met de drie nieuwkomers Duinhoven, Frauenfelder en Van Inkel, beslag op de der de plaats. De Oegstgeestena- ren verwezen Koudekerk met een 5-9 nederlaag naar de vierde plek. Ook bij de dames greep Nautilus net naast de hoofdprijs. Die ging naar Waterlelie. Het Arn- hèmse AZ&PC werd derde.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17