Miloslav Mecir steeds grotere plaag van Zweden Hein Verbruggen wijst kritiek van de hand xcelsior moet Ajax in Kuip ontvangen Forse nederlaag van dammers Sportwereld Moses snel in Lausanne SPORT ftridóc Sou/tont WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1986 PAilNA 9 P jlTRECHT Excelsior moet vanavond in de Kuip competitiewedstrijd tegen Ajax spelen. Dit is gis- ermiddag in Utrecht bepaald in het kort geding dat e Rotterdamse eredivisieclub had aangespannen te- én de KNVB. Excelsior werd in het ongelijk ge leld )p last van burgemeester Peper mag de wedstrijd iet op sportpark Woudenstein worden gespeeld. In e buurt van het stadion worden werkzaamheden rricht aan de weg, waardoor supporters betrekke- jk eenvoudig vernielingen zouden kunnen aanrich- pn. Competitieleider Huybregts besloot het duel te erplaatsen naar het Feyenoord-stadion. Excelsior I robeerde dit in kort geding te voorkomen. Het be- luur vreest voor verlies van recette Joesoepov wint eerste partij RIGA Arthur Joesoepov heeft de eerste schaakpartij in de finale van het kandi datentoernooi gewonnen. De grootmeester uit de Oeral dwong gisteren in de tweede zitting met zwart zijn land genoot Andrei Sokolov na 72 zetten tot opgave. De partij was maandag in Riga na 42 zetten afgebroken. Er kwam in de openingsmatch een zeldzame variant van het frans op het bord. waarbij de eerste pionnenruil pas na 22 zetten plaats vond Positie Kessler bij Köln wankel KEULEN „Kessler, raus". De grijze eminentie onder de Bundesliga-trainers lijkt niet meer gewenst in Keulen getuige de spreekkoren, die gisteravond door het Mun- gersdorf-stadion schalden. Daar leed de plaatselijke voet- baltrots FC Köln de derde competitienederlaag van dit seizoen en belandde met nog slechts één punt op de voor laatste plaats. Bayer Leverkusen won met 4-1. Köln, de ploeg van trainer Georg Kessler, maakte het spel, Lever kusen de doelpunten. Met rust was het al 2-0 door international Rolff en Waas. Vlak voor rust had Klaus Allofs iets terug kunnen doen, maar hij miste de strafschop. Na rust werd het 3-1 door Götz. Daarna bepaalden twee penalties de eindstand op 1-4 in het voordeel van Leverkusen, dat de positie van koploper in de Bundesliga overeind hield. Naast Kessler werd ook de nationale doelman Toni Schumacher na de nederlaag van dinsdag bekritiseerd door het Keulse publiek. Schumacher ging twee keer niet vrijuit bij een treffer van Leverkusen. Sörensen toch naar Excelsior ROTTERDAM Jan Sörensen zal de rest van het voetbalseizoen toch uitkomen voor Excelsior. Eergisteren zag het er nog naar uit dat Feyenoord en Excelsior het niet met elkaar eens zouden kunnen worden over de huur prijs voor de Deen, die bij Feye noord geen basisplaats had. Beide clubs kwamen evenwel toch tot een accoord over de overgang van Sörensen, die aan het eind van dit seizoen 32 jaar is en dus transfervrij. Sörensen debuteert vanavond uitgerekend in de Rot terdamse Kuip voor Excelsior te gen Ajax. Bestuur Elfsteden bedolven onder reactie rijders LEEUWARDEN De medede- ling van de Vereniging „De Friesche Elf Steden" dat er nog 2.000 nieuwe leden inge schreven kunnen worden voor 21 september heeft een over stelpende stroom reacties op geleverd. Volgens secretaris jonkheer G. Witsen Elias zijn in de eerste aanloop al meer dan tienduizend brieven bin nengekomen. „We weten nu in ieder geval zeker dat er ge loot moet worden", aldus Wit sen Élias. Wimbledon op kop LONDEN Wimbledon, de voorstad ten zuidwesten van Londen die ver maard is om het meest traditierijke ten nistoernooi ter wereld, wordt vanaf gis teravond in Groot-Brittannië geasso cieerd met voetbal. FC Wimbledon, de butant in de hoogste Engelse voetbal klasse, won met 1-0 van het eveneens ge promoveerde Charlton Athletic en ves tigde zich aan de kop van de ranglijst. Everton volgt Wimbledon op één punt. De landskampioen van 1985 won met 3-1 van Oxford. Tottenham Hotspur en West Ham leden hun eerste nederlaag. Southampton won met 2-0 van Totten- ham. West Ham nam tegen Nottingham Forest in de eerste helft een minimale voorsprong en werd in het tweede ge deelte alsnog ingehaald: 2-1. VERRASSENDE UITSCHAKELING WILANDER fEW YORK De Zweed lats Wilander, de num ber twee van de wereld, gisteren in de achtste fi- ales van de open Ameri- .aanse titelstrijd op Flus- 1 ing Meadow verrassend itgeschakeld door de als estiende geplaatste Tsje- hoslowaak Miloslav Me- ir. De 22-jarige Mecir ran in vier sets van Wi- ander: 6-7, 6-3, 6-3, 6-4. lecir wordt, zo bleek ens te meer, een steeds rotere plaag voor de 'weden. Bij het indoor- oernooi in Rotterdam -ersloeg de bebaarde "■sjechoslowaak de weedse troeven Anders arryd en Joakim Ny- röm. Even later klopte ij in Hamburg zelfs drie weden op rij: Nyström, bilander en Henrik ndström en in Rome bereikte hij de finale dankzij een zege op Wi lander. Geen ritme Bij die gelegenheid zei Wilander: „Hij is erg moeilijk te bespelen, want je weet nooit waar zijn sla gen gaan en hij dekt het veld als geen ander. Hij geeft geen ritme aan een partij. Nog nooit heb ik in een partij zo sterk het ge voel gehad, dat ik alleen maar een toeschouwer was." Een knie-operatie wierp Mecir in 1986 vier maan den uit de strijd. Maar toen hij eenmaal hersteld was, ging hij gewoon ver der waar hij gebleven was. Tot nadeel van de Zweden. Op Wimbledon bereikte hij de kwartfina les ten koste van Stefan Edberg, voordat hij zich gewonnen moest geven tegen de latere winnaar Boris Becker. In de kwartfinales treft Mecir uitgerekend weer een Zweed tegenover zich: de als zevende geplaatste Joakim Nyström. Nyström versloeg in de achtste finales Matt An ger. Op de eerste setwinst via een tie-break volgde twee keer 6-2. De Zweed was optimistisch én pessi mistisch, nadat hij het aantal Amerikaanse deel nemers had gereduceerd tot twee. „Dit was de bes te wedstrijd, die ik tot nu toe tijdens dit toernooi heb gespeeld. Maar in de kwartfinale tegen Mecir, wacht me een bijzonder zware taak. Mecir won de afgelopen drie keer van me". Boris Becker kon met moeite een glimlach onderdrukken, toen hij hoorde dat Gary Don nelly zijn tegenstander zou zijn in de achtste finales. Als trai ningspartner had de Ameri kaan het hem nooit al te moei lijk gemaakt. De ontmoeting tussen de tweevoudig Wimble- don-kampioen en zijn spar ring-partner had gisteren ech ter niets weg van een oefen partijtje. Becker schaarde zich zoals verwacht bij de laatste acht, maar moest wel een set afstaan aan de nummer 211 van de wereldranglijst. De voorspelling van Beckers trainer Giinther Bosch, dat de opslag het beeld van de wed strijd zou bepalen, kwam uit. In hoog tempo bekogelden de 18-jarige Westduitser en de zes jaar oudere inwoner van Phoenix, de overwinnaar van Anders Jarryd, elkaar met harde opslagen. Donnelly, deze zomer nog dubbelspelfi nalist op Wimbledon, hield stand tot 4-4 Daarna brak de in Monaco woonachtige tiener door de service van het nieu we Amerikaanse idool en maakte de eerste set in 33 mi nuten uit. Od 6-4 in het eerste deel volgde een voor Becker probleemloze setzege van 6-3. In de derde set kwam Becker op voorsprong met 3-0. Aange moedigd door 11.000 toeschou wers vocht de steeds harder serverende Donnelly zich te rug. Hij brak door Beckers op slag en bleek in de tie-break sterker dan de nummer drie van de wereld. De favoriet liet in de vierde set geen nieuwe verrassing toe. Zonder zich buitensporig in te spannen, maar wel geconcentreerder spelend dan daarvoor, maakte hij de wedstrijd uit met een se toverwinning van 6-4. Bij de laatste acht treft hij Milan Srejber, de derde Tsjechoslo- waak, die nog in de strijd is (met Lendl en Mecir). Srejber won in vier sets van de Ame rikaan Todd Witsken, die niet veel tijd kreeg zijn overwin ning op Jimmy Connors uitge breid te vieren. De positie van Martina Navra- tilova als 's werelds beste ten nisspeelster bleef op Flushing Meadow (nog) onaangetast. De import-Amerikaanse bereikte als eerste de halve finales ten Miloslav Mecir juicht triomfantelijk, nadat zijn zege op Wilander definitief een feit is geworden. koste van haar dubbelspel partner Pam Schriver: 6-2, 6-4 Navratilova ontmoet in de hal ve eindstrijd Steffi Graf. De ontmoeting tussen de als eerste geplaatste Navratilova en de 17-jarige Westduitse Steffi Graf (nummer drie) wordt met spanning tegemoet gezien. Graf, die op Wimble don ontbrak wegens een ver waarloosde griep, won met 6-3, 6-1 van Bonnie Gadusek. Na vratilova en Graf stonden vo rig jaar in de halve eindstrijd eveneens tegenover elkaar. Navratilova won toen. De laat ste ontmoeting evenwel won Graf: de finale van de interna tionale Duitse kampioenschap pen in West-Berlijn. Claudia Kohde en Helena Su- kova, vorig jaar het winnende duo in het damesdubbelspel op Flushing Meadow, werden uit geschakeld door Elise Burgin en Rosalyn Fairbank. Het Amerikaans-Zuidafrikaanse tweetal versloeg de titelverde digsters met twee keer 6-4. Voor Kohde betekende de ne derlaag de tweede strop in één etmaal. Eerder verwijderde Manuela Malejeva haar uit het enkelspeltoernooi. larmelink toch in tijdrit-ploeg 'OLORADO SPRINGS Vielerbondscoach André Bos- lamp heeft toch het vertrou wen gegeven aan Rob Harme- ink. De erkende tijdrijder uit Jijverdal was aanvankelijk en vaste keus voor de 100 ki- ometer-ploegentijdrit. Een- naai in Colorado Springs, ileek echter dat hij slecht her leide van de in de Coors Clas- ic geleverde inspanningen. Zo lecht zelfs, dat Harmelink he loot open kaart te spelen. Het herstel ging uiterst lang- aam Ik wilde mijzelf niet oor de gek houden en ook de ndere jongens niet te kort oen Daarom verzocht ik Bos- amp rekening te houden met et feit, dat het wellicht beter :ou zijn een ander te laten rij en". (oskamp liet de reserves Dijk- tra en Zanoli samen met Har- pelink twee keer voluit op het arcours rijden. Toen bleek at Harmelink toch duidelijk le beste was. ICHEVENINGEN Het na- ionale dam-tiental is de wed- trijdserie van vier tegen de ►ovjet-Unie armzalig begon- len. Met niet minder dan 14-6 berden de Nederlanders door le Oosteuropese grootmeesters linsdag in Scheveningen inge- naakt. Pe nationale ploeg leed vier nederlagen en bleef zonder Overwinning. Dat resultaat was het droevigste sedert de aatste twintig jaar. Voor een ïederlaag met deze cijfers noet men in de historie van leze landenontmoeting tot het ind van de zestiger jaren te uggaan. Qlympisch elftal begint tegen Oost-Duitsland COLORADO SPRINGS De profwielrenners die het vertrouwen heb ben gekregen van Hein Verbruggen - de voorzit ter van de sectie beroeps- wielrennen en de man die grote invloed heeft gehad op de samenstel ling van de selectie voor het wereldkampioen schap - zijn gisteren in Colorado Springs gearri veerd. Van der Poel en Ducrot als eersten, om dat zij volgens afspraak precies om negen uur 's morgens in Fort Collins op de fiets zijn gestapt. De andere coureurs heb ben het duo na de bijna acht uur vergende trai- ningstocht dan ook pas in Colorado Springs te ruggezien. Een peloton netje waarin renners zit ten die volgens Gerrie Knetemann, de winnaar van de ronde van Neder land, niet in de selectie thuis horen. Inderdaad kunnen bij het be studeren van de lijst met na men de nodige vraagtekens worden geplaatst. Enkele voorbeelden: Gerard Veld- scholten heeft dit seizoen maar weinig gepresteerd. Erik Breukink heeft zijn uit verkiezing aan een goede, al in juni gereden wedstrijd te danken. Het de voorkeur geven aan Mathieu Hermans boven de razend rappe Jean- Paul van Poppel lijkt even eens eigenaardig. Hein Verbruggen. die als voorzitter van de FICP - sec tie beroepswielrennen bin nen de UCI - al geruime tijd in Amerika verblijft, wijst alle kritiek resoluut van de Hein Verbruggen: „Er is een tijd van komen en een tijd van gaan". hand. „Er is", zo zegt hij, „al tijd discussie over de laatste plaats. Natuurlijk zijn beslis singen die dan worden geno men arbitrair. Dan wordt niet meer alleen naar de wel of niet geleverde prestaties gekeken. De vraag of alle Nederlandse profploegen vertegenwoordigd zijn, kan dan ook meespelen. Het is niet voorgeschreven, maar er bestaat wel een morele ver plichting. Dat geldt ook ten aanzien van de Nederlandse kampioen Post staat echter niet achter het in de selectie opnemen van Lammertink en dus wordt hij niet meege nomen". Hein Verbruggen benadrukt dat de door Knetemann geui te kritiek niet terecht is. „Ik heb Kneet tijdig gebeld met de mededeling dat hij van zijn ploegleider niet naar de Coors Classic mocht. Theo de Rooy kon wel. Nou. het ging om de twaalfde plaats, dus was het snel bekeken". Kne temann is niet de enige som bere oudgediende. Ook Hen- nie Kuiper heeft stilletjes op een uitverkiezing gehoopt. Verbruggen toont begrip te hebben, maar stelt: „Vertel me dan maar eens wat hij heeft gepresteerd. Je kunt niet altijd een beroep blijven doen op bepaalde verdiensten voor de wielersport. Er is een tijd van komen en van gaan. Bovendien zijn we er langza merhand aan toe, jongere coureurs ervaring te laten opdoen. Zeker Breukink is voornamelijk opgevallen in de ronde van Zwitserland. Daarna heeft hij rust kunnen nemen om van de inspannin gen te bekomen. In de Coors Classic is zijn talent echter weer gebleken. Laat hem maar ervaring opdoen. En wat Van Poppel betreft: ik heb de mening gevraagd van deskundigen. Mensen die het kunnen beoordelen. De alge mene opinie is. dat hij de af stand van 270 kilometer niet aan kan. Als ik nu hoor, dat hij in twee dagen tijd twee grote wedstrijden heeft ge wonnen, dan is er nu wel licht sprake van een door braak. Hermans is misschien minder een ras-sprinter, maar heeft vermoedelijk des ondanks meer inhoud' Blijft over Gerard Veldschol- ten. Een ijzersterke coureur, die dit seizoen opvallend wei nig de aandacht heeft getrok ken. Hein Verbruggen beaamt dat. Hij verwijst ech ter naar de vele tegenslagen waarmee Veldscholten te kampen heeft gehad. „Rij is echt door pech achtervolgd en ook nog ziek geweest. Maar hij blijft een goede ren ner. Ik heb uitgebreid met en over hem gesproken. Natuur lijk had ik hem kunnen in ruilen voor nummer veertien op de lijst, maar ik heb mijn vertrouwen gegeven. Als hij goed is, kan hij alles in puin rijden. Aan zijn selectie zit ri sico vast. Hij heeft het voor recht van de twijfel gekre gen". Onjuist De gemakkelijk pratende Hein Verbruggen blijft rustig tijdens het schoon vegen van zijn straatje. Hij wordt pas fel wanneer de wereldbeker- plannen ter sprake worden gebracht. Helemaal als wordt gesuggereerd dat hij binnen de UCI een nederlaag heeft geleden. „Nee, dat is onjuist. Ik heb indertijd twee plan nen ingediend. Het betreft de herziening van de kalender en de realisatie van de strijd om de Coup du Monde. Ach teraf beschouwd, zou het be ter zijn geweest die twee on derwerpen niet aan elkaar te koppelen. Om de wereldbe ker te realiseren, moet eerst de kalender nieuwe stijl zijn samengesteld. Ik heb hier in Colorado Springs een extra vergadering voor het zoge naamde comité directeuren ingelast. Er bestaat alleen nog oppositie tegen de voor gestelde lengte van de grote ronden. In principe steunt ie dereen mijn idee van het werken met vaste data. Zo staat al vast dat ook de natio nale en wereldkampioen schappen op een vaste datum zullen worden afgewerkt. Zelfs Levitan houdt met de ontwikkelingen rekening. Die kiest als startdatum voor zijn Tour de France voor 1 juli. In november wordt in Brussel tijdens het daar te houden UCI-congres de defi nitieve beslissing genomen over de samenstelling van de internationale wielerkalen- der. In januari gaan we dan verder praten over de invoe ring van de wereldbeker. De meeste aandacht gaat nu ech ter naar de kalender. 1987 wordt het jaar van de grote schoonmaak. De organisato ren van de verschillende in ternationale ronden mogen een datum opgeven. Als die wordt toegewezen, zitten ze er voor altijd aan vast". PETER VAN PUTTEN Voetbal Kevin Richardson heeft een contract getekend bij de Engelse eerste-divisieclub Watford. De middenvelder is afkomstig van Everton. Met de transfer is een bedrag van 375.000 dollar (bijna 900.000 gulden) gemoeid Voetbal De terugkeer van Hansi Miiller in het Westduit se elftal is onzeker geworden. De voormalige international kreeg in de competitiewed strijd FC Tirol - Voest Linz (1- 0) de rode kaart. Voetbal De aangekondigde terugkeer op het voetbalveld van de Peie beperkt zich tot decerning aan een toernooi voor veteranenteams. De ver maarde speler maakt deel uit van het Braziliaanse elftal tij dens een „Mundial" van voor malige vedetten van 4 tot en met 18 januari 1987. West- Duitsland, Argentinië, Italië en Uruguay doen hieraan mee. Atletiek Ingrid Lammerts- ma van Lycurgus heeft in Krommenie haar, Nederlands recfird speerwerpen gebracht op 58 meter en 86 centimeter. Het oude record stond sedert 16 augustus van dit jaar (Am sterdam) op 58,50 meter. Boksen De 37-jarige Geor ge Foreman heeft zijn terug keer aangekondigd. De oud- olympisch kampioen van 1968, die in 1973 wereldkampioen werd door Joe Frazier in Kingston (Jamaica) knock-out Algemeen Het bestuur van de Nederlandse Katholieke Sportfederatie (NKS) heeft F. van den Eerenbeemt uit Den Bosch benoemd tot waarne mend directeur. Hij volgt A Schmitz op, die de NKS om gezondheidsredenen heeft ver- latelf Ontslag na één nederlaag VALLADOLID De spelers van het Spaanse FC Valladolid moeten al na één competitie ronde hun trainer missen. De Chileen Vicente Cantatore nam op staande voet ontslag, nadat zijn ploeg verloren had met 2-0 van Las Palmas. LAUSANNE De duurste deelnemer van het atletiekgala in Lausanne, Edwin Moses die 25.000 dollar per meeting vraagt, maakte gisteravond zijn geld voor 18.000 toeschou wers meer dan waar. Hij nam de tien horden op de 400 meter in 47,38 seconden, de beste sei- zoentijd van de wereld. Daar mee bleef hij 15/100ste van een seconde onder zijn tijd in West-Berlijn en 0,36 boven zijn wereldrecord (47,02). Het aantal opeenvolgende over winningen bracht Moses op 118. Ben Johnson vatte de draad weer op die door de Europese titelstrijd in Stuttgart tijdelijk werd onderbroken. De Cana dees bevestigde in de Zwitser se stad zijn superioriteit op de sprint. Hij won de 100 meter afgetekend in 10,19 seconden. Snel ging het ook op de 800 meter, waar de Venezolaan William Wuyke over het krachtigste eindschot beschik te (1.44,75). Collard, de Frans man die in Stuttgart zevende werd, eindigde als tweede. Op de 3000 meter steeple vochten de Keniaan Kariuki en de Amerikaanse mormoon Marsh hun zoveelste duel uit. In de slotronde schudde de lichtvoe tige Kariuki zijn opponent op vallend gemakkelijk af. Op de dubbele sprint viel Calvin Smith halverwege geblesseerd uit. De zege kwam daardoor in handen van de Canadees Wil liams (20.80). Evelyn Ashford. de tweede trekpleister, deed het kalm aan op de 100 meter. De tegen stand inspireerde de Ameri kaanse niet. In 11,14 zegevier de ze afgetekend. Martha Der by finishte als vijfde in 11,84. De Marokkaan Said Aouita won de mijl in 3.51,86. Hij bleef het Spaanse koppel Gon zalez/Abascal juist voor. Bij het polstokhoogspringen liet de Bulgaar Tarev, die met 5,80 als tweede eindigde, de lat noe op de wereldrecordhoogte 6.0T leggen. Hij sprong af. De Fransman Collet, de nummer drie van de Europese titel strijd, won met 5,80. Die hoog te bereikte hij bij de eerste po ging, Tarev bij zijn tweede. Overbelast HAMBURG Een nieuwe dienstverlening aan de toe schouwers heeft Hamburger SV meer klachten dan compli menten opgeleverd. De sup porters konden via de telefoon informatie krijgen over de ko mende wedstrijd, op een band je ingesproken door een speler. De lijn raakte echter overbe last en telefonistes maakten overuren. Oorzaak: de fans hadden er geen rekening mee gehouden dat het nummer al leen tussen 's avonds zes en s ochtends acht uur bereikbaar DAMMEN Nederland Sovjet-Unie (6-14) in Scheveningen: Van der Wal - Gant- warg 0-2. Jansen - Korenevski 1-1, Bies - Mltsjanski 1-1, Clerc - Virni 1- 1, Vermin - Baljakin 1-1, Scholman - Boesjinksi 1-1. Van den Borst - Mogl- janski 1-1, Palmer - Letsjinski 0-2, Van Lith - Altsjoel 0-2, Van der Zee - Schwarzmann 0-2. HONKBAL Play ofts: Nicols-UW 7-2. PAARDESPORT Koersen van Hilversum EERSTE KOERS, 1600 meter: 1 8est of All (T. Smeding) 2.04,7 - 1.17,9; 2. Bongo; 3. Bariolaine. TOTO: winnend f. 1,30, plaats f. 1,20 f. 1,70 f. 2,00. koppel f. 2,20, trio f. 15,90. TWEEOE KOERS. 2000 meter: 1. Ze nith Impulse J.J. Glimmerveen) 2.39,3 - 1.19,7; 2. Arno baker; 3. Aul Koningsland. NIET GESTART: Amor de Bloomerd. TOTO: winnend f. 1,20, plaats f. 1,20 f. 1,60 f. 1,70, koppel f 4,90, trio f. 18,30. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Zefo Hanover (A. de Wrede) 2.44,2 - 1.22,1; 2. All American; 3. Ascot K. NIET GESTART: Affco Fortuna. TOTO: winnend f. 1,90, plaats 1. 1,30 f. 1.50 f. 2,70, koppel f. 5,30, trio f 30,60. VIERDE KOERS. 1609 meter: 1. Al fred A (G. de Jong) 2.07,2 - 1.19,1; 2 Amerie Uithuizen; 3. American C NIET GESTART: Alewyn Bush. TOTO: winnend f. 2,90, plaats f 1,40 f. 2,40 f. 3.30. koppel f 5.20, trio f.35.30 VIJFDE KOERS, 2900 meter: 1. Wel- Idone Zimbri (G.G.M. Gommans) 3.55,5 1.21,2; 2. Yackie Brogan; 3. Zeus van Echten. TOTO: winnend f. 12,20, plaats f. 1,30 f. 1,20 4^1,20, koppel f. 28,90, trio f. 242.50. ZESDE KOERS. 1609 meter: 1. Airs and Graces (A.J. Mollema) 2.06,9 - 1.18,9; 2. Yardstick; 3. Atinkatranss R TOTO: winnend f. 6,70, plaats f. 3.00 f. 2,10 f. 1,40, koppel f 56.40. trio f. 503,10. ZEVENDE KOERS. 1609 meter 1 Yankee Postille (T. Smeding) 2.06,2 - 1.18,4; 2. Yswind; 3 Woody Dien TOTO: winnend f. 2,60."plaats f. 1,10 f. 1,20 f. 1,30, koppel f. 9,80, trio f 40,80. ACHTSTE KOERS. 2000 meter: 1. Yl- lucy (W. Porslus) 2.41,9 - 1.21,0; 2. Wevento; 3. Veritas S. NIET GE START: Zucht Fortuna. TOTO: win nend f. 12,20, plaats f. 3,10 f. 3,20 f. 1,90, koppel f. 60,40, trio f. 503,50. NEGENDE KOERS, 2000 meter: 1. William Weber (P.G. Zeegers) 2.38,9 - 1.19,5; 2. Vanquo Beroona; 3. Veys- tone Sycamore. TOTO: winnend f 2.10, plaats f. 1.30 f 1,80, koppel f 6.90. trio f. 30.50 TIENDE KOERS, 2000 meter 1. Yo- boko du Bois (A. Zwaan jr.) 2.37,1 - 1.18.6; 2. Wehnes Dream; 3 Vanka PrideS70TO: winnend f. 1.40. plaats f. 1,10 f. 1,70 f. 3,20, koppel f 3,70. trio f. 25,50. ELFDE KOERS. 1609 meter: 1. Wino Weber (S.A. Hartman) 2.06,3 - 1.18.5; 2. Yankee Fortuna; 3. Zoon Buiten zorg. NIET GESTART: Youngstar T TOTO: winnend f. 32,90, plaats f. 3,80 f. 4,90 f. 4,90, koppel f. 118,40, trio f 3.017,80. TOTALISATOROMZET: F. 312.992,- TENNIS Open kampioenschappen van de Verenigde Staten in Flushing Mea- Heren enkelspel (achtste finales) Mecir (TsjbWilander (Zwe) 6-7. 6-3. 6- 3. 6-4; Nyström (Zwe)-Anger (VSt) 7-6 (7-5), 6-2, 6-2; Becker (WDI)-Donnelly (VSt) 6-4. 6-3. 6-7 (4-7), 6-4. Dames enkelspel (achtste finales): Shriver (VSt)-Jordan (VSt) 6-4, 6-4; Damesenkelspel, kwartfinales: Navratilova (Vst}-Shriver (Vst) 6-2.6-4; Graf (WdD-Gadusek (Vst) 6-3, 6-1 Herenenkelspel, achtste finales: Mecir (Tsj)-Wllander (Zwe) 6-7(3-7),6- 3,6-3,6-4; Srejber (Tsj)-Todd Witsken (Vst) 6-7(4-7),7-6(7-3),6-1,6-4. Dames dubbelspel, kwartfinales: Burgin (VSt)/Fairbank (ZAf) - Kohde (WDI)/ Sukova (Tsj) 6-4, 6-4. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Bunge (WDI)/Sanchez (Spa) - Byrne- /Cahill (Aus) 6-4, 3-6, 6-3. VOETBAL Engeland: Arsenal-Sheffield Wednes day 2-0; Charlton Athletic-Wimbledon 0-1; Chelsea-Coventry City 0-0; Ever- ton-Oxford United 3-1; Southampton- Tottenham Hotspur 2-0; West Ham United-Nottingham Forest 1-2. Stand aan kop: 1. Wimbledon 4-9; 2 t/m 6. Everton. Nottingham Forest, Liverpool, Tottenham Hotspur en West Ham United 4-7. West-Duitsland: FC Köln-Bayer Le verkusen 1-4, Borussla Dortmund-.» Homburg 3-0, Fortuna Düsseldorf- Waldhof Mannheim 2-0, Hamburger SV-Eintracht Frankfurt 2-0, Schal- ke'04-Bayer Uerdingen 2-1. Borussia MOnchengladbach-Werder Bremen 1- 2 Stand aan kop: 1/2 Bayer Leverku sen en Hamburger SV 4-7, 3. Werder Bremen 4-6; 4. Bayern Munchen 3-5. VOLLEYBAL WK in Tsjecho-Slowakije Groep A: Bulgarije - Tsjecho-Slowa kije 3-2 (16-14, 15-8. 11-15, 12-15, 15-4); Zuid-Korea - Canada 3-0 (15-9, 15-1, 15-7). Groep B: China - Oost-Duitsland 3-1 (12-15, 15-6, 15-10, 15-4); Sovjet- Unie - Tunesie 3-0 (15-1, 15-2, 15-1). Groep C: Cuba - Brazilië 3-0 (15-9, 15-9, 15-12); Peru - West-Duitsland 3-0 (15-4, 15-4. 15-11). Groep D: Japan - Noord-Korea 3-1 (15-6. 13-15, 15-9. 15-8) Verenigde Staten - Italië 3-1 (15-7, 8- 15:v15-12. 15-10)

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9