Twee hoofdprijzen voor Herman van der Capellen m CeidóeSowotit Cricketers Quick na zestien jaar kampioen LEIDSE SCHAKERS BOEKEN WEINIG SUCCES IN KATWIJK Ronald Warmerdam „onnavolgbaar" Yzeren Hein van slag op Duindigt ALPHIANSNAAR TWEEDEKLASSE TIJDENS „OLTC 100 De Danaïden deelt MAANDAG 1 SEPTEMBER 1986 PAGINA 18 Sterk slot frisbieërs LEIDEN De Neder- landse frisbie-selecties hebben het WK in Enge land boven verwachting beëindigd. Door drie over winningen op de slotdag eindigden de mannen op de achtste plaats. De vrou wen werden zelfs vijfde op dertien deelnemers. Ame rika leverde zowel de sterkste heren- als vrou- wenploeg. Overigens zal het nationaal kampioen schap op 13 en 14 septem ber plaats hebben in Utrecht. LEIDEN Honkbalploeg Alphians bereikte dit week einde de tweede klasse door de Hawks met 12-2 van het eigen veld te meppen. Het verschil tussen beide ploegen kwam vooral tot uitdrukking in de slagprestaties van de Alphenaren. die met 13 honkslagen duidelijk sterker voor de dag kwamen dan de Hawks. Geen van die honkslagen vloog echter over het hek. Dat was niet no dig ook. Alphians mocht, hoewel de uitslag anders doet vermoeden, dan niet een walk-over kunnen bijschrijven in de clubhistorie, de overwinning kreeg in de tweede en derde innings toch duidelijk gestalte, toen de score van 0-0 n^ar 6-0 getild werd. Pitcher Koppenol kreeg het al leen moeilijk in de traditioneel lastige vierde innings (twee punten tegen), maar het was niet voldoende om de Alphians ook maar enigszins te kunnen bedreigen. LEIDEN De nationale jeugd kampioenschappen snelschaken in Katwijk hebben weinig succes opgeleverd voor deelnemers uit de Leidse regio. Alleen in de cate gorie tot 13 jaar bereikte Caroline Slingerland een tweede, Maaike Delamarre en Machiel de Heer beiden een derde plaats. De kam- pioensstrijd tot 20 jaar was een ge vecht tussen twee schakers uit Hilversum, Johan Booy en Tom Bottema. Pas na een beslissings wedstrijd trok uiteindelijk Booy aan het langste eind. De meisjes speelden geen apart toernooi, zodat Masjenka Dubbel dam automatisch kampioen was, toen zij zich als het enige meisje in de finale twaalfkamp plaatste. Zij eindigde in die groep met 0 uit 11 eindigde. Bij de jongens tot 16 jaar eindigden eveneens twee spe lers gelijk. In de verlenging bleek Jan Willem van der Griendt de sterkste. punten, maar bij de prijsuitreiking bleek hij drie maanden te oud te zijn. Na zijn diskwalificatie mocht Rienk van der Berg zich kam pioen noemen. Tweede werd zo waar een meisje, Marleen van Amerongen, die dus ook de meis- jestitel op haar naam schreef. Derde was Machiel de Heer van de schaakclub ,,Op Eigen Wie ken" uit de Merenwijk. Caroline Slingerland (Leithen) legde beslag op de tweede plaats bij de meisjes, gevolgd door Maai ke Delamarre van Op Eigen Wie ken. ÜJ OEGSTGEEST/NOORD- WIJK Voor Herman van der Capellen bleken gisteren op het 30+ toer nooi van het honderdjari ge OLTC niet drie, maar twee hoofdprijzen te zijn gereserveerd. Waar de middelste van de Van der Capellen broers zowel single als mixed (met ge legenheidspartner Anne ke Wijnveldt) wèl in winst omzette, slaagde hij er met broer Arnold niet in ook de dubbel naar zich toe te trekken. Bub van der Zee en Jan Vonk hadden niets te verliezen en wonnen dan ook: 7-6, 6-4. In de singlestrijd had Herman van der Capellen eerder op de dag nog wel (in twee sets) met Bub van der Zee afgerekend. Ook in de eindstrijd behoefde er vervolgens geen derde set aan te pas te komen om de sterkste aan te wijzen. Al bood Robert Jan van der Feen wel degelijk goed tegenstand: 7-5, 6-2. Bij de „B"-dames ging de ho- pofdprijs naar Maureen Meijer. Na Doris Knott zeer ruim te hebben verslagen, liet Meijer het in het tweede deel tegen Stance Kwaaitaal even afwe ten: de zege werd er echter niet (veel) minder overtuigend door. 6-2, 2-&, 6-2. Henk Timmer bleek op OLTC de sterkste C-heer. Een moe gestreden Rob van Wijngaar den maakte zijn halve finale tegen Timmer zelfs niet af, en ook Koen Heringa kon het Timmer niet echt lastig ma ken. G. Barneveld bleek de winnende C-dame. Sietske Huiskamp kwam niet verder dan een gewonnen tiebreak: 1- Herman van der Capellen stijlvol in actie. De eerstejaars-dertiger won twee onderdelen tijdens het „OLTC 100" toernooi. 6, 7-6, 0-6. Voor Liz Weare wa ren twee C-titels gereserveerd. Met Nolly Bennink vormde zij het sterkste dubbel, met Thijs Steensma de beste mixed. Jean Paul Bierling en Peter Brebde dubbelden geconcentreerd, goed èn dus winnend. In D ontmoetten Arie Wesse- ling en John Dahlhaus elkaar weer eens. En opnieuw was Wesseling de sterkste, nu met 6-3, 6-2. Bij de D-dames ging de eindzege naar M. Honsbeek. Zowel in de halve finale (te gen A. Brüschke), als in de eindstrijd (tegen Els Guyt) kon echter zeker niet van een een voudige zege worden gespro ken. Zoals ook het dubbel Ma- nuputty/Onvlee zich na afloop van de finaledag overigens geen superieure winnaar mocht noemen. Bij de dubbe lende dames ging de zege uit eindelijk naar de sterke com binatie Castien/Stern. In de mixed dolven de twee Kuntzes het onderspit tegen Beijen- /Van Woesselaar. Bollenpark Tim Bavelaar heeft het toer nooi op het Bollenpark inder daad aangegrepen om zich te plaatsen voor de Mastersstrijd die woensdag op het park van OLTC ontbrandt. Nadat Bave laar in de kwartfinale al had afgerekend met Pieter Guyt, klopte de Leiderdorper ver volgens ook Edzo Bosma (6-3, Uitslagen 6-1) en Jelle Rinzenia (7-6, 7- 6), waarmee de toernooizege een welverdiend feit was. Rinzema speelde ook een sterk toernooi. De 6-4, 6-4 ning op de mede daardoor bui ten de Mastersboot vallende Gilbert Lefeber mocht er in de kwart ook al zijn. Tim Bavelaar verdiende naast zijn eerste prijs als extra belo ning een reisje. Dat was merk waardigerwijs niet weggelegd voor Leontine van Laarhoven, die Sabine Berkhout met 6-2, 6-2 klopte. De finaleplaats le verde Sabine Berkhout wel een plaatsje op bij het Masters- toernooi, dat komende woens dag op het tennispark van OLTC begint. OLTC HEB: halve finales: Herman van der Capellen - Bub van der Zee 6-4, 6-4; Robert Jan van der Feen - Bob van Over- beeke w.o. Finale: Van der Ca pellen - Van der Feen 7-5, 6-2. DEB: halve finales: Maureen Meijer - Doris Knott 9-2, Anita Vermeulen - Stance Kwaaitaal w.o. Finale: Meijer - Vermeu len 6-2, 2-6, 6-2. HDB: halve finales: Herman en Arnold van der Capellen - Dogger- /Van der Maarl 6-4, 6-1; Bub van der Zee/Jan Vonk - Har Meijer/Philip van der Kwast 7-5, 6-4. Finale: Van der Zee- /Vonk - Van der Capellen- /Van der Capellen 7-6, 6-4. GDB: finale: Anneke Wijnve- ldt/Herman van der Capellen - Ankie en Ruud Treffers 4-6, 7-6, 6-0. HEC: halve finales: Henk Timmer - Rob van Wijngaarden 6-2, 2-0 opg; Koen Heringa - Hans Hinnen 6-3, 1-6, 6-2. Finale: Timmer - Heringa 6-4, 6-0. DEC: halve finales: G. Barneveld - C. Gomperts 6-2, 6-2; Sietske Huiskamp - L. van der Heiden 3-6, 6-4, 6-4. Finale: Barneveld - Huiskamp 6-1, 6-7, 6-0. HDC: halve finales: Ruysenaers/Rey - Parlevliet/Van Duivenvoor de 6-4, 6-3; Jean Paul Bierling- Peter Brebde - Jan van Duyn/Dick Heemskerk 6-0, 6- 1. Finale: Bierling/Brebde - Ruysenaers/Rey 6-0, 6-2. DDC: halve finales: Nolly Bennink/Liz Weare - Drok- Voskuil 6-7, 6-4, 6-4; Riet van Balen/Ans Vink - Adriaanse- /Zonnevylle 6-3, 6-3. Finale: Bennink/Weare - Van Balen- /Vink 6-3, 6-4. GDC: halve fi nales: Jeltje Teekens/Ronald Blommendaal - De Meij/Bier- ling 6-3, 6-7, 6-3; Liz Weare- /Thijs Steensma - Van de Hoe ve/Engel 6-4, 6-3. Finale: We- are/Steensma - Teekens- /Blommendaal 6-4, 4-6, 6-3. HED: halve finales: John Dahlhaus - Danny Klein 6-4, 7-5; Arie Wesseling - Kees de Boer 6-4, 6-3. Finale: Wesse ling - Dahlhaus 6-3, 6-2. DED: halve finales: M. Honsbeek - A. Brüschke 9-8; Els Guyt - Helga Voskuil 10-6. Finale: Honsbeek - Guyt 4-6, 7-6, 6-4. HDD: halve finales: Dick Dof- ferhof/Leo van Tongeren - Dibbetz/Willems 6-3, 6-1; Gert-Jan Onvlee/John Manu- putty - Wim de Klerk Wol- ters/Rob Jansen 5-7, 7-6, 6-3. Finale: Onvlee/Manuputty - Dofferhof/Van Tongeren 1-6, 6-4, 6-1. DDD: halve finales: Castien/Stern - Verwoert- /Knol 7-6, 7-6; Maria Beelen- Micky van Waasbergen - Beijen/Minnema 9-8. Finale: Castien/Stern - Beelen/Van Waasbergen 6-2, 6-3. GDD: Beijen/Van Woesselaar Westdijk/Oudshoorn 6-4, 6-1; Gitta en Albert Kuntze - Greet en Leo Lefeber 4-6, opg. Finale: Beijen/Van Woesselaar - Kuntze/Kuntze 6-4, 6-4. Bollenpark HED: halve finales: Tim Ba velaar - Edzo Bosma 6-3, 6-1; Marco Vlieland - Jelle Rinze ma Finale: Bavelaar - Rinze ma 7-6, 7-6. DED: halve fina les: Sabine Berkhout - Gre van Winsen 6-0, 6-0; Leontien van Laarhoven - H. van Kesteren 6-4, 6-4. finale: Van Laarho ven - Berkhout 6-2, 6-2. HDD: halve finales: Van Duin/Van Winser* - Van der Hulst- /Steenvoorde; 6-3, 6-4; P. den Hartoog/H. Kuiperbak - Win- kelaar/Notrot 4-6, 6-1, 6-3. Fi nale: Den Hartoog/Kuiperbak - Van Duin - Van Winsen 4-6, 6-3, 6-3. DDD: Van Grieken- /Van der Meer - T. Mulder/H. van Kesteren 6-3, 6-2; S. Dub- belaar/P. Zoet - C. Vink/R. Vuurde 6-3, 6-4; Finale: Van Grieken/Van der Meer 6-3, 5- 6, 6-2. GDD: H. Vermin/Th. van der Ham - K. van Loo/C. Admiraal 7-5, 7-6; Van Win- sen/Van Winsen - S. Hons- beek/Van Seeters 1-6, 7-5, 6-4. De start van de Haaswijk-triathlon die door Ronald Warmerdam superieur zou worden gewonnen. OEGSTGEEST Ronald Warmerdam heeft op „onnavolgbare" wijze de tweede Haaswijk-triathlon gewonnen. Met een eindtijd van 2.04.20 bleef hij de Oegstgeester Mart Moraal bijna drie mi nuten voor. Onder grote publieke belangstelling ging Warmerdam al vanaf de start met de kopgroep mee. Een derde plaats achter de Leide-*, naars Hans Bouwmeester en Robert van Zijp viel hem na één kilometer zwemmen ten deel. Door een snelle wissel bemafhtig- de Warmerdam echter al bij de start van het fietsen de kopposi tie. Op zijn specialisme reed hij vervolgens alle concurrenten naar huis. Zijn voorsprong van ruim vijf minuten na twee onderdelen bleek voor iedereen te groot om nog iets te ondernemen. Mart Moraal werd tweede in 2.07.09. Hans Bouwmeester legde in een tijd van 2.08.38 beslag op een derde plaats. Carla Krauwel zwom, fietste en liep gemakkelijk naar opnieuw een overwinning. De tweevoudig Nederlands Kampioene op de hele triathlon had uiteraard geen concurrentie en zag deze wed- Ël als een laatste voorbereiding op de Nederlandse kampi- chappen sprinttriathlon, volgende week in het Zeeuwse perland. Haar eindtijd in de Haaswijk-triathlon was 2.25.07. LEIDEN De Danaïden heeft de veldcompetitie inge zet met een 11-11-gelijkspel te gen Rozenburg. De nieuwe coach Kees van Vliet beoogt een grotere inbreng van het damessextet, maar moest con stateren, dat zijn ploeg als ge heel zijn draai nog niet kon vinden. Daardoor moest er in het grootste gedeelte van de tweede helft tegen een achter stand aangekeken worden, die echter ruim voor tijd werd goedgemaakt. Aanvankelijk leverde de nieu we spelopzet De Danaïden meteen succes op, want Hen- nie van der Top en Sandra Slingerland tekenden voor de eerste doelpunten (2-1). Het twaalftal van Van Vliet speel de in de aanval echter te ge haast en kon daarom niet ver der weglopen. Bovendien ble ken de bezoekers op fysieke kracht tot taaie tegenstand in Staat, daarbij zeven strafwor- pen tegen voor lief nemend. Vlak voor rust maakte Haiko Locher uit een doorloop en een strafworp 6-4 en dat bleek uiteindelijk de grootste voor sprong. Na 7-5 (Cees Christi- aanse) verslapte de concentra tie in de Leidse verdediging, die dan ook prompt snel vier maal op rij werd uitgespeeld (7-9). Kitty Dool, die samen met Enrico Mud (ex-De Alge mene) in de hoofdamcht debu teerde, en Frans Brand her stelden weliswaar het even wicht, maar steeds dicteerde Rozenburg nu het scorever loop. Erik Kromhout en Haiko Locher zorgden ervoor, dat er voor de thuisclub tenminste één verdiend punt over bleef: 11-11. De overige treffers kwa men op-naam van Cees Chris- tiaanse (2) en nogmaals Erik Kromhout. DEN HAAG Voor het eerst in zestien jaar slaag de de Haagse vereniging Quick er gisteren in, het nationaal kampioenschap cricket te veroveren. De negentig-jarige club gaf hiermee extra glans aan haar jubileum. In de, na de normale competitie noodzakelijke, beslissings wedstrijd versloeg Quick gistermiddag naaste con current Excelsior uit Schiedam met een ver schil van 38 runs. Meer dan drieduizend toeschou wers woonden het duel op het HCC-terrein aan de Haag® Van Hogenhouck- laan kets Vierling, De Geer, Clarke en Ab van Lomwei, voor in totaal slechts 58 runs. Hierdoor zagen de Hagenaars zich al in het begin van de wedstrijd voor een probleem geplaatst. Vollebregt met 34 en Hendrik- se met 26 runs voorkwamen echter een verdere inzinking. In het verdere verloop van het nerveuze gevecht zagen de overige batslieden, met uitzon dering van Richard van Lom- wel (19) echter geen kans de score, die na 47 overs eindigde op een totaal van 174, echt om hoog te brengen. Ongeveer halverwege de wed strijd zag het er even naar uit dat de cricketcompetitie dit jaar nog langer zou worden dan met de extra beslissings wedstrijd al het geval was. Vlak nadat de eerste wicket van Excelsior gesneuveld was, maakte een regenbui het spe len onmogelijk. Het publiek, Quick, de nieuwe landskampioen cricket, wordt gehuldigd op het dak van het clubgebouw van HCC. dat in nog grotere getalen was opgekomen dan voor de twee wedstrijden van het nationale team tegen Nieuw-Zeeland, verloor echter de moed niet. Met behulp van bier, paraplu's en gezang hielden de toe schouwers de stemming er in. Bierweer Omstreeks vier uur werd hun geduld beloond. Terwijl de druppels nog van de bomen vielen, werden de matten weer van het veld verwijderd en kon de wedstrijd verder gaan. „Echt bierweer" was het toen nog niet volgens één van de Quick-aanhangers, die daar duidelijk teleurgesteld over was. Toch werden er op dat moment al tamelijk veel „bier tjes", zoals echte cricketfans een pilsje plegen te noemen, geconsumeerd. En naarmate het weer beter werd, ging het bierverbruik omhoog. De alco holconsumptie leidde niet tot ongeregeldheden, maar alleen tot meer en luidere aanmoedi gingen voor de spelers. De innings van Excelsior be gon zo mogelijk nog slechter dan die van Quick. Bij een stand van 29 runs waren al vier batslieden verdwenen. Vooral het vertrek van Trot- man was een zware tegenval ler voor de Schiedammers. Toen daarna ook Charles op een stand van 73 voor 5 na 23 runs moest vertrekken, was Quick de grote favoriet voor de titel. De Quick-aanhangers hadden dit al snel in de gaten en voor het eerst slaagden zij erin de Schiedamse aanhang te over stemmen. Het jongere deel van de Quick-supporters begon het bier zelfs per vat in te kopen. De „plu's", die eerder tegen de regen waren gebruikt, werden nu ter hand genomen door de toeschouwers die aan omstan ders wilden tonen wat de bats man nu precies fout deed. Bij de ongunstige stand voor Excelsior trachtte de bekwame coach-speler Opatha nog te redden wat er te redden viel. In de hitte van het gevecht ging de man uit Sri Lanka echter voor 30 punten run out en toen was het afgelopen met de Schiedammers, die kort daarna voor 136 all out waren. De laatste wicket viel om pre cies kwart over zeven. De held van de wedstrijd was de Haag se fast-bowler Jeroen Coster, die 5 wickets opruimde met slechts 41 runs tegen. Twee dagen eerder had hij gedebu teerd in het Nederlands team. Mosselman „Kampioen van Nederland, nu nog van Europa", riep, op weg naar de kleedkamer, de met bloemen getooide aanvoerder Vierling die net de beker uit handen van bondsvoorzitter S. van Hoogstraten had ontvan gen. Met de winst van deze be ker waren ook de laatste res tanten van onvrede bij Quick verdwenen over de merk waardige gang van zaken bij de wedstrijd HBS-Excelsior, die de beslissingswedstrijd noodzakelijk hadden gemaakt. In de kleedkamer van Quick was gisteravond uiteindelijk alleen nog maar plaats voor vreugde. Coach/speler Nolan Clarke werd door de uitgela ten winaars bezongen als de „Muscleman" op de melodie van de aloude Scheveningse Mosselman. Quick-voorzitter Hebeis on derstreepte nog eens dat dit landskampioenschap extra glans geeft aan het 90-jarig be staan van de vereniging. Hij beloofde de spelers, dat bij aankomst op het eigen terrein, er ruimschoots gelegenheid zou zijn voor verder feest. En dat er geen probleem zou ont staan zoals zestien jaar geleden bij het laatste kampioenschap, toen de nieuwbakken lands kampioenen een gesloten kan tine aantroffen. FRANK ZEGERS WASSENAAR De grote fa voriet Yzeren Hein sprong gis teren in handen van Roelof Kromkamp aan de start van het kampioenschap van Ne derland op Duindigt. In het veld van dertien paarden was Ulaan van de Haagse stal De Laak met Luut Dooper goed weg aan de start. De weg naar de overwinning voor de twee voudig winnaar van de Gou den Zweep leek toen vrij te zijn. Maar in de eerste bocht sprong Ulaan plotseling weg. Hij had last gehad van Uwe (Giel van der Togt). Even later volgde uitschakeling. De eigenaren van stal De Laak verwerkten de nederlaag sportief. Arie Abspoel, die ook fokker van het paard is: „Het is natuurlijk nooit leuk om op deze manier een koers te moe ten verliezen. Maar dat hoort er nu eenmaal bij". Mede-eige naar Piet Barendse: „Er ko men nog andere koersen voor Ulaan. Voor Luut Dooper is het natuurlijk erg. Hij had erg veel van deze koers verwacht en Ulaan was in topvorm". Het was de Limburger Hennie Grift die gelijk met Veric Brach na de start de leiding nam en deze niet meer af stond. Achter de rug van Hen nie Grift gebeurde veel. Ande re favorieten als Veloce, Uwe, Worthy Boy Laren sprongen net als Ulaan in de fout. In een hoog tempo ging Veric Brach met naast hem Vriend met Joop Pool door aan kop. Op de finishlijn bleef Veric Brach Vriend net een hoofdje voor. Zorg van Boko, die in het tweede gelid met gastrijder Carel Roodenrijs moest begin nen, werd derde voor War Glory en Star of Goldstar. Het kampioenschap van Ne derland was het laatste onder deel van het W5. Over het al gemeen deden de favorieten hier hun plicht. Maar door de verrassende zege van Veric Brach waren er maar 29 ge lukkige die voor een uitbeta ling van ƒ1.786,70 in aanmer king kwamen. Tips voor Duindigt Woensdagmiddag staan er drie ren nen en negen draverijen op het pro gramma van de Wassenaarse baan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting lui- JAN KOSTERPRIJS:Andy la Plata, Zusan Uithuizen en Aurora. JOOP VAN DER BERGPRIJS: Zari- na Gregor, Zada en Abueno Mesqui- BIARRITZPRIJS: Ma Fleur, Man of Kleef en Sallyman. JAN WAGENAARPRIJS: Amarant, Yonkers Cede en Ase Wolfrath LUUT ENSINGPRIJS: Zozo Olde- son, Willie Snel en Yroni W. CARCASONNEPRIJS: Geramon, Pegasus Star en Woodfeets Jesaja. JAN KRUITHOFPRIJS: Apearing Star, Amazone Cede en Amanda Lucswolle. CEES OCKHORSTPRIJS: Zorro P, Yoki Fortuna en Zorro Stap. s(tw Runeway, Proceed Shadow. FLIP KNIJNENBURGPRIJS: Uni- teH Power, Sam Avon en Zacatal du Bois. HANS TEN HAGENPRIJS: Zilco Buitenzorg, Yonnie Flight en Zevira Oostland.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18