Noordwi ik één kwartier sterk ARC gaat zware tijd tegemoet Leiden en De Sleutels in evenwicht DAMES TER LEEDE OP DREEF SPORTTRIBUIME Rijnsburgse Boys klopt Oostkapelle Gerenoveerd RCL nog te licht Misstap Quick Boys ZWARE KNIEBLESSURE RUUD VAN ES Sterke ouverture Katwijk Onverdiende nederlaag - FC Lisse fieidaeSoUMUlt MAANDAG 1 SEPTEMBER 19S6 PAGINA 16 LEIDEN De interregionale dames van Ter Leede zijn sterk gestart. Berkel werd met 4-0 verslagen. De dames van UDO waren minder goed op dreef. Zij verloren met 4-1 van Bloemhof. De dames van Ter Leede zijn de nieuwe competitie zeer goed begonnen. Berkel, dat de eerste helft goed tegenstand bood, moest een minuut voor rust de eerste treffer incasse ren. Een vrije trap van Marjan van der Ploeg zorgde voor een 1-0 ruststand. De gehele twee de helft waren de dames van Ter Leede sterker. Dit resul teerde uiteindelijk in doelpun ten van Jennie van der Mark, Gaby Knol en Annete van Trigt, die de eindstand op 4-0 behaalden. De dames van UDO stonden het eerste half uur onder zware druk. Een be ter spelend Bloemhof leidde dan ook na twintig minuten met 1-0. Toch kwam UDO sterk terug en zorgde Coba de Vreugd nog in de eerste helft voor een 1-1 ruststand. De ge hele tweede helft had UDO een duidelijk overwicht. In de laatste tien minuten moest het team uit Oegstgeest toch nog drie tegendoelpunten incasse ren. De reden hiervoor was dat UDO op dat moment nog maar tien vrouwen in het veld had staan. In de hoofdklasse werden slechts twee wedstrijden ge speeld. Randstad Sport ver loor van KFC met 2-1 en Kic- kers'69 verloor met 2-0 van Wilhelmus. KFC was voor de rust de betere ploeg. Randstad Sport ging dan ook met een 1- 0 achterstand de rust in. Na de rust kwam er een herboren Randstad Sport uit de kleed kamer. Hennie Steensma zorg de voor de 1-1. Debbie de Jong stelde vervolgens de 2-1 over winning veilig. Een overwin ning die veel groter had kun nen zijn. Kickers'69 had niet hoeven verliezen van Wilhel mus. Er werden tijdens deze wedstrijd teveel kansen gemist door de ploeg uit Leimuiden. Uitslagen eerste klasse zater dag: Alphen - Hazerswoudse Boys 0-1; Katwijk - RAS 1-0; Oegstgeest - Valken'68 2-1. Eerste klasse zondag: Forehol- te - SJC 0-3; LFC - FC Lisse 2- 0; SVLV - Alkmania 2 2-4; UVS - Teylingen 1-6; DOCOS - Stompwijkse Boys 1-1. LEIDEN Hoewel de 0-2 uit slag anders doet vermoeden, was de uitwedstrijd bij Oostka pelle helemaal niet zo'n sterke van Rijnsburgse Boys. Wel werd er tactisch goed gespeeld. Tenminste, dat bleek achteraf. Het was vooral de thuisclub, die eerst het initiatief niel durfde te nemen om zich later stuk te lopen op de Rijnsburg se verdediging. Het eerste half uur gebeurde er eigenlijk niets. In beide kampen schoof men voorzich tig elkaar het balletje toe, zon der daadwerkelijk het doel van de tegenstander te zoeken. Totdat Hans Zwaan na een doorkopbal ook al koppend doelman Jaap Rijenburg pas seerde: 0-1. Waarna Oostkapel le besefte iets te moeten doen en wat meer in de wedstrijd kwam. Eerst kopte Zwaan juist na de pauze nog bijna de 0-2 in, waarna het voornamelijk de Zeeuwse club was, die van zich deed spreken. Onder een hevig offensief bleek de Rijns burgse defensie toen helemaal niet zo safe, als hij aanvanke lijk oogde. Met name goalie Ruud Spierings was onzeker en bepaald niet klemvast. Toch konden de Zeeuwen vooral voorbij de 16 meter geen vuist maken. Zodat het lang 0-1 bleef. Een schitteren de pass door het midden van Ron Carli deed de bal bij Fred Arroyo belanden. Die op zijn beurt de actie en daarmee de partij in de 88e minuut fraai afronddde: 0-2. Scoreverloop: 28. Zwaan 0-1, 88. Ar royo 0-2. Rijnsburgse Boys: Spierings. Toet, Aandewiel. Driebergen. Jonker, Van Dijk, Koet, Arroy< Louw), Zwaan, Carli. WJ Duinwetering. Waar Heerjans- 1-0 een feit. Na een fraa NOORDWIJK Noord- wijk had zaterdag aan vijftien minuten goed voetbal voldoende om de seizoensouverture tegen Heerjansdam in winst om te zetten. Na dat eerste kwartier van de strijd te gen de kampioen van IA van vorig jaar stond er een 2-0 voorsprong in Noordwijks voordeel op het scorebord; cijfers die na afloop van de tweede helft nog altijd zichtbaar waren. Dat de laatste vijfenzeventig minuten nog maar zeer zelden aantrekkelijke momenten had den gekend, deed zaterdag aan de zege op zich niets af: Noordwijk verdiende tegen het zwakke Heerjansdam een voudigweg de volle winst. Maar dat zo zwakke vervolg gaf Noordwijks trainer John Eelman wel te denken. „Na het eerste kwartier was de concentratie weer heel ver te zoeken. Een fout die de ploeg de laatste jaren regelmatig maakt. Het wordt nu toch wel tijd om daar eens verandering in aan te brengen". Even duidelijke als begrijpelij ke woorden van Eelman. Want het verschil tussen ope ning en vervolg was zaterdag heel groot op de Noordwijkse Hans Boom verstuurt een voorzet in het treffen met Heerjansdam. De oud-Meer- burger speel de een sterke partij voor zijn nieuwe club, Noordwijk. Duinwetering. Waar Heerjans dam in dat eerste kwartier ah- soluut niets had in te brengen, kreeg de brigade van trainer Maarten de Keizer naarmate de wedstrijd vorderde steeds meer greep op het spel van het inderdaad steeds minder ope rerende Noordwijk. Het was dan ook slechts aan het uiterst matig aanvallende Heerjans dam te danken dat Noordwijk zaterdag niet alsnog in moei lijkheden kwam. Pas in de slotfase van de strijd werd doelverdediger Dick Dort- mundt door de Dammers echt op de proef gesteld. Een kwali teitstest die Dortmundt goed doorstond, al dient daarbij te worden gesteld dat de Haar lemmer in Noordwijkse dienst daarbij eenmaal de hulp van de deklat nodig had bij een knappe poging van invaller René Oomen. In het eerste kwartier zag het er dus in het geheel niet naar uit dat Noordwijk èn Dort mundt ooit nog in de proble men zouden kunnen worden gebracht. Hoewel Albert Bos- ma vlak voor aanvang gebles seerd afhaakte (ongetrainde John Marijt kwam daardoor als rechtsachter toch in de ba sis, Robert Knauf werd linker verdediger en Jos Smits werd middenvelder) bleek het team verband van Noordwijk niet aangetast. Heerjansdam werd in de verdediging gedrukt en in de tiende minuut werd de 1-0 een feit. Na een fraaie ac tie van Hans Boom (dë oud- Meerburger toonde zich zater dag een aanwinst) stelde Ivan Hermans Klaas Vink in staat bij de tweede paal voor de ope ningsgoal te zorgen. Diezelfde Vink, tegenwoordig een zeer diepgaande middenvelder, verzorgde nog geen vijf minu ten later de voorbereiding voor nummer twee. Nadat Martin Beuk iets eerder had verzuimd nonchalance van Andries Wendt af te straffen, liet Vink een pass op maat los voor meegekomen Knauf, waarmee de tweede roodwitte goal een feit was. Het was ech ter ook direct gebeurd met het goede voetbal van de Noord- wijkers. Ondanks de betrouw baar blijvende inbreng van tweede nieuweling, stofzuiger Toon Houtekamer, zakte de thuisclub steeds verder weg. Een gegeven waar het krach teloze Heerjansdam zaterdag niet van kon profiteren. „Maar tegen een sterkere tegenstan der waren we zeker wel in de problemen gekomen", wist Eelman later. „Het wordt dus echt tijd dat de ploeg gaat in zien dat er op dit niveau ne gentig minuten lang geconcen treerd moet worden gevoet bald...". GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 10. Klaas Vink 1-0; 14. Rob Knauf 2-0. Noordwijk: Dortmundt, Marijt, Mark Vink, Wendt, Knauf, Boom, Houte kamer, Klaas Vink, Smits, Hermans, Bakker. LEIDERDORP De nieuwe garde van RCL droeg zaterdag de bewijzen aan voor het ver schil in voetbal tussen de zon dag- en zaterdagclubs. Stuk voor stuk bleken de aanwin sten lichtgewichten in de strijd tegen de typische zaterdagspe lers uit Marken. Niet, dat ze allemaal tegenvielen. Nee, maar zich aanpassen aan de hardere aanpak op het veld dienen ze in de komende pot ten allemaal. Niet voor niets werd het 1-3 voor de Noord hollanders, want je moet wel van grote technische huize ko men om een krachtig ingesteld ploegje als Marken weg te tik ken. En zo begaafd zijn de nieuwe pupillen van Laurens Mouter nou ook weer niet. Vooral Wim de Roo (ex-Ber- nardus) en vroegere VTL-er Steef Pattiapon vielen door de mand. Tijdens de oefencam pagne hebben ze zich volgens hun huidige oefenmeester wel gemanifesteerd, dus zal het de buut in Leiderdorp ze wel dwars hebben gezeten. Zaak was in ieder geval, dat De Roo pas diep in de tweede helft zijn enige goede daad deed: een knap schot, dat door kee per Jan Peereboom werd ge keerd. Ook Peter van de Wal had last van zenuwen. Hij stuntelde met name voor de rust een keer of drie. Aad van Tongeren (ex-Lugdunum) en Marcel Valk (ex-Roodenburg) voldeden en blijken zich snel te hebben ingewerkt. Iets wat eveneens van ex-Woubrugge- naar Leo van de Wetering ge zegd kan worden. De blonde spits toonde zelfs in het wal halla van zaterdagvoetbal een lastige jongen voor zijn tegen standers te zijn. De nieuwe Racing, die Hans Braat nog altijd mist, hield een halve helft de zaken redelijk op orde. Door pure onacht zaamheid, met name van zwakke laatste man Hanno Breugel, kon Hein-Piet Zon dervan binnen de minuut 0-2 aantekenen. Eerst door een ei gen rush, even later met een houdbare kopstoot na een voorzet van Klaas Zeeman. Vlak voor rust knalde Van de Wetering een keer goed tussen de palen, maar vond Peere boom op zijn weg. Ben Heems kerk en Pattiapon probeerden het ieder met een omhaal. Dat het over was voor de thuisclub bleek al, toen na de thee door notabene Marken het initiatief werd genomen. Arbiter Wol thuis liet wel erg veel toe, waardoor strafschoppen aan twee kanten uitbleven. Wim de Roo maakte na een uur spe len een -uitstekende rush dwars door de Markense de fensie en knalde van 20 meter tegen de doelman. Om vervol gens geblesseerd uit te vallen. Thijs Schipper ging 20 minu ten voor het einde ineens ver- bieend eenvoudig langs Mar cel Brasker en schoof de bal laag langs de kansloze Van der Wal: 0-3. De eer werd nog wel gered. Drie minuten voor het einde boog Ben Heemskerk de bal uit een vrije trap schitte rend langs de muur in het Markense net, doch de tegen treffer kwam veel te laat om de partij nog open te breken. RCL's eerste nederlaag was al een feit. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 26. Zondervan 0-1, 27. Zondervan 0-2, 70. Schipper 0-3, 87. Heemskerk 1-3. RCL: Van der Wal, Siera, Van Breu gel, Brasker, Boendermaker, Van Tongeren, Heemskerk, Valk, Pattia pon, De Roo (Dijkman), Van de We- LEIDEN De race om de titel van jte eerste klasse A begon voor Quick Boys zaterdag in BarendWht. En die start verliep bepaald niet goed. De thuisclub gingMet een niet geheel ver diende 3-2 overwinning aan de haal. ■renals vorig jaar zo vaak gebeurde, knokten de Katwijkers zien wel van 2-0 achter naar 2-2. Om ditmaal in de slotminuten alsnog onderuit te gaan. Zeker de eerste 25 minuten waren volledig voor Barendrecht. Het was daarom ook niet gek, dat Hans Schüitemaker in de 12e minuut 1-0 binnenkopte. DoelmanTbeo Guyt werd verrast, maar verrichtte later prima werk eÉHWd de achterstand voor lopig klein. Leen van der Plas zou^P^rote verliezer worden. Nog voor de rust deponeerde hij het projectiel naast het doel, toen hij alleen op doelman Wout van Driel af ging. Kees Ruis veroorzaakte een strafschop, van waaruit Bas Hokke in de 51e minuut 0-2 aantekende. Pas na die tweede treffer begon de Kat- wijkse trein de denderen. Eerst werd Floor van Duyn vastge houden. Johan Jonker benutte de strafschop. Zeven minuten la ter soleerde dezelfde Van Duyn, zwaar op de huid gezetep, door de hele thuisverdediging en scoorde bovendien ^fliHïjkmaker. Waarna weer Leen van der Plas een dotjwujiin Kans op 2-3 kreeg. Hij miste het lege doel. In de rommelige eindfase kopte weer Schuitemaker Barendrecht alsnog naar de overwinning. Scoreverloop: 12 Schuitemaker 1-0, 51 Hokke 2-0, 54 Jonker 2-1, 61 Floor van Duyn 2-2, 85 Schuitemaker 3-2. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas (Eysberg), Ruis. Jonker, Hans van der Plas (Zuyderduyn), Floor van Duyn, Van Rooyen, Arie van Duyn, Leen van der Plas. Martin van der Plas, Marco van der Plas. ALPHEN AAN DEN RIJN ARC gaat een moeilijke tijd tegemoet. De Alphense debutant in de eerste klasse verloor zaterdag niet allen met 2- 3 van NSW, maar zag bo vendien voorstopper Ruud van Es met een zware knieblessure voortijdig de kant opzoeken. „Heel ver velend", drukte oefen- meester Jan Kroese zijn teleurstelling uit. „De ba sis was eigenlijk al te smal, maar nu moet ik een beroep doen op spe lers die eigenlijk nog niet toe zijn aan voetbal op dit niveau". Precies die routi ne zal zijn formatie de ko mende weken, wellicht maanden, node ontberen. Want naast Van Es kan de Ra cing nog steeds niet beschik ken over Paul Kluivers (spier blessure) en Riny Oosterlee. Oosterlee beschadigde zijn me niscus in de oefencampagne. Pas over twee weken, als het gips er af gaat, wordt beslist of de meniscus al of niet verwij derd moet worden. Op zijn vroegst in januari mag Ooster lee aan zijn rentré gaan den ken. Met het vertrek van zijn broer Ardy, die prof werd bij SVV, is de angel uit de Al phense ploeg gerukt. Want Sieto Schalkers speelde zater dag weliswaar een behoorlijke wedstrijd, de twee broertjes Oosterlee vormen met elkaar een gevaar apart. Dat de gastheer de eerste helft toch het meeste gevaar stichtte zegt des te meer over het spel peil van NSW, dat echter de leiding nam toen Frank Knip- schild een hoge voorzet van René Heijmans knap afrondde. Een tegenvaller voor de debu tant, die tot dan toe twee maal erg dicht bij een voorsprong was geweest: een volley van Wilco van Leeuwen verdween juist over de lat en NSVV- doelman Leon Beider had gro te moeite met een schot van Nico Oosterlee. De verdiende gelijkmaker volgde echter snel. Nieuwe aanwinst Johan Boer, na de rust teruggevallen, verraste Beider met een strak ke schuiver. In het vervolg kwam ARC er minder aan te pas. Hoewel niet versagend in de aanval, boksten de pupillen van Jan Kroefcè pa de rust tevergeefs op tegen de routine van de Numansdorpers. Bovendien ontbrak het in de Alphense defensie aan koelbloedigheid: het verkeerd opgestelde Al phense muurtje hielp Wout van der Stel gewillig NSW andermaal op voorsprong te schieten. Twaalf minuten rest ten ARC nog om het felbe geerde eerste punt in de eerste klasse in de wacht te slepen, maar de gehaastheid waarr^ee de Alphenaren dat nastreef den brak hen op. Het w as Pe ter Knoop die zich op, links vrijmaakte na invaller Bob Olders in de rug te hebben ge lopen en andermaal Knip- schild die Cor Prook het nakij ken gaf. Door de voorafgaande overtreding een discutabel doelpunt, dat de nederlaag nog zuurder maakte to^n de opge rukte laatste man Jelle Kool stra na een hoekschop 2-3 in schoot. De inleiding tot een tu multueuze slotfase, waarin oe fenmeester Jaap Viergever van NSW door leidsman Jan Wegereef naar de tribune werd verbannen en met elftal- leider Cees Boender in het boekje verdween. PIETER EVELEIN $coreverloop: 22. Knipschild 0-1, 24. "xt 1-1, 78. Van der Stel 1-2, 87. ipschild 1-3, 91. Koolstra 2-3. ARC: Prook, Koolstra, Van Es (Ol ders), Borst, Lammers, Graper, Key, Van Leeuwen. Boer, Oosterlee, Schalkers. AScör LEIDEN Katwijk opende de competitiereeks, zoals na dd oefencampagne mocht worden verwacht. Debutant Zevenhcw ven werd met 4-1 naar huis tej ruggestuurd. Ter Leede. dafl vorig jaar al het predikaatl „kampioen van de gelijke spe4 len" opgedrukt kreeg, hoop# ook dit jaar voor die prijs inl aanmerking te komen. Getuij ge de eerste uitslag van 0-0 bij het Haagse JAC. Katwijk - Zevenhoven 4-1 (2-< 1) Zevenhoven begon goed en greep zelfs de voorsprong. Via Theo de Boer, met een beetje hulp van de van UDO overge komen goalie René Sinke. Ge lukkig voor Katwijk maakte Wim Guyt (voorheen nummer 2) snel gelijk en was het AmeJ rik van Duyvenvoorde, die nog voor de onderbeking de 2- 1 op het bord schdot. Zevenho ven probeerde vervolgens met lange ballen terug te komenj Doch zonder succes. Het was zelfs Katwijk, dat vanuit de counter het net nog tweemaal vond. Eerst via het hoofd van Guyt, daarna met de voet van linkervleugelverdediger Kees| van Duyvenvoorde. JAC - Ter Leede (M) Net zoals de ploeg uit Sassend heim vorig jaar speelde, zo startten de mannen van traiJ ner Henk Spaan ook dit seiJ zoen. Achterin hield Johani Verloop met zijn helpers alle» gesloten. Voorin echter kon geen vuist gemaakt worden.1 Jan van Harskamp, André van Bladel en de weer beschikbare Peter Bergman waren dichtbij een doelpunt. Het bleef echtef 0-0, zodat de eerste remise voor Ter Leede meteen al een! feit was. LEIDEN Ondanks het bij zonder positieve spel van FC Lisse liep de ploeg van de kersverse trainer Hans van der Vlist tegen een 3-1 neder laag op. Het was thuisclub 's Gravenzandse SV, dat aan het langste eind trok, maar met 3-1 wel veel te veel kreeg. Een gelijkspel had de verhou-' dingen beter weergegeven. Het begon allemaal goed voor de FC. Van der Vlist zag zijn| ploeg in de eerste fase goedl combineren, wat resulteerde in een doelpunt. In de 18e mi nuut was het Henry van derl Weyden, die met een kopstoot! 0-1 liet aantekenen. Twee' nuten later was het echter al gelijk. Bij een schot van 40r meter ging doelman Cock| Kaak niet helemaal Vrij uit. Met name na de rust kwam) Lisse weer opzetten. Toch zou het na een uur uit een vrije trap 2-1 worden. Waarna Lisse heerste. Kees Guyt, Leo van Kampen en Van der Weyden kwamen meerdere malen in kansrijke posities, maar kre gen de bal er gewoon niet in. In de slotminuut voegde de SVj aan de stand nog een knullig doelpunt toe, waarmee de bol- lenstrekers helemaal slecht wegkwamen. LEIDEN Zaterdag speelden voor het eerst in de geschiede nis twee Leidse clubs tegen el kaar in de „KNVB zaterdag". De historische ontmoeting tus sen Leiden en De Sleutels le verde geen winnaar op: 2-2. Debutant Oegstgeest verloor met 2-1 van DSO. Ook Val ken'68 bereikte die cijfers bij DEVJO. Hazerswoudse Boys en Jodan Boys hielden elkaar in evenwicht: 2-2. SV Voor schoten diende Floreant met 0-2 voor te laten gaan, Koude kerk kwam bij Rohda'76 ook al niet veel verder: 3-1. Leiden - De Sleutels 2-2 (1-0) Leiden startte een stuk agres siever dan De Sleutels. Rob Bink kopte zijn ploeg al bin nen een kwartier naar 1-0. Na de pauze kwam De Sleutels sterk opzetten en pakte zelfs een voorsprong. Eerst was het Danny Minnema, die een cor ner van Hans van Eygen af rondde. Leo Wetselaar was na een uur spelen succesvol, na dat Ton Schroder de voorzet had verzorgd. Tien minuten voor het einde was daar voor Leiden weer Bink, die het eindstand op 2-2 bepaalde. Op vallend was overigens, dat alle treffers met het hoofd werden gemaakt. DSO - Oegstgeest 2-1 (1-1) Het leek voor Oegstgeest alle maal zeer voortvarend te ver lopen, toen Willem-Jan Pott Hofstede het overwicht van zijn ploeg na 23 minuten in een doelpunt omzette. DSO bleek daarna echter over een uitstekende ploeg te beschik ken, die nog voor de rust ge lijkmaakte. Precies 17 secon den na de aftrap van de twee de helft grepen de Zoeter- meerders bovendien het pun- tenvoordeel 8m die niet meer af te staan. Devjo - Valken'68 2-1 (1-1) Ook Devjo blijkt een goed combinerend ploegje te heb ben, waar tegenstanders hun handen vol aan hebben. Dat ondervond Valken'68 zaterdag al. Toen Piet Varkevisser de bal verspeelde was het al na 5 minuten 1-0. Arjan Werkho ven zette op slag van rust voor, Mark Duyndam scoorde gelijk. Toen dezelfde Duyn dam nog een keer tegen de lat had geknald scoorde Devio halverwege de tweede helft de winnende goal. Hazerswoudse Boys - Jodan Boys 2-2 (1-0) Jan Platteel kopte na een Leiden-speler Rob Bink kopt de 2-2 stand op het bord in de historische ontmoeting met De Sleutels. kwartier raak uit een voorzet van Gerard de Haas. Het duurde tot de tweede helft, voordat Jodan Boys gelijk maakte en zelfs een tweede doelpunt maakte. Oorzaak: on achtzaamheid van de Hazers woudse verdediging. Vijf mi nuten voor het slot werd Plat teel in het strafschopgebied neergelegd. Sjaak van Dorp schoot goed vanaf de stip: 2-2. SV Voorschoten - Floreant 0- 2 ((H)) Zeker in de eerste helft waren de partijen gelijkwaardig aan elkaar. Marco Ravelli kreeg de meeste kansen voor de SV. Het was na de rust Floreant, dat het pleit voor zich won door twee maal doel te treffen. Kees Fransen en uit een straf schop Henk Moerman scoor den voor de Boskopers. Rohda'76 - Koudekerk 3-1 (2- 0) Door twee blunders van de Koudekerkse achterhoede stond het al na een half uur 2- 0 voor Rohda. Mark Bakker schoot eerst tegen de lat. Vlak voor rust was het wel raak Koudekerker Frank Goddijn maakte hands, wat de scheids rechter „bestrafte" met eer strafschop voor Koudekerk Ron Paling benutte het buitem kansje. Verder dan die tegen- goal kwam Koudekerk nie meer. In de 90e minuut wert het zelfs 3rl.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16