Industriële ontwerpers raken verstrikt in Ralels en Raffinement "RADIO/TELEVISIE £eidóc@otuant WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1986 PAGINA tr n Linda loopt warm voor de na- uur. Linda McCartney in de ban van het landschap ,ONDEN Het bedreigde En- ;else landschap wordt vanavond n „Landscapes" (BBC 2 om 23.15 lur) op een heel speciale manier licht. Dat gebeurt door middel in twee fotografen: Linda McCartney, de vrouw van ex- leatle Paul. en Don McCullin, ;en man die de afgelopen twin- ig jaar vooral naam maakte loor de verschrikkingen van torlogen vast te leggen, let tweetal werd uit een groep •an 24 professionele fotografen [ekozen om de schoonheid van Ie Engelse natuur vast te leggen |voor het voorgoed zou verdwij- len onder de 'graafmachines der ooruitgang'. Het idee voor deze pdracht was afkomstig van ïlmproducer David Puttnam in Izijn rol van voorzitter van „the |Council for the Protection of Ru- iral Engeland" (een natuurbe- (schermings-vereniging). iLinda McCartney heeft zich de lafgelopen tien jaar intensief be ziggehouden met het fotografe ren van landschappen. Linda: „De ongerepte natuur in de buurt van ons huis in oost-Sus- sex is een onuitputtelijke bron. Ik fotografeer ook andere onder werpen. maar het meeste plezier [heb ik bij het vastleggen van de natuur. Ik wil vooral de schoon heid ervan tonen. Er is nog maar zo weinig over". Van Linda, die voor zij met Paul trouwde in Amerika naam maakte als roek-fotografe, zijn foto's te zien die ze schoot in Fairlight Down. een gebied in de buurt van Hastings. AMOCO heeft toestemming gevraagd daar naar olie te mogen boren. Net als Linda zag Don McCullin zijn uitnodiging eerder als liefde werk dan als een professionele opdracht. Hij begon 25 jaar gele den als landschapfotograaf. Hij zegt: „De enige reden waarom ik Ihet Engelse landschap vastleg, is omdat het zo mooi is". Don McCullin fotografeerde in de Ibuurt van zijn huis in Somerset. IDaar wordt het unieke wildle- jven dat dankzij de drassige grond is ontstaan, bedreigd door toenemende landbouw en het commercieel turfsteken. HANS PIËT Felix Meurders weg op radio 3 HILVERSUM Felix Meu- ders, de VARA-deejay die sinds jaar en dag de spits van de dinsdagochtend op Radio 3 afbijt, is met onmiddelijke in gang met zijn programma, 'De Meurders Methode' gestopt. Gisteren zat Felix niet achter de microfoon, maar Wessel van Diepen, een disc-jockey die zich de afgelopen maanden 'warm heeft gedraaid' in de nachtelijke uren. Meurders liet welen het te druk te hebben met andere dingen en er de voorkeur aan te hebben gege ven met stille trom uit het ochtendprogramma te stappen. NCRV komt behalve aan kijker ook aan adverteerder tegemoet AMSTERDAM NCRV-voorzitter drs. Th. Jansen heeft er moeite mee. dat de ATV- omroepen te gemakkelijk als „publieksom- roepen" worden aangemerkt tegenover de drie ideële omroepen (NKV). Gisteren bij de aankondiging van het winterprogramma van zijn omroep wees hij er op, dat ook zijn omroep regelmatig hoger scoort dan de zo genaamde publieksomroepen. Acht hij het commerciële bestel verwerpe lijk, ook de NCRV speelt niet alleen in op de wensen van de kijker, maar ook op die van de adverteerder. Dit met het oog op de financiering van de omroep. Maar er moet een duidelijke scheiding blijven tussen pro gramma's en advertenties. De heer Jansen ging ook in op eerdere op merkelijke uitspraken van zijn TROS-colle- ga mr. Minderop. De mediawet kan niet los gezien worden van het regeerakkoord. De twee partijen, CDA en PvdA, die zich altijd tegen de commercie hebben gekeerd, bezet ten samen 106 van de 150 Kamerzetels. Het zou absurd zijn als er in deze situatie com merciële omroep zou komen op basis van het regeerakkoord. Hij voegde hier aan toe: „Ik denk ook niet dat dit zal gebeuren". Hoofd NCRV-tv mr. J. van Maanen deelt niet de mening, dat de NCRV voor de zon dagavond met enkele godsdienstige uitzen dingen en „Hier en nu" met een uigediept onderwerp te „zwaar" programmeert, om dat daar tegenover staan de kwis „Ja, na tuurlijk", het spel „Wie kent Nederland" en Martine Bijl met het nieuwe programma „Dinges". Dit alles tegenover de VPRO en in de vooravond „Studio Sport". Jasperina bezingt „De gekkin van de gracht" HILVERSUM Jasperina de Jong heeft met haar laatste programma „De gekkin van de grachthet afgelopen seizoen veel succes geoogst in de Ne derlandse theaters. Het was het eerste programma dat ze alleen op het toneel bracht na de dood van haar man Erfc Herfst. De liedjes uit deze succesvolle musical brengt Jasperina de Jong in een speciale versie voor de AVRO-ra- dio op zondag 7 september van 15.02 tot 16,00 uur via Radio 2. De teksten van de liedjes werden geschreven door Ivo de Wijs met bijdragen van Jan Simon Minkema, Robert Long en Jaap Bak ker. De muziek werd gecomponeerd door Joop Stokkermans. De arrange menten voor het Metropole Orkest zijn van Rob Pronk. 9? Geen voorwerp of het heeft een vorm. Die Kan van nature ontstaan, een banaan, maar ook het resultaat zijn van denkwerk en overleg. Van strijkbout tot stofzuiger, het zijn geen toevallige vormen. Daarachter steekt de den kracht van industriële ontwer pers. Het departement van WVC had er geld voor over om met apparatuur van NOS- tv er een film over te laten maken door Alma Popeyus. Onder de titel „Rafels en raffi nement" komt die vanavond op NOS-tv op Ned. II om 21.50 uur. In deze film leggen industriële vormgevers uit waartoe zij zich geroepen achten. Zij ver keren in het middengebied tussen kunst en commercie. Wat zij afleveren moet mooi, maar tegelijk verkoop- en hanteerbaar zijn. Dat begint al bij een doodgewone vuilnis bak. Die moet zo opvallend van vorm zijn dat men er niet aan voorbijloopt, anders schiet hij zijn doel voorbij, maar te gelijk zo bescheiden, dat deze het straatbeeld niet beheerst. Bij de vormgeving moet er voorts rekening mee gehouden worden, dat de regen er niet naar binnen kan en dat de vo gels het niet gaan gebruiken als voederbak. Dan gaat het nog maar over een vuilnisbak. Maar neem alle huishoudelijke elektrische apparatuur. Daar zitten tech nici achter, die de motoriek en de bediening ervan vastleggen. Die moeten in een handzame vorm worden gevat, een om hulsel. Daar komt de indus triële ontwerper aan te pas, die verantwoordelijk is voor de belijning ervan. Zo'n appa raat verlangt een moderne vormgeving. Een ontwerper dient een ideeënrijke man te zijn, op de hoogte ook van de laatste ontwikkelingen in de kunst. Hij doet er goed aan ex posities af te lopen. Futuristi sche voorlopers in de kunst, avant-gardisten, houden zijn belangstelling gaande, maar verlangen de correctie van wat men de gangbare, accepta bele smaak zou mogen noe men. Een soort van non-figu ratieve stofzuiger neemt niet op in de handel, evenmin als een kubistisch strijkijzer. Ont Ontwerper Mart van Schijndel bezig een lampekap aan zijn vorm te helpen. werpen voor de industrie komt veelal neer op het doen van concessies aan het eigen gevoel voor vormwaarde en smaak. Niet vrij Industriële ontwerpers zijn be paald niet vrij in het kiezen van de vormen. Die worden als gesteld niet alleen bepaald door de motoriek van het ap paraat, maar mede door geld- verschaffende banken die ver trouwen moeten hebben in de verkoopbaarheid, door fabri kanten die het op de markt moeten brengen en niet het minst de consument die van een stofzuiger meer verlangt dan een fraaie vorm, je moet er ook gemakkelijk mee om kunnen gaan. De ene ontwer per waant zich een kunste naar, de ander voelt zich ge woon werknemer in een be drijf. Verder vindt elke ontwerper helaas ook rekening te moeten houden met wat hij banale za ken noemt. Een apparaat moet gemakkelijk schoon te houden zijn, moet simpel weggeborgen kunnen worden en onder handbereik staande geen sta in de weg zijn. Ook de consument stelt zijn ei gen eisen. Ooit ontstond het idee, dat alle apparaten geluid loos zouden moeten zijn, in na volging van de Amerikaanse reclameslogans over noiseless apparatuur en in het opper vlak verzakte knopjes. Daar bleek de consument toch niet aan te willen. De knopjes moe ten gemakkelijk te vinden zijn. Bovendien vertrouwt de gebruiker het niet helemaal als een knop na er op gedrukt te hebben niets van zich laat horen. De volksmond stelt te recht, dat als iets werkzaam blijkt het dan klikt. In deze film spreken indus triële ontwerpers vrijmoedig over hun voorland. Hun oplei ding aan instituten lijkt onvol doende, omdat hun geen kijk op boekhouding en zaken doen, marktverkenning, wordt bijgebracht. Er is soms ook te weinig geld om een bepaald produkt tot ontwikkeling te brengen. Zij zijn dan aangewe zen op buitenlandse bedrijven, die de commerciële gok wel zien zitten, maar daarheen moet je dan wel de weg weten. Het is duidelijk dat industriële ontwerpers vooral ook mensen zijn die het licht van hun crea tiviteit noodgedwongen nogal eens onder de korenmaat moe ten steken. Een massaprodukt moet voldoen aan de grootste gemene deler van de gemid delde smaak. Zij beschouwen dat als een compromis tussen prijs en vorm. Wat hen mede op de been helpt houden is dat zij soms ervaren, dat uit hun scheppende manier van den ken vormen voortvloeien die ook voor andere voorwerpen geschikt zijn dan die zij onder handen hebben. In dit vak schijnen de ontnuchterende ervaringen aan de orde van de dag, maar geen ware indus triële ontwerper of hij blijft geloven in zijn werk. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 VARA 15.40 Webster, Amerikaanse co medyserie met o.a. Emma nuel Lewis, Susan Clark en 'Alex Karras. Afl.: Vaders hebben het moeilijk. Tij dens een ruzie oppert Ka- therine het idee, Wedster een weekend lang vader te laten zijn. Dit heeft grote gevolgen 16.00 Onze tijgers (Our tigers, 2), viedelige Zweedse na tuurfilmserie over twee Bengaalse tijgers in Zwe den 16.50 Da's lachen, gevarieerd tekenfilmprogramma NOS 17.30 1A6-Journaal VARA 17.40 Zomerpop, oude en nieu we videoclips gepresen teerd door Jan-Douwe Kroeske 18.25 Gil Julie, tekenfilmserie. Afl.: Naar de speeltuin TELEAC 18.30 Spaans voor beginners (Por favor), voorlichtings programma 18.45 Rockschool, voorlich tingsprogramma 19.00 De troetelbeertje9, teken filmserie. Dubbele afl.: De beugel; De voetbalkampi oen 19.24 De Groene Ruimte, serie natuurdocumentaires van Bert Koetzier over ont staan, verval en redding van onze natuur. Afl.: Gol vend zand. Commentaar: Guus van der Steen (herh.) NOS 20.00 Journaal SOCUTERA 20.28 Veel gestelde vragen over kanker. Programma van het Koningin Wilhelmina Fonds VARA 20.35 VARA's Zomertijd (5). se rie van acht gevarieerde vakantieprogramma's ge presenteerd door Dieu- wertje Blok 21.25 Man over de vloer (Man about the house), Engelse comedyserie met o.a. Ri chard O'Sullivan, Paula Wilcox en Sally Thomsett. Afl.: Rijexamen. Chrissy leert autorijden en Robin geeft advies, maar het zelf gemaakte bier van George Roper brengt alles in de war 21.54 Achter het nieuws, actua liteitenmagazine 22.19 Het leven van Verdi (slot), tiendelige Italiaanse tv-se- rie met o.a. Ronald Pickup en Carla Fracci. Afl. 10: De oude tovenaar. Op 74-jari- ge leeftijd heeft Verdi de opera Otello afgemaakt. Hij wordt uitgeroepen tot ereburger van de stad Mi laan NOS 23.34 Journaal 23.39 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 VPRO 15.30-17.30 E De Noodgolf: Tarzan, de aapmens, Amerikaanse speelfilm uit 1932 van W.S. van Dyke. Met o.a. Johnny Weissmul- ler, Maureen O'Sullivan en Neil Hamilton. Een schaars geklede blanke man ont voert een mooie dame die deel uitmaakt van een En gelse expeditie NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 CC Jeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van het GPV NOS 19.22 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine. Van daag: Hevea-Dorp; De Peel (herh.); Kees Bos(1) 20.05 Onder de brug, Chinese speelfilm uit 1984 waarin o.a. te zien is hoe het vrije ondernemerschap in Chi na weer op gang begint te komen. Met o.a. Gong Kue, Zhang Tielin en Yin Xin. Fietsenmaker Gao Zhihua en naaister Qin Nan beginnen in Shanghai ie der een eigen winkeltje. Beiden zijn van het platte land naar de grote stad ge komen om zo aan de kost te komen 21.50 Rafels en raffinement, filmdocumentaire van Alma Popeyus over indus trieel ontwerpers en het re sultaat van hun ontwerpen NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Studio Sport 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma- overzicht 17.35 Kinderprogramma, met 'Tic Tac' en "Willy Fog". Aanslui tend: programma-overzicht 18,05 Europa Countdown, poppro- gramma met Adam Curry. Deze week speciale aandacht voor Portugal 18.45 Weerbericht 18.50 Spectrum, nieuwsoverzicht 19.20 Weerbericht, World Watch en programma-overzicht 19.30 Bonnard, artist'* portrait, do cumentaire over deze Franse schilder die leefde van 1867 tot 1947 20.20 Beethoven, een muzikaal kijkje in het inspirerende leven van Beethoven, vertolkt door o.a. Israela Margalit (piano) en Ar nold Steinhardt (viool) 21.20 Sport Report. Boksen en Au tosport: Kampioenschap tou ringcar in Spa 22.50 World Watch en weerbericht BRT 1 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) 18.05 Pion», kinderserie. Afl.: Plons en de vuurvogel (herh.) 18.10 Magister Maesiu» (1). dertien delige Vlaamse jeugdserie naar een scenario van Lo Vermeu len en Karei Jeuninckx. Met Willy van Heesvelde e.a. (herh.) 18.40 E Comedy Capers, korte ko mische film met Billy Bevan. Afl.: De grote overval 18.55 Gomedag, Tsjechische anima tiefilm 18.58 STOP. verkeerstips voor Jon geren 19.00 Gezondheid, medisch magazi ne. Hoofdthema: nierstenen. Verder aandacht voor Multiple Sclerose, hygiëne bij jongeren en de preventiekaart. Presen tatie: Dr. Toon Goossens, Ro- semarie Daelman en Piet de Valkeneer 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Bill Coaby Show, Amerikaanse comedyserie met Bill Cosby. Phylicia Ayers-Allen, Lisa Bo- net e.a. Afl.: Denises' beslls- 20.35 Kille uit, verkeerstips 20.40 Riiua, korte Belgische film van Andrè Colinet met Els en Jo- han Dehollander e.a. De Imagi naire denkwereld van een per sonage wordt gevisualiseerd 20.55 Wie schrijft dia blijft, boeken- magazine met 'De koopman van Prato' van Iris Origo, han delend over de koopman Dati- ni, die het kleine italiaanse stadje Prato macht een aan zien gaf door zijn handelsacti viteiten. Het boek. gebaseerd op Datinl's privè-archief geeft zeer veel uitsluitsel over het dagelijks leven In de 14e eeuw. Presentatie: Jean-Pierre Ron das en Martin Coenen. M.m.v. Iris Origo, Elena Checchi en Desmond Morris 21.35 Uitzending door darden. Pro gramma van de katholieke om roep 22.15 Nationale loterij en paarde- koersen 22.20 Journaal en Coda: 'Ten einde raad' van Adriaan Roland Horst RTBF 1 18.00 Mededelingen van de ONEM, vacaturebank 18.15 La boïte aux image», met om 'Contes et légendes'. 'Dare Dare Motus', 'De Smurfen' en 'Madame Pepperpote' Ce Soir, regionaal magazine Journaal Contact» Le» rue» de San Franclaco (The Streets of San Francisco), Amerikaanse politieserie met Michael Douglas. Karl Malden e.a. Afl.: Verraden Coup de film. Filmrubriek ge presenteerd door Terry Fovant Rox Box. Popprogramma in samenwerking met Music Box, gepresenteerd door Ray Cokes Laatste nieuws La coeur et l'esprit. Katholie ke uitzending TV 5 18.05 5 ans déja, amusementspro gramma met de zanger Julos Beaucarne 16.35 La Poya, documentaire over de 17.35 Les clés du regard, cultureel magazine 18.35 Le» conteura Valaisans (5), tv- 19.00 5 an» déja, amusementspro gramma met de zangers Jean- Pierre Huser en Pierre Chaste- 19.55 25 Fois la Suisse, documentai reserie. Afl.: Genève 21.15 Les conteurs valaisans (6), achtdelige tv-serie 21.45 Muziek van Bach, gespeeld door Tatiana Nicolaeva (piano) 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 ETh» Simon Pottar Show, met een overzicht van de En gelse hitparade 18.00 E The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 IS The Amanda Radington Show (herh.) 20.00 SThe Nino Firetto Show (herh.) 21.00 SThe Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 SThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 S Rox Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes 00.00 S The Shadow (herh.) 01.00 S The Gaz Top Show 02.00 S The Amanda Rédington Show 03.00 S The Nino Firetto Show 04.00 S The Martin Buchanan Show 05.00 S The Simon Potter Show 06.00-07.00 S The Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende DUITSLAND 1 15.50 Tageaschau 16.00 Eine Millimeter iiber dem Rand der Welt, reportage over het vluchtingenschip 'Cap Ana- mur' in de Chinese Zee 16.45 'Denkste!?', kinderserie met Burkhard Rönnefarth. Dirk Sel- ke. André Fischer e.a. Afl.: Ra zende reporter 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 Wiedersehen mit Wanniger, tv-serie. Afl.: Frevel an Zelt und Ewigkeit 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse misdaad serie. Afl.: Dodelijke verwant- 19.57 Programmaoverzicht 20.00 BTagesschau 20.15 Aranka, tv-spel naar het dag boek van Cordula Zlckgraf. Met Suzanne von Borsody, Anke Sevenich, Edith Volk- mann e.a. Regie: Gernot Eigler. Twee ernstig zieke jon ge vrouwen vinden steun en begrip bij elkaar, zodat het aanvaarden van hun lijden enigszins verlicht worden 21.25 Brennpunkt, actualiteitenru briek 22.00 ARD Sport axtra. Bundesliga- voetbal 22.30 Tagesthemen 23.00 Show-BUhne, amusements programma met Alfred Biolek. Met Peter Ludwig, Helmut Ni- colai, Anja Lechner e.a. 23.45 ARD-Sport extra. WK Volley bal dames vanuit Brünn/Tsje- cho-Slowakije: Cuba - West- Duitsland. Verder aandaoht voor voetbal uit de Bundesliga 00.15 Tagesschau 00.20 Nachtgedankan, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Haute 16.04 Moritzgeschlchten, kinderse rie. Afl.: Moritz leert zwemmen (herh.) 16.35 Der Waschbar Rascal, teken filmserie naar het boek van Sterlin North. Afl.: In de kooi 17.00 Haute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement 17.45 Urlaub auf italieniach (1), ze vendelige tv-serie met Stefan Behrens, Franziska Oehma, Pierre René Müller e.a. 18.55 Lotto am Mittwoch 18.58 Programma-overzicht 19.00 Haute 19.30 Direkt, Informatief jongeren magazine 20.15 ZDF Magazin, Informaties en meningen over aktuele thema's 21.00 Rette much, war kann, zeven delige tv-serie van Franz Gei- ger. Met Helmut Fischer, Kurt Sowinetz. Gertraud Jesserer 21.45 Heute-Joumal, actualiteiten 22.05 Treffen kann es jeden... Re portage over thuls-verpleging 22.50 E Julius Caesar, Amerikaanse speelfilm uit 1953 van Joseph L. Mankiewlcz. Met Marlon Brando, James Mason, John Giegud e.a. In Rome wordt Ju lius Caesar bejubelt en veraf good, maar onder de aanhan gers van een vrije republiek groeit het verzet 00.45 Heuta DUITSLAND 3 Regenboganprinz, kinderserie. Afl.: Circus, circus Aktualla Stunda, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Stunda dar Fanstar Paters Bastalstunda (3). Amu sementsprogramma van en met Peter Frankenfeld. M.m.v. Astrid Boner. Gerd Potyka, Fred Weyrich e.a. Hobbythek: Was 1st dran am Bumrang? Hobbymagazine met vanavond het zelf maken van een boemerang en hoe je ermee om moet gaan Der Clou (The Stlng), Ameri kaanse speelfilm uit 1973 van George Roy Hill. Met Paul Newman, Robert Redford, Ro bert Shaw e.a. De bedrieger Johnny Hooker komt in het be zit van het geld van een gang ster. Wanneer de gangster een vriend van Hooker laat ver moorden, zint Hooker op Laatste nieuws m Ondertiteling vla TeleTekst. E Tweetalige of stereo-ultzen- dlng. E Zwart/wlt-uitzendlng. ■XZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. [9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-ultzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.40 A hitch in time, jeugdfilm 18.35 Kick start 19.00 Journaal an weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.35 The Muppet Show 21.10 Dallas, Amerikaanse tv-serie 21.50 Points of view, readies van kijkers 22.00 Journaal 22.30 m Animal Squad, zesdelige documentaireserie over die renmishandeling. Afl. 1: Brin- g'em to task, over het werk van de Britse Dierenscherming 23.00 Sportsnight 23.55 Matt Houston, Amerikaanse detectiveserie 00.45 Waarbaricht BBC 2 17.10 Trada Union Conference 18.25 O Nieuwsoverzicht 18.30 Our House, serie documental- res over mensen en hun huis 19.00 Masada (1), vierdelige Ameri kaanse miniserie 20.25 Tekenfilm 20.35 No plain sailing... by the way of Cape Horn, documentaire over de zeilrace Portsmouth - Nieuw-Zeeland v.v. 22.00 M.A.S.H., comedyserie 22.25 Screenplay: The Marlowe In quest, improvisatiestuk rond de rechtszaak van de moord op de schrijver/dichter Chris topher Marlowe 23-15 Landscapes, Engelse land schappen gezien door de foto lens van Linda McCartney en Don McCullin (zie elders op deze pag.) 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.35 Open University ITV T-Bag strikes again Razzmatazz Blockbusters, spelprogramma Nieuws About Anglia, regionaal maga- Crossroads, tv-serle The Buckman Treatment Coronation Street, dramaserie Pass the Buck, spelprogram- Slinger'a Day, comedyserie met Bruce Forsyth King and Castle, tv-serie Badge of the Assaaain, speel film uit 1985 I Shall Always remember SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, muziek en tekenfilmpjes gepresenteerd door DJ Kat en Linda de Mol 18.00 Thrillseekers 18.30 E Dennis. Afl.: The rock col lection 19.00 The flying nun. Afl.: The organ transplant 19.30 Cash and Company 20.30 Hannie Caulder, Engelse speelfilm uit 1971 22.00 Shell international motor sports 1986 23.05 Roving Report 23.35 Sky Trax: Firato special 00.20-01.00 B Young, Free Single NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Aanschouwelijk on derwijs, filmreportage 15.55 Recht door zee, belevenissen van zeelieden en solo-zeilers 16.18 Het kleine huis, Amerikaanse tv-serie 17.00 Anders is ook gewoon, serie over kinderen en hun families in de verste uithoeken van onze aarde NOS 17.30 'A6-Jour- naal EO 17.40 Japan, kinderprogram ma 17.46 Tijdsein buitenland MUSIC BOX 07.00 E Muziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00), Amanda Rédington Show (herh.) (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanah Show (10.00), Simon Potter Show (11.00) en 'The Shadow' (12.00). 13.00 B Mu ziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info 10.00 Tagesschau, met Tagesthemen 10.23 Bundasliga- voetbal 10.55 Aranka, tv-spel 12.00 Umschau 12.10 ZDF Magazine 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 E Teletekst 14.50 E Klamot- tenkiste: Larry die Schnapsnase 15.05 Unsare kleine Farm, tv-serie 15.50 Tagesschau 16.00 Unter Gan- segeiern und Hammerköpfen, na- tuurdocumentaire over Jemen 16.30 Anna, Ciro Co. 17.30 Jimmy und das furchtsame Gespenst 17.45 Ta gesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Auf Stippvisite bei Mitmen- schen, reportage 16.35 Verkehrsare- na 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrier te 17.45 Der rosarote Panther, te kenfilmserie BBC 1 07.50 Breakfast time 10.20 Trade Union Congress 1986 11.30 Play School 11.50-13.45 Trade Union Congress 1986 14.00 BJournaal 14.30-14.45 Mop Smiff, kinderserie 15.15 Trade Union Congress 1986 17.12 Regionaal nieuws 17.15 Kwic- ky Koala, kinderprogramma SKY CHANNEL 08.45 Sky Trax. Herhalingen 14.00 Skyways 14.00 The Outsidera. Afl.: Last campaign 15.00 E Pat Sharp Show, vanuit Oslo 15.30 B Canada calling, programma van 'Much Music' Canada 16.00 B The great video race, vanuit Noorwegen 17.00 The DJ Kat Show ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuwa 10.30 A story of Tutankha- mun 11.20 Wheel» 12.00 Once Upon a Time... Man 12.30 About Britain 13.00 The little green man 13.10 Puddle Lane 13.30 The Sullivana 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 The Baron 15.30 Dayti me 16.00 Take the High Road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Flicks 17.10 Roe- drummer 17.20 Animals in action RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.58 Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 20.30 Langs de lijn, spot en muziek. 22.30 Akkoord. 23.00 Nieuws, en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Late date. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: Hier en nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 AVRO: Het betere werk. 19.00 Compact Concert. 20.00 Nieuws. 20.02 Jonge mensen op het concert- 22.00 De mooiste kleren van de kei zer. 23.00 Zeg, luister 's, hoorspelmagazi- RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 TROS: Tempo Doeloe extra. 18.20 PP: Uitzending van D'66. 18.30 Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 21.00 NOS: NOS-Cultuur. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Actualiteiten en 19.00-20.00 Geestelijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band o.l.v. Freddy Sunder en zang door Sylviane. 18.45 Protestants-godsdienstige uit zending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Incontro. 20.03 In de club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Radio Tropical. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Een halfuurtje salonmuziek. 19.00 Symposium. 19.45 Jazz Chriss Cross. Dinah (2). 20.30-23.45 Musica Antlqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.0S De burgemeester is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Toppers van toen. 15.05 Muziek met Meta op Radio 1. 16.05 KRO: Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Plein Publiek. 10.03 Denk je nog aan die tijd? 10.30 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 Twaalfuurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en Nu. 13.20 The Best uit Globaal. 16.03 Studio 55. 17.03 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Hugo van Gelderen Show. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade. 15.03 De nationale hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomlum. 15.30 Zeggen en schrijven. 18.00 VPRO: Het Portret. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Nou en. 10.00 KRO: M/V Special. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 Vijftig plus. 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 De Derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13.40 Oost West Thuis Best. 14.00 Schoolradio. 15.00 Glas In lood. 16.00 NOS: Zo kan het ook. 16.30 Een leven lang. 17.00 Atoomslachtoffers. 17.30 Hobbyscoop. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30-08.30 Actuali- teltenmagazine. 16.30-18.20 Middag magazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 11.00-12.00 Programma voor Ou- BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem Je tijd. BRT 2 05.03 De eerste ronde. 09.00 Kunstkrant. 09.10 Muzlekboetiek. 10.03 Parkeerschijf. 11.55 Mediatps. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox. Top 30-hits. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Licht klassiek ochtendconcerL 10.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 2 strijkkwartetten. 14.00 Tributes. 10:30 Wel thuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11