EMM groeit weer NflflL Nieuwveen koopt grond Angela Stichting voor woningbouw VVD wil burgers weren uit politieke commissies Alphen koopt vervuilde grond Asphaltfabriek Jaarmarkt in de regen Rozen met doornen bij herbenoeming burgemeestei LEIDEN OMGEVING QeUióaQomwnt VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1986 PAGINA Woubrugge schaft poep- grijpers aan WOUBRUGGE De ge meente Woubrugge gaat zo genaamde poepgrijpers aan kopen om die te verstrekken aan hondenbezitters. Ieder een die de hondenbelasting betaalt, krijgt over enige tijd zon attribuut. De commissie financiën was gisteravond unaniem over de aankoop die een eind moet maken aan de vervuiling van de straten door hondepoep. Op basis van de nieuwe poli tieverordening is het hon denbezitters verplicht de uit werpselen van hun huisdier op te ruimen. Daartoe dient men gereedschap bij zich te hebben. Zo niet, dan krijgt men in Woubrugge een boe te. Om de zaak wat op gang te helpen, krijgen hondenbe lastingbetalers over enige tijd een poepgrijper uitgereikt. Een der commissieleden vond de prijs van elf gulden wel wat hoog. Hij droeg een advertentie uit een dames weekblad aan, waarin poep- schepjes voor de helft van de prijs werden aangeboden. De vraag werd gesteld: „Of die goedkope schepjes wel zo goed waren?" Daarover zal gemeentewerken zich echter buigen. De hondenbelasting blijft in Woubrugge in elk geval gehandhaafd, is het ad vies van de commissie aan het college. Op de betaling zal in de toekomst scherpe controle worden uitgeoefend. Bouw Schoorwijck kan beginnen LEIDSCHENDAM Na zeven jaar touwtrekken tussen bestuur, gemeente en provincie zal eind van dit jaar eindelijk kunnen worden begonnen met de bouw van een nieuw prot chr. verzorgingste huis „Schoorwijck" in Leidschendam. In een speciaal daarvoor belegde vergadering van de gemeenteraad is gisteren het voor stel tot het aan- en verkopen van grond en het garanderen van een geldlening aangenomen. De totale kosten bedragen bijna 8' L» miljoen gulden, waarvan 7.4 mil joen voor bouw, installatie en inventaris. Het gebouw is ontworpen door ir. W. H. Verschoor van het Architectenburo HVK aan de Haagse Kazernestraat. Het telt 63 1-persoons- en vier 2-persoonsverblijven en drie invalidenverblijven. Kwekers in de prijzen BOSKOOP Shemex Internatio nal B V. uit De Kwakel heeft met boomkwekerijprodukten op de tentoonstelling Plantarium'86 be slag gelegd op een gouden medail- ile met lof van de jury. Plantari um'86 is een vakbeurs voor pot en containerteelt die in Boskoop wordt gehouden. Op zaterdag 30 en zondag 31 augustus kan het pu bliek op deze tentoonstelling te recht. Ook J.W. Wezelenburg uit Hazerswoude viel in de prijzen. Voor zijn boomkwekerijproduk ten kreeg hij de kleine gouden medaille. Ton Rijnbeek uit Ha zerswoude ontving een Novi-cer- tificaat voor zijn clematis „Bos koop Beauty". Het merendeel van de prijswinnaars is afkomstig uit Verenigingen manifesteren zich ALKEMADE Zeventien verenigingen presentereren zich zondag in sportcom plex De Tweesprong aan de Lucas van Leydenlaan in Roelofarendsveen. Dat ge beurt in een afwisselend programma dat gecombineerd wordt met de jaarlijkse Sportdriekamp. De Verenigingenmanifes tatie duurt van 11.00 uur tot 17.00 uur. Het evenement wordt afgesloten met een op treden van de Big Band van Streekmu- ziekschool Rijnakkoord. Het organiseren de Samenwerkingsverband van Alkema- dese verenigingen (S.J.A.) biedt elke be zoeker van de manifestatie een boekje aan, waarin de aktiviteiten van de deelne mende verenigingen nader omschreven staan. Bovendien wordt er een puzzeltocht georganiseerd. Nog geen extra begeleiding ZOETERWOUDE Het gemeentebestuur van Zoeterwoude is er nog niet in geslaagd voor de periode van 1 januari 1987 een kracht te vinden voor de 4 uur extra systeem-begeleiding op de basisscholen. Daartoe heeft de raad in juni be sloten maar de schoolbegeleidingsdienst heeft thans géén mensen beschikbaar. De fraktie van Progressief Zoeterwoude die juist heel na drukkelijk heeft gepleit voor die 4 uur ver weet de wethouder van onderwijs, mevrouw H. S. Graniewski-Wijnands, dat zij in onvoldoende mate druk heeft uitgeoefend om het raadsbe sluit ook daadwerkelijk ten uitvoer te kunnen brengen. De wethouder bestreed de stellingna- me van de progressieven. „Het was bij de schoolbegeleidingsdienst niet meer in te passen in het rooster, aldus de wethouder. Het college gaat alsnog pogingen in het werk stellen. Zwemvierdaagse trekt 411 Koudekerkers KOUDEKERK AAN DEN RIJN 411 Koudekerkers h ben het slechte weer getrotseerd om deel te nemen aan zwemvierdaagse. Dat is een zeer goede opkomst, waar deelname landelijk gezien wat tegenviel. „Het record ooit ruim 600", aldus de heer Van Brakel, bestuurslid van zwem- en poloclub Koudekerk. „Het is de 11de keer dat dit organiseren, maar het weer is nog nooit zo slecht weest". De waterpolowedstrijd van dinsdag is afgelast bij brek aan toeschouwers. De demonstratie duiken van de v£. willige brandweer echter werd door ongeveer 100 men; bijgewoond. Expositie in De Kever DE KAAG In de galerie De Kever van Gerie Gravelai Irenelaan 17 op Kaageiland, exposeren vanaf komende z< dag weer twee bijzondere kunstenaars. Het zijn Willem Hi sen met glas en Gerard 't Hart met zeefdrukken. De expcC tie duurt tot 29 september en is geopend elke woensdag^ en met zondag van 14.00 uur tot 18.00 uur en op afsprai Tijdens de opening van de expositie aanstaande zondag beide kunstenaars ook aanwezig. Leiderdorp begint ontwikkelingshulp LEIDERDORP De gemeen telijke werkgroep Ontwikke lingssamenwerking start bin nenkort met haar activiteiten. De werkgroep is eind 1985 op gericht op initiatief van de Leiderdorpse gemeenteraad. De opdracht is om de Leider- dorpse bevolking directer te betrekken bij de problematiek van de derde wereld. Deze doelstelling is ook in het re cent vastgestelde collegepro gramma voor de periode 1986- 1990 opgenomen. Een financiële bijdrage van de kant van de gemeente is in het vooruitzicht gesteld, een voor waarde is wel dat door de bur gers zelf ook een bijdrage wordt geleverd. Voorop staat een actieve betrokkenheid van de Leiderdorpse gemeenschap bij een ontwikkelingsproject. De keus is gevallen op het No- vib-project op de Kaap Verdi- sche Eilanden. Het is gericht op de aanplant van bossen op de bergruggen van de eilanden teneinde een halt toe te roepen aan de door de droogte steeds verder gaande erosie van de op zich vruchtbare grond. Er worden acties op touw ge zet om het nodige geld in te zamelen en om de bewustwor ding binnen de Leiderdorpse gemeenschap te vergroten. Be gin oktober wordt een infor matiebijeenkomst gehouden. ROELOFARENDSVEEN „De EMM-veiling heeft nu en in de toekomst ze ker de mogelijkheid zich te handhaven en zelfs weer te groeien". Dat is de vaste overtuiging van het bestuur van de Veense veiling. Het bestuur ba seert die verwachting op onderzoekingen naar het functioneren van de vei ling in de toekomst. Dit onderzoek is begonnen na het besluit tot samenwer king van enige veilingen waaronder de EMM. Het bestuur zegt dat de vei ling een goede toekomst te gemoet gaat. Die verwach ting is onder meer gebaseerd op de loyaliteit van de leden. Bovendien verwacht het be stuur dat de leden van de an dere SBN-veilingen (onder meer van de VBA-Aalsmeer) meer en meer een rol van betekenis gaan spelen. Zij zullen het bloemen- en plan- tenaanbod gaan aanvullen en als gastveilers meedoen. Als de landelijke groei min of meer kan worden gevolgd, waarbij het bestuur streeft naar een gemiddelde groei van vijf procent zal vóór het jaar 2.000 de omzet zijn ver dubbeld. Dit zal grote conse quenties hebben voor het ge hele veilinggebeuren in Roe lofarendsveen. Immers, de hoeveelheid bloemen en planten zal dan ook verdub belen, mogelijk zelfs verdrie voudigen als er ook meer potplanten worden aange voerd. Hiervoor dient het ge bouwencomplex aan de Roe- lofarendsveense Sotaweg te worden uitgebreid, want zo wel voor het veilproces als voor het verwerken van de producten na afloop van de veiling is dan extra ruimte PROGRESSIEF ZOETERWOUDE FEL TEGENSTANDER ZOETERWOUDE Bur gers zullen géén deel meer kunnen uitmaken van de commissie onderwijs in Zoe terwoude. Daartoe besloot de gemeenteraad gisteravond met de stemmen van Pro gressief Zoeterwoude tegen. Overigens zal de commissie onderwijs worden samenge voegd met de commissie wel zijn. De progressieven spra ken van „onfatsoenlijk be stuur" en wilden hiervoor géén politieke verantwoorde lijkheid dragen. Zij weiger den deel te nemen aan de discussie. De VVD-fraktie kondigde aan dat zij er te vens voorstander van is de niet-raadsleden die zitting hebben in de commissie eco nomische zaken en werkge legenheid op korte termijn „ontslag" aan te zeggen. PZ-woordvoerder Wil Ooij- endijk noemde het niet fat soenlijk de commissie onder wijs op te heffen over de hoofden van de zitting heb bende leden heen en weiger de hierover verder te discus siëren. CDA-man Rob Hoge- nelst stelde dat reeds bij de installatie bekend was, dat er veranderingen op komst wa ren en dat er geen sprake is van opheffing maar van sa menvoeging. Derhalve steunden de christen-demo craten het voorstel. Ook de VVD schaarde zich achter de zienswijze van het college. Zegsman Henk van der Kooi: „Als het om politieke besluitvorming gaat dienen commissies uitsluitend ^.uit raadsleden te bestaan". Voorts werd gesteld dat er vanuit de sector onderwijs voldoende mogelijkheden zijn om zaken aan te kaarten en te bepleiten. Het is geen stap terug en voor de politie ke besluitvorming zelfs effi ciënter. Voorts stelde wet houder Graniewski dat deze samenvoeging zeker geen ge brek aan respekt inhoudt voor de leden van de com missie onderwijs zoals de progressieven deden voorko- NIEUWVEEN De gemeen teraad van Nieuwveen is gis teravond akkoord gegaan met de grondaankoop van de An gela Stichting. Het gaat om ruim 1400 vierkante meter grenzend aan het perceel Dorpsstraat 45 bij de r.k.-kerk. Op het terrein zullen vier tweekamerwoningen (in prin cipe bestemd voor bejaarden) en vier driekamerwoningen worden gebouwd, terwijl haaks hierop nog vijf premie- C-woningen zijn gepland. De bouw begint reeds in novem ber. De Angela Stichting be houdt het woonhuis aan de Dorpsstraat 45. Gelet op de hoge kosten die een renovatie van dit boerderijpand met zich mee zou brengen zal het be stuur van de Stichting waar schijnlijk besluit tot sloop. Alle kosten voor het herzien van het bestemmingsplan ko men voor rekening van de Angela Stichting. De gemeente zal verder medewerking ver lenen om nieuwe bouwplan nen op de grond van de oude boerderij te realiseren. Burge meester Boelen sprak zijn voorkeur uit voor twee wonin gen onder één kap in een vooroorlogse bouwstijl. De raadsleden gingen met tegen zin akkoord met het voorstel, omdat de boerderij, die men toch wel gezichtsbepalend acht voor de Dorpsstraat, niet zal kunnen blijven. Een tweede voornemen tot sloop kondigde burgemeester Boelen aan met betrekking tot de boerderij Nieuw Amster dam (Blokland 23). De eige naar wil het pand te slopen en nieuwbouw te realiseren. De raad benoemde de heer J. van Gils uit Waddinxveen be heerder van de Ringkant. ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente wordt eige naar van het terrein met op stallen dat toebehoorde aan de Nederlandsche Asphaltfa briek. Gisteren ging de ge- irffeenteraad akkoord met de aankoop van deze grond aan de Prins Hendrikstraat, te gen een koopprijs van 1 gul den. De bodem van het terrein is zeer ernstig verontreinigd. Met de provincie is een plan voorbereid voor het reinigen. De kosten worden gezamen lijk gedragen. Het was van belang dat het terrein van de failliet verklaarde NAF in handen van de gemeente komt. Zou eert derde het ter rein en opstallen kopen, dan kan de gemeente wel meebe talen aan het schoonmaken, maar heeft geen enkele wet telijke greep op de zaak. De verontreiniging is daar te ernstig voor. De gemeenteraadsleden wa ren slecht te spreken over het feit dat de NAF door het faillissement niet meer fi nancieel aansprakelijk is voor de gevolgen van de ver oorzaakte vervuiling. De heer A. van Geest (D'66) ging zelfs zo ver om te ver onderstellen dat „het bedrijf waarschijnlijk willens en we tens op de fles was gegaan om de milieugevolgen te kunnen ontlopen. De kosten van de sanering worden ge raamd op 1,7 miljoen gulden Dak Bernardusschool lekt als een vergiet ZOETERWOUDE „Répara)] van het dak duldt geen uits m Het dak is op zo veel plaats lek dat het niet meer te repa ren valt. Het loopt echt de sp ro gaten uit". Aldus Jan de Velw dirëéteur van de Zoeterwou Bernardusschool aan het K< kerspad. De problemen van school kwamen gisteravond de orde in de raadsvergaderi 0 Volgens de directeur van de q1* sisschool zijn tien jaar geleden w de bouw van de school constru^' tiefouten gemaakt. „Op het ddi blijft altijd water staan. De ct^' struktie is onnauwkeurig aan 01 bracht en er is juist op het d1* bezuinigd. We kunnen echt nd' wachten tot het winter worc< Vóór die tijd moet er wat geb(v ren", aldus de heer De Vette. het schoolgebouw zijn de ge-v gen van de vele lekkages zie baar. Er zijn plafondplaten i andere platen vertonen gri watervlekken terwijl zelfs ro plekken in de plafondconstri tie zijn gekonstateerd. Ook w houder Graniewski van ond wijs onderschreef, dat er e< structiefouten zijn gemaakt en onderkent eveneens de ernst v de zaak. „Er is een brandbi naar het ministerie. nodig. Het bestuur verwacht dat in de toekomst het aantal klei ne kopers toe zal nemen. Deze kunnen op een kleine veiling zoals EMM bij één klok en binnen een kort tijdsbestek een breed assorti ment goede bloemen en planten kopen. Op grotere veilingen komen die kleine kopers, meestal winkeliers of markt- of straatventers, niet makkelijk aan hun trekken. Het bestuur constateert dan ook met tevredenheid dat het aantal kopers nu al toe neemt. Jachtwerf Vlietland J Cf Het recreatiegebied Vlietland nadert zijn voltooiing. In dit typische watersportgebied bouwt i Spek uit Koudekerk aan den Rijn een nieuwe jachtwerf. De werf is gespecialiseerd in nieuwbouw reparatie en onderhoud van vooral houten zeil- en motorboten. Er komt 1000 vierkante meter ovqr dekte stalling, 4000 vierkante meter buitenstalling van schepen en de haven biedt 20 ligplaats* 11 Verder komt er een watersportwinkel. De jachtwerf wordt ook gebruikt als een proefobject do het isolatiebedrijf Rockwool, dat houten schepen in een optimaal klimaat wil laten overwinteren, jachtwerf wordt in oktober in gebruik genomen. Regen en kou konden niet verhinderen dat talloze kinderen zich naar hartelust ver maakten tijdens de Ha- zerswoudse jaarmarkt. Het startsein was ge geven door de heer P. Bos van de organise rende winkeliersvereni ging Mico. Waar de jeugd massaal op kwam, lieten de oude ren het later behoorlijk afweten. De braderie duurt nog tot en met morgenavond. Popieest Ter opening van het nieuwe seizoen houdt Magnifiosi in Lisse zaterdag vanaf 12.00 uur een pop feest in een tent op het parkeerterrein voor het gebouw aan de Ruishorn- laan 21. Om 13.00 uur is de Hillegomse groep The Dawn aan de beurt. Vanaf half drie betreden The Alfredo Bro thers het podium en een uur later de Claw Boys Claw. Kaarten kosten een tientje per persoon. Modeshow Een rijdende modeshow toert zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur door het centrum van Lisse. Op een podium achter een oplegger zal een kwar tiertje modeshow gegeven worden met muziek en een ladyspeaker. De show zal op verschillende punten in het dorp gegeven worden. Expositie Kunst De kunstenaars Willem Hee- sen en Gerard 't Hart expose ren hun werk vanaf 31 au gustus tot 29 september in Galerie De Kever aan de Ire nelaan 17 te Kaagdorp. Ge rard 't Hart maakt kunstwer ken samengesteld uit papier- scheursel. Een indrukwek kende collagetechniek die in het verleden al veel kunste naars heeft geboeid. Willem Heesen ..doet" in glas. Voor zijn industriële ontwerpen heeft hij al vele prijzen ont vangen. waaronder ook in het buitenland. De expositie van de werken van beide kunstenaars is op woensdag tot en met zondag te bezichti gen van 14.00 tot 18.00 uur en ook na telefonische afspraak. Havenzangers De Langeraarse feesten worden zondagmiddag en - avond afgesloten met een op treden van De Havenzangers in de feesttent aan de Van Wassenaerstraat. Het optre den begint om 15.00 uur. Muziek De sopraan en actrice Caroli ne van Oyen en de pianist Peter Beyersbergen treden zondagmiddag op in de Zoe- terwoudse Dorpskerk. Op het programma staan werken van Bernstein, Moessorgski, Debussy en Poulenc. Het gaat om stukken die in het teken staan van kinderen. Aanvang half drie, entree gratis. Square De country western squa- redanceclub The Dancing Owls uit Voorschoten houdt maandag een open huis. dat herhaald wordt op de maan dagen 8 en 15 september. Plaats van handeling is het Bondsgebouw aan de Leidse- weg 100 in Voorschoten. Squaredance is een vorm van dansen waarbij een zoge naamde „caller" de danspa ren toeroept wat zij moeren doen. Belangstellenden kun nen meedansen. Tijdens het open huis worden er Ierse en Amerikaanse folksongs ge zingen door Lilly Kruseman en Ga brie lie Herz. Voor in formatie: Ben Uileman, tel. 071-763548 en Ria van der Salm, tel. 01717-8390. Volksdansen Volksdansgroep Oud Poel geest uit Oegstgeest start maandag het nieuwe danssei- zoen onder leiding van Truus Willems. Er wordt gedanst in de gymzaal van de Prinses Ireneschool aan de Heren straat 83/85 in Leiden. De beginners dansen van 19.30 tot 21.00 uur en de gevorder den 21.00 tot 22.30 uur. Be langstellenden vanaf 15 jaar kunnen op proef meedansen. Het programma omvat een groot aantal nationale en in ternationale dansen. Voor in formatie: A. Meijer, tel. 071- 149059 en T. Sloos, tel. 071- 146477. ZOETERWOUDE Burge meester Houdijk van Zoeter woude begint half september aan zijn tweede ambtsperiode. De uit Gouda afkomstige ex- wethouder heeft er dan zes jaar opzitten. Bij zijn herbe noeming stonden gisteravond tijdens de raadsvergadering de frakties van VVD en PZ even stil. De liberalen wezen er op dat zij al bij de algemene be schouwingen hadden gesteld te kunnen instemmen met een herbenoeming en zij onder streepten dat nu nogmaals. De progressieven hadden naast positieve ook enkele negatieve opmerkingen. PZ-woordvoerder Wil Ooijen- dijk: „In het handboek van ge meenteraadsleden staat ver meld dat op de burgemeester als onafhankelijk door de Kroon benoemde bestuurder in het bijzonder de plicht rust een klimaat te scheppen, waarin de belangen van de minderheid in de raad niet in de verdrukking komen. Ten aanzien van dit punt zouden wij willen konstateren dat er voor de komende zes jaar ruimte voor verbetering is. De huidige situatie is dat u nog steeds moeite hebt afstand te nemen van uw rol als ex-wet houder of uw rol als CDA-do- liticus. Toch gaan wij de ni< we periode in met vertrouw maar dan met een burgeme ter nieuwe stijl: een onpar dig voorzitter van de raa Vervolgens bood de heer 0< endijk burgemeester Houd een bos rozen aan met woorden: „ter kompensa van VVD en CDA-invloed< symboliserend de partijen mensen die samen PZ vorm< U zult zien dat aan rozen doe nen zitten waaraan u zich I lijk kunt bezeren; als u eve wel goed kijkt zult u ook zii dat rozen veel moois in zi( bergen". Claw Boys Claw. KMTP De Koninklijke Maatschappij Voor Tuinbouw en Plant kunde (KMTP). afdeling Lis se en omstreken houdt elke eerste maandag en derde donderdag van de maand bij eenkomsten waarop verschil lende onderwerpen betref fende alles wat groeit en bloeit aan de orde komen. Deze bijeenkomsten, die om acht uur beginnen, vinden plaats in Noord w ijkerhout (De Schelft). Sassenheim (Gereformeerde Kerk, Julia- nalaan). Hillegom (Oude Handwerkschool) en Lisse (Pauluskerk). In alle ge noemde plaatsen worden ook voortuinkeuringen gehouden en verder vinden op elke eerste zaterdag van de maand wandelingen plaats. Het seizoen wordt ingeluid door de heer Hoeysmit. die op 1 september in de Paulus kerk in Lisse over het Arbo retum Trompenburg in Den Haag spreekt. De tweede ac tiviteit is wandelen in Els- wou t in Over veen. Verzame len op 6 september om halt twee bij de Mariakerk aan de Nassaustraat in Lisse. Pluisje Kindertheater Pluisje (met de clowns Hup en Flup) treedt morgenmiddag van half twee tot half drie op op het plein bij het Richard Hol- pad in de wijk Haaswijk in Oegstgeest. De toegang is gratis. Het optreden is een onderdeel van de triathlon die morgen in en rond Haas- wijk wordt gehouden.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10